Vanessa treedt kopiëren en lichtdrukken K9 01828-7994 op tijdens meubel-modeshow In Zuidplas komen nu ongeveer 2.650 huizen Mr.Opticien J.Grit Een bril van Grit... die staat... die zit. VORIG JAAR 4,6 MLN. AAN BRANDSCHADE Uniek jaar voor Waddinxveense brandweer PvdA-lijst met 12 namen NIEUWE ANTENNES OP CAI-MAST Kinderkledingbeurs Gala-avond voor Polen kost 7,50 REDDERS KRIJGEN HULDE OPDRAOflTOTO /ls— SHOP Waddinxvener W. P. Quartero op OGEM-loon- lijst zonder baan WADDINXVEEN/ROTTERDAM De aan de Prinses Beatrixlaan wonende Waddinxvener W. P. Quartero blijkt ja renlang op de loonlijst van het bouw- en handelsconcern OGEM te hebben ge staan, zonder daarvoor een bijbeho rende functie uit te oefenen. Dat kwam maandag aan de orde tijdens het open baar getuigenverhoor voor de recht bank in Rotterdam, dat was aange vraagd door de Stichting Onderzoek Bedrijfs Informatie (SOBI). Directeur drs. P. Lakeman had hier voor onder meer de oud-consul van Peru, Quartero, opgeroepen, die voor de rechter-comissaris toegaf op 27 mei 1981 als ’’stroman" met 46.666 OGEM- aandelen aanwezig te zijn geweest op de aandeelhoudersvergadering van het concern, waar overigens niet werd ge stemd omdat deze vergadering werd verdaagd naar 8 juli 1981. I Met de bouw zou in 1983 begonnen kunnen worden È^iyiewinkel Onafhankelijk Nieuwsblad Kolibri kleurenfoto's I SCHOONSTE MAKERS 1 f'l l'I ALS WIJ HET Hemslöjd handweverij en Marleentje kindermode bestaat 1 jaar! iE HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-3822 ter gelegenheid hiervan orga- 3 niseren wij 2 open dagen op vrijdag 12 maart van 14.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 13 k maart van 10.00 tot 17.00 uur o I B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 Boskoop telefoon 01727-2310 WILHELMINAKADE58 2741 JV WADDINXVEEN Gouda, Korte Tiendeweg 12, tel. 01820-13033. Gouda, Kleiweg 108 (naast Kleiwegbrug), tel. 01820-16033. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, tel. 01820-32208. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, tel. 01803-4975. Waddinxveen, Passage 220, tel. 01828-4303. Weekblad voor Waddinxveen WOENSDAG 10 MAART 1982 N nieuwste woonwijk nog eens op een rijtje te zetten. 80 s s 1 I l. 1 Thijs Spaans, Anne van Gent, Bertus Jenner, Arie Slinger, Marijke Roeleveld en Marie Boere. Op de foto ontbreekt Lottie v. d. Berg-Bouwman. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). n ïs Vrijdag 12 maart, De Bonkelaar, 9.30-11.00 uur en 13.30-15.30 uur (inleveren Kleding) Zaterdag 13 maart, De Bonkelaar, 9.00-12.00 uur verkoop), 15.00-16.00 uur (afhalen niet-verkochte kleding) WADDINXVEEN Door het vinden van een sponsor is het mogelijk de en treeprijs van de gala-avond voor Polen op zaterdagavond 13 maart in Het Tref punt te verlagen van 12,50 naar f 7,50 per persoon. TjdNBM ^JAARGANG No. 1760 HOOFDREDACTEUR: EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN, KANTOOR: ORANJELAAN 9, TEL. (01828)4788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 8007 Opvallend was in Rotterdam wel, dat oud-bestuurder Maingay verklaarde, dat de Peruaanse consul W. T. Quar- tero op zekere momenten wel op een vergadering zou zijn geweest”, terwijl de consul zelf verklaarde, bij uitzon dering wel een keer als gemachtigde te zijn opgetreden. Alle getuigen verklaar den, dat zij onder alle omstandigheden volkomen vrij waren geweest in hun stemgedrag. optreden tijdens de volgende week woensdagavond 17 maart om acht uur in de toonzalen van stoel- en meubelfa briek Van Barkesteijn aan de Noor- dringdijk samen met modehuis Verba- kel BV van de Zuidkade voor de tweede maal te houden meubel-modeshow. Het optreden van Vanessa, dat een hall uur duurt, werd dinsdagmorgen rond gemaakt. Net als in september vorig jaar openen Verbakel en Berkesteijn het mode- seizoen met een wervelende mode- en meubelshow. Opnieuw tonen zij aan dat er een nauwe relatie bestaat tussen mode en wonen. In de gezellige toonza len van Van Berkesteijn kan men (met een drankje) genieten van een show waarin het allernieuwste modenieuws wordt geshowd. Vanouds gepresenteerd door mode-coördinator A. Teunissen. In de pauze is er weer volop de gelegen heid tot het bekijken van de schitte rende interieurs welke Van Berkesteijn heeft samengebracht. Kaarten voor de meubel-modeshow zijn a 6,verkrijgbaar bij Verbakel en Van Berkesteijn. ”De drie eerdergenoemde branden op 9 januari, 14 en 25 februari, zorgden er ook voor, dat ik direct al in mijn periode als waarnemend commandant letterlijk en figuurlijk Het aantal maximaal te bouwen woningen per jaar bedraagt 180 voor de gehele gemeente. Per 1 januari 1983 (vermoedelijk startdatum eerste woningproject) zal een achterstand van ca. 500 woningen in de bouw productie zijn ontstaan, omdat niet aansluitend aan Zuidkade I gebouwd is kunnen worden. Daarop pakte hij de roeispaan van een langs de kant liggende roeiboot om op die manier te proberen een ruit in te slaan. Bij het snel teruglopen naar de kraan zag de man, die als wachtmeester van de reserve-rijkspolitie gestationeerd is bij de groep Waddinxveen/Moerka- pelle van de rijkspolitie, die de ma chinist zich alsnog onder water uit de cabine had gewerkt, maar dat er weinig tekenen van leven meer waren te be speuren. De heer Verboom gooide de roeispaan weg en sprong gekleed te water. Hij wist de man, die evenals de Waddinxve- ner stevig tegen de kou gekleed was, di verse keren boven water te brengen. Maar door de kou en de vermoeiende inspanningen lukte dit niet geheel. Op een afstand van ongeveer zeven meter uit de walkant verdween de Reeuwij ker, die niet kon zwemmen, onder wa ter op de plek waar het zojuist tot drie meter diep was uitgebaggerd. Uiteinde lijk lukte het de Waddinxveense reserve-wachtmeester bij de kant te ko men zonder de onfortuinlijke ma chinist. Daar was inmiddels aangekomen de Gouderakse grondwerker K.van Vliet die het ongeval op een afstand had zien gebeuren en naar de plaats des onheils was gerend. De man holde naar de roei boot en roeide daarmee naar de plaats waar de machinist volgens de Wad- dinxvener Verboom onder water moest zjjn gebleven. Op de tast werd de Reeu wijker aan zijn haren met het gezicht boven water getroKken. De provinciaal ambtenaar ging onmiddellijk het water in en wist de Reeuwijker in de roeiboot te krijgen. De kraanmachinist gaf geen teken van léven meer. De heer Verboom paste meteen mond-op-mond-beademing toe en na geruime tijd begon de machinist te braken. Intussen arriveerde de ge waarschuwde huisarts en de rijkspolitie. Inmiddels is een 5-tal beroepschriften bij de Kroon ingediend tegen de be slissing van Gedeputeerde Staten. Zolang er nog geen beslissing van de Kroon is, is er nog geen rechts kracht hebbend bestemmingsplan. Dit betekent dat er formeel nog geen uitwerkingsplannen kunnen worden vastgesteld en dat voorlopig nog met een bijzondere procedure gewerkt zal moeten worden. HERZIENING Het vastgestelde bestemmingsplan ging uit van een te realiseren aantal woningen van minimaal 2250 en maximaal 2450. De verdeling over de verschillende financieringssectoren was 40 procent woningwet, 40 pro cent premie en 20 procent vrije sector. In verband met de opgetre den verminderde belangstelling voor vrije sectorwoningen dienen deze per centages gewijzigd te worden. Dit heeft tot gevolg dat - om het plan exploitabel te houden - een gro ter aantal woningen gerealiseerd dient te worden. Thans wordt uit gegaan van ca. 2650 woningen, ver deeld als volgt: 35 procent woning- f. 60.000,— (gestapeld (80 m2) f. 30.000,-). Door de gemeenteraad is op 17 de cember 1980 het bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980” vastgesteld. Dit plan is opgezet als globaal be stemmingsplan, zodat op de plan- kaart uitsluitend de hoofdzaken zijn aangegeven. Op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de door de gemeenteraad gegeven uit- 'verkingsregels dient het college van Burgemeester en Wethouders het plan verder uit te werken in gedetail leerde plankaarten en voorschriften. Deze vormen, uiteindelijk het toet singskader voor de verlening van bouwvergunningen. Het bestemmingsplan is op 16 sep tember 1981 gedeeltelijk goedge keurd door het college van Gede puteerde Staten. Goedkeuring is o.a. onthouden aan de strook ter breedte 'an 100 meter, waarin het zoetwater- kanaal als ondergrondse koker was geprojecteerd. Hoewel de definitieve beslissing tot het laten vervallen van bet zoetwaterkanaal Waddinxveen- oorburg nog niet genomen is, wordt bij de verdere planvorming met het zoetwaterkanaal of koker op voor band geen rekening meer gehouden. ADDINXVEEN De zangeres Van- Wsa, waarover thans zoveel wordt ge schreven nu zij met haar plaatje Upside Down zo hoog in de hitparade staat, zal r- i ”We zij erg blij met deze ontwikke ling”, aldus de organisator. ’’Komt u dus allen naar Het Trefpunt, alwaar een keur aan artiesten op zal treden die avond. Zo zal deavond muzikaal wor den ondersteund door de in Wad dinxveen bekende Night Stars. Boven dien is er een verloting met vele prijzen. Al met al zeer de moeite waard.” WADDINXVEEN - Op de tij dens de openbare ledenvergade ring van de afdeling Waddinx veen van de Partij van de Ar beid definitief vastgestelde kan didatenlijst voor de woensdag 2 juni te houden gemeenteraads verkiezingen staat Rooie Vrouw Bep Vermeij niet op de vierde plaats - zoals vorige week abusievelijk was gemeld -, maar op de derde. Op de vierde plaats staat oud-PvdA-voorzit- ter drs. Martin Kraaijestein. De volledige kandidatenlijst, die zoals bericht wordt aange voerd door de 56-jarige gebo ren en getogen wethouder Anne van Gent, ziet er voor de Partij van de Arbeid (die thans in de gemeenteraad vijf zetels bezet) zo uit: 1Anne van Gent 2. Marie Boere 3. Bep Vermeij 4. Martin Kraaijestein 5. Dirk Lont 6. Charles Wijnen 7. Jettie Bonsel-Snelleman 8. Lottie v.d. Berg-Bouwman 9. Marjanne Roeleveld 10. Thijs Spaans 11Arie Slinger 12. Bertus Jenner WADDINXVEEN Het Wad dinxveense gemeentebestuur heeftge- luisterd naar het toenemend aantal klachten van de Waddinxveners over de kwaliteit van de door de Centrale Antenne-Inrichting (CAI) geleverde tv- beelden. In de vorige week woensdaga vond gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven heeft wethouder P. F. J. van Schie (CDA) meegedeeld dat me dio half april nieuwe ’’professionele wi- pic” antennes op de CAI-mast aan de Staringlaan zuiden worden aange bracht. Dit ter vervanging van de hui dige antennes. De kwaliteit van de beelden, welke via het Centraal Antenne Systeem op het scherm van de t.v.-toestellen komen, blijkt in ieder geval de laatste tijd slech ter te zijn geworden. Onderzoek in het systeem heeft niet geleid tot het vinden van storingen of onvolkomenheden daarin. Zoals bekend kunnen geen be tere signalen doorgegeven worden dan uit de ether worden opgevangen. Om ook op dit punt zekerheid te heb ben dat ontvangst van die signalen op timaal is, enige weken geleden door de gemeente opdracht verstrekt de antennes van de buitenlandse zenders, die inmid dels bijna 5 jaar oud zijn, te vervangen door de meest moderne en gekwalifi ceerde antennes die op dit moment ver krijgbaar zijn (zgn. wipic-antennes). Dathet met de tv-ontvangst niet best is was ook al gebleken uit brieven van Waddinxveners die geplaatst werden in de rubriek ’’Lezers Schrijven” van het Weekblad voor Waddinxveen. Die briefschrijvers waren G. H. van Lo- chem uit de Jan Luykenstraat 14 en Ph. van der Wees uit de Schuberthof 22. Juist deze week ontvingen we van ir. W. J. de Vos uit de Prinses Beatrixlaan 130 een afschrift van de volgende brief, die hij naarde gemeente had geschreven: ’’Dezer dagen heb ik aan u overge maakt f 37,13, dit 5/8 x 59,40, als abonnementsgeld voor het eerste half jaar 1982. Dit bedrag is in overeenstem ming gebracht met de door u geleverde prestatie, dat wil zeggen het leveren van signalen voor 5/8 van het toegezegde aantal zenders. Zodra de signalen van goede kwaliteit zijn ben ik graag bereid het door u voor de contributie ge vraagde bedrag volledig te betalen.” Op die dag vertegenwoordigde B. A. M. van Hedel, de medewerker van het Am sterdamse effectenkantoor Kempen en Co. die door een ’’administratieve fout” eigenaar was geworden van 58.000 OGEM-aandelen, het aandelenpakket dat vermoedelijk op naam stond van de Waddinxvener Quartero. Dit aandelen pakket was vermoedelijk afkomstig van een groepje mensen, dat in het verleden een bedrijf aan OGEM had verkocht, en daarvoor was betaald met aandelen. Tijdens de hoorzitting van de in totaal vier OGEM-stromannen voor de rechter-commissaris van de Rotter damse rechtbank bleek dat het niet on gebruikelijk was, dat OGEM bij dit soort transacties koersgaranties vers trekte, of een terugkoopgarantie gaf. Het secretariaat van OGEM bemid delde over het stemgedrag en wees een gemachtigde aan, die de vergadering zou bezoeken. Op 27 mei was dat Quar tero, op 8 juli werd oud-OGEM- secretarisTh. Verduin aangewezen. Het depotbewijs voor de aandeelhou dersvergadering had de Waddinxvener Quartero ontvangen van de bank Pier son Heldring en Pierson. Wie hij tijdens de vergadering eigenlijk vertegenwoor digde, was Quartero niet bekend, zo zei hij maandag in Rotterdam. getrokken. Het aantal malen dat voor hulpverlening anders dan bij brand moest worden uitgerukt, was dit jaar gelijk aan vorig jaar, n.l. 17 maal. Deze hulpverleningen varieerden ook zeer: van onderzoek bij water overlast en C.O.-meten tot een lek geslagen varende heistelling in de Gouwe. Ook hieronder weer een aan tal hulpverleningen bij verkeersonge vallen begrepen. Helaas viel er bij deze laatste hulp verleningen, naast een aantal gewon de verkeersslachtoffers, ook een dodelijk slachtoffer te betreuren, ook voor de duikploeg was 1981 een opmerkelijk jaar, toen zij op 9 november een oefening ’’auto te water” had geënsceneerd. Wie schetst hun verbazing toen zij bij hun duikoefening werkelijk op een auto stuitten - vermoedelijk van dief stal afkomstig -, die daar waarschijn lijk al enkele jaren op de bodem van de Gouwe had gelegen. WADDINXVEEN Op het gemeentehuis is een Stuurgroep Wijk Zuidplas geïnstalleerd door burg< die bestuurlijke begeleiding z ter voorbereiding 1 Wijk Zuidp] van zo’n 2. Izullen worden neergezet in het gebied tussen Piasweg e rincklaan. Reden genoeg om de gegevens over Waddi: wet, 20 procent premie X, 20 pro cent premie B, 20 procent premie- huur en 5 procent vrije sector. Gelet op de beschikbare oppervlakte zal een gedeelte van de woning gesta peld dienen te worden. Als maxi mum wordt aangehouden 30 pro cent. Momenteel worden voorbereidingen getroffen voor de eerste herziening van het bestemmingsplan, waarbij met vorenvermelde cijfers rekening wordt gehouden. Het vorenstaande heeft ook consequenties voor de exploitatie-opzet. Deze is derhalve aangepast. De navolgende kavelprijzen worden thans gecalculeerd (per 1 januari 1982 en excl. B.T.W.): woningwet (130 m2) f. 20.000,— (gestapeld (80 m2) f. 18.000,—); premie A (130 m2) f. 20.000,— (gestapeld (80 m2) f. 18.000,—); premie huur (130 m2) f. 23.000,— (gestapeld (80 m2) f. 20.700,—premie B (130 m2) f. 25.000,— (gestapeld (80 m2) f. 22.500,—); vrije sector (300 m2) een stuurgroep Wijk irgemeester C.M. van der Linden, al geven aan de werkzaamheden ireïding van de realisering van het bestemmingsplan >las 1980. Dit nieuwe bestemmingsplan omvat de douw .650 huizen, die tot in het begin van de jaren negentig en Beije- inxveens Deze achterstand mag ingehaald wor den, dusdanig dat niet meer dan twee jaarcontingenten in één jaar in aanbouw genomen mogen worden. Aangezien de woningbouw elders in de gemeente in mindering dient te worden gebracht kunnen in het eerste jaar maximaal 35 woningen in aanbouw genomen worden en zal de exploitatieduur van het plan ca. 13 jaar bedragen. Dit alles onder de aan name dat het rijk voldoende finan ciële middelen voor premie’s en wo ningwetleningen ter beschikking stelt. WADDINXVEEN Er is vorig jaar sprake geweest van een re- cord-schadebedrag van f. 4.640,900,—. Dit bedrag, zo meldt het dezer dagen verschenen jaarverslag 1981 van de Waddinxveense vrijwillige brandweer, overschrijdt de pieken in 1976 (f. (f. 4.325.000,— brandschade) en in 1980 (f. 1.709.000,—brand schade). Het meeste geld ging vorig jaar heen met branden in een sexclub aan de Kanaaldijk, in een internationale trein, in de speelgoedfabriek van Sliearecht BV aan de St. Victorstraat en in de afbraakpanden aan de Kerkweg-Oost. Volgens de op 1 september aange treden brandweercommandant P. Baan, die het commando overnam van de op 1 januari 1981 vertrok ken A.M. Zwamborn, kan 1981 voor de brandbestrijding in diverse op zichten een bijzonder jaar genoemd worden. In de eerste twee maanden van dat jaar een brand in een sex club, een treinbrand in een inter nationale trein (beiden nog niet eerder voorgekomen in de geschie denis van de Waddinxveense brand weer) en een grote uitslaande brand in de speelgoedfabriek mogen toch wel tot de bijzonderheden genoemd worden, terwijl een uitslaande brand tijdens de jaarwisseling gelukkig ook niet elk jaar voorkomt. WADDINXVEEN Burgemee ster C. M. van der Linden is ge- •aagd donderdagmiddag om vier 77 V ’"VT1 in het gemeentehuis onder- Waddinxvener C. Verboom redde de scheidingen uit te reiken aan de ^euwukse kraanmachinist Olie den C. Verboom uit Wad- ijjnxveen en C. van Vliet Gouderak. De kandidaten van de PvdA voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Zittend van links naar rechts Bep Vermeij. Martin Kraaijestein en Charles Wijnen en staand van links naar rechts Dirk Lont, Jettie Bonsel-Snelleman, Voorofscheweg 15, 2771 MA Boskoop Telefoon 01727-6240 Postadres. Postbus 7. 2'70 AC Boskoop voor hete vuren kwam te staan,” aldus de heer P. Baan. Mede afhankelijk van de aard en si tuatie van de gebouwen, vindt de brandweer bij aankomst soms een si tuatie, waarbij in tegenstelling tot ge lukkig de meeste branden, alle fak- toren ongunstig lijken te zijn en de brand al een grote voorsprong heeft genomen. BRANDPREVENTJE ’’Hoewel ik ervan overtuigd ben, dat de bedrijven in het algemeen en zeker Sliedrecht, er alles aan doen om hun bedrijf zo veilig mogelijk te maken ten opzichte van brand, zou ik het met brandpreventje nog eens nadrukkelijk willen zeggen: ’’Voorkomen is nog steeds beter dan blussen.” In totaal werd vorig jaar 64 maal de hulp van de Waddinxveense brand weer ingeroepen voor brandalarm, hulpverlening in andere gevallen dan bij brand of het houden van toezicht of controles, waarbij in 4 gevallen het alarm voor de uitruk werd in- Reeuwijkse kraanmachinist man van de verdrinkingsdood. uit had gekregen van huisarts W. A. van Heel. Kraanmachinist Olieman was in op- Door het optreden van dit tweetal werd dracht van het provinciaal bestuur be- op 5 maart 1981 het leven gered van de zig met baggerwerkzaamheden, waarbij heer J. J. Olieman, een kraanmachinist hij zijn kraan had gezet op twee oprijp- nit Reeuwijk die tijdens bagger- laten van iets meer dan vijf meter werkzaamheden in het recreatiegebied lengte. De oprijplaten waren door de 't Weegje met zijn kraan te water Reeuwijker loodrecht op raakte. - de waterkant gelegd in de buurt van het Deze gebeurtenis is voor de Stichting ’’reigerbosje”, dat links van de plas bij Maatschappij tot Redding van Drenke- de parkeerplaats aan de Noordringdijk lingen, Stichting Carnegie Heidenfonds is gelegen. en de Koninklijke Bond tot het Redden Op een gegeven moment begonde rups- van Drenkelingen aanleiding geweest kraan met een ledig gewicht van 12.000 de heer Verboom en de heer Van Vliet kilogrammen met een op dat momnt ■te onderscheiden. uitgestrekte hydraulische grijperarm (her het gebeurde van ruim een jaar voorover te hellen en gleed daarop geleden stond destijs in het Weekblad schuin het water van ’t Weegje in. Dit voor Waddinxveen te lezen: ’’Donder- was te wijten aan een beoordelingsfout dagmiddag 5 maart hebben de Wad- van de kraanmachinist. Hij trachtte de dinxvener C. Verboom en de Goude- kraan namelijk in zijn achteruit te zet- rakker C. van Vliet met gevaar voor ei- ten en dat lukte dus niet. Evenmin lukte hen leven de Reeuwijkse kraanma- het de Reeuwijker in eerste instantie chinist J. J. Olieman van een zekere zelfstandig uit de cabine te klimmen verdrinkingsdood gered in het water van de te water geraakte kraan. van het dagrecreatiegbied ’t Weegje. Provinciaal ambtenaar C. Verboom Hierbij liep één van de redders twee ge- stond in de buurt en zag wat er ge broken ribben op en moest de gerdde beurde. Zonder in paniek te raken en een aantal dagen voor observatie in het dank zij een goede tegenwoordigheid Goudse Bleulandziekenhuis worden van geest sprong hij op de hellende opgenomen. Dat gebeurde nadat het kraan. Zonder succes trachtte hij ech- tweetal ter plaatse nog medische hulp ter de ruiten van de cabine in te slaan. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 1