Het Wolhuis geopend de achttiende eeuw Nooit Gedacht over verlies heen Beschrijving van Waddinxveen uit G. Zwanenburg erelid van o Volleybalsters van Be Fair Herman Hartgers gaat weg Wim van Wageningen kampioen van Kwiek WSV II redde het niet H. Veenstra directeur van Verbakel BV WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Openbaar VVD- fractieberaad Onderlinge Excelsior Sprokkelcross Antilope met 175 deelnemers Hockeysters verliezen hun vroeger tijd” verscheen in 1746 Van den Berg Waddinxveen BV "Holland in Prins Thijm en prinses Annie in De Bonkelaar koppositie r Het interieur van "Het Wolhuis” aan de Nesse 8. ‘’I Mm i I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1982 WADDINXVEEN Wim van Wageningen is clubkampioen van de tafeltennisvereniging Kwiek geworden. Er werd gespeeld in twee groepen. Naast Van Wageningen waren Ronald Verboon en Tac. Brand kandidaat voor de titel. Na veel spanning deed Wim van Wa geningen een geslaagde greep door de laatste set met 21-19 te winnen. c Voorzitter Piet Versluis: ”U hebt veel doelsaldo 33-21 o 6 bertsgeregt, raad en schepen der stad Dordrecht, is ambachtsheer Noord- Waddinxveen. De andere heerlijkheid werd in 1724 uit de grafelijke do meingoederen verkocht aan Jakob van Wassenaar voor 14.500 gulden. voor de ijsclub, maar ook voor andere sporten gedaan. In mindere tijden, als het geld op was, zorgde u er voor dat er nog wat in de buidel bleef zitten”. UITSLAGEN 22E RONDE T. den Ouden - C. Stolker A. Blom - D. Dibbets G. v.d. Zijden -F. Zaadhof G. Heeren - J. de Pater J. de Heer - D. Heeren II M. v. Willigen - C. Kramp K. Huizinga - B. van Eijk T. Twigt - H. den Outer P. Swart - P. van Es R. van Dijk - P. van Gils D. Heeren I - C. Barelds D. Brandhorst - C. Blonk A. Crone - J. de Wit A. Rietveld - T. Driesse punten 14 11 i .4 1-0 afgebr. 1/2-1/2 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 afgebr. 0-1 0-1 0-1 0-1 1/2-1/2 1-0 1-0 0-2 0-2 0-2 1-1 0-2 0-2 0-2 2-0 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 1-1 2-0 0-2 WADDINXVEEN - Aan de Nesse 8 is vorige week donderdag feestelijk ge opend ”Het Wolhuis”. De nieuwe zaak, die beschikt over een grote sortering kwaliteitswol zoals berber, bouclé, mo- Lrelid G. Zwanenburg van ijsclub Nooit Gedacht. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN - Tijdens de zater dag voor een week gehouden jubileum- receptie van de 50-jarige ijsclub Nooit Gedacht in het Anne Frank-centrum in Waddinxveen is Gerrit Zwanenburg be noemd tot erelid. Zwanenburg, die van af de oprichting lid is van de Waddinx- veense ijsclub maakte 43 jaar 'deel uit van het bestuur. WADDINXVEEN Een aantal par tijen met wisselende kansen kwamen voor in Excelsior’s onderlinge dam- cömpetitie van vorige week donder dagavond. Zo mocht Fred Zaadhof zijn handen dichtknijpen met de winst op Gerrit Heeren, die in het middenspel via een aardig zetje een schijf winst boekte. In het gevorderd middenspel liet laatstgenoemde de winst zitten en dank zij een foutzet van zijn tegenstander wist Fred Zaad hof te winnen. breiwol in 22 kleuren voor 1,45 per bol. ”Het Wolhuis” is in een markant pand aan de voet van de hefbrug gevestigd en had over belangstelling in de afgelopen week beslist niet te klagen. WADDINXVEEN - Na ampele over wegingen hebben het bestuur van de christelijke sportvereniging Be Fair, af deling voetbal, en trainer Herman Hart gers besloten om na een driejarige ver bintenis uiteen te gaan. Hoewel beide partijen dit besluit op zich betreuren, ge zien de uitstekende samenwerking in de achterliggende periode, menen zowel Herman Hartgers als Be Fair er goed aan te doen om de trainingsscepter aan een ander over te dragen. Bovendien wilde Begeleid door een groot aantal sup porters speelde Be Fair in Zevenhui zen een goede wedstrijd. Door sterk spel werd zowel de eerste als de der de set vrij gemakkelijk gewonnen (10-15 en 7-15). In de tussenliggende set was de spanning in de zaal te snijden. Be Fair zag een 3-10 voor sprong verloren gaan (14-11), maar knokte Zich vervolgens toch weer langs Zevenhuizen (14-16). Spelver- deelster Dorie van der Meent was aan Gerrit van der Zijden had schijf- winst geboekt op Cor Stolker. Na een minder sterke zet wist Cor Stol ker ook naar dam door te breken. Hij kwam juist iets te kort om een remi se te bereiken. Ruud van Dijk onder vond aanvankelijk veel tegenstand van Koert Zwanenburg. Naarmate het spel vorderde wist eerstgenoemde I van zijn komen, daarmede de 2e plaats, hetgeen een verrassing zou zijn. Leo en Dick speelden in de laatste ronde tegen elkaar. Leo won met 21-10 en 21-17 en werd daardoor kampioen. Jan mocht nu zelfs de laatste wedstrijd verliezen (hetgeen ook gebeurde), want de 2e plaats was zeker, Dick Sol behaalde dus de 3e plaats. Al met al een geslaagd kampi oenschap met goede kampioenen en spannende wedstrijden. WADDINXVEEN - Nu Wad dinxveen dit jaar 750 jaar be staat is er een groeiende be langstelling merkbaar voor de plaatselijke geschiedenis Het grasduinen in het verleden bracht bijvoorbeeld het boekje “Holland in vroeger tijd” bo ven water, waarin 18e eeuwse beschrijvingen staan van steden en dorpen in Noord- en Zuid- Hollarid. In deel III van dit door C. Post- ma bewerkte en in 1963 op nieuw uitgegeven boekje komt ook een beschrijving voor van het toenmalige Zuid- en Noord- Waddinxveen. “Holland in vroeger tijd”, om schreven als een geillustreerde beschrijving van ’s-Gravenhage, Vlaardingen en de dorpen en heerlijkheden in Rijnland en Delfland, is oorspronkelijk uit gegeven te Amsterdam bij Isaak Tirion, boekverkoper in de Kal- verstraat in het jaar 1746. De uitgave uit 1963 is van de Europese Bibliotheek. WADDINXVEEN - Bij J. v. d. Berg Zn. Waddinxveen BV, Waddinxveen, is H. Veenstra uit Loenen aan de Vecht be noemd tot directeur. Dat blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. De wijziging in het handelsregister geeft verder aan dat bij dit aan de Henegouwerweg gevestig de bedrijf commissaris is geworden A. Coers te Dalem en dat tot technisch ver koper is benoemd A. P. van Eek te Stol wijk. door de gehavende vleugel tegenstander te L winst veilig stellend. UITSLAGEN 23E RONDE D. Heeren II - G. van Mannekes B. van Eijk - C. Blonk C. Stolker - G. v.d. Zijden P. de Mik - J. de Wit J. de Heer - J. v.d. Eist A. Zwanenburg - R. van Dijk H. den Outer - D. Dibbets A. Blom - T. Driesse C. Kramp - T. Twigt C. Barelds - D. Brandhorst F. Zaadhof - G. Heeren D. Heeren I - T. den Ouden sr. K. Huizinga - P. van Es A. Crone - D. Schouten Herman Hartgers zijn trainingsblik ver ruimen en na drie jaar een nieuwe uitda ging elders aan gaan. Zijn grootste teleurstelling bij Be Fair was het gemiste kampioenschap in het seizoen 1981/1982 toen Be Fair, ondanks de uitstekende uitgangspositie, het aan het slot van de competitie volledig liet af weten. Toch heeft onder zijn leiding Be Fair zich opgewerkt tot een vaste favo riet in de 2e klas, vooral in de breedte zijn de vruchten van zijn vakmanschap De laatstgenoemde verkocht het goed later,aan Willem Sebastiaan Boers, raad en oud-schepen van Gouda en namens deze stad bewindhebber der Oost-Indische Maatschappij ter Ka mer Amsterdam. Sedert het jaar 1727 stelt de ambachtsheer van Zuid- Waddinxveen de schout, secretaris en bode aan en benoemt jaarlijks twee ambachtsbewaarders uit een voor dracht van vier, die door de in dienst zijnde functionarissen wordt samen gesteld. De heer is echter niet ver plicht zich aan de nominatie te hou den. Ook kan hij de dienstdoende ambachtsbewaarders continueren. Op gelijke wijze geschiedt de verkiezing en aanstelling der zeven schepenen, waarvan er ieder even jaar vier en WADDINXVEEN - Maandagavond 7 februari om acht uur vindt in het ge meentehuis wederom het open frac tieberaad plaats van de gemeente - raadsfractie van de VVD. Leden en belangstellenden, die zich in de liberale beginselen kunnen vin den zijn op deze avond van harte wel kom. Op de agenda staat ondermeer een terugblik op de raadsvergadering van 26 januari 1983 en de ontwikke ling van de woningbouw. Degenen die belangstelling hebben kunnen de agenda met bijbehorende stukken opvragen bij K.W.Th. van Soest (tel. 6793). Voor allen, die om andere redenen dan het fractiebe raad met de fractie contact willen opnemen houdt de fractievoorzitter een spreekuur op (telefonische) af spraak. Wanneer men hiervan* gebruik wil maken dan kan men bellen met nr. 6793. WADDINXVEEN/GOUDA - In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland is nieuw ingeschreven Verbakel Textiel en Mode BV, Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: de handel in het groot, zowel als in het klein in heren- en jongensbovenkle- ding enz. Maatschappelijk kapitaal f. 175.000,— waarvan geplaatst/ge- stort f. 35.000, -. Directie: K.C.H.A. Raming te Vlist en J.A.M. Linderhof te Reeuwijk. Filiaal: Dorpstraat 3-5, Ouderkerk aan de Amstel. Waddinxveense zijde afwezig, maar werd goed vervangen door Gonnie Mastenbroek. Het was toch feest bij Be Fair, want in de promotieklasse won het heren team na lange tijd weer eens. Het slachtoffer was het op de vierde plaats staande Jupiter, dat met 3-2 geklopt werd (9-15, 15-11, 13-15, 15-8 en 15-10). De gevaarlijke serve van Be Fair plus een dit keer prima functionerend blok waren te veel voor Jupiter, dat een nederlaag ze ker niet verwacht had. Be Fair 2 (dames) speelde bij Jupi ter 2 met 2-2 gelijk (10-15, 15-6, 15-6 en 8-15) en het eveneens in de eerste klasse uitkomende derde team van de Waddinxveense club leed z’n zoveelste nederlaag in het duel met Zevenhuizen 2 (5-15, 6-15, 16- 14 en 10-15). WADDINXVEEN - Zuid- en Noord- Waddinxveen hebben tezamen één dorp en één kerk, waartoe ook de lid maten van Bloemendaal - een vrije heerlijkheid van de stad Gouda - be horen, doch vormen twee heerlijk heden. De kerk staat 4816 roeden van Leiden en 1863 roeden van Gou da. De beide ambachten zijn omringd door uitgestrekte veenpiassen, het geen tot gevolg heeft gehad, dat vele landerijen en huizen in deze streek verloren zijn gegaan. Men vindt de bebouwing op de Goudkade langs de Gouwe. Er staan verscheidene papier molens, die grauw- en tabakspapier maken, groftegelbakkerijen. Verder worden er klompen, scheppen, spa den en veel huishoudelijke gereed schappen gemaakt. Al deze ambach ten worden uigeoefend in schuren en huizen op de Goudkade, die daar door een bedrijvig aanzien heeft. In Noord-Waddinxveen ligt een klei ne vrije heerlijkheid, waar ongeveer tien huizen staan. Dit gebeid maakt in alles deel uit van de grote am bachtsheerlijkheid, die verdeeld is in de districten Groenswaard, Peullyen en Snijdelswijk. Tussen de beide am bachten loopt door de grote Wad dinxveense plassen de Dorrekentf- of Dorrekade, een smalle weg ter lengte van 636 roeden van de kerk tot de Donderdam. Over deze weg gaat het verkeer tussen Rijn- en Schieland en de post van Rotterdam naar Ouds- hoom vice versa. Aangezien de slag van het water voortdurend de weg aan beide zijden beschadigd, moet jaarlijks het paal- en puinwerk her steld worden, hetgeen hoge kosten medebrengt. De golven van het wa ter zijn hier zo groot dat soms met weinig wind de voetgangers nat worden gespat. De verpondingslijst van 1632 vermeldt voor het noord en zuideinde van Waddinxveen teza men 420 huizen. Een eeuw later stonden in Noord-Waddinxveen 205 huizen en 7 molens en in Zuid-Wad- dinxveen 198 huizen en 5 molens. In 1732 waren in Noord-Waddinx veen 438 morgens van de totale op pervlakte van 1093 morgen uitge- veend en lagen in Zuid-Waddinxveen 650 morgen en 400 roeden heel land en 643 morgen en 450 roeden uit gebaggerde grond. Mr. Adriaan Reepmaker, heer van Strevelshoek, vrijheer van St. Hu- ieder oneven jaar drie aftreden. Ook de vijf kroosheemraden worden beur telings bij twee en drie gekozen. De vijf brandheemraden houden toezicht op Noord- en Zuid-Waddinxveen, als mede op Bloemendaal. De schouten van beide ambachten stellen ieder een kerk- en een armmeester aan voor hun gebied. De twee ambachts heren benoemen tezamen de koster, voorlezer en voorzanger. Voor het beroepen van een predikant moet de heren toestemming gevraagd worden door de kerkeraad. Daarna krijgen ze de voordracht ter goedkeuring en de verkiezing. Al de mannelijke lidma ten der gereformeerde gemeente mo- gen stemmen ingeval een predikant wordt beroepen. Deze predikant be hoort tot de classis Woerden en Over- Rijnland. Ook staat in Waddinxveen een remonstrantse kerk. Er is een grote gemeente, die door één predi kant wordt bediend. De r.k. kerk staat in Bloemendaal. de wedstrijd waarin veel risico’s wer den genomen. Fouten over en weer maar ook prachtige slagenwisselin gen. De eerste set werd met 21-14 door Ronald gewonnen en het leek een ge makkelijke overwinning te worden. Maar Wim kwam sterk terug en won de 2e set met 21-19, waardoor een derde beslissende set noodzakelijk werd. Het was een gelijkopgaande strijd, zelfs tot 19-19. Daarna had Wim het meeste geluk en lef en scoorde 21-19 en werd daardoor clubkampioen. Ronald Verboon be haalde dus de 2e plaats en Jac. Brand de 3e plaats. In de B-poule waren nog 7 spelers in de strijd en deze zouden d.m.v. een zevenkamp gaan uitmaken wie zich B-kampioen mocht gaan noemen. Na de 5e speelronde hadden Leo den Duik en Dick Sol nog alles gewon nen. In de 6e speelronde won Leo ook vrij gemakkelijk. Dick speelde te gen Jan Slagt, Jan won van Dick en kon daardoor beslag gaan leggen op Versluis overhadigde het nieuwe erelid een Delfts blauw wandbord. Mevrouw Zwanenburg kreeg bloemen. De recep tie werd bezocht door verscheidene ver tegenwoordigers van plaatselijke vereni gingen en ijsclubs uit de omtrek. zichtbaar. Dit vakmanschap kwam ook tot uiting uiting in zijn gevarieerde trai ningen welke goed bezocht endoor de se lectie zeer gewaardeerd werden. Ook dit seizoen doet Be Fair weer volop me in de titelstrijd en nu zelfs op drie fronten. Voor Herman Hartgers zal het een waardig afscheidscadeau en voor Be Fair, dat dit jaar dertig jaar bestaat, een passend jubileumgeschenk zijn als aan het einde van het seizoen 82/83 de pro- motie(s) gerealiseerd kunnen worden. WADDINXVEEN - Zaterdagavond om acht uur wordt'in het cultureel centrum De Bonkelaar de jaarlijkse carnavalsavond gehouden. Op deze gratis toegankelijke avond zijn ook aanwezig prins Thijm en prinses An nie Van de Waddinxveense carnavals vereniging De Gouweslobbers. De or ganisatoren vinden het natuurlijk het leukste als iedereen gecostumeerd verschijnt maar het is niet verplicht. De prins en prinses zullen worden gevolgd en bijgestaan door de Raad van Elf. Verder speelt er de hele avond in De Bonkelaar de Boskoopse boerenkapel De Baggerbeugels. Ook de dansmariekes van De Gouwe slobbers zullen acte de presence geven. Voorts is er een optreden van de jazz/beatballetgroep van Jacqueline Boertien met een wervelende samba- dans. En natuurlijk vindt er ook een optreden plaats van de Waddinxveen se “Dolly Dots”. Tussen alle optredens door blijft er nog enige tijd over voor Disko Kees uit Schiedam. In Waddinxveen heeft Disko Kees de allerlaatste nieuwste carnavalssingles en jingles bij zich. En geachte carnavalsvierders: Noteer maar vast in de feestagenda’s waar u in februari nog meer de Waddinx veense Raad van Elf kunt ontmoe ten: Vrijdag 11 februari is er een gro te avond met Jan Boezeroen in Het Trefpunt, zaterdag 12 februari is er een kindercarnaval in Het Trefpunt en maandag 14 februari is er het overbekende Afzakkersbal in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg. WADDINXVEEN - Het eerste da- meselftal van de hockeyclub Wad dinxveen heeft zaterdag de kopposi tie moeten afstaan aan Te Werve door van dit team met 2-1 te verlie zen. De eerste wedstrijd moest dames 1 zich waarmaken tegenover het op de tweede plaats staande Te Werve. De eerste helft was weinig interessant. Er was sprake van wisselend spel, waarbij geen van beide partijen tot scoren kon komen. In deze toch zeer belangrijke wedstrijd zou Waddinx veen zich meer aan de opdrachten van trainer-coach Carla Verbakel moeten houden, wilden ze de eerste plaats behouden. De tweede helft begon dames I in de overtuiging dat minimaal gelijkspel toch te behalen moest zijn. Uit een snelle combinatie kon Ellis den Ha mer scoren, dit in eerste instantie toegekende doelpunt werd helaas, maar terecht, toch afgekeurd. Te Werve wist met simpel snel spel en goed stoppen Waddinxveen onder druk te zetten. Waddinxveen raakte uit hun spel en bleef veel te veel free wheelen. Pauline Christoffels kon eenmaal scoren hetgeen niet genoeg was voor de overwinning. Te Werve won met 2-1 en zette de Waddinx veense dames terug naar een tweede plaats door functioneel hockey te spelen. De tweede wedstrijd tegen het on voorspelbare HDS moest gewonnen worden om eventueel nog een kans te maken in de strijd om de eerste plaats. Waddinxveen had duidelijke opdrachten gekregen die in de eer ste helft nauwelijks nagevolgd wer den. Ondanks goed keepen van invalster Annelies Veenemans kwam dames I terecht met 3-0 achter te staan. De tweede helft werd een betere mand- dekking toegepast, maar goede com binaties bleven uit HDS scoorde nog 1 keer, wat de eindstand op 4-0 in hun voordeel bracht. Zoals dames I speelde verdiende het geen eerste plaats, Te Werve heeft te recht de koppositie overgenomen. Door te verliezen van HDS is Wad dinxveen op een gedeelde tweede plaats komen te staan. De overige vier teams hebben een te grote ach terstand om nog invloed te krijgen op de bovenste drie. Met nog vier wedstrijden te spelen, op zaterdag 5 februari in Rotterdam en zaterdag 26 februari in Den Haag, is de stand nu als volgt: wedstr. 1. Te Werve 8 2. W’veen 8 WADDINXVEEN Aan de zaterdag door de sportclub Antilope in het Gouwebos gehouden jaarlijkse sprok kelcross namen 175 lopers en loop sters deel. Een afwisselend parcours zorgde voor een goede entourage. Er waren 3 verschillende afstanden te lopen. Voor de start van de 2125 mtr. hadden zich 30 deelnemers ge meld en voor de start van de 3700 mtr. 43 lopers. De 10.000 mtr. trok 102 atleten. De uitslagen: 2125 mtr: 1. Ashwin Vermeulen uit Boskoop in 8.17 min., 2. Rob van Doom uit Waddinxveen in 8.20 min. en 3. Mark Hilberts uit Waddinxveen in 9.13 min., 3700 mtr.: 1. Peter van de Velden uit Lek- kerkerk in 13.43, 2. Govert Versteeg uit Reeuwijk in 14.03 min. 3. Rem- co Gaastra uit Delfzijl in 14.06 min., 4. Patrick Brand uit Boskoop in 14.44 min. en 5 eveneens uit Bos koop Eric Hoogendoorrt in 14.57 min. Op de 10.000 mtr. gingen 102 lopers van start. Zij moesten 6 ronden lo pen en het was voor de toeschouwers een heel fraai gezicht om ronde na ronde de deelnemers in actie te zien. Louis van Tol uit Boskoop eindigde als le in 37.13 min. Jan de Jong uit Waddinxveen was een zeer goede 2e in 37.59 min. en 3e werdJJ. Schenk uit Rotterdam in 38.35 min. Van de Antilopers die meededen ein digden in de voorste regionen Aat Willemse als 12e in 41.21 min. en werd Bert Hilberts 19e in 42.33 min. Van deze prestatieloop werden uit stekende video-opnamen gemaakt door Adrie Steenland en na afloop in de kantine vertoond. Iedereen was vol lof over deze service en zo zag iedereen zich waarschijnlijk voor het eerst op de T.V. bezig met hun fa voriete sport. Ook tijdens de op 5 maart te orga niseren 15e Langs de Gouweloop zul len video-opnamen worden vertoond. Bovenstaande feiten geven de orga nisatie hoopvolle verwachtingen voor de 15e Langs de Gouweloop, waar aan ook een wedstrijd over 10 km. is verbonden. Tevens zal een jeugdprestatieloop over 2 km. en een prestatieloop over resp. 3.2 - 6.4 - 9.6 - 12.8 en 16 km. worden gehouden. De scholenprijs, voor de school met de meeste deelne mers, bestaat dit jaar uit een schit terende bokaal. De organisatie ver wacht zeker een totaal van 550 deel nemers. Voor inschrijvingen voor de prestatieloop kunnen geschieden bij Mevr. P. Wennekes tel. 3623 en H.F. Kraan tel. 4008. WADDINXVEEN - De volleybal- dames van Be Fair zijn al weer lang en breed over het onverwachte ver lies van vorige week (1-3 tegen Star- lift/Voorburg 3) heen. De koploper in de derde divisie G versloeg zater dag met veel machtsvertoon het even eens hoog geplaatste Zevenhuizen met 0-3. hair, tweed, sokkenwol en vele andere soorten plus brei- en haakkatoen en ex clusieve machinebreigarens op cones, ging in het Brugcentrum van start met een bijzondere openingsaanbieding: In poule A (2e, 3e en 4e klasse) moest Jac. Brand zijn titel verdedi gen. Dat was geen gemakkelijke op gave daar Kwieks nieuwste lid Ro nald Verboon in een goede vorm ver keerde en ook in de competitie be duidend hoger scoorde. Maar er was nog een andere kandidaat, die al va ker een finale speelde, maar deze nog nooit in winst had kunnen omzet ten: Willem van Wageningen. De drie genoemde spelers verdeelden ook de prijzen onder elkaar. Ronald Verboon was reeds zeker van een fi naleplaats, nadat hij eerder alle par tijen, o.a. tegen Wim van Wagenin gen, gewonnen had. Jac. en Wim moesten uitmaken wie de tegenstan- der zou worden van Ronald, nadat beiden in de verliezersronde waren beland. Wim won in 2 sets, 22-20 en 21-18, en daarmee zou Wim wederom tegen Ronald moeten spelen om het kam pioenschap. Het was een erg spannen- WADDINXVEEN De afgebroken schaakpartijen van Kraan en Muit uit de RSB-competitie tegen Lekkerkerk I eindigden na een spannende en langdurige voortzetting, met wisse lende kansen (vooral in de partij van Kraan), beide in verlies voor WSV, zodat de eindstand 3 1/2 - 4 1/2 in het voordeel van de Lekkerkerkers werd. In de onderlinge competitie blijft Van Deelen onstuitbaar oprukken. Zijn afgebroken partij tegen W. van Oort uit de 19e ronde werd door laatstgenoemde zonder verder spelen gewonnen gegeven. Bovendien won Van Deelen in de 20e ronde van Smitskamp, terwijl de partij Joosten- Kardol werd afgebroken en Ooster- loo (met zijn 8e remise Struijks op mars blokkeerde. W. van Oort won overigens de broederstrijd tegen J. van Oort en blijft daarmee, in de buurt van de kopgroep. Duidelijk in opmars zijn ook Wolfs, die Claas sen versloeg en Hulsman, die van As- scheman wist te winnen. UITSLAGEN 20e ronde. Van Deelen - Smitskamp Joosten - Kardol Oosterloo - Struijk W. v. Oort - J. v. Oort Versluis - Bloem Claassen - Wolfs Hulsman - Asscheman Besemer - Torenbeek Ritter - P. v.d. Heiden Littooy - Ket Nekeman - De Bock V. Offeren - V.d. Ree P. de Haan - Goor V. Sandijk - Noorland Twigt - V.d. Eijck Ponsioen - Kleiweg De stand na de 20e ronde: 1. Van Deelen, 2. Kardol, 3. Struijk, 4. Joos- ten, 5. Kraan. S®

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 5