Vorig jaar: 311 baby’s en 104 overledenen Agenda Goudse Bioscopen Bedrijfscomplex opgezet in tijd toen de economie nog een stuk rooskleuriger was Orgelkastenfabriek Staringlaan breekt Eminent BV nu op VERGADERINGEN BESTUURSZAKEN HINDERWET VERGUNNINGEN P BELASTINGEN VERKEER EN VERVOER VOLKSGEZONDHEID - INZAMELINGEN O DIVERSEN gf SPREEKUREN v VERKIEZINGEN BESTEMMINGSPLANNEN g[ BOUWVERGUNNINGEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MAART 1982 AGENDA Onderwijscommissie Woensdag 31 maart 1982, aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA lyj Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. AGENDA WADDINXVEEN GEMEENTE 4. 4 Formulieren voor deze kandidaatstelling zijn van 30 maart 1982 t/m 20 april 1982 van 8.30 tot 12.30 uur kosteloos te verkrijgen ter gemeentesecretarie. Openingstijden gemeentehuis. Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. ledig garanderen dat daarbij geen ged wongen ontslagen vallen. Met het nieuwe beleid denkt Eminent het te rooien. En de Japanners - de grootste concurrenten en ook de grootste orgel- producenten in de wereld - aan te kun nen. Voor Italië, dat meer orgels ver vaardigt dan Nederland, is de Eminent- directie al helemaal niet bang. Eminent zegt zich vooral te willen richten op de ‘betere middenklasse’. Daar hebben de Italianen - verdeeld over dertig kleinere bedrijven - weinig in te brengen, merkt directeur Houthuyse op. ’nieuw realisme in het personeelsbe leid’. Volgens zijn zeggen was dat perso neelsbeleid in het verleden al te vrien delijk. Iemand mocht werken waar hij dat het prettigst vond. Nu gaat men uit van de gedachte dat de man daar moet werken waar hij voor het bedrijf het meest oplevert. In de ogen van de direc teuren Houthuyse en Van Mierlo een heel andere aanpak. Het personeelsbe stand zal trouwens - ondanks het aan trekken van specialisten de komende twee jaar - met enkele tientallen men sen afnemen. Van Mierlo kon niet vol- In 1976 zette Eminent alles op een kaart. De directie wilde een paar jaar later een zeer geavanceerd nieuw orgel uitbrengen, gebaseerd op het systeem van de “Very large integrated cier- cuits”, elektronische bouwstenen die in zekere zin als voorlopers van chips be- schousd kunnen worden. Het ITT- concern zou vanuit Duitsland toele verancier van elektronica worden. boorte, verminderd met het aantal sterfgevallen. Deze natuurlijke aanwas, ook wel aangeduid als ’’geboorte overschot” daalde het afgelopen jaar beneden de 1%. Sedert het tot stand ko men van de huidige gemeente Wad- dinxveen in 1870 werd nog nimmer een zo’n laag percentage geboekt. Tegeno-, ver de landelijke cijfers gezien is dit aantal echter toch nog steeds vrij hoog: landelijk is de natuurlijke aanwas reeds gedaald tot beneden een half procent van de bevolking. om een openbare zitting te WADDINXVEEN -In Waddinxveen werden vorig jaar, zo meldt het Statisti sch Jaarboek Waddinxveen 1982, 311 kinderen geboren. Dat lief en leed zich ook in deze gemeente afspelen, blijkt wel uit het feit dat 104 Waddinxveners kwamen te overlijden. Het aantal overledenen komt overeen met 47 per 10.000 inwoners; landelijk kwamen 82 inwoners per 10.000 te over lijden. Een gunstig beeld dus, dat ver band houdt met de jeugdige bevolking sopbouw van Waddinxveen. Door deze ontwikkeling bedroeg de na tuurlijke aanwas van Waddinxveen 207 personen of wel 9,5 pro mille tegen een landelijk cijfer van 4,4 pro mille. Deze natuurlijke groei is echter verminderd door een vertreksaldo van 4 pro mille, waardoor de groei in 1981 beperkt bleef tot 5,5 pro mille. Onder natuurlijke aanwas wordt ver staan de bevolkingsgroei door ge- moet de groei komen, een expansie die de directie zegt nodig te hebben om uit het financiële dal te komen. Zes jaar geleden zag het er niet naar uit dat Eminent het financieel ooit moeilijk zou krijgen. De uit 1923 daterende piano- en orgelwinkel van Jacob Vree- ken was uitgegroeid tot een flinke fa briek met meer dan 400 personeelsle den. Er was altijd voorzichtig gefinan cierd, dividenten werden nooit uitge keerd aan de eigenaars (nog steeds de familie Vreeken); alle winst vloeide te rug in het bedrijf. Aandacht voor gehandicapten. Gehandicapten ondervinden veel problemen waar niet-gehandi- capten vaak nauwelijks bij stilstaan. Ook in Waddinxveen. Wij vragen daarom aan alle inwoners onnodige hindernissen zoveel mogelijk te voorkomen. Dit kan al op een heel eenvoudige ma nier en daarom noemen we een paar voorbeelden: Laag boven het trottoir hangende takken van bomen en strui ken in uw tuin zijn voor alle voetgangers onplezierig. Met na me voor blinden en slechtzienden. Probeer daarom deze tak ken zoveel mogelijk "binnen de perken” te houden door re gelmatig de snoeischaar te gebruiken. Vermijd zoveel mogelijk obstakels op het trottoir, zoals fiet sen, motoren, slordig neergezette vuilniszakken of grof vuil. Rolstoelgebruikers, blinden en slechtzienden kunnen hierdoor ernstig gehinderd worden. Laat een blinde ongehinderd de weg oversteken. Rij daarom als bestuurder van een auto, motor, fiets of bromfiets nooit voor of achter langs een overstekende blinde. Leid uw hond op dat hoognodige moment naar de goot. Voor blinden is dit zonder meer nodig. U vindt het zelf toch ook niet prettig wanneer u midden op het trottoir ’’ergens” in stapt? Kortom: een plezierig begaanbaar trottoir is voor gehandicapten van groot belang. Zij zullen het op prijs stellen, wanneer u aan dit soort zaken eens wat meer aandacht wilt besteden. Ook zij willen graag ongestoord hun route volgen. Ook zij zijn inwoners van onze gemeente. De daling van de natuurlijke aanwas werd veroorzaakt door de sterke teru gloop van het geboortecijfer. In 1980 trad een licht herstel in van het gestaag afnemende aantal geboorten, n.l. 161 geboorten per 10.000 inwoners tegen 155 in 1979. Thans is dit cijfer weer ge daald naar 142 geboorten per 10.000. Ten opzichte van de zestiger jaren is daarmede het geboortecijfer per 10.000 inwoners tot de helft gedaald Landelijk ligt het geboortecijfer thans op 126 per 10.000 inwoners, welk aantal vrijwel gelijk is aan dat van het voor gaande jaar. Het verschil tussen het plaatselijke en landelijke geboorte cijfer is duidelijk afgenomen. Benoeming Tot derde gemeentebode is benoemd de heer J. K. Meijer, Wingerd 201te Waddinxveen. Marktcommissie Maandag 29 maart 1982, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA Aanvragen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend: dat op 12 februari 1982 een aanvraag is ingekomen van Automo bielbedrijf Boonstoppel B.V., Oranjelaan 21 te Waddinxveen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een automobielbedrijf aan de Oranjelaan 21alhier; dat op 16 maart 1982 een aanvraag is ingekomen van Autobedrijf Kool, Dorpstraat 72 te Waddinxveen voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een garagebedrijf aan de Dorpstraat 72, alhier. Deze aanvragen en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 24 april 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de gemeen tesecretarie ter inzage elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. De gene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek bestaat de mogelijkheid houden over één of beide aanvragen. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de Nationale collecte voor de Kinderbescherming (SAKOR) te Den Bosch vergunning verleend om een huis-aan- huis collecte te mogen houden in de periode van 29 maart tot en met 4 april 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. legitimatiebewijs bij zich Commissie Welzijnszaken Donderdag 1 april 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 4 maart j.l. 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Diverse aspekten betreffende de zwembaden. a. Programma, openingstijden en werkschema b. Stimuleringzwembadbezoek c. Tariefstelling d. Opleiding zwemdiploma’s 5. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Iedere eerlijke collectant heeft een welke hij/zij op verzoek kan tonen. Woonerven Voor een woonerf gelden eigenlijk maar vijf regels. Dat is een hele verbetering vergeleken bij al die verkeersborden, witte en gele strepen, oversteekplaatsen, verkeerszuilen, vluchtheuvels en andere verkeersvoorzieningen die men in ’’gewone” straten aan treft Die regels zijn: 1. Op wegen binnen een woonerf mag je overal lopen. Kinderen kunnen overal spelen. 2. Auto’s moeten in een woonerf stapvoets rijden. Fietsers en bromfietsers ook. Stapvoets is ongeveer vijf kilometer per uur. 3. Wie met een auto, een fiets of een bromfiets in een woonerf rijdt mag de voetgangers niet hinderen. Maar de voetgangers (en spelende kinderen) mogen ook niet onnodig hinderen. 4. Parkeren mag alleen waar een P staat. Op andere plaatsen in een woonerf is parkeren verboden. 5. In een woonerf heeft rechts voorrang. Dat geldt dus ook voor een fiets of een bromfiets; een fiets gaat voor een auto van links. 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering (2 november 1981). 3. Mededelingen en ingekomen stukken. 4. Verzoeken om een standplaats. 5. Verzoek om een grotere verkoopwagen te mogen plaatsen. 6. Feestmarkt 30april a.s. 7. Herziening instructie marktmeester. 8. Wat verder ter tafel komt. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 25 maart 1982 ter inzage ten gemeentehuize, afdeling Algemene Zaken. Inenting Rubella voor meisjes geboren in 1971. Op woensdag 31 maart 1982 bestaat in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, van 13.30 tot 14.30 uur gelegenheid tot koste loze inenting tegen Rubella voor meisjes geboren in 1971. Inenting van meisjes tegen rode hond biedt een goede bescher ming tegen besmetting, ook op latere leeftijd, waardoor een aan tal complicaties tijdens de zwangerschap kunnen worden voorko men. Aan deze kinderen is inmiddels een oproep verzonden. Het inentingsboekje moet worden meegebracht. Hechtingen: gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, tel. van kasten voor het Japanse concern Yamaha. De assemblage overzee maakt deel uit van ambitieuze exportplannen die de uitvoer van Eminent tussen 1981 en 1984 moet opstuwen van circa 33 tot 53 miljoen gulden. De afzet in Nederland blijft naar verwachting stabiel op een niveau van ruim 20 miljoen. NEDERLAND Die nadruk op export ligt op het eerste gezicht niet voor de hand want Neder land is - gevolg van de protestant- christelijke traditie - een aantrekkelijke markt. Het kerkorgel is erg geliefd en hetzelfde geldt voor de elektronische instrumenten waarvan er 380.000 in de Nederlandse huiskamers staan. We hebben de grootste orgeldichtheid ter wereld. Jaarlijks worden er 20.000 elek tronische orgels verkocht waarvan Eminent er 8.000 voor zijn rekening neemt. E L 1.. L.. panse, Italiaanse en kleine Nederlandse producenten. Merkwaardig genoeg vloed op de verkoop: van 1980 op 1981 nam de omzet in Nederland zelfs toe. Toch zitten we met een marktaandeel in Nederland ongeveer aan de grens van onze mogelijkheden, zegt commercieel directeur R. Houthuyse. Uit het buiten land (waar de afzet vorig jaar ook steeg) OPTIMISTISCH De huidige directie is echter optimisti sch. De omzetplannen voor de ko mende drie jaar noemden we al. Door aantrekken van specialisten moet het vakmanschap groter worden. Met gea vanceerde technische middelen moet uitbesteed werk in de naaste toekomst zelf worden gedaan. De balanspositie kan verbeteren door de verkoop van onroerend goed in Waddinxveen dat goedkoop werk verkregen maar bij na der inzien slecht ten dele gebruikt wordt. Financieel directeur drs. HJ. van Mierlo sprak verder over een Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daarte gen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijk heden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie ver meld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruim telijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 11.00 uur. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur. Sean Connery als James Bond 007 in DR. NÓ, 12 jr. Jeugdbios: Za. en Zo. half twee, Wo. half drie. SJORS EN SJIMMIE EN DE REBELLEN. Geheel Nederlands gesproken, a.I. Thalia ’’Special”: Vr. en Za. 11.30 uur (nachtv.) en Ma. 8 uur. Een te gekke briljante (n) diefstal: ROUGH CUT, a.I. SCHOUWBURG Zo. 9.15 uur, Ma. 8.15 uur. Romy Schneider in een film van Francis Girod: LA BANQUIÈRE, 16 jr. Do. 8.15 uur, Za. 9.15 uur, Zo. 7 uur. DEAD BURIED, Een nieuwe kijk op horror... 16 jr. Di. 8.15 uur. Slechts één voor stelling. Alain Resnais’ MON ONCLE D’AMERIQUE, 12 jr. Za. 7 uur, Zo. 4 uur. Gepro longeerd! Dolle aktie dolle humor. THEY CALLED HIM BULLDOZER, a.I. Za. en Zo. 2 uur. DE FLUIT MET ZES SMURFEN. Geheel Nederlands gesproken, a.I. In de paasvakantie verwachten wij ’’FRANK EN FREY” en ’’THE CANNONBALL RUN”. gemeen directeur), R. Houthuyse (commercieel directeur), drs. HJ. van Mierlo (financieel directeur) en G.W. Belderok (technisch-directeur). Dit viertal wil proberen dit jaar quitte te spelen en volgend jaar weer winst te kunnen boeken. Eminent BV heeft in de afgelopen jaren een verlies van 25 miljoen gulden geleden. Het bedrijf - met een jaarproduktie van 20.000 orgels en een omzet van 55 miljoen gulden - B beschouwt het verkleinen van de perso- de goederen. Waarom zouden we niet neelssterkte (450 man) en de toename van het vakmanschap en de arbeidspro- len van de reorganisatie. TE RUIM Nu blijkt dat het met overheidssubsidie neergezette fabriekspand aan de Starin- glaan, in de plaats van de weggesa neerde bedrijfsvestigingen aan de Schielandweg en veel te ruim is opgezet. De verhuizing WADD1NXVEEN/BODEGRAVEN Om van de in Bodegraven en in Waddinxveen gevestigde fabriek van I electronische orgels Eminent BV weer een gezond bedrijf te maken zal er on der meer een doelmatiger gebruik ge- I maakt moeten gaan worden van de I ruimte in de meubelkastenfabriek aan I de Waddinxveense Staringlaan. Dit be- I tekent dat de meubelmontage naar Bo- I degraven zal worden overgebracht, als I een van de maatregelen om Eminent in 1983 weer winst te laten maken. Aridere I maatregelen, die het bedrijf uit een I financieel dal moeten trekken, zijn een I produktie- en omzetverhoging van 10 I procent, minder arbeidsplaatsen, min- I der uitbesteding van werk aan sociale I werkplaatsen en gevangenissen en I exportgroei. gemeente niets in. In ieder geval zaféen kleiyner ornroerend-goed-bezit weer Dit actieplan is vorige week naar buiten muziek moeten brengen in Eminent- I gebracht door de nieuwe Eminent- t o 1 directie, diye bestaat uit C, Vreeken (al- ben gehouden door de activiteiten - j:-- r* dat is uitgegroeid tot de grootste orgel- fabriek van Europa. Maar in deze tijd wordt het binnenwerk van een elektronisch orgel door de voortschrijdende technische ontwikke ling steeds kleiner. Wie een compleet orgel verscheept, stuurt voor een groot deel lucht op. Een dure manier van ver- voer want transportkosten hangen in belangrijke mate af van de omvang van het elektronische deel opsturen en de rr. orgelkast ter plaatse laten maken, vroe- duktiviteit als de belangrijkste onderde- gen ze zich daarom af bij Eminent. Kandidaatstelling gemeenteraad Op dinsdag 20 april 1982 zal plaatshebben de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Op die dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namid dags vijf uur, bij het hoofdstembureau ter gemeentesecretarie, de lijsten van kandidaten als bedoeld in artikel G5 van de Kieswet worden ingeleverd. Werkzaamheden t.b.v. de reconstructie Kanaaldijk/Sniepweg Deze week is een aanvang gemaakt met de uitvoering van werk zaamheden aan de Kanaaldijk en een gedeelte Sniepweg. Het werk omvat in hoofdzaak het op hoogte brengen en profi leren van het bestaande wegdek, waarbij het kruispunt Kanaal- dijk-Sniepweg en het gedeelte langs de Samenwerkingsschool tevens afzonderlijke fietspaden worden aangelegd. Indien de omstandigheden dit noodzakelijk maken zal een en ander met verkeerslichten worden geregeld. Het fietsverkeer zal tijdens deze werkzaamheden samen met de voetgangers over het voetpad aan de westzijde van de Kanaal dijk worden geleid. Aangeraden wordt gedurende de uitvoering van het werk de route Kanaaldijk-Sniepweg zoveel mogelijk te mijden. De werkzaamheden-aan het gedeelte Kanaaldijk-Sniepweg zullen 8 weken in beslag nemen. Volgens ver gevorderde plannen moet Eminent in landen als Canada en Aus tralië de markt veroveren met ter plaatse geassembleerde instrumenten. Een niet geheel nieuwe gedachte de° Kerkweg-West, overiens. Eminent heeft in Bodegraven - J naast de eigen activiteiten de montage f Themadag Derde Wereld 26 maart 1982. Op 26 maart 1982 (aanvang 14.00 uur) is door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland in het provinciehuis een Themadag Derde Wereld belegd. Voor deze Themadag zijn ondermeer alle gemeentebesturen uit de provincie Zuid-Holland uitgenodigd. Een van de punten, die aan de orde zal komen is de normering van door gemeenten voor ontwikkelingssamenwerking ter be schikking te stellen gelden ten laste van de gemeentebegroting waarbij het verschil van opvatting, dat hierover tussen het pro vinciaal bestuur en het gemeentebestuur van Waddinxveen be staat, nadrukkelijk een rol speelt. Herplaatsing wegens misplaatsing. Herziening bestemmingsplannen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met in gang van 25 maart 1982, gedurende één maand voor een ieder ter inzage is gelegd het ontwerp voor een herziening van 9 be stemmingsplannen, t.w.: 1. Waddinxveen herziening 1953; 2. Plan in Hoofdzaak West; 3. Recreatieschap ’t Weegje”; 4. Dorpstraat; 5. Stationsstraat; 6. Tuinbouwgebied I na eerste herziening; 7. Regeling Kom bij de Brug; 8. Brugcentrum; 9. Tuinbouwgebied Dort Kroonweg. De onderhavige herziening strekt er toe aan voormelde bestem mingsplannen nieuwe gebruiksvoorschriften toe te voegen. Door middel van deze gebruiksvoorschriften kan gebruik van bouwwer ken en gronden in afwijking van de bestemming worden tegen gegaan. Het ontwerp voor de herziening kan worden ingezien ter gemeen tesecretarie, afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand kan een ieder schrifteiijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeen teraad, Raadhuisplein 1, Postbus 400,2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 23 maart 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Hondenbelasting. Burgemeester en wethouders delen mede dat o.m. door het ge bruik van nieuwe apparatuur de achterstand in de gemeentelijke belastingheffing ingelopen is. Daardoor is het nu mogelijk o.m. de aanslagen voor de honden belasting 1982 in een eerder stadium dan de laatste jaren helaas gebruikelijk was, op te leggen. De aanslagen hondenbelasting 1982 zullen dan ook dezer dagen worden verzonden. Voorwat betreft de wijze en het tijdstip van betalen alsmede de mogelijkheden om bezwaar te maken verwijzen zij naar hetgeen op de achterzijde van het aanslagbiljet is vermeld. Burgemeester en wethouders vestigen voorts de aandacht op het volgende: wanneer u een hond krijgt of koopt, wanneer u uw hond weggeeft of verkoopt, wanneer uw hond overlijdt, wanneeruw hond jongen krijgt, dient u daarvan binnen veertien dagen schriftelijk aangifte te doen ter secretarie afdeling financiën. Parkeerexcessen verordening. Op grond van het bepaalde in artikel 4 van de parkeerexcessen- verordening is het verboden een kampeerwagen, een caravan of een ander voor de recreatie bestemd voertuig, waaronder zoge naamde boottrailers, langer dan drie opeenvolgende dagen te par keren op alle wegen binnen de bebouwde kom (behalve het par keerterrein achter het flatgbouw Peter Zuidlaan nrs. 6 t/m 86. Ontheffing van dit verbod kan ter secretarie, afdeling Algemene Zaken, worden aangevraagd voor een periode van maximaal 7 achtereenvolgende dagen, met een maximum van 14 dagen per jaar. In bijzondere gevallen kunnen burgemeester en wethouders voor een langere periode ontheffing verlenen. Verleende bouwvergunningen. Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan Machinefabriek J. Boere, Brugweg 121 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een magazijn ruimte; aan de heer R. Gaijkema, Van Mecklenburg Schwerinlaan 29 te Waddinxveen, voor het vergroten van de woonhuizen Van Mecklenburg Schwerinlaan 29 en 31 met een achtergevelaan- bouw; aan de heer B. D. Bastiaans, Wingerd 123 te Waddinxveen, voor het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak van een woonhuis. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Jssssc 1. Opening f 2 Vaststelling van het verslag van de vergadering van 3 februari 1982. u 3. Het vakonderwijs op de openbare lagere scholen. 4 De terugloop van het aantal kleuters op ’t Hazeveld. 5 Beschikbaarstelling van een krediet voor elektriciteitsvoor- zieningen in de 4-kl. noodschool aan de Pr. Alexanderstraat. 6. Prognose inzake de behoefte aan schoollokalen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Commissie voor de Ruimtelijke Ordeningen de Woningbouw Dinsdag 30 maart 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. 1. Vaststelling verslag dd. 2 maart 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost: K.B. dd. 8 januari 1982. Bestemmingsplan Regeling Kom bij de Brug, 2e herziening: K.B. dd. 28 januari 1982. 5. Bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980: bespreking stedebouwkundig basisplan. i 6. Verwachtingen m.b.t. woningbouwcontingentering. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering. Eminent vernieuwde nauwelijks wat aan de bestaande orgels. Op vakbeur zen werden oude modellen getoond, al les werd verwacht van het nieuwe ins trument. Het leek goed te gaan. Er wa ren zelfs al enkele prototypes gemaakt tot ITT in april 1980 meedeelde dat zijn toeleveranties economisch niet haal baar waren. Nog diezelfde maand had het nieuwe orgel op de markt moeten komen. Een nieuwe klap voorde onder- De rest is in handen van Ja* neming die de voorafgaande paar jaar door de grote nadruk op de ontwikke- re ling van het nieuwe produkt toch al ge- heeft de dalende koopkracht weinig in- stagneerd had. De hele grap heeft 1 Eminent over de periode 1976-1981 een nam de omzet in Nederland zelfs toe. verlies opgeleverd van 25 miljoen gul den. De omvang van het eigen vermo gen is nog maar 20 procent van het ba lanstotaal. van een deel van Bodegraafse bedrijf naar Waddinxveen liep niet naar wens, omdat het door burgemeester mr. A.G. Smallenbroek officieel geopend complex opgezet was in een tijd dat de economie rooskleuriger was. Aan de Staringlaan staat een gedfeelte van de kantoren al twee jaar leeg. Doordat de montage van de orgelmeu- bels naar Bodegraven zal verhuizen komt een van de twee produktiehallen leeg te staan. Eminent’s commercieel directeur R. Houthuyse hoopt nu maar huurders of kopers te kunnen vinden voor de kantoren en hal. Maar dat is geen eenvoudige zaak. Men heeft zelfs geprobeerd de in ruimtenood verke rende plaatselijke bibliotheek aan de Staringlaan te krijgen, maar daar zag de L kleiyni orgels, die altijd hun goede naam heb- 1 van het in 1923 opgerichte familiebedrijf fabriek van Europa.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 23