aangehouden kruiderij de peperboom i THEE^F ^ante eMel MUESLI HOOI KOORTS CITROEN THEE Bij verkeersactie werden 700 auto’s W. v. d. WAL WINTERKAMPIOEN HSW Instuif en demonstraties van TOOS-afdelingen H. F. Kraan POLITIENIEUWS WADDINXVEEN I 1 t WELZIJNSZAKEN I p VERKIEZINGEN g OPENBARE WERKEN g SPREEKUREN v VERGADERINGEN X DIVERSEN fy BESTUURSZAKEN y c1 BESTEMMINGSPLANNEN Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- een lusteloos voor maar 0 PASSAGE 228 WADDINXVEEN 4 5 Geschikt voor o.a. vet vlekken, ook transpiratievlekken vruchtenvlekken enzovoorts, stuk 3!~ een van de beste middelen om vlekken te verwijderen is OSSEGALZEEP. Onschadelijk voor kleding, goedkoop en effectief. r "f kop thee te zetten of om diverse soorten te serveren. altijd handig.ff ja Irz orn bijv, een helpt u de in het voorjaar bekende klacht op biologische wijze weer te herstellen. Een fles kruidenelixer voor Een ontbijt met veel mineralen en vitaminen. Het lekkerst met melk, yoghurt of karnemelk. Eventueel aangevuld met verse vruchten, geheel naar eigen smaak bij ons nu een hele kilo van>(?95 voor. "Gemeente Waddinxveen is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. wapenwet een telkens weer terug kerend ongemak waar velen aan lijden. De natuur biedt ons prima middelen ter bestrijding aan. Echinacea voor jeugdige patiënten Agrimonia is voor mensen met een gezet postuur Urtica is er voor de slanken onder U. onze theeaanbieding 100 gram van’ M J 2.95 voor (regelmatig hebben wij andere theeaanbiedingen) r4\ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 M AART 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE i 5,35 i O A tl Subsidie kamermuziekconcerten. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft medegedeeld besloten te hebben om een subsidie van f 1.400, toe te kennen ten behoeve van de gemeentelijke serie kamer muziekconcerten in het seizoen 1981-1982. De totale uitslag luidt: 1W. v.d. Wal 2. J. Toor 3. J. Pellekoren Openingstijden gemeentehuis. Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. 31340 gr. 29390 gr. 17820 gr. Commissie van Bestuur Samenwerkingsschool HAVO-Atheneum Dinsdag 16 maart 1982, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. 16320 gr. 15640 gr. 13400 gr. 13070 gr. 13000 gr. 11280 gr. 10050 gr. 9680 gr. 8370 gr. 7060 gr. 6880 gr. 6500 gr. 3860 gr. 1000 gr. Wtip. 4. J. Verhoef 5. H. Romeijn 6. P. Hofman 7. C. v.d. Wal 8. M. Reichard 9. B.van As 10. J. de Wit 11. J. van Egdom 12. P. Dorresteijn 13. K. Broer 14. M. Hoogerdijk 15. R. Aalbers 16. A. van Rijn 17. C. Stolker Vanaf 19.00 uur staan er trampoli nes in de sporthal. Eerst laten bedre ven trampolinespringers zien hoe het moet en vervolgens kunnen ongeveer veertig mensen zelf daadwerkelijk kennis maken met dit snel populair der wordende onderdeel van de tum- sport. Mensen, die zelf een half uurtje wil- De onderhavige herziening strekt er toe aan voormelde bestem mingsplannen nieuwe gebruiksvoorschriften toe te voegen. Door middel van deze gebruiksvoorschriften kan gebruik van bouw werken en gronden in afwijking van de bestemming worden te gengegaan. Het ontwerp voor de herziening kan worden ingezien ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeen teraad, Raadhuisplein 1Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 10 maart 1982, De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Tervisielegging plan en programma voor sociaal-culturele activiteiten. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter open bare kennis dat met ingang van 13 maart 1982 gedurende een maand in het gemeentehuis en in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan ter visie zullen liggen het plan sociaal-culturele activiteiten 1982-1985 en het programma sociaal culturele activi teiten 1982. In het plan zijn voor de periode 1982-1985 de grote.lijnen van het beleid ten aanzien van sociaal-culturele activiteiten uiteengezet; in het programma wordt concreet aangegeven welke activiteiten in 1982 zullen worden uitgevoerd en welk bedrag de gemeente in de kosten daarvan als subsidie beschikbaar zal stellen. Gedurende de termijn van tervisielegging, die eindigt op 13 april 1982, heeft iedere ingezetene de gelegenheid schriftelijk en gemo tiveerd bij de raad bezwaren in te dienen. Het college van burgemeester en wethouders zal de indieners van bezwaren in de gelegenheid stellen deze tijdens een open bare hoorzitting nader toe te lichten. Het ligt in het voornemen deze zitting op maandag, 3 mei 1982, te doen plaatsvinden. Betrokkenen zullen daartoe een schriftelijke uitnodiging ont vangen. Provinciale Staten lijsten van kandidaten. In verband met de a.s. verkiezingen voor de Provinciale Staten zullen op 17 maart 1982 in dit weekblad de lijsten van kandidaten worden gepubliceerd. Tevens worden deze lijsten op de dag der stemming (24 maart 1982) in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De gebruikelijke verspreiding van huis-aan-huisbiljetten (kandi datenlijsten) zal dit jaar voor wat betrefi de Provinciale verkie zingen achterwege blijven. Commissie voorde Bezwaar-en Beroepschriften Woensdag 17 maart 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA I. Behandeling om 19.30 uur van het bezwaarschrift van de heer Opening personeelsgebouw dienst openbare werken. Op woensdag, 17 maart 1982, des namiddags om 15.00 uur zal het nieuwe personeelsgebouw voor de buitendienst van openbare werken door de burgemeester, de heer C. M. van der Linden, aan het personeel in gebruik worden gegeven. len springen, moeten zich opgeven bij Monique Bonte, Vijverlaan 33, tel 3159, of Wil Verweij, Noordeinde 70, tel. 7303. Tegelijkertijd zijn in de sporthal zes badmintonvelden uitgezet. Per kwar tier kunnen zes maal vier mensen een shuttle slaan onder leiding-van een van de clubleden, die tevens uit leg geven over de spelregels. Om on geveer 21.15 uur speelt een van de teams van TOOS-basketbal, het eers te herenseniorenteam of het junio renteam, een demonstratiewedstrijd. TOOS zal daarbij versterkt worden met enkele gastspelers, professionals van de Leidse eredivisieclub Parker. Zoals bekend heeft de basketbal- afdeling van TOOS een zeer vriend schappelijke relatie met Parker. Wel ke spelers komen, is nog niet bekend. De basketbaldemonstratie duurt tot ongeveer 22.45 uur. Stemmen elders 19 maart 1982: Laatste dag indiening mondelinge verzoeken om elders te stemmen. 19 maart 1982, is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembureau zijn/haar stem wil uitbrengen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een verzoek kan indienen. De kiezer dient dan de ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door om zetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitslui tend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in de provincie Zuid-Holland). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Op zaterdag 6 maart werd bij de Wad- dinxveense rijkspolitie aangifte gedaan van poging tot inbraak in personen auto’s. Deze voertuigen stonden gepar keerd op het parkeerterrein nabij de Passage. Op dezelfde dag werd wederom be merkt, dat was ingebroken in een pandje aan de Zuidkade. Nu werd een vierkante plafondlamp weggenomen. AUTO ONTVREEMD Op vrijdag 5 maart werd aangifte ge daan van diefstal van een vrachtauto. Deze auto, merk Hanomag-Henchel werd te Moerkapelle ontvreemd. SLOOPAUTO IN BRAND Op zaterdag 6 maart omstreeks 02.00 uur werd gemeld, dat er brand was ach ter restaurant De Gouwe Dis. Aldaar bleek een sloopauto in lichter laaie te staan. De zeer snel ter plaatse gekomen brandweer had het vuur vlot onder con trole. Oorzaak van de brand is onbekend. jaar oud zijn, te vervangen door de meest moderne en gekwalifi ceerde antennes die op dit moment verkrijgbaar zijn (zgn. wipic-antennes). I.v.m. de levertijd van deze antennes kunnen deze eerst ca. half april a.s. worden aangebracht. Door deze forse overwinning ver overde W. v.d. Wal de eerste plaats nadat hij deze in de derde wedstrijd aan J. Toor kwijt raakte. Hiermede werd hij voor de derde achtereenvol gende maal kampioen van de win tercompetitie en komt definitief in het bezit van de A. van Rijn-wissel- beker. WADDINXVEEN - De afdelingen gymnastiek, badminton en basketbal van de Waddinxveense multisportve- reniging TOOS houden zaterdag 20 maart in sporthal De Sniep demon straties en instuiven. Van 13.30 uur tot ongeveer 16.00 uur laten de di verse groepen van gymnastiekvereni gingen uit de streek, zo’n 25 in getal, diverse jazz-gymstijlen zien onder het motto ’’demogyjada”. De organisatie van die demonstratie-middag is in handen van het KNGV. AANRIJDINGEN Op woensdag 3 maart om 10.00 uur vond er op de kruising Nassaulaan - Koningin Wilhelminasingel een onge val plaats, waarbij een personenauto en een fietser waren betrokken. De be stuurster van de personenauto kwam vanaf de Nassaulaan en wilde op de kruising rechtsafslaan en verleende daarbij geen voorrang aan de nade rende fietser, die als gevolg van de aan rijding een hoofdwond bekwam en na medische behandeling naar het St. Jo- zefziekenhuis te Gouda werd gebracht. Op vrijdag 5 maart omstreeks 16.45 uur werd een 30-jarige fietser, die op de Chopinlaan reed door een van de lep- laan komende bromfietser geen voor rang verleend. Beide voertuigen raak ten elkaar juist met gevolg, dat de vrouw met haar twee kinderen, die zij in kinderzitjes vervoerde, ten val kwam. Zij is even buiten kennis geweest. Te gen de bromfietser wordt proces verbaal opgemaakt. De vrouw bekwam Gemeenschappelijk antennesysteembedrijf Waddinxveen. De kwaliteit van de beelden, welke via het Centraal Antepne Systeem op het scherm van de t.v.-toestellen komen, blijkt de laatste tijd slechter te zijn geworden. Onderzoek in het systeem heeft niet geleid tot het vinden van storingen of onvolkomenheden daarin. Zoals bekend kunnen geen betere signalen doorgegeven worden dan uit de ether worden opgevangen. Om ook op dit punt zekerheid te hebben, dat ontvangst van die signalen optimaal is, is enige weken geleden opdracht verstrekt de antennes van de buitenlandse zenders, die inmiddels bijna 5 een hersenschudding. Er was nagenoeg geen materiële schade. Op zaterdag 6 maart omstreeks 16.00 uur vond in de Jan Luijkenstraat een aanrijding plaats. Een 14-jarige brom fietsbestuurder reed tegen een gepar keerde personenauto. De eigenaar van de bromfiets liet de knaap een eindje rijden. Tegen beiden wordt proces verbaal opgemaakt. Op vrijdag 5 maart omstreeks 18.30 uur vond er op het parkeerterrein aan het Koningin Wilhelminapiein een aanrij ding plaats tussen twee personenauto’s. Een wegrijdende automobilist'zag een personenauto niet staan, waarna een aanrijding volgde. Lichte materiële schade was het gevolg. Ongeveer 700 voertuigen werden tij dens deze actie gecontroleerd. Ruim honderd bestuurders bleken alcohol te hebben genuttigd en werden aan blaa- sproeven onderworpen, wat als resul taat had, dat een aantal van deze be stuurders rijverboden werd opgelegd. Vier automobilisten werd proces- aangezegd, daar zij vermoedelijk te veel alcohol hadden genuttigd. Eén personenauto werd inbeslaggeno- men en 3 bromfietsen werden voor na der onderzoek uit het verkeer geno men. De bestuurder van de personen auto bleek 16 jaar oud te zijn (en gaf aanvankelijk een valse naam op). De auto was voorzien van valse kentekenp- laten en een vals deel III (valsheid in ge schrifte); was niet verzekerd en ver toonde diverse technische gebreken (o.a. remmen, gladde banden, bestu ring). Overigens werden er meer overtredin gen geconstateerd: lekke uitlaat (4); rij den met bevroren ruiten (2); defecte verlichting (7); gladde banden (2); rij den zonder rijbewijs (1); geen deel III (1); overtreding Rijtijdenwet (1) en één bestuurder werd bekeurd, daar hij doorreed na een gegeven stopteken. Bij een incidentele controle in de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 maart werd onder de bestuurdersstoel van een per sonenauto een wapenstok aangetrof fen. Het wapen is inbeslaggenomen en tegen de Waddinxveense bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. wegen en kruispunten te Waddinxveen en Moerkapelle. AANGEHOUDEN Op maandag 1 maart werd in zijn wo ning een 22-jarige Waddinxvener aan gehouden. De aanhouding geschiedde op verzoek van de gemeentepolitie te Gouda in verband met vermoedelijk ge pleegde heling van een motor. De mo tor van de man werd inbeslaggenomen. V ERDOVENDE MIDDELEN Op woensdag 3 maart werd ’s middags benzine getankt bij het pompstation langs de Rijksweg A12. Meteen na het tanken reed de bestuurder met de auto en 2 inzittenden weg zonder de benzine te betalen. Op de rijksweg onder de ge meente Utrecht werden de bestuurder en de 2 inzittenden aangehouden. In de auto werd een vuurwapen en een hoe veelheid verdovende middelen (LSD en Hasj) aangetroffen. Bij onzerzoek in de woning van één van de mannen werd nog een partij hasj aangetroffen en inbeslaggenomen. INBRAAK/DIEFSTAL In een pand aan de Zuidkade werd de afgelopen week ingebroken. Men was binnengekomen door een raam te for ceren. Er werden een aantal goederen ontvreemd. Op zaterdag 6 maart werd aangifte ge daan van diefstal van geld uit een porte monnee, welke in een niet afgesloten kleedlokaal van een sportvereniging was laten liggen. Advies van de rijkspo litie: Sluit kleedlokalen voldoende af en laat desnoods geld en waardevoile goe deren veilig stellen. Maak van je sport dag geen stropdag. Herziening bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met in gang van 11 maart 1982, gedurende één maand, voor een ieder ter inzage is gelegd het ontwerp voor een herziening van de be stemmingsplannen "Noordkade 1967” en "Noordkade langs de Gouwe”. De onderhavige herziening strekt er toe nieuwe gebruiksvoor schriften toe te voegen aan "Noordkade 1967" en de gebruiks voorschriften van "Noordkade langs de Gouwe” te herzien. Door middel van de gebruiksvoorschriften kan gebruik van bouwwer ken en gronden in afwijking van de bestemming worden tegen gegaan. Het ontwerp voor de herziening kan worden ingezien ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening. Gedurende bovenvermelde termijn van een maand kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeen teraad, Raadhuisplein 1. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 10 maart 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. GOUDA Blijkens een mededeling uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is de Waddinxvener H. F. Kraan uitgetreden als procuratie houder bij BV Automobielbedrijf J. Hulleman, Gouda. Koninginnedag 1982. De weekmarkt zal op vrijdag 30 april van ’s morgens 09.00-13.00 uur worden gehouden. Naast de markt zal tegelijkertijd een kin- dermarkt worden gehouden. Ook zal er die morgen een standwer- kersconcours zijn op het Kon. Wilhelminapiein. Ten behoeve van deze activiteiten zullen het Kon. Wilhelmina piein en de Juliana van Stolberglaan tot 13.00 uur worden afge sloten. In overleg met politie en brandweer zal een omleidingsroute worden vastgesteld. WADDINXVEEN In de nacht van vrijdag 5 op zaterdag 6 maart werd van het middernachtelijke uur tot vier uur in de morgen door de Wad dinxveense rijkspolitie samen met de Goudse gemeentepolitie, de bri gade van de Koninklijke Marechaussee te Gouda, de Verkeersgroep der Rijkspolitie en de Douane een verkeerscontrole gehouden op diverse Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: gaat niet door. x Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van lO.OOtot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, P. F. J. van Schiena afspraak. Stemmen bij volmacht. Het stemmen bij volmacht kan thans alleen nog door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden onder tekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (2 juni 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zo danig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinx veen HSW haar tiende en laatste wed strijd voor de wintercompetitie. Er werd gevist in de Leidsche Vaart en de vangst in dit kasconcours was goed. De uitslag Herziening bestemmingsplannen De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met in gang van 11 maart 1982, gedurende één maand, voor een ieder ter inzage is gelegd het ontwerp voor een herziening van 9 be stemmingsplannen, t.w.: 1. Waddinxveen herziening 1953; 2. Plan in Hoofdzaak West; 3. Recreatiegebied ,,’t Weegje”; 4. Dorpstraat; 5. Stationsstraat; 6. Tuinbouwgebied I na eerste herziening; 7. Regeling Kom bij de Brug; 8. Brugcentrum; 9. Tuinbouwgebied Dort Kroonweg. J. Vis. Passage 59 te Waddinxveen, gericht tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 29 januari 1982 de ver gunning voor het hebben van een inrit voor het pand Kanaal straat 3 in te trekken. 2 Vaststelling van het verslag van de vergadering van 20 januari 1982. Mededelingen. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering: inzage op.andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Excursie. Op vrijdag, 5 maart 1982, hebben het college van burgemeester en wethouders, de leden van de gemeenteraad en een aantal ambtenaren op uitnodiging van ’’Beheermaatschappij Rehorst B.V.” een bezoek gebracht aan het inmiddels in gebruik genomen bedrijfskantoor met bijbehorende bedrijfsruimten aan de Dorp straat. Beheermaatschappij Rehorst B.V. is eigenaar van deze gebouwen geworden door het aangaan van een ruiltransactie met de gemeen te, waartoe de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 september 1981 heeft besloten. Tijdens dit bezoek is door de directeur van het bedrijf, de heer G. Rehorst, een overzicht gegeven van de huidige bouwactiviteiten van het bedrijf, dat een zeer positieve indruk op de bezoekers heeft gemaakt. was als volgt: 1. W. v.d. Wal 7900 gram (12,88 pnt.), 2. J. Pellekoren 3800 gram (6,20 pnt.), 3. J. Toor 3700 gram (6,04 pnt.), 4, H. Romeijn 3270 gram pnt.), 5. C. v.d. Wal 2680 gram (4,38 pnt.). Voorbereidingsbesluiten voor de bestemmingsplannen Vondelwijk, Abr. Kroesweg en Waddinxveen herziening 1953 (Bomenwijk). De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning, met ingang van 11 maart 1982 voor een ieder ter inzage liggen de raadsbesluiten d.d. 24 februari 1982, waarbij wordt ver klaard dat: 1. een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Vondelwijk, welk gebied globaal begrensd wordt door: de Jan Campertlaan in het noorden, de Alphense Wetering in het oosten, de Jacob Catslaan in het zuiden en de spoorbaan Alphen/Gouda in het westen 2. Een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de gemeente dat is gelegen tussen de Bredeweg, het zuide lijk gedeelte van het tuinbouwgebied Abr. Kroesweg, de Zesde Tochtweg en de grens van de gemeente Moerkapelle; 3. Een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan "Waddinxveen herziening 1953” (Bomenwijk). Zoals deze gebieden met een rode omlijning staan aangegeven op de bij voornoemde besluiten behorende situatietekeningen. Waddinxveen, 10 maart 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3