Waddinxveens grootste meubel fabriek bestaat een kwart eeuw vooijaarsbloemen Toetsing van factorentabellen Wat te doen met I OG-belastingen Bouw sportcentrum Gouda y Ju A rd Mulleman BV en M-S- Meubelen B V aan de Mercuriusweg WAAROM IK? D. v. Commenee spreekt in Het Trefpunt op CNV-avond WADDINXVEEN Op de vrij dagavond 26 februuari om half acht in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat te houden propaganda-avond van de afde ling Waddinxveen van het Chri stelijk Nationaal Vakverbond zal het woord worden gevoerd door Hout- en Bouwbond-voorzitter D. van Commenee. Zijn toe spraak volgt op die van de heer M. P. Oosterom, welke de avond zal openen. Eucharistieviering en een receptie Sf hl Jgji A A OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 1 h /rjit L I s Vrijdag 19 februari is het 25 jaar geleden De heer P. C. Mulleman in de showroom van zijn bedrijf aan de Mercuriusweg. (Foto: Weekblad voor Waddinx- t Hier aan de Zuidkade werd in 1957 gestart met de nu 25-jarige meubel- sen, hyacinten en vooral Hippeastrum. J to- Simon Carmiggelt: "Ik ben nu 67 en al mijn héle leven lang is het Rode Kruis voor mij het zelfde als: helpen hier en overal". z J fabriek Mulleman B V. zo’n 300 tot 350 vierkante meter, waar steeds meer klassieke meube len werden gemaakt. •1 ijl BRAND Halverwege de jaren zestig, om pre cies te zijn in 1965, werd het nieuwe pand aan de Mercuriusweg betrok ken. Daar beschikte men over 1.000 vierkante meter. Helaas was er in 1976 een grote brand, maar dat be lemmerde de groei en bloei van dit door en door Waddinxveense bedrijf niet. In 1973/1974 werd besloten om naast de meubelfabrikage een WADDINXVEEN/DEN HAAG Tussen januari en april groeit he aan bod typische voorjaarsbloemen. Alleen al van de tulpen worden er zo’n 50 ver schillende ’’kleurtjes” te koop aangebo den. De eerste tulpen verschijnen al voor de winter goed en wel is begonnen, maar het ruimere aanbod zien we pas naarmate het voorjaar in aantocht is. Van de voorjaarsbloemen is de tulp on betwist lijstaanvoerder met zo’n 500 miljoen stuks in het seizoen ’8O/’81. Over het gehele jaar gezien weten de tulpen in omzet zelfs beslag te leggen op de vijfde plaats van de bloementop-10. Een hoge score voor een typische sei- zoenbloem. De narcis komt op de der tiende plaats en daarnaast zijn er na tuurlijk nog heel wat andere voorjaars bloemen. De cijfers zijn bedoeld om een indruk te geven van de veilingaan- voer en het belang van deze bloemen. KOOPTIPS Tulpen en narcissen koopt u als ze flink kleur hebben. Kleurloze groene knop pen zouden het idee kunnen wekken dat zulke bloemen lang plezier geven, maar niets is minder waar. Gelukkig zien we steeds minder te groene (de vakman spreekt van ’’rauwe”) bloemen aangeboden. In de wintermaanden staan al die fleurige bloemen uitgestald in een koele tot koude omgeving. In dat geval is het heel belangrijk ze niet direct in de behaaglijk warme kamer te zetten. We laten ze een poosje acclamatiseren. Trouwens... zorgt u er bij koud weer voor, dat de bloemen helemaal in pa pier gepakt over straat worden ver voerd? Thuis gekomen wordt een klein stuk van de stelen gesneden, nog met het touwtje om de bos heen. Daarna wor den ze opnieuw in hun papier gerold en diep in handwarm water gezet. Een op lossing met snijbloemenvoedsel is nog beter, die gebruikt u daarna in de vaas. Een niet te warme kamer of keuken is voor het acclamatiseren het beste. Na een uurtje zijn ze vol water gezogen en kunnen ze worden geschikt. HOE TE SC HIKKEN Vrijwel alle voorjaarsbloemen hebben dikke, sappige stelen. Tulpen, narcis- handelsmaatschappij op te zetten, zodat er niet alleen sprake was van de Meubelfabriek Mulleman, maar ook van M-S-Meubelen BV, Waddinx- veen. Voorzitter L). van Commenee van de Hout- en Bouwbond van het CNV. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/CN V I WADDINXVEEN De gemeente I heeft 14.000,nodig om de gemeen- I telijke factorentabeilen voor de on- I roerend goedbelastingen te kunnen la- I ten toetsen. Dit geld zal door de vol- I gende week woensdagavond vergade- I rende gemeenteraad beschikbaar wor- I den gesteld. maar ook tot de grootste die we in Waddinxveen nog kennen. De meu belmakerij waarmee het een kwart eeuw geleden begon was gevestigd aan de Zuidkade 132. Daar ging de oud-werknemer van Van Berkesteijn BV zelf aan de slag om te proberen zijn ideaal - de pro- duktie van klassieke meubelen - te kunnen realiseren. In het begin was dat natuurlijk niet zo gemakkelijk, zodat al het werk werd aangepakt. Al gauw bleek dat het schuurtje, waar in augustus 1957 de eerste medewerker zijn intrede deed, te klein zou zijn voor de meubelfabrikage-activiteiten van de heer Mulleman. GOUDA Gouda’s wethouder voor sportzaken J.G. Potharst heeft in het Groenhovenpark door middel van het ophijsen van een groot bord of ficieel het startsein gegeven voor de bouw van het Sport- en ontspan ningscentrum de ’’Gouwe Inn”. Op drachtgever is de beleggingsmaat schappij M.N. Holland b.v., die het sportcentrum eveneens zal gaan ex ploiteren. Het plan is ontwikkeld door Volker Stevin b.v.te Beverwijk en zal worden uitgevoerd door haar werkmaatschap pij Aannemingsbedrijf van Splunder b.v. te Ridderkerk. Het plan is ont wikkeld door planburo Ir. Jongen te ’s Hertogenbosch. Het sportcentrum zal gaan omvatten: Na deze toespraken en de uitrei king van gouden insignes aan trouwe CNV-leden is er een pauze met verloting. Het tweede deel van de avond wordt verzorgd door de Reeuwijkse toneelvereni ging VIOS met de klucht ’’Toffe Tony”. Een vrolijk blijspel in drie bedrijven door James Breamly. Korte inhoud van de klucht: ”Als haar man Tony en kinderen haar 20e huwelijksdag zomaar verge ten zijn, ziet Helga haar bestaan als "huissloof” niet meer zitten. Het wordt nu tijd voor opstand en protest. Zij rent het huis'uit en vindt al gauw aanhang bij enige vrouwen uit de buurt. Maar de mannen, die zich behoorlijk in het nauw gedreven voelen, laten het er niet bij zitten en richten de bond van "Toffe Tony” op. De strijd kan beginnen. het economisch verkeer. Met de hef fing voor 1983 zal dan met de eventueel herziene factoren rekening kunnen worden gehouden. Het college: "Wij stellen ons voor dit onderzoek te doen uitvoeren door de Stichting Bouwcentrum te Rotterdam die een methodiek voor de toepassing van de factoren op de gemeten opper vlakte heeft ontwikkeld welke metho diek als uitgangspunt is gekozen voor de samenstelling van de belastingveror- dening in deze gemeente.” Op grond van een aanschrijving van de staatssecretaris van Binnenlandse Za ken moeten, in geval de factorentabel len geheel of gedeeltelijk worden her zien, worden overgelegd o.m. proefbe- rekeningen, een representatieve steek proef betreffende, aan de hand waarvan kan worden bepaald in hoeverre is vol daan aan het in de gemeentewet ge stelde vereiste dat op benaderende wijze rekening moet worden gehouden met de onderlinge waardeverschillen. Dit betekent voor Waddinxveen dat naar mag worden verwacht een aantal percelen op hun economische waarde zal moeten worden beoordeeld. Het Bouwcentrum is bereid ook deze werkzaamheden te verrichten. Bij een opdracht in de eerste maanden van 1982 zal de raad uiterlijk in de maand juni een voorstel kunnen worden ge daan. In totaal zal met dit onderzoek maximaal f 14.000,(incl. B.T.W.) zijn gemoeid. WADDINXVEEN Op 19 februari 1982 zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. C. Mulleman als zelfstandig ondernemer een kleine meubelma kerij begon. Gedurende deze periode groeide deze meubelmakerij uit tot een moderne meubelfabriek. Door haar kwaliteit en vormgeving heeft het Mulleman-programma een vooraanstaande plaats ingenomen op de Ne derlandse markt. Op gepaste wijze zal dit jubileum worden gevierd in een gezamenlijke eu charistieviering. Deze dienst zal plaats vinden in de Ontmoetingskerk, Groensvoorde 3, te Waddinxveen. Aanvang 14.00 uur. Tevens is er gele genheid de heer P. C. Mulleman persoonlijk te feliciteren tijdens een re ceptie, welke eveneens gehouden wordt op: Vrijdag 19 februari 1982 van 16.00-18.00 uur in het ’’Anne Frank Centrum” te Waddinxveen. Ze lenen zich er goed voor om in een vaas te worden geschikt. Heel fijntjes is een vaas in één kleur, bijvoorbeeld roze (zoals de tulp ’’Christmas Marvel” met sierkersttakken (Prunus). Zeer fleurig is een gemengde vaas. Takken van els of Forsythia versterken het voorjaarss- feertje. Voorjaarsbloemen en allerlei bloeiende takken kunnen ook heel goed op een prikker worden gestoken. Dikke stengels wiebelen niet zo gauw. Kleine bloemen zoals blauwe druifjes of anemonen kunnen we tot een toefje bij elkaar binden en in z’n geheel op de prikker steken. VERZORGINGSTIPS Tulpen- Wit gedeelte aan de onderkant altijd afsnijden liefst tulpen- snijbioemenvoedsel gebruiken; accli matiseren heel belangrijk. Narcissen - In combinatie met andere bloemen: altijd 24 uur apart in een vaas zetten; stelen afspoelen en niet op nieuw aansnijden bij het schikken met andere bloemen. Bloeitakken - Zijn gebaat bij speciaal snijbloemenvoedsel (voor heesters), echter niet in combinatie met zachtste- lige bloemen (dan gewoon snijbloemen voedsel gebruiken): sering, mimosa, Forsythia, sierkers (Prunus), amandel bloesem, e.d. Anemonen - Behaarde steeltjes nooit zo maar in steekschuim steken: vooraf een gaatje prikken is véél beter. TULPEN TOP-10 1. Apeldoorn, vermiljoenrood (142 mil joen stuks in het seizoen ’80/’81) 2. Golden Apeldoorn, geel (62. miljoen stuks) 3. Lustige Witwe, rood met witte rand (54 miljoen stuks) 4. Prominence, donkerrood (45 miljoen stuks) 5. Aladdin, lelieblloemig-rood met geel randje (37 miljoen stuks) 6. Christmas Marvel, rozerood (17 mil joen stuks) 7. Kees Nelis, rood met gele rand (13 miljoen stuks) 8. Attila, purper 13 miljoen stuks) 9. Cassini, donkerrood (9 miljoen stuks) 10. Paul Richter, rood (4 miljoen stuks). langrijk het gaat om het bedrijf. Daar doen we het voor.” Mulleman is in staat om in drie maan den tijd om te schakelen als de smaak van het publiek dit zou vereisen. Vroeg men eerst om wortelnoten meubelen en dan weer om eiken of teak. Het is geen probleem voor het bedrijf aan de Mercuriusweg om zich hieraan aan te passen. Een attente bedrijfsvoering lijkt het enige en goede antwoord te zijn op deze mo derne tijd, waarin een fabriek van klassieke meubelen zich goed staande weet te houden. Het Waddinxveense bedrijf beschikt over een breed scala van produkten. Mulleman BV is in staat om een hele huiskamer in te richten, inclusief de gezamenlijke eucharistieviering 1 receptie in het I...cent In 1957 legde de geboren en geto gen Waddinxvener P.C. Mulleman de basis voor de meubelfabriek Mulle man BV, die niet alleen uitgroeide tot een moderne meubelfabriek, 6 binnen-tennisbanen, 5 buiten-ten- nisbanen, 2 squashcourts, een sauna compleet met whirlpool en zonne banken en een bar/restaurant. De totale grondoppervlakte bedraagt 9250 m2, waarvan 5200 m2 zal wor den bebouwd. Door de aanleg van de in totaal 11 tennisbanen wordt de bouwcapaciteit in Gouda in een keer bijna verdubbeld. Wethouder Potharst meldde ter gele genheid van dit startsein, dat de Ge meente reeds voorbereidingen treft voor het oprichten van een tennis vereniging. Deze tennisvereniging krijgt het beheer over de buitenten nisbanen. Tevens zal er voldoende eigen binnenaccomodatie zijn voor de toekomstige vereniging in het Omdat al het werk werd aangepakt, waaronder het betimmeren van zie kenhuizen, kon het bedrijf in korte tijd uitgroeien tot 5 medewerkers. Dat betekende dat in 1979 een nieuw pand aan de Zuidkade 207 werd be- Er werden toen ook wel betimme ringen verzorgd en er was sprake van veel toelevering, maar het produce ren van klassieke meubelen kreeg meer en meer de overhand. En dat was natuurlijk geheel naar de zin van de heer Mulleman, die het vak manschap erfde van zijn vader, die ook in de meubelindustrie van Wad dinxveen werkzaam was geweest. veen/Sjaak Noteboom verlichting. Naast bankstellen, eet- hoeken, kasten, stoelen en tafels pro duceert men ook kleinere meubelen, die het in een huis zo gezellig kunnen maken. Aan naambekendheid wordt niet gedaan, omdat het dealersys- teem zorgt voor de afname door par ticulieren. Bij de dealers heeft Mul leman dan ook een rotsvaste naam, omdat het bedrijf voor deze vooruit geschoven posten alles doet wat tot de mogelijkheden behoort. tale komplex, zoals bijv, kleedkamers e.d. Er wordt gestreefd, dat men reeds op 1 april op 3 banen van start kan gaan. De banen worden aangelegd door de Heidemaatschappij, die tevens de toplaag van de binnenbanen ver zorgt. De tennishal zal gaan be horen tot de A-kategorie, d.w.z. dat de hal geschikt is voor internatio nale wedstrijden. De bouw van de 2 squashbanen be tekent dat straks ook in Gouda de steeds populairder wordende squash sport beoefend kan gaan worden. Het hele projekt zal eind september klaar zijn. De stichtingskosten bedragen ca. 5 miljoen gulden excl. b.t.w. WADDINXVEEN - dat de heer P.C. Mulleman als zelfstandig ondernemer een kleine meubelmakerij begon. Dat zal die dag woeden gevierd met een j in de Ontmoetingskerk en een het Anne Frank-centrum. Het bedrijf levert niet rechtstreeks aan particulieren, maar beschikt over een heel dealernet in Nederland. Daar trokken. Dit pand verrees in twee worden de in Waddinxveen gemaak- fasen. Maar er werd beschikt over je meUBels aan geleverd. Bij Mulle- or>r> oen i man aan de Mercuriusweg werken zo’n 55 mensen. Hiervan zijn er on geveer 40 ih de fabriek actief, terwijl de resterende 15 zich bezig houden als vertegenwoordiger en kantoor- werkzaamheden doen. De jubilerende onderneming ont werpt zelf meubelen, in overleg met de dealers en overeenkomstig de smaak van het publiek op het gebied van stijlmeubelen. Er zijn dan ook elke dag mensen van Mulleman op de weg om dit in de gaten te houden. Hoewel er in de meubelindustrie vol op pessimistische geluiden zijn te ho ren, geeft de heer Mulleman aan dat het met zijn bedrijf goed gaat. Er wordt dan ook een goed en flexibel beleid gevoerd. I In de beleidsnota van de begrotingen I 1982 hebben B. en W. de raad al mede- I gedeeld dat het in de bedoeling ligt om I in begin 1982 een toetsing te doen I plaatsvinden van de factoren vermeld I in de verordening voor de heffing van I onroerend-goedbelastingen. I Deze toetsing heeft ten doel te onder- I zoeken of bij het hanteren van de in de I verordening vermelde factoren nog I wordt voldaan aan de wettelijke bepa- I lingen ten aanzien van het op benade- I rende wijze rekening houden met de I verschillen in waarde in het economi- I sch verkeer. I Dit onderzoek is gebaseerd op het Be- I sluit gemeentelijke onroerend- I goedbelastingen. In de toelichting is ge- HOBBY ’’Voor ons is dit meubelwerk een hobby. Dan is er meer dan normale inzet, waardoor je betere resultaten kunt bereiken,” aldus de heer Mul leman, die daarmee het succes van zijn bedrijf weergeeft. Maar er is meer. ”Ook het feit dat mijn gezin achter het bedrijf staat is natuurlijk veelbetekenend. Daardoor kan er ge daan worden wat er voor het bedrijf moet worden gedaan. Geld is niet be- gemeentelijke steld dat deze bepaling in het bijzonder ls geschreven voor de grondslag waarde in het economisch verkeer. Thans wordt algemeen aanvaard dat ook bij de grondslag oppervlakte van het on roerend goed periodiek een onderzoek dient plaats te vinden of een bijstelling nodig is, mede omdat beide grondsla gen in wezen een gemeenschappelijk gegeven hebben namelijk de waarde in wi1 IMI M'i*

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 21