JORGE ORAISON EN GERARD DEKKER IN RAADZAAL W’VEEN Staten-forum in AF-centrum Waddinxveen FIAT AUTO NEDERLAND B.V. GARAGE KOOL Rob Tol naar voorronde J. Rootert (62) 40 jaar bij Van den Berg Demonstraties wand- en vloerafwerking ’’sterkste man” foto sjaak noteboom Staatssecretaris bezoekt in Gouda regio-brandweer Woensdag 17 maart Prijsklaveijassen voor bejaarden Programma In Bouwvoorlichting aan de Staringlaan ’’Zorg voor de omgeving” in Gouds museum Felix Hettema spreekt in Party Home in Importeur van Fiat in Nederland, maakt bekend dat voor Waddinxveen als officieel service- en verkooppunt voor personen- en bestelwagens is aangesteld: Dorpsstraat 72, Waddinxveen, tel. 01828 - 2792. In de nieuwe en ruime showroom van Garage Kool vindt u het volledige assortiment van Fiat. Een professionele staf staat klaar om u met kennis van zaken te adviseren. De uitstekend geoutilleerde werkplaats is bemand met vakkundig geschoolde specialisten, die garant staan voor een perfekte service. Kortom, Garage Kool is de nieuwe Fiat Dealer, voor Waddinxveen. I verschillend formaat in exclusief album WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 MAART 1982 De in de Waddinxveense raadzaal optredende gitarist Jorge Oraison. en 1685-1757, Waddinxveens "sterkeman"Rob Tol. zal de heer Rootert een receptie worden aangeboden. ansn i 3 i I- i Fabrieksdemonstratuers zullen laten zien hoe wand- en vloertegels moeten worden gelijmd bij nieuwbouw, maar ook over bestaand tegelwerk bij reno vatie. Verder hoe de tegels moeten wor den afgevoegd en hoe baksteenstrips kunnen worden aangebracht en afge voegd. Ook het aanbrengen van andere ca. clave- WADDINXVEEN Voor alle bejaar den is er weer prijsklaverjassen op maandagavond 15 maart in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnen- pad. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Begonnen wordt om 19.30 uur. De kosten bedragen een rijksdaafcier. Deze taken worden tot op vandaag nog met taaie werklust volbracht en alhoe wel in zijn 62e levensjaar zijnde, valt aan VUT nog niet te denken. GOUDA ”De zorg voor de omge ving" heeft de tentoonstelling die tot en met zondag 18 april wordt gehouden in de Stedelijke Musea aan de Oosthaven 9 in Gouda. Deze expositie is vorige week zaterdag niet officieel geopend, maar in de plaats daarvan wordt er aan het einde een forum gehouden, waarin zal worden gediscussieerd over de "zorg voor de omgeving" in Gouda en omstreken. WADDINXVEEN Bij Machinefabriek Van den Berg Waddinxveen aan de Henegouwerweg wordt op vrijdag 19 maart het feit herdacht, dat de heer J. Rootert (62), algemeen bedrijfsleider en procuratiehouder, 40 jaar geleden in dienst van de Waddinxveense onderneming trad. Vrijdag 19 maart ’s middags tussen 3 en 4 uur zal in de bedrijfskantine van Van den Berg het jubileum feestelijk worden herdacht. In aansluiting daarop KERK De heer Rootert heeft buiten zijn ener verend dagelijks werk nog tijd en ambi- tei kunnen vinden zich aan andere za ken te wijden. Zo was hij ambtsdrager De toen 21-jarige jongeman ving mid denin de oorlog zijn werkzaamheden aan ais timmerman op een afdeling waar houten riemschijven werden ver vaardigd, een produkt waarvan de glo rie reeds lang is vergaan. Hij doorliep •achtereenvolgens de afdelingen molen makerij en buitendienst-montage, werd de eerste tekenaar die het bedrijf aan stelde en bekleedde daarnaast - de oor- log was inmiddels voorbij - funkties als in de Gereformeerde Kerk, vele jaren technisch inkoper, kalkulator, produk- Na de lunch in het Goudse museum restaurant De Zes Sterren is er nog een slotbijeenkomst in het gebouw van het Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Midden-Holland, waar het secre tariaat van de Regionale Brandweer is gevestigd, en een korte persconferen tie. Het gezamenlijk gebied van de Re gionale Brandweeromvat 428,80 vier kante kilometer met een totaal aantal inwoners van 250.162. In Waddinxveen beschikt de Regionale Brandweer over een steunzender. voorzitter van de Gereformeerd Kerk koor, oprichter van een interdiaconale stichting voor gezinsverzorging, later ondergebracht in de Stichting Zuidplas en heden ten dage nog bestuurslid van de Prot. Chr. Stichting Bejaardentehuis "Souburgh”. geven over het belang van gezonde, ver antwoorde voeding. In de meer dan 150 lezingen, die hij jaarlijks door het ge hele land houdt, trekt hij doorgaans veel belangstellenden. Hettema vindt daarom zoveel gehoor, omdat hij kans ziet het belang van ge zonde voeding uit te leggen, zonder daarbij in extremen te vervallen. Zijn fi losofie houdt zorgvuldig de gulden mid denweg tussen de strenge reformleer en de huidige - minder gezonde - opvattin gen over voeding. In heldere, begrijp bare taal slaagt hij er bovendien in de ingewikkelde theoriën van de natuurge neeskunde op eenvoudige, aanspre kende wijze uit te leggen. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON 101828) 2477 JORGE ORAISON Jorge Oraison werd geboren in Mon tevideo, Uruguay, in 1946. Hij be gon zijn muziekstudie aan het Con- servatorio Municipal en kreeg gitaar lessen van de lerares Lola G. de Ayestaran. In 1968 werd hem de eerste prijs toegekend in de ’’Jeunesses Musi- cales” van zijn land, waaraan een uit gebreide nationale concerttournee verbonden was. In 1969 ontving hij een beurs van het ’’Institute de Cultura Hispanica” om zijn studie te kunnen voortzetten bij Jose Tomas te Santiago de Com- postella. In 1971 werd hem op het "XIII Con- wand- en vloerbekledingen worden ge demonstreerd, zoals muurlinnen, vinyl- behang met sierpleisterstructuur, de nieuwe wanddecoratie "flocking”, sierpleisters en lamel parket. Bouwvoorlichting Waddinxveen heeft het initiatief voor deze demonstraties genomen, omdat een onjuiste verwer- de Nederland- de provincie Noord-Brabant in de Orgelelfsteden (serie Bach-concerten door heel Ne derland) Zijn onderzoekingen op het gebied van de oude stemmingen, waarmee hij - wat de praktische toepassing betreft - in Nederland baanbrekend werk verrichtte, en waarover ook artikelen van zijn hand verschenen in verschillende muziektijdschriften, hebben zelfs de aandacht getrokken van autoriteiten op dit gebied, zoals prof. dr. A.D. Fokker. Als clavecimbel-solist trad Gerard Dekker zeel veelvuldig op met het strijkorkest Amsterdam Sinfonietta. Ook bij andere orkesten, zoals het Brabants Orkest, het BRT-kameror- kest en het Brabants Kamerorkest was hij solist. Met Concerto Amsterdam legde hij WADDINXVEEN De Waddinxveense "sterke man” Rob Tol van de leplaan is door de AVRO-televisie uitgenodigd om mee te doen aan de voorronde van het tv-programma "De sterkste man van Nederland”. Deze voorronde wordt gehouden op donderdag 11 maart in het gebouw van de Gooise Groentenveiling in Hilversum. Het is de bedoeling dat op deze dag, die tot ongeveer vijf uur ’s middags zal duren, alle deelnemers vier krachtsportonderdelen afwerken, waarna op grond van de resultaten vier deelnemers en één reserve zullen worden ge selecteerd voor de opnamen van het bekende AVRO-programma, die op woensdag 7 en donderdag 8 april in De Meerpaal in Dronten zullen wor den gehouden. De onderdelen waarop de selectie plaats vindt zijn vaten tillen, kruiwagen race, banden werp.en en vrachtwagen-race. Rob Tol zal in eigen sportkle- ding naar de voorronde in Hilversum gaan, ondanks het feit dat reiskosten niet zullen worden vergoed. Hij vindt het al een hele eer tot de voorronde van het AVRO-televisieprogramma te zijn doorgedrongen. tieleideren binnendienst verkoper. Bij de groeiende bedrijfswoning in de i zestiger jaren splitsten zich allengs en- kele taken af, maar die van inkoop, cal- culatie en organisatie van pröduktie en i buitenmontage bleven op hem rusten. Zo zuilen er bezoeken worden gebracht aan het stadhuis van Gouda, waar een korte schets zal worden gegeven van de Regionale Braridweer Midden-Hollapd en de problemen waarvoor deze zich gesteld ziet, de brandweerkazerne, met een uiteenzetting van regionaal coördinator W. ten Hoven, de stalling- sruimte van de regionale voertuigen en de Centrale Post Ambulancevervoer (CPA), waar voorzitter R. J. G. Bandell de nodige toelichting zal geven. WADDINXVEEN Donderdagavond 18 maart om half negen wordt in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis het voorlaatste kamermuziekconcert gegeven in deze derde reeks. Op zullen treden volgende week donderdagavond Jorge Oraison (gitaar) en Gerard Dekker (clavecimbcl). Donderdagavond 22 april is de laatste avond van dit seizoen met Ruud van der Meer (bariton) en Rudolf Jansen (piano) met werken van Brahms, rulenc en Duparc. Felix Ragnar Hettema. king van wand- en vloermaterialen vaak teleurstellingen oplevert. Immers, fa brikanten laten in folders en show rooms zien hoe fraai het resultaat met hun materiaal kan worden en dat mate riaal is gemakkelijk gekocht. Maar dan komt het belangrijkste:het aanbrengen waarbij een onjuiste verwerking dure een cyclus van clavecimbelconcerten van J.S. Bach vast voor de NCRV- radio. In het kader van het Holland Festival trad hij op met het Amati Ensemble Berlin in het Concertge bouw te Amsterdam. Met Amster dam Sinfonietta maakte hij radio- opnamen van de orgelconcerten van G.F. Handel. Gerard Dekker maakt veel kamermuziek in diverse kleine ensembles. Zijn clavecimbel- en orgelspel werd ook op grammafoonplaten vastge legd, en wel bij de merken KRO klassiek, His Master’s Voice en Editio Laran. Naast zijn uitgebreide concertprak- tijk is Gerard Dekker verbonden aan het Brabants Conservatorium te Til burg als hoofdvakdocent clavecimbel, interpretatie en basso continuo. GOUDA Staatssecretaris drs. G. van Leijenhorst van Binnenlandse Zaken brengt donderdag 11 maart de gehele dag een werkbezoek aan de Regionale Brandweer Midden-Holland, waarbij ook de Waddinxveense en Boskoopse vrijwillige brandweer zijn aangesloten. Bij dat bezoek zijn ook betrokken de gemeente Gouda en de Regionale Am bulancedienst Midden-Holland. val van Vlaanderen voor de BRT te Antwerpen en voor BRT III te Brus sel) en concerteerde in Duitsland, Noorwegen en de D.D.R. (opnamen door D.D.R. Rundfunk Berlin op het Silbermann-orgel van Schloss Burgk). Hij is vooral bekend geworden door zijn talrijke recitals voor de radio, waarin hij oude muziek vertolkte in de oorspronkelijke stemmingen. Hij trad herhaaldelijk op voor de televi sie in Nederland en Duitsland. In november 1975 vertegenwoordigde hij op uitnodiging van se Bachvereniging en mooie materialen kan verprutsen. Vrijwel iedereen, zowel vakman als hobbyist heeft een dergelijke ervaring wel eens in de praktijk opgedaan. Bouwvoorlichting Waddinxveen ver trouwt erop met de demonstraties een bijdrage te leveren aan een goed resul taat bij het afwerken van wanden en vloeren. In de vorm van de dagelijkse omgeving van wonen en werken komen de heer sende opvattingen van de samenleving tot uitdrukking. Zo kun je er bijvoor beeld aan aflezen hoe wij met onze schaarse energiebronnen omspringen of waar wij onze prioriteiten leggen in zake de leefbaarheid van onze omge ving. Kortom, vanuit onze manier van leven en werken bepalen we in niet ge ringe mate hoe onze omgeving er uit ziet. Diezelfde -omgeving heeft overi gens op haar beurt ook de nodige in vloed op onze samenleving. Er is sprake van een wisselwerking. In het eerste onderdeel van de tentoon stelling "De zorg voor de omgeving” waarin deze w isselwerking tussen mens en natuur centraal staat, wordt in een aantal nagebouwde situaties getoond hoe onze woon- en werkomgeving er te genwoordig uitziet. Daarbij wordt er gewezen op de voor- en nadelen van onze huidige manier van leven en hoe die levenswijze aan de omgeving is af te lezen. Er heerst weliswaar veel onvrede over ons leefmilieu maar deze mag niet los gezien worden van onze manier van wonen en werken. Verandering in onze omgeving betekent tegelijkertijd veran dering in onze manier van leven. Het tweede deel van de expositie laat aan de hand van foto's en teksten zien wat er aan de vorm van onze omgeving veranderd kan worden. In het verleden is er een enorme ervaring met vormge ving opgedaan waarvan in de huidige si tuatie gebruik gemaakt kan worden. Uit dat verleden blijkt vooral dat de mensen behoefte hebben aan herken ningspunten teneinde zich gemakkelijk in hun omgeving te kunnen bewegen. Architecten en stedebouwkundigen hebben als taak daarvoor een duidelijke structuur te leveren die vervolgens door het publiek naar eigen inzicht kan wor den ingevuld. Het is duidelijk dat daar- - bij ook rekening moet worden gehou den met de leefbaarheid van de omge ving. Er moet sprake zijn van een geven en nemen van beide kanten, een wissel werking die onze zorg voor de omge ving tot uitdrukking brengt. WADDINXVEEN Met het oog op de woensdag 24 maart te houden verkiezingen voor de provinciale staten houden de politieke partijen CDA, PvdA, D’66 en VVD volgende week woensdagavond 17 maart om acht uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad in Wad dinxveen een politiek forum. In het forum zullen plaatsnemen: voor het CDA ir. N. Buysert, lid van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland en lid van de Eerste Kamer, voor de PvdA drs. J. Borgman, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, voor D’66 A. Lijssel en voor de VVD J. Noorland, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Elk forumlid zal een inleiding houden van ongeveer 10 minuten. Daarna zal er een pauze worden gehouden. Na de pauze zal het forum in debat met de zaal gaan. Een ieder die belangstelling heeft is van harte welkom. WADDINXVEEN Programma voor het conceft van Jorge Orai son (gitaar) en Gerard Dekker (clavecimbel) op donderdag, 18 maart 1982 om 20.30 uur. Enriquez de Valderrabano, 1500-ca. 1557, gitaar en cimbel a. Sobre el canto llano del Conde Claros b. Contrapunto sobre el tenor de la Baxa Lays de Narvaez, le helft 17e eeuw, gitaarsolo a. Canción del Emperador b. Baxa del Contrapunto Henry Purcell, 1659-1695, clave- cimbelsolo Suite Prelude Almand Corant' Saraband Trumpet tune Manuel Ponce, 1882-1948 a. Giga melancólica (gitaarsolo) b. Andantino (gitaarsolo) c. Prelude (gitaar clavecimbel) PAUZE Domenico Scarlatti, clavecimbelsolo Sonate in E gr. t. K380 Sonate in A gr. t. K533 Fernando Carulli, 1770-1841. gi taar en clavecimbel Sonate nr. 1 in A gr.t. op 21 Moderato Adagio Rondo (allegretto) Luigi Boccherini. 1743-1805, gitaar en clavecimbel Introduction and Fadango (bewerking Julian Bream) WADDINXVEEN Opde zaterdagen 13 en 20 maart van 10.00 tot 13.00 uur zal een aantal fabrikanten en impor teurs in Bouwvoorlichting aan de Wad dinxveense Staringlaan demonstraties verzorgen van het afwerken van wan den en vloeren met verschillende mate rialen. Gerard Dekker begon zijn loopbaan als pianist, organist en koordiri gent, maar sedert 1964 heeft hij zich uitsluitend op het clavecimbel- en orgel-spel toegelegd, waarbij zijn spe cialiteit in het vertolken van de mu ziek der oude meesters bijzonder op- valt. Zijn orgelrepertoire omvat echter werken uit alle stijlperioden. Gerard Dekker geeft veel concerten als solist in binnen- en buitenland. Tevens is hij een veelgevraagd con- tinuo-speler. Hij gaf een serie con certen te Londen, trad meerdere ma len op in België (o.a. in het Festi- WADDINXVEEN Schrijver en natuurgeneeskunde-voorvechter Felix Ragnar Hettema komt op initiatief van kruiderij De Peperboom van de Pas sage in Party Home aan de Passage op maandagavond 22 maart om acht uur spreken over het belang van gezonde en vooral evenwichtige voeding. Dat na melijk is de basis voor evenwicht in het lichaam, waardoor het eigen genezend vermogen van de mens wordt gestimu leerd. Kaarten voor deze avond zijn a 1,50 verkrijgbaar bij kruiderij De Pe perboom. Hettema verwierf in Nederland vooral grote bekendheid met zijn laatste twee boeken: het Praktisch Reform Hand boek en het meest recente Hettema’s Gezondheidsboek (uitgave Elsevier). Van beide boeken gingen er intussen vele tienduizenden over de toonbank. In het Gezondheidsboek plaatst Het tema het belang van goede voeding in de totale context van de natuurgeneeskunde. GULDEN MIDDENWEG Felix Ragnar Hettema heeft zich in de afgelopen jaren ten volle ingezet voor zijn ideaal: zoveel mogelijk voorlichting COUrs International de Guitarre” te Parijs een zilveren medaille toe gekend. Momenteel is hij als hoofdvakleraar gitaar verbonden aan het Twents Conservatorium te Enschede. GERARD DEKKER Gerard Dekker werd geboren te Utrecht. Hij ontving zijn muzikale opleiding achtereenvolgens aan het Nederlands Instituut voor Katholieke Kerkmuziek te Utrecht (laureaat orgel en koordirectie)het Brabantse Conservatorium te Tilburg (piano en theorie der muziek) en het Amster- damsch Conservatorium (einddiplo ma solospel clavecimbel).

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11