Be Fair-dames: hat. succes in jacht op koploper (S) Ik vont het leuk"\ Roubos De Gouwe is uit vorm: Be Fair verliest, W’veen incasseert zeven goals opnieuw verlies vont kir je wonenil hep een vaantje gen WEEKB LAD-SPORT EN RECREATIE Sprokkelcross van Antilope Onderlinge Excelsior Voor 5e maal jeugdschaak- tournooi WSV Jeugd welkom bij De Gouwe Smash-tennis Korbis verliest van Vitesse Nooit Gedacht goed uit de bus op ijsbaan Lekkerkerker wint 28e WSV- schaaktournooi bet ieuk bjliet dammen Ook W’veense judoka’s actief in Boskoop WSV 2 vecht tegen degradatie WSE doelpuntloos gelijk Judoka’s Den Edel op dreef wiinW 7 /?ct ver Lore.ner\ 7 re. iK Kre£g O0^VadntJg, en cLz prijs VancU schóól InojtiKook het ir$t mie. nw schooi num tn. /A Vö/)t Aet damen heel |e«K iA hep spotje S- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 '1 r nu zuinig met energie verstandig voor morgen! •I koploper aanvang Korbis II - Maassluis IV 18.00 uur de uur v 5-6 10-5 .■'«saw. WSE De in de Oranjewijk gespeelde voet- In het VOO-blad ”De Blikopener” trof fen we de volgende twee reacties van die ’’eerstelingen” aan: 11 11 10 12 10 9 10 8 10 10 10 10 9 10 9 9 10 10 10 10 8 10 7 7 8 14 13 12 12 11 9 9 7 7 6 4 4 4-1 11-6 4-4 4-5 6-0 16 14 13 13 11 10 10 9 8 8 7 6 5 2-12 1- 9 9-1 1-19 4-8 2- 4 2-3 6-0 2-0 0-2 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 2-0 0-0 0-5 0-5 1-1 2-0 0-2 1-1 0-2 1-1 1-1 1-0 1/2-1/2 1/2-1/2 0-1 1-0 1-0 1/2-1/2 0-1 0-1 1-0 0-1 Al direct ontstond een achterstand door nummerieke minderheid door het uitsturen van Jan Verwey en Bas Schoonderwoerd, 2-0. Eef Óverdam bracht met een man meer de situ atie 2-1 op het scorebord. De Waddinxveners liepen door Cees Loendersloot en Rens v.d. Meer nog in tot 3-3. In de tweede en derde pe riode was Roubos De Gouwe er op uit om nummerieke meerderheden uit te buiten. Pluvius maakte hiervan dankbaar gebruik door uit te lopen naar een beslissende 7-3 voorsprong. De laatste periode was weer voor Plu vius. Het werd tenslotte 10-5, door- team verkeert samen met Jupiter 2 in de degradatie-zone. Een dames 3 wat ondanks een voorsprong in de eerste en tweede set tegenstander Voy met de punten zag vertrekken. A.s. za terdag komen dames 2 en 3 elkaar in de Groenswarad tegen, hetgeen een pikante situatie oplevert. Alle deelnemers verbeterden hun per soonlijke records. Er werd gereden in twee groepen. De eerste groep reed tweemaal 500 m. In deze groep startte de heer B. Steenbergen. Zijn tijd was 52,39 sec. aan dit tournooi meegedaan, ook zij die voor het eerste aan de damborden ver schenen, zoals de leerlingen uit de eer ste klas van de openbare Leon van Gel- derschool (Essengaarde). WADDINXVEEN - Zondagavond namen een aantal leden van de Wad- dinxveense ijsclub Nooit Gedacht deel aan gewestelijke wedstrijden op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Daarna vólgt de crocusvakantie, waarna de kompetitie op 6 maart a.s. voor de Waddinxveneensen aanvangt met de thuiswedstrijd tegen Ruyter VSC, terwijl op 20 maart de thuis wedstrijd tegen koploper Broleco op het programma staat. De reserves van de Be Fair dames wonnen van Jupiter 2 met 3-0, waar door ze Be Fair 3 hielpen, want dit Door deze tijden komt Ijsclub Nooit Gedacht thans ook voor in de totaal- uitslag van het Uithof-klassement. Een definitieve plaats is nog niet be kend daar er nog meer wedstrijden wordpn gehouden. BOSKOOPWillem van Pernis, de ju doka die in de jaren zeventig menig maal de hoogste clubeer in de wacht sleepte maar daarna de jeugd voor moest laten gaan, heeft andermaal toe geslagen. Tijdens de zaterdag gehouden clubkampioenschappen van de Stich ting Binnensport Boskoop verbaasde de Boskoper vriend en vijand door in de klasse alle categoriën opnieuw de mat aan te vegen met de concurrentie. Aan deze clubkampioenschappen namen zo’n vierhonderd judoka’s uit Boskoop, Waddinxveen en Hazerswoude deel. Die vierhonderd judoka’s met ouders, supporters en belangstellenden brach ten een enorme drukte in de Boskoopse S.B.B.-hal teweeg. Tot halverwege de avond duurde het judospektakel dat werd gekenmerkt door een optimale en sportieve sfeer. In de klasse alle categoriën, toch het klapstuk van de wedstrijden, eindigde Kees Slof op een tweede plaats, gevolgd door Arnold van Vuuren en Ron Kerve- zee. De wisselbeker voor de dames werd door Jolanda Roest in de wacht gesleept. Tweede werd José Vermeu len, derde Arja Huisman en vierde Ludy Kerkvliet. tgmiddag bij Nicuwcrkerk tegen een 7-0 de doelpuntloos gelijk tegen net Goudse kwartier spelen was het toch weer De Korte, die tweemaal rakelings naastschoot. Hierna kwam WSE wat meer uit de verdrukking en er kwa- man wat lange passages die wat ge vaar stichtten. Na 20 minuten kwam WSE tot ge vaarlijke akties. Eerst was het door een goed genomen vrije trap van Leo Pol die Marcel Jaspers bereikte. Deze schoot keihard in maar de bal werd nog net door doelman Kalmeijer overgetikt. Even later was het weer Leo Pol die de bal met een verre in gooi voor het DONK-doel gooide al waar Pim Sluys de bal op het hoofd nam. Deze kopbal raakte echter het hout werk waarna de bal voor de voeten van Peter Janssens kwam die de bal net naast schoot, wellicht de beste kans van de wedstrijd. Daarna kwam de DONK-speler Charlie van Ditmars nog een keer alleen voor doelman Ton Kling te staan maar deze was at tent en kon de bal nog net van de DONK-speler zijn voet vandaan tik ken. Vlak voor rust was het toch nog WSE dat dicht bij een doelpunt kwam. Een direkte vrije trap net bui ten het strafschopgebied werd door Leo Pol maar net over de kruising geschoten. WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV moet vechten om aan degradatie te ontkomen. Er werd vorige week donderdagavond in het Anne Erank-centrum afgebroken met een 3-4 voorsprong voor Reeuwijk 2. Vanaf het tweede tot en met het vijfde bord wilde helemaal niets luk ken. Versluis, M. de Haan, Besemer en v.d. Heijden bleven met lege han den. Aan de onderste drie borden scoorden Sonneveld, Ritter en Ket het volle punt. Aan het eerste bord werd de partij van v.d. Starre afgebroken. Hij staat een pion achter, maar daat staat tegenover dat een pion van hem dreigt te promoveren. Het wordt dus misschien 4-4, maar de kans op 3 1/2 - 4 1/2 is toch wel meer aan- wezig. Op vrijdag 5 maart wordt er gespeeld tegen een andere degradatiekandidaat Charlois Europoort 8. Er moet dan gewonnen worden want het zou toch wel een blamage zijn wanneer het tweede van WSV zou degraderen naar de vierde klas. Voor het eerste team werd een afge broken partij uitgespeeld voor de wedstrijd tegen Eeuwig Schaak. Kar dol wist knap remise te houden en zodoende werd de stand 4 1/2-4 1/2. Alles ligt nu in handen van Bloem die het kleine voordeel wat hij heeft mis schien ook wel in winst kan omzet ten. Voor de kompetitiewedstrijd tegen Schiedam werd een wedstrijd voor uitgespeeld. Joosten wist een mooie overwinning te halen en de stand daarmee op 1-0 te brengen. ONDERLINGE Er werd ook nog gespeeld in de huis houdelijke kompetitie. Twiss verraste zijn tegenstander v. Deelen met een opening die nou niet dagelijks ge speeld wordt, namelijk a4, en wist daardoor zo goed uit de opening te komen, dat v. Deelen dat niet meer wist goed te maken in de loop van de partij en zijn koning kon neerleggen. Bregman blijft winnen, nu voor de vijfde keer in successie, slachtoffer was Muit. De uitslagen: Twiss - v. Deelen Wolfs - Ellers Asscheman - J. v. Oort Muit - Bregman Littooy - de Schrijver de Bock - Torenbeek Goor - Nekeman Ponsioen - Hamming v.d. Eyck Verwaal Kleiweg - P. de Haan Ree - de Vos Zo reageerde leerlingen uit de eerste klas van de openbare Leon van Gelderschool op het schooldamtournooi, waaraan ze voor de eerste keer meededen. Uit: VOO-bladDe Blikopener). De tweede groep reed 1 x 500 m. en 1 x 1500 m. In deze groep reden Klaas de Redelijkheid (tijden 43,88 em 2.22,55), Benno Gerts (45,87 en 2.29,12) en Klaas de Knikker (50,03 en 2.39,45). WADDINXVEEN - In de derde di visie, waarin het Waddinxveense Be Fair-volleybal uitkomt, neemt de spanning toe. door een sterke overwinning van de Waddinxveense dames en de nederlaag van Broleco uit Vlaardingen. Tot zaterdag ging het Vlaardingse Broleco riant op kop met zes punten voorsprong op Be Fair en een elf punten voorsprong op nummer drie t.w. Ruiter/VSC. De overige negen teams in deze klasse kunnen inmid dels hun kansen op een kampioens titel wel vergeten, want daarvoor staan zij al te ver achter. Maar afgelopen vrijdag ging Broleco onderuit tegen Ruiter/VSC en dat nog wel in eigen zaal en aangezien de Be Fair dames kundig afrekenden met V A/Zevenhuizen werd deze riante voorsprong verkleind tot drie punten. In de eerste set hadden de Waddinx veense dames geen kind aan hun streekgenoten, want door goed serve ren werd een 15-4 setwinst geboekt. Ondanks wat slordigheden aan Be Fair kant werd ook de tweede set vrij snel met 15-10 binnen gehaald, waarna slechts de derde set wat pro blemen opleverde. In deze set ging het spel gelijk op tot 10-10, waarna Be Fair een 14-13 voorsprong bereik te, die echter door V A werd om gezet in een 15-14 achterstand. Toen ‘zakte V A toch nog weg en werd ook de derde set in winst omgezet. En dat betekent dat Be Fair de kan sen weer zelf in handen heeft, op 13 februari a.s. spelen de dames uit in Alphen tegen de rode lantaarn drager D.A.C., hetgeen geen pro bleem mag zijn. krijgen. Omdat Be Fair hard werkte en kansen creëerde maar hiet benutte kreeg De Zwervers steeds meer vat op het spel en speelde zeer geconcen treerd, geroutineerd en gediscipli neerd naar het einde. Be Fair ont snapte zelfs nog aan een grotere ne derlaag toen John ’t Jong de lat bo ven Verhoef teisterde. De eerste helft was het aanzien ten volle waard, de tweede helft daaren tegen een anti-climax. In dit licht be zien was er een dikke voldoende voor Peter Konijn, Bert Graafland en Aart Bos, maar er bleef nog meer werk over voor trainer Hartgers. Zaterdag zal ongetwijfeld enig werk van hem zichtbaar zijn in de thuis wedstrijd tegen Ter Leede op het Wamaarplantsoen; aanvang 14.30 uur. STAND Zwaluwen De Zwerver Be Fair Lyra Zwervers PPSC ’s Grav.z. SV ASWH Spirit Doto Xerxes Rijsoord Ter Leede BE FAIR 2 Be Fair 2 heeft met een gehavend team toch kans gezien om één punt tegen Excelsior M uit Maassluis mee te nemen: 2-2. Het Maassluise team speelde een erg harde strijd wat voor de Be Fair-coach aanleiding was om in de rust een bezoekje te brengen aan de scheidsrechter om hem hierop te attenderen. Zowel Be Fair als RVVH bewaren aan dit spel tegen deze tegenstander nog uiterst gevoe lige herinneringen (beenbreuken). De scheidsrechter reageerde erg lako- niek met ”Er is toch nog niets ge beurd!” Hij zag daarbij een zeer grove overtreding tegen Harry Ver schoor over het hoofd. Toch wist Be Fair tot twee keer toe een voorsprong te nemen via Koert van Rijn (0-1) en Ron Coppejans (1-2), doch het matige optreden van de scheidsrechter manifesteerde zich pas op z’n best toen een volkomen onschuldig duwtje van Cor van Triet gehonoreerd werd met een penalty welke werd benut. Zaterdag speelt Be Fair 2 ook thuis tegen DOTO, aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - De 24e ronde van de onderlinge damcompetitie van de Waddinxveense damvereniging Ex celsior kende een behoorlijke op komst. Er werden liefst 18 wed strijden afgewerkt. De strijd tussen Dik Heeren I en Fred Zaadhof eindigde in een gelijk spel, waarbij laatstgenoemde zijn handen mocht dichtknijpen. In het eindspel miste Dik de partijwinst door niet de goede voortzetting te spelen. Enigzins verrassend verloor Piet de Mik van Dik Brandhorst. Er had echter meer voor hem ingezeten. Hij liet een duidelijke remisekans liggen. In de' tweede helft kwamen er voor beide ploegen wat minder kansen. Na goed doorzetten van Leo Pol kreeg Marcel Jaspers de bal vlak voor doel aangespeeld maar schoot net naast. DONK kreeg aan de zijkant van het strafschopgebied nog een vrije trap die erg goed werd genomen. De bal ging net over de WSE-keeper heen maar de vrijstaande DONK-aanvaller schoot de bal ver naast. Tien minuten voor tijd werd een goed genomen hoekschop van DONK maar net door Hennie van Oosten over geschoten. De wedstrijd naderde het einde waarbij WSE geen overtuiging meer had en DONK blij was een punt mee naar Gouda te nemen (0-0). Zondag 21 februari speelt WSE de return bij DONK in Gouda waarbij beide ploegen het middenmootge- vecht kunnen voortzetten. Aanvang 14.30 uur. STAND Nieuwerkerk Floreant Schoonhoven NSV Haastrecht DONK WSE Lekkerkerk Moordrecht Nieuwkoop Moerkapelle Waddinxveen WADDINXVEEN Hekkesluiter Waddinxveen had zon dagmiddag geen schijn van kans tegen koploper Nieuwerkerk. Na vijf minuten was het al 1-0. De Waddinxveense ver dediging draaide slecht terwijl reserve keeper Leo Appel geregeld fouten maakte. Zo werd het dus 7-0. Wellicht ook een gevolg van het feit dat vier spelers van Waddinxveen pas zon dagmorgen terugkwamen van een car navalsviering, terwijl voorzitter Gijs Plaisier nog in het buitenland verblijft, zodat ook in bestuurlijk opzicht nog lang niet alles in kannen en kruiken is bij de voetbalvereniging Waddinxveen. WADDINXVEEN Bij de Wad dinxveense tennisvereniging De Gouwe Smash is nog plaats voor enkele jeugd leden. Jongens en meisjes die in 1966 of later geboren zijn kunnen voor het lid maatschap aangemeld worden bij me vrouw W. Lodder, tel. 3702. Jeugdleden hebben bij De Gouwe Smash volop speelgelegenheid in een fijne omgeving. De contributie be draagt f 107,50. Daarnaast kan voor tennisles worden ingeschreven. De Gouwe Smash bespeelt de tennisba nen bij het Wamaarplantsoen te Wad dinxveen. Het accent ligt er op het tennissen-voor-de-gezeliigheid. De ver eniging is twee jaar geleden van start gegaan en heeft inmiddels (naast 225 se niorleden) ruim vijftig jeugdleden. WADDINXVEEN Zaterdag 6 maart houdt de Waddinxveense Schaak Vere niging WSV haar vijfde jeugdtournooi, daLwordt gehouden in het Anne Frank- centrum. De deelnemers, die zich tot uiterlijk 2 maart kunnen opgeven bij C. Assche man (Tollenslaan 143, tel. 8071), zullen worden ingedeeld naar leeftijd. De maximum leeftijd is 18 jaar. Degenen die op 6 maart 1982 nog geen 19 jaar zijn kunnen dus meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per persoon en dient bij de aanvang van het tournooi te worden betaald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Elke groep bestaat uit 6 spe lers, zodat iedere speler 5 partijen speelt. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede van 10.45- 11.45 uur, de derde van 13.00-14.00 uur, de vierde van 14.15-15.15 uur en de vijfde en laatste ronde van 15.30-16.30 uur. Na de laatste ronde volgt de prij suitreiking. Voor elke groep zijn twee o aantrekkelijke prijzen beschikbaar. WADDINXVEEN Het drie zaterda gen in beslag genomen hebbende schooldamtournooi, dat in januari voor de tiende maal werd gehouden op ini tiatief van de Waddinxveense damvere niging Excelsior en de afdeling Wad dinxveen van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO), zit er weer op. Alle kinderen hebben weer met plezier WADDINXVEEN De titelkandidaat in de tWeede klasse B van de KNVB-zaterdagcompetitie, Be Fair, heeft zaterdagmiddag in het Burgemeester Wamaarplantsoen een 2-3 nederlaag geleden f tegen De Zwervers. ”De Waddinxveners staan weer met beide benen op de grond,” oordeelde een ochtendkrant. Vierdeklasser Waddinxveen liep zondagmiddag bij Nieuwerkerk tegen een 7-0 nederlaag op. WSE speelde doelpuntloos gelijk tegen net Goudse DONK. I En dat is allemaal heel andere voet- I balkoek dan die van een week ge- I leden. Toen stapte Waddinxveen met I verrassende winst het voetbalterrein I af, hetgeen ook het geval was bij WSE dat met 0-2 van Haastrecht won I in een spannende wedstrijd tegen de j ex-derdeklasser. Be Fair oefende toen I tegen NSC waarvan het met 3-2 j verloor. Hoewel de Waddinxveners er in deze eenzijdige wedstrijd van alles I aan deden kon niet worden gewon- I nen. Be Fair 2 verloor met 0-1 van ARC 2. BE FAIR 1 i Omdat Be Fair 1 tegen De Zwervers furieus uit de startblokken ging I zag het er helemaal niet naar uit dat i de Waddinxveners met een nederlaag te maken zouden krijgen. Reeds in de 7e minuut snelde Peter I Konijn in z’n eerste volle competi- tietreffen op rechts langs de lijn en bediende Bert. Graafland op maat. Deze kwam oog in oog met doelman Ben van Dijk en verraste hem met I een schitterende boogbal (1-0). Nog geen 5 minuten later was het alweer gelijk toen Kees Verhoef geheel on nodig veel te ver uit z’n doel kwam om een voorzet te onderscheppen doch hij miste én stelde hierdoor John de Bakker in staat met een ’lob’ beheerst te scoren (1-1). Dat was uiteraard een tegenvaller, maar aan het spel van Be Fair was dit niet te merken. Men ging onverdro ten voort met druk op de Zwervers; veste. Prachtige kansen werden er ge creëerd maar (hoe simpel ook) niet benut (Kees Graafland, Verbree). Toch werd het 2-1 toen Bert Graaf land in de 20e minuut dreigde door te breken en op de 16 meter lijn werd neergelegd. De toegekendë vrije trap wérd door hemzelf verzilverd door de bal in de bovenhoek te depo- I neren. Be Fair hield hierna De Zwervers in de tang. Wederom waren de moge lijkheden om afstand te nemen groot, maar door toedoen van Ben van' Dijk en door het ontbreken van vertrou- wen in eigen kunnen, lukte een z.eker lijkende grote afstraffing niet. In der- M gelijke situaties moet een achter hoede uiterst geconcentreerd en sober spelen daar anders de deur naar een tegendoelpunt te ver openstaat. In de 40e minuut was daar zo’n ver slapping van concentratie. Met een wilde trap verdedigde De Zwervers uit. Toevallig bereikte deze bal John ’t Jong die de één tegen één situatie koelbloedig via de binnenkant paal afrondde: 2-2. Dit zou de ruststand zijn geworden als Kees Verhoef niet misgegrepen had op een zeer onbe duidende inzet van John de Bakker: balwedstrijd WSE-DONK begonnen 2-3. Een prachtige opsteker voor De Zwervers zo pal voor de rust. Na rust zou Be Fair zeker uit het zelfde vaatje moeten tappen om toch enige kans te houden op een .beter resultaat. Doch nu bleek dat het ge zegde ”de bal is rond” inhoud ging de Gouwenaren met een fel offensief en goed samenspel dat al snel enkele scoringskansen opleverde. Vooral de Goudse rechtsbuiten Rob de Korte was in deze beginfase erg aktiefmaar zijn voorzetten belandden voorna melijk achter de doellijn. Na een WADDINXVEEN Zaterdag 20 fe bruari wordt in het in aanleg zijnde Gouwebos tussen Waddinxveen en Boskoop door de Waddinxveense sportclub Antilope de jaarlijkse sprokkelcross gehouden. De sprokkelcross is een prestatie- loop voor iedereen over de afstanden 2000 meter (12.00 uur), 3.400 meter (12.30 uur) en 9.000 meter (13.00 uur). Inschrijven vanaf 11.00 uur tot kort voor de start is mogelijk in het clubhuis aan de Alberdingk Thijmlaan. Het inschrijfgeld is f. 3,50 voor alle afstanden. Verdere inlich tingen bij Martien en Mieke Droog, tel. 9120. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereni ging Korbis leed zaterdagavond de eerste nederlaag (4-5) tegen het on deraanstaande Vitesse. Zo op het oog een verrassende uitslag, maar voor wie de uitslagen van Vitesse op de voet gevolgd heeft was de nederlaag van Korbis niet zo verwonderlijk. Immers ook de andere koplopers in III F (Sportief I en Spirit II) hadden het tegen Vitesse uitermate moeilijk. Toch mag deze nederlaag van Korbis niet uitsluitend op het spel van Vitesse toegeschreven worden. Een zich duidelijk manifesterende schot- loosheid van met name de tweede aanval en een arbiter die door veel vuldig fluiten de ploeg uit het spel- ritme haalt; zie daar de voornaamste redenen van deze wat ongelukkige nederlaag. Aanstaande zaterdagavond om 21.00 uur in de sporthal ”de Sniep” vindt het toptreffen plaats tussen Korbis en Sportief. Bij een overwinning pro moveert Korbis naar de 2e klas. Veel zal die avond afhangen van de tref zekerheid en of de ploeg zichzelf'kan blijven ook in momenten dat het tegen zit. KORBIS-JEUGD In de sport liggen verlies en winst nu eenmaal dicht bij elkaar. Winst was er voor de pupillen Dl tegen Eureka uit R’dam-IJsselmonde. Tevens bete kende deze ruime 6-0 overwinning een kampioenschap in klasse DII. Een prima resultaat derhalve. Hopen lijk kunnen ook de pupillen Cl en CII zich hierbij voegen. Ook een goede prestatie leverde het pupillen meisjesachttal van trainer Hans Boterkooper. Met liefst 5-0 werd W.I.O.N. MI geklopt. Door dit resultaat verkeert de ploeg in de bovenste regionen van de rang lijst. Indien men wat meer over Korbis te weten wil komen: bel eens naar het secretariaat Schuberthof 6, tel. 4580. UITSLAGEN Korbis V - de Jodan Boys VI Korbis IV - Maassluis V Korbis HI - Argento III Korbis II - de Jodan Boys V 5-0(regl.) Korbis - Vitesse V Korbis Cl - Vriendenschaar Cl Korbis CII - Vriendenschaar CII 12-0 Weidevogels BUI - Korbis Bil Eureka Dl - Korbis Dl WION MI - Korbis MI ’t Waterschip Dl - Korbis DII PROGRAMMA Zaterdag 20 februari Korbis I - Sportief I 21.00 uur de Sniep Korbis II - Maassluis IV 18.00 uur de Sniep Korbis IV - de Kapellen III 19.00 uur de Sniep Korbis V - Sportief III 20.00 uur de Sniep Korbis III - Vriendenschaar V 22.00 uur de Sniep Velox Cl - Korbis Cl 10.40 R’dam-Ommoord de Bermen MI - Korbis MI 10.20 uur Nieuwerkerk Korbis AI - Reeuwijk All 17.00 uur de Sniep WADDINXVEEN Het zaterdag in het Anne Frank-centrum voor de 28e maal gehouden schaaktoumooi van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV, dat officieel werd geopend door burgemeester C.M. van der Linden, is gewonnen door de heer R. van Keulen uit Lekkerkerk. Aan het succesvolle tournooi namen ditmaal 72 schakers deel. Misschien was de concurrentie van het snelschaaktour- nooi in Rozenburg en het AC-ste- dentournooi in Reeuwijk hier schuld aan. Na het welkomstwoord van de WSV- voorzitter opende de burgemeester het schaaktoumooi door in de eerste groep de zet e4 voor R. van Keulen te spelen tegen F.L. Cayaux. Het bleek een meesterzet te zijn, want ze ven en een half uur later was Van Keulen tournooiwinnaar! In zijn ope ningswoord daaraan voorafgaande had de heer Van der Linden dan ook niet voor niets gezegd, dat hij als huisschaker soms onverwachts uit de hoek kon komen. Hierna werden er in de zaal van het Anne Frank-centrum aan achttien tafels in groepen van vier spelers to taal 108 partijen gespeeld van elk twee uur. Na de middagpauze en voor de tweede ronde werd de tradi tionele taart verloot. Mevrouw C. Roodzant uit Rotterdam, al jaren een begrip in de schaakwereld en eens Nederlands-kampioene, trok het win nende lot: nummer 213. De winnaar W. de Vos uit Waddinxveen, die er om bekend staat altijd exact op tijd met schaken te willen beginnen, was op dat moment de enige afwezige: de ’’cérémonie protocolaire de la tarte” moest toen om ongeveer 15.00 uur herhaald worden. Omdat in groep 1 de heren D. ’t Hart (Bolnes) en R. van Keulen met 2 1/2 punt gelijk geëindigd waren, moest een ’’vluggertje” de beslissing brengen. Iedereen verdrong zich om deze tafel om te zien wie van beiden de snelste was: R. van Keulen werd winnaar. In de overige groepen gingen de prij zen naar: C. Kayser, P. Woerlee, H. Uilenbroek, R-ook, A. Broekhui zen, H. de Vries jr., K. Ketting, W. de Schrijver, R. van Kleef, K. Kraan, C. Erbrink, A. Kardol, T. van Onzen, W. de Vos, A. Fournier; G. van Om meren, J. v.d. Spek, en de tweede prijzen naar: N. van Wijngaarden, R. Mandersloot, L. Boonstra, J. Reiss, W. v.d. Hoek, P. de Jong, C. v.d. Ree, L. Roes, B. Mosterd, Achmed Elfati- na, M. v.d. Spek, H. de Vries sr., Nienhuis, P. van Deelen, M. v.d. Berg, A. Meijer, A. Multem. Een extra prijs ging naar de jongste deelnemer Cock v.d. Spek uit Moer kapelle als aanmoedigingsprijs en naaf mw. Roodzant voor haar ener gie om het schaken overal te blijven beoefenen en het te propageren. WADDINXVEEN Sportschool Den Edel, met judoka’s uit Gouda, Reeu wijk, Moordrecht, Woerden, Wad dinxveen en Schoonhoven, heeft meegedaan aan de in Sassenheim ge houden judowedstrijd voor jeugd- en senioren. Zaterdagavond waren de jongens en meisjes ouder dan 15 jaar aan de beurt. Jan Kersbergen uit Boskoop toonde een geweldige inzet en won al zijn partijen met een vol pun,t en werd dan ook verdiend le. Jacky Kroon uit Gouda werd derde na twee wedstrijden te hebben gewonnen en 1 verloren. Annelies van Dorp werd zeer verdienstelijk 2e daar dit Goudse meisje 7 partijen achter elkaar moest judoën en er 4 van wist te winnen. Margo van Wijk uit Waddinxveen werd derde. Zondag was Ricardo van der Krans uit Waddinxveen aan de beurt. Op 1 na wist hij al zijn partijen in zijn voordeel te beslissen en de zilveren plak was voor hem. Bas Gouw was aardig op dreef en won zijn wedstrij den met een vol punt en werd ver diend le. In dezelfde poule werd An gela van Keulen zeer verdiend 2e daar zij er erg hard voor heeft moeten vechten. Marco Kruyt was de laatste van sportschool Dén Edel die ’s och tends aan de beurt was. In een erg grote poule werd hij toch nog 3e. In de middaguren werd de prijzen regen voortgezet. Alexander van Speld won ook zijn partijen overtui gend en werd le. Ook Arian den But ter wist door verbeten te knokken een le plaats te behalen. Eric Oltee viel ook in de prijzen, na al zijn par tijen te hebben gewonnen stuitte hij op zijn tegenstander in de finale en werd zodoende tweede. Annemarie Sokking, net als de hierboven ge noemde judoka’s afkomstig uit Gou da, had het zeer moeilijk. In een zeer zware poule wist zij toch een derde plaats te bemachtigen. Eric Tuithof uit Waddinxveen werd 2e en Annelies Bouwman uit Woer den werd na een aantal slopende partijen 3e. Dit waren zeer goede re sultaten voor de judoka’s van Sport school Den Edel. Dit mede dankzij de pas ingestelde kernploeg waar de ze kinderen in zitten. I t WADDINXVEEN Opnieuw leed het eerste herenzevental van de zwem- en waterpoloclub Roubos De Gouwe een gevoelige nederlaag. Tegen het Nijmeegse Pluvius werd het 10-5. dat Christiaan Bertels en Eef Over dam voor de Waddinxveners scoor den. UITSLAGEN WATERPOLO Meisjes pup. A - MZV A Jongens pup. A - LZ ’86 pup. A Meisjes B - DZV A Jongens B - De Baanders A Jongens A Lansingh A Dames I - Sparta I Wik. VI. I - Dames II LWV I - Heren V HZV A - Meisjes A Nereus II - Heren II DZV IV - Heren III Pluvius I - Heren I Bijzonder spannend was het langdu rig eindspel tussen Jan Borsboom en Gert van Mannekes. Geen van bei den kon een beslissing forceren. Zij kwamen dan ook remise overeen. R. van Dijk - P. van Es P. de Mik - D. Brandhorst A. Blom - H. den Outer C. Blonk - J. de Haan M.C. van Willigen - A. Crone P. van Gils - T. Twigt J. de Heer - J. Both K. Huizinga - J. v.d. Eist A. de Mik - C.H. Kramp T. den Ouden sr. - B. van Eijk A. Rietveld - D. Heeren II T. den Ouden jr. - C. Stolker T. Driesse - G. v.d. Zijden D. v. Willigen - G. Heeren D. Heeren I - F. Zaadhof A. Zwanenburg - P. Swart J. de Wit - A. de Mik G. v. Mannekes - J. Borsboom -j-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15