Vernielzucht y n R behalen titel op begraafplaats is incidenteel Volleybalsters Van Ginkel/JB hl I lil Fanfarekorps Concordia wordt een harmonieorkest Boskoopse ambulance is ook voor W’veen-Noord I 1 I I I I Van Ginkel BV gaat in Gouda pand verbouwen Gemeente kapt 20 populieren Pr. Beatrixlaan Erv^‘^,|2S!?aan K I Dansavond NG VAN PRUSUTTRE AMATEURFOTOWEDSTRIJD IN DE BOI WVOORLICHTING Vlotbruggen in AF-centrum Regio-functie voor ziekenwagen op 3 april Orgelconcert in Gouda Omzetting is nu definitief G. P. J. Tax directeur van BL.Nederland bijvoorbeeld preventie Laat uw hart spreken - .1 1 'De gedaan dat fet kampioen geworden damesvolleybalteam van Van Ginkel/Jodan Boys. I vrienden van de hartstichting 1 RRjRWff W^WMKi; BL-Nederland-directeur G. P. J. Tax. (Foto: Weekblad voor Waddinx- veen/BL Nederland). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 31 MAART 1982 'Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Concordia breekt een geheel De muziekvereniging zal fanfare in een 1 ken belangstelling oorzaak. De theoi 8 april van start. buurgemcente Boskoop behouden regio-functie krijgt, over net niet beschaamd: een Dat is het centrale orgaan over- WADDINXVEEN - In een brief Beatrixlaan heeft de -Bedrijven er mededeling populieren in de weste zullen worden gekapt. aan de bewoners van de Prinses ;emeentelijke dienst Openbare Werken en g van gedaan dat er volgende week 20 ■lijke berm van de prinses Beatrixlaan Deze foto verwierf de eerste prijs van de'door Bouwvoorlichting Waddinx- veen gehouden fotowedstrijd "Dc bouwende mens”. Nadat Van Ginkel BV eerder in 1980 haar kantoor Zeist moderniseerde, in april 1981 het nieuwe kantoor Zoeter- meer in gebruik nam en in mei 1981 voor haar moderne kantoor Wad- dinxveen tevens de officiële 1ATA- erkenning verkreeg, zal nu omstreeks oktober het reisbureau in Gouda - al se dert de ’’Hart van Holland”-tijd eenbe- MIDDEN-HOLLAND DOORGEDRUKT? Onjuiste voeding en verkeerde eetgewoonten brengen risico’s met zich mee voor de gezondheid, ook voor ons hart. Daarom zijn dagelijks 15 diëtisten voor de Nederlandse Hartstichting op pad, om verbetering te brengen in ons dagelijks voedsel. Ze adviseren de overheid, overleggen met de industrie en helpen, zoals op de foto, beheerders van bedrijfsrestaurants en kantines met het samen stellen van smakelijke, verantwoorde menu’s. Ookvoordit belangrijke werk is de Nederlandse Hartstichting geheel van GOUDA Zaterdag 3 april zal de be- uw giften afhankelijk want de waarderingssubsidies van de overheid dekken nog niet een half procent van alle uitgaven. Daarom rekenen wij weer op U: nedertandse hartstichting Sophialaan 10, 2514 JR 's-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.600 Het te verbouwen pand van reis- en passagebureau Van Ginkel B V vanaf de Korte Tiendeweg in Gouda gezien. WADDINXVEEN Voor het op 17 maart 1898 opgerichtte fanfarecorps Concordia breekt een geheel nieuwe periode aan. De muziekvereniging zal na 84 jaar worden omgezet van een harmonie. De bij de laatste ledenwerfactie geble- j van de zijde van de klarinettisten is hiervan de theoretische opleiding hiervoor gaat op donderdag WADDINXVEEN - Vijf prijswin naars krijgen op donderdag 1 april hun prijzen uitgereikt die zij hebben gewonnen in de amateurfotowed- strijd ”De bouwende mens” die Bouwvoorlichting Waddinxveen de afgelopen maanden heeft georgani seerd. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Eerst nu is het definitief zeker dat de ambulance in onze I blijft voor de Boskopers, maar ook een i bijvoorbeeld voor Waddinxveen-Noord. Het optimisme behoud van de ziekenwagen in Boskoop is i.Ll Tijdens-een recente vergadering zijn de ziekenfondsen tot akkoord gekomen met het C.T.O.G. dat de tarieven voor gezondheidszorg controleert. Voor de namekosten is een bedrag van 75.000 gulden uitgetrokken. Het dagelijks bestuur kan nu gaan onderhandelen met Boskoop. Men hoopt op 1 juni die fase achter de rug te hebben. 1^, -r I fl I J 4 il D ONGEWENST A panden zijn en als zodanig ook op de Monumentenlijst voorkomen. Boven het reisbureau aan de Markt-zijde zal tevens èen 2-kamerwoning worden ge realiseerd. ning op déze zo goed als buiten gebruik zijnde begraafplaats.” Op het programma staan werken van Adr. C. Schuurman, Jan Zwart, Johann Sebastiaan Bach, Krebs, Guilmant, Ci- gout, Jan J. v. d. Berg, Jacob Bijster. Het concert begint om 20.00 uur. h ■i i- J B ■S CP In een fanfare-bezetting kunnen geen klarinetten worden opgenomen. Daar zijn de bugels de melodie-instrumen- ten. In een harmonie-bezetting wor den de melodiepartijen door de klari netten gespeeld, de meeste andere instrumenten zoals trompetten, cor- s WADDINXVEEN - Voor alle bejaar den wordt maandagavond 5 april in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad het biljartspel vlotbruggen voor dames en heren ge houden. Er zijn mooie prijzen te winnen. De avond begint om half acht en de deelnamekosten bedra gen twee gulden. Bezemer zelf vroeg zich in een vraag gesprek met deze krant af of bepaal de sentimenten een rol hebben ge speeld in de beslissing. ’’Boskoop zit nu eenmaal in het overlegorgaan Midden-Holland dus is het hemd na der dan de rok,” zo zei hij. ”Als Boskoop met ons in zee was gegaan was de ambulance ook in Boskoop gebleven. Weliswaar niet met twee mensen fulltime in dienst, wat veel te duur zou zijn, maar gewoon op de oude voet verder.” koop te regelen. Eerdere contacten met de Alphense ziekenvervoerder Bezemer leken tot een lager tarief te gaan leiden. Vooral in de commis sie onderwijs rezen ernstige bezwa ren tegen aansluiting met Gouda. grip in Gouda en omstreken - volledig ■verbouwd, gerestaureerd en gemoder- 'suele afsluiting te beschouwen, omdat niseetd worden heropend. De verkoop en afhandeling van alle ge boekte reizen gaat tijdens de bouw werkzaamheden normaal door in het pand Korte Tiendeweg 4. De commissie onderwijs keerde zich unaniem tegen de voorgestelde gang van zaken. Binken (CDA) en Wassen (Boskoop 2000) lazen tussen de re gels door dat de aansluiting op Mid den-Holland werd doorgedrukt. Ver baasd vroeg de commissie zich af of het ambulancevervoer tot dusver dan niet goed functioneerde. Onomwon den deelde wethouder Van Ooi mee dat zulks inderdaad het geval is. Vooral het inzetten van een gemeen telijk ambtenaar op de ambulance is als ongewenst ervaren. WADDINXVEEN Zaterdagavond 3 april wordt er in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen in sportpark ”de Sniep” weer een gran dioze dansavond gehouden met muziek van het Venus-kwartet. De avond begint om half negen en is toegankelijk tegen betaling van f. 7,50 (één kop koffie gratis). kende organist van de Nieuwe Kerk te Delft, Jan J. v. d. Berg, een concert ge ven op het Maarschalkerweerdorgel van de Gereformeerde Kerk, Lekken burg 148, te Gouda. netten, trombones, baritons, tuba’s, bassen, hoorns en saxofoons, met uit zondering van de sopraansax, blijven uiteraard gehandhaafd. Ook kunnen in een harmoniebezet- ting andere type instrumenten mee spelen, waarbij te denken valt aan dwarsfluiten, hobo’s en zelfs fagot of contra bas. Kortom een grotere variatie en klankkleur, waarmede Concordia kan uitgroeien tot een fan tastisch harmonie-orkest. WADDINXVEEN Verwacht mag worden dat de schending van gra ven en vernieling aan aula op de begraafplaats aan de Kerkweg-West be perkt blijven tot die ene keer in februari, dat is de verwachting van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, welke dienst daar mee reageert op vragen over deze ergerlijke vorm van vernielzucht in de gemeenteraad. Wel is het zo dat de begraafplaats van een afsluithekje is voorzien. Reeds meer dan 25 jaar is de begraafp laats aan de Kerkweg op elk tijdstip voor een ieder toegankelijk. Gedu rende deze lange reeks van jaren heb ben er zich geen onregelmatigheden voorgedaan. Uiteraard is wel eens een gedenksteen scheef of omver geraakt tengevolge van storm of grafinzakking. Van kwaadwilligheid is echter nimmer iets gebleken. Deze langdurige goede gang van zaken is echter recentelijk ruw onderbroken. Op 22 februari 1982 ’s morgens rond 9 uur werd geconstateerd, dat een 6-tal gedenkstenen omver was geduwd, ter wijl diezelfde dag tussen 12.00 en 13.00 uur 7 ramen van de aula zijn stuk ge gooid. Aangezien hier van kennelijke kwaad willigheid sprake was, is de politie on verwijd van een en ander in kennis ge steld. Uiteraad zijn de betreffende ge denkstenen terstond rechtgezet (waren niet beschadigd) en de vernielde aula- ruiten vervangen. Naar aanleiding van dit betreurens- waardige gebeuren heeft de gemeente opdracht gegeven het oostelijke op de begraafplaats gelegen toegangspaadje te voorzien van een afsluitbaar hek. ”Ik vraag mij echter af of dit hek een af doende bescherming zal bieden, omdat de begraafplaats met beplanting is afge schermd, waar kwaadwillenden zonder veel moeite doorheen kunnen”, aldus directeur A. M.Zwamborn van Open bare Werken. "Gezien het vorenstaande lijkt het mij voorshands het beste dit hek als een vi- Het bestuur van het fanfarecorps Concordia in een reactie: ”De tijden veranderen en ook de voorkeur voor bepaalde instrumenten is aan verandering onderhevig. Met name bij de laatste ledenwerfactie is nog eens duidelijk komen vast te staan dat we ons zullen moeten aanpassen aan die nieuwe vraag, voornamelijk klarinet ten.” En juist dat op de oude voet verder gaan werd in een tweetal commissie vergaderingen als bijzonder onge wenst afgeschilderd. Burgemeester J.H. Reinders merkte in de commis sie financiën op dat het huidige am bulancevervoer ’’niet optimaal is en niet voldoet aan de eisen”. Reinders deelde verder mee dat het oude ma teriaal niet zal worden ingeschakeld na overname hoewel dat door de se cretaris van de regionale ambulance dienst niet is bevestigd. lidmaatschap was verworven, ook het door Van Ginkel BV gesponsorde vol- leybaldamesteam van het Goudse Jo- dan Boys heeft vreugdevol nieuws. De dames behaalden zaterdag het kam pioenschap in de Goudse eerste klasse door in de sportzaal Groenswaard Be Fair 2 met 0-3 te verslaan. werkelijke afsluiting moet samengaan met een openstellingsregeling die met name tijdens de weekends extra loon kosten met zich meebrengt en boven dien vele oudere mensen aan regels bindt voor het zoeken van rust en bezin- AANMELDEN Naast de 15 aanmelders(sters) die op 8 april van start gaan kunnen diege nen die zich bij deze eerste groep wil len voegen tot genoemde datum alsnog aanmelden bij het sekreta- riaat, Groenezoom 14, telefoon 3297. De opleiding, verzorgt door Concor dia’s dirigent G. de Kengt, wordt ge houden vanaf 19.00 uur in het repe- titie-lokaal aan de J.W. Frisoweg naast de MAVO-school. HUISARTSEN Tenslotte ook bevreemding over het niet inschakelen van de Boskoopse huisartsen bij het doen van een keu ze. Zowel burgemeester Reinders als wethouder Van Ooi lieten weten dat dat niet is gebeurd. Onder drang van de commissie onderwijs heeft wet houder Van Ooi echter toegezegd dat alsnog advies bij de huisartsen wordt ingewonnen. WADDINXVEEN/GOUDA - Tot di recteur van British Leyland Neder land te Gouda is benoemd de heer G.PJ. Tax (36 jaar oud), die reeds gedurende zes jaar werkzaam is bij het importbedrijf van Britse auto mobielen. De heer Tax kwam in 1976 in dienst van BL Nederland als service-inspec- teur voor Land Rover. In 1979 volg de zijn benoeming tot service mana ger voor Nederland en in 1981 tot service manager voor de Benelux. De heer Tax is aan de Hogere Tech nische School afgestudeerd in werk tuigbouw- en bedrijfskunde. Tot een van zijn verantwoordelijkheden be hoort het. verkrijgen van een nieuwe bedrijfsbehuizing in de regio Gouda. Vanuit dat nieuwe gebouw zullen de importactiviteiten van BL Nederland worden geleid én zal het marktaan deel verder worden opgebouwd. Tot regional director van BL’s Euro Centre North in Düsseldorf is be noemd de heer M.J. Pybus, die tot dusver regional director Benelux was. Het Euro Centre North is een beleids- en serviceorganisatie voor de Bri tish Leyland vestigingen in West- Duitsland, Nederland en België. Om deze werkzaamheden zo vlot mo gelijk te laten verlopen en om schade aan eigendommen te voorkomen, is de bewoners verzocht in deze mede werking te verlenen door volgende week gedurende de werkuren (7.00 - 17.00 uur) geen auto’s in de nabij heid van deze bomen te parkeren. De westzijde van de prinses Beatrix laan zal overigens gedurende de werk uren voor het doorgaande verkeer worden afgesloten. Het kappen van de volgende reeks van 20 populieren betreft de tweede fase, voor welke reconstructie van de beplanting de gemeenteraad het licht op groen zette in zijn vergadering van 24 februari 1982. Nadat een jaar geleden als onderdeel van de eerste fase 13 populieren werden afgezaagd in de oostelijke berm en er tevens 20 nieuwe eiken werden geplant, staat nu dus de tweede fase voor de deur. Deze tweede fase omvat niet alleen het kappen van 20 populieren in de westelijke berm, maar ook het planten van 20 moeraseiken. Met dit werk stelde de gemeenteraad bijna twee maanden geleden f. 17.000,— beschikbaar. Het ligt in de bedoeling dat de derde fase in 1986 zal worden uitgevoerd. Dan zal het gaan om het kappen van 36 iepen, die zullen worden vervangen door lijsterbessen. een eerste aanslag en legt daarbovenop 4,10 gulden per kilometer. Secretaris van de regionale ambulan cedienst Van Malenstein deelde des gevraagd mee dat in principe de oude Boskoopse ambulance wordt overge nomen. Nog bezien moet worden of deze ook daadwerkelijk wordt ingeschakeld. De wagen is verouderd en men geeft de voorkeur aan een modem voertuig. In ieder geval komt er permanent één ambulance in Bos koop, met een gediplomeerd zieken verpleger en een chauffeur. Voor de weekenddiensten en avonduren wordt de alarmcentrale in Gouda in geschakeld. In politiek Boskoop is onrustig ge reageerd op het voornemen van Bur gemeester en Wethouders op deze wijze het ambulancevervoer in Bos- waddinxveen Het zijn goede ‘Jden voor reis- en passagebureau Van knnkel BV uit Waddinxveen. Kan van- <tag worden gemeld dat de vestiging in et hart van Gouda zal worden ver nieuwd en was al eerder sprake van de erheugende mededeling van dit reis- en passagebureau dat het IATA- WADDINXVEEN/GOUDA Maan dag 5 april zal aannemingsbedrijf Bon tenbal BV pit Reeuwijk beginnen met de verbouwing en modernisering van reis- en passagebureau Van Ginkel BV aan de Korte Tiendeweg/hoek Markt te Gouda. Nadat' reeds geruime tijd gele den het pand Markt 20 door Van Ginkel BV was aangekocht, heeft het toch nog vrij lang geduurd alvorens de door ar- chitektenbureau Stuurman BV te Wad dinxveen gemaakte tekeningen werden goedgekeurd. Eén van de redenen was het feit, dat op 2 van de 3 panden ’’beeldbepalende” De wedstrijd leverde ongeveer 450 in zendingen op, waaronder 360 zwart/ wit foto’s, 70 kleurendia’s en 20 kleurenfoto’s. Aan zestig geselecteer de foto’s zal een expositie worden ge wijd die tot en met 24 april in Bouwvoorlichting Waddinxveen te zien zal zijn. Bedoeling van het wedstrijdthema ”De bouwende mens” was het cen traal stellen van de mens in het bouwproces. Het ging dus niet om architectuurfoto’s. Juryvoorzitter W. Gilhuis zal de eerste prijs uitreiken aan de heer F. Bellen uit Venlo die via speciale afdruktechnieken een eigen artistieke interpretatie aan het begrip ”De bouwende mens” had gegeven. De tweede en derde rpijs gaan res pectievelijk naar de heren F. Zieren uit Rijswijk en K. Tillema uit Arn hem. Eervolle vermeldingen worden ver leend aan de heren J. Brettschnei der uit Maarssenbroek en L. Weyers uit Hillegom. De jury, bestaande uit de heren W. Gilhuis, auteur van het boek ’’Tus sen scherp en onscherp”, C. Neuer burg, directeur van het Adviesbu reau voor Public Relations C. Neuer burg O.W.H. van Tussenbroek en B. Romeijn, manager Bouwvoorlich ting Waddinxveen, kwam op 11 maart bijeen ter beoordeling van de inzendingen. Via drie selectieronden werden de prijswinnaars aangewezen. Zoals bekend werd in 1979 bij de gemeente geklaagd over overlast van de bomen aan de Prinses Beatrix laan. Het gaat hier om populieren behorende tot het ras Populus x euramerican ’’Forndorf”. Deze popu-' lieren dragen in het voorjaar vrou welijke katjes en verspreiden later vruchtpluis. De Forndorf-populier heeft een groeitype met een brede kroon waar in een aantal zijtakken voorkomt, en dat vrij gevoelig is voor wind- vloeden. Tenslotte is het van belang dat deze populier sterk vatbaar is voor de bladziekte Marssonia brun- nea, die bij ernstige aahtasting een voortijdige bladval veroorzaakt. Op grond van de toenmalige onder zoeken besloot de raad in februari 1980, dat ingegrepen moest worden om de volgende problemen te voor komen: 1. breuk van zware popu- liertakken, vooral bij sterke wind; 2. zwaardere aantasting van de popu lieren door bladvlekkenziekte en ver minderde vitaliteit, 3. onderdrukking en achteruitgang van de iepen. Overeenkomstig het advies van de vakgroep Bosteelt van de Landbouw hogeschool te Wageningen werd in diezelfde vergadering besloten een renovatie danwel reconstructie van de onderhavige beplanting in drie fa sen te laten plaatsvinden. OPLEIDING Het opleidingsorkest, voornamelijk klarinetten, gaat dus op donderdag 8 april van start met de theoretische opleiding. Zeer snel daarna begint men al met het bespelen van het in strument en zal de opleiding, met aanvulling van enkele andere instru menten en slagwerk in orkestvorm, worden voortgezet. Daarna volgt de stap naar het grote orkest. Ook de omschakeling van enkele partijen uit de fanfare-bezetting zal spoedig plaats vinden waardoor het mogelijk wordt reeds gevorderde mu zikanten direct te plaatsen. Het be spelen van de klarinet of dwarsfluit vergt niet zoveel inspanning als het bespelen van een koper blaasinstru ment waardoor het instrument ook bij vrouwen in trek is. Ook kinderen kunnen gemakkelijker, vooral na blokfluit e.d. een klarinet leren bespelen. Daarbij is duidelijk geworden dat een rit in Gouda 285 gulden als Boskoop weliswaar een eigen ambu lance houdt, maar dat die ambulance een regionale functie gaat krijgen. Bestreken wordt ook Hazerswoude, Benthuizen, Waddinxveen-Noord en een deel van Bodegraven. Voorlo pig is men het eens over de vesti ging van een dependance in Boskoop in de garage van A.G. van Fielden. Dat is echter niet de huidige ambu lance-stalling aan de Zijde, maar een daarachter gelegen garage aan de Voorofscheweg. TARIEVEN Als gevolg daarvan zullen de tarieven met ongeveer 50 procent worden verhoogd. Gemiddeld moet nu voor een rit per ambulance zo’n 200 gul den worden betaald, dat wordt dan 100 gulden duurder. De regionale ambulance-dienst Midden-Holland, gevestigd in Gouda en waaronder Boskoop gaat resorteren, rekent voor

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17