Hoe bestaat hetBe Fair Roubos verliest van koploper Snelle Antilopers kansloos ten onder (0-1) Eerste plaatsen Eerste biljart- voor zwemmers Roubos De Gouwe Verlies voor Waddinxveen en WSE TOOS-tumsters WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE team Royal Inn is nu kampioen Onderlinge Excelsior Tijmen den Ouden junior-titel voor sneldammen I zeer overtuigend Klein programma WSV-onderlinge Winst voor B.v.As(HSW) Elke zaterdagmorgen van 10.15 tot 11.45 uur aan de Wingerd Recreatiesport gehandicapten in sportzaal men is van dit integratieproject ech ter uitgesloten, dit ter bescherming van de leden, die met de meest uit eenlopende handicaps in het water komen en afgeschrikt zouden kun nen worden door al te enthousiast zwemgedrag van validen deelnemers. Weer dames voetbal in de Sportweek A JA WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 17 MAART 1982 1 1 7 2-6 2-6 2-6 2-9 7-9 12-7 6-10 14 14 12 13 14 14 13 13 13 14 16-16 15 18-16 14 0-2 2-0 9 8 6 10.00 6 1 1 14-13 10-9 11-6 l l 1 1 1 april 1982. (1 I I l Njord Il-Heren III ZCG II-Heren II Merwede III-Heren IV RWV II-Heren IV PROGRAMMA WATERPOLO 20 maart in Waddinxveen 16.15 uur Heren IV-DSZ III 17.00 uur Heren III-Brandenburg II 17.45 uur Heren Il-Walvisch II 18.30 uur Heren 1-HZ en PC I 20 maart in Nieuwerkerk 16.15 uur BZC A-Meisjes pup. A 21 maart in Leiderdorp 16.10 uur Wik 1-Dames I 1/2-1/2 1/2-1/2 1/2-1/2 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 1-0 1-0 afg. Floreant NSV’46 Schoonh. Nieuwerk. Haastr. DONK 4-0 1- 2 3-4 2- 7 0-19 3- 7 13-9 1-1 1-1 1-1 0-2 1-1 0-2 2-0 2-0 2-0 2-0 0-2 0-2 0-2 In Het Trefpunt waren er danswed strijden voor senioren, junioren en as piranten. ’s Ochtends werden de voorronden gespeeld en in de mid daguren werd een aanvang gemaakt met de finalewedstrijden. Bij de se nioren wisten de Waddinxveense dammers Tijmen den Ouden sr. en Cor Barelds samen op de le plaats in hun poule te eindigen, waardoor zij zich van een finaleplaats wisten verzekerd. Het was erg verrassend dat zij de in hun poule uitkomende kampioen van 1981 Alex Bitter uit Reeuwijk achter zich wisten te laten, waardoor laatstgenoemde naar de 2e poule werd verwezen. R. van Dijk - D. Brandhorst R. van Dijk - J. de Wit J. Both - G. v.d. Zijden J. de Heer - C.H. Kramp H. den Outer - C. Stolker J. Borsboom - T. Twigt A. Blom - D. Heeren I C. Blonk - A. de Mik D. Brandhorst - D. Heeren II T. Driesse - G. v. Mannekes B. van Eijk - G. Heeren D. v. Willigen - P. van Es M. v. Willigen - D. Schouten J. de Pater - A. Zwanenburg J. v.d. Eist - P. Swart T. den Ouden sr. - A. Crone T. den Ouden sr. - G. v. Mannekes 2-0 PPSC 14 Be Fair 14 Zwaluwen VI. 14 De Zwerver De Zwervers AS WH ’s-Grav. SV Spirit Xerxes Lyra DOTO Ter Leede Rijsoord WATERPOLO-LTTSLAGEN Meisjes pup.-De Baanders pup. Jongens pup.-Donk A pup. Meisjes A-LZ’86 A Dames II-Merwede II Jongens B-BZ en PC B Heren V-LWVI Rotterdam I-Heren I Omdat de vereniging naast deze hu ren, die tegenwoordig echt niet mis zijn, ook nog te maken heeft met aanschaf van materiaal, organisatie van activiteiten, papier, porto en niet te vergeten een afdracht per ingeschreven lid aan de Nederlandse Invaliden Sportbond, is iedereen die bij deze vereniging zijn/haar zinnen wil verzetten, verplicht lid te worden. 'De financiën, voor deze zaken moe ten tenslotte toch ergens vandaan gehaald worden. Voor junioren tot 18 jaar bedraagt de contributie voor 1982 f. 55,— en voor senioren vanaf 18 jaar bedraagt de contributie voor 1982 f. 80,—. Iedere belangstellende mag 4 maal ’’meedraaien” om pas daarna te be sluiten wel of geen lid te worden. Ook hierbij is er voor het zwemmen een afwijkende regel. In tegen stelling tot de beide andere activi- handicapten zeer waarschijnlijk ver stoken zijn gebleven van de vaak zo broodnodige lichamelijke inspanning, wat een heel ontspannende geeste lijke werking ten gevolge heeft. Maar dat is niet het enige voordeel, ook de sociale contacten worden weer belangrijk.” De Invaliden Sportvereniging Gouda Omstreken staat open voor licha melijk gehandicapten in het alge meen (dus niet alleen gebruikers van een rolstoel) en voor een vrij be perkt aantal invaliden, dit in verband met integratiegedachten. Het zwem- WADDINXVEEN De afgebroken partij uit de 27e ronde van Excel sior’s onderlinge damcompetitie tus sen Ruud van Dijk en Dik Brand horst is in een gelijkspel geëindigd. De 28e ronde kende 16 wedstrijden en heeft weinig verrassingen te ver melden, hoewel vermeld mag wor den, dat Sjaak de Wit goed pres teerde door Ruud van Dijk een punt af te snoepen. Er zullen nog twee ronden worden gespeeld en dan kan men zich gaan opmaken voor de beslissende finaleronden. WADDINXVEEN - Tijdens de in Zoetermeer gehouden derde wed strijd van de tumcompetitie voor meisjes wedstrijdsport B is de afde ling gymnastiek van de Waddinxveen se multisportvereniging TOOS voor de derde maal, maar ditmaal wel zeer overtuigend, eerste geworden met 26 punten verschil op nr. 2. Tweede werd UDI uit Zwammerdam, derde Pro Patria Zoetermeer en vierde Houvast Hazerswoude. Ook individueel overheerste TOOS in de allerhoogste regionen van het klasse ment: Paola van Bergen werd le, Sandra Hus 2e, Ingrid Hogendoom 3e, Ellen de Vogel 4e, Martine ter Beek 5e, Linda Gorissen 7e en Marjolein Vermeulen 8e. WADDINXVEEN Het eerste team van de Waddinxveense biljartvere niging Royal Inn is kampioen in de libre-klasse D van de Verenigde Bil jart Verenigingen geworden. Ondanks het nerveuze spel wat in een 0-8 ver lies tegen Oase uit Moordrecht re sulteerde werd dankzij de 5-3 winst op het Reeuwijkse Nieuwdorp door J. van Es, P. Huisman, E. Hofman, A. van de Laan en P. Honkoop de titel behaald. Sportvrienden 1 tegen Royal Inn 2 eindigde op 2-6. Tussen stand: Royal Inn 1 15-80; Hof van Holland 16-78; Oase 16-73; Sport vrienden 2 15-68; Pomerans 1 16-59; Nieuwdorp 13-53; Sportvrienden 1 15-53; Royal Inn 2 15-49 en Pome rans 2 15-31. In de A-klasse behaalde Sportvrien den te Gouda tegen DONK 1 een 2-4 resultaat. De wedstrijd kende een goed peil, met winst voor T. Fens in 21- en voor B. Kloet in 22 beurten. Tussenstand: Sportief uit Reeuwijk (kampioen) 20-88; Watertoren 19-71; DONK 3 19-58; DONK 2 19-55; Laken Sport- WADDINXVEEN Marike Russcher van de Waddinxveense zwemclub Roubos De Gouwe is eerste gewor den bij C-wedstrijden en Marc Faber veroverde de eerste plaats bij de 200 meter wisselslag. De eerste prestatie" werd geleverd in Nieuwerkerk aan den IJssel, de tweede in Leiderdorp. MARIKE RUSSCHER In het afgelopen weekeinde werden in ’’Polderbad” te Nieuwerkerk aan den IJssel en ”De Zijl” te Leiden resp. C- en B-wedstrijden gehouden. Bij de C-wedstrijden was Marike Rus scher erg succesvol. Zij zwom zich op de 100 m schoolslag m.o. 10 jaar naar een verdienstelijke le plaats in een tijd van 1.52.4, hetgeen tevens haar eerste B-limiet betekende. UITSLAGEN C-wedstrijden 100 m schoolslag m.o. 10 jaar: Marike Russcher 1.52.4 le/B-lim. 100 m schoolslag j.o. 10 jaar: Marcel Ribbens 1.54.2 PR Huub Hoogendoom 1.57.7 PR UITSLAGEN B-wedstrijden 100 m schoolslag m.o. 14 jaar: Suzan v.d. Heijden 1.32.0 Celine Vitalis 1.34.5 100 m schoolslag m.o. 12 jaar: Gillian v.d. Berg 1.39.7 MARC FABER Zaterdag werden in zwembad ”De Does” te Leiderdorp door de kring Gouwe-Rijnstreek KNZB B-wedstrij den georganiseerd. Aan deze, aan li mieten gebonden, wedstrijden deden drie Roubos De Gouwe-leden mee. Marc Faber werd eerste op de 200 m wisselslag heren met een tijd van 2.29.3. Hij verbeterde daarmee het reeds op zijn naam staande clubre- cord met 5.6 sec. Zijn tijd was tevens goed voor een A-limiet. Jo han van der Wal behaalde op de 100 m rugslag een tweede plaats met een tijd van 1.41.1, tevens A-limiet. Gillian van den Berg viel op de 100 m vlinderslag net buiten de prijzen. Haar tijd van 1.38.7 betekende wel een verbetering van haar pers, record met 3.2 sec. E-COMPETITIE Inmiddels zijn de uitslagen van het 4e programma en de eindstand van de E-competitie ’81/’82 bekend ge maakt. Deze landelijke competitie wordt gehouden tussen 60 vereni gingen. In de drie voorgaande programma’s kon Roubos De Gouwe, wegens ge lijktijdig plaatsvindende polo-wed- strijden, niet op volle sterkte aan treden. Ondanks een uitstekende 36e plaats in het 4e en laatste programma is De Gouwe geëindigd op een 56e plaats. Deze eindstand betekent, dat Roubos De Gouwe is gedegradeerd en in het seizoen ’82/’83 zal uitkomen in de F-competitie. WADDINXVEEN Doordat het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV moest spelen was er voor de onderlinge competi tie maar een klein programma af te werken. Sonneveld komt weer heel langzaam in zijn oude vorm. Hij speelde een keurige remise tegen Besemer. Ket mocht heel tevreden zijn met zijn remise tegen v.d. Starre. Ritter ver keek zich volledig op de kracht van de Bock (0-1). Nekeman boekte een keurige overwinning op v. Of feren, datzelfde deed Kleiweg met v.d. Eyck. Goor blijft verrassen, nu was Torenbeek de klos, in niet min der dan 15 zetten werd hij aan de kant gezet. UITSLAGEN Sonneveld - Besemer Ket - v.d. Starre Oosterloo - Asscheman De Schrijver - De Vries de Bock - Ritter Van Offeren - Nekeman v.d. Eyck - Klêiweg P. de Haan - Ponsioen v.d. Ree - Twigt Goor - Torenbeek v.d. Heyde - Muit WSV-JEUGD Voor de onderlinge jeugdcompetitie van de Waddinxveense Schaak Vere niging was het donderdagavond een avond vol verrassingen. Eris Claas sen werd in zijn onafgebroken ze- gereeks afgeremd door Asa Dirksen, die hem tot een remise dwong. Clau dia Torenbeek krabbelde langzaam naar boven. Deze keer via winst op Hans v. Woudenberg. Richard Wien- tjens probeerde ook weer in de run ning te komen, hij won van Egbert Schroten. Steven Verhagen bleef, als derde in de A-groep, goed volgen, Sandra Wientjens kon hem niet van een zege afhouden. De leider in de B-groep Raymond Dommanschet consolideerde zijn po sitie door een overwinning op Rudo van Loo. Harro Bosma begon ook in vorm te raken, dit keer ving hij Mar cel Haan in een matnet. Rudo van Loo is nog niet zo erg gelukkig in het spel, ook Hans Kimmel wist hem te overtroeven. Lex Gerts kwam ook eens kijken en liet een goede indruk achter door nummer twee in de B- groep Artuur Köllmann te verslaan. gr., 4. W. v.d. Wal 630 gr., 5. W. Houtman 400 gr. Na afloop was er toch voor een ieder een prijsje, welke onder het genot van een drankje werd uitgereikt in café Sport. Eveneens werd de A.van Rijn-wisselbeker voorgoed door de heer Van Rijn uitgereikt aan de win naar van de wintercompetitie het lid W. v.d. Wal. J. van Egdom overhan digde een standaard aan J. Pelle- koren voor het vangen van de groot ste vis tijdens laatstgenoemde com petitie; Wedstrijdleider Reichard dankte een ieder voor de aanwezig heid en hoopte iedereen met het nieuwe seizoen weer aan de water kant te ontmoeten. WADDINXVEEN - Excelsior’s Tij men den Ouden is tijdens de zater dag in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw Het Trefpunt gehouden kampioenschappen sneldammen van de Goudse Districtsdambond kam pioen geworden bij de junioren. Na. een spannende strijd wist hij de Bos koper Arno van Wijk twee punten voor te blijven. lange bal uit de verdediging bereikte Jos Verlech die de bal ineens op de ’’slof” nam, met de krachtige wind mee belandde de bal hoog in het doel. Hierna beperkten beiden ploe gen zich tot wat heen en weer bewe gen en speelde de wedstrijd zich op het middenveld af. Na rust probeerde WSE te profi teren van het windvoordeel en werd massaal de aanval gezochte Toch was het Schoonhoven dat met een snelle uitval profiteerde van een misver stand in de WSE-verdediging waar bij Peter Verbeek de bal in zijn bezit kreeg en de fout koelbloedig af strafte, 2-0. WSE probeerde alles om de stand om te buigen en er waren wat kansen van Peter Janssens (buitenspel-doelpunt) en Pim Sluys. Na 20 min. spelen had WSE loon naar werken. Een hoge bal in het strafschopgebied bereikte Leo Pol die de bal achter de Schoonho vendoelman deponeerde en dit gaf de stand een wat draaglijker aanzicht (2-1). Hierna gooide WSE er een schepje bovenop om toch nog een punt mee te kunnen nemen, maar zoals meestal gebeurd valt het doel punt net aan de andere kant. Een lange trap uit de verdediging bereikte Ton Trouwborst die ver naar links uitzwermde en de bal voor het WSE- doel trok. Keeper Ton Kling schamp te de bal zodat alweer Peter van Beek de bal kon inschieten. Tevergeefs probeerde WSE nog wat aan de stand te doen maar verder als wat afstandschoten kwamen ze niet. Commentaar van Schoonhoven- en ex WSE-trainer Bert Keij: ”We heb ben twee aanvallend ingestelde ploe gen aan het werk gezien, die beide probeerde te voetballen.” Zondag 21 maart spelen WSE en Waddinxveen de plaatselijke derby in het sportpark ”de Sniep. Aanvang 14.30 uur. BE FAIR Be Fair is zaterdagmiddag door een beter Xerxes verdiend naar een 1-0 nederlaag gespeeld. Zo goed als ruim een week geleden vooral de verdedi ging van Be Fair was, zo matig speel den deze linies deze middag. Be Fair was gewaarschuwd aan deze wed strijd begonnen omdat Xerxes be hoorlijk aan de winnende hand was. Dat bleek al direct in de aanvangs fase. Be Fair begon uiterst nerveus. Er werd niet kort genoeg gedekt en zeker niet tijdig ingegrepen. Door aarzelend ingrijpen van Angenent werd in de 3e minuut reeds een cor ner weggegeven die grote gevolgen zou hebben. Deze corner werd na melijk zeer scherp genomen en ieder een, inclusief Verhoef, greep mis doch Ernst Kegel was wel attent en kegelde Be Fair naar een 1-0 achter stand. Vanaf dat moment was Be Fair één grote zeef hoe hard men ook werkte. Niet mocht baten. Men mocht in die periode van geluk spreken dat Xerxes niet doordrukte en dat was in hoofdzaak te danken aan Bron en Konijn die wel overeind bleven. Be Fair zocht zich zelf, maar vond niets. Niets was er terug te vinden van de vorm tegen Zwaluwen. Ook de beide spitsen Graafland en Den Besten zijn niet aan de bal geweest, wat enerzijds kwam door te weinig en dan ook nog onzuivere aanvoer. In de 40e minuut verloor Be Fair Coppejans met eèn fikse enkel blessure en werd vervangen door Siem Bos, waardoor Bron naar de frontline verhuisde. Direct ont stond er veel meer druk op het Xer- xes-doel, omdat de beste man tot dan toe, Bron, zich ook voor het vijan delijke doel manifesteerde. In de blessuretijd had Bron erg veel pech toen hij na goed storend werk, balbezit kreeg en van 25 meter de paal beukte. Dit schot had een beter lot verdiend. Na rust voetbalde Xerxes zoals het wilde onder aanvoering van Smaal, Van Eyk en Frans Meyer. Be Fair had in principe geen enkel verweer. Ook de wissel Oskam voor Den Bes ten zette geen zoden aan de dijk. Zo eindigde de wedstrijd in een ver diende overwinning voor Xerxes. Grote verliezer was het publiek wat voor het overgrote deel uit Waddinx veen kwam. Zij gingen teleurgesteld naar huis met de vraag: ”Hoe kan je reeds in de eerste minuten een wed strijd verliezen.” Zaterdag speelt Be Fair wederom een uitwedstrijd tegen AS WH uit Hendrik-Ido-Ambacht. De spelers re kenen weer op veel publiek! De sup portersvereniging organiseert toch weer een busreis. De wedstrijd vangt aan om 14.30 uur. De bus vertrekt om 13.15 uur. Gezien de grote deel name wordt men verzocht tijdig een plaatsje te reserveren. Tel. 3382 of 8743. STAND TWEEDE KLASSE B DOTO-Lyra afg., Rijsoord-PPSC 1-2, Spirit-De Zwerver 0-0, Xerxes-Be WSE Schoonhoven en WSE voetbalden zondagmiddag tegen elkaar in een winderig sportpark. Direct na het be- ginsignaal van scheidsrechter Tet- teroo ging WSE-er Pim Sluys op avontuur en kon tot vlak bij het Schoonhoven-doel komen. Maar hij faalde in de afwerking. Met de sterke wind in de rug begon Schoonhoven de WSE-verdediging onder druk te zetten. Maar de gevaarlijke acties bleven uit. Schoonhoven probeerde de gevaarlijke spits Ton Trouwborst in stelling te brengen, doch Martin Moons en Bert Verlaan maakten dit onmogelijk zodat Schoonhoven het ging proberen met afstand schoten, die misten echter alle zuiverheid. Toch was het na 25 min. spelen Schoonhoven dat succes had. Een WADDINXVEEN Waddinxveen en Moordrecht deden zondagmiddag weinig voor elkaar on der in Waddinxveen. Drie defen sieve fouten van de hekkesluiter betekende even veel treffers voor de Moordrechtse middenmoter. Na rust barstte de hel los voor Wad dinxveen. Peter Hofman veroorzaak te een strafschop (0-4) en werd even later het veld uitgestuurd toen hij weer een overtreding beging. Even later kon Marco Loef de bank opzoeken toen hij natrapte. Een volgende Moordrechtse strafschop stuitte op de vuisten van Leo Appel, waarna Ed Sloof eveneens uit een penalty de Waddinxveense tegen treffer liet aantekenen. Het erg harde treffen kwam ten einde toen Moordrecht de halve dozijn had vol gemaakt: 1-6. de Langs de Gouwe-loop, Kees van der Heul, werd nu 24e in 1 uur, 4 minuten en 50 seconden, een flinke tegenvaller. DE ANTILOPERS Zoals reeds gezegd, liep Martien Droog een goede wedstrijd. Na een daverend begin, 5 km. in 16 min. en 17 sec., bleef hij goed doorgaan. Zijn 15 km.-tijd van 50 min. en 16 sec. belooft wat voor de Plassenloop in Reeuwijk komende zaterdag. In de laatste km.’s hadden de lopers de wind tegen, zodat daar wat tijd ver loren ging. Maar het nieuwe clubre- cord, 1 uur, 7 min. en 43 sec. mag er wezen. Hiermede werd Martien 65e en was hij de vijfde loper uit de af deling Gouda. Cor Droog startte wat rustiger, 5 km. in 18 min., maar kwam daarna pas in zijn ritme. Zijn tussentijd op de 15 km. zou een persoonlijk record betekenen, als er een uitslag van werd opgemaakt, 53 min. en 22 sec. Hier door extra geprikkeld liep Cor ook in de laatste vijf kilometer goed door. Ook hij bleef onder het oude clubre- cord met ruim een minuut: 1 uur, 11 min. en 25 sec. een 143e plaats en de negende loper uit de afdeling. De derde antiloper die finishte is eerstejaars A-junior, maar belooft nu al een goede SLA-loper te worden. Wie het is? Hoe kan het anders: Gerard Droog! Zijn wedstrijdverloop loopt bijna parallel aan dat van broer Cor; de eerste vijf km. in 18 min. een 55 sec., een officieus persoon lijk record op de 15 km.: 56 min. en 35 sec. Zijn eindtijd was 1 uur, 15 min. en 59 sec. Na 1 uur, 23 min. en 2 sec. kwam John Droog als vierde Antiloper over de meet. Een normale tijd voor John, maar gezien de weinige trainingsar- beid de laatste maanden toch ook een goede prestatie. Kees Versluis bleek bij een hernieuwd optreden als SLA-loper een beter uithoudings vermogen te hebben dan Dirk van -Vuuren. Kees zat eigenlijk verras send dicht achter John met een tijd van 1 uur, 27 minuten en 51 sec. Dirk van Vuuren had een hele tijd met Kees opgelopen, wilde eigenlijk wat harder gaan, maar bleek na vijD tien km. opgebrand te zijn. Zijn lij- densweg was pas voorbij na 1 uur, 35 min. en 10 sec. Daar had een halve minuut afgekund als hij niet de laatste vijftig meter demonstratief voor de reeds gefinishte Antilopers was gaan wandelen. WADDINXVEEN - Ter afsluiting van het hengelseizoen hield de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) nog een extra concours in het Aarkanaal. Zowel hengelaars als vissen zijn aan een gedwongen rust periode toe. Het resultaat was er ook wel een beetje naar; slechts een enkele vis liet zich verschalken. Ne gen HSW-leden zagen hun dobber helemaal niet bewegen. De eerste vijf waren: 1. B. van As 2180 gr., 2. J. de Wit 950 gr., 3. N. van Tol 660 In de finalepoule moesten de Wad- dinxveners het opnemen tegen 5 spe lers van het sterke Damlust-team uit Gouda en een speler uit Schoon hoven. In deze finaleronde stelde Cor Barelds teleur, echter Tijmen den Ouden sr. wist een fraaie gedeelde 3e t/m 5e plaats te bemachtigen. Na spannende strijd kwam de titel terecht bij de sterke Damlustspeler Arie den Ouden, die uiteindelijk 2 punten op zijn naaste belager wist voor te blijven. In de finalepoule be haalde hij 11 punten en bleef als enige ongeslagen. Excelsior’s aspirantenkampioen Kees van de Berg behaalde in zijn klasse een fraaie tweede plaats. Hij moest de Goudse dammer J.W. Kool voor zich laten. Finalepoule senioren: 1. A. den Ouden (Gouda), 2. J.K. de Vries (Gouda), 3. G.P. v.d. Wouden (Gouda), 3. H.J. v.d. Wouden (Gouda), 3. T. den Ouden sr. (Waddinxveen). 2e poule: 1H. van Klaveren (Boskoop), 2. A. Bitter (Reeuwijk). 3e poule: 1. P. v. Drimmelen (Waddinxveen), 2. H. Koppendraaier (Gouda). Junioren: 1. T. den Ouden jr., 2. A. van Wijk. Aspiran ten: 1. J.W. Kool, 2. K. v.d. Berg. Cosy Corner 20-53; Rode 18-50; DONK 1 19-47 en vrienden 19-38. Klasse B: Sportvrienden - Nieuwdorp Sportvrienden - Watertoren 1 Tussenstand: Moordrecht WADDINXVEEN Zaterdagavond heeft het waterpolozevental van Roubos De Gouwe in de eerste klasse van de KNZB opnieuw een neder laag geleden tegen koploper Rotterdam, hoewel de Waddinxveners be gonnen met een 1-3 voorsprong te nemen. Maar kennelijk had Roubos De Gouwe hiermee het voornaamste kruit verschoten, want de kam- pioenspretendent won met 13-9. De vrij spelende Waddinxveners merk ten in deze waterpolowedstrijd dat Rot terdam voor een belangrijk deel steunt op de gebroeders Nonnekes. Zij namen bijna alle doelpunten voor hun reke ning. Zoals gezegd startte Roubos De Gouwe goed en nam zelfs door Chri stiaan Bertels eh Bas Schoonderwoerd met 1-2 de leiding. In de tweede periode kwam Rotterdam echter fel terug. Eerst scoorde Chri stiaan Bertels nog 1-3, doch toen was het woord aan de gastheren. De gebroe ders Nonnekes doelpuntten 5 keer, ter wijl Dirk Russner er één maakte 6-4. Ook in de derde periode liep Rotter dam verder uit. Alleen Rens v. d. Meer scoorde met een man meer 9-5. In de laatste periode kon Roubos De Gouwe nog iets terug doen, doch de achter stand was al weer te groot. Christiaan Bertels nam er nog eens 3 voor z’n reke ning en Dick Russner 1. Rotterdam scoorde ook 4 keer, zodat de eindstand 13-9 werd. Zaterdagavond 20 maart speelt Roubos De Gouwe tegen Oude Rivaal HZ en PC I uit Den Haag. Aanvang 18.30 uur. WADDINXVEEN - Opnieuw is er een clubrecord op de lange afstand bij de Waddinxveense sportclub Anti lope gebroken. Het record op de 20 km. stond sinds 1977 op naam van Piet van Herk met 1 uur 12 minu ten en 26 seconden. Nu had Martien Droog tijdens de 25 km. van Vleu ten (januari 1982) al een snellere tussentijd gehad, maar dat is geen of ficiële verbetering. De verbetering was nu des te groter; Martien liep in Alphen aan den Rijn 1 uur, 7 minu ten en 43 seconden! Er dook zelfs nog een tweede atleet onder het oude clubrecord: Cor Droog, 1 uur, 11 min. 25 sec. teiten, waar een gratis ’’proeftijd” van kracht is, wordt er voor die eer ste vier keer het normale zwembad- tarief berekend, wat inhoudt, dat ie mand tot 16 jaar f. 1,85 en boven de 16 jaar f. 3,— moet betalen, bij het aangaan van een lidmaatschap wordt dit respectievelijk f. 1en f. 2,—. ”Wij moeten deze entreeprijzen wel vragen, omdat de huur van het zwem bad in vergelijking met de andere akkomodaties vrij hoog is. Op de laatstgehouden algemene ledenverga dering is daarom besloten tot een voortzetting van deze betaling. Voor alle activiteiten moet u toestemming van uw arts hebben. Wilt u hierover en andere zaken meer informatie hebben, neem dan contact op met: Teun Duhen, Hudsonlaan 18, 2803 GD Gouda, tel. 12018 of: Ria Boot, Weerestein 76a, 2804 GJ Gouda, tel. 33952.” ZWEMMEN Naast de activiteiten in de Waddinx veense sportzaal Groenswaard wordt er nog meer gedaan. Zo kan men op donderdagavond van 18.00 - 23.00 uur tafeltennissen en badmintonnen in gymnastieklokaal ”De Klimop”, Bloemendaalseweg 38, Gouda (er is een trainer aanwezig) en op zater dagochtend van 9.00 - 10.00 uur warmwaterzwemmen in zwembad ”De Tobbe”, Groenhovenweg, Gou da. Dit onder deskundige leiding van fysiotherapeuten en zweminstruc- teurs, op vrijwillige basis. WADDINXVEEN Zaterdagtweedeklasser Be Fair, nog altijd mede-koploper in de competitie, heeft kansloos met 1-0 van het Rotterdamse Xerxes verloren. De Waddinxveners moesten na de winst een week eerder tegen het nu gelijk spelende Zwaluwen toestaan dat de thuisclub de lakens uitdeelde. De formatie van Herman Hartgers kwam er amper aan te pas. Jammer was het dat Wim Bron’s schot kort voor rust door de paal werd gekeerd. Nederlagen waren er ook voor WSE dat met 3-1 verloor van Schoonhoven en voor Waddinxveen dat met 1-6 in het sportpark ”de Sniep” het ohderspit delfde tegen Moordrecht. Fair 1-0, De Zwervcrs-ASWH 1-1, Zwaluwen Vl.-Ter Leede 1-1. Waddinxveen Traditiegetro UW wordt er ook dit jaar in de sport week Waddinxveen een damesvoet- Laltoumooi gehouden. De data van 4it negende toumooi zijn maandag niei en vrijdag 21 mei. De finales zullen op zaterdag 29 mei worden gespeeld. Het voetbalgebeuren in de Waddinx- 'eense Sportweek voltrekt zich dit J)jar .°P het WSE-sportpark in de ranjewijk. De dames, die belang- s'elltng hebben om hun kunne te *°nen, kunnen een inschrijfformulier alen bij de heer J. van Leeuwen, erKweg-Oost 169. De kosten van «.name zijn vastgesteld op f. 35,— Pet team, welke bij de inschrijving ■rect voldaan dienen te worden. De M.ngsdatum voor inschrijving is 10 STAND VIERDE KLASSE E Schoonhoven-WSE 3-1, DONK- Moerkapelle 2-0, Haastrecht-NSV’46 0-3, Nieuwkoop-Lekkerkerk 1-1, Flo- reant-Nipuwerkerk 1-0, Waddinx veen-Moordrecht 1-6. 13-19 WSE 13-18 Moordr. 14-12 13-15 Lekkerk. 12-10 13- 15 Nieuwk. 14- 14 Moerkap. 11-8 14-13 W’veen In Alphen was het zaterdag tijdens de 20 km.-loop droog, wel aan de kou de kant, maar tijdens het lopen brak af en toe het zonnetje door. De start was weer eens een chaos doordat de ’’betere” (wat tijden betreft) lopers de gewoonte hebben zich in groeps verband een eindje voorbij de start plaats op te stellen. En als ze nog terugkomen komen ze vooraan staan, de overige lopers naar achteren drin gend, die staan te verkleumen en meestal enige minuten tevergeefs op de start wachten. Onder de circa 400 lopers bevond zich de volledige nationale top, maar ook de top van Antilope. Elk km.-punt was aangegeven op verzoek van de nationale top, om een goede analyse van de wedstrijd te kunnen maken. Na elke vijf kilometer kreeg iedere atleet zijn tussentijd te horen. Na de start werden de lopers over een gedeeltelijk vernieuwd parcours ge leid. Start en aankomst waren niet meer op de sintelbaan, en enkele stukken met vele bochten werden nu vermeden. De wind, die de lopers in voorgaan de jaren zo’n 7 km. pal tegen hadden, was de lopers ook gunstig gezind; slechts 2 km. hadden de lopers hem van voren, op de overige stukken meest zijwaarts. De meeste lopers liepen dan ook in kleine groepjes, elkaar aflossend om zo het tempo erin te houden en het werk te verde len. Cor Vriend van PSV (Eindhoven) hield het tempo hoog en het na 15 km. ook Jacques Valentijn achter. Met ruim honderd meter voorsprong finishte Cor als eerste in 1 uur en 35 seconden en Jacques als tweede in 1 uur en 57 seconden. Derde werd Bram Wassenaar en vierde de eerste belg, A.C. Kaapvoot. De winnaar van 8 2 4 25-16 18 7 4 3 21-12 18 7 3 4 23-18 17 5 6 3 23-18 16 3 9 2 4 6 2 5 4 4 21-19 14 5 4 5 21-20 14 4 6 4 15-17 14 6 23-21 13 3 3 7 20-26 6 6 20-31 2 2 10 13-29 BE FAIR 2 Het tweede elftal van Be Fair heeft tegen Quick Boys het behoud in de reserve 2e klasse behoorlijk vergroot middels een benauwde 1-0 zege. In deze groep van 12 teams zullen 6 teams moeten degraderen. Be Fair 2 heeft na zaterdag enig licht getuige de 3e plaats op de ranglijst. De wedstrijd tegen de Katwijkers was dan ook een sleutelwedstrijd. Meestal zijn dat meer spannende dan fraaie ontmoetingen. In die sfeer speelde zich ook deze wedstrijd af. Peter Both bleek in de 30e minuut via een mooie kopbal de matchwin- naar hoewel doelman Goos van Vliet de eer toekwam dat Be Fair geen tegengoals kreeg. A.s. zaterdag speelt dit nog steeds ge havende team thuis tegen koploper Spijkernisse. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - Op initiatief van de Invaliden Sportvereniging Gouda Omstreken wordt er elke zaterdag ochtend van 10.15 tot 11.45 uur aan recreatiesport gedaan in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Enige mogelijkheden zijn: badminton, basketbal, softtenms en hockey. Er is een recreatiesportleider aanwezig. Het is de Invaliden Sportvereni ging Gouda Omstreken, die op 5 november 1964 werd opgericht en de sportzaal Groenswaard van de ge meente huurt, gebleken dat nog lang niet iedereen op de hoogte is van de door deze club in de streek gebo den mogelijkheden tot beoefening van sport, zowel op recreatief ge bied als op wedstrijdsportniveau Voorzitster R. Boot: ’’Eigenlijk is dat een trieste zaak, omdat hieruit blijkt dat het werk van de vereni ging te weinig werklank heeft gevon den, maar wat erger is, diverse ge- 6-2 2-6 1 (kam- I pioen) 18-95; Watertoren 2 18-85; I Watertoren 1 18-80; Moordrecht 2 I 18-77; Sportvrienden 17-74; Hof van I Holland 18-73; Sportief 18-72; VOG I 17-71; Haven 16-59; DONK 18-50 I en Nieuwdorp 17-38. I Klasse C: I Cosy Corner 2 - Sportvrienden 2 I Sportvrienden 1 - DONK I Watertoren - Sportvrienden 2 I Tussenstand: VOG 1 21-112; DONK I 21-101; Haven 19-98; Watertoren I 21-87; VOG 2 21-85; Boskoop 2 I 21-82; Sportvrienden 2 21-81; Bos- I koop 1 20-80; Sportvrienden 1 I 20-77; Cosy Corner 1 21-74; Cosy I Corner 2 20-67 en Nieuwdorp 19-45.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 19