Afbraak in voile gang op bezoek bij Rehorst L' Raad over: K. Edelman BV Weekblad-arts informeert Lezing Gouda Rozekruisers Genootschap J Vier zaterdagen lustrumfeest in ’’Bibelot” Het Echte Franse PudefBV UNIEK SNEL BOUWSYSTEEM Brevetzwemmen Waddinxveense Reddingsbrigade Kwart eeuw Vogelvrienden WADDINXVEEN De Wad dinxveense vogelvereniging ”De Vogelvrienden” gaat het 25-jarig bestaan vieren met een receptie op vrijdag 12 maart tussen zeven en acht uur ’s avonds in het Gere formeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt. Het bestuur van de ju bilerende vereniging heeft laten weten ieders aanwezigheid op zeer hoge prijs te stellen. JOHAN QUIST (15) WINT VIJFDE WSE-TOURNOOI Burgemeester ontmoet pers Agenda Bioscopen Levende poppenkast op school I •I I GERT HUIZER de echte bakker f p y Ml 1982 ■L: bij: 5 X A 5. 5 de votre Vrai Boulanger’ g haf :tte WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 10 MAART 1982 |jx.r p n p r- brek aan baten. De afbraak van het eerste woningbezit van de woningbouwvereniging Waddinxveen 1 II door Vooges) tafel staan onder meer CDA-wethouder P. F. J. van Schie (rechts) en ruimteijke-ordening-ambtenaar P. J. Detmers tweede van linksFoto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Jen ijzen. GOUDA Dinsdag 16 maart houdt het Rozekruisers Genootschap een le zing in de Agnietenkapel te Gouda geti teld "de Kunst van het Goud maken. De lezing in de Agnietenkapel, Nieuwe Markt 1, begint om 20.00 uur. Stokbrood Zuidkade 11 - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven K. Edelman BV, Reeuwijk, een kweke rij van kamerplanten, cactussen en boomkwekerijprodukten enz., welke ook een filiaal heeft aan de Tweede Bloksweg 38 en 26 in Waddinxveen. Op bezoek in het nieuwe kantoor van het Waddinxveense bouwbedrijf Rehorst aan de Dorpstraat. Aan de maquette- Naast deze bijzondere avond worden er ook iedere tweede en vierde dinsdag van de maand lezingen gehouden. Deze vinden plaats in het gebouw Regentes- seplantsoen 19 te Gouda. De titels in maart luiden: Dinsdag 9 maart: "Door de Gnosis tot het Rozekruis”. Dinsdag 23 maart: "De Drie Tempels in de Mens”. ken. Zo zijn wij er in geslaagd om de eerste twee objecten bij een opdracht gever aan te bieden en overeenstem ming te bereiken voor het bouwen van 118 premiebuurwoningen voor het Ge meenschappelijk Administratie Kan toor (GAK) en 86 flats voor een instel ling. U ziet dat wij voor de werkgele genheid nog wel wat brood op de plank hebben en zorgen vooreen groot aantal arbeidsplaatsen. Maar ook de plaatse lijke toeleveringsbedrjven en onderaan nemers halen hier hun omzetten vandaan. Zo. half drie. GOUDA Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland meldt dat het faillissement van Pudef Nederland BV, Waddinxveen, is opgeheven wegens ge- Rechts burgemeester C. M. van der Linden en links directeur G. Rehorst. Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Rehorst BV). De jongste spelers waren te vinden in groep 9, met de gemiddelde leef tijd van 10 jaar. De strijd was hier gedurende het tournooi kort maar hevig. Toen de rook opgetrokken was bleek dat de sympathieke Karin Kamstra uit Rotterdam gelijk stond met Henry Thomassen uit Gouda. In een verbeten snelschaakstrijd met veel belangstelling hield Henry zijn hoofd het beste erbij en werd keurig eerste en Karin tweede. aan de Zuidkade. (Foto: WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag is er een begin gemaakt met het jaarlijks terugkerend brevetzwem men bij de Waddinxveense Red dingsbrigade. Niet minder dan 64 kandidaatjes hadden zich ingeschre ven voor de brevetten 1 en 2 van de KNBRD. Aangezien 3 kinderen zich ziek ge meld hadden zijn er dus 61 kinderen gestart en geslaagd. De verdeling voor de brevetten was als volgt: 35 kinderen hebben brevet 2 gehaald en 26 kinderen zijn geslaagd voor brevet 1. Het brevetzwemmen voor de brevet ten 3 en 4 is op verzoek van de dis- trictexamencommissie verplaatst van 12 maart naar 19 maart. Mede daar om het trainingsprogramma op deze avond gelijk aan de normale zwem- avonden. WADDINXVEEN - Het zaterdag voor de vijfde maal in het Anne Frank-centrum gehouden jeugdtour- nooi van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV is gewonnen door de 15-jarige Johan Quist uit Bergschen- hoek. Rond half vijf kon voorzit ter De Vries hem en de tweede uit groep 1, de Waddinxvener Leon Huisdias, de hand schudden om ver volgens de 18 overige winnaars een keus uit de prijzen te laten maken. Voor het WSV-jeugdtournooi was er dit jaar opnieuw sprake van een zeer gespreide opkomst, voorname lijk uit de regio Rotterdam, waarbij vooral Krimpen a/d IJssel en Rid derkerk sterk vertegenwoordigd wa ren. Na een record aantal aanmeldin gen van vorig jaar, moest de organi satie dit keer met een iets lager aan tal genoegen nemen, namelijk 54. Dit betekende negen groepen met zes spelers, in gedeeld op leeftijd en/of speelsterkte, die onderling uit moes ten vechten wie de sterkste was in hun groep. Na het openingswoord van WSV-voorzitter De Vries was het enthousiasme niet langer te bedwin gen en kon er gestart worden. Nog geen halve minuut na de start werden er bij de jongste deelnemers al overwinningen genoteerd: Herders- mat. Het record was wel mat na twee zetten, het zogenaamde Narrenmat. In de hogere groepen werd de speel tijd beter benut, vaak moest er in de laatste minuut nog een beslis sende actie op het bord uitgevoerd worden om winst te forceren. WADDINXVEEN - Komende zaterdagavond 13 maart is de eerste uit een serie van vier zaterdagavonden waarop res taurant Bibelot in het winkel centrum De Passage het eerste lustrum-feest luister bijzet door een pianist in het Waddinx veense eethuisje voor de muzi kale sfeer te laten zorgen en op die dagen als extraatje met een speciaal menu te komen voor de prijs van f. 39,50. Hierbij gaat het om de zater dagen 13 maart, 20 maart, 27 maart en 3 april. Het spe ciale lustrum-menu omvat: Cocktail ’’Mathilde" cocktail van gevogelte, ananas, asperge en afgemaakt met een whisky-saus. Selle de Veau ”Le Lustre” filets van kalfsrug met gefri tuurde champignons en een tuinkruidensaus. Glace aux Mango mango ijs met verse mango en slagroom. Restaurant ’’Bibelot” biedt dit feestelijke menu aan voor f. 39,50 per couvert. Op de vier genoemde zaterdagen, waarop een pianist voor de muzikale omlijsting zal zorgen, ontvangt men van gastvrouw en gast heer Mieke en Marius Verboom een gratis welkomst-aperitief. Verder kan er een keuze wor den gemaakt uit de onlangs weer vernieuwde menukaart. WADDINXVEEN Burgemeester C. M. van der Linden heeft zich vrij dagavond tijdens zijn bezoek aan bouw- en aannemingsbedrijf P. Rehorst BV aan de Dorpstraat via een maquette alles laten uitleggen over een door dit bedrijf ontwikkeld snel bouwsysteem. Rehorst was destijds al één van de eerste bouwbedrijven die de tunnelgietbouw toepasten; vorig jaar ging men er met succes toe over om ook de binnenspouwbladen te gieten en thans heeft men zelf een methode ontwikkeld om ook de funderingsbalken in stalen mallen te gieten. Dat gebeurt steeds voor drie woningen tegelijk: de mallen worden ’s och tends gesteld, diezelfde dag nog volgegoten, waarna ze de volgende dag worden weggehaald en opnieuw gesteld voor de volgende woningen. Dit systeem is kostenbesparend, want de mallen gaan langer mee dan traditio nele bekisting, hun gebruik vraagt een kleinere materieelinzet en er wordt sneller en arbeidsbesparend mee gewerkt. Omdat de kim meteen op de balk wordt meegegoten, is er ook sprake van een grotere maatvastheid. De afgebroken woningen vormden 70 jaar geleden het eerste woningbezit van "Waddinxveen”, welke woningbouw corporatie vorig jaar het 70-jarig be staan vierde. Op de achtergrond staat het nieuwste woningbezit van deze wo ningbouwvereniging, de woningwetwo ningen in het bestemmingsplan Zuid kade 1 (Oostpolder). Directeuren van de BV zijn W. Edel man te Reeuwijk, K. Edelman te Reeu wijk, J. G. Bulk te Reeuwijk en C. Th. Janson te Berkel-Enschot. In het han delsregister is ook nieuw ingeschreven K. Edelman Beheer BV, Reeuwijk en zijn statuten van K. Edelman BV, Reeu wijk, gewijzigd. WADDINXVEEN Waddinxveens burgemeester C. M. van der Linden gaat een kennismakingsgesprek houden met vertegenworrdigers van de plaatse lijke en regionale pers. Hij gaat dat doen op maandagmiddag 29 maart om vier uur in het gemeente huis. Burgemeester Van der Linden heeft in een brief aan de redacties van de in Waddinxveen verschijnende dag- en weekbladen geschreven zo’n kennisma kingsgesprek op prijs te stellen, omdat hij nu al weer enige tijd in Waddinxveen werkzaam is. Zoals bekend werd Waddinxveens bur gemeester per 1 januari 1982 in onze ge meente benoemd als opvolger van de op 16 september 1981 naar de Friese ge meente Smallingerland vertrokken mr. A. G. Smallenbroek. De officiële in stallatie van onze 50-jarige eerste bur ger, die nog steeds met zijn gezin in Haastrecht woonachtig is, werd gehou den op donderdagmiddag 7 januari. In groep 1 wist de 15-jarige Johan Quist uit Bergschenhoek in de laat ste ronde zijn direkte concurrent en- plaatsgenoot Leon Huisdias te ver slaan. Hierdoor werd hij toumooi- winnaar met de respectabele score van vijf uit vijf; met Leon achter zich op de tweede plaats. Igor Duoevsky scoorde ook 5 uit 5 en werd daardoor winnaar van 'groep 2. Tweede werd Renée Tonnon met 3 1/2 punt. Werkelijk een knappe prestatie! de 11-jarige Renée moest het opnemen tegen tegenstanders die 4 a 5 jaar ouder waren. Die extra te genstand kan hij wel gebruiken om dat hij nl. R.S.B.-jeugdkampioen is gworden in de leeftijdsgroep t/m 12 jaar. Een speler waar we waarschijn lijk nog wel meer van zullen horen. Onbetwist winnaar in groep 3 werd Peter Verzeiden uit Krimpen a/d IJssel. Om de tweede plaats moest er via een snelschaakpartijtje strijd ge leverd worden tussen Erik Zouter- welle en W.S.V .-speelster Claudia Torenbeek. Claudia bezweek onder de tijdsdruk en moest de tweede plaats aan Erik overlaten. In groep 4 won Menno v/d Beek, op de tweede plaats eindigde Jelle v/d Berg. Rob de Vries werd de aanvoerder in groep 5 met een score van 5 uit 5, nummer twee werd Jan Anninga. Een close finish werd het in groep 6, Ronald Kool eindigde met een hal ve punt voor nummer twee Ard Sloot. Ook een ’’vluggertje” moest de be slissing brengen in groep 7Dick v. Poort en Wim Hordijk eindigden allebei op 4 punten. In het snel schaak partijtje trok Dick echter aan het langste eind waardoor hij nr. 1 werd. In groep 8 was het enige W.S.V.-lid te vinden dat in de prijzen viel, Ray mond Dommanschet. Hij scoorde op permachtig 5 uit 5. Tweede met 4 punten werd Mark van Overbeek, hij won bovendien ook nog in de loterij de taart. L - - Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De afbraak van de tien etagewoningen van de woning bouwvereniging ’’Waddinxveen” aan de Zuidkade, nabij de Burgemeester Trooststraat, is in volle gang. Als uit het resterende gedeelte de (Boskkopse) krakers zullen zijn verdwenen kan ook dat met de grond gelijk worden ge maakt. WADDINXVEEN - Wat is een maagzweer? Het voedsel dat u eet, komt terecht in uw maag. Daar blijft het enige tijd om verteerd te kunnen worden. Dat gaat niet vanzelf. Er ko men nieuwe stoffen aan te pas die uw lichaam zelf maakt. Eén daarvan is een zure vloeistof: het maagzuur. De sterkte en de hoeveelheid van dat maagzuur kunnen nogal uiteenlopen. Bij wie een maagzweer heeft is er iets met dat zuur in de maag aan de hand. Het is zó aktief dat het de wand van de maag heeft beschadigd. Zo’n bescha diging kan ook in de twaalfvin- gerige darm zitten, dat is het verbindingsstuk tussen maag en darmen. Die beschadiging noemt men maagzweer. Het kan nogal lastig zijn en gepaard gaan met pijn voor of na het eten. Sommige mensen hebben daarbij een brandend gevoel in hun maag en zijn misselijk. Het kan ook gebeuren dat de pijn juist weggaat bij het eten, na het innemen van een maagta- bletje of na het overgeven. OORZAAK De werkelijke oorzaak van dit soort maagklachten is nog niet bekend. Met het is wel duide lijk dat er zaken zijn die een nadelige invloed hebben. Zoals gespannen werken, zorgelijk le ven, onregelmatig eten, veel al cohol drinken en roken bij voorbeeld. Ook geneesmidde len kunnen van invloed zijn op het ontstaan van een maag zweer. Er zijn echter mensen die onder dergelijke omstandig heden leven en toch geen last krijgen. Dat bewijst alleen maar dat de maag van de één blijk baar gevoeliger is dan van de ander. ERNSTIG Is een maagzweer ernstig? Op zichzelf niet. Met een goede be handeling kan een maagzweer snel verdwijnen. De klachten gaan geheel weg, of nemen sterk af. Van een maagzweer blijft alleen een litteken over. Dat litteken blijft echter een zwakke plek. GENEESMIDDELEN Zijn er geneesmiddelen voor? Ja, er bestaan verschillende mo gelijkheden. Er zijn medicijnen die het zuur in de maag binden en daardoor onschadelijk ma ken. Of middelen die zorgen dat er minder zuur wordt gemaakt. En als spanningen de belangrijkste oorzaak zijn, krijg je misschien kalmerende mid delen. In het begin wordt je daar slaperig van. Dan kan je beter niet auto rijden of machi nes bedienen die erg veel aan dacht eisen. Wat voor midde len iemand ook krijgt, men moet ermee doorgaan tot de kuur is afgelopen. Ook als er allang geen pijn meer is. Het gaat er tenslotte om dat de maagzweer zo goed mogelijk geneest. Daar is tijd voor no dig. Dus: doorgaan tot het eind. Het komt maar heel zel den voor dat 't met geneesmid delen niet lukt. Dan is het 't beste om een operatie te ondergaan. Maar voor wie er op tijd bij is, is dat meestal niet nodig. ZELF DOEN Wat kan men zelf doen aan een maagzweer? Zorgen dat de oor zaak verdwijnt. Is dat gemakke lijker gezegd dan gedaan? Toch moet men doen wat men kan. In het eigen belang. De maag moet de kans krijgen normaal te kunnen werken. Eet niet teveel, wel wat vaker, maar eet vooral met regelmaat. Neem geen sterk gekruid eten, houd je nauwkeurig aan de dieet- richtlijnen. Stop met roken. Geen alcohol en geen kool zuurhoudende dranken. En het belangrijkste: houd spanningen buiten de deur. Waarschijnlijk zijn die de grootste boosdoe ners. Gun jezelf rust en ont spanning. Dat zal de maag goed doen. Misschien moet je nu net de leukste dingen la ten schieten. Bekijk het dan ook eens zo: veel eten, drin ken, roken en een jachterig le- ven zijn misschien wel afwis selend, maar de tol die je maag ervoor moet betalen, is wel erg hoog. MEER WETEN Mankeert u zelf iets en wilt n daar meer over weten? Vraag uw dokter naar de patiënten- mfo’s die hij voor u beschik baar heeft. Ze zijn ervoor. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS Dat zei vrijdagavond directeur G. Re horst van het sinds kort in de Dorps traat gevestigde bouw- en aannemings- sbedrijf P. Rehorst BV tot het college van Burgemeester en Wethouders en de gemeenteraad, die bijna voltallig een kennismakingsbezoek brachten aan het nieuw betrokken kantoor. Het gemeentebestuur werd daarbij ver gezeld door een aantal ambtenaren. Na een rondleiding voerde directeur Rehorst het woord en werd deelgeno men aan een door Party Home verzorgd koud buffet. Onder het gezelschap be vonden zich ook de wederhelften, zodat er een heel gezellige sfeer ontstond. Burgemeester C. M. van der Linden hield ook nog een toespraakje en zei dat het geheel een zeer positieve indruk op de bezoekers had gemaakt. Het nieuw-betrokken kantoor aan de Dorpstraat is eigendom geworden van de Beheermaatschappij Rehorst door het aangaan van een ruiltransactie met de gemeente, waartoe de gemeenteraad in zijn vergadering van 9 september vo rig jaar had besloten. In zijn toespraak herinnerde de heer Rehorst eraan dat dit niet de eerste keer was dat er bedrijf spanden aan de gemeente werden ver kocht. ’’Twintig jaar geleden zijn wij ais bedrijf van Kerkweg 180 naar de Noordkade verhuisd, om plaats te maken voor het nu voltooide Passage-complex. Nu is er voor de tweede keer een bedrijf- scomplex vrij gemaakt voor het bouwen van woningen. Wij hebben daar graag aan meegewerl^t.” 1 ”Zo zijn wij vrijdag 15 januari dan ver huisd. Vanaf de Kleikade met de mate- riaalafdeling plus de kantoorafdelingen zoals het bedrijfsbureau met een bezet ting van 10 medewerkers, en daarnaast vanaf de Noordkade, waar de gehele administratie, de bedrijfsleiding en de directie waren ondergebracht. Zodat we nu de kantoorafdelingen weer onder één dak hebben.” OMZET HOGER In het jaar 1981 is er door Rehorst BV een omzet van 45 miljoen gehaald in het bouwbedrijf, terwijl er voor dit jaar een prognose is van 60 miljoen. Dat is 15 miljoen meer dan vorig jaar. Het aantal medewerkers is op het moment 220. Het aantal woningen in aanbouw be draagt 930 stuks en in maart zal er in Woerden en Alphen aan den Rijn wor den gestart met nog eens 330 woningen, zodat er in totaal 1260 woningen in uit voering zijn. ”Wij hopen in juni met de woningbouw en winkels in het Brug- centrumplan te beginnen. Ook de tim merfabriek, die achtergebleven is aan de Noordkade, heeft een goed jaar ach ter de rug, hoewel er bij collega- aannemers opdrachten verworven moeten worden om de 25 medewerkers aan het werk te houden en om de totale omzet van vier en een half miljoen te halen”, aldus de directeur. Volgens de heer Rehorst voert zijn aan nemingsbedrijf een zeer actieve acqui- sitiepolitiek. Men neemt deel aan aan bestedingen, maar heeft vooral de ge woonte wat eerder in te spelep op de ontwikkelingen. In bouwteamverband praat men mee om de vinger aan de pols te houden in verband met de prijsvor ming en het kiezen van een juiste bouw methode. Op dat laatste gebied loopt Rehorst voorop met zijn ver-doorgevoerde giet- bouwsysteem. Daarbij worden niet zoals gebruikelijk alleen de zijwanden en vloeren gegoten (het zogenoemde tunnelsysteem), maar ook de zoge noemde binnenspouwbladen (’’voor- en achtergevels”) en sinds kort ook de fun deringsbalken. Hiermee kan aanzien lijk sneller en ook goedkoper worden gebouwd. ”Wij gaan”, aldus de heer Rehorst, ”ons bouwsysteem o.a. toepassen in Alphen aan den Rijn, waar de gemeente ons verzocht om een bouwplan te ont wikkelen voor ca. 400 woningen en daarvoor zelf een opdrachtgever zoe- WADDINXVEEN "Wij hebben voor de werkgelegenheid nog wel wat brood op de plank en zorgen voor een groot aantal arbeidsplaat sen. Maar ook de plaatselijke toele veringsbedrijven en onderaanne mers halen hier hun omzetten vandaan”. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30 en 7.30 uur, Di. en Wo. 8 uur. Opnieuw in roulatie! SPARTACUS- Op veler ver zoek terug. 12 jr. Jeugdbios: Za. en twee, Wo. half drie. DE ZWARTE HENGST (The Black Stallion) a.l. Thalia ’’Special”: Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.) en in de maandagavondcyclus 8 uur. Woody Allen in TAKE THE MONEY AND RUN. Een film om je rot te lachen. 16 jr. SCHOUWBURG Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 4 en 7 uur, Wo. 8.15 uur. Spannende aktie in ENTER THE NINJA, 16 jr. Let op de gewijzigde aanvangs tijden Zo. 9 uur, Ma. 8 uur! Niet voor niets weer terug. LOLITA, 16 jr. Za., Zo. en Wo. 2 uur; Walt Disney’s SUPERSTER GÖOFY De held van de Olympische spelen, a.l. Op de vrijkomende plaats aan de Zuid kade zal worden geprobeerd een 20-tal woningen voor één- en tweepersoons huishoudens te bouwen. Maar aan de plannen daarvoor zal het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning nog toestemming moeten verlenen. WADDINXVEEN - Van de open bare scholen was vorige week dins dag de mr. A. de Roosschool aan de Wingerd aan de beurt voor de levende poppenkastvoorstelling van de Wad dinxveense toneelvereniging Toi-Toi. Om precies 19.00 uur sprong Jan Klaassen (Zeger v.d. Houwen) plot seling in de poppenkast, waardoor de aandacht van de kleuters, eerste en tweede klassers meteen werd ge vangen. Katrijn (Julia Roos) was ver kouden, helaas kon dokter Jan Klaas sen haar niet helpen. De kinderen ga ven luidkeels hun adviezen waar Jan Klaassen en Katrijn ogenblikkelijk goed op in gingen. Niets baatte echter. Zelfs het drank je van de buurvrouw (Marianne Twilt) had geen succes. De heks (Wie- ke Bruining), die zo echt overkwam dat enkele kleuters even zachtjes moesten snikken, had een zakdoek die de verkoudheid moest verdrijven. Dat dit niet het geval was ontdekte de dief (Evert-Jan Ket) die zich ver raadde door na gebruik van de zak doek steeds te moeten niezen. Hij kon dus door een politieagent (Marianne Vooges) meegenomen worden. In het bos waar Katrijn bang was maar van een toeschouwertje het ad vies kreeg ”doe dan je oogjes dicht” werd naar een nieuw geneesmiddel gezocht nl. bosbessen. Hier ontmoet ten we een kabouter (Corrie de Knikker) en de reus (Jaap Heukelom) die zo groot was dat hij boven de poppenkast uitstak. ”Dat is een stuntman” vertelde een tweedeklas ser aan zijn vriend. Gelukkig worden de bosbessen gevonden en komt Ka trijn van haar verkoudheid af. Een hele leuke voorstelling van deze levende poppenkastpoppen waar Toi- Toi niet alleen in Waddinxveen suc ces mee heeft maar ook in de hele regio. rDE I ECHTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7