Stealer in Soos XIII Waddinxveen weert Alternatief voor korte piraten celstraf: Dienstverlening J&W VERWEIJ i I Boeiende expositie in Bouwvoorlichting ZOETERMEER Filmavond in In het arrondissement Rotterdam Weekblad-arts over diabetes SOLID STATE JAZZ BAND IN Het Echte Franse I De Schaapskooi *h' Langhaar- kattenshow in Boskoopse Beurshal RENOVATIE EN ONDERHOUD? MAAR DAN WÈL IN ÉÉN KEER GOED EN AFDOENDE! GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11-Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel. 01727-2319 ft WOENSDAG 2 FEBRUARI 1982 'f T-» 'k BOUWEN IS VERTROUWEN de votre Vrai Boulanger* Renovatie mag geen half werk zijn, anders is uw inves tering weggegooid geld. Goed renoveren kan niet op een koopje, maar er zijn manieren om erg veel terug te krijgen voor dat geld. Het kost bijvoorbeeld weinig moeite om van een rommel zolder meteen een extra leefruimte te maken. Hetgeheim: dakvensters plaatsen. Goedkoop en in één dag klaar! Wist u dat? Verweij wel. Erzijn nog veel meer van die mogelijk heden. Als u aan renoveren denkt, denk dan even aan Verweij. h ft 'k ft I' S’ s s ft S I H - ft ft i ft ft TÉ* .F! Plankier 20,2771 XL Boskoop Telefoon 01727-2077 en De Rotterdamse 5-mansband Stealer. dens in Duitsland en Holland gedaan en 3888888888888826 38888? 388388888388888881 A Wat is suikerziekte? In ons bloed zit een soort suiker, glucose. Glucose is de brandstof voor onze cellen en wordt door het bloed getransporteerd naar alle plaatsen van ons lichaam tot de kleinste celletjes toe. Maar gluco se komt niet vanzelf in die celle tjes. Daar is hulp bij nodig, die krijgt het van insuline. Bij diabetes is er onvoldoende insuline aanwe zig of werkt deze niet goed meer. Daardoor krijgen de cellen niet wat ze moeten hebben en blijft er ook teveel glucose in het bloed zit ten. Geldt wat hieronder staat voor elke patiënt met suikerziekte? sultaten. Ook het Waddinxveense lid van het college van B. en W. zal de aan wezigen toespreken. ne (gitaar, zang en toetsen) en Aad (trombone). Andere ziektes Als u schriftelijke informtie wilt over andere ziektes, vraag er uw huisarts gerust om. Hij beschikt over patiënten-info’s van Artsen service, die een heleboel ziektes behandelen. Ze zijn bedoeld om patiënten duidelijk te maken wat ze precies mankeren. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS W. Stokbrood PRIJSVRAAG Iedereen heeft bij een bezoek aan de tentoonstelling ook kans op een extra subsidie voor een energie-besparings- aanschaf van 500,-. Dit is de prijs die Bouwvoorlichting Waddinxveen ter be schikking heeft gesteld voor Wat zijn daarvan de gevolgen? Voor de cellen, die dus geen gluco se binnen krijgen, betekent dat een tekort aan brandstof. Dat ver klaart waarom suikerzieken zo moe zijn en minder weerstand hebben. Diabeten kunnen dan ook sneller dan iemand anders een ont- Energie besparen is vooruitdenken n Nee, wat artsen onder diabetes mellitus verstaan zijn een groep steking krijgen. Soms hebben ze op de meest ongelegen plaatsen last van jeuk. Wat is er aan te doen? De behandeling van diabetes is er op gericht het juiste evenwicht te vinden tussen vraag en aanbod. Heeft men in het lichaam nog de beschikking over werkzaam insuli ne dan kan men met dieet al een heleboel doen. Door het dieet af te stemmen op de be behoefte en niet maar klakkeloos suiker en andere koolhydraten te eten kan men pro beren met dieet alleen uit te ko men. Ook afslanken kan belang rijk zijn. Als men te dik is, is de kans groot dat met afslanken en dieet de suikerziekte onder kon- trole wordt gebracht. Wat gebeurt er met het glucos dat in het bloed blijft zitten? Teveel glucose in het bloed is slecht voor de bloedvaten. Op de langere termijn kunnen die vaten er schade door ondervinden. Vooral de vaten van het oog, het hart, de benen en de nieren. Maar als het glucosegehalte in het bloed te hoog is, kan die glucose met uri ne worden uitgescheiden. Dan vindt men suiker in de urine. Bij oudere suikerzieken, is dat echter niet het geval. Als de suiker met de urine wordt uitgescheiden gaat er veel water mee. Het gevolg is dat de diabeet dorstig is en veel plast. Wordt de glucose niet met de urine uitgescheiden dan zal men alleen een hoog suikergehalte in het bloed vinden zonder dat de ver schijnselen van dorst en veel plas sen optreden. De mast van de Waddinxveense Centrale Antenne-Inrichting (CAI). Solid State Jazzband bij Jazzclub Zoetermeer. Om uit de vele mogelijkheden de juiste keuze te maken, is er in Bouwvoorlich ting Waddinxveen van 12 t/m 26 februari 1983 de uitgebreide tentoonstelling ’’Ernst met Energie”, die georganiseerd wordt door G.E.B. en Bouwvoorlich ting. Zonder enige kosten kan men zich daar laten voorlichten en uitgebreide do- kumentatie krijgen over de meest recen te mogelijkheden, zoals verlichting, zui nige gaskachels voor lokale verwarming, verschillende hoogrendement (HR) middelen moeten regelmatig en volgens de instrukties van de arts ingenomen worden. Men mag vooral niet te veel en te vet eten en ook niet roken. Met regelmatig voldoende lichaamsbeweging blijft de konditie goed en dat kan een positieve invloed hebben op het gewicht en de konditie van het hart en bloedvaten verbeteren. Het laatste wapenfeit is het behalen van een tweede plaats op het jazz- concours in 1982 van de Haagse Jazz Club. Hoog tijd dus deze swingende groep eens naar Zoetermeer te halen. De - welhaast traditionele - bezet ting luidt: Henk van Dam - trompet, Hans Serdijn - trombone, saxen en sousafoon, Jan Wouter Alt - clarinet, saxen en vovals, Piet de Vos - piano, Luco Krijff - banjo en gitaar, Hans Brouwer - bas en Joost Hassing - drums. ZOETERMEER Zaterdagavond 5 februari presenteert de Jazzclub Zoe termeer in het gezellige onderkomen aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer een optreden van de Solid State Jazz Band, een zevenmans Dixieland for matie, die zijn naam alle eer aandoet. Het orkest is opgericht in 1980 en is sedertdien een graag geziene gast in jazzclubs als de Joseph Lam in Am sterdam, de Harbour in Rotterdam, de Haarlemse Jazz Club e.a., op festi vals als Swinging Scheveningen, J azz behind the Beach te Zandvoort e.a. en voorts natuurlijk bij vele andere feestelijke gelegenheden. Wat kan men zelf doen? Op het juiste gewicht komen en blijven is belangrijk. Daarbij dient men zich nauwkeurig aan de dieet- I c.v.-ketels, warmwatervoorziening isolatie. Zo worden er dia-series vertoond over elektrisch koken, ventilatie en isolatie. Bovendien kan men er een interessant en toch simpel apparaat in werking zien om de naar boven gestegen warmte in hoge bedrijfshallen weer naar beneden te voeren. Er staan c.v.-ketels en convectoren met een hele kleine waterinhoud en gemaakt van goede warmte geleidende metalen, waardoor een zeer snel reagerende en zuinige c.v.-installatie samengesteld kan worden. Of wat denkt men van isolatie materiaal dat boven op de dakbedekking van platte daken gelegd kan worden, zo dat ook hier op eenvoudige wijze geïso leerd kan worden? Op het terrein van de warmwatervoor ziening heeft het verschijnen van de HR c.v.-ketels ook voor een omwenteling gezorgd. Volgens een door het Gasinsti tuut gemaakte vergelijking is het gecom bineerde gebruiksrendement van een HR-ketel met een door de ketel gestook te boiler het gunstigst. ft WADDINXVEEN - ’’Ernst met energie...”. Dat is de titel van een inte ressante tentoonsteling over doelmatig energiegebruik, die zal worden ge houden in het gebouw van de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan in Waddinxveen. Op deze expositie, die vrijdagmiddag 11 februari om vier uur feestelijk zal worden geopend door Waddinxveens CDA-wethouder P. F. J. van Schie, zullen op initiatief van het Gemeenschappeijke Energie Bedrijf (GEB) Gouda en omstreken en Bouwvoorlichting Waddinxveen de meest recente mogelijkheden worden getoond en zal informatie wor den verstrekt over lokale verwarming, centrale verwarming, stookregelin- gen, elektrisch koken, verlichting, ventilatie en isolatie. Voordat wethouder Van Schie de ope ningshandeling zal verrichten houdt ir. H. M. Roos, hoofd van de afdeling warmte-, koel- en luchttechniek van de NV Nederlandse Gasunie, een inleiding over hoogrendement centrale verwar mingsketels en de laatste onderzoekre- EFFECTIEF Energie sparen kan inderdaad alleen ef fectief zijn na het treffen van weloverwo gen maatregelen. Hoewel een graadje lager stoken of iedere avond de gordij nen sluiten op zich heel goede maatrege len zijn, tóch wordt een groot gedeelte van uw energieverbruik bepaald door de keuze van het type verbruikstoestel of de mate van isoleren van ieders woning. Hierbij kan men door slechts één keer een weloverwogen beslissing te nemen de energierekening blijvend gunstig beïnvloeden. WADDINXVEEN - In de Waddinx veense hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdag avond om half negen de film ”IfI perish” gedraaid. Deze film speelt zich af ten tijde van de Tweede Wereldoorlog en is het waar gebeurde verhaal van een chris telijke lerares van een meisjesschool die weigert te buigen de god van Japan: de keizer. Ze wordt gearresteerd, weet te ontvluchten, maar wordt toch later weer gevangen genomen. In de daarop volgende jaren van gevan genschap ervaart zij Gods liefde op zo danige wijze dat haar medegevangenen daardoor geïnspireerd en bemoedigd en enkelen komen tot geloof. Een diep menselijke film die zowel jongeren als ouderen zal aanspreken en een diepe in druk zal achterlaten. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welk om in De Schaapskooi (achter de Brug- kerk). Deze koffiebar is open vanaf 19.45 uur. Het programma begint om 20.30 uur. Tevens is De Schaapskooi vanavond (woensdag 2 februari) om kwart over acht open voor een bijbelstu- dieavond. Wanneer wordt insuline gegeven? Er zijn diabeten die insuline nodig hebben. Zij worden meestal onder specialistische kontrole behan deld. Het gaat om de mensen die op latere leeftijd suikerziekte krij gen, het juiste gewicht hebben en met dieet en geneesmiddelen niet in te stellen zijn. Zij moeten met insuline behandeld worden. Ze vallen in dezelfde groep als de mensen die vanaf hun jeugd insuli- ne hebben gekregen. Is er nog meer? Als je als suikerzieke behandeld wordt met insuline bestaat de kans dat het bloedsuiker wel eens te laag wordt. Dat geldt in zekere mate ook voor de mensen die met geneesmiddelen worden behan deld. Daar zal in ieder geval door de arts over gesproken worden aangezien het een gevaarlijke situ atie kan opleveren. De arts zal dit uitleggen en leren hoe men zo iets kan voorkomen en welke maatre gelen men moet nemen. Men moet in voorkomende gevallen zelfs het probleem de baas kunnen. Met be grip voor de ziekte en de wils kracht om er naar te leven, hoeft men niet zoveel last te hebben van diabetes. ft leiden tot opheffing van een arbeids plaats. Aan de werkzaamheden wor den dezelfde eisen gesteld als aan pro deo werk, dat door mensen met een uitkering als vrijwilligerswerk wordt verricht. Ten slotte, uit het bovenstaande zal men wellicht concluderen dat dienst verlening een simpele zaak is, met an dere woorden dat het de wetsover treder maar gemakkelijk gemaakt wordt. De praktijk heeft echter uit gewezen dat dienstverlening voor de betrokkenen geen sinecure is. Het zijn vaak mensen die niet zo soepel in relaties tot andere mensen func tioneren en die in arbeidssituaties onder spanning staan. Wel is gebleken dat na afloop de dienstverlening als zinvol wordt erva ren, in die zin dat de wetsovertreder het gevoel heeft dat hij, door dit maatschappelijk nuttige werk te doen, zijn misstap enigzins heeft goedgemaakt. Bovendien worden door deze manier van strafrechterlijke afdoening de na delige bijverschijnselen van gevange nisstraf, zoals het verlies van werk en het verbreken van relaties, voorko men. Een en ander kan er toe leiden dat deze wijze van strafrechterlijk op treden, méér dan bij de traditionele vormen van straffen, aan de beoogde resocialisatie van de wetsovertreder bij draagt. BOSKOOP - ’’Perzen, poeslieve lang haar katten”. Onder dit motto houdt zondag 20 februari de Rasclub Perzisch Langhaar van Felikat een bijzonder eer ste lustrum Langhaarkattenshow in de Beurshal van Hotel Florida te Boskoop. Deze Nationale Kampioenstentoonstel- ling wordt omlijst met afzonderlijke in formatiestands en andere op de katten- wereld gerichte bijzonderheden. Op het programma staan: - ruim 300 langhaarkatten en halflang- haarkatten uit binnen- en buitenland, waarbij de internationale top rijk is ver tegenwoordigd - een aparte Veteranen-show, voor kat ten die ouder zijn dan 7 jaar; voor het eerst een eigen ere-show voor deze prachtige ’’Old-Timers” onder de Per zen - de keurmeesters vormen een hoog aangeschreven internationaal gezel schap (Frankrijk, Duitsland. Nederland, België etc.) - de unieke openbare keuringen met toelichting door de keurmeesters, zodat publiek en eigenaars direkt kennis kun nen nemen van deze detailbeschouwin- gen - fotogalerij met de Best in Show Lang haren van de afgelopen 10 jaar, waarin diverse van de aanwezige "Old-Timers” voorkomen - ’’Best in Show”, het hoogtepunt van het gebeuren met het verkiezen van de beste Perzische Langhaar en de beste Halflanghaar kat - doorlopend film- en videovoorstellin gen - kinderspeelcentrum voor opvang - stands met veel kattespulletjes - informatie door de Rasclub Perzisch Langhaar en Felikat. WADDINXVEEN - Wat bete kent diabetes mellitus? Diabetes mellitus is de officiële naam voor suikerziekte. In de volksmond wordt suikerziekte vaak afgekort tot suiker. Maar hoe men deze ziekte ook noemt, er is eigenlijk geen passende naam voor. Suiker is niet ziek en de urine is bij deze ft ’’ziekte” niet altijd overvloedig en zoet, want dat is in feite de verta ling van diabetes mellitus. Welk onderscheid wordt dan gemaakt? Het onderscheid tussen de ver schillende patiëntgroepen is prak tisch belang. Er zijn suikerzieken die van hun jeugd af aan insuline moeten gebruiken. Er zijn suiker zieken die met dieetmaatregelen alleen uitkomen en er zijn suiker zieken die ook nog eens tabletten moeten gebruiken. Gedurende een mensenleven kan men als het ware van groep veranderen en an ders behandeld moeten worden. De clubavonden zijn gratis toegan kelijk voor leden van de jazzclub. Niet-leden moeten een entreeprijs van f. 6,— betalen. Deze laatste ca tegorie kan zich trouwens nog de zelfde avond laten bijschrijven op de ledenlijst. Naarmate het seizoen vor dert wordt de korting op de contri butie hoger. De zaal is open van 21.00 tot 02.00 uur. De Solid State Jazz Band speelt van 21.30 tot 01.30 uur. Na de eerste pauze van het or kest is de dansvloer geopend. Wie meer wil weten over de verdere acti viteiten van Jazzclub Zoetermeer kan telefonisch inlichtingen inwinnen op nummer 079-310695. 1 voor de wind gaat blijkt wel uit verloop tussen 1979 en 1982. In 1979 werd Paradiso, Newpop, Eksit en de eerste optredens in Duits- op disdag, woensdag en vrijdag van 9.00 land gedaan. In 1980 werden meeroptre- tot 17.00 uur, donderdags van 9.00 tot J 20.00 uur en zaterdags van 9.00 tot 14.00 uur. NUTTIG De in het kader van de dienstverle ning te verrichten werkzaamheden moeten maatschappelijk nuttig zijn. Te denken valt hierbij aan werk in de educatieve en recreatieve sfeer, in het kader van de milieu- en natuur bescherming en de gezondheidszorg. Hiervoor zijn projectplaatsen nodig, instellingen die op genoemde terrei nen werkzaam zijn. Daar waar tot dusver dienstverleningen hebben plaats gevonden blijken de betrokken instellingen in het algemeen positieve ervaringen opgedaan te hebben. In het arrondissement Rotterdam zijn al ruim zestig instellingen, ver spreid over een aantal gemeenten, bereid gevonden hun medewerking te geven. Bij dienstverlening zal het gaan om aanvullende, niet bedrijfs matige werkzaamheden. Het inscha kelen van een dienstverlener mag niet BOSKOOP - Zaterdagavond 5 februari geeft de Rotterdamse 5-mansband Ste aler een concert in Sociëteit Soos XIII op de Galerij in Boskoop. De formatie Stealer werd in 1979 opge richt. De muziek die Stealer speelt is new-wave in de trant van Joe Jackson, de prijs- De nümmers zijn eigen werk. vraag: Wie raadt het juiste aantal ge- Dat het de groep wel toonde HRAetels”. Bij meer goede in- --> - zenders zal het lot beslissen. De energie-tentoonstelling is geopend Wat is er verder nog mogelijk? Een bepaalde groep diabeten kan met genneesmiddelen worden be handeld. Ze krijgen tabletten die de afgifte van insuline stimuleren. Het is echter nutteloos deze ge neesmiddelen te geven als de pa tiënt te dik blijft en zich niet aan zijn dieet houdt. 32888222223282882222222222222222222222322222222222822? Stealer, die onlangs is aangevuld met een blazerssektie (leuke dwaling van geluid) gaat in april weer op Duitsland-tournee in de steden Berlijn, Hannover en Osna- brück. Ze hopen een swingend avondje in Soos 13 te verzorgen. De zaal gaat open om 20.00 uur. 32222888222222888822222222222222222822222822288222? In 1981 werd op een aantal plaatsen in het land gestart met experimenten met dienstverlening. De ervaringen blijken niet slecht te zijn. Het arron dissement Rotterdam, waar dienst verlening tot nu toe nauwelijks werd toegepast, gaat nu ook mee doen. Ten behoeve van de daarvoor nood zakelijke organisatorische voorzienin gen heeft overleg plaats gevonden tussen het openbaar ministerie, de zittende magistratuur, de reclasse ring, de advocatuur en vrijwilligersor ganisaties. Ook is er een coördinator aangesteld. FASEN Dienstverlening is mogelijk in ver schillende fasen van de strafrechts pleging. In Rotterdam zal voorname lijk het zogeheten “rechterlijk mo del” worden toegepast. Dit houdt het volgende in: de wetsovertreder zal op de zitting bij de rechter moeten ver schijnen. Aan de rechter wordt daar een, in overleg met de coördinator te voren opgesteld dienstverleningsvoor- stel, voorgelegd. Gaat deze daarmee akkoord dan legt hij niet de voorge nomen gevangenisstraf op, maar staat de wetsovertreder toe om in plaats daarvan gedurende een bepaalde tijd dienstverlening te verrichten. Over de resultaten van de dienstverlening zal door de coördinator aan de rechter rapport worden uitgebracht. Dienst verlening is alleen mogelijk bij beken nende verdachten. Dienstverlening kan slechts plaats vinden op basis van vrijwilligheid, dat wil zeggen: alleen indien de wetsover treder zelf een voorstel doet, kan dienstverlening worden toegepast. Deze voorwaarde is het gevolg van een bepaling in het Verdrag tot be scherming van de rechten van de mens (Verdrag van Rome), dat dwangarbeid verbiedt. De rechter is niet verplicht een dienstverleningsvoorstel te accepte ren. Weliswaar is geen strafbaar feit uitgesloten van dienstverlening, maar de grens van de te vervangen straf zal er toe leiden dat bij ernstige de licten geen dienstverlening plaats vindt. Bovendien kan de .persoon- lijkheid van de wetsovertreder een belemmering vormen, bijvoorbeeld als er met hem geen goede afspraken te maken zijn. plaatopnamen gemaakt in en om Ham burg. In 1981 werden Denemarken, Holland en Duitsland aangedaan. Tevens werden veel popfestivals en voorprogramma’s van Gruppo Sportivo en Vitesse in het buitenland gedaan. Stealer bestaat uit: Leon Bazuin (drums), Ock Klootwijk (zang en bas), Fuck Brandei (gitaar), Onno van de Pa- WADDINXVEEN/ROTTERDAM De strafrechtspleging in het arrondissement (rechtbankdistrict waartoe ook Waddinxveen be hoort) Rotterdam is gestart met een alternatief voor korte gevan- genisstraffen: “dienstverlening”. Dit houdt in dat wetsovertreders boven de achttien jaar, die tengevolge van het door hen gepleegde strafbare feit een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van enkele we ken of maanden kunnen verwachten, in plaats daarvan maatschap pelijk nuttig werk gaan doen, waarvoor zij geen betaling ont vangen. Gevangenisstraffen stichten meer kwaad dan goed. Daarvan zijn alle betrokkenen bij de strafrechtspleging overtuigd. Iemand die ‘gezeten heeft’ draagt een stigma, dat hem nog lang nadien leed berokkent. Ook worden zijn sociale relaties verstoord. Daar enboven gaat van het gevangenismi lieu - vooral op jonge mensen - een slechte invloed uit. WADDINXVEEN - De vorige week woensdagavond vergaderende gemeen teraad heeft besloten een krediet van 7.500,- beschikbaar te stellen ten be hoeve van het afsluitbaar maken van het CAI-systeem in verband met piratenuit zendingen. Sinds 1 september 1982 rust er - opgelegd door de minister van het toenmalig C.R.M. - op de exploitanten van Cen traal Antenne-Inrichtingen de plicht dat er geen signalen van onbevoegden via het kabelnet worden doorgegeven. Dit echter slechts in zoverre hiermee niet de doorgifte van legale programrpa’s wordt belemmerd; in casu dus alleen afsluit- plicht indien er geen legale uitzendingen plaatsvinden. Ook op de gemeente Wad dinxveen, als exploitant van de Centrale Antenne-Inrichting, rust derhalve deze plicht. De financieel meest aantrekkelijke wijze van afsluitbaar maken van het kabelnet wordt aangeboden door de CASEMA/ VEGAI. Deze beide instellingen hebben een automatische afsluiter ontwikkeld die vanuit één centraal punt geregeld wordt, het zgn. piratenslot. Voor bediening van deze afsluiter dient men te beschikken over een aansluiting op de draadomroep van de Tweede Ka mer. Een dergelijke aansluiting heeft de “gemeente Waddinxveen. De kosten ver bonden aan invoering van het CASE- MA/VECAI-systeem van de afsluitbaar- making van het kabelnet bedragen 7.500,-. Deze investering zal ten laste worden ge bracht van het onderhouds- en vernieu wingsfonds. Met de gemeenten Boskoop en Moerkapelle zal overleg worden ge pleegd over een bijdrage in deze investe ring naar rato van het aantal aansluitin gen. De uitvoeringskosten van het pira tenslot bedragen f 0,25 per aansluiting en zullen te zijner tijd in de abonne mentsgelden worden doorberekend. voorschriften te houden. Genees- ft - 1 ft ziekten die veel op elkaar lijken omdat ze allemaal met een te hoog suikergehalte van het bloed gep aard gaan, maar verschillend be handeld moeten worden. Solid State kJazztjéind. 'DE iECHTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 9