Nieuw in W’veen: Basta Reconstructie Forumdiscussie geslaagd Provincie-themadag over steun aan Derde Kanaaldijk Er wordt veel gedaan voor uw hart Wereld-projecten Failliet W’veen telt 355 gescheiden inwoners Ontucht-zaak Waddinxvener aangehouden; man in arrest Boetevrij boeken inleveren NCVB over evangelie verkondiging H. Huizer (69) voorzitter PCOB W’veen Hockeyers van Waddinxveen winnen van Pollux Ed van Gemeren 15e in 30e Piassenloop is Het Echte Franse Vooijaarsmarkt bij Pinkelotje Waddinxveen gaf aanleiding daartoe ’’Protestanten bond een ont- moetingsforum” Raming Beheer Kinderfilm in De Bonkelaar op zaterdag Dr. J. Knoester (57)maandag gecremeerd bijvoorbeeld onderzoek Iaat uw hart spreken Bl 1 GERT HUIZER de echte bakker Zuidkade 11 - Tel. 2354 W inkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Iel 01727-2319 - A Het politieke forum in het Anne Frank-centrum met van links naar rechts mevrouw O. de Liefde (D'66), gedepu- land), gedeputeerde J. Noorland (VVD) en gedeputeerde ir. N. Buijsert (CDA). (Foto: Weekblad voor Waddinx- de votre Vrai Boulanger teerde drs. J. Borgman (PvdA), voorzitter T. Hopman (Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Hol- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 24 MAART 1982 - I nederlandse hartstichting vriendsn van de hartstichting Sophialaan 10, 2514 JR ’s-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.600 •4 4 Een blik in de nieuwe afdeling van meubeltoonzaal Stolker BV aan de Wilhelminakade. Basta'' is de naam van deze meeneem-afdeling. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Alleen al in 1981 steunde de Nederlandse Hartstichting ruim 130 verschil lende wetenschappelijke projecten, die alle gericht waren op het voor komen, behandelen en genezen van hart-en vaatziekten, met een bedrag van meer dan f 8.000.000,-. Zo wordt langzaam maar zeker terrein kig verlies op veroverd op de meest verbreide en ernstigste ziekte van onze tijd. Ook voor dit belangrijke werk is de Nederlandse Hartstichting geheel van uw giften afhankelijk want de waarderingssubsidies van de overheid dekken nog niet een half procent van alle uitgaven. Daarom rekenen wij weer op U: WADDINXVEEN/DEN HAAG - Vrijdagmiddag 26 maart zal in het Provinciehuis in Den Haag een themadag Derde Wereld worden gehouden waarop de relatie lagere overheden-ontwikke- lingssamenwerking centraal zal staan. Over dit onderwerp houden het Eerste Kamerlid voor de PPR prof. dr. B. de Gaay Fortman en VVD’er mr. W.J. Geertsema, Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, een inleiding. waddinxveen Op initiatief van de VVD werd vorige week woensdaga- vond in het Anne Frank-centrum met net oog op de vandaag (woensdag) te houden verkiezingen voor de provin ciale staten een forumdiscussie gehou den die een redelijke belangstelling trok. Onder voorzitterschap van Kamer van Koophandel-voorzitter T. Hopman discussieerden met elkaar en met de zaal de gedeputeerden drs. J. Borgman pen A6 MBMBMi WADDINXVEEN Het elftal van de hockeyclub heeft zondag de belang rijke wedstrijd tegen Pollux uit Vlaar- dingen met 2-1 gewonnen. Tien len e öo ilist Stokbrood In de discussie toonde drs. J. Borgman zich geen uitgesproken tegenstander van linkse samenwerking, liet het forum merken nog verschillend te denken over het instemmen met gemeentelijke steun aan een Derde Wereld-project, zoals Waddinxveen dat sinds 1975 doet WADDINXVEEN Zaterdag 27 maart zal er op het tertein van de open bare kleuterschool Pinkelotje aan de Herman Heijermanslaan van 10.00- 12.30 uur een ’’voorjaarsmarkt” wor den gehouden. Rond deze markt wor den verschillende activiteiten georgani seerd. Zo zal er een rommelmarkt zijn, een ca- viarace (iedereen misschien wel bekend van de Weekendkwis), er worden stek jes van planten verkocht en natuurlijk is er ook een verloting met tal van mooie prijzen. Natuurlijk zal ook een kopje koffie met een zelfgebakken plakje cake niet wor den vergeten. Er is voor elk wat wils op deze markt. bracht door de 32-jarige Willem van der Bas. Zijn familienaam is tegelijkertijd de verklaring voor de naam ’’Basta”. In de showroom aan de Wilhelmina- kade staan de meeneemmeubelen en de woondecoratie uitgestald. In een maga zijn liggen de meubelpakketten opge slagen. Ze kunnen door iedereen zelf worden meegenomen. Bezorgen kan ook, maar dat kost iets meer. De fonkelnieuwe zaak ’’Basta” werd WADDINXVEEN Deze week is een aanvang gemaakt met de uitvoering van werkzaamheden aan de Kanaaldijk en een gedeelte Sniepweg. Het werk om vat in hoofdzaak.het op hoogte brengen en profileren van het bestaande weg dek, waarbij op kruispunt Kanaaldijk- Sniepweg en het gedeelte langs de Sa menwerkingsschool tevens afzonder lijke fietspaden worden aangelegd. Indien de omstandigheden dit noodza kelijk maken zal een en ander met ver- WADD1NXVEEN Er Werden vorig keerslichten worden geregeld. Het fietsverkeer zal tijdens deze werk zaamheden samen met de voetgangers over het voetpad aan de westzijde van de Kanaaldijk worden geleid. Aangera den wordt gedurende de uitvoering van het werk de route Kanaaldijk-Sniepweg zoveel mogelijk te mijden. De werkzaamheden aan het gedeelte Kanaaldijk-Sniepweg zullen plm. 8 we ken in beslag nemen. Daarna wordt een forum discussie ge houden. Leden van dit forum zijn de beide inleiders, drs. H.J.B. Aarts en H. Knol, leden van de Tweede Kamer. Mr. M. Vrolijk, commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, leidt de discussie in het forum. In de boekenweek van donderdag 25 maart tot en met zaterdag 3 april kan men alle boeken en tijdschriften, die eigendom zijn van de bibliotheek, boetevrij inleveren. ’’Kijkt u nog even uw kasten na en breng terug wat van de bibliotheek is,” zo zegt men. Iedereen is welkom in de biblio theek op de volgende tijden: jaar in Waddinxveen 114 huwelijken voltrokken. Het aantal echtscheidin gen, zo meldt het Statistisch Jaarboek Waddinxveen 1982, nam in 1981 op nieuw toe: het aantal in de burgerlijke stand ingeschreven echtscheidingsuit- spraken bedroeg 24 tegen 20 in het voorgaande jaar. De Waddinxveense bevolking telt 11.049 gehuwden (50,4%); dit aantal nam toe met 89 personen. Het aantal gescheiden mannen en vrouwen nam toe met 48 en bedraagt thans resp. 151 mannen en 204 vrouwen. Het aantal weduwnaren en weduwen nam toe met 11 te weten: 156 weduwnaren en 605 weduwen. De Waddinxveense PCOB-afdeling telt 57 leden. De leden hebben het voor dit jaar te voeren beleid bespro ken en goedgekeurd. Doel van de activiteiten is steeds ook de belangen van ouderen zo goed mogelijk te behartigen. Nieuwe leden kunnen zich melden bij secretaris S.P. Visser, Elzenhorst 73, tel. 3678. WADDINXVEEN/GOUDA - Blij kens een wijziging in het handels- register van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Midden- Holland heeft Verbakel Interieurver zorging BV, Waddinxveen, de sta tuten gewijzigd en de naam veran derd in Raming Beheer BV. Wijzi ging omschrijving bedrijf: Het deel nemen in- en houden van aandelen in andere vennootschappen. WADDINXVEEN/DEN HAAG Het Haagse gerechtshof heeft in hoger beroep de behandeling van de rechts zaak tegen een 30-jarige Waddinxve ner, die ervan wordt verdach in de pe riode januari 1975 en maart 1981 on tuchtige handelingen te hebben gep leegd piet enkele minderjarige meisjes, aangehouden in verband met het horen van een belangrijke getuige, de vrouw van de verdachte. Hoewel zij wel door de procüreur-generaal was opgeroe pen, was zij niet ter zitting verschenen. Ook de verdediger van de Waddinxve ner wenste aanhouding van de zaak. Echter om andere redenen dan de procureur-generaal, die meedeelde dat de vrouw niet ter zitting was verschenen omdat zij door haar man was bedreigd. Zij leefde met haar kinderen in een voordurende angst dat haar man, die op vrije voeten was, iets zou doen. Daarom eiste de procureur de onmiddelijke ge vangenneming van de Waddinxvenet, waartoe het Hof werd besloten. De verdachte was door de Rotter damse rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Daartegen was hij in beroep gegaan. Voor het Hof ontkent hij alles wat hem wordt verweten. De ontuchtige handelingen, voor het merendeel met twaalfjarige meisjes, zouden in zijn eigen huis zijn verricht. Wanneer de zaak opnieuw in behande ling komt is nog onbekend. WADDINXVEEN - De Waddinx veense Antilope-atleet Ed van Geme ren is tijdens de zaterdag in Reeuwijk gehouden Plassenloop 15e geworden in de tijd van 49.50. Hij liep bij de senioren 15 kilometer. Bij de jongens D behaalde Rob van Doom met 4.22.98 de eerste plaats. (PvdA), ir. N. Buijsert (CDA) en J. Noorland (VVD) en de kandidate voor het statenlidmaatschap mevrouw O.l.G. de Liefde-van ‘t Hoff (D'66). De voor de 30e maal gehouden Pias senloop werd gewonnen door de Eindhovenaar Cor Vriend (32). In een sterk bezet veld legde Vriend de 15 kilometer af in 46 minuten 5,3 seconden. Piet Waaning van De Spartaan uit Lisse zat voorin met een zesde plaats en een tijd van 48 mi nuten, 7 seconden. WADDINXVEEN - Komende zater dagmorgen om tien uur draait in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar de kinderfilm Pim Pandoer in ’t nauw. De toegangsprijs bedraagt twee gulden. Pim Pandoer in ’t nauw gaat over het volgende: Rode Spin, de mys terieuze bendeleider, heeft een over val gepleegd. Hij wil met de buit, een half miljoen engelse ponden, zo snel mogelijk uit het land verdwij nen. Hiervoor heeft hij de duikboot van Pim Pandoer nodig. Hij weet dat deze hier nooit vrijwillig aan mee zou werken en daarom ontvoert hij twee van Pirn’s vrienden. Op deze manier dwingt hij de medewerking van Pim af. Nu begint een spannend avon tuur. Dat er met Pim Pandoer niet te spotten valt, zal de schurk tot zijn schande ondervinden. (drs. J. Borgman kan daar mee instem men, J. Noorland acht dit een rijk staak), verklaarde de D’66-kandidate mevrouw De Liefde zich fel tegen nieuwbouw in Gouda-Oost en spraken de gedeputeerden de hoop uit dat de lo- katieproblematiek voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie voor Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk- Dorp aan de overant van de Gouwe op Reeuwijks grondgebied nu tot een op lossing kan komen. Volgende week speelt Waddinxveen de belangrijke wedstrijd tegen Rijs wijk welke beslist gewonnen moet worden om degradatie te voorkomen. DAMES De dames van Waddinxveen hadden minder succes. Ze verloren met 3-0 van AMVJ uit Amsterdam. Na een aantal goede wedstrijden liep het eerste damesteam tegen een ongeluk- In een stroef verlo pende eerste helft kreeg de uitste kende keepster Annelies Veenemans een groot aantal strafcomers en een strafbal tegen zich. Uit een van die hoekslagen wisten de Amsterdamse dames te scoren. In de tweede helft wist Waddinx veen het spel wat meer naar zich toe te trekken tot op het moment dat AMVJ wederom een strafbal mocht nemen. Dit bracht de stand op 2-0. Even later scoorde AMVJ opnieuw uit een strafcorner 3-0 tevens de einduitlag. Aanleiding tot het houden van deze themadag Derde Wereld was vooral het feit, dat Gedeputeerde Staten bij het financiële toezicht op de ge meentebesturen te maken hebben met besluiten van de gemeenten, waarbij gelden beschikbaar worden gesteld voor ontwikkelingssamenwer king. Om deze uitgaven te kunnen toelaten moet worden nagegaan of en in hoeverre aan zo’n besluit een gemeentelijk belang ten grondslag ligt. In de praktijk is de vraag of het een gemeentelijk belang betreft niet altijd gemakkelijk te beantwoorden. ”Het geval Waddinxveen heeft dat aange toond. Het ging over een door de raad in het begin uitgetrokken kre diet van f. 35.000,— voor het bekos tigen van een zogenaamd additio neel ontwikkelingsproject in de Der de Wereld, aldus de organisatoren. RICHTLIJNEN Naar aanleiding van deze kwestie vond in de vergadering van provin- Juliana van Stolberglaan: Ma. half 3 - half 6 en half 7 - half 9, Di. 10 - 12 uur, Wo. half 3 - half 6 en half 7 - half 9, Vr. half 3 - half 6 en half 7 - half 9. Anne Frank-centrum: Di. falf 3 - 5 uur en half 7 - half 9, Wo. half 7 - half 9, Vr. half 3 - 5 uur en half 7 - half 9, St. Victorwijk (bibliobus): Di. half 3 - half 6, Wo. 10 - 12 uur, Do. half 4 - half 6. WADDINXVEEN "Basta” heet het nieuwe, unieke centrum voor de laagst geprijsde meeneemmeubelen en woon decoratie in het grote witte pand van de meubeltoonzalen van Stolker BV aan de Wilhelminakade, tussen Gouwe- aquaduct en Gouwebrug. De uit Scan dinavië overgewaaide trend in meubel pakketten, die vooral is aangeslagen bij jong Nederland, wordt in Waddinxveen-Zuid in de praktijk ge- Na de winterstop hebben de belang rijkste concurrenten van Waddinx veen, Pollux, Voorne en Rijswijk, punten behaald, terwijl Waddinxveen zelf niet uitkwam in deze tweede klasse. Waddinxveen moest de wed strijd tegen Pollux dan ook winnen. De eerste helft gaf een gelijkopgaan- de strijd, zonder dat voor beide teams echt uitgespeelde kansen aan wezig waren om te scoren. In dit gedeelte van de wedstrijd blonk voor- stopper R. Koenen dan ook uit. Na rust hetzelfde spelbeeld. De op het slechte veld moeilijk te stoppen ballen, leidde tot een misser in de Waddinxveense verdediging waardoor de rechtsbuiten van Pollux fraai scoorde. WADDINXVEEN - De Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen is de afgelopen jaren erg veel boeken kwijt geraakt. ”Dat vinden wij erg vervelend en willen daar dan ook wat aan doen,” aldus de bibliotheek met vestigingen aan de Juliana van Stolberglaan en in het Anne Frank- centrum en met een bibliobus in de St. Victorwijk. WADDINXVEEN - Tijdens de vori ge week woensdagmiddag in het Anne Frank-centrum gehouden jaar vergadering van de afdeling Waddinx veen van de Protestants-Christelijke Ouderenbond (PCOB) is door de le den het volgende bestuur gekozen: H. Huizer (voorzitter), mevrouwJ.C. Visser-Kosters (tweede voorzitter), S.P. Visser (secretaris), mevrouw J.M. Gründman-Blijleven (tweede secreta ris), de heer H. van der Meij (pen ningmeester), de heer A.G. de Leeu- werk (tweede penningmeester) en mevrouw A.G. Loerts-Bouman (alge meen adjunct). sie van advies en bijstand voor de ge- meentefinanciën uit provinciale staten. Omdat al eerder stemmen waren op gegaan om op een in het Provin ciehuis te houden themadag Derde- Wereld-zaken aan de orde te stellen besloten Gedeputeerde Staten zo’n dag te wijden aan de taak, die de la gere overheden ten aanzien van de ontwikkelingssamenwerking kunnen vervullen. De nota, bestemd voor de vaste commissie, is in de vorm van een notitie in ontwerp gereed. Na de bijeenkomst op 26 maart zal dit stuk zijn definitieve vorm krijgen. PROGRAMMA Het programma van de bijeenkomst, die wordt gehouden in de statenzaal van het Provinciehuis, Koningskade 1 te ’s-Gravenhage, ziet er als volgt uit: 13.30 uur Ontvangst genodigden in de grote hal C van het Provinciehuis 14.00 uur Opening door mr. M. Vro lijk, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland 14.15 uur Inleiding door prof. dr. B. de Gaay Fortman 14.45 uur Inleiding door mr. W.J. Geertsema, commissaris der Koningin in de provincie Gelderland 15.15 uur Pauze 15.45 uur Forum-discussie 1 7.00 uur Informeel samenzijn. kortgeleden in gebruik genomen. Het is voor Waddinxveen de laatste aanwinst, waarop de consument in en buiten onze gemeente nu al enthousiast op heeft gereageerd. Vandaar dat er ook deze week nog openingsaanbiedingen zijn in het vernieuwde en uitgebreide woonparadijs, zoals dat vorig najaar door Waddinxveens oud-burgemeester mr. A. G. Smallenbroek officieel in ge bruik werd genomen. Gelukkig voor Waddinxveen kwam de ploeg binnen 3 minuten op 1-1 door een goal van spits Verwey, ge scoord uit een voorzet van Doting. Vijf minuten voor tijd wisselde coach Doting van Bennekum in voor de licht geblesseerde Bootsma. Dit bleek een goede wissel. Twee minu ten later scoorde Bootsma onmoge lijk hard in de rechter bovenhoek de winnende treffer na een voorzet van Jeukens. WADDINXVEEN - Maandagmiddag is in het crematorium ’’Ockenburg” in Den Haag/Loosduinen gecremeerd de vorige week woensdag overleden Waddinxvener Dr. J. Knoester. De aan de Brugweg 88 gewoond hebben de directeur van de Stichting Maat schappij en Onderneming en landelijk voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Protestantenbond is 57 jaar geworden. Dr. Job Knoester, die ook nog presi- dent-commissaris was van de weverij De Ploeg NV te Bergeyk, commis saris van de KLM Kledingbedrijven E.H.C.O. BV te Haaksbergen en lid van de adviesraad van de Algemene Bank Nederland NV, werd zeven,we ken geleden op zijn ziekbed thuis nog het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau toegekend. Dat ge beurde door burgemeester C.M. van der Linden temidden van een klein gezelschap. BAANBREKEND WERK Dr. Knoester viel deze hoge onder scheiding ten deel vanwege zijn baan brekend werk als directeur van de Stichting Maatschappij en Onderne ming, waarvan hij sedert de oprich ting in 1968 deel uitmaakte. Hij maakte de S.M.O. tot een erkend fo rum voor hoor en wederhoor, met betrekking tot de vraagstukken rond onderneming en samenleving en tot een toonaangevende bron van objec tieve informatie. Dr. Knoester - die in 1967 promo veerde tot doctor in de Economische Wetenschappen - vervulde ook tal van maatschappelijke functies. Zo was hij voorzitter van het hoofdbestuur van de Nederlandse Protestantenbond (NPB); voorzitter van de redactie van het Religieus-Humanistisch Maand blad ’’Ruimte”, lid van de Raad van Toezicht van het Vormingscentrum Venwoude van de N.P.B. en bestuurs lid van enige aan de N.P.B. gelieerde Stichtingen. WADDINXVEEN - Wijlen dr. J. Knoester van de Brugweg, landelijk voorzitter van het hoofdbestuur van de Neder landse Protestantenbond (NPB) noemt in een pasverschenen brochure de bond een ”ont- moetingsforum”. ’’Voor religieuze en culturele ontmoeting en dialoog, die nend in menselijkheid en in menselijke verbondenheid”. NPB-ers ontkennen, dat er één groep zou zijn die zou kunnen beschikken over ’de waarheid’. Samenbindend element is de persoonlijke geloofsbeleving, mét de overtuiging dat er naast de eigen visie op ’het mysterie’ gelijkwaardige andere persoon lijke visies zijn. De Nederlandse Protestanten- Bond in ons land - opgericht in 1870, ruim 75 plaatselijke afdelingen - mag zich verheu gen over een groeiend leden tal. Een opmerkelijke ontwik keling voor een religieuze groe pering in deze tijd. Dat was voor het hoofdbestuur aanleiding om in een beschei den brochure de kenmerken van deze open, ondogmatische geloofsgemeenschap nog eens op een rijtje te zetten. De NPB maakt ook melding van een toenemende belangstelling voor de ontmoetingsmogelijk- heden die de bond onder zijn geestelijke dak heeft te bieden. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond sprak mevrouw C.H. Visch - Tonsbeek voor de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) over het onderwerp ’’Evangelie ver kondigen, hoe doe je dat?” Mevrouw Visch - Tonsbeek, die ruim 30 jaar op Bali heeft gewoond, vertelde op roerende wijze over haar ervaringen en het zendingswerk. Het was een bijzonder fijne en leerzame avond. De volgende ledenvergadering is op woensdag 21 april in De Hoeksteen. Mevrouw H.M. v.d. Meeburg uit Zwammerdam zal dan het onder werp ’’Geestelijke verzorging bij gees telijk gehandicapten” behandelen. ciale staten van Zuid-Holland van 19 maart 1981 een discussie plaats. Bij die gelegenheid hebben Gedeputeer de Staten toegezegd te zullen nagaan welke mogelijkheden er zijn om de richtlijnen, die in acht worden ge nomen bij de gemeentelijke kredie ten voor projecten in de Derde We reld, ruimer te interpreteren. Het re sultaat zouden zij neerleggen in een nota, bestemd voor de vaste commis- WADDINXVEEN/GOUDA - Van der Ark Van Eijk BV, statutair in Zoetermeer gevestigd en kantoor- houdende aan de Staringlaan 21 in Waddinxveen onder de naam A E Office Systems, is door dg arrondis sementsrechtbank in Den Haag fail liet verklaard. Als rechter-commis- saris trad op mr. M. Rutgers en als curator is aangesteld mr. Sj. Tadema in Voorschoten. veen/Sjaak Noteboom I ^88888r 4 1 V roe iECXTE

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7