GOUD VOOR J. ROOTERT Jorge Oraison trad niet op Bij juwelier twintig mille aan sieraden weg L J. v. d. Hoven Van Eijk BV POLITIENIEUWS WADDINXVEEN Weekblad-arts informeert over: Hoge bloeddruk Jubilaris J. Rootert directeur van Roberg Vastgoed BV VVH-bazar brengt bijna 7 mille op 111 i il te... i o l - EEK] waarde van ongeveer 20.000 gulden ontvreemd. De politie heeft de zaak Koninklijk goud voor Van den Berg-jubilaris J. Rootert, opgespeld door burgemeester C. M. van der Linden. Links BEZETTING plaats traat reed, werd geen voorrang ver- stigheid GROTE LIEFDE liana van Stolberglaan. Beide auto's raakten hierbij beschadigd. Geen per soonlijke ongelukken. Zie was 37-3 Zwa kan naai 34x naar 33, Het een lukt dus dan naar plicl verv 19x VOO) op twei stan of 3 Wan ■n-an zwa halt 21-: 12x win grar ech niet Ooi len: 28x 40x schi °P keei kan den bert van Voc leul com nasf 39-3 204 tal het via 18x 25x schi moe op v Oplt wit: 32 35x: Wit: 8, 1 28-2 44x1 Als oper beid verk a. 34 b. 3’ WADDINXVEEN/GOUD A - Het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland meldt dat Kwekerij Van Eijk BV, Waddinxveen, in liquidatie is getreden. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MAART 1982 ”Han, zo heb ik je in 1949 leren ken nen,” aldus de heer Van Oosten. ”Je was inmiddels getrouwd met Pieke van Tol uit Boskoop, die nog altijd je grote liefde is. Veel funkties in het toenpiaals 40 man tellende bedrijf waren in je verenigd. Behalve de zoeven genoemde, rustte op jou ook de verkoop binnenshuis en de tech nische bedrijfsleiding. Je was voor mij in die dagen de verpersoonlij king van mijnheer De Zwoeg, de le gendarische figuur van dr. M.G. Ydo, in zijn boek ’’Plezier in ’t Werk”. En het is net als Ydo het ons voorhoudt: Bij de groei van een onderneming kunnen al deze functies nooit in één man verenigd blijven.” INBRAKEN/DIEFSTAL De afgelopen week werden van enkele op diverse plaatsen in de gemeente ge parkeerd staande voertuigen zijreflec- toren en merkschildjes ontvreemd. Ver moedelijk in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 maart werd getracht in te breken in de kantine van een sportvere niging aan de Alb. Thymlaan. Vermoe delijk is men gestoord door het alarm. Er is niets ontvreemd. Bij de politie werden ook twee aangiften van diefstal van een fiets en een aangifte van dief stal bromfiets gedaan. Vermoedelijk in de nacht van maandag 15 op dinsdag 16 maart werd ingebroken in een bedrijf op het veilingterrein aan de Brugweg. Met een voertuig werd een deur gefor ceerd, waarna men het pand kon betre den. Ontvreemd werd een hoeveelheid sigaretten, thee, koffie en sterke drank. Twee cassetterecorders en 2 piek ups waren de buit van een inbraak in de Mgr. Bekkerschool, welke inbraak op donderdag 18 maart moet zijn gep leegd. Men wist binnen te komen door een ruit uit te nemen. kruising I Nog 184 vraa wor dat is g' 2 s< 31x 35x schi opg gaar kun zwa 16x na h veid volg 194 Een zet mer ten: mag 164 12-1 Zie In november begonnen toen de raz zia’s voornamelijk in de grote ste den. Als zovelen hield ook Rootert zich schuil en zich onledig met wol- spinnen. Zo brak de dag van de be- vrijding aan en hervatte hij zijn werk bij Van den Berg. Wederom op mon tage, herstelwerkzaamheden aan maalderijen, voornamelijk in het oos ten van het land, die door oorlogs handelingen geleden hadden en af en toe aan het tekenbord, totdat deze laatste taak, gecombineerd met calcu latie en materiaalinkoop, - zijn op leiding hadden hem hiertoe immers de bekwaamheden verschaft - hem een permanente plaats op kantoor opleverden. WADDINXVEEN In de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 maart is er ingebroken in de juwelierszaak van J. den Haag in het winkelcentrum de Passage Bij deze inbraak werden horloges, ringen en kettingen ter ---- - in onderzoek. WADDINXVEEN Het vorige week donderdagavond in de raadzaal van het gemeentehuis gehouden kamermuziekconcert in de gemeente lijke serie week af van het aangekondigde concert. Jorge Oraison, die een met clavecimbel begeleid gitaarrecital zou geven, was door ziekte verhinderd. De organisatoren waren er echter in geslaagd in zijn plaats de Israëlische fluitiste Er’Ella Talmi te contracteren, die eveneens een duo met Gerard Dekker vormt. Moesten de gitaarliefhebbers dus wor den teleurgesteld; het thans concerterende duo toonde zich een waar dige vervanger. ”Ik geloof te mogen zeggen dat een 40-jarige verbondenheid met één en dezelfde werkgever een bijzondere gebeurtenis is. Naar de toekomst kij kend, denk ik, dat dit soort feiten steeds zeldzamer zullen worden. Waar zelfs 25-jarige jubilea in het be drijfsleven steeds unieker beginnen te worden, overweegt de directie zich aan te sluiten bij de opvatting dat 12 1/2 jarige dienstverbanden reeds op bescheiden wijze dienen te wor den gehonoreerd.” gezinsverzorging Waddinxveen/- Schoonhoven, welke instelling later op ging in de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”. Wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) opende de jaarlijkse bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening WH) in het AF-centrum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom GOUDA Blijkens een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is de volmacht van de Waddinxvener J. van den Hoven gewij zigd bij NV Koninklijke Stearine Kaar senfabrieken ’’Gouda-Apollo”, Gouda en bij Unichema Chemie BV, Gouda, welke BV nu optreedt onder de naam Unichema International. ONDER INVLOED Op vrijdag 19 maart om 01.30 uur werd nabij de hefbrug de bestuurder van een personenauto ter controle een stopte ken gegeven. De bestuurder, een 30- jarige Waddinxvener, reed recht op de politieman in, die ternauwernood opzij kon springen. De automobilist reed door. Na een korte zoekactie werd de be stuurder vlak bij zijn woning aangetrof fen en aangehouden. Hij bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Van hem werd een bloedproef afgenomen. Bij verhoor verklaarde de bewuste be stuurder onder meer, dat hij in het ge heel geen politieman had gezien. BRAND IN GARAGEBOX Op dinsdag 16 maart om 20,28 uur werd brand gemeld in een garagebox aan de Tollenslaan. In deze box was een man aan een auto aan het sleutelen. Een em mertje met benzine stond vlak bij een open elektrisch straalkacheltje. Ver moedelijk door verdamping van de ben zine is de zaak in de brand gevlogen. Een in de box staande personenauto kon nog van de vlammenzee worden ge red. De inboedel van de garagebox was zo goed als uitgebrand. TANKEN ZONDER BETALEN Op woensdag 17 maart werd door een automobilist LPG ter waarde van f 42,getankt. Na het tanken reed de bestuurder zonder dit te betalen door. Het onderzoek naar deze tanker is nog gaande. Hij werd nog niet aangetroffen. VERNIELING Op donderdag 18 maart werd aan het groepsbureau gemeld, dat op woensdag 17 of donderdag 18 maart een voorruit van een woning aan de Burg. Troosts- traat was ingegooid. Op maandag 15 maart werd een grote ruit van een be drijf aan de Brugweg ingegooid. Van de daders ontbreekt in beide gevallen elk spoor. Het programma bestond overwegend uit 16e en 17e eeuwse muziek, met so nates voor fluit en clavecimbel van Bla- vet, Telemann, Loeillet en Handel. Al,deze werken kregen een bij hun aard passende sprankelende vertolking. Het samenspel en de onderlinge klankver houdingen waren uitstekend. Met name de sonate van de onbekende Belgische componist Loeillet was een schot in de roos. Het prachtige largo werd door de fluitiste op een haast ontroerende wijze gepresenteerd. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden diverse be- suurders bekeurd terzake gepleegde overtredingen, zoals: onjuist parkeren (8); ontbreken kentekenbewijs deel III (5); technische gebreken auto (2); tech nische gebreken bromfiets (5) en rijden zonder verlichting (3). In verband met de slechte toestand werd 1 personenauto voor nader onder zoek uit het verkeer genomen. Twee bromfietsen vertoonden diverse gebre ken en werden eveneens uit het verkeer genomen. Voorts werd 1 bromfiets ter zake het onverzekerd rijden inbeslagge- nomen. Ook werden 3 zogenaamde cross-brommers inbeslaggenomen. WA1 part is h van In h vooi dam ning In kem ning stan het Als Haai Gro< leen borc ri hij ook is - in hem verried, gaf hij van deze hoogtepunten uit de barok een knappe interpretatie. Grote indruk maakte ook Er’Ella Talmi in haar solostukken: Het Rondo Capri- cioso van Stamitz, dat al klassieke ele menten in zich draagt en de Monolo gues for flute solo. Dit laatste, door haar man in 1980 geschreven werk, gaf haar de gelegenheid haar veelzijdigheid als fluitiste volledig tot zijn recht te doen komen. Hoewel in een modern idioom gecomponeerd, was de opbouw van het stuk goed te volgen en werd de gebrokenheid in het met "Refrection aangeduide deel zeer aangrijpend neer gezet. Het publiek wist het concert, gezien het warme applaus, ook naar waarde te schatten en kreeg het prachtige largo uit de sonate van Loeillet als toegift. Dat de beide musici niet alleen voor treffelijk op elkaar ingespeeld waren, maar ook als solist excelleerden, bewe zen de solostukken die beiden ten ge hore brachten. Gerard Dekker speelde twee sonates van Scarlatti en een suite van Purcell. Uiterlijk onbewogen en met een houding die de organist - wat WADDINXVEEN - Het hart pompt bloed door de aderen. Dat gebeurt met een bepaalde kracht. Die kracht noemen we de bloeddruk. Die druk is niet altijd dezelfde. Als u rent om de bus te halen is hij hoger dan wanneer u slaapt. Hij is ook niet voor ieder mens gelijk. Toch is er wel een soort gemid delde, ideale bloeddruk. Hoge bloeddruk betekent dat iemands bloeddruk voortdu rend hoger is dan dat ideale gemiddelde. Best mogelijk dat hij of zij er niets van merkt. De merkbare verschijnselen ko men meestal pas na een tijdje. HOE KOMT HET? Bij veel mensen met hoge bloeddruk is er geen aanwijs bare oorzaak. Door gespannen of gejaagd leven kan de bloed druk stijgen. Ook vetzucht en gebrek aan lichaamsbeweging hebben ermee te maken. Daar is de één gevoeliger voor dan de ander. En het is heel goed mogelijk dat het lichaam op die voortdurende spanningen rea geert met verhoogde bloed druk. Vaak hebben meer men sen in één familie er last van. IS HET GEVAARLIJK? Het kan op den duur gevaar lijk wórden. Doordat het hart altijd met zoveel kracht moet pompen, kan het ziek worden. Of er kan teveel druk komen op andere organen waar het bloed doorheen stroomt. Nie ren zijn daar gevoelig voor. En hersenen ook, Deze konstant te hoge druk kan een orgaan be schadigen en bijvoorbeeld een beroerte tot gevolg hebben. Maar zoiets hoeft niet te ge beuren als de bloeddruk tijdig omlaag gebracht wordt. Dat kan soms uit zichzelf, maar ze ker ook met geneesmiddelen gebeuren. Iemand met hoge bloeddruk hoeft zich dus niet dire kt zorgen te maken. De heer Rootert, 21 jaar oud en wo nend bij zijn ouders in Bodegraven, had gedurende een aantal maanden zijn werkzaamheden als timmerman in de bouw onderbroken om zich te prepareren op het examen ’’bouw kundig opzichter” en zocht, na het afleggen daarvan, opnieuw een baas. Zo werd hij opmerkzaam gemaakt op een advertentie in de Bodegraafse Courant, daarin geplaatst door zijn stadgenoot Jacob v.d. Berg, firmant van J. v.d. Berg 8c Zn. te Waddinx veen. Hij solliciteerde, niet om zijn kunde als bouwkundig opzichter in praktijk te kunnen brengen, maar vanwege dat begeerde ’’Ausweis”. Van den Berg werd namelijk door de bezet ter beschouwd als voor de voedsel voorziening werkend, op grond waar van het personeel vooralsnog van re- crutering ten behoeve van de Duitse oorlogsindustrie gevrijwaard bleef. Hij werd aangenomen en tewerk ge steld op de toenmaals 10 man sterke afdeling ’’Houten Riemschijven”. Zijn bekwaamheden als timmerman vielen blijkbaar op, waardoor hij 9 maanden later werd overgeplaatst naar de afdeling Molenmakerij, van waaruit hij ook op karwei werd ge stuurd, zoals dat heette. Hieraan kwam een voorlopig einde na Dolle Dinsdag, 5 september 1944. MEDICIJNEN DE OPLOSSING? Voldoende ontspanning of het volgen van een dieet kan reeds een stap in de goede richting zijn. Heeft dit onvoldoende re sultaat dan moeten medicijnen gebruikt worden die de bloed druk omlaag brengen. De dok ter geeft zo iemand dus genees middelen zolang zijn of haar bloeddruk te hoog is. Bij som mige mensen is dat voor de rest van hun leven. Dat is geen leuk vooruitzicht. Maar bekijk het eens zo: beter regelmatig een pilletje, dan dat men jaren later met de nare gevolgen zit. En als het eenmaal een ge woonte is, dan gaat ’t vanzelf. ZIJN ER BIJWERKINGEN? Meestal niet. Maar iedereen rea geert weer anders op genees middelen. Wie iets denkt te be merken, kan dit het beste met zijn dokter bespreken. De mogelijkheid bestaat dat hij een ander middel gaat voor schrijven. Best kans dat hij ver schillende middelen geeft. Dat doet hij om zo goed mogelijk de bloeddruk omlaag te kun nen krijgen. ANDER LEVEN Moet zo iemand anders gaan le ven? Misschien wél. ’t Is al tijd goed zoveel mogelijk span ningen te mijden. Maar het is wel zaak te zorgen lichamelijk fit te zijn. Lichaamsbeweging (wandelen, fietsen, trimmen) helpt er vaak aan mee conditie en daarmee bloeddruk weer op peil te brengen. De dokter kan iedereen vertellen wat in zijn of haar geval het beste is. DIEET Moet men een dieet volgen? Voor wie te zwaar is, zou dat een goed idee zijn. Er is zeker een verband tussen hoge bloed druk en een te hoog gewicht. Er is trouwens grote kans dat een dieet de bloeddruk weer op een normaal peil brengt. Voor wie te zwaar is, is er maar één goed dieet en dat is minder eten. Vooral koolhydraten. Ze zitten in aardappelen, brood en koekjes onder andere. En min der suiker en zoete frisdran ken. Dus koffie en thee zonder suiker en geen chocolade, snoep en bier. Ook minder vet eten, zoals pasteitjes, boter en chips. De huisarts kan alles vertellen over het dieet dat het beste is. ROKEN Is roken schadelijk? Ja. Roken is schadelijk voor hart en bloedvaten. Dus wie rookt en hoge bloeddruk heeft, loopt extra risico. Dat is een goede reden om ermee op te houden. Want uiteindelijk is roken al leen maar slecht voor de ge zondheid. INFORMATIE OVER ANDERE ZIEKTES Uw huisarts heeft tegenwoor dig gedrukte voorlichtingsfol ders voor U beschikbaar over een heleboel andere ziektes. Ze zijn van Artsenservice. Als U iets mankeert, vraag uw huis arts er gerust om. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS ’’Nuchter en realistisch als je bent, treed je als staffunctionaris en be leidsmedewerker veelal relativerend op. Uitbundigheid is je vreemd, je stort je niet graag in avonturen. Een schilderij bekijk je ’t liefst op ’n af stand, vooral de futuristische. Zo heeft ieder zijn eigen stijl en beteke nis, oook in de beleidsvorming bin nen een onderneming als de onze.” GEEN VUT De 62-jarige heer Rootert heeft het plan voorlopig nog een paar jaar door te gaan. Van vervroegde uit treding moet hij nu nog niets hebben. De heer Van Oosten: ”Je wilt nog een gewenningsperiode van enkele ja ren ondergaan, ’n groei naar je pensioen. Misschien moet ik ook zeg gen: ontwenningskuur, want na zo’n lange tijd van gestage arbeid zal het nemen van afscheid daarvan dien overeenkomstig meer tijd vergen.” ’’Moge het zich allemaal zo voltrek ken als je het je voorstelt. Het gou den horloge is reeds in je bezit en de eremedaille van de Maatschappij van Nijverheid en Handel werd je eveneens 15 jaar geleden reeds uit gereikt. Ik heb je nu niets anders aan te bieden dan de enveloppe met het bedrag dat de fiscus in zijn goedgun stigheid ons toestaat je te overhan digen zonder daarbij zijn aandeel op te eisen.” 15-jarige fietster, die op de Kanaals traat reed, werd geen voorrang ver leend. Zij raakte licht gewond en werd medisch behandeld. Dezelfde dag omstreeks 14.40 uur was wederom het niet verlenen van voor rang de oorzaak van een aanrijding op de kruising Alpherbrink- Oostpolderweg tussen twee personen auto's. Lichte materiële schade was het gevolg. Op vrijdag 19 maart om 10.25 uur vond er op de Kerkweg-Oost, vlak voor het postkantoor een lichte aanrijding plaats tussen 2 personenauto's. Een automobi list reed achteruit een parkeerhaven in, terwijl een tweede bestuurder op dat zelfde moment deze parkeerhaven wilde oprijden. ”Bij een herdenken als dit een prozaische handeling, maar wees er van overtuigd, dat deze vergezeld gaat van onze hartelijke felicitaties omdat je zoveel jaren lang in gezond heid onze onderneming hebt mogen dienen, onze onuitsprekelijke dank voor de wijze waarop je dat hebt gedaan en onze allerbeste wensen voor een lange gelukkige toekomst,” aldus de heer Van Oosten, die me vrouw Rootert een boeket bloemen aanbood. Het echtpaar kreeg van het gezamenlijke personeel twee heerlijke ligstoelen aangeboden voor bij de ca ravan. WADDINXVEEN - De vrijdag in het Anne Frarik-centrum ge houden jaarlijkse bazar van de Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening (WH) is weer suc cesvol verlopen en heeft f. 6.975,85 opgebracht. De ope ning van de bazar was in han den van wethouder mevrouw L.M. Oosterbroek - Waagmees- ter (VVD). Mevrouw Oosterbroek - Waag- meester werd hartelijk welkom geheten door mevrouw G. Hartman - v.d. Berg, presiden te van de WH. Ook de overige aanwezigen sprak zij een harte lijk welkom toe. Zij bedankte allen die aan de bazar hadden medegewerkt, om zoveel bij el kaar te brengen dat het weer een succesvolle middag zou worden. Daarna gaf zij het woord aan mevrouw L.M. Oos terbroek - Waagmeester. Deze sprak ook de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Zij vond het heerlijk om bij de bejaarden deze bazar te mogen openen, en er ook eens midden in staan wat de bejaarden zo met elkaar nog kunnen pres- z teren. Zij hoopte echter ook, dat de bazar weer succesvol zou zijn, daar de WH weer veel voor de bejaarden dit jaar zou kunnen doen. Met een trek aan de bel opende zij de bazar. Daarna ging mevrouw Ooster broek - Waagmeester naar het rad van avontuur om daar de eerste draai aan te geven, wat haar goed afging. De bezoekers dachten dat het rad bleef draaien. De aanwezigen gingen daarna de stands allemaal af om zo hier en daar wat te kopen, waar dan ook druk gebruik van werd gemaakt. Er zijn nog enkele bazar- prijzen niet afgehaald: tuin kleed 14 (oranje), Friese pop 610 (rose), sprei 555 (wit), V.V.H. 55 (groen), V.V.H. 77 (blauw), 203 (geel). Deze prij zen kunnen afgehaald worden bij: Mevr. C.M. de Heer - Gerts, Dorpstraat 170. Uiteraard ging de heer Van Oosten terug naar de dag waarop de heer Rootert als 21-jarige op 21 maart 1942 bij Van den Berg binnen stapte. De tijdsomstandigheden van tpen verschilden wel heel erg met die van heden. Nederland zuchtte al bij na twee jaar onder de bezetting. Het voedsel was gerantsoeneerd, de Joden moesten hun ster gaan dragen, het geen al snel werd gevolgd door de systematische deportaties naar de vernietigingskampen, de bovenlaag van onze bevolking stond in toene mende mate bloot aan het gevaar te worden gegijzeld om als slachtoffer te kunnen dienen van represailles tegen het groeiend verzet en de man lijke bevolking als geheel zocht naar stig naar middelen om aan het be geerde ’’Ausweis” te komen, dat hen moest vrijwaren van gedwongen te werkstelling in Duitsland. Het dagelijks heen- en weer fietsen tussen Bodegraven en Waddinxveen werd toen te gevaarlijk. In oktober namelijk werd elke manlijke Ne derlander tussen 18 en 55 jaar ver plicht gesteld zich te melden voor de ArbeitseinsatzAusweise hadden geen waarde meer. Weigeraars ris keerden de doodstraf. Velen bezwe ken uit angst of vanwege de honger, maar de meesten meldden zich niet en de Duitsers waagden zich niet aan een uitroeiing van Nederlands manlijke bevolking. WADDINXVEEN Uit handen van jaren als 2e voorzitter. Voorts was hij burgemeester C. M. van der Linden mede-oprichter van de Gereformeerde heeft de bij de Machinefabriek J. van den Berg en Zn. aan de Henegouwer- weg veertig jaar werkzaam zijnde J. Rootert de gouden eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau op gespeld gekregen. Dat gebeurde vrij dagmiddag tijdens een bijeenkomst met alle medewerkers en voorafgaande aan de officiële receptie. Op 21 maart 1982 was de heer J. Roo tert gedurende 40 jaar werkzaam bij de machinefabriek J. van den Berg en Zn. te Waddinxveen. Voor de indiensttre ding bij dit bedrijf was de jubilaris werk zaam in de bouwnijverheid. Op 21- jarige leeftijd trad hij als timmerman bij dit bedrijf in dienst. Het bedrijf legde zich toen nog voornamelijk toe op de molenbouw. Allengs is het bedrijf omgeschakeld op machinebouw. Het ontwerpt, fabri ceert en installeert thans enkelvoudige maar ook complete installaties voor de droge procesindustrie (o.a. voor de vee voederindustrie, voedings- en genot middelen en t.b.v. de farmaceutische industrie). De jubilaris heeft in dit gehele groeipro ces van het bedrijf een zeer belangrijke plaats ingenomen. Door avondstudie heeft hij zich de nodige bekwaamheid eigen weten te maken. In het thans 85 medewerkers tellende bedrijf, met een jaaromzet van circa 11 miljoen, is hij reeds jaren een bekwaam stafmedewer ker en procuratiehouder. Door de talrijke functies die hij in het bedrijf heeft vervuld is hij een all-round technisch bedrijfsleider maar daarnaast ook calculator en inkoper. Ondanks zijn veelomvattende dagtaak had ook het (kerkelijke) verenigingsleven zijn volle aandacht. Zo was hij tot 1978 ge durende meer dan 20 jaren voorzitter van het Gereformeerd kerkkoor te Waddinxveen, dat op zijn initiatief werd opgericht. Ook als diaken en als ouderling der Ge reformeerde kerk was hij Zeer actief; in de periode 1952-1979 was hij 4 jaar ou derling en fungeerde hij 16 jaar als dia ken. Voorts zette hij zich in voor de op richting van het Protestants Christelijk Bejaardentehuis ’’Souburgh”, welke plannen in 1966 werden gerealiseerd. Hij fungeerde in deze stichting aanvan kelijk als secretaris; sedert de laatste 2 DOORGEREDEN Op dinsdag 16 maart werd op de Noord- kade een fietser aan de achterzijde aan gereden. De bestuurster van de auto was meteen na het ongeval doorgere den. Bij onderzoek kon het kenteken van de auto worden achterhaald, waarna de bestuurster werd benaderd. Terzake het doorrijden na een ongeval wordt proces-verbaal opgemaakt. Op zaterdag 20 maart om 03.00 uur werd op de Puttelaan, nabij de splitsing met de leplaan een lantaarnpaal geheel uit de grond gereden. De veroorzaker van dit ongeval reed door zonder zijn identiteit bekend te rfiaken. In de loop van de dag werd een nader onderzoek ingesteld. De auto, waar mede het ongeval werd veroorzaakt, werd bij de politie bekend. De 21-jarige eigenaar en bestuurder van deze auto bekende de lantaarnpaal te hebben aangereden. Tegen deze bestuurder wordt proces-verbaal opgemaakt. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS De afgelopen week werden twee mo torrijders, respectievelijk een 18-jarige Moerkapellenaar en een 17-jarige Wad dinxvener, rijdend op motoren aange troffen. Beiden bleken niet in het bezit van een rijbewijs. AANRIJDINGEN Op zaterdag 13 maart om 16.20 uur vond er een lichte aanrijding plaats op de Beyerincklaan. Bij het naderen van de T-splitsing bij de Sniepweg reed de ene autobestuurder bij de ander achte rop. Lichte materiële schade ontstond hierbij. Dezelfde dag omstreeks 18.00 uur re den op de Bloemendaalseweg twee auto’s tegen elkaar. De twee personen auto’s kwamen elkaar tegemoet. Beide bestuurders maakten op de smalle weg geen gebruik van de uitwijkmogelijkhe den en raakten elkaar aan de linker zijde. Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Op zondag 14 maart om 11.20 uur kwam een motorrijder ten val nabij de splitsing Kanaalstraat-Kerkweg-Oost en schoof tegen een stilstaande perso nenauto aan. De schade van de motor was aanzienlijk. Op maandag 15 maart kwam een automobilist na de S-bocht, gelegen in de Overtoom, op de linker rijbaanhelft. Toen hij wilde corrigeren kwam deze bestuurder met de auto tegen een lan taarnpaal tot stilstand. De lantaarnpaal werd geheel vernield. De auto moest worden afgesleept. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een aanrijding, welke op dinsdag 16 maart omstreeks 08.00 uur I plaats vond op de I Kanaalstraat-Kerkweg-Oost en de Ju- Nog een aanrijding op deze kruising en wel op donderdag 18 maart 12.45 uur tussen een auto en een fietser. Aan de WADDINXVEEN - Directeur J.P. van Oosten van de aan de Henegou- werweg gevestigde machinefabriek J. van den Berg en Zonen Waddinxveen BV had voor de meeste aanwezigen vrijdagmiddag nog een nieuwtje. Staf functionaris en procuratiehouder J. Rootert, die op dat moment er bij stil stond 40 jaar aan dit bedrijf verbonden te zijn, voor welk feit hij later uit handen van burgemees ter C.M. van der Linden de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld zou krijgen, was benoemd tot mede directeur van Roberg Vastgoed BV. Dit is de onroerend goedmaatschap- pij van Van den Berg Waddinxveen. ”Het lijkt me hier de geëigende plaats en het geschikte ogenblik om u dit mee te delen voordat u de betref fende publikatie in de krant zult aan treffen,” aldus de heer Van Oosten, die als eerste tijdens een feestelijke bijeenkomst in het bedrijfspand aan de Henegouwerweg de jubilaris toe sprak. kijkt mevrouw Rootert toe en in het midden op de achtergrond staat nog oud-directeur M. van den Berg. Rechts de heer W. F. Meijer, die de burgemeester vergezelde. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). ”In 1953 stond je het tekenwerk af en in 1954 de produktieleiding. Je bleef niettemin een meerspillig ele ment in het totale bedrijfsgebeuren. Je genoot een goede gezondheid, zelfs griepjes hadden zelden vat op je; je bezat een taaie werklust van gemiddeld 10 uur per dag, va kantie, nou ja, maar aan het opne men van snipperdagen kwam je mees tal niet toe, voor hobby’s was geen tijd, je werk was jc leven en je was en bent voor ons nog altijd een oude rot in het vak. En dat werk is bij de groei van de onderneming en de ver anderde arbeidsomstandigheden en -opvattingen er niet gemakkelijker op geworden.” ”Wij zijn ons dat zeer wel bewust. Voor hobby’s was geen tijd, wèl wist je nog tijd en ambitie te vinden voor een paar kerkelijke en maat schappelijke funkties. Standvastig heid, soliditeit, trouw zijn enkele van je opvallende karaktereigenschappen. Je bent een man van zekerheden en voelt je het veiligst bij de dingen die de toets van de kritiek hebben doorstaan en je daardoor vertrouwd zijn geworden.”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 38