Provincie: Zeven ton voor Gouwebos Forest in Soos X Black Harley’s medeschuldig aan dood jongen Willibrordus voert ‘Huis zonder vensters’ op V olksdansavond in Waddinxveen Rechten en Gitaarcursus voor Dansavond jongeren plichten voor kamerbewoners ’The Old Classic’ DANK U HOND IN GOOT u J| ffe I L 10 EEMRUARI 19X2 Voor de inrichting van het recreatiege- reeds verworven ge, tel. 01820-26334. '4 BOSKOOP - De toneelvereniging Sint Willibrordus voert zaterdag 13 febru ari het stuk ‘Huis zonder vensters op’. Dat gebeurt in de Rozenburcht en de aanvang is om 20.00 uur. ‘Huis zonder vensters’ is een vrij serieus toneelstuk met op gezette tijden wat humor om de aandacht vast te houden. Aan het stuk werken zeven acteurs en actrices mee. De regie is in handen van Joop Maas. Het verhaal speelt zich af in de huiska mer van Stella Howard waar Eddy Howard, zijn vrouw Anna en hun blinde zoon Arthur voor een drama zorgen. één stuk toe. In 1983 wil de vereniging het jubileum echter niet ongemerkt voorbij laten gaan. Nu al wordt geld opzij gelegd voor dat doel. ‘Een van die middelen om wat geld over te houden is een volle bak, zater dag. Een volle bak betekent immerk ook een geslaagde loterij’, aldus Sint Willebrordus. We geven het daarom maar even door. Entree: vijf gulden. Sint Willibrordus, gekiekt na de opvoering van 'Zo maar een vee arts in 1979. vrouw, die daaraan vrijwillig zou heb ben meegewerkt, is na het afleggen van een bekentenis op vrije voeten gesteld. Plankosten Provinciale staten hebben in mei 1979 een subsidie toegezegd van 15% voor het opstellen van het recreatieba- sisplan Gouwe Bos. Door prijsstijgin gen en extra werkzaamheden zijn de plankosten geraamd op 58.646,-, verhoogd met ƒ20.806,-tot ƒ79.452,-. De staatssecretaris van cultuur, recrea tie en maatschappelijk werk heeft reeds besloten in deze meerkosten voor het basisplan een aanvullend sub- Gedurende de drie dagen zullen inlei ders komen opdraven, maar ook zal gebruik worden gemaakt van films, discussies, werkbezoeken en schrifte lijke informatie om het thema zo goed mogelijk te behandelen. Als data zijn gekozen 24, 25 en 26 febru ari 1982. Deze data zijn zo gekozen, dat ook scholieren/studenten aan deze cursus kunnen deelnemen. 1) West 2) Midden 3) Oost totaal 150.000,- 150.000,- 63.000,- 150.Ó00,- 150.000,- 42.000,- 27.85 ha. 8.35 ha. 5.20 ha. 41.40 ha. verwerkt: 1982 1983 1984 WADDINXVEEN - De culturele com missie van Stichting Dienstverlenings- centrum W’veen nodigt alle ouderen en mindervaliden van Waddinxveen uit tot het bijwonen van een gevarieer de volksdansavond. De avond zal ver zorgd worden door mevrouw Jarings met haar bejaardenvolksdansgroep ‘Dans U fit’ en de heer Wortman met zijn volksdansgroep *’t Ketelhuis’. de in het uitkomen van een verzamel- elpee in januari 1981 waarop Forest met twee nummers vertegenwoordigd is. Forest beschikt over een eigen PA- installatie en een lichtshow zodat het geheel zowel muzikaal als visueel de moeite waard genoemd kan worden. Forest bestaat uit Ap Geers (gitaar, zang en fluit), Joost de Rooy (viool, gitaar en zang), Cees van Veen (bas), Hans Ramp (drums) en Rien Fierst (toetsen). Het optreden begint om 20.00 uur. De entreeprijs is drie gulden voor leden en zes gulden voor niet-leden. sidie te verlenen. Het lijkt GS redelijk hetzelfde beleid te vólgen en eveneens een aanvullend subsidie te verlenen. Het provinciaal subsidie komt hier door op 11.918,- in plaats van het reeds toegezegde subsidie van ƒ8.800,-. Algemeen Aan het recreatieschap nemen deel de gemeenten Boskoop en Waddinxveen. Het gebied van het Gouwe Bos is gele gen tussen Boskoop en Waddinxveen en vormt een groengordel tussen de twee woongebieden. Het heeft in het streekplan Zuid-Holland Oost hoofd zakelijk een recreatieve bestemming. De planontwikkeling tot inrichting van het geheel wordt begeleid door een commissie waarin vertegenwoordigers van de gemeenten Waddinxveen en Boskoop, met ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, de provinciale waterstaat en de provincia le planologische dienst zitting hebben. Door de gunstige ligging en het plan van inrichting heeft het Gouwe’ Bos een duidelijk bovenlokaal belang. Een bovenlokaal element van circa 100 ha., zonder sportvelden, volkstuinen en dergelijke, zal zeker in een slecht met groenvoorziening bedeelde omge ving als hier ook de nodige regionale recreanten trekken. Het gebied is zo danig gelegen, dat niet alleen bezoe kers van Boskoop en Waddinxveen, maar ook recreanten uit de wijdere omgeving het goed kunnen bereiken. De fietspaden uit het plan sluiten goed aan op het béstaande fiets/voetpaden- plan Midden-Holland. Amsterdam, Carré: Robert Long en Leen Jongewaard. 2 t in 14 febr. Prijzen: f 27,50, In januari deed een 38-jarige vrouw de eerste aangifte. Zij was met een lid van de motorclub Black Harley’s meege gaan naar hun clubhuis De Bunker in Gouda. Zij werd daar door tenminste vijf mannen verkracht. De vrouw slaagde er uiteindelijk in uit het club huis te vluchten. Op 21 januari ar resteerde de politie de eerste vijf leden van de motorclub bij een inval in De Bunker. Forest in de oude samenstelling, zonder toetsenman Rien Fierst maar met zijn voorganger Arie Fokker (archieffoto). 27,50, 20,- en 15,-. Der Zigeunerbaron. Hoofdstad Operette. 11 maart t in 28 maart. Beh. 10,-. Chez Nous. Travestie show. 24 febr. t m 28 febr. Prijzen: 37,50, 25,-, 15 - en f 10,-. King.Lear. 16 febr. t/m 21 febr. Prijzen: 22,50, 17,50, f 12.50 en Voor belangstellenden is meer infor- rriatie verkrijgbaar bij dé werkende jongerenorganisatie. Een briefje naar Werkende Jongeren CNV, Postbus 15633, 2502 BP Den Haag is voldoen de om het volledige programma thuis gestuurd te krijgen. WADD1NXVEEN/GOUDA - Vijf leden van de Goudse motorgroep Black Harley worden ervan ver dacht op 17 april 1981 een Wad- dinxveense jongen zwaar te heb ben mishandeld, die als gevolg daarvan zelfmoord heeft ge pleegd, aldus blijkt uit een bericht in Rijn en Gouwe. BOSKOOP - Op zaterdag 13 februari geeft de groep Forest een optreden in sociëteit Soos XIII op de Galerij. Fo rest die ontstaan is uit het regionaal vrij bekende Fresco is voor Boskoop geen onbekende meer. In de huidige bezetting speelt Forest nu vanaf au gustus 1981. Forest speelt symfonisch getinte melodieuze rock, juist door het gebruik van veel melodie instrumenten (gitaar, viool, toetsen, fluit) zeer veel zijdig. Het ruim anderhalf durende re pertoire bestaat geheel uit eigen werk. In september 1980 werden de eerste plaatopnamen gemaakt, wat resulteer- De Black Harley’s trokken naar Waddinxveen, omdat de jongen bij een eerdere gelegenheid had geweigerd zijn barkruk aan hen af te staan. Vol gens mr. Hart durfde uit angst voor repressailles niemand aangifte te doen. WADD1NXVEEN/BOSKOOP - Het provinciaal bestuur wil in totaal ruim ze ven ton subsidie verstrekken in de voorbereiding voor en de aanleg van het Gou webos tussen Waddinxveen en Boskoop. Het gaat voorlopig om de eerste fase van het plan, het middengebied tussen de Voorofsche Polder en de spoorlijn. De Provinciale Staten beslissen daarover op 18 februari. Bij de aanvang van de wèrkzaamhe- den bleek in overleg met de subsidiën- ten al gauw, dat de noodzaak van het eerst opstellen van een volwaardig re- creatiebasisplan en vervolgens deel- plannen voor dit gebied minder groot was dan aanvankelijk was gedacht en dat het practischer was om ineens over te gaan tot het opstellen van deelplan- nen. Wel zijn daartoe eerst drie grove inrichtingsmodellen voor het hele re creatiegebied ontwikkeld en ter discus sie gesteld. Aan de hand daarvan heeft het recrea tieschap, de voorkeur uitgesproken voor een model met een gevarieerde inrichting van de recreatieruimten, waarbij in tegenstelling tot de twee overige modellen de extensieve gedeel ten meervoudig gebruikt kunnen wor den. De natuurlijke gegevenheden, reacties uit de inspraak en een duidelijke zone ring zijn als richtlijnen gebruikt. De moment-opnamecapaciteit van het ge kozen model wordt geraamd op onge veer 1750 personen. De kostenraming voor de inrichting van het gekozen model sluit op een be drag van f 5.200.000,- (dit is inclusief parkeervoorzieningen en B.T.W.). Verrassing De motorclub Black Harley heeft eni ge jaren geleden een leegstaand pand van de gemeente in Gouda gekraakt. Zij hadden daarvoor vergeefs aan het gemeentebestuur om een clubhuis ge vraagd. Volgens een woordvoerder van de gemeente hebben burgemeester en wethouders destijds besloten de krakers te dulden en de motorclub een krediet te gunnen voor de verbouwing en inrichting van het pand. Zij betalen de lening terug in de vorm van huur. ‘Het was ons wel bekend dat het geen gemakkelijke jongens waren en dat ze’ zich soms op het semi-criminele vlak begaven, maar deze uitbarsting van misdrijven komt als een verrassing’, aldus de woordvoerder. Het recreatieschap ’Bospark’ vraagt de provincie subsidie in de navolgende kosten, die betrekking hebben op de voorbereidingen de uitvoering van de plannen voor het recreatiegebied van dit lichaam: een subsidie ter aanvulling van het reeds eerder door uw vergadering in mei 1979 toegezegde subsidie in de kosten voor het opstellen van een recreatiebasisplan; een subsidie in de kosten van reeds gedane en nog te verrichten gron daankopen in het recreatiegebied; een subsidie in de kosten van in richting van het eerste deelplan (Middengebied). ad 15% in deze kosten komen cp 363.000,-. In de meerjarenraming 1982-1985 is deze bijdrage als volgt De jongen moest, aldus de Rotterdam se officier van justitie mr. D. Hart, na de vechtpartij een hersenoperatie on dergaan. Daarna werd hij opgenomen in een psychiatrische inrichting. Kort nadien wierp hij zich voor de trein. Mr. Hart: ‘Juridisch is er geen bewijs, menselijk gesproken zijn de Black Harley’s verantwoordelijk.’ De politie heeft in Gouda tot nog toe vijftien leden van de motorclub aan gehouden. Zij worden er ondermeer van verdacht een aantal vrouwen in groepsverband te hebben verkracht en een jongen ernstig te Hebben mishan deld. Officier van justitie mr. D. Hart uit Rotterdam zei gisteren daj het on derzoek naar de reeks misdrijven voortduurt en dat rekening wordt ge houden met nog meer arrestaties. Mishandeld Later meldden zich nog vrouwen, die alsnog aangifte wegens verkrachting wilden doen. Zij zouden allen het vo rig jaar het slachtoffer zijn geworden van de Black Harley’s, die in groeps verband opereren. Enkele vrouwen zouden bij de verkrachtingen ernstig zijn mishandeld. Bij het onderzoek in het clubhuis trof Het eerste bedrijf bestaat uit drie de len: een avond in de lente, ochtend een maand later en de avond diezelfde dag. Het tweede bedrijf bestaat uit: later die avond en de volgende ochtend. Met het oog op deze jaarlijkse uitvoe ring rept Sint Willibrordus in een vroeg stadium al over het 50-jarig bestaan. De vereniging werd op 1 maart 1933 opgericht en bestaat der halve volgend jaar een halve eeuw. Voorstellingen kosten geld en, hoewel Willibrordus eigenlijk wel twee keer in een jaar een voorstelling wil geven, komt men met enige moeite maar aan de politie molotov-cocktails en andere vuistwapens aan, alsmede sporen van cocaïne. Het leidde tot de arrestatie van nog eens tien leden van de motor club, van wie sommigen ook betrok ken zouden zijn geweest bij de ver krachtingen en mishandelingen. De laatste vier werden maandag opge pakt. Het openbaar ministerie wil voorts vijf Black Harleys poging tot doodslag^en laste leggen. Zij zouden een jonge man, die in een bar in Gouda zijn zit plaats niet wilde afstaan, met knup pels ernstig hebben mishandeld. Het slachtoffer moest later opgenomen górden in een psychiatrische kliniek en heeft inmiddels zelfmoord ge pleegd. De officier van justitie onderzoekt voorts de aangifte van een vrouw, die door de motorclub zou zijn gedwon gen mee te werken aan het maken van een pornografische film. Een tweede De provincie wil meebetalen aan de grondaankopen, die nodig zijn om het middelste gedeelte van het recreatiege bied te realiseren. Gedeputeerde Sta pten stellen voor hierin vijftien procent subsidie te geven. Dat is 363.000 gul den. Daarnaast willen GS vijftien pro cent betalen aan de kosten van inrich ting: 342.000 gulden. Tenslotte wordt voorgesteld nog 3.120 gulden subsidie toe te kennen in de kosten van opstel len van een plan voor het recreatiege bied. Eerder had de provincie daar voor al 8.800 gulden beschikbaar gesteld, maar de kosten bleken hoger' uit te vallen. DEN HAAG - De christelijke werken de jongerenorganisatie van het CNV ’’Werkende Jongéren CNV” organi seert voor (toekomstige) kamerbewo ners een driedaagse bijeenkomst over de rechten en plichten van de kamer bewoners. Deze cursus, is gratis; bestemd voor jongeren vanaf 17 jaar die woonachtig zijn in Zuid-Holland. Men hoeft geen lid te zijn van de orga nisatie en dit achteraf ook niet te wor den. De Werkende Jongeren CNV wil al leen door middel van deze dagen hun bijdrage leveren aan het goed voor lichten van jongeren die zelfstandig willen gaan wonen. Er komt vaak meer bij kijken dan men in eerste in stantie denkt. bied is een fasenplan opgesteid, dat uit drie delen bestaat: 1) Middengebied (gebied tussen de Voorofsche Polder en de spoorlijn; ongeveer 15 ha. exclusief sportvel den en begraafplaats; 2) Westelijk deel (gebied tussen Noordeinde en de spoorlijn); 3) Oostelijk deel (gebied van de Voor ofsche Polder; 40 ha.). Het recreatieschap is begonnen met de uitwerking van het Middengebied. De meeste gronden zijn hier namelijk al in handen van het recreatieschap, zodat hier het snelst met de uitvoering van het plan kan worden begonnen. Samenvatting Voor de inrichting van het Gouwe Bos is een bedrag nodig van ruim 5.000.000,-. De kosten van aankoop van gronden en inrichting kunnen dan worden begroot op 7.420.000,-. Af gerond komt dit op ongeveer 148.000,- per hectare in te richten gebied. Zoals eerder genoemd wordt begon nen met de inrichting van het Midden gebied. De inrichtingskosten hiervan bedragen ƒ2.280.000,-. De provinciale bijdrage in de kosten van dit onder deel komen op 342.000,- (dit is 15% van 2.280.000,-). In de meerjarenra- De kosten van grondaankopen voor het gehele recreatiegebied bedragen 2.420.000,-. De provinciale bijdrage ad 15% in deze kosten komen op ming van de provincie voor 1982-1985 is hiermee rekening gehouden als volgt: 1983 1984 1985 Reserveringskosten f 2,50 p.p. met een max. van f 10,—. Dit is een gedeelte uit de agenda’s die wij hebben, wilt U meer gegevens, dan kunt U bellen of even langskomen. VVV Boskoop, Rozenlaan 9, Boskoop tel: 01727-4644. Openingstijden 09.00 uur tot 12.00 uur 13.30 uur tot 17.00 uur zaterdag 09.00 uur tot 12.00 uur. ma. Prijzen: f 10,— tot ƒ25,— Rai Congrescentrum: Sammy Davis jr. 13 maart. Prijzen 150,— 125,—, f 100,—, ƒ75,— en f 50,—. Nieuwe de La Mar: Zullen wij handhaven. I ons Jansen. 1 febr. t m 25 febr. ma. di. wo. Prijzen 25,— f 20,— en 15,—. Rita en de voetreis naar Rome. Blijspel, m.m.v. Lex Goudsmit. 5 febr. t/m 28 febr. vr. en za. 20.15 uur zo. 14.00 uur. Prijzen: 23,—, 19,— Het belooft een zeer afwisselende avond te worden van muziek en dans, waarvan verschillende dansen in mooie costuums. De avond zal plaatsvinden op maan dag 22 februari 1982, aanvang 20.00 uur in de toneelzaal van het Anne Frankcentrum te W’veen. De toe gangsprijs voor deze avond bedraagt 1,per persoon, programma inbe grepen. Zoals U weet kunnen zij die moeilijk op eigen gelegenheid naar het Anne Frankcentrum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroegtijdig) het bekende nummer 5555 te draaien, vanwaar het vervoer geregeld kan worden. Middengebied Op 17 september 1980 heeft de recrea- tieraad van het recreatieschap het defi nitief ontwerp voor het Middengebièd vastgesteld. De kaart is in het bezit van de leden van de vaste commissie van advies en bijstand voor recreatie, na tuurbescherming en landschapszorg. De in het plan gedacht? ijsbaan komt te vervallen, omdat de uitvoering op deze plaats op technische gronden niet mogelijk bleek te zijn. De ijsbaan komt nu in het westelijk deelgebied; de bereikbaarheid uit de regio zal daar aanmerkelijk groter zijn. In het Mid dengebied komt nu voorlopig een lig- weide. Bij de totstandkoming van het defini tieve inrichtingsplan zijn vertegen woordigers van het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk, de provinciale waterstaat en de provinciale planologische dienst be trokken geweest. De werkgroep stemt in met het opgestelde plan voor de in richting van het Middengebied. .De kostenraming voor dit deelgebied sluit op een bedrag van 2.280.000,-(prijspeil 1980). Bij de uit voering van het plan zullen ambtena ren van de provinciale waterstaat ter nauwste worden betrokken. Door de ligging en de aard van inrich ting heeft het gebied een bovenlokaal belang. In algemene zin hebben wij reeds instemming betuigd met het plan van inrichting. De plannen hebben GS met een positief advies doorgezonden aan de staatssecretaris van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. HAZERSWOUDE - Jeugdsociëiteit ‘Ons Stekkie’ in Hazerswoude start op 17 februari een gitaarcursus voor kin deren van 12 tot 15 jaar. De lessen worden op woensdagmiddag gegeven. Men is tot dit initiatief over gegaan omdat in het verleden bleek dat het voor deze leeftijdsgroep min der interessant is mee te draaien in een oudere groep. Daarbij komt ook dat de tijden voor een eventuele vervolg cursus wat moelijk liggen. Bij vol doende aanmelding kan de cursus op woensdag 17 februari om 17.00 begin nen. Inschrijven vóór 12 februari: tel. 01728-9436. Na 19.00 uur: 01714-4121. Voor de verwezenlijking van het Gou we Bos moet nog ongeveer 41.40 ha. grond worden aangekocht, voor een geschat totaalbedrag van ƒ2.420.000,-. Deze aankopen kunnen worden ver deeld over de volgende deelplannen: f.702.000,- 470.000,- 248.000,- ƒ2.420.000,- De voorgemelde grondaankopen, al dan niet geëffectueerd, betreffen ruim 19 ha. (weiland en tuinland), aan koopprijs rond f 1.145.000,-. Grondaankopen Het recreatieschap heeft voorts een overzicht gestuurd van grondaanko pen, verdeeld in vier categorieën: a) niet voorgemelde reeds verworven gronden; b) voorgemelde gronden; c) voorgemelde gronden die in proce dure zijn; d) nog aan te kopen gronden. Het recreatieschap vraagt om de niet voorgemelde gronden alsnog te subsi diëren. Het betreft hier een aankoop uit 1973 van 8.86.72 ha. in het Mid dengebied met een aankoopbedrag van 248.839,75. De staatssecretaris voornoemd heeft reeds te kennen ge geven in deze aankoop niet achteraf te willen subsidiëren. GS zien geen reden om ter zake een afwijkend standpunt in te nemen. In tegenstelling tot het vorenstaande is het vast beleid, dat voorgemelde grondaankopen wel sub sidiabel zijn. WADDINXVEEN - In het Anne Frank centrum aan het Jan van Bij- nenpad in Waddinxveen organiseert ’The Old Classic’ een stijldansavond op zaterdag 13 februari. De muziek wordt verzorgd door hammondorga- nist De Groot uit Rotterdam, die al eerder avonden van ‘The Old Classic’ i opluisterde. Vanaf 19.30 uur is de zaal I open, bepaalde kleding is niet ver- plicht. Voor inlichtingen: W. de Lan- t/m 28 febr. en 12,50. Vrolijk Pasen, m.m.v. Kitty Jansen. 9 maart t m 28 maart. Rotterdam, Ahoy: Nederlandse. Indoor Atletiek Kampioenschappen. 20 en 21 febr. Prijzen: f 7,50 voor volw. 5,— voor jeugd tot 1'2 jaar en 65 ABN Wereldtennistoernooi. 15 maan t/m 21 maart. Hofpleintheater: Harold en Maude, m.m.v. Mary Dresselhuvs. 16 febr. t m 6 maart. Prij zen: 26,50, ƒ23,50.en 18,50. Seth Gaaikema. 9 t/m 13, 16 t/m 20, 23 t m 27 maart. Luxor: Madam, mmv. Conny Stuart, t/m 28 febr! niet op maandae Prijzen- 28,10, 23,10 en 18,10. Paul van Vliet. 23 t/m 27, 30 en 31 maart. 1 t/m 3, 6 t/m 10 13 t/m 17 april. De Rotterdamse Schouwburg: Freek de Jonge. De Mars t/m 13 febr. Prijzen: 23,10 18,10 en 13,10. Tell me at once. Bye-Bye en Summer’s end. Ned. Dans Theater. o.Lv. David Procelijn. 19 en 20 febr. Prijzen: 23,10, 20,60 15 60 en ƒ8,10. Den Haag, Ned. Congresgebouw: Amerika Amerika. 28 febr. Alleen nog kaarten van f 15, Kon. Schouwburg Een wintersprookje (Shakespeare). 12 en 13 febr. Leiden, Schouwburg: Kinderen voor een mindere God. 13 febr. Circus Knie. Volkstheater. 16 en 17 febr. 'Tranen met tuiten. Sito en Marijke Hoving. 26 febr. Dag pap, ik ben je dochter. 26 febr. t/m 28 febr. Prijzen f 22,50 en 18,50. SI -j 1- /z-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 33