KORENAVOND BEJAARDEN IN AF-CENTRUM Trottoir langs Zuidkade Ik ben mijn redders heel dankbaar Jongens gepakt bij doorzoeken van kleding Veel werk voor Vox Jubilans en J. J. Olieman tot de mensen die hem van de verdrinkingsdood redden: Rotterdams SGP-raadslid Nieuw lid commissie W’veen-Zuid (Brom)fietsen kijkdag bij rijkspolitie Bingo voor bejaarden Meubel-InBV is tegen de kernenergie Programma Apparaat voor onderhoud van halfverharde sportvelden Zendingsavond in De Hoeksteen op 24 maart Rein Geers en Wim van Breemen in felle strijd Nieuw storings- nummer voor kabel-tv Dringend verzoek bewoners Van Eijk BV De Zangvogels I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN f w k 4 i X v Redder C. Verboom met links zijn helper in de nood C. van Vliet en in het midden de geredde J. J. Olieman. Burgemeester C. M. van der Linden met rechts redder C. Verboom. ders ontzettend dankbaar”. hebben ook wij als Staatkundig Gere- wil; in eigendom of erfpacht. AANRIJDINGEN I WOENSDAG 17 MAART 1982 ter Stolk was de dirigent bij deze opna men. Het schrijven daartoe werd onderte kend door tandarts J. G. v. d. Arend (Zuidkade 9), Baan’s Meubeltoonzalen (Zuidkade 13), Echte Bakker Gert Hui- zer (Zuidkade 11), Haarstylist Cees van Es (Zuidkade 17), Groente- en Fruit - 24 maart met de Provinciale Statenver kiezingen te stemmen op lijst 5, Ir. M. Houtman. troon. De SGP-vergadering, die maar matig bezocht werd, wat gezien de boeiende materie die schuilt achter een gemeen teraadslid van Rotterdam beslist de moeite waard was, werd besloten met WADDINXVEEN De Wad- dinxveense rijkspolitie houdt ko- -mende zaterdag 20 maart van 10.30 tot 13.00 uur in het politie bureau aan de Mozartlaan een (brom)fietsenkijkdag. Op die dag kunnen de Waddinxveners kijken of hun vermiste tweewieler soms daar is te vinden. WADDINXVEEN Bewoners van de Zuidkade hebben in een brief aan het college van Burgemeester en Wethou ders aangedrongen op de aanleg van een voetpad langs de panden tussen de streekmuziekschool en het specialitei tenrestaurant De Gouwe Dis. WADDINXVEEN Voor alle Wad- dinxveense bejaarden wordt er maan dagavond 22 maart om acht uur in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad een bingo-avond gehouden. De deelnamekosten bedragen twee gul den. Er zijn mooie prijzen te winnen. haar jeugdkoor hard gaan werken om voor de vakantie te komen tot de nodige opnamen voor een in de herfst uit te geven nieuwe grammofoonplaat. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom}. GOUDA In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland is nieuw in geschreven BV Meubel-Jn voor de Randstad, Leiderdorp. Plaats van vesti ging: Leiderdorp, Fluitekruidzoom 38. De BV heeft in Waddinxveen aan de Zuidkade 147 een filiaal gevestigd, dat zich bezig houdt met de handel in en de fabricage van meubelen in de ruimste zin des woords. WADDINXVEEN Op initiatief van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Wad dinxveen wordt er voor de bejaarden maandagavond 29 maart in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen pad een zangavond gehouden, waaraan meewerken het interkerkelijk jonge renkoor Meeting en het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gou- westem. Deze avond, die om acht UUR begint, is toegankelijk tegen betaling van één gulden. Wie vervoerd wil wor den gelieve zoals gebruikelijk het tele foonnummer 5555 te draaien. Het belooft in het AF-centrum een sfeervolle zangavond te worden van de twee plaatselijke koren, die schitte rende Paasliederen ten gehore zullen brengen. Zoals bekend wordt Meeting geleid door de heer C. Brouwer en De Gouwestem door de heer A. Verhoef. MEETING Het interkerkelijk jongerenkoor Mee ting is in oktober 1980 opgericht en be staat dus al weer l'/2jaar. Het doel van dit koor is het uitdragen van een evan gelische boodschap door het zingen van eigentijdse geestelijke muziek en het bevorderen van contacten tussen jonge mensen. Meeting telt 37 enthousiaste leden. De laatste maanden wordt door vele ak- ties getracht geld bijeen te brengen, voor de aankoop van een electronisch orgel. De bazar van 6 februari jl. en deze recente zangavond vormden hier van een onderdeel. Door het optreden van dit tweetal werd op 5 maart 1981 het leven gered van de heer J. J. Olieman, een kraanmachinist uit Reeuwijk die tijdens bagger- werkzaamheden in het recreatiegebied 't Weegje met zijn kraan te water raakte. Deze gebeurtenis was voor de Stichting Maatschappij tot Redding van Drenke lingen, Stichting Carnegie Heidenfonds en de Koninklijke Bond tot het Redden van Drenkelingen aanleiding de heer Verboom en de heer Van Vliet te on derscheiden. Over het gebeurde van ruim een jaar geleden stond destijs in het Weekblad voor Waddinxveen te lezen: ’’Donder dagmiddag 5 maart hebben de Wad- zijn gebleven. Op de tast werd de Reeu wijker aan zijn haren met het gezicht boven water getroKken. De provinciaal ambtenaar ging onmiddellijk het water in en wist de Reeuwijker in de roeiboot te kpijgen. De kraanmachinist gaf geen teken van leven meer. De heer Verboom paste meteen mond-op-mond-beademing toe en na geruime tijd begon de machinist te braken. Intussen arriveerde de ge waarschuwde huisarts en de rijkspolitie. zelfstandig uit de cabine te klimmen van de te water geraakte kraan. Provinciaal ambtenaar C. Verboom stond in de buurt en zag wat er ge beurde. Zonder in paniek te raken en dank zij een goede tegenwoordigheid van geest sprong hij op de hellende kraan. Zonder succes trachtte hij ech ter de ruiten van de cabine in te slaan. Daarop pakte hij de roeispaan van een langs de kant liggende roeiboot om op die manier te proberen een ruit in te slaan. Bij het snel teruglopen naar de kraan zag de man, die als wachtmeester van de reserve-rijkspolitie gestationeerd is bij de groep Waddinxveen/Moerka- pelle van de rijkspolitie, die de ma chinist zich alsnog onder water uit de cabine had gewerkt, maar dat er weinig tekenen van leven meer waren te be speuren. De heer Verboom gooide de roeispaan weg en sprong gekleed te water. Hij wist de man, die evenals de Waddinxve- ner stevig tegen de kou gekleed was, di verse keren boven water te brengen. Maar door de kou en de vermoeiende inspanningen lukte dit niet geheel. Op een afstand van ongeveer zeven meter uit de walkant verdween de Reeuwij ker, die niet kon zwemmen, onder wa ter op de plek waar het zojuist tot drie meter diep was uitgebaggerd. Uiteinde- WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week dinsdagavond ver gaderende gemeenteraad voorgesteld mevrouw S. van Es-Davison van de Apollolaan 6 te benoemen in de ge meentelijke commissie wijkwerk te Waddinxveen-zuid. Zij neemt de plaats in van de op 1 december 1981 uit deze commissie vertrokken heer J. Lam. Volgens het college is mevrouw Van Es betrokken bij het clubwerk als mede op de hoogte van het cursus werk. En daarom verdient zij de voorkeur boven een andere kandi daat, die op een in het Weekblad voor Waddinxveen geplaatste oproep ter vervulling van de vacature even eens had gereageerd, de heer H. Hil gers van Herculespad 5. Hij maakt deel uit van de jongeren in de wijk en zijn belangstelling gaat uit naar jon gerenwerk. Het voorstel van het college om me vrouw Van Es te benoemen komt overeen met het advies van de ge meentelijke commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid. Hierover gaat de gemeenteraad dus beslissen. door in 1 uur en 45 min. binnen te ko- I men; de tijd van Rein Geers was hierbij I I uur en 54 minuten. I Bij de zwemwedstrijd op zondagmor- WADDINXVEEN Burgemeester C. M. van der Linden heeft donder dagmiddag in het gemeentehuis gouden en bronzen onderscheidingen uitgereikt aan de heren C. Verboom uit Waddinxveen en C. van Vliet uit Gouderak voor het redden van het leven van de Reeuwijker J. J. Olie man, die zijn woorden van toen nog eens herhaalde: ”Ik ben mijn red- WADDINXVEEN Tijdens de vrijdagavond in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw Het Trefpunt gehouden openbare bijeenkomst van de Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) heeft het Rotterdamse ge meenteraadslid en Rijnmondraadslid voor de SGP, A. D. den Braber, la ten blijken geen voorstander te zijn van kernenergie. Dit vanwege het enorme probleem van het dumpen van het zeer giftige afval. ’’Maar ook in het licht van Gods Woord kunnen beslissen wat hij met de grond Zaterdagavond 13 maart hebben Vox Jubilans en jeugdkoor een concert ver zorgd in de Grote Kerk te Vianen. Her man van Vliet bespeelde het orgel. Ver dere medewerking verleenden aan deze avond met samenzang, het bekende trompettersduo Gebr. Brouwer. Omdat ook deze avond een radio-opname werd gemaakt, bestond er voor deze ligt. De verbinding vanuit Zuidkade I naar de Zuidkade-winkeliers is levens gevaarlijk, vooral voor kinderen. Het is daarom dat wij een dringend beroep doen op het college van B. en W. de meeste spoed te maken om een trottoir van zeg maar 3 a 4 tegels breed te ma ken. Wacht niet af tot er ongelukken gebeuren. Deze situatie is hoogst on verantwoordelijk. Het is bekend dat uw college snel kan handelen. Wij ver wachten dit ook nu”, zo besluit de brief van de Zuidkade-bewoners aan het college. commissies. De heer Den Braber, die in verscheidene commissies is vertegen woordigd, ging vooral in op de commis sie Bedrijven, waarin vele zaken op na tionaal en zelfs internationaal gebied aan de orde komen met name de ener gie voorziening in de bedrijven, wat toch als onderdeel gezien moet worden van de economie. Indien namelijk de kostprijs te hoog zou worden, zouden grote multinationals uit kunnen wijken naar Antwerpen. BUITENSTAANDERS Verder ging hij nog in op vragen over het vrije vestigingsbeleid en erfpacht. De heer Den Braber zei liever de keuze aan de koper te laten. Die moet vrij DE GOUWESTEM Het Christelijk Waddinxveens Man nenkoor De Gouwestem is op 7 septem ber 1981 opgericht. Nu zijn er al 52 le den genoteerd. Het doel van het koor is het beoefenen van de zangkunst als ont spanning en als bijdrage aan het cultu rele leven binnen en buiten onze ge meente. Het koor heeft ook een inter kerkelijk karakter. Er worden geeste lijke liederen ingestudeerd, maar ook volksliederen en klassieke muziek. wanneer ze hier blijven; maar wanneer alleen maar naar Nederlandse begrip pen les wordt gegeven kunnen er pro blemen ontstaan, wanneer ze weer naar hun eigen land terugwillen en vreemd WADDINXVEEN Het pro gramma voor de maandagavond 29 maart in het Anne Frank centrum te houden korenavond - Met Meeting en De Gouwestem - voor de Waddinxveense bejaar den ziet er zo uit: OPENING "Meeting": 1. Heer ik kom tot U. 2. Hij is gezien. 3. Halleluja. "De Gouwe Stem": 1. De Heer is mijn Herder. Ge zang 184. 2. Heilig, heilig, heilig. Zum Sanc- tus uit Deutsche Messe. 3. Mein Heiland Herr und Mei ster! Zum Agnus Dei uit Deut sche Messe. 4. Ambrosiaans lofgezang. "Meeting": 1. Voor jou. 2. Werken van Hem. 3. Jezus leeft in eeuwigheid. "De Gouwe Stem": 1Neem mijn leven laat het Heer - Gezang 228. 2. O, Heer verlos mij uit de ban den - Psalm 140. 3. Boven de sterren daar zal het eens lichten. 4. Vaste Rots van mijn behoud. PAUZE "Meeting": 1. Yesterday, today and tomor row. 2. Laat ons samen zingen. 3. Daarom wil ik hem danken. "De Gouwestem": 1. Old Black Joe. 2. Wilt heden nu treden. 3. Alle Man van Neerlands stam. 4. Soldatenlied. "Meeting": L Neem mijn hand. 2. Jezus is Heer. 3. Lied zonder woorden. "De Gouwestem": 1Dankt, dankt nu allen God. 2. Op bergen en in dalen. 3. Geloof, Hoop en liefde. 4. Blijf bij mij Heer. SLOT WADDINXVEEN - Om de halfver harde velden in het sportpark ”de Sniep” op de juiste wijze te kun nen onderhouden heeft het college van B. en W. de volgende week dinsdagavond vergaderende gemeen teraad voorgesteld hiervoor de nog' ontbrekende f. 3.580,— beschikbaar te stellen. Met dit geld en de reeds gereserveer de vijfduizend gulden kan dan een dergelijk onderhoudsapparaat van f. 8.578,60 worden gekocht om het noodzakelijke onderhoud van deze velden in eigen beheer te kunnen uit voeren. De gemeente is hiervan al een paar jaar voorstander. Uit het voorstel aan de gemeente raad blijkt dat de plaatselijke aan nemers niet over een dergelijk ap paraat beschikken en huur ervan in Waddinxveen niet mogelijk is. De kosten per gebruiksuur van het ap paraat blijken op circa f. 15,— uit te komen. WADDINXVEEN Woensdagavond 24 maart wordt 's avonds om acht uur in het Hervormd Wijkgebouw De Hoek steen een voorjaarszendingsavond ge houden. Op deze avond, die in het te ken staat van de zending in Nederland, spreekt ds. W. Bouw over het onder werp "Persoonlijke evangelisatie". Pre dikanten van de Centrale Hervormde Gemeente zuLlen de zendingsavond openen en sluiten. avond veel belangstelling. Zaterdag 27 maart verzorgen Vox Jubi lans en jeugdkoor een middagconcert in de Nieuwe Kerk te IJmuiden. Orga nist is hier Sander van Marion en ook hier werken weer mee Gebr. Brouwer. Dit concert wordt de gemeente IJmui den en haar regio aangeboden door een bruidspaar, dat op deze dag haar huwe lijksjubileum viert. Ook dit jaar willen de twee Wad dinxveense koren een gevestigde tradi tie handhaven door het verzorgen van een ’’Passie- en Paasstonde” aan de vooravond van Pasen op zaterdag 10 april in de Grote of St. Janskerk te Gouda. Medewerking aan deze avond zal worden verleend door het "Tollens (strijkers) Ensemble" bestaande uit 8 musici. Herman van Vliet bespeelt het orgel en Wim van Schaick zal als trom pettist de samenzang ondersteunen. Ds. L. Kievit te Gouda zal een korte medi tatie houden. Na al deze activiteiten zal Vox Jubilans dinxvener C. Verboom en de Goude- en haar jeugdkoor hard gaan werken rakker C. van Vliet met gevaar voor ei gen leven de Reeuwijkse kraanma chinist J. J. Olieman van een zekere verdrinkingsdood gered in het water van het dagrecreatiegbied ’t Weegje. Hierbij liep één van de redders twee ge kneusde ribben op en moest de geredde een aantal dagen voor observatie in het Goudse Bleulandziekenhuis worden opgenomen. Dat gebeurde nadat het tweetal ter plaatse nog medische hulp had gekregen van huisarts W. A. van Heel. Kraanmachinist Olieman was in op dracht van het provinciaal bestuur be zig met baggerwerkzaamheden, waarbij i.ii laten van iets meer dan vijf meter lengte. De oprijplaten waren door de Reeuwijker loodrecht op de waterkant gelegd in de buurt van het ’’reigerbosje”, dat links van de plas bij de parkeerplaats aan de Noordringdijk is gelegen. Op een gegeven moment begonde rups kraan met een ledig gewicht van 12.000 kilogrammen met een op dat momnt uitgestrekte hydraulische grijperarm voorover te hellen en gleed daarop schuin het water van ’t Weegje in. Dit was te wijten aan een beoordelingsfout van de kraanmachinist. Hij trachtte de antwoordapparaat kraan namelijk in zijn achteruit te zet ten en dat lukte dus niet. Evenmin lukte het de Reeuwijker in eerste instantie Op maandag 8 maart om 20.00 uur vond er op de kruising Kanaalstraat- Stationsstraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een van de Stationsstraat komende en de kruising overstekende automobiliste verleende geen voorrang aan een op de Kanaalstraat rijdende bestuurder. Er ontstond aanzienlijke materiële schade. Op dezelfde kruising vond nog een ongeval plaats en wel op donderdag 11 maart omstreeks 13.10 uur. Een in de Stationsstraat rijdende vrachtautobestuurder wilde naar links (richting Kerkweg-Oost) de Ka naalstraat oprijden, echter hij ver leende daarbij geen voorrang aan een personenauto. Ook hier was flinke materiële schade het gevolg. Op vrijdag 12 maart om 19.30 uur bot sten op de hoek Juliana van Stolberglaan-Pr. Bernhardlaan twee bromfietsers tegen elkaar. Het niet ver lenen van voorrang was de oorzaak van het ongeval. Lichte materiële schade ontstond hierbij aan de voertuigen. Eén van de bromfietsers, een 33-jarige Wad- dinxvener, bekwam een lichte hersen schudding en een gekneusde schouder. Dezelfde dag omstreeks 09.50 uur vond een ongeval plaats tussen twee auto’s op de Noordkade. Bij het inrijden van een inrit raakte de bestuurder van één van de voertuigen de andere gepar keerde auto. Lichte materiële schade was hiervan het gevolg. I WADDINXVEEN De Wad- I dinxveense atleten Rein Geers en Wim I van Breemen hebben dit weekeinde I felle strijd geleverd tijdens de elk jaar in I Den Haaggehouden I uithoudingsvermogen-vierkamp. Het I tweetal eindigde bij de eerste 75 van de I ruim 300 deelnemers, zij het dat Rein I Geers iets meer uithoudingsvermogen I aan de dag legde dan Wim van Bree- I men. I Bij de eerste wedstrijd op zaterdagmor- I gen over 85 km fietsen door het West- I land bleef Rein Geers in een tijd van 2 I uur 54 min. Wim van Breemen voor, die I 3 uur en 3 min. voor deze afstand nodig I had. I Bij de schaatswedstrijd (diezelfde I avond) over 100 ronden (40 km) op de I kunstijsbaan ”De Uithof’ maakte Wim I van Breemen dit verschil weer goed - I donr n 1 niir m i n b» i n n to F r\ WADDINXVEEN Na het bericht van vorige week dat de mast van de Cenentrale Antenne-lnnchtmg (CAI) hij zjjn kraan had gezet op twee oprijp- aan de Stannglaan zal worden voorzien van nieuwe antennes, om daarmee een einde te kunnen maken aan de klachten over de slechte ontvangst van een aan tal tv-zenders, heeft het Wad dinxveense gemeentebestuur laten we ten dat er een ander storingsnummer is. Dit omdat het onderhoud en de storing sdienst yan de Waddinxveense kabel-tv nu is ondergebracht bij BV Retam Ka bel TV, Zinkwerf 45 in Den Haag. Dit bedrijf komt in de plaats van ETB Vos BV te Dordrecht. Het nieuwe storing snummer is vanaf heden 070-210001 en s 24 uur per dag bereikbaar, al is er na de kantooruren een ingeschakeld. Het doorgeven van het neiuwe storing snummer was vor het Gemeenschappe lijk Antenne Systeembedrijf Wad dinxveen aanleiding om de aangeslote nen gelijk te kunnen meedelen dat het tarief voor de kabel-tv door de gemeen teraad vorig najaar is bepaald op 10,25 per maand per 1 juli 1982 ofwel ƒ61,50 per halfjaar (beide bedragen zijn inclusief btw). minuten in het voordeel van Rein Ge- I ers. Hij zwom deze afstand in 1 uur en 11 minuten en Wim van Breemen in 1 I uur en 14 min. De hardloopwedstrijd zondagmiddag I over 25 km ging, evenals vorig jaar te- I gen een zuidwesterstorm in, van Kijk- I duin over het strand naar Hoek van I Holland en via fietspaden door de I duinen terug. Bij deze wedstrijd wist Rein Geers goed in het spoor van Wim I van Breemen te blijven, die deze af- I stand aflegde in 1 uur en 43 min. De tijd I van Rein Geers was 1 uur en 44 min. De totaaltijd van Rein Geers over de vier wedstrijden van deze uithoudings- I vermogenvierkamp kwam daardoor op uur en 43 min., terwijl Wim van Bree- II men 2 minuten meer nodig had en op 7 II uur en 45 min. eindigde. handel Jan en Mien Tol in het Brugcen- trum weer eens overduidelijk is geble ken hoe gevaarlijk het is om uit een win kel aann de Zuidkade zo op de rijweg te moeten stappen. Voorgerekend wordt dat met de komst van de nieuwe winkel het gevaar voor verkeersongelukken weer met een kwart is verhoogd voor het winkelend publiek. Het is eigenlijk al jaren onverant woord dat langs het stuk Zuidkade vanaf het oude gemeentehuis tot aan de Jan Dorrekenskade-Oost geen trottoir lijk lukte het de Waddinxveense reserve-wachtmeester bij de kant te ko men zonder de onfortuinlijke ma chinist. Daar was inmiddels aangekomen de Gouderakse grondwerker K.van Vliet die het ongeval op een afstand had zien gebeuren en naar de plaats des onheils was gerend. De man holde naar de roei boot en roeide daarmee naar de plaats waar de machinist volgens de Wad- dinxvener Verboom onder water moest GOUDA Over Kwekerij Van Eijk BV, Waddinxveen, wordt in het handel sregister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden-Holland gemeld dat in deze BV het failissement is ingebracht van de ’’Stichting Dallas aan de Benedenheulseweg 12 in Stolwijk. WADDINXVEEN De Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi lans en Jeugdkoor De Zangvogels werkt in deze (bijna)lentetijd een druk programma af. Zo werd deze maand meegewerkt aan een tweetal radiopro gramma’s én stonden de Wad dinxveense koren in de Grote Kerk te Vianen te zingen. Op het programma staan verder nog concerten in de Nieuwe Kerk te IJmuiden en een Passie- en Paasstonde in de Grote of St. Janskerk te Gouda. Eerder deze maand stond Vox Jubilans in de Evangelisch-Lutherse Kerk te Den Haag, waar de NOS-radio opna men maakte voor een tweetal radiopro gramma’s. Het was juist een kwart eeuw geleden, dat in deze zelfde kerk de eer ste grammofoonplaten van Vox Jubi lans werden opgenomen. De organist, welke het koor toen begeleidde, was er ook nu weer bij betrokken: Feike Asma. Hans Kapaan werkt als hoboïst aan deze opname mee van o.a. "Can- tique de Jean Racine van Fauré. Pie- (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom. I gen over 3 km. was het verschil weer 3 DIEFSTAL BENZINE Op donderdag 11 maart werd tussen 20.00 uur en 24.00 uur vanuit een gepar keerd staande personenauto 40 liter be nzine getapt. De auto stond geparkeerd op het parkeerterrein nabij de Passage. DOORGEREDEN Op vrijdag 12 maart om 18.20 uur vond er op het parkeerterrein nabij de Tol lenslaan een aanrijding plaats tussen 2 personenauto’s. Hierbij ontstond lichte materiële schade. Eén van de bestuur ders reed meteen na het ongeval door zonder zijn identiteit bekend te maken. Aan de hand van het opgenomen kente ken wist de rijkspolitie de bestuurder hiervan te achterhalen. Tegen deze be stuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK AUTO Op zaterdag 13 maart werd bij de rijk spolitie gemeld, dat er was ingebroken in een auto, welke aan de J. W. Friso- weg stond geparkeerd. Een ruit van het linker achterportier werd ingeslagen, waarna twee geluidsboxen, totaal ter waarde van f 300,uit de auto werden ontvreemd. WINKELDIEFSTAL Op zaterdag 13 maart werd een 58- jarige Waddinxveense vrouw betrapt bij diefstal van goederen ter waarde van ca. 20,Zij nam deze goederen weg in De Spar aan de Passage. Na aanhou ding werd zij overgegeven aan de Wad dinxveense rijkspolitie, die haar heeft verhoord. Visserijwet werd een 16-jarige visser bekeurd. Een 24-jarige tractorbe- stuurder kreeg een proces-verbaal aangezegd, daar hij met zijn tractor en daarachter gekoppelde aanhang wagen te lange lading vervoerde. WADDINXVEEN Een 12-jarige Waddinxveense en een 17- jarige Rotterdamse jongen werden betrapt bij het doorzoeken van kleding in De lïoeksteen aan de Esdoomlaan. De aangehou den knapen werden overgegeven aan de rijkspolitie, die hen naar het bureau aan de Mozartlaan overbracht. Bij nader onderzoek bleek, dat er nog niets was ontvreemd. INBRAAK/DIEFSTAL Op maandag 8 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een open haard met rookkanaal. Het ont vreemde stond in een niet afgeslo ten pand aan de Zuidkade. Op donderdag 11 maart werd tussen 09.00 uur en 21.00 uur uit een niet afgesloten personenauto, welke nabij de Passage stond geparkeerd, een handtas met inhoud ontvreemd. De inhoud bestond uit een rijbewijs, een paspoort en ca. 35,— aan vreem de valuta. Vermoedelijk in de nacht van don derdag 11 op vrijdag 12 maart werd ingebroken in twee kantoorpanden op het veilingterrein aan de Brede- weg. Door middel van braak wist men binnen te komen. Ontvreemd werden een draagbare radio, een ge ringe hoeveelheid rookartikelen, een Parker en geld, nl. f. 250,—. KENTEKENBEWIJS DEEL III Bij enkele kleine controles op de aan wezigheid van het kentekenbewijs deel III werden 10 personenauto’s aangetroffen, op welke dit bewijs niet was aangebracht. DIEFSTAL VOERTUIGEN De afgelopen week werden op het politiebureau 4 aangiften van diefstal van een voertuig gedaan. Er bleken twee fietsen en twee bromfietsen te zijn ontvreemd. VERNIELINGEN OP vrijdag 12 maart werd ontdekt, dat van een nabij de Jan Dorrekens kade-Oost geparkeerd staande perso nenauto een portier geheel werd om gebogen. De ruit van het protier werd eveneens vernield. Enkele dagen te voren was een ruitenwisser en een voorruit van een in de Piet Heinstraat geparkeerd staande auto geheel ver nield. Op dinsdag 9 maart werd ge meld, dat 2 grote ruiten van de her vormde Bethelschool (Heggewinde) waren vernield. Er is voor ongeveer f. 500,— schade aangericht. Vier zeer jeugdige vandaaltjes bekenden ruiten van een schuurtje op een volkstuin tje achter de begraafplaats te hebben vernield. DIVERSE OVERTREDINGEN Terzake gepleegde overtreding van de formeerde Partij de opdracht in de Ook het probleem van de buitenlandse Schepping de aarde te bebouwen en te werknemers kwam ter sprake. Vooral bewaren. Niemand weet wat er na jaren het onderwijs vergt een steeds groter of eeuwen met dit zeer giftige afval kan wordend aanpassingsvermogen. Uit gebeuren”, aldus de heer Den Braber. welke invalshoek moet je die kinderen In zijn boeiend betoog sprak de Maas- les geven, aldus de heer Den Braber. stedelijke volksvertegenwoordiger ook Geef je ze les in hun eigen cultuur en de nog vanuit zijn dagelijks werk over de onze, dan ontstaat ai gauw achterstand vele verschillende facetten van het ge- meenteraadswerk in Rotterdam. Deze wereldhavenstad is gedecentraliseerd in diverse deelgemeenteraden. Deze beslissen wat wijkbelang is en hebben hiervoor een verdoorgevoerde beslis- zijn geworden aan hun eigen cultuurpa- singsbevoegdheid. ’’Deelgemeentera den staan wel dichter bij dë bevolking”, aldus de heer Den Braber, die het ge meenteraadslid van Rotterdam zijn ver geleek met een Tweede-Kamerlid. De gemeenteraad telt 45 raadsleden en is verder onderverdeeld in 18 hoofd- de oproep om toch vooral op woensdag i- i i -

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 33