WADDINXVEEN GEMEENTE Autobus vol Pianist Jaime voor Jan en Mien Tol Catan speelt voor Polen balletliefhebbers naar Sdieveningen WADDINXVEEN Een volle autobus is vrijdagavond vanuit Wad dinxveen naar het Circustheater in Scheveningen gereden voor een voorstelling van het Nederlands Dans Theater. Dit gratis busvervoer voor balletliefhebbers werd voor het tweede jaar georganiseerd door de gemeente Waddinxveen in samenwerking met het Nederlands Dans Wensen geformuleerd voor W’veense peuteropvang Tweede groentezaak Stichting Peuterspeelzalen bestaat 10 jaar CD A-statenlid ’’Reeuwijk en Waddinxveen niet bij Gouda” gj SPREEKUREN gi VERKEER M VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN v BESTEMMINGSPLANNEN g BESTUURSZAKEN BOUWVERGUNNINGEN gf BELASTINGEN VERGADERINGEN GRONDAANKOOP adresPostbus 400, 2740 A K Waddinxveen. Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- F* ra DIVERSEN X VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) -£0 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEENWOENSDAG 3 MAART 1982 wethouders zijn de volgende bouwver- Latijns-Amerika-project zo- worden Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht. wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijk aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën. een kijkje konden nemen. De groente zaak in het Brugcentrum is de tweede van Jan en Mien Tol, die ook in de win kelgalerij "de Sniep” in de Bomenwijk hun winkel hebben. En dat blijft zo. Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. WADDINXVEEN Donderdag (morgen) gaat de nieuwe groentezaak van Jan en Mien Tol aan de Zuidkade 18 voor het publiek open. In het voor malige meubelpand van Verbakel BV Reconstructie Kanaaldijk gegund. Het gemeentebestuur heeft op 11 februari jl. aanbesteed het reconstrueren van de Kanaaldijk vanaf de Schielandweg tot aan de Zuidelijke Dwarsweg. De reconstructie van deze weg zowel binnen als buiten de bebouwde kom is gegund aan Koninklijke Wegenbouw Stevin B.V. te Rotterdam voor een bedrag van 2.417.000,—(excl. B.T.W.). Commissie voor de Financiën Donderdag 4 maart 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergadering van 4 februari 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Verlenen van een krediet van f 8.678,voor diverse aan- stuurlijke Zaken een verordening Gevaarlijke Stoffen ter vaststelling zal worden aangeboden. De verordening heeft ook betrekking op vuurwerk. In de ver ordening wordt het afleveren van vuurwerk beperkt tot enkele dagen en het afsteken tot enkele uren per jaar; dat op de Prinses Margrietstraat nabij nummer 5 een parkeer vak voor een invalide op het wegdek zal worden geplaatst; dat er geen redenen aanwezig zijn om de gezonde bomen nabij het Anne Frankcentrum te kappen, zoals door de flat- raad was gevraagd. Met het snoeien van de bomen kan de kans op eventuele hinder of overlast tot een minimum wor den teruggebracht; dat er bij de ingang van de sporthal aan de Sniepweg 37 fietsenstandaards zijn geplaatst ten behoeve van de bezoekers van de sporthal. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun vergadering van 23 februari 1982 besloten: dat het Diabetes Fonds Nederland van 5-11 juli 1982 een huis-aan-huis collecte mag houden in Waddinxveen; dat leerlingen van de Samenwerkingsschool te Waddinxveen op 5 maart a.s. op de markt eigen gemaakte artikelen mogen verkopen in het kader van een I j als dat op die school is gehouden dat de SC Antilope op zaterdag 6 maart a.s. haar traditionele ”Langs-de-Gouwe-loop” mag organiseren. Als parcours kan gebruik gemaakt worden van de Bosboom Toussaintsingel, het Wilgenlaantje tussen Waddinxveen en Boskoop, Noord- kade en Staringlaan. De wedstrijden zullen plaatsvinden tus sen 12.00 en 16.00 uur; dat de "Gouwebloem” een loterij mag houden in de periode van maart tot en met mei. De opbrengst komt ten goede aan de gehandicapten in Waddinxveen. Op 13 mei 1982 zal de trekking plaatsvinden. De oproepingskaarten voor de op 24 maart a.s. te houden ver kiezingen voor de leden van de Provinciale Staten worden door de posterijen tussen 2 en 6 maart 1982 bezorgd bij de inwoners die in het kiesregister der gemeente Waddinxveen zijn opgeno men. In het kiesregister van Waddinxveen zijn opgenomen de op 24 maart 1982 kiesgerechtigde inwoners, die op 9 februari j.l. in deze gemeente woonachtig waren. Indien men meent ten onrechte geen oproepingskaart te hebben ontvangen kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter secretarie (buro Burger zaken). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun vergadering van 23 februari jl. besloten: dat aan de gemeenteraad via de commissie Algemeen Be- Geldleningen Ter financiering van de kosten van aankoop van de bedrijfspan den met ondergrond en erf van de Stichting Beheer Van Schaik en Berghuis Interieurbouw, alhier, hebben burgemeester en wet houders met machtiging van de gemeenteraad door tussenkomst van de plaatselijke Rabobank een geldlening gesloten met de Stichting Pensioenfonds Rabobankorganisaties te Utrecht van f 2.500.000,in twee termijnen op te nemen. De geldlening heeft een rente van 11’/4% en zal in 25 jaren worden afgelost. Het besluit tot het aangaan van deze overeenkomst is door Gede puteerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd op 10 februari 1982. WADDINXVEEN De Stichting Behartiging Belangen Wad- dinxveense Peuterspeelzalen bestaat 10 jaar. Dat gaat gevierd worden met een feestelijke bijeenkomst op vrijdagavond 12 maart om kwart over acht in het gebouw aan de Jan Willem Frisoweg tegenover nr. 62. Op deze bijeenkomst zal stichtingsvoor zitter G. H. O. van Maanen een korte inleiding houden over het werk van de jubilerende Stichting Behartiging Be langen Waddinxveense Peuterspeelza len. Vervolgens’zal een film worden ver toond, opgenomen in één van de peu terspeelzalen, over de dagelijkse activi teiten van de peuters.Voor de aanwezi gen is er daarna een drankje. s Installatie Stuurgroep Wijk Zuidplas. Op 25 februari jl. is door de burgemeester van Waddinxveen, de heer C. M. van der Linden, de Stuurgroep Wijk Zuidplas geïn stalleerd. Deze stuurgroep zal de bestuurlijke begeleiding geven aan de werkzaamheden ter voorbereiding van de realisering van zijn, dat oprichting van een peuter speelzaal daar niet zinvol zal zijn. Thans wordt gewerkt met groepen van 20 kin deren en twee leidsters. De landelijke norm bepaalt de groepsgrootte per 2 leidsters op 10 tot 12 kinderen van 2 tot 3 jaar en op 12 tot 16 kinderen van 3 tot 4 jaar. De al eerder vermelde oprichting van een vijfde peuterspeelzaal, dan wel uitbreiding van het aantal groepen en het inschakelen van meer vrijwilligers zouden middelen kunnen zijn om de huidige groepsgrootte te verkleinen. OUDERPARTICIPATIE De ouderparticipatie zou moeten wor den vergroot, zo staat er in het ontwerp plan. Doordat de leiding van de peuter speelzalen sterk is geprofessioneerd, waardoor de afstand tot de ouders gro ter wordt, zou moeten worden nage gaan op welke wijze meer vrijwillige krachten bij het werk betrokken kun nen worden, zonder dat de continuïteit in gevaar komt. Andere punten uit het ontwerp-plan so ciaal culturele activiteiten zijn: Vaak worden kinderen - met voorrang en boventallig - op een peuterspeelzaal geplaatst op grond van een medische en/of sociale indicatie. De aanwezige leidsters zijn niet opgeleid om deze kin deren optimaal te begeleiden. Boven dien is er nauwelijks sprake van terug koppeling naar de instantie die tot plaatsing van het kind heeft geadvi seerd. Daarom zou moeten worden on derzocht op welke wijze deskundige be geleiding kan worden gevonden en hoe verantwoorde terugkoppeling kan wor den gerealiseerd. Ter bevordering van de continuïteit, de betrokkenheid van de leidster en de communicatie met de beheerder van de betrokken accommodatie, verdient het aanbeveling dat per peuterspeelzaal één leidster vijf ochtenden per week aanwezig is. Omdat peuterspeelzalen in beginsel toegankelijk dienen te zijn voor elk kind van 2*/2 tot vier jaar, zullen de hui dige activiteiten moeten worden gecon tinueerd en zo mogelijk met één peuter speelzaal moeten worden uitgebreid. De bestaande spreiding van lokaties moet tenminste worden gehandhaafd. Wanneer de welzijns-C.A.O. op het peuterwerk van toepassing is verklaard, zal de planningsgroep attent zijn op de hieraan voor de Stichting Peuterspeei- hebben de twee Waddinxveners een frisse en gezellige groente- en fruitwin kel weten te realiseren, waar reeds van middag (woensdag) tussen vier en zes uur genodigden, vrienden en bekenden Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, P. F. J. van Schie: na afspraak. het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980’’. In de stuurgroep hebben zitting een aantal adviseurs van het college van burge meester en wethouders en vertegenwoordigers van de diverse opdrachtgevers (woningbouwverenigingen, bouwondernemers, beleggers). Op dit moment zijn daarin als opdrachtgevers opgenomen de Woningbouwvereniging Waddinxveen en de Stich ting Samenwerkende Woningbouwcorporaties S.S.W. Voorzitter van de stuurgroep is de wethouder voor ruimtelijke ordening en openbare werken, de heer P. F. J. van Schie. Naast de stuurgroep zal een - ambtelijke - Werkgroep Wijk Zuid plas gaan fungeren onder voorzitterschap van de directeur Open bare Werken en Bedrijven, de heer A. M. Zwamborn. Via deze werkgroep zullen diverse disciplines hun inbreng hebben in het planproces (stedebouwkundige, welstandsdeskundige, tuin- en landschapsarchitect, Vrouwenadviescommissie, enz.). Met de heer W. W. Humme te Waddinxveen heeft het college van burgemeester en wethouders overeenstemming bereikt over aankoop en ontpachting van een perceel grond dat benodigd is voor de reconstructie van de Kanaaldijk. Deze aankoop en ont pachting betreft de voor de reconstructie laatste transactie, zo dat er thans geen beletselen meer aanwezig zijn om te komen tot uitvoering van het reconstructieplan. Met het werk zal dit jaar worden begonnen. Parkeerexcessenverordening Burgemeester en wethouders van de gemeente Waddinxveen maken bekend dat vanaf 24 februari 1982 gedurende drie maan den ter gemeentesecretarie - afdeling Algemene Zaken - voor een ieder ter inzage ligt de verordening tot eerste wijziging van de parkeerexcessenverordening voor deze gemeente. De wijzi ging werd vastgesteld bij raadsbesluit van 25 november 1981 en is in werkinggetreden dd. 27 februari 1982. Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en gunningen verleend: aan de heer J. Tofield, Wagnerlaan 7 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van de voor- en achtergevel van een kan toorruimte aan de Noordkade 155; aan de heer H. R. Burger, Prinses Margrietstraat 47 te Wad dinxveen, voor het vergroten van een woonhuis; aan de heer L. C. van Klaveren, Noordeinde 140 te Waddinx veen, voor het oprichten van een trekkas. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurs zaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. WADDINXVEEN/REEUWIJK - Het CDA-statenlid en lijsttrekker voor zijn partij bij de woensdag 24 maart te houden verkiezingen voor de pro vinciale staten van Zuid-Holland, drs. J.D. Gabor, ziet helemaal niets in een eventuele samenvoeging van Reeuwijk en Waddinxveen bij Gouda. Ook een eventueel samengaan van Reeuwijk en Bodegraven noemde hij onaanvaardbaar op een dinsdagavond in Reeuwijk gehouden verkiezings bijeenkomst. Drs. Gabor plaatste zijn opmerkin gen in het kader van de gemeente lijke herindelingsplannen, waarbij er van wordt uitgegaan kleine gemeen ten niet langer zelfstandig te laten zijn en op te laten gaan in andere (omliggende) gemeenten. Op die manier zou de bestuurskracht van kleinere kernen behoorlijk kun nen worden verstrekt, zo is de rede nering, hoewel overal in het land pro testen zijn over het effect van derge lijke samenvoegingen, waaraan bij een reorganisatie van het binnen lands bestuur niet ontkomen lijkt te kunnen worden. De CDA-statenfractie liet er in Reeu wijk geen misverstand over bestaan dat de gemeente Gouda de moge lijkheid moet hebben om te kunnen uitbreiden, waardoor de eigen toe komst als opvangkern is gewaar borgd. Om van die uitbreidingweker te zijn zou de kaas- en kaarsen stad ook moeten kunnen beschikken over het deel van de Zuidplaspolder bij Moordrecht, waarover in verband met Goudse woningbouwplannen al zoveel te doen is geweest. Theater. Dit speciaal abonnementje (kaarten inclusief busvervoer in de prijzen van f 25,-ƒ35,wordt herhaald op vrijdagavond 14 mei. De Waddinxveense buspassagiers maakten in Scheveningen een wereld première mee: het ballet ’’Gange” van Billy Forsythe, de spraakmakende cho reograaf die vorig jaar met zijn ”Say Bye-Bye” het Circustheater op zijn kop zette. Vrijdagavond werd verder uitge voerd ’’Sinfonietta” van Jiri Kylian, een stralend werk op de sprankelende koperfanfares van Janacek, en het sfeervolle en nostalgische ’’Summer’s End” van Glen Tetley. Voordat Billy Forsythe begon aan ’’Gange”, zijn vierde ballet bij het Ne derlands Danstheater, verspreidde hij onder de dansers een enquête. Zij moe sten vragen beantwoorden over hun ei gen danservaring en over hun indruk ken van het danspubliek. Op basis hier van startten zij gezamenlijk een onder zoeksproces, waaruit geleidelijk een nieuwe kijkervaring voor het publiek en een nieuwe theatrale vorm zou moeten ontstaan. De enquête leidde niet alleen tot een soort vergaarbak van korte dans-scènes (meer dan drie uur!), maar ook tot een elektronische geluidscollage en een ruimtelijke afbakening tussen Forsythe en Michael Simon. Dat wil zeggen dat binnen en boven langs een stellage van twee haaks op elkaar staande kale wan den zich dertien zichtbare en elf on zichtbare leden van het Danstheater bevinden. De ’’onzichtbaren” zijn niet alleen uitvoerenden, maar ook toe schouwers van de "zichtbare dansers”. In gezamenlijk overleg met alle betrok kenen bij dit nieuwe ballet-proces zijn de scènes drastisch geschift en in een formele volgorde achter elkaar gezet. Zo ontstond een ongebruikelijke gang van zaken (Gange), waarin de dansers niet zozeer de instrumenten van de scheppende choreograaf zijn, maar vooral de uitdragers en dragers van dit ’’ballet over ballet”. Juist omdat Gange ”een tussenstadium in een eindeloos proces” wordt geacht, waarin zowel naar persoonlijke ervarin gen als naar de conventies van theater en ballet wordt gezocht, krijgt het pu bliek herhaaldelijk het verzoek zo on bevangen mogelijk te kijken. Uitdruk kelijk zeggen de dansers ”sit and watch" en zij achten het essentieel dat de vraag naar zingeving of het verlenen van een betekenis wordt weggelaten. Het uiteindelijke resultaat van dit alles is een uur lange aaneenschakeling van korte scènes, die elk autonoom zijn in hun vaak zeer korte duur en hun ge bruik van ruimte. 7» Groentehandelaar J. Tol met zijn vrouw achter de toonbank in hun vernieuwde groente- en fruitzaak aan de Zuidkade. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). In Waddinxveen doet de stichting het meest aan peuteropvang. Zo worden er vier peuterspeelzalen beheerd. Daar naast worden er peuteractiviteiten ont wikkeld door de speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse en door de commissie Wijkwerk Zuid iri de Si Victorwijk. ONTWERPPLAN Over het peuterwerk in Waddinxveen staat een uitvoerige passage opgeno men in het ontwerp-plan sociaal- culturele activiteiten 1982-1985 dat op dit moment, na het verwerken van de geleverde inspraak, wordt klaarge maakt voor vaststelling in de gemeente raad. Over het ontwerp-plan zijn twee hoorzittingen gehouden en vergaderde vorige week woensdagavond ook nog eens de gemeentelijke planningsgroep voor sociaal-culturele activiteiten, welke wordt voorgezeten door wethou der A. H. van Gent (PvdA). Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (C.R.M.) re kent tot het peuterwerk: ’’Organisaties met activiteiten voor peuters, die gedu rende één of meer dagdelen per week worden uitgevoerd”. De Werkgemeen schap Kindercentra Nederland om schrijft deze werkvorm als: het re gelmatig geven van verzorging en bege leiding aan kinderen in het verlengde van en in wisselwerking met het eigen opvoedingsmilieu in een passende daar toe ingerichte ruimte, gericht op een optimale, verantwoord begeleide ontp looiing van het kind door middel van spel- en contactmogelijkheden in een groepsverband van verantwoorde om vang, waarbij door de ouders geformu leerde uitgangspunten worden nagestreefd’’. ACCOMMODATIE In het ontwerp-plan sociaal-culturele activiteiten wordt opgemerkt dat de be huizing van de huidige peuterspeelzalen van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen meer in overeenstemming zou moeten wor den gebracht met de normen die de Werkgemeenschap Kindercentra daar toe heeft opgesteld. Daar gemiddeld 100 kinderen op de wachtlijst staan, zou ter verlichting daarvan een vijfde peu terspeelzaal moeten worden opgericht. Gestreefd zou moeten worden naar het huisvesten van peuterspeelzalen in mul tifunctionele wijkgebouwen, waarbij dan wel moet worden onderzocht welke werkvormen zich wel met het peuter- speelzaalwerk laten combineren en welke niet. Het peuterspeelzaalwerk zou ook meer wijkgericht moeten worden ge^rgani- zalen verbonden consequenties. Commissie Openbare Werken en Bedrijven. Woensdag 3 maart 1982,aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Verslag van de vergadering van 3 februari 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. aanschaf on- derhoudsapparatuur halfverharde velden 4. Het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. vervanging kleine vrachtauto. 5. Wijzigen/aanpassen kruispunt Chopinlaan/Beethovenlaan. 6. Het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het aanbrengen van een toplaag op de Beijerincklaan. 7. Het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. gedeeltelijke opheffing van het woonwagenkamp Onderweg. 8. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. schaffingen ten behoeve van de Streekmuziekschool "Wad dinxveen” (ten laste van de reserve). 4. Beschikbaarstelling krediet ad f 8.580,— voor de aanschaf fing van onderhoudsapparatuur voor de half verharde velden. 5. Verlenen van een krediet van f 34.684,voor de aankoop van een kleine vrachtauto. 6. Verlenen van een aanvullend krediet ad f 31.500,voor de uitbreiding van de Prof. Kohnstammschool. 7. Aankoop en pachtontbinding gronden Kanaaldijk. 8. Wat verder ter tafel komt. 9. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. seerd, waardoor de samenhang met an dere werkvormen kan worden vergroot. Tevens zal de band tussen het leefmi lieu van het kind en de peuterspeelzaal daardoor worden vergroot en kunnen er meer mogelijkheden ontstaan tot so ciale contacten tussen de verschillende verzorgers. Overigens kan het aanbod van peuters in een bepaalde wijk zodanig gering Commissie Welzijnszaken. Donderdag 4 maart 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 januari jl- 3. Ingekomen stukken. 4. Bibliotheeknota. 5. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. WADDINXVEEN Donderdagavond 4 maart om half negen geeft de uit Mexico afkomstige pianist Jaime Catan een concert in de raadzaal van het gemeentehuis. De opbrengst van dit con cert is bestemd voor de actie "Waddinxveen helpt Polen”, welke eind vorig jaar nog de naam ”D-day voor Polen” had. Jaime Catan speelt werken van Scarlatti, Beethoven, Brahms en Chopin. De toegangsprijs bedraagt f. 12,50 per persoon.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3