PETER FABER’S TRY-OUT MET Motorgeronk in aquaduct Aandacht voor Speciaal abonnementje van Nederlands Dans Theater ’’WONDEREN” de boomkwekerij I i.,FJ In De Bonkelaar RPFfcnu ook in Boskoop Voor Boskopers en Waddinxveners Green River Jass Band in Zoetermeer Wat doet VAM Gratis busvervoer naar Scheveningen Vruchtbomen onder ’t mes in Bodegraven RPF in Boskoop: ’’Niet altijd Israëls daden goed praten” 20.000 Motorrijders passeerden Waddinxveen Wim Pols (27) treedt op in koffiebar De Schaapskooi Toot’s band in So What op 5 februari V riiiï IA Eïfe I 8 f. A? T Wj - WOENSDAG 3 FEBRUARI11982 '82 Ai loprogramma "Wonderen”. De officiële première hiervan moet nog De veelzijdige acteur Peter Faber. inzending, waar azalea’s en rhododen- antidiscriminatiewet. Vanaf half één nam een leger van mo torrijders, verdeeld over groepen van steeds 1.000 motorfietsen, bezit van de rijksweg. Pas in de vooravond kwam tocht zal de bus gebruikt worden. Iede reen is welkom en de deelname is gratis zoals altijd. BOSKOOP Vrijdag 29 januari, is er na de openbare vergadering van de Reformatorische Politieke Federatie, die gehouden werd in de Loods te Boskoop, een afde ling van de RPF opgericht. De afgelopen jaren viel Boskoop bestuurlijk onder de afdeling Waddinxveen. Hieraan is nu dus een einde gekomen. De voor lopige secretaris van de nieuwe afdeling is de heer F. Bouwman, Babsloot 144, Boskoop, tel. 7887. Verder zitten in het voorlopige bestuur de heren B. Geleynse, Valkenburgerlaan 68, Boskoop, tel. 7225 en R. Hortensius, Goudse Rijweg 204, Boskoop. GOUDA Voor de afdeling Gouda en omstreken van de Kon. Ned. Maat schappij voor tuinbouw en plantkunde spreekt de heer H. M. Swinkels van de Vuil Afvoer Maatschappij woensdag 10 februari om half acht in De Haven over ”Wie is de VAM en wat doet de VAM?” plaatsvinden. In De Bonkelaar is Peter Faber te zien tegen betaling van negen gulden (CJP- houders en 65-plussers f 7,Telefo nisch kan men plaats bespreken op woensdag 17 en donderdag 18 februari tussen 19.00 en 20.00 uur op de num mers (01828) 5935 en (01828) 8060. Peter Faber over zijn nieuwste solopro- WA; wandeling langs een Tiendweg van dllUvllIlH Haastrecht richting Oudewater. Uite- raard zal er dan veel aandacht worden geschonken aan de vogels. (JUF pUltlvl Er wordt begonnen om 9.15 uur bij de vroegere kaasboerderij, Provinciale WADDINXVEEN De afdeling IJs- Weg 1 te Haastrecht. Voor de terug- sel en Gouwe van het Instituutut voor Natuureducatie (IVN) houdt zaterdag 6 februari voor elke balangstellende een Sinfonietta van het Nederlands Dans Theater. Choreografie: Jiri Kylian. WADDINXVEEN In samen werking met de gemeente Wad dinxveen heeft het Nederlands Dans Theater opnieuw een speciaal I abonnementje voor Waddinxveen (en ook een beetje Boskoop) sa mengesteld. Het gaat om twee voorstellingen, die worden gegeven in het Circustheater in Schevenin gen: op vrijdag 26 februari en vrij dag 14 mei. Voor deze voorstelling gen stelt het Nederlands Dans Theater weer gratis busvervoer van I Waddinxveen naar Scheveningen en terug beschikbaar. BODEGRAVEN Zaterdagmiddag tussen half twee en vier uur houdt de Stichting Natuur- en Landschapsbe heer Zuid-Holland uit Gouda een voor- lichtingsmiddag over het onderhoud van hoogstamfruitbomen aan de Zuid zijde 74 in Bodegraven. Het erf ligt on geveer anderhalve kilometer ten oosten van Bodegraven aan de zuidoever van de Oude Rijn. Wie wil kan onder des kundige begeleiding zelf onderhoud uit voeren. Gereedschap is ter plaatse aan wezig. Oude fruitbomen verdwijnen in hoog tempo uit het landschap van Zuid- Holland. Het zijn vooral de boomgaar den met hoogstambomen, die het moe ten ontgelden. Deze bomen zijn voor de fruittelers nauwelijks meer van economisch nut. Het fruit brengt te weinig op om het kostbare onderhoud nog regelmatig te verrichten. De zo ka rakteristieke geriefboom wordt gerooid of niet meer onderhouden. Op veel erven en in tuinen staat menig maal nog een enkele oude fruitboom. Met enig onderhoud kunnen deze bo men in stand worden gehouden en een gezonde leverancier worden van onbe spoten fruit. Ook blijven ze dan een sie raad in het landschap, zowel voor de ei genaar als voor anderen. ZOETERMEER Zaterdagavond 6 februari geeft de Jazzclub Zoetermeer weer een concert in het gezellige onder komen aan de Dorpstraat 18 te Zoeter meer. Dit concert wordt verzorgd door een van Nederlands meest gerenom meerde oude stijlorkesten, de Green River Jass Band, een formatie, die al in 1963 werd opgericht. Sedertdien heeft de band een respectabel aantal radio- en televisie-uitzendingen achter de rug en talloze optredens in jazzclubs, waar onder ook enkele in Jazzclub Zoeter meer. In het jaar, waarin Louis Armstrong 70 jaar werd heeft de Green River Jass Band een radioprogramma samenge steld, dat geheel aan ’’Satchmo” was gewijd en dat een geweldig succes werd en zodoende een van de voornaamste wapenfeiten uit de geschiedenis van de band. Op vele festivals in binnen- en buitenland is het orkest steeds een graag geziene gast. Kortom, een formatie, die zijn sporen ruimschoots heeft verdiend en die een waardige gast is voor de Zoetermeerse fijnproevers, die in de loop van de tijd echt wel wat gewend zijnDe Green Ri ver Jass Band bestaat uit Wim Orer- sier - cornet, Thomas Hipp - trombone, Peter de Klerk - clarinet, en sax en Herman Wirtz piano, Jacques van Elewout - tuba, Rob Buytendijk - banjo en Nick Simoncelli - drums. De muziek begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang is gratis voor leden van Jazzclub Zoetermeer, belangstellende niet-leden moeten 6,entree betalen. Wie meer wil weten over de aktiviteiten van Jazzclub Zoetermeer kan telefonisch inlichtingen krijgen op nummer 079- 310695. WADDINXVEEN Het programma dat de veelzijdige acteur Peter Faber zaterdagavond 20 februari om kwart over acht in het jeugd- en vri jetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen brengt op initiatief van de film- en theaterwerkgroep De Spintol is een try-out van zijn nieuwste so- Het Rob Franken-Bruno Castelucci-kwartet. BOSKOOP Vorige week vrijdaga vond sprak het RPF-Tweede-Kamerlid drs. A. H. D. Wagenaar in De Loods te Boskoop. Tijdens ee-n goed bezochte openbare vergadering gaf de volksver tegenwoordiger enkele indrukken weer van de reis die hij van 11 tot 18 januari j.l. met een delegatie van de Vaste Ka mercommissie voor Defensie maakte naar Libanon en Israël. Deze landen worden regelmatig be zocht om zich ter plaatse op de hoogte, te stellen van de situatie waar Unifil en het Nederlandse bataljon verkeert en hoe een en- ander functioneert. Alle reerst gaf Wagenaar de reis in chrono logische volgorde weer. Vele officiële gesprekken werden gevoerd met voor aanstaande Libanezenen Israëliërs. De delegatie sprak ook met Palestijnen- leider Arafat. Wagenaar was hier om principiële redenen niet bij. Het RPF- standpunt is namelijk dat zolang dé - PLO in haar handvest heeft staan dat de staat Israël vernietigd moet worden er niet met haar gesproken zal worden. Na dit reisverslag ging Wagenaar nog op een aantal indrukken en voorlopige conclusies in. Zo vertelde hij dat Unifil maar ten dele aan haar taak kan voldoen. Dit komt vooral doordat bepaalde steden en ge bieden niet onder het centrale Libanese gezag staan, maar volledig door de PLO gecontroleerd worden. Verder is er een gebied wat niet door Unifil gecontro leerd wordt. Het worct daarom wense lijk geacht dat Unifil met een bataljon uitgebreid wordt. Wagenaar deelde ook mee dat de men taliteit van ’’onze jongens” erg goed is. Men is zeer gemotiveerd en kwijt zich erg goed van hun taak. Verder vond hij dat de RPF er voor moet waken niet al hetgeen wat Israël doet goed te praten. In haar politieke opstelling behoren vblkenrechterlijke en politiek-interne vraagstukken vanuit een christelijk- staatkundige visie te worden getoetst aan beginselen van recht en rechtvaar digheid. ”Dat sluit kritiek op Israël allerminst uit. Aan de andere kant moeten wij de plaats en de functie van de staat Israël temidden van de vijandige (Arabische) wereld in verband te brengen met het bijbelse perspectief voor wat betreft de eindbestemming van mens en wereld.” Na de pauze werden er diverse vragen naar aanleiding van het referaat ge steld. Ook waren er vragen met betrek king tot christelijke politiek en het voorontwerp van wet gelijke behande ling, de zogenaamde een eind aan de langdurige opstoppin- niet alleen een mooie kijkplaats ge- gen. Maar het publiek uit de streek kon zocht bij het Gouwe-aquaduct, maar geen genoeg krijgen van die mooie bijvoorbeeld ook in de omgeving van de lange slang motorrijders en had dan ook afslagen bij de Bredeweg. middag het Gouwe-aquaduct. Foto 's: Cees Bakker). WADDINXVEEN Heel wat mensen hadden zaterdagmiddag op en rond het Gouwe-aquaduct een plaatsje gezocht om de demonstratieve tocht van onge veer 20.000 motorrijders aan zich voor bij te laten trekken. De motorrijders, die het normale verkeer op de rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) ongewild vol ledig ontwrichtten, protesteerden tegen de regeringsplannen om extra belasting te heffen op de verkoop van motorfiet sen. Bij de foto’s. Tegen de twintigduizend motorrijders passeerden zaterdag- Onderhoud van bomen. De Stichting Natuur-en Landschapsbe heer Zuid-Holland (tel. 01820-24500) organiseert in samenwerking met regio nale vrijwilligersgroepen regel matig demonstratiemidda- gen. Een deskundige van het consulent- schap voor de tuinbouw uit Geldermal- sen geeft op deze middagen praktijkles sen in het onderhoud. De gegeven adviezen zijn vooral van belang voor eigenaren van bomen, die lange tijd niet zijn onderhouden. De be langstelling voor deze informatieve bij eenkomsten is zeer groot. Vorig seizoen bood het NDT voor het eerste een kennismakingsabonnemet van twee voorstellingen voor Wad dinxveen aan. Het gezelschap stond toen aan de vooravond van de grootste uitdaging uit zijn ruim twintigjarige ge schiedenis: een week lang optreden in de Metropolitan Opera in New York. Het NDT was het eerste Nederlandse gezelschap dat deze eer te beurt viel. Het werd zo’n daverend succes, dat het NDT voor dit jaar is teruggevraagd in dit Mekka van de balletwereld, niet voor één, maar voor liefst twee weken. Het programma van het abonnementje voor Waddinxveen. bestaat vrijwel ge heel uit andere balletten dan vorig jaar. In beide voorstellingen een wereldpre mière: in februari een ballet van Billy Forsythe, de spraakmakende choreo graaf die vorig jaar met zijn ”Say Bye- Bye” het Circustheater op zijn kop zette. In mei volgt een nieuw ballet van Nils Christe, de voormalige NDT- danser die nu internationaal naam aan het maken is als choreograaf. In februari worden verder uitgevoerd "Sinfonietta” van Jiri Kylian, een stra lend werk op de sprankelende koper- fanfares van Janacek, en het sfeervolle en nostalgische ’’Summer’s End” van Glen Tetley. Het mei-programma bestaat verder uit het ingetogen ’’No vember Steps” van Jiri KyLian op mu ziek van de Japanse componist Toru Takemitsu en een nog nader te kiezen werk: óf het nieuwe "Oktet” van Nils Christe voor de aspirantengroep van het NDT óf een reprise van de komi sche ’’Symfonie in D” van Jiri Kylian op de luchtige muziek van Haydn. AANMELDINGEN De voorstellingen worden muzikaal be geleid door het Nederlands Balletor- kest en door instrumentale solisten. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men tot donderdag 18 februari op werk dagen van 8.30 tot 12.30 uur terecht bij het gemeentehuis van Waddinxveen, afdeling Algemene Zaken, tel. 01828- 4433. De prijzen van het abonnement van gramma ’’Wonderen”: ”Na ’’maat 45” (ale eerste kennismaking voor mij met een nieuwe manier van werken en voor het publiek een andere kant van de be kende filmfiguur) en ’’Langzaam haa sten” (waarin ik probeerde mijn veelzij digheid te ontwikkelen) nu ’’Won deren”, een nieuw programma. Nog steeds als iemand mij vraagt: Zeg Peter, wat is het, wat doe je, cabaret, toneel, variété, kolder, dan zeg ik: Kom kijken, het zit er allemaal in en méér; en alles volgens een recept, dat geen kookboek ter wereld vermeldt.” ”Ook in dit nieuwe programma vertel ik, speel wonderlijke situaties, grappen, verhalen; ik jongleer, tap, toer op één wiel en laat domme, wijze, trieste, blije •mensen en ’’dingen” aan het woord. Met als doel, iedereen die z’n huis, heb ben en houden verlaten heeft om naar die ene plek te komen, waar ik speel, om die mensen te verrassen en te laten genieten van alles ”wat ik in huis heb. gehaald”. ’’Wonderen”, mijn 3e programma, waarin ik ook meer nadruk op het in houdelijke wil leggen, heeft als funda ment de kans te ontdekken, dat onder het stof van alledag, jouw leven als eer ste wonder wacht”, aldus Peter Faber, die als acteur verbonden was aan het Werktheater en de hoofdrol speelde in diverse bioscoopfilms zoals Max Have- laar en Dr. Vlimmen. twee voorstellingen zijn: le rang ƒ35,deze avond die als absolute jazz-rock- (jongeren tot 26 jaar 27,50), 2e rang toppex-avond kan worden omschreven. f 30,(jongeren tot 26 jaar 25, November Steps van het Nederlands Dans Theater. Choreografie: Jiri Kylian. Van links naar rechts: Arlette van Boven en Nils Christe. De zanger/gitarist Wim Pols. WADDINXVEEN In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen treedt vrijdagavond 5 februari, om kwart over acht op de 27- jarige zanger/gitarist Wim Pols. Zijn langspeelplaat ’’Lighted night” is tij dens zijn optreden daar ook verkrijg baar. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen vanaf 15 jaar. Wim Pols is al twaalf jaar lang actief met muziek bezig". Meestentijds is hij op pad met de country westerngroep Calyx, waarmee hij door heel Neder land optreedt. Tevens verscheen er pla tenmateriaal van deze groep. De laatste jaren voelde Wim Pols een steeds ster ker verlangen om iets te gaan doen op het gebied van de gospelmuziek. Uiteindelijk resulteerde dit in mei 1980 in het verschijnen van zijn solo-album ’’Lighted night”. Deze met country- gospelsongs gevulde LP, die door Con tinental Sound werd uitgebracht (Free- label, nummer 3062), vormde de aanzet tot het ontwikkelen van een pro gramma met luisterliedjes in de country-gospel sfeer. Toen Wim Pols met dit programma startte, waren alle teksten in de Engelse taal. Al spoedig bemerkte hij, dat er een schreeuwende behoefte aan Neder landse teksten bestaat, waarna hij be gon met het schrijven van Nederlands talige gospelsongs. Momenteel bestaat zijn programma al voor bijna een derde deel uit liedjes met een Nederlandse tekst en in de toekomst zal dit zeker nog worden uitgebreid. Het grootste deel van het programma bestaat uit eigen werk. De teksten han delen over de hoogte- en dieptepunten, die iemand kan beleven, wanneer hij in de huidige maatschappij probeert als christen te leven. De Nederlandse tek sten spreken voor zichzelf, de Engelse worden van een duidelijke uitleg voorzien. BOSKOOP/BERLUN Minister drs. de problematiek waarmee de sector J. de Koning van Landbouw en Visserij bos- en haagplantsoen momenteel te heeft tijdens de Grüne Woche in Berlijn kampen heeft. een bezoek gebracht aan de inzending De directeur van Plant Publiciteit HoL- van de Nederlandse sierteelt. Tand uit Boskoop, de heer H. R. Ban nier, overhandigde de minister een In het boomkwekerijgedeelte van deze exemplaar van de petitie die onlangs inzending, waar azalea’s en rhododen- aan de Vaste Commissie voor Land- drons uitbundig bloeiden, toonde mini- bouw van te Tweede Kamer werd ster De Koning veel belangstelling voor aangeboden. Summer’s End van het Nederlands Dans Theater. Choreograjie: Glen Tetley. Op defoto een ènsemble. WADDINXVEEN/GOUDA Vrijda gavond 5 februari treedt in de Goudse jeugdsociëteit So What op de begelei dingsband van-Toots Thielemans. Dit Rob Franken-Bruno Castelucci- kwartet bestaat uit Theo de Jong (bas), Eef Alberts (gitaar), Bruno Castelucci (drums) en Rob Franken (piano). Bruno Castelucci komt speciaal voor het optreden in Gouda’s So What uit Brussel rijden. Leden en niet-leden van de jeugdsociëteit hebben toegang óp toppex-avond kan worden omschreven. Minister drs. J. de Koning van'Landbouw en Visserij bij de inzending van de Nederlandse sierteelt op de Grüne Woche in Berlijn met naast zich de Boskoper H. R. Bannier, directeur van Plant Publiciteit Holland. J j: if i' W," O? f t

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7