WADDINXVEEN GEMEENTE Wethouder weer komt er nu 7 Plan Verlengde Abraham Kroesweg WD-lijsttrekker g Vierde plaats EHBO-ploeg uit Waddinxveen Een boekenbon? A. Nauta secretaris Voorwaarts” ■j VERGADERINGEN S MILIEUZAKEN 7 BELASTINGEN WELZIJNSZAKEN DIERENBESCHERMING l5ii HINDERWET VERGUNNINGEN INZAMELINGEN V SPORTEN RECREATIE M SPREEKUREN - VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) DIVERSEN O V MIDDENSTANDS- AANGELEGENHEDEN BOUWVERGUNNINGEN Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. s Gemeente Waddinxveen is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- 2? •>l WEEKBLAD voor waddinw eein WULAdUAU 1 r tDKl AKI ivnx Maandag 22-2-’82 Dinsdag 23-2-’82 Woensdag 24-2-’82 Donderdag 25-2-’82 Vrijdag 26-2-’82 Zaterdag 27-2-’82 28-2-’82 boekhandel VELDWIJK BV Passage 53 - Telefoon 01828-2620 Aangevoerd door deze vier kandidaten zal de VVD de verkiezingscampagne voor de komende gemeenteraadsver kiezingen ingaan. De VVD verwacht bij de komende verkiezingen op 2 juni a.s. vier zetels in de gemeenteraad te beha len. J. B. BORGER (VVD) L. M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER (VVD) 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-11.00 uur, vrijzwemmen volwassenen 11.00-13.00 uur, ouder kind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 19.00 uur, vrijzwemmen 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-13.00 uur, ouder kind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur, ouder kind zwemmen* 20.30- 21.30 uur, vrijzwemmen 21.30- 22.30 uur, vrijzwemmen volwassenen 07.00-09.00 uur, vrijzwemmen 10.00-11.30 uur, vrijzwemmen volwassenen 11.30- 13.00 uur, ouder kind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 21.00-22.30 uur, vrijzwemmen 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-13.00 uur, ouderkind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur, ouder kind zwemmen* 18.00-19.00 uur, vrijzwemmen 07.00-10.00 uur, vrijzwemmen 10.00-13.00 uur, ouder kind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 16.30- 18.00 uur, ouder kind zwemmen* 18.00-19.00 uur, vrijzwemmen 10.15-13.00 uur, ouder kind zwemmen* 13.30- 16.00 uur, vrijzwemmen 10.00-13.00 uur, vrijzwemmen Honden- en Kattenbesluit. Met de inwerkingtreding van het nieuwe Honden- en Katten besluit heeft de Inspecteur Veterinaire dienst een adviserende stem voordat het college van burgemeester en wethouders een vergunning verleent voor het houden van een honden- en katten- pension. Voor Waddinxveen is als districtsinspecteur van de Veterinaire dienst aangewezen de inspectie in Leiden, Terweepark 4, tel. 071-153041. MET SEIZOENGEBONDEN! De overige plaatsen worden achtereen volgens ingenomen door: W. H. J. M. Wientjens, Jac. van den Berg, T. Ver vers, C. J. Th. Spoor-Vogelaar, F. H. de Ruijter, C. H. Boer, T. F. C. Henning en R. A. de Man. 2. Ingekomen stukken, (brief d.d. 7 januari 1982 van W.S.E.) 3. Mededelingen m.b.t.: a. Voortgang voorbereiding sportakkommodaties wijk Zuid- plas. b. Overleg met tennisverenigingen. 4. a. Jaarverslag gemeentelijk zwembad 1980. b. Wijziging zwembadrooster ingaande seizoen 1982/83. 5. Huren sportakkommodaties en sportsubsidies. 6. Vacatures in de Sportcommissie. 7. Rondvraag. Commissie Sportzaken Maandag 22 februari 1982, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA I. Vaststelling verslag van de vergadering van 19 oktober 1981. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan het Leger des Heils te Amsterdam vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 22 februari tot en met 7 maart 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. Zoals bekend is, is in voorbereiding een ontwerp voor het bestemmingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg”, zulks om de uitbreiding van het tuinbouwgebied mogelijk te maken. Het plan zal het ge bied beslaan dat is gelegen in het ver lengde van het ’’oude” tuinbouwgebied Abr. Kroesweg tot aan de Zesde Tocht- weg, alsmede het gebied ten westen van de ’’oude” en het ’’nieuwe” tuinbouw gebied tot aan de grens met de ge meente Moerkapelle. Ter plaatse geldt nog het bestemming splan ’’Plan in hoofdzaak West, partiële herziening 1963”. Het gebied is niet ge legen in het nog in procedure zijnde be stemmingsplan ’’Landelijk Gebied West”. Het ontwerp-bestemmingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg” is inmid dels in het voor-overleg gezonden. De resultaten van dit overleg worden thans verwerkt. Teneinde de toekomstige ontwikkeling planologisch bezien in voldoende mate te kunnen beheersen is'het noodzake lijk dat een conserverende maatregel wordt genomen. ”Wij menen dat het De gewijzigde bezetting van de eerste plaatsen op de lijst staat, naar de mening van het bestuur, borg voor een actiever beleid en een slagvaardiger op treden in de komende raadsperiode. WADDINXVEEN Er is een nieuw voorbereidingsbesluit nodig voor het gebied van het ontwerp-bestemmingsplan Verlengde Abraham Kroesweg. Dit besluit zal door de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad worden genomen. nemen van een voorbereidingsbesluit hierop zijn plaats is”, aldus B. en W. De beschermende werking van een voorbereidingsbesluit manifesteert zich, in de mogelijkheden die aan het college zijn geboden bij de beslissing omtrent aanvragen om bouwvergun ning. De beslissing kan alsdan namelijk worden aangehouden, vergunningen kunnen worden geweigerd, dan wel ver leend met toepassing van de Woning wet (al dan niet in combinatie met de Wet op de Ruimtelijke Ordening). In ie der geval kan een aanvraag om afgifte v&n een bouwvergunning derhalve mede worden bezien tegen de achter grond van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan. ”Nu de voorbereidingen voor het nieuwe bestemmingsplan zich al in een zeer gevorderd stadium bevinden zou den wij het betreuren als door handelin gen van derden het ontwerp-plan bij voorbaat reeds illusoir gemaakt zou worden. Vandaar dat wij uw raad voor stellen een voorbereidingsbesluit te ne men door de vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit”, aldus B. en W. PROGRAMMA VOORJAARSVAKANTIE OVERDEKT ZWEMBAD Van maandag 22 t/m zondag 28 februari De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 18 februari 1982 ter gemeentesecretarie ter inzage. Door het vaststellen van deze lijst heb ben de leden, met zeer grote meerder heid, het advies van het bestuur overge nomen. Daarbij is de huidigé fractie voorzitter F. H. de Ruijter op de ne gende plaats gekomen. Het bestuur had hiertoe geadviseerd nadat was gebleken dat er nogal wat problemen bestonden over de persoon en het functioneren van de Ruijter. -. Aanvragen van Westnederland en M. van Velde. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend: dat op 12 januari 1982 een aanvraag is ingekomen van M. van Velde, Dorpstraat 59 te Waddinxveen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een automobiel- en gara gebedrijf aan de Dorpstraat 59, alhier; dat op 15 januari 1982 een aanvraag is ingekomen van N.V. Ver enigd Streekvervoer Westnederland, Hoogeveenseweg 7 te Wad dinxveen voor het oprichten of in werking hebben van een auto busonderneming gelegen aan de Hoogeveenseweg 7 te Waddinx veen. Deze aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 16 maart 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de ge meentesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en op maandagavond van 19.00-22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het col lege van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek bestaat de mogelijkheid om een openbare zitting te houden overéén of beide aanvragen. Herijk maten en gewichten Burgemeester en wethouders van WadcVnxveen maken bekend dat op 17 en 18 februari 1982, gelegenheid bestaat tot herijk van maten en gewichten. De zittingen worden gehouden in het gemeentehuis, in de raad zaal van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tevens zij er op gewezen dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan ook al wórdt er geen oproeping ontvangen. Bij verzuim of verhindering om van eerder genoemde zittingen gebruik te maken kan men zich op maandag tijdens kantooruren wenden tot het IJkkantoor te Schiedam, Strickledeweg 127. Reconstructie beplanting aan de Prinses Beatrixlaan. Naar aanleiding van klachten over de populieren (ras Populus x euramerican ’’Forndorf”) aan de Pr. Beatrixlaan, heeft de ge meenteraad twee jaar geleden besloten een noodzakelijke recon structie door te voeren in drie fasen. Ingegrepen moest worden om te voorkomen: 1. dat de zware takken zouden breken bij sterke wind; 2. dat de populieren verder aangetast zouden worden door blad vlekkenziekte en verminderde vitaliteit; 3. dat de iepen verder onderdrukt worden en achteruitgaan. De eerste fase bestond uit het afzagen van 13 populieren in de oostelijke berm en tevens het planten van twintig nieuwe eiken. Nu de eerste fase goed is verlopen hebben burgemeester en wet houders aan de gemeenteraad voorgesteld om in de raadsvergade ring van 24 februari a.s. te besluiten om de tweede fase van de reconstructie uit te voeren en daarvoor f 17.000,beschikbaar te stellen. De tweede fase zal zo mogelijk dit voorjaar worden uitgevoerd en zal bestaan uit het kappen van 20 populieren in de westelijke berm en tevens 20 moeraseiken aan te planten. Als ook de tweede fase slaagt zal zoals nu te verwachten valt in 1986 de derde fase worden uitgevoerd, bestaande uit het kappen van 36 iepen en deze te vervangen door lijsterbessen. dat de politieke partijen die aan de verkiezingen deelnemen één marktstandplaats mogen innemen en wel op de vrijdagen 19 maart, 21 en 28 mei a.s. dat het Oranjecomité ’’Wingerd” in de periode van 22-26 maart in de wijken Groenswaard II en III een huis-aan-huis collecte mag houden voor de financiering van de activiteiten op Koningin nedag. dat de Cormula’s in de periode van 1 maart tot en met 10 april 1982 mogen venten met de traditionele koppen en schotels om de clubkas te verstevigen. Burgemeester en wethouders hebben besloten in hun vereaderine z-\ p 1 1 o o van 9 februari jl. dat op 4 maart het comité Polen de raadzaal mag gebruiken voor een piano-recital dat belangeloos wordt gegeven door Jaime Catan, aanvang 20.30 uur. WADDINXVEEN Wethouder mevrouw Lous M. Oosterbroek- Waagmeester blijft de lijststrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen van de VVD in Waddinxveen. Dit werd woensdagavond 10 februari be sloten tijdens de zeer druk bezochte ledenvergadering van de VVD die in Party Home werd gehouden. Tweede op de lijst is Karei van Soest ge volgd door Jan Borger en Karei Warmenhoven. WADDINXVEEN - De heer A. Nauta is gekozen als nieuw bestuurs lid van de Waddinxveense brassband Voorwaarts. Hij werd gekozen in de plaats van de heer R. Rincheval, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. De heer Nauta zal zich in het bestuur met het secretariaat be lasten, zo werd op de vorige week maandagavond gehouden jaarvergade ring duidelijk. Zondag 21 februari is de Waddinx veense brassband Voorwaarts te vin den in het Brabantse Veghel waar wordt deelgenomen aan de grote carnavalsoptocht. Door het succes van vorig jaar heeft men Voorwaarts ook voor dit jaar hiervoor uitge nodigd. Op vrijdag 23 april wordt de jaar lijkse uitvoering gehouden en de vol gende dag, donderdag 24 april, zal worden deelgenomen aan een mani festatie in Gouda. Op Koninginnedag geeft Voorwaarts een muzikale rond gang door onze gemeente, terwijl men ’s avonds is uitgenodigd deel te nemen aan een lampionoptocht in Barendrecht. Abonnement Nederlands Danstheater met gratis vervoer naar Scheveningen. In samenwerking met het Nederlands Danstheater is een speciaal abonnement van twee balletvoorstellingen samengesteld. De voorstellingen vinden plaats op vrijdag 26 februari 1982 en vrij dag 14 mei 1982 in het Circustheater in Scheveningen. Abonnementshouders worden gratis per bus van Waddinxveen naar het theater en weer terug vervoerd. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van lO.OOtot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. Gemeenteraad Woensdag 24 februari 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1 Vaststelling van de notulen van de vergadering van 7 januari 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet tot toet sing van de factorentabellen voor de onroerend-goed- belastingen. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het ontwerp-bestemmingsplan Verlengde Abr. Kroesweg. 6. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de "Vondelwijk”. WADDINXVEEN Tijdens de EHBO-selectiewedstrijd in Nieuwer- kerk aan den IJssel heeft de Wad dinxveense EHBO-ploeg vorige ,week vrijdagavond de vierde plaats weten te bezetten. Te behalen waren 100 punten. Eerste werd Zevenhuizen met 75 pun ten, tweede Nieuwerkerk a/d IJssel met 73 punten, op de derde plaats eindigde Gouda met 70 punten, vierde werd Waddinxveen met 61 punten, de vijfde plaats was voor Bleiswijk met 60 pun ten, Oudewater 6 met 54 punten en als laatste groep eindigde Moordrecht met 44 punten. De Verbakel-wisselbeker is gewonnen door de leidster van Waddinxveen. Verleende vergunningen aan A. J. Koot en G. Groenen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben bij besluit van 9 februari 1982 hinderwetvergunningen verleend voor: a. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een stortplaats (slootdemping), gelegen in het land vanaf de' Henegouwerweg (achter perceelnr. 7) tot 100 meter, door A. J. Koot, Henegouwerweg 7 te Waddinxveen. b. het oprichten of in werking hebben van een bloemen-, plan ten- en groentekwekerij gelegen aan de Bloemendaalseweg 20, doorG. Groenen, Bloemendaalseweg 20 te Waddinxveen. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage tijdens kantooruren op werkdagen en ’s maandagsavonds van 19.00-22.00 uur tot en met lómaart 1982. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikkingen is ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA Den Haag. Zondag Deze tijden zijn alleen toegankelijk wanneer de kinderen begeleiding hebben van ouder(s) en/of verzorger(s). Voorts hebben burgemeester en wethouders bij besluit van 9 februari 1982 de heer P. J. Groot, wonende te Den Haag, Rienaistraat 24, van beroep inspecteur Dierenbescherming, ge machtigd om honden- en kattenpensions te controleren en te inspecteren en om van de vergunninghouders alle inlichtingen te vragen welke hij in het belang van de dierenbescherming noodzakelijk acht. Voor inlichtingen en aanvragen voor tatouage en dierenpaspoor ten kunt u zich wenden tot de Stichting Registratie Gezel schapsdieren Nederland, Emmalaan 16, 1007 AX Amsterdam, tel.020-717807. De vier bovenaan ae kandidatenlijst van de VVD voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Van links naar rechts: Karei van Soest (2eplaats), Jan Borger (3e plaats), Lous Oosterbroek-Waagmeester (le plaats) en Karei Warmenhoven (4eplaats). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/VVD Abonnementen kunnen tot 18 februari 1982 worden besteld op het gemeentehuis van Waddinxveen, afd. Algemene Zaken op werkdagen van 8.30tot 12.30uur, tel.01828-4433. De prijzen van een abonnement van twee voorstellingen zijn: 1 e rang ƒ35,— (jongeren tot 26 jaar 27,50); 2e rang 30,(jongeren tot 26 jaar f 25, Verleende bouwvergunningen. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan de heer F. J. M. Leenen, Jacob Catslaan 52 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op elk voorgeveldakvlak van de woningen Bosboom Toussaintsingel 5, 17,21 en 23; aan de heer J. Zwijgers, Noordkade 239 te Waddinxveen, voor het oprichten van erfscheidingen; aan de heer T. van der Flier, Weidezoom 59 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een raamkozijn in de voorgevel van een woonhuis; aan de heer P. Verbree, Schuberthof 39 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een windscherm; aan de Stichting Projectontvyikkelingsbureau ”Amro”, Amsteldijk 166 te Amsterdam, voor het oprichten van een kantoorgebouw ten behoeve van het openbaar streekvervoer, aan de Hooge- - veenseweg7; aan de heer C. I. Zeilstra, MoZartlaan 91 te Waddinxveen, voor het wijzigen van de raamindeling in de voorgevel van het winkel/ woonhuis Burgemeester Trooststraat 18; aan de heer C. Matse, Henegouwerweg 11 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van een woonhuis; aan Bouwbedrijf J. Reijm B.V., Noordkade 28 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakkapel op het toekomstig linker- zijgeveldakvlak van het nog in aanbouw zijnde woonhuis Kerk- weg-West 38; aan de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties, Mer- curiusweg 18a te Waddinxveen, voor het plaatsen van twee con tainers. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening ter secretarie. Burgemeester en wethouders hebben besloten in hun vergade ring van 9 februari jl.; dat circus Renz op woensdag 27 oktober 1982 een of meer voor stellingen maggeven op de groenstrook aan de Nesse; dat circus Mikkenie op dinsdag 18 mei een of twee voorstellin gen mag geven op het parkeerterrein aan de Sniep; dat de oliebollenbakker T. van der Weerdt uit Alphen aan den Rijn tweemaal veertien dagen een standplaats op de Beukenhof mag innemen, te weten van 4 maart t/m 20 maart 1982 en 11 de cember t/m 31 december 1982. 7. Voorstel tot het benoemen van de leden van de woonruimte- adviescommissie (vorderingscommissie). 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van de reconstructie van de beplanting aan de Prinses Beatrixlaan. 9. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs voor het jaar 1982 alsmede van het bedrag der vergoeding voor administratiekosten aan de bij zondere scholen. 10. Voorstel tot vaststelling van de begroting 1982 van het grond bedrijf. 11. Begrotingswijzigingen, w.o. a. voorstel tot wijziging van de begroting 1982 van het ge meenschappelijk antennesysteembedrijf in verband met vergoeding voor incassokosten b. voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1982 ter realisering van een personeelsuitbreiding van de secre- tarieafdeling sociale zaken in verband met toename van werkzaamheden. 12. Rondvraag. De stukken liggen voor pers Rioolrechten Dezer dagen is een aantal aanslagen rioolrechten 1981 verzon den. Belastingplicht In Waddinxveen wordt rioolrecht geheven van hen die eigenaar zijn van een gebouwd onroerend goed dat is aangesloten op de riolering. In het algemeen wordt de aanslag opgelegd aan degene die op 1 januari van het belastingjaar (in dit geval dus 1 januari 1981) eigenaar is. Alleen als de aansluiting op de riolering in de loop van het jaar tot stand komt wordt de aanslag over een gedeelte van het jaar berekend. Teruggaaf Teruggaaf van betaalde rioolrechten is slechts in 2 gevallen moge lijk: a. Als in de loop van het belastingjaar de aansluiting op het riool door sloping e.d. is beëindigd wordt gedeeltelijke teruggaaf verleend. b. Wanneer een perceel waarvoor een aanslag is opgelegd 12 maanden achtereen of langer ongebruikt èn onverhuurd is ge bleven wordt hem die gedurende dat hele tijdvak is aange slagen ontheffing verleend. Bezwaren Binnen 2 maanden na dagtekening van het aanslagbiljet kan bij burgemeester en wethouders bezwaar worden ingediend. Dit betekent voor de groep eigenaren die een aanslag hepft ont vangen gedagtekend 31 januari 1982, dat het bezwaarschrift uiter lijk 31 maart 1982 ter secretarie moet zijn ontvangen. Anders kan het bezwaarschrift niet meer in behandeling worden genomen. Inlichtingen Nadere informatie wordt over de opgelegde aanslag c.q. de ta rieven verstrekt door de afd. Financiën, tel. 4433, toestel 144. Af' ■i'

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 19