WADDINXVEEN GEMEENTE Politiek café van de VVD in bar Royal-Inn Jean Allix op echte Franse avond in De Unie Op dinsdagavond 23 februari om acht uur Van Schaik Berghuis) Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet.^^ r D. H. Hoeve F l BEJAARDENBELEID 'U WELZIJNSZAKEN BOUWVERGUNNINGEN BESTUURSZAKEN v VERKIEZINGEN V BESTEMMINGSPLANNEN ‘g INZAMELINGEN O BELASTINGEN X HINDERWETVERGUNNINGEN g VOLKSGEZONDHEID v VERKEER EN VERVOER gl SPREEKUREN gf MIDDENSTANDS- AANGELEGENHEDEN S VERGADERINGEN "f ONDERWIJSZAKEN y MILIEUZAKEN Pas 65 adresPostbus 400, 2740 AK Waddinxveen. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- ET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 FEBRUARI 1982 i i Waddinxveen, 10 februari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. (Zie verder in dit Weekblad voor Wad dinxveen het artikel "Overname van pan den en gronden de beste oplossing”). Verplaatsing plattegrondsbord Door het college van burgemeester en wethouders is besloten het plattegrondsbord dat aan de Juliana van Stolberglaan staat ter hoogte van het benzinestation te verplaatsen naar de Kerkweg Oost tegenover de Beukenhof. Abonnementshouders worden gratis per bus van Waddinxveen naar het theater en weer terug vervoerd. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven Elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. Hoorzitting Ontwerp-plan en programma sociaal-culturele aktiviteiten. Vervolg van de voorpagina) Wie kan de Pas-65 krijgen? Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen iedere 65-plusser die in het Nederlandse bevolkingsregister is opge nomen. Omwille van deze senioren is één uitzondering gemaakt op de leeftijdsgrens: de 60-plusser die gehuwd is of duurzaam (minstens één jaar op hetzelfde adres) samenwoont met een bejaarde. Bejaarde (gewezen) Nederlanders die in het buitenland wo nen en tijdelijk naar Nederland komen. van Gent: vrijdagmorgen van Voorbereidingsbesluit voor twee percelen gelegen in het bestemmingsplan ’’Stationsstraat”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning met ingang van donderdag 11 februari 1982 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 27 januari 1982, waarbij wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestem mingsplan ’’Stationsstraat”, voor zover het betreft een perceel gelegen aan de Julianastraat nabij nummer 1 en een perceel gelegen aan de Stationsstraat achter pand nummer 59, zoals deze percelen op de bij het besluit behorende - en als zodanig gewaar merkte - situatietekening met rode omlijning staan aangegeven. Waddinxveen, 10 februari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Uitbreidings- en verbouwingswerkzaamheden Prof. Kohnstammschool. Op korte termijn zal worden begonnen met de uitvoering van uitbreidings- en verbouwingswerkzaamheden aan de Prof. Kohn stammschool voor openbaar m.a.v.o. Na realisering van deze werkzaamheden zal de school kunnen beschikken over een gemeenschapsruimte en een docentenka mer, terwijl voorts het natuurkundelokaal en het biologielokaal dan zullen zijn aangepast aan de thans daaraan te stellen eisen. De aanbouw zal plaatsvinden aan de oostzijde van de school. De aanvankelijk gedachte afsluiting van de J. W. Frisoweg kan ver vallen nu het terrein rond de school voldoende ruimte blijkt te bieden. Het gebruik van een aantal noodlokalen zal helaas moeten voortduren. de mening .au uv ..wv bedrijf aan de Zuidkade alle recht op S, een overlevingskans, omdat er sprake is van der Linden: vrijdag- Aanduiding politieke groeperingen boven kandidatenlijsten. In verband met de op 2 juni a.s. te houden stémming ter verkie zing van de leden van de gemeenteraad kan een politieke groe pering verzoeken voor deze verkiezing haar naam, een aandui ding daarvan of beide in te schrijven in het register, dat door het centraal stembureau voor deze verkiezing wordt aangelegd. Het verzoek moet schriftelijk worden gedaan bij hét centraal stem bureau in het tijdvak van 22 februari tot en met 8 maart 1982. Wanneer inschrijving wordt verzocht van een naam of een aan duiding, welke bij de Kiesraad is geregistreerd, moet bij het ver zoek een verklaring (model G2-1) van de rechthebbende groepe ring worden overgelegd, waaruit blijkt, dat deze machtiging heeft Deze begaafde en humoristische spre ker boekt in Nederland en elders met zijn glasheldere uitspraak, jaar in jaar uit, volle zalen. In opdracht van de Alliance Franchise te Parijs publi ceerde hij een boek getiteld: ’’Chan sons de France” met taalkundige toelichting. WADDINXVEEN - Het comité Bos- koop/Waddinxveen van de Alliance Francaise des Pays Bas houdt dins dagavond 23 februari om acht uur in de feestzaal van café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een bij zondere Franse avond, waar zal op treden de fameuze Jean Allix met zijn conference-spectacle. V oorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Brugcentrum”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning, met ingang van donderdag 11 februari 1982 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 27 januari 1982, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan "Brugcentrum”, zoals dat gebied op de bij het besluit behorende - en als zodanig gewaarmerkte - situatietekening met rode omlijning staat aangegeven. Waddinxveen, 10 februari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Voor een ieder, die de Franse taal en cultuur een warm hart toedraagt, óók voor de eindexamenkandidaten met Frans in hun pakket, ”Une soirée lumineuse en perspective!” Onder werpen: 1. Les origines et dévelop- pement de la chanson populaire francaise. 2. Les chansons de métier. Iedere eerlijke collectant heeft een welke hij/zij op verzoek kan tonen. jante constructie. Hierdoor wordt het personeel mede-eigenaar van het be drijf. De operatie kenschetste hij nog als moeilijk, maar niet onmogelijk. Alle in de niet openbaar gemaakte stukken genoemde prijzen noemde hij een abso luut maximum. Waar haalt men de Pas 65? De enige instantie die de Pas 65 verstrekt is de gemeente, afde ling Bevolking, waar men woont, dat is waar men is opgenomen in het bevolkingsregister. In het buitenland wonende (gewezen) Nederlanders dienen zich te wenden tot de secretarie van de Nederlandse gemeente van verblijf. Voor het verkrijgen van de Pas 65 is een goed gelijkende pas foto nodig. Men moet zelf naar het gemeentehuis gaan, want de Pas moet daar ondertekend worden. De legeskosten bedragen 2,60. De Pas 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden; hij blijft altijd geldig. Bij verlies dient men dit te melden bij bureau Gevonden voor werpen ter secretarie, waar tevens een nieuwe Pas kan worden aangevraagd. Wat kun je met de Pas 65 doen? Pas 65-houders kunnen met ongeveer vijftig procent korting - dus voor half geld - reizen met het openbaar vervoer per tram, bus en metro. Om deze korting te krijgen dient men gebruik te maken van de gereduceerde Nationale 15-strippenkaart,-die alleen bij de voorverkoopadressen en de postkantoren verkrijgbaar is. Ook de week-, maand- en jaarabonnementen vallen onder de reductie- regeling. Meer informatie over bijvoorbeeld dagkaarten enzo voort bij de inlichtingenbureaus van de vervoerbedrijven en bij de kaartverkoop. Andere landelijke mogelijkheden zijn vermeld in een ter secretarie ook in brailleschrift - verkrijgbare folder. Plaatselijk zijn er dikwijls reductie-mogelijkheden, o.a. bij cul turele manifestaties. En wat nog meer.... Voor Pas 65-houders verschijnen periodiek twee uitgaven, te we ten: Nieuws Pas 65 met voorlichting, nieuws en achtergrondinfor matie omtrent de Pas 65 Uit met Pas 65 met toeristische tips uit eigen land. Beide uitgaven zijn tweemaandelijks en gratis verkrijgbaar bij de ANWB-en veel VVV-kantoren. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade.” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter ge meentesecretarie afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning met ingang van donderdag 11 februari 1982 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 27 januari 1982, waarbij wordt verklaard dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade”, zulks voor zover het betreft het gebied van de gemeente gelegen aan en nabij de Mercuriusweg en de Maarten Schoutenstraat, zoals dat gebied met rode omlijning staat aangegeven op de bij het besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte, situatietekening. Waddinxveen, 10 februari 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Afsluiting Beijerincklaan Op dinsdag 16 februari a.s. - of bij ongunstige weersomstandig heden de daarop volgende dag - zal de Beijerincklaan tussen 9.00 uur en 16.00 uur voor het verkeer worden afgesloten. Het verkeer uit Waddinxveen richting rijksweg 12 zal via de IJsermanweg worden geleid en het verkeer vanaf die rijksweg naar Waddinxveen via de Tweede Bloksweg. Op de Beijerincklaan moeten namelijk metingen worden uitge voerd ter voorbereiding van het plan tot het aanbrengen van een asfalttoplaag op die weg. Rioolrechten Dezer dagen is een aantal aanslagen rioolrechten 1981 verzon den. Belastingplicht In Waddinxveen wordt rioolrecht geheven van hen die eigenaar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op de riolering. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 januari van het belastingjaar (in dit geval dus 1 januari 1981) eigenaar is. Alleen als de aansluiting op de riolering in de loop van het jaar tot stand komt wordt de aanslag over een gedeelte van het jaar berekend. Teruggaaf Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in 2 gevallen moge lijk: a. Als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het riool door sloping e.d. is beëindigd wordt gedeeltelijke teruggaaf verleend. b. Wanneer een perceel waarvoor een aanslag is opgelegd 12 maanden achtereen of langer ongebruikt èn onverhuurd is ge bleven wordt hem die gedurende dat hele tijdvak i£ aange slagen ontheffing verleend. Bezwaren Binnen 2 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet kan bij burgemeester en wethouders bezwaar worden ingediend. Dit betekent voor de groep eigenaren die een aanslag heeft ont vangen gedagtekend 31 januari 1982, dat het bezwaarschrift uiter lijk 31 maart 1982 ter secretarie moet zijn ontvangen. Anders kan het bezwaarschrift niet meer in behandeling worden genomen. Inlichtingen Nadere informatie wordt over de opgelegde aanslag c.q. de ta rieven verstrekt door de afd. Financiën, tel. 4433, toestel 144. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de TOMA werkgroep voor Ontwikkelingssamenwerking te Waddinxveen vergunning verleend om een huis-aan-huis cql- lecte te mogen houden in de periode van 15 februari tot en met 21 februari 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. legitimatiebewijs bij zich Op dinsdag 16 februari 1982 zal de Planningsgroep sociaal-cul turele aktiviteiten om 20.00 uur in het gemeentehuis een hoorzit ting beleggen over het Ontwerp-plan en programma voor sociaal- culturele aktiviteiten. Deze hoorzitting is voor iedere belangstellende inwoner van deze gemeente toegankelijk. In het plan worden voor de periode 1982-1985 de grote lijnen van het beleid ten aanzien van sociaal-culturele aktiviteiten uit eengezet; het programma geeft aan welke van die aktiviteiten in 1982 gesubsidiëerd zullen worden. Herijk maten en gewichten Burgemeester en. wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 17 en 18 februari 1982, gelegenheid bestaat tot herijk van maten en gewichten. De zittingen worden gehouden in het gemeentehuis, in de raad zaal van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tevens zij er op gewezen dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan ook al wordt er geen oproeping ontvangen. Bij verzuim of verhindering om van eerder genoemde zittingen gebruik te maken kan men zich op maandag tijdens kantooruren wenden tot het IJkkantoorte Schiedam, Strickledeweg 127. Informatie over de uit te voeren balletten staat elders in dit num mer. Abonnementen kunnen tot 18 februari 1982 worden besteld op het gemeentehuis van Waddinxveen, afd. Algemene Zaken, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, tel. 01828-4433. Abonnement Nederlands Danstheater met gratis vervoer naar Scheveningen. In samenwerking met het Nederlands Danstheater is een speciaal abonnement van twee balletvoorstellingen samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 26 februari 1982 en vrij dag 14 mei 1982 in het Circustheater in Scheveningen.' De prijzen van een abonnement van twee voortellingen zijn: le rang 35,(jongeren tot 26 jaar ƒ27,50); 2e rang 30,(jongeren tot 26'jaar f 25, Verleende vergunning aan BV Exploitatie Maatschappij van Kempen. Burgemeester err wethouders van Waddinxveen hebben bij be sluit van 2 februari 1982 een hinderwetvergunning verleend aan de BV Exploitatie Maatschappij van Kempen, Kon. Wilhelmina- plein 57 te Waddinxveen voor het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een chemische wasserij "Stoome- rette” gelegen aan het Kon. Wilhelminaplein 57, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage tijdens kantooruren op werkdagen en ’s maandagsavonds van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 11 maart 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden doorgezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. Ontwerp-beschikkingen voor A. Versluis en Air Products Nederland BV Ter secretarie liggen vanaf 10 februari 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (alleen op maandag avonden) ter inzage de ontwerp-beschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinderwetvergunningen van: Air Products Nederland BV, Noordkade 100, Waddinxveen voor uitbreiding van de bestaande inrichting met een Argon installatie met atmosferische verdamper en hoge druk vloei- stofpomp; de heer A. Versluis, Noordkade 104a, Waddinxveen voor het oprichten en in werking hebben van een meubelrestauratie en fabricage. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 24 februari 1982 tegen de ontwerp-beschikkingen bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde scjiriftelijke be zwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Voortzetting bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten na der adviezen in te winnen inzake het wel dan niet wenselijk zijn van de voortzetting van het bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. morgenwan 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. 10.00 tot 12 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Onderhoud bomen Rond de oude begraafplaats staan 152 hoge Italiaanse popu lieren. Deze bomen verkeren nog in een goede staat maar kun nen gelet op hun hoogte en beperkte wortelverankering bij storm of harde wind gevaar opleveren voor de omgeving. De gemeente zal daarom in drie fasen alle bomen rond de oude begraafplaats aan de Kerkweg inkoppen. Binnenkort zal begon nen worden met de oostelijke en zuidelijke bomenrij. Na deze eerste fase zal de rest in de loop van dit jaar en het begin van het volgende jaar worden ingekopt. Commissie Wijkwerk Waddinxveen Zuid Maandag 15 februari 1982, aanvang 20.30 uur in het wijkgebouw. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vorige vergadering van 30 november 1981. 4. Bespreking van het lopende programma. 5. Bespreking van de vacature in de commissie. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. GOUDA De Waddinxvener D. H. Hoeve is uitgetreden als directeur van Dennis H. Hoeve Holding BV, Wad dinxveen. Dit blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. Aanvraag bouwvergunning E. J. van Beek De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 11 februari' 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer E. J. van Beek, Brugweg 155 te Waddinxveen voor het oprichten van een garage naast het perceel Julianastraat 1, ten behoeve van het aldaar gevestigd bedrijf. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan ’’Stationsstraat”; Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. 1981 met toelichting. 4. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken Dinsdag 16 februari 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1 Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 novem ber 1981. 2. Evaluatienota inzake gemeentelijk beleid met betrekking tot openbaarheid van bestuur en voorlichting. 3. Voorontwerp Algemene Politieverordening dd. 22 december verleend de inschrijving aan te vragen. Op het verzoek wordt slechts afwijzend beschikt indien: a. daartoe redenen, verband houdende met de openbare orde of goede zeden aanwezig zijn; b. de aanduiding meerdan 35 letters bevat; c. de naam der politieke groepering dan wel de aanduiding daar van geheel of in hoofdzaak overeenstemt met die van een an dere politieke groepering, waarvan naam of aanduiding bij de Kiesraad is geregistreerd, of met die, waarvoor reeds een ver zoek is ingediend en daardoor verwarring te duchten is; d. de hiervoor genoemde verklaring, model G2-1ontbreekt. Voorzitter J. F. Speetjens van de VVD- Propagandacommissie: ”Wij gaan ech ter uit van onze liberale grondslag: ei gen verantwoordelijkheid voorde eigen taak met een open oog voor de collec tieve behoeften. Wij draaien deze for mule Tiiet om door onze verantwoorde lijkheid op te hangen aan de collectieve ikapstok met alleen een open oog voor wisselen over de gemeentepolitiek met onze eigen behoeften. Iedereen is van het oog op de woensdag 2 juni te hou- harte welkom om met ons en elkaar te den gemeenteraadsverkiezingen. discussiëren over de gemeentepolitiek.” Commissie Wijkwerk Bomenwijk Donderdag 11 februari 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 26 novem ber 1981. 4. Verslag van het overleg met jongeren inzake de disco. 5. Voortgangsrapportage van de aktiviteiten te geven door vrij willigers. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. VOORSPRONG Tenslotte sprak D’66-fractievoorzitter H. P. Barth. Hij noemde Van Schaik Berghuis Interieurbouw BV een bekend bedrijf dat door verkeerd management van OGEM in de rode cijfers was geko men en juist bezig is met een halver wege zijnde ombuigingsoperatie. Naar de mening van de democraat heeft het de Zuidkade alle recht op van een aantoonbare technische voor sprong, met name op het gebied van de zuurkasten. Er zijn ook de nodige or ders, die echter pas kunnen worden uit gevoerd als deze week de zekerheid, komt dat daarvan ook sprake zal kun nen zijn. De heer Barth zei alleen maar over goede signalen te beschiKken, die het verlenen van steun aan de reddingsope ratie door de aankoop van panden en grond rechtvaardigen. Dat een stichting de BV gaat besturen vond hij een bril- WADD1NXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD) houdt maandagavond 15 februari tussen acht en elf uur een politiek café in bar- bodega Royal-lnn aan het Koningin Wilhelminaplein. De Waddinxveners hebben dan alle gelegenheid om met de plaatselijke liberalen van gedachten te isdag 2 juni te hou-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3