Florida zeer succesvol in de competitie s I LEON VAN GELDERSCHOOL WINT DERDE DAMTITEL Ruime zege voor prima spelend WSE leden De Gouwe WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Spelregelteam Be Fair in finale Onderlinge gymjeugd van TOOS Zes persoonlijke zwemrecords van Weinig succes TOOS-basketbal De Gouwe bij le C-wedstrijd Den Edel-sport Succes voor WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1982 sterk uit de startblokken. Team 6 van Florida: van links naar een keer een penalty en schoot tei middag een prima partij tegen 1. diende 0-3 overwinning. een goed bespeelbaar vdd WADDINXVEEN Zatefdagtweedeklasser Be Fair had weinig moeite met rode lantaarndrager DOTO. Er werd door de Waddinx- veners - die Bert Graafland en de met hem solidair zijnde Wim Bron miste - met 0-3 gewonnen na een 0-2 ruststand. DOTO miste egcn de paal, WSE speelde zondag- Moordrecht en behaalde een ver- De Waddinxveners kwamen dan ook op rechts: Arie Vermeulen, Nel Bouw man,, Carla v. Wolswijk. 13 7 5 1 19 22-13 13 7 4 1 18 27-13 14 8 2 4 18 19-24 12 6 4 2 16 24-14 13 4 5 4 13 16-16 13 5 3 5 13 18-19 12 3 5 4 11 15-15 12 4 3 5 11 15-17 12 4 2 6 10 11-23 Team 3 van Florida: van links naar rechts: Ilona Groeneveld, Dick van Teylingen, Conny v. d. Heijden, Arie Pieter van Nes en John Schou ten. Een beeld van de zaterdag gehouden derde dag van het schooldamtoumooi in het Gereformeerd Verenigingsge bouw Het Trefpunt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Be Fair wint WSE 14 1.35.7 1.48.7 PR 1.35.9 PR 2.00.0 1.15.6 1.50.8 A 1 33.3 33.0 32.8 35.6 35.5 35.1 31.7 31.1 30.8 31.9 30.5 30.3 30.4 30.4 29.9 2.25.9 PR 2.30.5 PR 1.34.5 PR 1.46:2 1.37.2 PR 1.45.3 tweede naar een derde plaats in de zesde klasse Districtscompetitie. Afgelopen week is Florida gestart met de jeugdcompetitie, damescompetitie en de herencompetitie. Aan de jeugdcompeti tie doen 8 teams mee. damescompetitie 3 teams en de herencompetitie 2 teams. Vanaf februari tot juni worden er diverse badminton-toernooien georganiseerd. Een groot aantal Florida speelsters en spelers zullen hieraan meedoen in de ca- tegoriën Cx-C-B Zaterdag heeft Be Fair rust en speelt dan een oefenwedstrijd tegen Zwam- 7- 7-0 8- 2-3 21 18 18 27- 12 22-17 18- 9 25-15 28- 22' 21- 20 22- 22 18-21 18-16 13-18 11-19 10-18 10-33 Margriet Olie, Perry de Leeuw den Bouter, Nico Gouw, Kees Slootweg. 13 3 3 7 14 2 5 7 13 2 3 7 2.04.9 2.08.0 PR 1.22.2 1.24.5 punten 33.3 33.2 32.9 A-3 Weinig goede resultaten zijn te melden van de Be Fair-jeugdelftallen. Alleen A- 3 behaalde winst. In Woerden tegen VEP, werd met 1-4 gewonnen. Rust stand was al 0-3. Ton Baan scoorde 3x, Fred Smit lx. De overige A.BenC elf tallen verloren hun competitie- of oefen wedstrijd. WADDINXVEEN - Zaterdag nam Be Fair-voetbal met twee teams deel aan de voorronde in Bodegraven waar werd ge streden om de meeste kennis van spelre gels. Voor team 1 van Be Fair werd het een succes. Een tweede plaats in Bode graven. Een tweede plaats bovendien op 14 13 14 6-6-2 5-8-1' 18 17 15 14 14 12 9 8 7 3 1983 Florida met haar eerste zeven te ams derde klasse Districtscompetitie of hoger kan gaan spelen. De kampioenstitel ontging Florida 7 in de laatste en beslissende competitiewed strijd tegen Bodelo 1 uit Bodegraven. Veel spanning en supporters in een ou derwets gezellig gymlokaal. Bodelo 1 was echter ’’thuis” niet te pakken, een 2- 6 nederlaag voor Florida. Echter wél een klinkende promotie-plaats voor het Flo rida team 7 dat bestond uit: Marcella de Baat, Ineke van der Knaap, Erik Bese- mer en Dick van Gemeren. Florida 1 tot en met 7 dus op de bovenste plaatsen, hetgeen voor de hele club, maar in het bijzonder voor competitie- leider Ton van Bergedijk enn de trainers de heer dhr. Roso en dhr. Lamaison ye- den tot grote tevredenheid geeft. Florida 8 en 9 degraderen uit de vierde klasse. In dezelfde afdeling wist TOOS 1 met een derde plaats te handhaven in deze klas se. In de vijfde klasse werd Florida 10 zeer verdienstelijk vierde. Florida II is na blessure-problemen gezakt naar de zes de plaats, ondanks de niet aflatende in zet van Joop Nederhof zowel op als bui ten de baan. Bij Florida 12 verstoorden een huwelijk en een baby het spelersrit- me. Dit betekende zakken van een WADDINXVEEN Op zondag z3 januari j.l. werd in zwembad “De Zijl” te Leiden de eerste C-wedstrijd in 19,83 van de kring Gouwe-Rijn- streek KNZB gehouden. UITSLAGEN 100 m vlinderslag m.o. 16 jr: Greet den Haan 100 m vlinderslag j. o. 16 jr: John Zijderhand 1.40.8 ev. PR Martin Derks WADDINXVEEN - Drie van de zeven deelnemende meisjesjudoka’s van de Waddinxveense sportschool Den Edel vielen in een meisjestournooi in Wasse naar in de prijzen. Dit tournooi werd ge organiseerd door het Judodistrict Zuid- Holland en het was een zeer sterk bezet deelnemersveld. De leeftijd was van 9 t/ m 18 jaar en de meisjes werden in grote poules verdeeld omdat er zoveel deelne mers waren. Er werd afgelopen zondag erg fel gejudood om bij de beste 3 te be horen. De deelnemende meisjes van sport school Den Edel: Angela v. Keulen, Ma- rike Russcher, Anneloes Bouwman, Ca- rola Koop'v. Velsen, Annemarie Stok- king, Annelies v. Dorp. Angela v. Keu len behaalde de beste prestatie door 7 Team 2 van Florida: van links naar rechts: Thea Schwiebbe, Ria v. d. Zijde, Frits Meisenbacher en Mar den Kuijf. John Jansen, Miebeth Pruymboom, Fred van Ofwegen, Edgar den Heyer, Sjaco van Oosterom, Johan Oele, An- ja Smith, Hans den Toom, Esther van Wijngaarden. Rehobothschool: Direct na rust pakte DOTO de za ken wat steviger aan. In de eerste 2 min. al twee corners, door Nico knap gekeerd. In de 3e min. werd een doorbraak van Alfred de Jong op onjuiste wijze gestuit. Alfred raakte geblesseerd maar werd door Gepke toch weer opgelapt. Strafschop be sliste de correct leidende scheids rechter. De door Nico goed inge schoten bal werd toch nog gestopt door een prima reactie van de keeper. De rebound werd door Rene naast geschoten. Uit een vrije trap van Jan van Rijn werd Nico opnieuw bediend op diens scherpe voorzet kwam Rene net tekort. Daarna een snel opruk- ende Rene die vanaf de vleugel de bal hard en zuiver voortrok. Verbree’s snoekduik door de lat gekeerd had een beter lot verdiend. Opnieuw werd ditmaal Kees de ruimte inge stuurd. De uitlopende keeper was echter net iets vlugger bij de bal. In de 30e min. was het Erik Plaisier die de situatie overziende de bal met een boog over de verdediging plaatste waarop Jan van Rijn met een klasse- lob de keeper passeerde, 0-3. Be Fair creëerde zich regelmatig kansen om de score uit te breiden, maarxle spi rit was er een beetje uit. Een moege streden Alfred de Jong liet zich 10 min. voor tijd vervangen door Leon Hogenelst. De strijd leek gestreden maar een strafschop gaf nog wat op leving. De aanvoerder van DOTO faalde ephter en schoot tegen de paal. Na het eindsignaal verlieten de Be Fair-spelers moegestreden maar vol daan het veld en hebben door deze overwinning de aansluiting met de top weer volledig terug. op 1-2 toen een afstandschot van richting werd veranderd door Arjan Blom waardoor keeper Henk Ver- mulm kansloos was. Na het doelpunt werd de wedstrijd grimmiger. Aan beide kanten werd meer op de man dan op de bal gespeeld. Dit resul teerde in 3 boekingen; 2 voor Kat wijk en 1 voor Be Fair. Het irriteren de voetbal deed het spelpeil geen goed, de combinaties lukte niet meer. Al met al een wat onprettig verlo pende tweede helft. Doordat Quick Boys echter verloor is Be Fair’s ach terstand niet vergroot, hoewel de achterliggende concurrenten korter bij zijn gekomen. A.s. zaterdag speelt Be Fair II om 14.30 uur thuis tegen Vitesse D. III. BE FAIR III Be Fair III is voor het eerst in deze competitie met legen handen (tegen Rhoda 2: 3-0) uit een wedstrijd te ruggekomen. Wat gelukkig kwam Rhoda op 1-0. Be Fair dat hierna fu rieus ten aanval trok verwaarloosde hierdoor z’n verdedigende taak, waar Rhoda goed van profiteerde. De 3-0 was dan ook verdiend omdat Rhoda haar kansen goed benutte. A.s. za terdag krijgt Be Fair III de kans zich te revancheren als het thuis weder om tegen Rhoda speelt aanvang 11.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week zijn in ”de Sniep” de jaarlijkse onderlinge wedstrijden voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar van TOOS-gymnas- tiek gehouden. 250 Jongens en meis jes hebben onder grote belangstel ling laten zien wie van hen volgens de jury de verplichte oefeningen voor o.a. brug-ongelijk, balk, ringen, rek stok, lange mat en sprong het beste ten uitvoer brachten. De eerste drie in de verschillende leeftijdscategorieën zijn: Meisjes I: Marije Verbaan Linda van Broekhuizen Barbera Lanser Jongens I: Dimitri Mooy Peter Noorlander Pieter M. Smallegange Meisjes II: Bianca de Jong Michelle van Stijn Sylvia Bekkema Jongens II: Johnny Niemeyer Onno Langbroek Marco Hoogendam Meisjes III: Gerlieske de Vries Bianca Baars Diana Vermeer Jongens III. Bart Bruining Mark Eversteijn Peter de Wit De kinderen die zijn opgenomen in de selectie- of keurgroep doen bui ten mededinging aan deze wedstrij den mee omdat zij veel meer uren trainen. Deze kinderen komen wel in aanmerking voor de jeugdbeker, die wordt uitgereikt aan het meisje of de jongen die de meeste punten heeft behaald. Dit jaar was dat Nathasja Bresser met 37.1 pnt. Het wisselen van de toestellen op muziek waarbij de kinderen elkaar een hand geven is altijd leuk om te zien. Tijdens het verwerken van de cijfers en berekenen van de einduit slag werd door de keurgroepleden een demonstratie lange mat springen gegeven die een boeiend schouwspel opleverde voor de deelnemertjes aan de wedstrijd en de overvolle tribunes. De wedstrijd, ditmaal onder leiding van Ingrid Bergwerf, verliep bijzon der vlot zodat er vóór de prijsuitrei- king nog tijd was voor een volks dansje waaraan alle kinderen enthou siast deelnamen. De opening en de prijsuitreiking werd verricht door de heer Joop Smits, bestuurslid van TOOS-gymnastiek. Leon van Gelderschool: Jeroen van Griensven, Bobbie van Maaren, Mimoun Kalai, Gunnar Niels, Matjo Jansen, Pim Wennekes. St. Paulusschool: Rene Mulders. Dennis van der Star ren, Krista Verwey, Svenno Hylke- ma. Burg. Keyzerschool: Sandra van Rijm. Mgr. Bekkersschool: Daniel van Doorn. Jan Ligthartschool: Jos Cammeraat. Savomin Lohmanschool: Jaco Wineke. buitenspelers Rene en Nico aange speeld, terwijl de goed storende Kees Verbree de DOTO-verdedigers handen vol werk gaf. DOTO daaren tegen moest het vooral hebben van uitvallen en met de harde wind in de rug waren er meerdere keren gevaar lijke situaties voor het Be Fair-doel. Het zekere optreden van Nico Hees terman met een koelbloedige verdedi ging voor zich keerde echter elk ge vaar. De rust brak dan ook aan met een voor Be Fair gunstige stand van 0-2. Onder slechte weersomstandigheden, het regende en hagelde en het veld was zeer zwaar, moesten Moordrecht en WSE uitmaken of de Waddinx veners in de top konden blijven of dat de Moordrechters inderdaad in de onderste regionen thuis horen. Moordrecht begon zoals je van een thuisclub kan verwachten zeer aan vallend en er waren afstandschoten, waar keeper Ton Kling z’n talenten op kon botvieren. Toch ebde dit be- ginoffensief al gauw weg en WSE kreeg volledig grip op de wedstrijd. In de 15e min. had WSE sukses, een goed genomen vrije trap van Renee Moons, de uitblinker van de wed strijd, bereikte Pim Sluys, die legde hem voor de voeten van Kees Mourits die snoeihard inschoot: 0-1. In de 40e min. ging Renee Moons op avontuur, hij omspeelde de hele Moordrecht-verdediging en zijn ge richte schuiver verdween achter kee per Vogel: 0-2. Even later schoot Renee Moons keihard net over de lat. In de tweede helft kreeg WSE het windvoordeel en al gauw bleek dat Moordrecht niet ten onrechte op een van de onderste plaatsen staat. De ploeg was niet bij machte om WSE de bal te ontnemen en moest noodge dwongen in de verdediging. Dat er niet al gelijk doelpunten vielen was te danken aan het goede werk van de Moordrechtse doelman Marcel Vogel. In de 20e min. was het toch raak, de snel opkomende rechter verdediger Jan verbakel liep door tot aan de achterlijn, zijn geweldige voorzet werd keurig afgerond door Pim Sluys 0-3. In de slotfase had WSE nog vele mo gelijkheden om de stand nog wat ver der uit te bouwen maar de precisie ontbrak. Commentaar van trainer Ger Perdijk van Moordrecht: “We waren duidelijk de mindere ploeg, jammer dat we wat gehandicapt wa ren doordat enkele spelers naar de wintersport waren.” Zondag 6 februari speelt WSE de uitwedstrijd tegen het Woerdense WADDINXVEEN - Zaterdag 22 ja nuari j.l. werd in zwembad “Vijf mei- bad” te Leiden de eerste ronde van de Speedo-selectiewedstrijden van de kring Gouwe-Rijnstreek KNZB ge houden. Aan deze wedstrijd namen acht De Gouwe-Ieden deel op vier nummers. Zes van hen zwommen een persoon lijk record. Gillian v.d. Berg verbeterde haar tijd op de 100 m vlinderslag met 4.2 sec. en kwam uit op 1.34.5. Remko Over dam zwom op de 100 m rugslag 1.37.2. Een verbetering van 0.7 sec. UITSLAGEN 100 m vlinderslag m 1973: Petra Dijkhuizen Wendy de Frankrijker 100 m vlinderslag m 1972: Mirjam Vitalis Marike Russcher 100 m vlinderslag Gillian v.d. Berg Chris tine. Sol 100 m rugslag j 1971: Remko Overdam Remco de Frankrijker 100 m schoolslag dames: Jolanda Hoogendoom 100 m rugslag m.o. 10 jr: Wendy de Frankrijker 100 m rugslag j.o. 10 jr: Marco van Niekerk Erik Nugteren 100 m vrije slag m.o. 16 jr: Greet den Haan 100 m vrije slag j. o. 16 jr: Martin Derks John Zijderhand 100 m vlinderslag dames: Jolanda Hoogendoom WADDINXVEEN - De badmintoncompetitie is door de Waddinxveense badmintonclub Florida afgesloten met vijf gepromoveerde teams. Aan de competitie narpen 12 teams deel. Florida 2, 3 en 6 werden kampioen van hun poule en promoveerden hierdoor. Florida 5 en 7 werden tweede en promoveerden eveneens. Florida 1 en 4 eindigden beide op de derde plaats. Florida 8 en 9 degradeerden samen. Florida 10, 11 en 12 handhaaf den zich keurig in hun klasse.. Florida 1 kwam dit jaar zonder Ilona Groeneveld, Betsy ’t Hart en Ronald Struys op de baan. De nieuwe formatie, Liesbeth van Bergeijk, Herma Schwieb- be, Erik de Frankrijker en Bert Wijnber gen, lieten hun club Florida, in het vij- fentwintig-jarig jubileum, niet in de steek. Zij behaalden een derde plaats in de tweede klasse van de Bondscompeti- tie. Zij mogen zich nog steeds het sterk ste team van deze regio noemen. Florida 2 werd reeds 5 december kampi oen van de eerste klasse Districts-com- petitie en promoveerden naar de Hoofd klasse. Frits Meisenbacher (17 jaar) bleef als enige speler bij Florida ongesla gen in het enkelspel. Met een zeer hard slaande Martien Kuyf, de geroutineerde ’’veterane” Ria van der Zijden en de ver rassend goed debuterende Thea Schwiebbe wist dit team alle wedstrijden te winnen. Florida 3 wist in de op één na laatste wedstrijd tegen Vederlicht 2 (uit Bode^ graven) de beslissende punten in sport hal ”de Sniep” binnen te halen. Met een zich zeer goed herstellende Ilona Groe neveld als eerste dame, debutante Con- ny van der Hij den, een zieke Dick van Teylingen, Arie Pieter van Nes met en kelblessure en derde heer John Schouten werden zij kampioen in de derde klasse Districtscompetitie en promoveerden. Florida 4 bracht het tot een zeer ver dienstelijke derde plaats. Mildred Brus sel als eerste en Anita van der Starren als tweede dame samen met de heren Ton Horsman, Pierre van der Heiden en Dirk Jan van Drunen kwamen helaas net iets te kort tijdens de ’’promotie-wedstrijd” (om de tweede of derde plaats) tegen DEO I (uit Nootdorp). Florida 5 ofwel Ellen Koeleman, Magda Merkestijn, Ronald Heitinga, Hans van Ham en Marcel Zwaneveld wist deze promotie-plaats wel te halen. Achter kampioen Nieuwkoop I maar vóór Mijd recht I en dat is zeker voor ons vijfde te am uitstekend werk. Zij promoveerden naar de tweede klasse van de Districts competitie. In de vierde klasse speelde Florida 6. Onder het motto ”de oudjes doen het nog best, en Carla zorgt voor de rest”, werd dit team 11 december 1982 reeds kampioen. Deze öudjes - dertigers - Nel Bouman, Arie Vermeulen en Henk Wolswijk brachten samen ruim vijftig jaar bestuurservaring op de baan. Samen met Carla van der Vange (18 jaar) heb ben zij het zesde Florida team uit de vier- p, 1 Cl V 11. 111 C W 1 CX 4.X V U V7 T Xz X X XX X X X Jll 1111 C 1 de totaalstand. Met nog één voorronde de klasse gehaald zodat vanaf september te spelen kan de finaleplaats hun eigen lijk niet meer ontgaan. De 6 beste teams uit de totaalstand zullen op 26 februari in Gouda in de finaleronde spelen. Rohda uit Bodegraven behaalde de eerste plaats, terwijl het 2e team van Be Fair, evenals WSE, in Bodegraven voor ver dere deelname werden uitgeschakeld. (61 pnt.) (58 pnt). Achteraf bleek door een verkeerde notatie van een uitslag dat niet het eerste, maar het tweede team van de Eben Haëzerschool met 59 pnt. op de 4e plaats was geëindigd. Het team van de Leon van Gelderschool (vijf tal) mocht uit handen van burge meester C.M. van der linden de stan daard en wisselbeker in ontvangst ne men. Van het winnend team maakten deel uit: Gunnar Niels, Jeroen van Griensven, Bobbie van Maaren, Pim Wennekes en Matjo Jansen. Hiermede was een eind gekomen aan de 3 zaterdagen omvattende school- damdagen. Alle wedstrijddagen von den plaats in Het Trefpunt, ’s Mid dags namen nog vele jeugdige dam mers deel aan simultaanwedstrijden, welke werden gegeven door R. van Dijk en P. Swart, beiden eerste team- spelers van de damvereniging Excel sior. Svenno Hylkema was de enige, die R. van Dijk via een damcombi- natie wist te kloppen en daarmede f. 5,— wist te verdienen. Zes andere spelers wisten gelijke spelen te beha len en daarmede f. 2,50 te verdienen. INDIVIDUELE POULEWINNAARS 3E SCHOOLDAMDAG Eben Haëzerschool: Margreth Visser, Hanneke Dankers, VEP om de bovenste plaatsen. Aan vang 14.30 uur. STAND 4e Klas E. Nieuwkoop Soccer Boys WSE VEP Schoonhoven Haastrecht Groeneweg Donk Moerkapelle Lekkerkerk Moordrecht Floreant 9 19-21 9 15-24 7 16-25 Xerxes Lyra De Zwervers Zwaluwen VI. Spirit Geinoord RVVH DOTO BE FAIR II Vooral in de eerste helft was Be Fair 2 - Katwijk 2 (1-2) een aantrekkelijke wedstrijd, yvaarin Be Fair overheer ste. Het veldoverwicht werd in de WADDINXVEEN-zaterdag Voor standaardteams in de klasse 2A is het altijd erg moeilijk om tegen la gere elftallen winst te behalen. De tegenstander speelt vaak boven z’n kunnen en slechts een snel doelpunt kan zo’n wedstrijd leuk laten wor den. Tegen Jodan Boys 5 wist Wad- dinxveen-zaterdag na een voortvaren de start, met de wind in de rug, snel te scoren. Het was Cor Wiersma die een goed genomen vrije trap van Gijs Rupke afmaakte. Hierna bleef Wad- dinxveen het spel dicteren en het was dan ook niet vreemd dat de voor sprong uitgeboüwd werd naar 2-0. Rob Koele gaf een schitterende dieptepass op de altijd beweeglijke Arjan Brouwer die geen fout maakte. Het was dezelfde Brouwer die de derde goal inluidde. Vrijgespeeld snelde hij alleen op de Jodan Boys- keeper af, die niets anders kon doen dan Brouwer neer te leggen, waar door Waddinxveen een penalty toe gekend kreeg. Zulke klussen worden zoals altijd meestal bekwaam afgewerkt door Hans v. Offeren, en ook nu deed hij dat weer bekwaam. De tweede helft was van minder ge halte en er ontstonden voor beide doelen weinig kansen. Toch wist Jo dan Boys nog tot een tegentreffer te komen. Hiervoor hadden ze wel een arbitrale blunder van scheids rechter A. Monster nodig, die de in direct toegekende vrije schop tot doelpunt promoveerde zonder dat deze door iemand was aangeraakt. De stand onderging verder geen ver andering meer en werd dus 3-1. Het tweede zaterdagteam heeft inmiddels de kop overgenomen in 3A, Spirit 7 werd met 7-0 onder de voet gelopen. Zaterdag speelt Waddinxveen z’n thuiswedstrijd tegen datzelfde Jodan Boys, aanvang 14.30 uur. BE FAIR Onder winderige omstandigheden en geringe publieke belangstelling, en dat vooral van DOTO-zijde, heeft Be Fair twee belangrijke punten verovert op het laaggeplaatste DOTO. Be Fair, gehandicapt door afwezigheid van Kees Verhoef (geblesseerd) en Wim Bron (interne problemen), was er al les aan gelegen om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen en de aan sluiting met de kop niet te verlie zen. De inzet die het elftal ten toon spreidde was dan bewonderingswaar- dig. Vooral ’n Alfred de Jong met een stevig ingepakte knie aan de wed strijd begonnen dwong respect af door de enorme inzet die hij ten toon stelde ten bate van zijn club. Ondanks deze inzet was het toch DOTO dat het eerst gevaarlijk werd toen Erik Plaisier wat achteloos te rugkopte op Nico Heesterman, door een snelle reactie kon Nico - een waardige vervanger - het gevaar ke ren. Kort hierop werd Bert de Wil de geblesseerd en bleek na een lang durige behandeling niet in staat ver der te spelen. Peter Borth werd zijn vervanger - en deed dit prima - het pleit voor Be Fair’s instelling dat ook deze nieuwe tegenvaller de moraal niet aan tastte. Aanvoerder Piet Koele speelde in dit alles een grote rol, zijn aanwijzingen en het voorbeeld dat hij WADDINXVEEN - De derde en laatste zaterdag van het door de af deling Waddinxveen van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) en de damvereniging Excel sior in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt georgani seerde schooldamtoumooi is gewon nen door de openbare Leon van Gel derschool aan de Essengaarde. Deze school werd eerste in de groep vijfde en zesde klassers. Eerdere winnaars waren de Eben Haëzerschool (derde en vierde klassers) en de St. Paulus school (eerste en tweede klassers). Op de laatste dag van het 11e Wad dinxveense schooldamtournooi wa ren het 208 vijfde en zesde klassers, die zowel individueel als voor een schoolteam uitmaakten wie zich de sterkste dammers en damsters moch ten noemen. In 26 groepen van elk 8 werd in de ochtenduren gestreden, daarbij gesteund door ouders en leer krachten. Toen de individuele resultaten dank zij vliegensvlug rekenwerk van B. Klik, J. Both en P. Swart waren ver zameld, werden de volgende verras sende winnaars bekend: 1 Leon van Gelderschool (65 pnt.), 2. St. Paulus school (62 pnt.), 3. Rehobothschool en 4. Eben Haëzerschool 1.47.5 PR 2.02.8 PR m 1971: v WADDINXVEEN - De afdeling bas ketbal van de multisportvereniging TOOS had een druk weekeinde, maar met weinig succes. Zo verloren de heren-senioren 1 de belangrijke wedstrijd tegen BV Fun uit Delft. TOOS heeft het echter ge heel aan zichzelf te danken dat TOOS een toppositie dit seizoen kan vergeten. Bij de rust had TOOS nog een riante 42-30 voorsprong. Echter in de tweede helft stortte TOOS ge heel in. Met name in de aanval liet TOOS het afweten. Fun kwam via 58-53 op een 64-76 voorsprong. TOOS vocht nog iets terug maar dit mocht niet baten. Eindstand 78-87, topscorers warén Hugo Sijlaar met 24 punten en Marco Mak met 15 pun ten. Voor de dames-senioren een verwach te nederlaag tegen Leiderdorp. Toch geen slechte wedstrijd van de TOOS- dames. Gezien de stand, Leiderdorp tweede en TOOS achtste, warén de dames-senioren niet ontevreden met de 44-85 stand. Topscoorster was Wilma Romeijn met 14 punten. Ook de heren-junioren 1 speelden te gen Leiderdorp. Alleen TOOS kon Leiderdorp nog afhouden van een kampioenschap. Leiderdorp moest dan ook alles op alles zetten om een overwinning te behalen. De TOOS- junioren konden tot twee punten te rugkomen (na een 51-43 ruststand), maar zij overleefden de press van Lei derdorp net niet en verloren eervol met 88-83. Topscorer was Fred Lan gendoen met 23 punten. Marco Mak maakte 21 punten. Overige uitslagen: BI - Jumpers 36-59; MB1 - BVO 56-101; Cl - Rijn valken 124-25; D2 - WIK 35-67; WD1 - BVO 26-40; WD2 - Lokomotief 28-38. STAND De Zwerver Excelsior M. Be Fair FC Lisse ’s-Gravenzande 14 6-5-3 14 6-3-5 14 5-4-5 14 4-6-4 12 4-4-4 12 1-7-4 13 1-6-6 14 2-3-9 12 0-3-9 d. Vange en Henk zijn medespelers gaf, sterkte het zelf vertrouwen van het elftal. Het aan vallende speltype en het hoge tempo gaf de DOTO-verdediging steeds meer problemen. Dit resulteerde rond de 20e min. in 0-1 door Nico Oosterlee die vanmiddag een goede in druk ach terliet. Door de harde wind ontston den er soms onverwachte situaties in merdam uit. beide doelgebieden. Zoals in de 23e min. uit een vrije trap van DOTO een ware chaos ontstond voor het Be Fair-doel. Uiteindelijk lukte het Jan van Rijn de bal over de doellijn te plaatsen, de corner die hieruit volgde werd door Piet Koele deskundig op geruimd. Uit een combinatie tussen Peter Konijn en Jan van Rijn werd Nico Oosterlee in de 25e min. in de vrije ruimte aangespeeld. Nico maak te geen fout en scoorde 0-2. Goed schakelende linies waar achterin Erik Plaisier een degelijke indruk maakte en Peter Konijn met z’n jeugdige en thousiasme zijn opponent geen enke le kans liet om een midderdinie waar van Rijn als een dirigent rond liep met steun van de agressieve Aart rBos en de onvermoeibare Alfred de wedstrijden met vol punt (ippon) te win- Jong werden keer op keer de snelle 15e min. in een doelpunt uitgedrukt, nen en 1 wedstrijd met een koka. Zij buitenspelers Rene en Nico aange- gemaakt door Kees Graafland. De ko- won een eerste prijs speeld, terwijl de goed storende ningsschutter van het tweede Kees Anneloes Bouwman draaide ook erg Kees Verbree de DOTO-verdedigers Graafland kreeg de bal diep aange- goed en zij kwam in de finale. Jammer- handen vol werk gaf. DOTO daaren- speeld van middenvelder Klaas An- oenoeo moest zii haar meerdere erken- te8en moest het vooral hebben van genent. Klaas had er evenals Cor van genoeg moest zij haar meerde e uitvallen en met de harde wind in de Tnet een hele reis voor over gehad nen in Tineke Jansen maar toch een pn- waren er meerdere keren gevaar- daar zij hun vakantie in Belgie on- ma resultaat, dus een tweede prijs voor situaties voor het Be Fair-doel. derbraken voor deze belangrijke wed- Anneloes. Het zekere optreden van Nico Hees- strijd, over clubtrouw gespróken. Lichtgewicht Marike Russcher bereikte terman met een koelbloedige verdedi- Door een dekkingsfout werd het in met goed judo de kwartfinales. Zij gjng VOOj. zjch keerde echter elk ge- de 17e min. gelijk. En ondanks voor kwam net iets te kort voor de finaleplaats vaar_ £)e brak dan ook aan met al voor Be Fair nog enkele goede kan en zij mocht een prachtige 3e prijs in ont- een voor Be Fair gunstige stand van sen werd er voor de rust niet meer vangst nemen. 0-2 gescoord. In de 5 min. kwam Katwijk 1%

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15