BRANDWEERL vreemdeling op ia» Politie pakt Marokkaanse VIERDEN FEEST Popfestival en festijn sluiten W’veens tweede Polen-actie af Voor alle vrouwen kop en schotel Boonstoppel jr. dealer van Mitsubishi S| le< Gezellige volks dansavond in het AF-centrum Meubelverkoop Op oproep organisatoren reageerden maar 7 verenigingen Gouden speld voor chauffeur J. H. Kempers E Wa WD-wethouder opent 19 maart WH-bazar o POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Bi I 1 I JF 1 TE KOOP GEVRAAGD WONING (3 slaapkamers), in Waddinxveen Prijsklassetot f 70.000 Brieven onder nummer 399 bureau van dit blad. LOKAALVREDEBREUK i Ml I 1 ft». 0 WEEK1 Een beeld van de gezellige volksdansavond voor bejaarden in het Anne WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 MAART 1982 Frank-centrum. Op de foto de volksdansgroep van 't Ketelhuis. (Foto: Weeblad voor Waddinxveen/Peter v. d. Kooij). DEP tot waa wor de f in 1 vine win ged< keei Bini ter Ged de biet RIS Vol leve ged wat van in 1 de zeei in con Bov ling sicc bes< De heer A. Boonstoppel jr. voor zijn autobedrijf en Mitsubishi s aan de Noordkade. (Foto: 11 eekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom Al weer de derde groep van deze avond zal de Boskoopse formatie met Wad- dinxveense invloeden ’’The Lady” zijn. Deze band, voortgekomen uit de Wad- dinxveense groep Rhianon, brengt goed in het gehoor liggende snelle ritmische nummers met wat symfonische invloe den, waarvoor vooral de man achter de toetsen Jos Lindhout tekent. Onder lei ding van Jhim van Bemmel weet de groep "The Lady” er iets pakkends van te maken. Behalve uit Jhim (solo- gitaar) en Jos bestaat de groep nog uit: John Vogelaar (drums) en André de Wilde (bas).Het geheel wordt onder steund door de zang van Jhim met bij veel nummers meerstemmige vocalen. Last but not least zal de Alphense for matie ’’Fairplay” optreden. Deze band heeft al heel wat Bühne-ervaring en stond bijvoorbeeld vorig jaar in het voorprogramma bij Herman Brood. De groep speelt stevige popmuziek met veel rock-invloeden. Deze band zal het aanwezige publiek zeker tot het einde van de avond kunnen boeien. Volgens het programma zal ’’Fairplay” om on geveer 23.00 uur zijn opwachting ma ken en omstreeks 0.30 uur zijn optreden Kap i n d i op n middenstand schonk spontaan prijzenl voor de bingo-avond op vrijdag 5 maart I en de plaatselijke bloemisten stelden I spontaan gratis de bloemen beschik-1 baar, bestemd voor de al even belange-1 loos optredende artiesten! Reacties! richten aan: actie-comite "Wad 1 dinxveen helpt Polen", p/a mevrouw A 1 v. d. Akker, Tesselschadelaan 5, tele foon 7363. WADI de W; vriend Biljart voor een 6 wedst met i stand: 15-59 Rode 15- 37 Sport’ Uislag Donk Sport’ Nieuv Sport Harm Sport Sport Boskc Tusse 16- 79 16-69 2 16- 1 16 strijd» Het e V.BA klub, riant van d ning besta: E. Hc de res koop, slecht Over! Hof v Sport Pome Pome Tusse strijd’ 14-67 14-6C vrien< Roya rans 1 WADDINXVEENVorige week is op het adres Staringlaan 10 met de ver- I koop van meubelen gestart Burchthuys i Interieur BV. De opening ging gepaard met allerlei bijzondere aanbiedingen. Aan het zaterdagmiddag 13 maart in Het Trefpunt te houden groot kinder feest (toegangsprijs f 3,50), dat om twee uur begint, verlenen een groot aantal amateur-artiesten hun medewer king. De leiding van de middag is in handen van Anita Ravenstein, bekend van de Goudse Operettevereniging. Verder verlenen medewerking: De Dolly Dots van Waddinxveen; het zan- POPFESTIVAL Aan het vijf gulden entree kostende popfestival op zaterdagavond 6 maart in De Bonkelaar, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de tweede Polen actie, doen mee de groepen "Blues Brings Orgasm Band” (Wad dinxveen), "Crash” (Bergambacht), "The Lady” Boskoop en "Fairplay” (Alphen aan den Rijn). Deze avond be gint om half zeven en duurt tot ongveer één uur. Als eerste band zal van 18.30 tot 19.30 uur de Waddinxveense groep "Blues Brings Orgasm Band" zijn kunnen to nen. Deze groep heeft eerder al eens op een festival van De Bonkelaar ge speeld. Met een nieuw en uitgebreider repertoire hopen deze jongens een grote groep van de Waddinxveense be- voiking te bereiken. De groep bestaat uit Roland Luyendijk (zang); Richard Benjamin (solo-gitaar); Guido Muller (bas), Donald van Gasteren (drums); Ernst Boere (gitaar) en Hans-Joris For tuin (piano). s Als tweede groep komt voor het voet licht het uit Bergambacht, afkomstige "Crash"! Deze groep zal om ongeveer meester geworden. De vijf benoemin gen zijn op Nieuwjaarsdag 1982 in gegaan. Herinnerd werd op deze avond ook aan het feit dat B. en W. in verband met het door hem gehaal de diploma adspirant brandwacht Th. Esveldt al op 1 juli 1981 was bevor derd tot brandwacht tweede klasse. De brandweerdiploma’s werden uit gereikt aan D. van Vliet, R. den Haag en M.L. van der Stelt die zich nu technisch hulpverlener mogen noe men, aan Th. Esveldt die slaagde als brandwacht tweede klasse en aan M.P. Vink, die het diploma pers luchtmasker en het EHBO-diploma wist te behalen. GESCHENK Tijdens deze avond voerde ook nog brandweercommandant P. Baan het woord. Direct aan het begin van zijn toespraak maakte hij een belofte aan burgemeester Van der Linden waar, want hij had onze eerste bur ger beloofd een geschenk van de brandweer te zullen krijgen, wan neer hij voor het eerst in het midden van de spuitgasten zou zijn. Dit was nu het geval dus kreeg hij een met bloemen opgemaakte brandweerhelm met daarin een fles geestrijk vocht. Voor zijn echtgenote was er een met bonbons opgemaakte kop en schotel. Brandweercommandant Baan, die de scheidende brandweerlieden bedank te en de geslaagden, gedecoreerden en bevorderden feliciteerde, ging in zijn toespraak duidelijk in op het zo juist verschenen brandweer-jaarver- slag over 1981. Met name voor het feit dat de brandweervrouwen hun mers van o.a. de Rolling Sjones, Step- penwolfen Fleetwood Mac., aangevuid met eigen materiaal. Alles Engelstalig. In deze groep weet het vrouwelijke lid, zangeres en gitariste Betty Mulder, zich prima te handhaven. Verder bestaat de band nog uit twee gitaristen en een slag werker. Het qua geluid goed in het ge hoor liggende geheel zal zeker bij veel bezoekers de weg naar het oor vinden velijk 26 en 16 jaar oud, werd door de Waddinxveense rijkspolitie proces verbaal opgemaakt terzake gepleegde lokaalvredebreuk en verzet bij aanhou ding. Kort tevoreb werd (op 26 fe bruari) de 16-jarige zoon bekeurd in verband met enkele gepleegde verkeer sovertredingen. De bromfiets van de knaap werd hierbij inbeslaggenomen. De vader en de oudere broer eisten op het politiebureau aan de Mozartlaan de onmiddellijke uitlevering van de brom fiets. Na een gesprek werd de mannen gevorderd (meerdere keren overigens) het politiebureau te verlaten. Daar hieraan in het geheel niet werd voldaan, werden zij aangehouden, waarbij verzet werd gepleegd. Na verhoor werden zij heengezonden. AANRIJDINGEN Op maandag 22 februari omstreeks 08.30 uur vond op de kruising Stationss- traat/Kanaalstraat een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. Bij het afslaan van de Kanaalstraat naar links de Sta tionsstraat in zag de afslaande bestuur der de tegenligger te laat. Een soortgelijke aanrijding vond plaats op donderdag 25 februari omstreeks 07.00 uur op de kruising nabij de hef- brug. Een van de Kerkweg-Oost ko mende bestuurder reed naar links de Henegouwerweg op en zag een van de Brugweg naderende tegenligger te laat. INBRAAK/DIEFSTAL Op maandag 22 februari werd de politie gemeld, dat de vitrine aan de zijkant van een slagerij in de Luifelbaan was opengebroken. Er bleken 6 klokjes, to taal ter waarde van 500,te zijn ontvreemd. Op dezelfde dag raakte een vrouw tij dens het winkelen in een zaak aan het K.W.-plein haar portemonnee kwijt. Na het afrekenen, deed zij de boodschap pen in haar tas en liet de portemonnee op de toonbank liggen. Een man maakte zich meester van de portemon nee en verliet de winkel. Vanuit een vrachtauto, welke stond ge parkeerd op een bedrijfsterrein aan de Wilhelminakade, werd een klopboor- machine, een doppenset en een autora dio ontvreemd. Men was de auto bin nengekomen door een portierraam te openen. Op dinsdag 23 februari omstreeks 22.00 uur bleek na thuiskomst van bewoners van de Vijverlaan, dat in hun woning was ingebroken. Via een klapraampje van een achetdeur was men binnenge komen. De benedenverdieping bleek te zijn doorzocht. Mogelijk is men door de thuiskomst van de bewoners gestoord. Vanaf het erf achter een woning aan de Oranjelaan werd een beuekehouten werkbank ontvreemd. Op woensdag 24 februari werd ontdekt, dat uit een weiland aan de Henegou werweg een schaap ter waarde Van f 300,was weggenomen. Tussen dinsdag 23 en donderdag 25 fe bruari werd ingebroken in een woning aan de leplaan. De daders waren bin nengekomen door de achterdeur te for ceren. Tot op heden is niet precies be kend wat er is vermist. OVERLAST VUURWERK Op maandag 22 februari werd overlast ondervonden van twee 15-jarige en één 14-jarige jongen. Gedriëen staken zij vuurwerk af bij de flat aan de Wilgen horst en gooiden daarmee naar een hond. Na aanhouding zijn zij naar het bureau overgebracht, waar zij na ver hoor door hun ouders zijn afgehaald. 60 Stuks vuurwerk werden inbeslaggenomen. OVERTREDING VOGELWET Op donderdag 25 februari werd een aan het Noordeinde wonende Waddinxve- ner proces-verbaal aangezegd, daar hij een verboden vangkooi in zijn tuin had hangen. In verband met deze overtre ding van de Vogelwet is de uitstaande vangkooi inbeslaggenomen. WINKELDIEFSTAL Op donderdag 25 februari werd een 14- jarige Waddinxvener betrapt bij winkel diefstal in De Spar aan de Passage. Na verhoor door de politie werd hij heengezonden. AUTO INBESLAGGENOMEN Op maandag 22 februari werd op de rijksweg A12 een automobilist bekeurd in verband met diverse door hem gep leegde overtredingen. Hij was niet in het bezit van een rijbewijs, zijn auto was onverzekerd en daarnaast vertoonde het vehikel diverse technische gebre ken. De auto is inbeslaggenomen. VERNIELINGEN Van twee kelderboxen van de flat aan de Henegouwerweg werden twee deuren vernield. De sloten 'Terden ge forceerd. Op dinsdag 23 februari werd was vernield. Er waren krassen ge maakt op een deur, kofferdeksel en mo torkap. Op donderdag 25 februari werd de motorkap van een auto nabij de Pe ter Zuidlaan beschadigd. Een soort op losmiddel werd op de motorkap gedeponeerd. Tegen een 51-jarige inwoner van Moer- kapelle en diens twee zoons, respectie- WADDINXVEEN Een popfestival op zaterdagavond 6 maart in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof, een groot kinderfeest op zaterdagmiddag 13 maart in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat en een grote gala-avond eveneens op 13 maart in Het Trefpunt. Met deze activiteiten besluit het actiecomité ’’Waddinxveen helpt Polen” de tweede geldinzamelingsac tie voor de bevolking van dit Oostblokland, waarvoor de Waddinxveners op 20 december van het vorig jaar in een paar uur tijd f 35.000,bijeen brachten. geresje Esther Oosterwijk uit Gouda; het playback groepje van Carola Schouten; A. A. van Setten, illusionist eveneens uit Gouda en.vroeger vast verbonden aan het circus Van Doorne van André van Duin jr. uit Gouda. Ver der komen voor het voetlicht de le vende poppenkast van de Wad dinxveense toneelvereniging ”Toi-Toi” en de showband ”De Cormula’s. Het geheel wordt muzikaal omlijst door hammondorganist Cees Kroon uit Waddinxveen. GALA-AVOND De "gala-avond voor Polen” wordt za terdagavond 13 maart om zeven uur ge houden in Het Trefpunt. De toegang sprijs bedraagt 12,50 per persoon. Kaarten zijn in de voorverkoop te ver krijgen op de volgende adressen: Boek handel Burger (Dorpstraat), orgel- en pianohandel v. d. Graaf (Koningin Wil- helminaplein), bloemisterij Maap Groenendijk (Luifelbaan), Boekhandel Veldwijk (Passage) en bij de familie Witte, Fortunalaan 12. En voor zover voorradig aan de zaal. Rondom de tweede geldinzamelingsac tie voor Polen is een feestprogramma gebouwd, waaraan alle medewerken den gratis meedoen. Zo treden op (in willekeurige volgorde) de dansband "The Nightstars”, de dansgarde van de Waddinxveense Carnavalsvereniging "De Gouweslobbers”, zangeres Marina Noorlander en de zangers Bertus Dost en Jan van Os, het fanfarecorps ”Con- ditje”, de brassband "Voorwaarts”, de zangeres Barbara Kaan uit Gouda, de Dolly Dots van Waddinxveen, de ham- aan het circus Van Doorne met een spe ciaal programma voor volwassenen. De presentatie is in handen van Cees Nie mans. Op 27 januari zond het actie-comité een brief aan alle verenigingen, culturele in stellingen en overkoepelende organisa ties met het verzoek ten bate van de ac tie "Waddinxveen helpt Polen" een extra - geld opbrengende - activiteit OPROEP Tot dusverre reageerde - hetzij in posi tieve, hetzij in negatieve zin - slechts een zevental verenigingen. Dit is vol gens de organisatoren een beetje teleur stellend, temeer daar het "Wad dinxveen helpt Polen” actie-comité in zijn brief het vriendelijke verzoek deed even te reageren op de vraag of men wél of niet mee doet. Dit te weten is name lijk belangrijk in verband met de orga nisatie van de "Gala-avond voor Po len" op zaterdagavond 13 maart. De leden van het actie-comité, daarin gesteund door de leden van het comité van aanbeveling, hopen en vertrouwen er echter op, dat deze vraag niet aan de aandacht van diverse verenigingsbe- stuurders is ontsnapt. Gaarne ontvangt het comité echter alsnog een reactie van die verenigingen, die tot nu toe nog niet reageerden. Wellicht doet het laatste nieuws hen be- WADDINXVEEN Door de Waddinxveense rijkspolitie werd op maandag 22 februari op de Abraham Kroesweg een vreemdeling van Marokkaanse nationaliteit aangetroffen. Hij bleek niet in het bezit te zijn van enig identiteitsbewijs. De man verbleef in Rotterdam. Vandaar dat de politiemensen hem overbrachten naar de Vreemdelingendienst in de Maasstad. WADDI 'de Wad •17.7 pi weds tri De tun uit 12 afdclini sportve |Afgelo[ jen 7 kl; meisjes van WI •zelfde Den 11 als Wil voortzi <De we diende ‘•Prix tc beginn kijken: |7 - H thousi; grondh moetei 'niets c Ijer exl worde: JUiteini medail plaats III), v een g< steken ’(klasse UITSI Klasse I. Bri :v.d. S Smeel: tein 1 II. 85 ■Vos 1 Ivan V< Klasse 3. Coi Irieke gelika Belind [ja Bre 4 toes WADDINXVEEN Op de zaterdag in de kantine van de bran- rgarage aan de Noordkade gehouden jaarlijkse feestavond van iVaddtnxveense brandweervereniging Jan van der Heijden had igen te ver- twee spuitgasten, reikte hij een 1 j een aantal bevorderingen het afgelopen jaar behaalde brandweer- Aan de Noordkade 18 zullen het pu- I bliek worden getoond de Colt, Lan I ser, Sapporo en de Galant. Tevens zijn te zien de L 300 bestelwagen en de Canter Truck, die in veel kant en I klare uitvoeringen leverbaar zijn. Om Automobielbedrijf Boonstoppel i jr. Waddinxveen BV van de heer A. I Boonstoppel van start te kunnen la- ten gaan wijzigde de Waddinxveense I gemeenteraad in zijn vergadering van I 25 november 1981 bij voorbaat een I gedeelte van het bestemmingsplan I Oranjewijk ’75, na eerste herziening. I Het betreffende pand moest namelijk i voor een deel worden verbouwd.' Met de planwijziging stemden de ge 1 meenteraadsleden unaniem in, omdat I B. en W. al hadden aangegeven dat I de door de heer Boonstoppel gewens I te activiteiten in het betreffende I gebied zeer toelaatbaar zijn. Ten I einde voor de Waddinxveense garage I houder een zo kort mogelijke proce I dure te starten werd een voorberei- I dingsbesluit genomen. WADDINXVEEN Automobielbe drijf Boonstoppel jr. Waddinxveen BV houdt in de nieuwe vestiging aan de Noordkade 18 komende donder dag, vrijdag en zaterdag open huis. Het nieuwe bedrijf is met ingang van 4 maart 1982 namelijk dealer ge worden van het succesvolle Japanse automerk Mitsubishi. weergaragc aan de Noordkade gehouden jaarlijkse feestavond de Waddinxveense brandweervereniging Jan van burgemeester C.M. van der Linden een reeks handelingen te ver richten. Zo nam hij afscheid van 1 drietal onderscheidingen uit, maakte hij bekend en kon hij de in 1 r diploma’s uitreiken. Waddinxveens eerste burger was ver gezeld van zijn vrouw. Het tweetal werd bijzonder welkom geheten door ex-voorzitter C.H. de Vries, die me vrouw Van der Linden een bloemetje had overhandigd. Vervolgens droeg hij de voorzittershamer over aan de nieuwe etrste man van de brandweer vereniging Jan van der Heijden, de heer M.L. van der Stelt. AFSCHEID Burgemeester Van der Linden nam op deze gezellige avond officieel afscheid van brandmeester J. Broer, die lid van het korps is geweest sinds 1 maart 1963, en van brandwacht eerste klas C.H. de Vries, die sinds 1 maart 1968 spuitgast is geweest. Zij kregen van hem het ontslag besluit aangereikt en respectievelijk een paar balkonstoelen en een de- coupeerzaag. Voor de vrouwen van de wegens gezondheidsredenen ver trekkende brandweerlieden waren er bloemen. Bij de vrijwillige brandweer van Wad dinxveen was de heer Broer de man van de verbindingen en de alarme- ringsapparatuur. Hij was ook lid van de verbindingscommissie in de regio. De heer De Vries heeft zich bijzonder verdienstelijk gemaakt als fouragemeester tijdens langdurige branden. Voorts was hij de stuwende kracht om de onderlinge band tus sen de leden in stand te houden en waar nodig te verbeteren. Als vere- nigingsvoorzitter heeft hij erg veel gedaan. EREVOORZITTER Het scheidende tweetal werd ook nog toegesproken door de nieuwe voor zitter M.L. van der Stelt. Hij be dankte in het bijzonder de heer De Vries voor alles wat hij voor ”Jan van der Heijden” had gedaan. De heer Van der Stelt deelde zijn voor ganger mee dat het bestuur hem had benoemd tot ere-voorzitter, terwijl de heer Broer het erelidmaatschap verkreeg. Voor beiden was er een oorkonde en een geschenk. Een Par- kerset met inscriptie voor de heer De Vries en een boekenbon voor de heer Broer. Hun echtgenotes kregen bloe men. Op de avond werden ook nog een drietal onderscheidingen, uitgegeven door de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten, uitge reikt. Zo was er het jaarteken met bijbehorende oorkonde voor 30 jaar trouwe dienst voor brandmeester A. van Nielen, was er de bronzen me daille met bijbehorende oorkonde voor 12 1/2 jaar trouwe dienst voor hoofdbrandwacht M.N. Vink en was er een bronzen medaille met bijbe horende oorkonde voor eveneens 12 1/2 jaar trouwe dienst voor brand wacht eerste klasse C.J.M. v.d. Hoorn. Het drietal kreeg een fles met geestrijk vocht, terwijl er natuurlijk voor hun vrouwen bloemen waren. Meegedeeld werd verder nog dat de brandwachten eerste klas M.L. v.d. Stelt, M. Koetsier, M.C. Kersbergen en W. v.d. Wees waren bevorderd tot hoofdbrandwacht. Onderbrand- meester A. van Nielen is nu brand- De internationaal onderscheiden Waddinxvener J. H. Kempers lak- en vernisfabriek Boonstoppel B V. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN/DEN HAAG De bij de verf- en lakfabriek Boonstoppel BV aan de Wilhel minakade werkzaam zijnde J. H. Kempers uit de Burgemees ter Trooststraat behoort tot de 121 Nederlandse autobus- en vrachtwagenchauffeurs, die dit jaar als werknemers in het in ternationale vervoer een hoge beroepsonderscheiding krijgen: de IRU-oorkonde met bijbeho rende gouden speld. In totaal ontvangen 852 chauf feurs uit 18 Europese landen deze onderscheiding op grond van hun voortreffelijke pres taties. De IRU (Internationale Wegvervoer Unie) te Genève, waarbij organisaties uit 49 lan den over de gehele wereld aan gesloten zijn, eert elk jaar chauffeurs die aan de volgen de, zeer zware, eisen hebben voldaan: tenminste 20 jaar moet hij zijn vak op vrachtwagen of autobus hebben uitgeoefend, waarvan tenminste 10 jaar in het internationale verkeer; minimaal moet hij 10 jaar bij dezelfde werkgever in dienst zijn; tenminste dient hij een half miljoen kilometers als interna tionaal chauffeur te hebben afgelegd; hij mag niet door eigen schuld betrokken zijn geweest bij een ernstig ongeval; hij moet zich hebben onder scheiden door een beschaafd gedrag, zowel als deelnemer aan het verkeer als t.o.v. werk gever, cliënt, enz. enz. MINISTER FELICITEERT Via drie chauffeurs - een uit het eigen vervoer (EVO), een uit het goederenvervoer (NOB) en een uit het personenver voer (KNVTO) - worden alle onderscheiden chauffeurs gefe liciteerd. Binnenkort zullen de 121 Nederlandse chauffeurs hun onderscheiding, begeleid door een persoonlijke felicita tiebrief van de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. H.J. Zeevalking, ontvangen. De chauffeurs zijn bij de IRU voorgedragen door de werkge versorganisaties in het beroeps- goederenvervoer, KNVTO, NOB Wegtransport en PCB- Wegvervoer, alsmede door de organisatie voor het eigen ver voer EVO. van de Burgemeester Trooststraat. werkzaam bij WADDINXVEEN - Ongeveer 80 ouderen zaten vorige week maandag avond in de grote zaal van het Anne Frank-centrum, waar de culturele commissie van de Stichting Dienst- verleningscentrum Waddinxveen met de bejaardenvolksdansgroep ’’Dans u fit” en de volksdansgroep ’t Ketel huis” voor een bijzonder gezellige avond had gezorgd. De bejaardenvolksdansgroep van me vrouw Jarings, ’’Dans u fit” - waar van de leden in nieuw costuum ver schenen - opende de avond een beet je aarzelend maar even later vol zelfvertrouwen met dansen uit Israël, Joegoslavië en Amerika. De groep 't Ketelhuis” van de heer Wortman heeft helaas geen eigen kostuums daar zij normaal niet voor publiek optreden maar zich uitsluitend voor eigen genoegen met volksdansen be zighouden. De schitterende kostuums die zij bij de Roemeense dansen droegen en later in het programma bij de Neder landse dansen waren geleend. De dan sen werden door deze groep uitste- binnen de eigen organisatie te willen houden. Het actie-comité, daarin ge steund door de leden van het comité van aanbeveling, hoopt en vertrouwt, dat vele van de vijf-en-vijftig aange schreven verenigingen daaraan gevolg hebben gegeven. Het ligt in de bedoe ling afvaardigingen van deze vereni gingen uit te nodigen voor de avond van de dertiende maart om in "Het Tref punt” hun bijdrage te overhandigen aan notaris J. in ’t Hol. Op deze avond zal tevens bekend gemaakt worden hoe veel geld de door het actie-comité zélf georganiseerde festiviteiten hebben opgeleverd. kend uitgevperd. Na de pauze liet de Ketelhuis-groep een bogendans ziert. Deze bogen zijn door de leden van de groep zelf gemaakt en vormden een kleurig geheel. Hierna werden een aantal Joegosla vische dansen toegevoégd aan het programma, waaraan alle leden van de groep ’t Ketelhuis meededen, zo dat de Anne Frank-zaal bijna te klein was. Ook zeer veel toeschouwers be gonnen met hun voeten te bewegen. Het had niet veel gescheeld of ieder een was op de dansvloer gegaan, zo werd iedereen aangestoken door het enthousiasme waarmee de heer Wort man en zijn groep dansten. Ook de bejaarden hadden een dans ingelast waarbij weer vele dames voor heer, wat trouwens prima ging, moes ten fungeren. Het is jammer, zo hoor den wij van beide groepen, dat er zo weinig heren komen dansen. Tot slot vormden de beide dansgroepen één kring en werd deze gezellige en tijd loze avond afgesloten met een Ne derlandse dans. WADDINXVEEN VVD-Wethouder Mevrouw L.M. Oosterbroek-Waag- meester opent vrijdagmiddag 19 maart om twee uur de die dag tot ’s avonds negen uur in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad te houden jaarlijkse bazar voor de bejaarden van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning (WH). De bazaropbrengst komt gewoontegetrouw weer geheel ten goede aan het werk voor de oude ren in onze gemeente. In het A.F.-centrum zullen vrijdag middag en -avond 19 maart vele fraaie handwerken, door de bejaar den zelf vervaardigd, verkocht wor den. Net als in voorgaande jaren zul len vele attracties, zoals het rad van avontuur, sjoelerë en grabbelton de middag weer vullen. Gehoopt wordt dat deze bazar door velen bezocht zal worden, zodat het weer een geslaagd evenement wordt. mannen moesten afstaan in de nacht van Oud en Nieuw om een brand in bouwvallige winkelpanden aan de Kerkweg-Oost te blussen vroeg hij aandacht. Namens het gemeentebe stuur kregen alle brandweervrouwen een fraaie kop en schotel aangebo den. Na het tot ongeveer kwart voor tien durende officiële gedeelte gingen de aanwezigen op de jaarlijkse feest avond van de brandweervereniging Jan van der Heijden informeel ver der. Dit samenzijn duurde tot in de kleine uurtjes. De inwendige mens was deze avond op uitstekende wijze verzorgd door Gert Jan van der Loo van Bon apart in de Dorpstraat. WW n 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 34