WADDINXVEEN GEMEENTE Overheid moet zich zeer SJAAK NOTEBOOK! 1 J. Neven kwart Lima: ’n sociaal economische ramp eeuw bij Vis terughoudend opstellen B. en W. in antwoord op vragen: Streekcommissie vergadert weer f VERKIEZINGEN 7 VERGADERINGEN SPREEKUREN PT WELZIJNSZAKEN adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. f T BESTUURSZAKEN ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- 7 BELASTINGEN V VOLKSGEZONDHEID ■V HINDERWETVERGUNNINGEN Als u nu bij ons uw kleurenfotorolletje inlevert, krijgt u bij ontvangst van de foto's een waardebon voor een gratis kleuren- vergroting op formaat 13 x 18 cm (of 13 x 13 cm, afhankelijk van uw negatief). j IVEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 FEBRUARI 1982 7// in dienst te zijn van de ijzerwaren en gereedschappenzaak van Jac. Vis 4 i Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven Elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 Commissie voor de Financiën Donderdag 4 februari 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA van 14december 1981,4janua- 6. Beschikbaarstelling 14.000,toetsing factorentabellen on- roerend-goedbelastiogen. I 7. Verlenen van een krediet van f 17.000,voor de recon- WADDINXVEEN Na het artikel over de trek naar de grote steden en met name naar de Peruaanse hoofdstad Lima in het Weekblad voor Wad dinxveen van vorige week, deze keer wat nadere informatie over de sociaal- economische situatie van deze stad, waarvoor de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen zich in spant om de bevolking in de sloppenwij ken te helpen met het draaiende hou den van eigen bedrijfjes. Door de grote trek is het wel duidelijk dat een groot deel van de economische activiteiten van Peru zich rond Lima af speelt. Dit blijkt al uit het feit dat bijna een kwart van het verharde wegennet (de straten van Lima zelf niet meegere kend) in het departement Lima ligt. Het gehele marktsysteem is op Lima ge richt. Het is zelfs zo sterk dat bijvoorbeeld in Huaraz, het centrum van de aardappel teelt, bijna geen aardappel te krijgen is, terwijl dit het hoofdvoedsel van de sierra (de hoogvlakte) is. Melk die in Arequipa, 750 km., van Lima, geprodu ceerd wordt, is daar duurder dan in Lima! Doordat twee derde van de Pe ruaanse economie zich in en rond Lima afspeelt is het gemiddelde inkomen hier liefst 700%(!) hoger dan in de sierra. Toch is dit cijfer erg misleidend, want van de beroepsbevolking van Lima is Willem van Ringelenstein. Na twee jaar stapte hij over naar Berghuis. En daar zou hij lange tijd blijven, slechts onder broken door de Tweede Wereldoorlog. Door de bezetter weggevoerd werd hij toen te werk gesteld op een scheeps werf in Schwinemünde, dat nu in Polen ligt. Na de oorlog kwam hij terug bij Van Schaik Berghuis en trouwde in de zomer van 1946. In de daarop volgende jaren ging de heer Nêven vele malen ”op karwei”, dan werden in de fabriek aan de Zuidkade klaargemaakte betim meringen aangebracht in huizen en kantoren. In de plaats waar moest wor den gewerkt ging hij dan vaak in de kost, zodat hij nogal veel van huis was, zo blijkt uit de herinneringen die zater dagmiddag in Party Home werden opgehaald. 40% geheel of gedeeltelijk werkeloos. Daarbij komt nog dat 60% van de bevol king onder de 20 jaar is en hiervan weer de helft onder de 10 jaar. Al deze mensen, die. meestal nauwelijks de lagere school doorlopen hebben, omdat ze als klein kind al moesten bij dragen aan het familie-inkomen, probe ren toch nog iets te verdienen met schoenpoetsen,, straatvegen, wassen van geparkeerde' auto’s, of als dienst meisje. Ze moeten wel, want werke loosheidsuitkering bestaat niet in Peru. Bij deze 40% komt nog eens 40% van de bevolking die het officiële miniumloon verdient als arbeider in vaste dienst in één van de grote, vaak multinationale Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening Hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond krijgt of koopt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Drs. B. W. Buenk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- Dagverblijf voor Ouderen Het college van burgemeester en wethouders heeft zich in prin cipe bereid verklaard mede te werken aan de vestiging van een Dagverblijf voor Ouderen in deze gemeente. Reeds eerder is ingestemd met de vestiging van één, zo nodig twee, gezinsvervangende tehuizen in deze gemeente, waarbij aan lokaties binnen het plan ’’Zuidplas” wordt gedacht. Commissie voor Sociale Zaken, Woonruimtebeleid en Volksgezondheid Donderdag 11 februari 1982, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA WADDINXVEEN De schriftelijke vragen van het SGP/HKV/GPV- raadslid D. Uitbeijerse over de vertoning van een pornofilm in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar heeft het college van Burgemeester en Wethouders vla’k voor de vorige week woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering beantwoord. Het antwoord op de vragen maakte dan ook onderdeel van discussie uit in die door burgemeester C. M. van der Linden geleide gemeenteraadsvergadering. zake de vertoning Van de film ’’Tiroler slippertjes in De Bonkelaar op vrijdag 29 januari 1982. Drs. B. W. Buenk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland overhandigde de heer J. Neven de oorkonde, terwijl zijn vrouw toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Inenting kinderen geboren in 1978 Op woensdag 10 februari 1982 bestaat in het Groene Kruisge bouw aan de Stationsstraat 12 van 13.30 tot 14.30 uur, gelegen heid tot kosteloze inenting tegen difterie, tetanus en polio, voor de kinderen geboren in 1978 in de maanden juli t/m december. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Bij verhindering kan gebruik worden gemaakt van de volgende DTP-inenting op woensdag 24 maart 1982. De inentingspapieren moeten worden meegebracht. Inlichtingen: gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. Verleende vergunning aan Fa. P. en J. van der Eijk Burgemeester en wethouders hebben op 26 januari 1982 besloten aan de fa. P. en J. van der Eijk een hinderwetvergunning te ver lenen voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een agrarisch bedrijf. De inrichting is gelegen aan de Piasweg 4-6 te Waddinxveen. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage tijdens kantooruren op werkdagen en ’s maan dagsavonds van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 3 maart 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn ten zij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingeiend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. roerend-goedbelastiogen. structie van het bomenbestand aan de Pr. Beatrixlaan (2e fase). 8. Huur van noodlokalen t.b.v. de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. 9. Vaststelling bedrag per leerling voor het gewoon lager onder- Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Abonnement Nederlands Danstheater met gratis vervoer naar Scheveningen. In samenwerking met het Nederlands Danstheater is een speciaal abonnement van twee balletvoorstellingen samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 26 februari 1982 en vrij dag 14 mei 1982 in het Circustheater in Scheveningen. Abonnementshouders worden gratis per bus van Waddinxveen naar het theater en weer terug vervoerd. Informatie over de uit te voeren balletten staat elders in dit num mer: Abonnementen kunnen tot 18 februari 1982 worden besteld op het gemeentehuis van Waddinxveen, afd. Algemene Zaken, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, tel. 01828-4433. De prijzen van een abonnement van twee voorstellingen zijn: le rang 35,—(jongeren tot 26 jaar ƒ27,50); 2e rang 30,(jongeren tot 26 jaar 25, 1. Opening. 2. Notulenvande vergadering van 19 november 1981. 3. Ingekomen stukken, jaarverslagen, statuten, circulaires enz. 4. Wijziging Woonruimtebeschikking 1974 en Woonruimte- verordening. 5. Eindrapport van de Centrale Commissie Werkgelegenheid ’’Ander Werk”. 6. Nota ’’Reacties voorontwerp Globaal Plan Psychiatrie Zuid- Holland”. 7. Subsidiëring Stichting Madie "Zuidplas” 1981. 8. Jaaropgave ingeschreven woningzoekenden per 31 december 1981. GOUDA De streekcommissie Gouda en omstreken van de provin ciale raad voor de ruimtelijke ordening houdt woensdag 3 februari weer een in spraakavond in De Zalm, aanvang '20.00 uur. De Vragen werden door B. en W. als volgt beantwoord: Heeft het college kennis genomen van het voornemen van de stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen om op Acht het college het juist dat in een jeugd- vrijdag 29 januari a.s. in De Bonkelaar o een film te vertonen, die volgens het Week- gesubsidieerd wordt, films vertoond 1 f vrr 11* 7 V. karakter heeft? Ons college heeft kennis genomen van de berichtgeving in het Weekblad voor diëring op "basis ri 1982 en 14 januari 1982. I 2. Mededelingen en ingekomen stukken. I 3 Beschikbaarstelling f 57.600,— t.b.v. de aanstelling van een Aanvragen hinderwetvergunning door Fa. D. van Wijk en van Leeuwen BV. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend: dat op 1 februari 1982 een aanvraag is ingekomen van de Fa. D. van Wijk, Wilhelminakade 20 te Waddinxveen voor het oprichten en in werking hebben van een meubel- en antiekreparatie- bedrijf tevens spuiterij van meubelen aan de Wilhelminakade 20 te Waddinxveen; dat op. 16 december 1981 is ingekomen een aanvraag voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een herstelinrichting van motorvoertuigen, oliehandel met opslag van minerale oliën en benzinestation van van Leeuwen BV, Piasweg 16 te Waddinxveen. De aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 3 maart 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de secretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en bovendien op maandag avonden van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Mondeling bezwaren kunnen worden ingebracht tijdens een open bare zitting welke slechts op verzoek zal worden gehouden. 4. Vergoeding aan woningbouwverenigingen voor de inning van C.A.I.-gelden. H 5, Begroting 1982 gemeentelijk grondbedrijf. I. C D.^^kll/konrctallirm P 14 ODD 17"»P»t C1 r> CT taire revolutie van 1968 via o.m. natio nalisaties in de praktijk probeerde te brengen is, vooral door geldgebrek en onmacht, nauwelijks van de grond ge komen. Na de machtsovername in 1975 door de conservatieve Marales is het zelfs volledig teruggeschroefd. Al met al is de situatie voor het grootste deel van de Peruaanse bevolking, on danks de vele natuurlijke rijkdommen van het land (koper, zilver, ijzererts, lood en zink zijn de voornaamste) al leen maar verslechterd. Door een werk gelegenheidsproject in Lima te steunen hoopt Waddinxveen een steentje bij te dragen aan de vermindering van de diepe armoede in deze stad. wijs voor 1982 alsmede het bedrag der vergoeding voor de administratiekosten. 10. Bespreking problematiek bij effectuering van gemeente garanties (inclusief kredietverlening). 11. Wat verder ter tafel komt. |2. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. W ADDINXVEEN Drs. B. W. Buenk van de Kamer van Koophandel en Fabrieken vqot Midden-Holland heeft zaterdagmiddag in Party Home aan de Passage een penning en oorkonde uitgereikt aan de heer J. Neven (62) van het Schuberthof 33, die er bij stil stond een kwart eeuw r J-- aan de Kanaalstraat. De geboren en getogen Waddinxvener stapte in 1957 op 38-jarige leeftijd over van Van Schaik Berghuis aan de Zuidkade - in de schaduw van deze meubelfabriek, waar zijn vader werkte, werd, hij op 26 september 1919 geboren naar de winkel van Nic. Vis.' Het was vlak bij huis, geen karwei, ’s za terdags vrij en nog geen koopavond. Hoewel het hem wel eens speet dat hij bij Van Schaik Berghuis - waar hij 22 jaar had gewerkt - de 25 jaar niet had volgemaakt, lukte het de familie Vis hem wel een kwart eeuw vast te hou den. De heer Neven ging in 1933 - na de op enbare lagere school aan de Kerkweg- Oost bezocht te hebben - als 14-jarige "erken bij de meubelfabriek van Kempkes. Daar pakte hij hout aan, ach ter een machine, die bediend wérd door Commissie voor Kunst en Cultuur Maandag 8 februari 1982, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 8 decem ber 1981. 2. Bespreking van de reakties op de gemeentelijke Bibliotheek- nota: - brief van het bestuur van de Openbare Bibliotheek dd. 25 januari 1982; - Nota ’’Naar een openbare bibliotheek in Waddinxveen” van het Humanistisch Verbond. 4. Bespreking van de Beleidsnota van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen. 5. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Hoorzitting Ontwerp-plan en programma sociaal-culturele aktiviteiten Op dinsdag 16 februari 1982 zal de Planningsgroep sociaal-cul turele aktiviteiten om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoorzit ting beleggen over het Ontwerp-plan en programma voor sociaal- culturele aktiviteiten. Deze hoorzitting is voor iedere belangstellende inwoner van deze gemeente toegankelijk. In het plan worden voor de periode 1982-1985 de grote lijnen van het beleid ten aanzien van sociaal-culturele aktiviteiten uit eengezet; het programma geeft aan welke van die aktiviteiten in 1982 gesubsidiëerd zullen worden. Ieder die daar belangstelling voor heeft kan een exemplaar van het Ontwerp-plan en programma afhalen bij het gemeentehuis of bij de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan. (NU GRATIS /UW LEUKSTE, DIERBAARSTE Ta OF MOOISTE FOTO VERGROOT OP g 13X18 CM. roepen voor jongeren vanaf 16 jaar. Deze werkgroep organiseert al vijfjaar lang eens per maand op vrijdagavond een filmvoorstelling. Tot de werkgroep is uit de doelgroep waarvoor filmvoorstel lingen worden georganiseerd het ver zoek gekomen ook eens een film te ver tonen van het genre waarover de vraag stelling gaat. Het is met te vermijden dat het bestuur van een instelling als de stichting ’’Jeugd- en jongerencentrum Wad dinxveen” bij het organiseren van een breed scala van activiteiten gericht op de vele doelgroepen waarvoor hij bin nen het kader van zijn doelstellingen werkzaam is, wel eens activiteiten zal organiseren met de aard waarvan niet een ieder zich kan verenigen. Indien bovenstaande vragen, geheel of ge deeltelijk. bevestigend beantwoord wor den, is het college dan bereid de openbare vertoning van dergelijke films te voorkomen? Ons college is van oordeel dat de over heid zich zeer terughoudend moet op stellen in het uitspreken van een oor deel over activiteiten waarvan de ver antwoordelijkheid voor de organisatie bij anderen berust en is mitsdien niet bereid stappen te (doen) ondernemen de openbare vertoning van films van het gehre '’Tiroler slippertjes” te voorkomen. industreën (met name in de mijnbouw, visserij en bouwnijverheid). Dit mini mumloon is tegenwoordig lang niet vol doende voor een gezin om van rond te komen. Door de enorme prijsstijgingen van de belangrijkste levensmiddelen en de huizenhoge inflatie van de laatste ja ren is het inkomen van een gezin va» 5 personen in vergelijking met 1973 ge halveerd. Alles bij elkaar genomen leeft 80% van alle inwoners van Lima op of onder de armoedegrens. PROJECT Het programma van de industriële her vormingen (winstdeling en medezeg genschap van de arbeiders) dat de mili- Stemmen elders en stemmen bij volmacht Voor de op 24 maart a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdis trict waar zij op 9 februari 1982 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Stemmen elders De kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. in een andere gemeente in de provincie Zuid-Holland bijv, wegens vakantie, werkkring, verhuizing, kan hiervoor een verzoek indienen. Er bestaan twee mogelijkheden: A. uiterlijk 10 maart 1982 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een for mulier dat ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer dan een legitimatiekaart. B. uiterlijk 19 maart 1982 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoon lijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Za ken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatie- kaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. A. Met gebruikmaking van een volrpachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 10 maart 1982 te worden aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijg baar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een willekeurige gemeente in de provincie Zuid-Holland voor de volmachtgever stemmen. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voor komende verklaring te worden ingevuld en door volmacht gever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (24 maart 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden in gediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zo danig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het onge rede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433 toestel 242. en jongerencentrum, dat door de overheid blad voor Waddinxveen een pornografisch den die voor een groot deel van onze bevol king aanstootgevend zijn? Ons college is van oordeel dat subsi- 'van daartoe gestelde rege- Waddinxveen van 20 januari 1982 in- lingen niet betekent dat de gesubsidieerde in- stelling haar eigen verantwoordelijk heid ten aanzien van de door haar te ontwikkelen activiteiten verliest. De te vertonen film is toegelaten voor perso nen vanaf 16 jaar. De filmvoorstelling begint om 21.00 uur. Is het college met ons van mening dat de stichting door het organiseren van dit soort programma's een groot deel van haar doelgroep afstoot? Binnen de stichting ’’Jeugd- en jonge rencentrum Waddinxveen” is destijds een jongerenwerkgroep in het leven ge- 1. Notulen van de vergaderingen ri 1982 en 14 januari 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. buitendienstmedewerker van de afdeling sociale zaken van de gemeentesecretarie.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17