Dr. J. Knoester ridder van Oranje-Nassau GEEF ARBEIDERS Politie neemt z Frans Brüggen bespeelt blokfluit in raadzaal zender in beslag IN LIMA EEN KANS Bodegraven Postzegel- ruilbeurs in Donderdag 18 februari om half negen Gemeente nam afscheid van B. van Eijk B. en W. over Van Schaik Berghuis BV Overname van panden en grond de beste oplossing POLITIENIEUWS WADDINXVEEN 1 I i I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 WEEKI - i 4 F r f ff Dr. J. Knoester. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). PROGRAMMA zender is inbeslaggenomen. s WINKELDIEFSTAL De afgelopen week werd de Wad- dinxveense rijkspolitie bij 3 verschil lende winkels te Waddinxveen geroe pen in verband met winkeldiefstal. In |S»*ö9i c 1 W? de vee wii we De ko: uit gra 41 36 21 en (3, De op vai U in d; sp 31 ni sc w ec oi b< m is Z v< w 4 st tv st Z' d P H VI h VI n Vi n d WA twc dan en 1 met schi doe schi woi een voo spe aan wit par t/n m Me vo< Do eer teg als is de: sla get He z. als sla SI; m< aa da vo rei va ec sl< m ze se SCHAAP ONTVREEMD Op maandag 8 februari werd bij de rijk spolitie aangifte van diefstal van een schaap gedaan. Het dier werd vanuit een weiland nabij de Tweede Bloksweg weggenomen. OVERTREDINGEN De afgelopen week werden bij enkele kleine verkeerscontroles diverse be- suurders van auto’s en fietsers en brom fietsers bekeurd terzake gepleegde overtredingen, zoals: rijden zonder ver lichting (6); technische gebreken (7); fietsen op trottoir (6); ontbreken kente kenbewijs deel III (7) en onjuist parke ren (2). Twee bromfietsen werden voor nader technisch onderzoek uit het ver keer genomen. ling van de Nederlandse Vereniging van Postzegel Verzamelaars (NVPV) weer de inmiddels tot een traditie i halfjaarlijkse Regionale Postzegel Ruilbeurs Midden-Holland. In de bovenzaal van het Parochie huis in Bodegraven kan jong en oud ruilen, kijken, vergelijken en erva- ringep uitwisselen, terwijl in de bene denzaal een aantal handelaren aanwe zig zullen zijn met een uitgebreid van postzegels, postwaarde- rx -van 10.00 tot 17.00 uur. SNELHEIDSCONTROLE In samenwerking met de Verkeersgroep van de Rijkspolitie werd op dinsdag 2 februari radar-snelheidscontroles ge houden op de Sniepweg, de Beethoven laan en de Groens'voorde. Er werden 22 automobilisten bekeurd, daar zij zich niet aan de maximum-snelheid hielden. Er werden enkele snelheden tot 80 km/uur gemeten. Frans Brüggen op blokfluit. VENTEN ZONDER VERGUNNING Op dinsdag 2 februuari werd een 23- jarige inwoner van ’s-Gravenhage be keurd, daar hij te Moerkapelle ventte met keramiek. Hij was niet in het bezit van een ventvergunning. 1 i i I 2 1 2 de onroerende goederen aan de Zuidkade, zoals dat dinsdag- j van de Waddinxveense ge- opgcstcld. In feite koopt de adergrond, erf en verder bij Toot 780 vierkante meter en 19.876 vierkante meter, van de „huis Intcrieurbouw in oprich- zal naar alle waarschijnlijkheid de in de iergebrachte OGEM-dochter, waar 55 mensen personen, die naar het politiebureau aan de Mozartlaan werden overge bracht. Na verhoor werden ze door de ouders van het bureau gehaald. DIEFSTAL Op woensdag 3 februari werd gemeld, dat er bij een sportzaak aan de Nesse een trainingspak was ontvreemd. De waarde hiervan bedroeg 98, TANKEN ZONDER BETALEN Op donderdag 4 februari omstreeks 16.30 uur werd medegedeeld, dat een vrouw zonder te betalen na het benzine tanken bij een 'pompstation langs de Rijksweg 12 was weggereden. Onder de gemeente Vleuten wist de Algemene Verkeersdienst van de Rijkspolitie de automobiliste tot stoppen te brengen, waarna ze werd overgebracht naar het politiebureau te Waddinxveen. Na ver hoor en alsnog betalen van de benzine kon zij haar weg vervolgen. AANRIJDINGEN Op vrijdag 5 februari om 09.50 uur vond er op de Beatrixlaan te Moerkapelle een aanrijding plaats tussen 2 personen auto’s. Een bestuurder reed achteruit uit een parkeerplaats en botste tegen een achteropkomende personenauto. Er deden zich geen persoonlijke onge-. lukkertvoor. Op vrijdag 5 februari omstreeks 05.40 uur vond een eenzijdig ongeval plaats vlak voor de Prins Willem- Alexandertunnel, gezien vanuit de rich ting Beethovenlaan. Twee wachtmee sters van de groep rijkspolitie Nieuwer- kerk aan den IJssel waren kort tevoren vertrokken om uit te zien naar een vluchtende motorrijder, die zojuist te Alphen aan de Rijn een overval had ge pleegd. Juist voorbij de splitsing Beethovenlaan-Chopinlaan raakte de bestuurder met zijn auto, een opval lende Volvo, van de weg, kwam met de rechterwielen in de bermrand en kwam tot stilstand tegen de muur voor het via- ductje. De bestuurder liep een hersen schudding en een gebroken knieschijf op en werd opgenomen in het zieken huis te Gouda. De inzittende kon na be handeling huiswaarts keren. De zwaar- vernielde politie-auto moest worden weggetakeld. AANGEHOUDEN Op maandag 8 februari werd een 19- jarige Waddinxvener in zijn woning aangehouden. De aanhouding ge schiedde op verzoek van de gemeente- politie te Gouda naar aanleiding van' alle gevallen'betrof het hier jeugdige het onderzoek in de Goudse Black Harley-affaire, waarbij een 36-jarige Waddinxveense vrouw werd verkracht. Op verzoek van de rijkspolitie te Nieu- werkerk aan den IJssel werd een 23- jarige Waddinxvener op dinsdag 2 fe bruari ’s ochtends vroeg in zijn woning aangehouden. RIJVERBOD In verband met te veel alcoholgebruik zijn 3 automobilisten, na eerst blaa- sproeven te hebben verricht, rijverbo den opgelegd door de Waddinxveense rijkspolitie. WADDINXVEEN De aan de Brugweg wonende Waddinxvener dr. J. Knoester, directeur van de Stichting Maatschappij en Onderneming te ’s-Gravenhage is bij Koninklijk Besluit benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd hem in ver band met zijn gezondheidstoestand vo rige week woensdag in zijn huis uitge reikt door burgemeester C. M. van der Linden in aanwezigheid van bestuursle den en medewerkers van de S.M.O. en een vertegenwoordiging van het hoofd bestuur van de Nederlandse Protestantenbond. BAANBREKEND WERK Dr. Knoester viel deze hoge onder scheiding ten deel vanwege zijn baan brekend werk als directeur van de Stichting Maatschappij en Onderne ming, waarvan hij sedert de oprichting in 1968 deel uitmaakt. Hij maakte de S.M.O. tot een erkend forum voor hoor voor zijn instrument te schrijven, ter wijl hij zelf regelmatig uitgaven van 18e en 20e eeuwse blokfluitmuziek redigeert. Gedurende de laatste jaren heeft Frans Brüggen tevens tijdelijke leeropdrachten aan enkele Ameri kaanse universiteiten (Harvard, Ber- kely) vervuld. In 1981 heeft hij het ’’Orkest van de 18e eeuw” opgericht, waarbij de mu sici op authentieke instrumenten spelen, en 'wederhoor met betrekking tot de vraagstukken rond onderneming en sa menleving en tot een toonaangevende bron van objectieve informatie. Dr. Knoester - die in 1967 promoveerde tot doctor in de Economische Weten schappen - vervult ook tal van maat schappelijke functies. Zo is hij voorzit ter van het Hoofdbestuur van de Neder landse Protestantenbond (NPB); voor zitter van de Redactie van het Religieus-Humanistisch Maandblad "Ruimte", lid van de Raad van Toe zicht van het Vormingscentrum Ven- woude van de N.P.B. en bestuurslid van enige aan de N.P.B. gelieerde Stichtingen. WADDINXVEEN In de kantine van de gemeentelijke brandweergarage aan de' Noordkade werd afscheid genomen van de heer B. van Eijk als medewerker van de buitendienst van de dienst Open bare Werken en -Bedrijven. De heer zÜn) - Van Eijk heeft de dienst verlaten om ge zondheidsredenen. Een groot aantal personeelsleden wa ren bijeen, toen wethouder P. F. J. van Schie (CDA) het woord voerde tot de heer Van Eijk. Hij prees de heer Van Eijk om zijn werkprestaties, de uitste kende teamgeest en de bereidheid om altijd voor eep ieder klaar te staan. Dit kwam ook sterk tot uiting toen de heer van Eijk nog was belast met de ratten bestrijding. Namens het gemeentebestuur bood hij de heer Van Eijk een wekkerradio aan, terwijl mevrouw Van Eijk bij binnen komst al een fraai bouquet bloemen was aangeboden door de chef van per soneelszaken, de heer A. Both. Programma voor het recital van Frans Brüggen. 1. Jacob van Eyck (ca. 1590-1657) ’Amarilli mia bella'(1644) 2. Georg Ph. Telemann (1681-1767) Fantasie (1 732) Bes gr.t., g kl.t. 3. Johann Sebastian Bach (1685- 1750) Partita c kl.t. (ca. 1720) '-r Allemande Courante Sarab’ande Bourrée Anglaise PAUZE 4. a. Diego Ortiz (15102-1558?) Ricercata (1553) b. Giovanni Bassano (ca. 1550-1617) Ricercata (1585) c. Aurelio Virgiliano (eind 16e eeuw) Ricercata (ca. 1580) 5. Maki Ishii (geb. 1936) ’Black Intention’ 1975) gecomponeerd voor Frans Brüggen. WADDINXVEEN Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders om de onroerende goederen aan te kopen van Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV avond in een spoedeisende vergadering meenteraad is besproken, is zondag- gemeente de bedrijfspanden met on behoren aan de Zuidkade 114 en de Mercuriusweg, respectievelijk groot 780 vierkante meter en 19.8”z' Stichting Beheer Van Schaik Berght ting. Deze stichting zal naar alle waarschijnlijkheid de in de ’’Sterfhuis BV” onde werken, o vernemen. Volgens B. en W. kan de prijs die met deze transactie is gemoeid, en welke prijs door de gemeente niet open baar is gemaakt, redelijk worden ge noemd. Bovendien zijn er goede exploitatiemogelijkheden voor de aan te kopen gronden en opstallen, krijgt de gemeente op korte termijn de be schikking over uitgeefbaar bedrijfs terrein in Coenècoop (dat nu nog niet voorhafiden is) en is met deze zaak het belang van de werkgele genheid gediend. ’’Uiteraard heeft,” aldus het college, ”bij de afweging die wij hebben ge daan een'belangrijke rol gespeeld de garanties die worden ingebouwd om de gemeentelijke doelstellingen te realiseren en een juiste nakoming van het overeengekomene te bewerkstel- steuning zelf te kunnen betalen. En daarom helpt Waddinxveen met het jaarlijks overmaken van een flink be drag aan een Nederlandse organi satie voor ontwikkelingssamenwer king, de NOVIB. Deze organisatie stuurt het geld door naar Peru en begeleidt ook het hele ondersteu- ningsproject. Men rekent in Lima op onze hulp om het eenmaal opgezette werk af te kunnen maken. Dat vraagt in de loop van de jaren ieder jaar weer heel wat geld. Vorig jaar febru ari werd hiervoor bij u gecollec teerd. En dat is ook wel nodig. Nu hebben we in Nederland ook wel eco nomische problemen, maar dat is niets vergeleken met wat zich in Peru afspeelt. Er is een enorme inflatie door torenhoge prijsverhogingen en een sterke teruggang in de afzetmoge lijkheden van de gemaakte produc ten. Intrekking van subsidies door de regering maakt het leven nog duurder en moeilijker. Ook in de landbouw heeft men het moeilijk. Het door Waddinxveen ge steunde project biedt ook hulp aan aangekondigd dat de bijdrage van de gemeente Waddinxveen lager moet worden. den aan het Koninklijk Conserva torium te Den Haag. Daarnaast treedt hij veelvuldig op in binnen- en buitenland, als solist bij kameror kesten of in recitals met klavecim bel. Hij maakte onder andere tour nees in de Verenigde Staten en Ja pan. Er zijn talrijke grammofoon platen verschenen met het spel van Frans Brüggen, met ongeveer het gehele belangrijke 18e eeuwse vsolo- repertoire voor blokfluit. Bovendien heeft hij menig compo nist, vooral van de jongste generatie, ertoe weten te inspireren werken WADDINXVEEN Zondag 7 februari werd in de avonduren door de Opsporingsdienst van de PTT en de Waddinxveense rijkspolitie een ille gale zender uit de lucht gehaald. Op het moment, dat de politie de wo ning aan de Burg. Trooststraat betrad, was men nog aan het zenden. De WADDINXVEEN Peru *is een van de ontwikkelingslanden in Zuid-Ame- rika en de hoofdstad van Peru is Lima. Waddinxveen heeft het afgelo pen jaar nauwe banden aangeknoopt met kleine bedrijfjes in Lima, die moeilijk het hoofd boven water kun nen houden. Deze bedrijfjes zijn bv. een bakkerijs een smederij, een bedrijfje waar eenvoudige geneesmid delen worden gemaakt. De arbeiders in die bedrijfjes proberen met elkaat de producten te maken en te verko pen en zo een inkomen te krijgen. Dat valt niet mee, want de omstan digheden in een ontwikkelingsland als Peru zijn niet gunstig. En als de zaak misloopt gaat het bedrijfje fail liet en dat betekent werkeloosheid. En werkeloosheid betekent honger, want sociale voorzieningen zijn er vrijwel niet. Een Peruaanse organi satie helpt deze bedrijfjes bij hun problemen, onder andere door het geven van adviezen op technisch, fi nancieel en administratief gebied. De Peruanen zijn te arm om deze onder wal kleine landbouwprojecten in de omgeving van Lima. Boeren Worden daarbij opgeleid in alles wat met hun bedrijfsvoering te maken heeft. Op bescheiden schaal, maar hulp is hard nodig, en iedere hulp is welkom. Vorige jaren werd het geld dat door de Waddinxveners werd gegeven bij de collecte aangevuld met een nog groter bedrag door de gemeente Wad dinxveen. Maar nu heeft de provin cie geschreven dat het bedrag dat de gemeente Waddinxveen in 1982 uit mag geven aan ontwikkelingssamen werking flink achteruit moet. Maar in Peru rekent men op Waddinxveen: het opgezette ontwikkelingsproject moet een aantal jaren door kunnen blijven gaan. Vandaar het verzoek van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking om dit jaar weer goed te geven - zo mogelijk zelfs meer dan vorig jaar. Dan kunnen we weer een flink bedrag aan geld overmaken, on danks het feit dat de. provincie heeft voordelen ontstaan Welke - meer dan in de huidige behuizing - uitzicht bieden v,oor de winstgevende be drijfsvoering. De aankoop door de gemeente bete kent uiteraard dat de bedrijfsvoering van Van Schaik Berghuis Interi eurbouw BV niet aan de Zuidkade 114 zal worden voortgezet. Men zal derhalve nieuwe bedrijfsruimte moe ten vihden - bij voorkeur in Wad dinxveen - waarbij wordt gedacht aan huur. Uiteraard dient dan een overbruggingsperiode te worden in gebouwd. Over de mogelijke aankoop van de gronden en opstallen aan de Zuidka de door de gemeente merken B. en W. het volgende op. De onderhavige gronden zijn gelegen in het vigerende bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhel- minakade” en hebben daarin een bedrijfsbestemming. De totale opper vlakte van het terrein is ruim 2 ha. Hiervan is thans va. 7000 m2 nog on bebouwd (weiland). De overige gron den zijn bebouwd met bedrijfsgebou wen en twee kantoren. Een kantoor is ongeveer 10 jaar oud, het andere kantoor dateert van vóór 1950. De totale oppervlakte van de bebouwing is ca. 6500 m2. Uitgaande van vorenstaande gegevens zijn B. en W. er in geslaagd over eenstemming te bereiken met de stichting i.o. over de aankoop van voormelde onroerende goederen van de stichting i.o. Uiteraard is deze overeenstemming bereikt onder het gebruikelijke voorbehoud van in stemming van de raad en goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Het college: ’’Binnen de ons ten dienste staande zeer korte termijn hebben wij de exploitatie-mogelijk- heden voor de gemeente nader be zien. Uit de opgestelde exploitatie- opzet, ter uitbreiding van het be staande exploitatiegebied Zuidkade II/III, blijkt dat uitgaande van ver koop van de twee kantoren, sloop van de bedrijfshallen en uitgifte (na bouwrijpmaken en aanleg ont- sluitingsweg) daarna van de vrij komende en reeds thans vrijliggende 7000 m2 grond, een voor de gemeen te alleszins aanvaardbare exploitatie kan worden verkregen, waarbij de uitgifte-prijs van de grond op ca. f. 185,— per m2 (excl. BTW) uit komt.” ”Ook geeft het onderhavige be- drijfsobject naar onze mening in beginsel goede mogelijkheden om te dienen als nieuw bedrijfspand voor de uitplaatsingskandidaten in de kernen. Uit met een vertegenwoor diging van het college van Gedepu teerde Staten gevoerde overleg is ons gebleken dat de onderhavige aan koop niet op bezwaren van Gedepu teerde Staten stuit en dat er redelij kerwijs op mag worden gerekend dat een daartoe strekkend raadsbesluit - zonodig op korte termijn - zal wor den goedgekeurd.” ligen. Voor wat deze garanties be treft wijzen wij op de gefaseerde be taling van de koopsom, de mogelijke aanwijzing van een gemeentelijk ver tegenwoordiger in het bestuur van de stichting, de regeling de bestemming van het batige saldo bij de ontbin ding van de stichting alsmede de be paling terzake van de nieuwe plaats van vestiging.” In hun voorstel aan de gemeente raad wijst het college van B. en W. op het zich in ernstige financiële moeilijkheden bevindende OGEM- concern, waarvan Van Schaik Berg huis Interieurbouw BV een dochter is, welke in een niet levensvatbare BV is gestopt. De andere winstgevende bedrijven zijn in het kader van een reddingsoperatie ondergebracht in de nieuwe Vijverbos-TBI BV. Over beide BV’s is overleg met de banken gevoerd. De naar het oordeel van de banken niet of onvoldoende winstgevende bedrijven maken deel uit van de zo genaamde Sterfhuis BV en zullen worden verkocht of, geliquideerd. Tot deze laatste categorie van bedrijven behoort helaas een drietal zich -in Waddinxveen bevindende bedrijven; Van Schaik Berghuis Interieur bouw BV, C.A. Ruigrok Industrie BV en Berghuis Contract. Deze be drijven zijn alle gevestigd aan de Zuidkade 114. De bedrijven C. A. Ruigrok Industrie BV en Berghuis Contract zijn reeds verkocht door de bewindvoerders, die met de afwik keling van de gehele operatie zijn be last. Deze bedrijven huurden slechts expositieruimte aan de Zuidkade 114. Omtrent de overname van het bedrijf Van Schaik Berghuis Interieur bouw BV wordt onderhandeld met de bewindvoerders. De verwachting bestaat dat deze onderhandelingen deze week zullen worden afgerond. Dit bedrijf zal, zo is de bedoeling, worden overgenomen door een stich ting, welke het bedrijf Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV zal voort zetten via een BV. Deze stichting moet nog notarieel worden opgericht. Dit zal op zeer korte termijn gebeuren. De overname van het bedrijf, waaronder ook val len alle aan de Zuidkade gelegen on roerende goederen, zal feitelijk ge schieden door de huidige werkne mers, die bereid zijn daartoe 10 tot 15 procent salaris/loon in te leveren en een jaar lang één uur per dag meer te werken zonder betaling van sala ris/loon. Al in de gemeenteraadsvergadering van twee weken geleden deelden B. en W. op de valreep mee - in ant woord op de rondvraag-vraag van D’66-fractievoorzitter H.P. Barth - dat er over de thans ontstane situ atie overleg is gevoerd tussen de di rectie van Van Schaik Sc Berghuis en het college. In verband met een aan tal ontwikkelingen is dit overleg in een enorme stroomversnelling ge raakt, hetgeen heeft geleid tot het convoceren van een spoedeisende extra raadsvergadering ter behande ling van de onderhavige problema tiek. Uit het door B. en W. met de direc tie van Van Schaik Berghuis ge voerde intensieve overleg is geble ken dat voortzetting van het bedrijf- en daarmee het in stand houden van de werkgelegenheid van 55 personen (waarvan 30 in Waddinxveen en de overige in de omgeving woonachtig - een kans van slagen heeft wanneer er voor de bank die bereid is het nieuwe bedrijf krediet te verle nen de nodige garanties aanwezig zijn. Na uitgebreide bestudering van ook andere mogelijkheden zijn zowel het college als de directie van Van Schaik Berghuis tot de conclusie gekomen dat de oplossing alleen ge vonden kan worden in de overname van de onroerende goederen van voormelde stichting door de gemeente. Deze overname is de hoeksteen van de reddingsoperatie van Van Schaik Berghuis. Op die wijze wordt nl. het nieuwe bedrijf - door de ont vangst van de koopsom - onmiddelijk geld verschaft en in de gelegenheid gesteld voldoende liquide middelen Vervolgens voerde de adjunct-directeur (bedrijfskapitaal) van Openbare Werken, de heer W. J. Dekkers, het woord. Wegens plotseling r 1. J J _1 X 1_ deze honneurs waarnemen. Namens de de gelegenheid j j j _ij aan te trekken om voortzetting van het bedrijf op reële basis mogelijk te maken. Bo- afwezigheid van de directeur moest hij vendien wordt het bedrijf daardoor 2 i1. in de gelegenheid gesteld een meer collegae van de dienst van Openbare bescheiden en beter op het bedrijf Werken voerde de heer H. A. van den 'afgestemde bedrijfsruimte te betrek- Brpek het woord. Als opzichter van ken, waardoor bedrijfseconomische deze dienst had hij veel met de heer Van Eijk te maken. ”U was nög een.man uit het oude hout gesneden, vol ijver en energie en niets was teveel.” Namens het personeel van openbare'werken en het overige kregen de heer en mevrouw Van Eijk een prachtige platenspeler met boxen aangeboden. De heer W. A. J. de Winkel, voorzitter van de personeelsvereniging, hoopte dat de heer Van Eijk ondanks zijn pen sionering toch lid zal blijven van de per- BODEGRAVEN Zaterdag 27 fe- soneelsvereniging, temeer omdat hij bruari houdt de Bodegraafse afde- zich in de afgelopen jaren een trouw en actief lid heeft getoond. .De heer Van Eijk dankte alle collegae weer de inmiddels tot een traditie en directie voor de gesproken woorden geworden en de fraaie geschenken. Dankbaar was hij dat hij, ondanks zijn beperkte ge zondheid, zich nog zo kon bewegen. Dankbaar was hij dat hij niet sprak te gen collegae, maar tegen vrienden. Dit is ook gebleken tijdens zijn ziekte. ’’Jul lie zijn 'vrienden geworden en dan valt een afscheid niet mee.” Toch was hij aanbod blij dat hij in de gelegenheid was gesteld stukken, etc. De zalen zijn open op deze manier afscheid te nemen. WADDINXVEEN Donderdagavond 18 februari treedt in de raadzaal van het gemeentehuis op Frans Brüggen, een rasmusi cus op de blokfluit. De avond in het kader van de derde reeks kamermuziekconcerten begint om half negen. Tijdens het volgen de concert op donderdagavond 18 maart kan men luisteren en kijken naar Jorge Oraison (gitaar) en Gerard Dekker (clave- cimbel). Frans Brüggen wordt thans algemeen beschouwd als de meest briljante ver tegenwoordiger van zijn instrument. Op achttienjarige leeftijd voltooide hij zijn "gymnasiumstudie en de-oplei ding aan het Muzieklyceum van zijn geboorteplaats, Amsterdam; voor het hoofdvak blokfluit. Na enige jaren musicologie te hebben gestudeerd aan de Gemeente Universiteit van Amsterdam, en daarnaast blokfluit, bleek weldra dat zijn carrière voorna melijk die van blokfluitist zou worden. Hij is als leraar oud muziek verbon-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 38