Pianist Jaime Politie haalt autowrakken Tweede fase Prinses Catan speelt voor Polen Stokbrood Beatrixlaan: Kappen van 20 populieren Korenfestijn in een volle Ontmoetingskerk dacht tijdens het luisteren gespannen blijft. Ook de proramma-keuze was afwisse lend. Zij begonnen met een bewerking van de dirigent "Dankt, dankt nu allen I God”, waar het orgel af en toe iets te hard was. In de a-capella werken uit de Deutsche Messe van Fr. Schubert be speurden we een goeie nuancering. Het stokpaardje van ieder mannenkoor ’’Ambrosiaans lofgezang" besloot het eerste optreden. In een tweede optre den werden wat populaire werken bek waam gezongen, zoals "Old black Joe” en het "Soldatenlied”. Een warm app laus was hun beloning. Na het dankwoord, waar alle dirigen ten, organisten en andere medewer- van de weg Theo Den Boon Nieuwe hoofd leidster bij Mr. A. de Roos W. Waterreus Aanplant van 20 moeraseiken VOO:L N ZEGGEN SOMS IETS TÈ GEMAKKELIJK OP HU spreekt voor CDA-vrouwen Een boekenbon? Op 4 maart in raadzaal Het Echte Franse 350 Zangers en 600 bezoekers exposeert in Deo Haag Een boekenbon? Leer dammen met Excelsior (3) Leden woon- niimtecommissie opnieuw benoemd WADDINXVEEN De volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad is door B. en W. voorge steld de heren B. P. Berloth (Nic. Beet- slaan 176), K. F. W. Groeneweg (Bil- derdijklaan 18), D. Verweij (Piasweg 2b), J. Kaiser (Mozartlaan 29) en me vrouw A. P. Noorlander-Janknegt (Zuidkade 224) opnieuw te benoemen tot lid van de gemeentelijke woonruimte-adviescommissie (vorde- ringscommissie). Outinord BV Zeeuw krijgt 2,5 jaar cel ’’Ambtenaren hadden goede rechtspositie” POLITIENIEUWS WADDINXVEEN g GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 2354 Winkelgalerij Greensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 A de votre Vrai Boulanger’ 82 door M. MOS De Mexicaanse pianist Jaime Catan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ NIET SEIZOENGEBONDEN tot tijd worden ontvangen. j Waddinxveen helpt Polen C.J. BARELDS G. DANKERS In de de rubriek WADDINXVEEN Het CDA- Vrouwenkader, dat wordt gevormd door een aantal vrouwen binnen het Christen-Democratisch Appèl (CDA), houdt woensdagavond 3 maart om acht uur in het Gereformeerd Verenigings gebouw Het Trefpunt $en avond met het oog op de woensdag 24 maart te houden verkiezingen voor de provin ciale staten. De avond heeft onder meer tot doel om wat meer duidelijkheid te verkrijgen over wat deze verkiezingen inhouden en welke betekenis deze met name voor de vrouw hebben alvorens haar stem uit te brengen. De heer W. Waterreus, vice-voorzitter van het CDA-bestuur Waddinxveen, zal een inleiding houden over de pro vincie en haar bestuur. De heer Water reus is zelf kandidaat van het CDA voor de Provinciale Staten Zuid-Holland. Na de pauze zal mevrouw C. M. van Eck-Oosterwijk uit Boskoop informatie geven over het CDA-Vrouwenberaad. Een ieder die belangstelling heeft voor deze avond (man of vrouw) is van harte welkom! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 FEBRUARI 1982 WADD1NXVEEN/DEN haag De Waddinxveense schilderen tekenaar Theo Den Boon, die zijn atelier heeft aan de Dorpstraat 58, exposeert gemengde technieken in galerie De Roode Boom aan de Spekstraat 10 in Den Haag. De zaterdagmiddag om vier uur te openen tentoonstelling, met mu zikale bijdrage van de Utrechtse zangeres Astrid van Helden, die laatst nog in De Bonkelaar op- trad, wordt gehouden tot en met vrijdag 19 maart. Galerie De Roode Boom is ge opend op dinsdag tot en met vrij dag van 12.00-16.30 uur en op za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. PAUZE. J. Brahms (Rhapsody op. 79 no. 2 in g min., Molto Appasionato). F. Chopin (3 préludes op. 28, 3 études: ’’Harp” in a flat op. 25 no. 1, in f. min. op. 25 no. 2, ’’Revolutionary” op. 10 no. 12, 2 Waltzes: in d. maj. op. post., in e. min. op. post., Im promptu in flat op. 29, Allegro Assai Quasi Presto, Fantasia Im promptu op. 66, Allegro Agitato). WADDINXVEEN Deze week is als hoofdleidster bij de Mr. A. de Roos- kleuterschool aan de Wingerd in dienst getreden mej. Clara Vos uit Gouda als opvolgster van mevr. Marike Klomp- Joustra. Intussen is afscheid genomen van mevr. Cocky Janse die als leidster tijdens het zwangerschapsverlof van mevr. Klomp-Joustra in dienst was van de Mr. A. de Roosschool. GRAAG GEGEVEN! De man was als inbreker zeer actief geweest. Zijn werkterrein strekte zich over het gehele land uit. Van een tip gever had hij te horen gekregen, dat er op een bepaald adres in Waddinx veen wel wat te halen was. Dat was niet aan dovemansoren gezegd. Op een avond drong de Zeeöw de wo ning in Waddinxveen binnen Op het moment, dat de bewoners af wezig waren. Terwijl hij druk bezig was de woning op rijke buit te door zoeken, waren de bewoners thuis gekomen. De inbreker kroop onder een bed, waar hij werd ontdekt. In de dagvaarding waren hem verschil lende inbraken ten laste gelegd. Het is hartverwarmend om deze 125 zangers en zangeressen zo enthousiast te zien en horen zingen. Brouwer weet zijn pupillen te stimuleren, soms zelf be geleidend op het electronisch orgel, soms met flair dirigerend. Zij begonnen hun optreden met ’’Daarom wil ik Hem danken” van Jan Visser. In ’’With the Sounds of Trum pets” van J. W. Peterson was een fraaie trompet begeleiding te horen^van R. Mostaard, die samen met slagwerker L. de Bruin voortreffelijk werk deden. ’’Meeting” had ook nog de organist H. Teuling uit Genderen aangetrokken om hun in enkele liederen te begeleiden en op het kerkorgel te soleren. Deze voor treffelijke organist liet zijn kunnen ho ren in de begeleiding van het lied ’’Toc cata” van W. R. Driffil en in een impro visatie. Het publiek genoot zichtbaar van het voortreffelijke orgelspel van deze virtuoos en beloonde hem dan ook met een warm applaus. ’’DIENT DEN HEER” Dit onder leiding van S. Cok gemengde koor zong in een 2-tal optredens een 6- tal geestelijke liederen, aan het orgel begeleidt door B. Kramer, waarbij ”Nun danket alle Gott” (Cantate 192 van J. S. Bach.) uitblonk mede door het fraaie orgelspel. DE GOUWE STEM Daar stonden ze dan: 45 mannen, in hun eigen pakje, in september 1981 voor het eerst bij elkaar gekomen. En wat was het publiek nieuwsgierig. ”Wat zou dit prille koor presteren?” Het mag hartverheffend worden genoemd om te horen en te zien wat de dirigent A. Ver hoef heeft weten te bereiken. Natuur lijk zijn er nog wel wat puntjes op de i te zetten, maar het al hoogst belangrijke dat de zuiverheid verzorgd is, er met in- zeten enthousiasme wordt gemuciseerd is een goede klankbalans en de aan- WADDINXVEEN derde aflevering van ’’Leer dammen met Excelsior” opnieuw enkele spelregels. Wanneer een speelbaar stuk wordt aangeraakt, moet daar mee gezet worden. Wanneer we enkele schijven, die niet goed op zijn plaats staan, willen rechtzetten, moeten we daar voor toestemming vragen aan de tegenstander. Dit om mis verstanden te voorkomen. Wanneer is een partij nu ge wonnen? Wel, allereerst dan, wanneer je tegenstander geen schijven meer heeft. Ten tweede wan neer de tegenstander aan zet is, maar geen schijf kan spelen. Met andere woorden: ”De te genstander staat vast.” Het eer ste diagram is hiervan een leuk voorbeeld. ’’Hoewel daar bijna nooit een reden voor opgegeven wordt, nemen wij aan, dat het nogal eens een financiële is. Het spreekt vanzelf, dat wij een dergelijke reden moeten respecteren. Maar het moet ons toch van het hart, dat wij menen dat dit argument soms iets tè ge makkelijk gehanteerd wordt”, aldus mevrouw Blom-van Dillen, die er op wijst dat de jaarcontributie f 27,50 be draagt en dat is f 2,30 per maand. MEDEZEGGENSCHAP De landelijke VOO is intensief bezig om de inspraak van de ouders bij het onder wijs welke door de nieuwe Wet Mede zeggenschap in het gedrang kan komen te handhaven. Dit gebeurt onder an dere door voorlichtingsdagen voor be stuursleden en gerichte adviezen in be paalde gemeentelijke situaties, door het WADDINXVEEN Vrijdagavond hield het interkerkelijk jongeren koor ’’Meeting” een korenfestijn in de Ontmoetingskerk. Lang voor 20.00 uur was de kerk al tot de laat ste plaats bezet, ondanks de vele extra stoelen die bijgezet waren. Naast de 350 zangers en zangeres sen werd de kerk gevuld door 600 bezoekers, zodat het een gezellige drukte werd. Zowat alle kerkgenre’s waren aanwe zig: kinderkoor, jeugdkoor, gemengd koor en mannenkoor. Doel van dit fe stijn was geld bijeen te zamelen voor aanschaf van een orgel voor ’’Mee ting”. Naast de vorige activiteiten heeft dit korenfestijn een bedrag van f 2.400,- opgeleverd, zodat het benodigde bedrag thans zo goed als bereikt is. Pro ficiat, ook voor de voortreffelijke orga nisatie van dit festijn! DE ZANGVOGELS Na het openingswoord en samenzang trad als eerste koor op het kinderkoor De Zangvogels o.l.v. A.C. Jongejan en begeleid op het orgel door M. Ooste- rom. De 100 zangers en zangeresjes zongen vier geestelijke liederen, waar bij ”Gott ist der Liebe” in de Duitse taal werd gezongen. Het koor zingt zuiver tot op de graad en het is een compliment waard dat het koor niet de neiging heeft tot jagen. Een euvel waar veel kinderkoren aan lijden. De strakke direktie van Jongejan wist dit in het laatste lied ’’Zegen ons Al- goede” van Ch. Gregor te voorkomen. Jammer dat het kinderkoor in haar tweede optreden niet wat frisse, vro lijke kinderliedjes zong, dat had het fe stijn en het koor ten goede gekomen. MEETING Hierna was het de beurt van het inter kerkelijk jongerenkoor Meeting om op te treden. Meeting telt op dit moment 37 leden en is in oktober 1980 opge richt. Voor dit optreden hadden zij ver sterking gezocht in het Chr. Jongeren koor De Overbruggers uit Rotterdam en het jeugdkoor Free Voice, eveneens uit Rotterdam-Alexanderpolder. De drie koren stonden onder leiding van de energieke dirigent C. Brouwer. Het repertoire van deze koren bestaat uit eigentijdse geestelijke muziek, bege leidt op elektronisch orgel met ritmi sche begeleiding van een drummer. kers, zelfs de koster werd niet vergeten, in de bloemetjes werden gezet, besloot "Meeting” met haar wat oudere zuster- koren deze mooie avond met ’’Prais the lord, o my Soul” van R. Smart. Het was al 11 uur geweest toen het publiek vol daan naar huis ging. Ingevolge de Woonruimtewet 1947 kan de raad jaarlijks een commissie van ad vies benoemen, welke commissie door het college van Burgemeester en Wet houders geraadpleegd dient te worden, indien ,een huiseigenaar aan een kandidaat-huurder geen woning wenst, te verhuren en dientengevolge tot vor dering daarvan moet worden overge gaan. De leden van de adviescommissie werden voor het laatst op 25 februari 1981 benoemd en wePvoor de duur van één jaar ingaande 1 maart 1981. Uit het voorstel blijkt dat het college over de mogelijkheid wenst te blijven beschikken om, indien nodig, tot het eventueel vorderen van woonruimte te kunnen overgaan. GOUDA Blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koehandel en Fabrieken voor Midden- Holland is bij Outinord-Nederland BV, Waddinxveen, uitgetreden als procura- tiehouder H. Keijzerte Warmond. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Haagse gerechtshof heeft de 48- jarige Siem S. uit het Zeeuwse Re- nesse veroordeeld tot 2,5 jaar gevan genisstraf. De man heeft een reeks in braken op zijn geweten, waarbij hij ook Waddinxveen heeft aangedaan. In een huis, waarover hij getipt was, zocht hij naar kostbaarheden toen hij door de bewoners werd gesnapt en aan de politie afgeleverd. De uit spraak was overeenkomstig de ver oordeling van de politierechter. opstellen van een conceptreglement voor school- en gemeentebesturen en door overleg niet andere belangengroe peringen. De plaatselijke VOO-afdeling, met me vrouw Th. C. M. Blom-van Dillen als voorzitster, mevrouw D. A. Boer- Hoogendijk als secretaresse en me vrouw I. v. d. Haagen als penningmee- steresse, heeft dringend behoefte aan meer bestuursleden, ondanks dat er sprake is van teruglopend leerlinge naantal. Zoals bekend stelt de Vereniging voor Openbaar Onderwijs zich ten doel het openbaar onderwijs te bevorderen en met als uitgangspunt dat de openbare scholen er zijn voor alle kinderen, die onderwijs krijgen in een sfeer van ver draagzaamheid en met eerbiediging van ieders geloofs- of levensovertuiging. Het tweede diagram is ook een soort vastzet-variant. U ziet, dat wit hier 3 schijven heeft op de velden 7, 32 en 44 en dat zwart een schijf heeft op 45 en dam op 31. Wit is hier aan zet en wint verrassend. Wit speelt 7-1 (heeft dam) en zwart moet met zijn dam over twee witte schijven slaan, namelijk 41x50. Wit speelt nu zijn dam van 1 naar 6. Zwart kan niet met zijn schijf spelen en kan dus alleen zijn dam één of meerdere vel den verplaatsen. Welke zet zwart nu ook doet, wit slaat altijd 6x50 en zwart staat vast en heeft dus verloren. Tenslotte een antwoord op een veelgestelde vraag, namelijk: ”Wat is de uitslag in een stand van 3 dammen tegen 1 dam?” Antwoord: Drie dammen tegen één dam is remise nadat we derzijds tien zetten zijn gedaan en geen winst is aangetoond. WADDINXVEEN De gemeenteraad gaat in zijn vergadering van volgende week woensdagavond qp voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders f. 17.000,— op tafel leggen. Dit geld is nodig 'om de tweede fase van de reconstrctie van de beplanting aan de Prinses Beatrixlaan te kunnen betalen. Hierbij gaat het om kappen van 20 populieren in de westelijke berm en het planten van 20 moeraseiken. De le fase is inmiddels uitgevoerd en kan als goed geslaagd worden aange merkt; 18 van de 20 nieuwe eiken zijn goed aangeslagen. Derhalve stellen B. en W. de raad nu voor om de tweede fase van de re novatie uit te voeren. De tweedé’fase zal zo mogelijk in het voorjaar wor den uitgevoerd en bestaan uit het kappen van 20 populieren in de wes telijke berm én tevens 20 moeras eiken aan te planten. Teneinde- te gemoet te komen aan het verzoek van de raad gedaan bij behandeling van de eerste fase om de bewoners in kennis te stellen van de komende renovatie, hebben B. en W. het pre advies opgenomen (in een gewijzig de vorm) in de gemeentelijke publi- catierubriek en zullen zij het besluit van de raad eveneens in die rubriek opnemen. Tot slot vermelden B. en W. nog'dat de derde fase, te verwachten in 1986, zal bestaan uit 36 stuks iepen kappen en te vervangen door lijsterbessen. Zoals bekend werd in 1979 bij de gemeente geklaagd over overlast van de bomen aan de Prinses Beatrix laan. Het gaat hier om popullieren behorende tot het ras Populus x euramerican ’’Forndorf”. Deze popu lieren dragen in het voorjaar vrou welijke katjes en verspreiden later vruchtpluis. De Forndorf-populier heeft een groeitype met een brede kroon waar in een aantal zijtakken voorkomt, en dat vrij gevoelig is voor wind- vloeden. Tenslotte is het van belang dat deze populier sterk vatbaar is voor de bladziekte Marssonina brun- nea, die bij ernstige aantasting een voortijdige bladval veroorzaakt. Op grond van de toenmalige onder- WADDINXVEEN - ”De Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) is voor het openbaar onderwijs een zeer belangrijke vereniging”. Dat schrijft voorzitster mevrouw Th. C. M. Blom-van Dillen van de afdeling Waddinxveen in het Plaatselijk VOO-blad ”De Blikopener”. Met die uit spraak reageert zij op de bedankjes voor het lidmaatschap, die van tijd WADDINXVEEN Maandagavond hield de ambtenarenbond NCBO Waddnxveen e.o. haar tweede vergade ring van dit seizoen. Als spreker was uitgenodigd districtsbestuurder R. van Dael uit Gouda die in zijn inleiding in ging op het georganiseerd overleg op nationaal niveau. De heer Van Dael noemde het vreselijk moeilijk te vechten tegen het denk beeld dat ’’ambtenaren niks doen en ook nog niet eens kunnen ontslagen word- den”. Om twee redenen is dit denk beeld onjuist. Ten eerste werken amb tenaren wel en ten tweede kunnen ze wel ontslagen worden. De recente ont wikkelingen met betrekking tot de be zuinigen hebben bewezen dat ook ambtenaren ontslag krijgen als er geen geld meer is. ”De salarissen van de ambtenaren zijn de laatste jaren diverse malen aangetast omdat de ambtenaren een goede recht spositie hebben, misschien moet je nu wel spreken van hadden”, aldus de bondsbestuurder. Na de pauze werd een voorlopig CFO- bestuur Waddinxveen aan de leden voorgesteld. Als voorzitter werd Sjoerd Veerman benoemd, secetaris werd Cor Twigt (Wingerd 144). Penningmeester C. van Eijk en algemeen adjunct C. Ooms terwijl als resp. 2e voorzitter en 2e penningmeester benoemd A. J. Schoneveld en P. L. van der Zouw. Aan het eind van de avond vertelden achtereenvolgens de heer Jonker over verkiezingen bij de gemeente Wad dinxveen voor een medezeggenschap scommissie en mevrouw Van der Kaay over de ondernemingsraad bij Huize Souburgh. In deze stand spéélt wit 33-28, zwart moet dan slaan 23x32. Wit speelt dan 42-37 en zwart vervolgt met de slag 32x41. Het lijkt erg dom gespeeld van wit, maar meteen ziet U, dat wit een grappige winst be haald. Wit doet nu een meesterlijke zet, namelijk met zijn dam 15-47. Ongelooflijk, maar met 2 schijven voor verliest zwart. Zwart is immers aan zet en kan niet zetten. Een schijf mag wel achteruit slaan, er mag echter niet achteruit worden gezet. Een dam daarentegen heeft meer bewegingsmogelijkheden dan een schijf. Hij kan vooruit en achteruit bewegen over een willekeurig aantal VRIJE vel den in diagonale (schuine) richting. Dammers zijn gewone mensen, die ook fouten kunnen maken. Wanneer in een officiële partij na wederzijds één zet blijkt, dat het bord verkeerd ligt, moet er worden doorgespeeld. Dit komt overigens nagenoeg nooit voor. Nog iets. Een tegenstander heeft vergeten te slaan. Menige huisdammer denkt dan, dat de steen, waarmee kon worden ge slagen, mag worden weggeno men. Dit noemt men ook wel ’’blazen.” Dit is echter uit den boze. Wan neer een tegenstander kan of moet slaan en hij heeft in plaats van te slaan een gewone zet gedaan, bepaal je zelf of die tegenstander zijn fout moet herstellen of niet. Dit gaat ech ter niet meer op, wanneer je WADDINXVEEN De Waddinxveense rijkspolitie heeft de afgelopen week twee personenauto’s van de weg gehaald. Beide voertuigen, een Skoda en een Fiat, vertoonden ernstige gebreken en waren nauwelijks de aanduiding ’’wrak” waard. De twee auto’s zijn direct afgevoerd naar de sloop. AANGEHOUDEN Bij een controle op dinsdag 9 februari werd door de rijkspolitie een 40-jarige inwoner uit de residentiestad aange houden. Hij stond in' verband met 4 vonnissen gesignaleerd in het opsporingsregister. DIEFSTAL FIETSEN De afgelopen week werd 4 keer aan gifte van diefstal van een rijwiel gedaan. Twee fietsen werden teruggevonden en konden aan de respectievelijke eigena ren worden teruggegeven. WINKELDIEFSTAL Op maandag 1 februari werd een jeug dige Waddinxvener bij de Spar aan de Passage betrapt op winkeldiefstal. De aangehoudene werd overgegeven aan de rijkspolitie. INBRAAK Tussen zondag 7 en woensdag 10 fe bruari werd getracht in te breken in een eetgelegenheid. Men is niet binnen kunnen komen. Op vrijdag 12 februari werd gemeld, dat er was ingebroken in een woning aan de leplaan. Men is het pand binnengekomen via een raam, welke aan de buitenzijde was te openen. Ontvreemd werd een hoeveelheid siera den, twee portemonnees met wat klein geld. zoeken besloot de raad in februari 1980, dat ingegrepen moest worden om de volgende problemen te voor komen: 1. breuk van zware popu- lieretakken, vooral bij sterke wind; 2. zwaardere aantasting van de popu lieren door bladvlekkenziekte en ver minderde vitaliteit; 3. onderdrukking en achteruitgang van de iepen. Overeenkomstig het advies van de vakgroep Bosteelt van de Landbouw hogeschool te Wageningen werd in diezelfde vergadering besloten een renovatie danwel reconstructie van de onderhavige beplanting in drie fa sen te laten plaatsvinden. Overeen gekomen werd om als eerste fase 13 populieren af te zagen in de ooste lijke berm en tevens twintig nieuwe eiken te planten. WADDINXVEEN Donderdagavond 4 maart om half negen geeft de uit Mexico afkomstige pianist Jaime Catan een concert m de raadzaal van het gemeentehuis. De opbrengst van dit con cert is bestemd voor de actie ’’Waddinxveen helpt Polen”, welke eind vorig jaar nog de naam ”D-day voor Polen” had. Jaime BALDADIGHEID Een ruit van de roomskatholieke St. Paulusschool werd op 11 februari ver nield. Twee jeugdige knapen waren met een katapult op de ruit aan het schieten. MOTOREN INBESLAGGENOMEN De afgelopen week werden op verzoek van de gemeentepolitie te Gouda bij 3 Waddinxveners totaal 4 motoren, merk Harley Davidson, inbeslaggenomen. De inbeslagneming van de motoren ge schiedde naar aanleiding van het onder zoek tegen een aantal leden van de Goudse Black Harley-motorenclub. De motoren zijn vermoedelijk van diefstal afkomstig. BRAND Op woensdag 10 februari omstreeks 15.13 uur rukte de Waddinxveense brandweer uit naarde Willem de Rijke- laan. Een petroleumstelletje was in vlam geraakt en had een gedeelte van de keuken beschadigd. De brandweer was de brand binnen een minuut mee ster. Op vrijdag 12 februari probeerde een bewoner van de Jan Dorrekenskade- Oost zijn pas aangelegde open haard. Het gevolg was een schoorsteenbrand. De gealarmeerde brandweer had de zaak spoedig onder controle. De schade viel mee. DOORGEREDEN Op vrijdag 12 februari om 12.00 uur reed de bestuurder van een personen auto in de Brederolaan een bushalte omver. Meteen na deze schade was de bestuurder weggereden. Aan de hand van een door een getuige opgenomen kenteken werd de auto enige minuten later in de Wingerd aangetroffen. De bestuurder was er niet bij aanwezig. De auto is inbeslaggenomen en naar het bureau aan de Mozartlaan overgebracht. AANRIJDINGEN Op donderdag 11 februari omstreeks 09.30 uur vond een kop-staart- aanrijding plaats op de Henegouwer- weg. In verband met een verkeersop stopping moesten een aantal personen auto’s afremmen en stoppen. Een ach teropkomende bestuurder merkte dit te laat op en 'reed achterop de voor hem stilstaande personenauto, die op zijn beurt weer 2 andere auto’s ramde. De schade viel overigens mee. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet Voor. Op vrijdag 12 februari uur vond op de Noordkade nabij de NKF-kabelfabriek een aanrijding plaats tussen 2 personen auto’s. Op het moment dat een bestuur der de inrit van het parkeerterrein naast de kabelfabriek opreed, haalde een tweede bestuurder hem in. Ook hier slechts lichte materiële schade. Catan speelt werken van Scarlatti, Beethoven, Brahms en Chopin. De toegangsprijs bedraagt f. 12,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: het ge meentehuis (tijdens kantooruren), Boekhandel Burger (Dorpstraat), piano- en orgelhandel De Graaf (Ko ningin Wilhelminaplein), bloemisterij Maap Groenendijk (Luifelbaan), fa milie Witte (Fortunalaan 12) en Boekhandel Veldwijk (Passage). Jaime Catan, die een uitstekende techniek heeft, een exclusieve ex pressie, als eer) solide musicus geldt en wel is gekenschetst als een ver fijnde poëet met overweldigende schoonheid en als een briljante ver tolker in nuances, waarbij alle stij len uitermate goed en succesvol naar voren komen, begon zijn studie op zeer jonge leeftijd en liet deze gelijk lopen met zijn academische studie. Zijn interesse ging uit naar de archi tectuur, hetgeen hij ook is gaan stu deren aan de universiteit van Mexi co; na drie jaar echter gaf hij toch zijn voorkeur aan de muziek. Hij stu deerde onder andere aan ’’The Lon don College of Music” in de Britse hoofdstad, waar hij zijn L.L.C.M.- en L.R.A.M.-diploma ”cum laude” behaalde. Hij volgde ook een speciale cursus in musicologie aan de ’’Kings College London”,, aan de universi teit in Londen. Na zijn studie ging Jaime Catan te rug naar Mexico, zijn geboorteland, waar hij werkzaam was als concert pianist, leraar en docent aan de universiteit. Daarnaast heeft hij de belangrijke post bekleed van ’’Mu sic and Program Director” bij het klassieke radiostation. Hij ontving de ’’Fullbright Scholarship” voor zijn medewerking aan de muzikale ont wikkeling van zijn land. Ook was hij vooraanstaand deelnemer aan het ’’International Broadcast Seminar,” dat gehouden werd in Syracuse, New York. PROGRAMMA Het programma dat in de raadzaal van het gemeentehuis ten gehore zal worden gebracht ziet er zo uit: D. Scarlatti (Sonate in d kp. 9 L. 413), L. von Beethoven (Grand so nata pathetique in c. min. op. 13, Grave - Allo. Molto Con Brio, Ada gio Cantabile, Rondo/Allegro), hebt gespeeld. een zet 'OE echte

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 29