WADDINXVEEN GEMEENTE Weekblad wil meemaken vergadering B. en W. 8 PPR bijeen Het Echte Franse BB-vergadering Windmolen park 1 april Popavond in ’’Gemaal” Zaterdag drukte in agrarisch achterland Ook eerste burger ging kas in en de boer op VOLKSGEZONDHEID BOUWVERGUNNINGEN DIVERSEN BELASTINGEN HINDERWET VERGUNNINGEN GERT HUIZER de echte bakker S VERGADERINGEN O----- v BESTUURSZAKEN U SPREEKUREN O SPORT EN RECREATIE OPENBARE WERKEN v VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) l 1 ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400,2 740 A K Waddinxveen. de votre Vrai Boulanger* X WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 APRIL 1982 2e Paasdag gesloten. Paasprogramma overdekt zwembad 1 I Waddinxveen, 7 april 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. 07.00-10.00 uur, 10.00-13.00 uur, 13.30- 16.00 uur, 16.30- 18.00 uur, 18.00-19.00 uur, Waddinxveen, 7 april 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. vrijzwemmen ouder en kind zwemmen* vrijzwemmen ouder en kind zwemmen* vrijzwemmen Deze vergadering zal deels in beslag worden genomen door de voorbe- Openingstijden gemeentehuis. Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u dan alleen terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. vrijzwemmen ouder en kind zwemmen* vrijzwemmen vrijzwemmen ouder en kind zwemmen* vrijzwemmen 2 VRIJDAG 9 april 1982 (Goede Vrijdag) DONDERDAG 8 april 1982 Zuidkade 11 - Tel. 2354 Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat7 - Boskoop Tel 01727-2319 Stokbrood Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 30 maart 1982 besloten dat: Mevr. H. A. Moesker, wonende Zuidelijke Dwarsweg 13c een nieuwe vergunning op grond van het Honden- en Katten- besluit krijgt voor het houden van een dierenpension; het Rode Kruis tweemaal op de markt (7 en 14 mei a.s.) een standplaats krijgt om de spullen die gemaakt zijn in het kader van het welfarewerk te kunnen verkopen op 23 april a.s. het Rijdend Bijbelhuis van het Nederlands Bijbelgenootschap, afd. Waddinxveen op de weekmarkt mag staan. 07.00-10.00 uur, 10.00-13.00 uur, 13.30- 16.OOuur, 16.30- 19.00 uur, 10.15-13.00 uur, 13.30- 16.00 uur, le Paasdag gesloten. WADDINXVEEN - Het PPR- actiecentrum Waddinxveen-Boskoop- Reeuwijk, houdt op dinsdagavond 13 april om acht uur weer een huiska- merbijeenkomst. Ditmaal ten huize van Anneke Stolk, Willem de Rijke- laan 82 te Waddinxveen. van de aktiviteiten, te geven door vrij- Aangifte dood vee In het Paasweekeinde (9 april t/m 12 april 1982) is de gemeente secretarie gesloten. Derhalve is de aangifte van dood vee ten gemeentehuize deze dagen niet mogelijk. Eventueel kunnen veehouders op Goede Vrijdag 9 april 1982 hun kadavermeldingen tussen 9.00 en 11.00 uur doorgeven aan de af deling Bodegraven van de Keuringsdienst Gouda (tel. 01726- 12163). Getracht zal worden het vee nog dezelfde dag op te halen. Vee, gestorven na vrijdag 9 april 11.00 uur, kan dinsdag 13 april 1982 op de gebruikelijke wijze ter gemeentesecretarie worden doorgegeven. VEEHOUDERS KUNNEN NIET RECHTSTREEKS NAAR DE GEKRO ROTTERDAM BELLEN!! Aanvraag om bouwvergunning door G. Rupke De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van donderdag 8 april 1982 gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwver gunning van de heer G. Rupke voor het vergroten van de wo ning Meidoornstraat 13 met één achteraanbouw (zgn. ’’tussen- bouw”, verbinding tussen woning en berging). Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan ’’Waddinxveen, herziening 1953”. Teneinde de gevraagde vergunning te kunnen verlenen zijn bur gemeester en wethouders voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 té Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Aanvraag om bouwvergunning door B. Tukker De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met in gang van donderdag 8 april 1982 gedurende 14 dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergun ning van de heer B. Tukker voor het vergroten van diens woning Sniepweg 53 met een achtergevelaanbouw. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan ’’Waddinxveen, herziening 1953”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij burgemeester en wethouders, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schriftelijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. s Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daarte gen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijk heden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie ver meld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet- Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruim telijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. WADD1NXVEEN/GOUDA Woensdagmiddag 14 april om twee uur wordt er in de commandopost van de Dienst Bescherming Bevolking (BB) aan de Goejanverwelledijk 10 in Gouda een openbare vergadering gehouden van de Kringraad van de Kring Zuid- Holland d. Tot deze kring behoort ook de gemeente Waddinxveen. Onze eerste burger was vergezeld van zijn echtgenote. Hij en zijn vrouw lieten zich de mogelijkheid niet ont gaan intensief rond te kijken en dankte het plaatselijke organisatieco mité, waarin zitting hadden de ge zamenlijke Nederlandse Tuinbouw- studieclubs en de landbouworgani saties, voor het initiatief. In de kas werden burgemeester C.M. van der Linden en zijn vrouw voorgelicht over wat groeit en bloeit onder Waddinxveense glazen daken. IFoto Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Ontwerp-beschikkingen t.b.v. A. de Jong, Energiebedrijf Rijnland, H. Oskam en Lak- en Vernisfabriek Boonstoppel BV. Ter secretarie liggen vanaf 7 april 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (alleen op maandag avonden) ter inzage de ontwerp-beschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinderwetvergunningen van: De heer A. de Jong, Piasweg 37a te Waddinxveen, voor het oprichten en in werking hebben van een pluimveebedrijf Energiebedrijf Rijnland, Langegracht 70 te Leiden, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een transformatorstation aan de Schielandweg 4 te Waddinxveen De heer H. Oskam, Zuidelijke Dwarsweg 2 te Waddinxveen, voor het oprichten en in werking hebben van een melkvee houderij tevens varkensfokkerij; Lak- en Vernisfabriek Boonstoppel BV, Wilhelminakade 83 te Waddinxveen, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een lak- en vernisfabriek. De aanvragers en degenen die bezwaren Jiebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot 22 april 1982 tegen de ontwerp-beschikkingen bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. In verband met de sluiting van de gemeentesecretarie op Goede Vrijdag gaan de spreekuren van de burgemeester en van de wet houders niet door. reidingen van de gemeenteraadsver kiezingen en voor een ander deel door het thema “Decentralisatie Wel zijnswerk”, waarover een korte inlei ding gehouden zal worden gevolgd door discussie. De huisvuilophaaldienst op Goede Vrijdag - Wijk IV (Groens- waard II en III) zal normaal worden uitgevoerd. De container-ophaaldienst op die dag zal worden uitgevoerd op donderdag 8 april 1982. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Goede Vrijdag (9 april 1982) en Pasen (11 en 12 april 1982) zal de huisvuilophaaldienst als volgt worden gewij zigd. Sluiting Op 9 april a.s. (Goede Vrijdag) zijn alle gemeentelijke diensten voor het publiek gesloten. De dienst op 2e Paasdag - Wijk I (Groenswaard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) - zal worden uitgevoerd on dinsdag 13 april 1982. De mensen die op nadere informa tie uitgingen hadden echter verge ten op de kalender te kijken, want vorige week donderdag was het 1 april. Dat betekent dat er geen windmolenparkje komt achter de Souburghlaan, dat er in Waddinx- WADDINXVEEN Zeer velen heb ben vorige week donderdag een be zoek gebracht aan het gemeente huis aan het Raadhuisplein om daar nadere informatie te kunnen krijgen over het op de vooipagina van het Weekblad voor Waddinxveen van vo rige week gepubliceerde verhaal dat er plannen zouden bestaan voor het realiseren van een windmolenparkje langs de ringvaart tussen de Sou burghlaan en de Juliana van Stol- berglaan. 4 In de loop van de dag gingen - mede door het mooie voorjaarsweer - zeer velen op pad en keken in Waddinx- veen-Zuidwest hun ogen uit. In volle bloei zag men dan ook gerbera’s en miniatuur-orchideeën, het kweken van komkommers, de groei van perk- planten, rozen, leües, gladiolen, stooktomaten, chrysanten, aubergi nes, sla, paprika’s, andijvie, pot planten en dergelijke. Ook de ener giebesparende maatregelen kregen alle aandacht, evenals een aantal ak- kerbedrijven en gemengde bedrijverr, waar de koeien op stal stonden. Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft 'die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijke aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling financiën. WADDINXVEEN Het Weekblad voor Waddinxveen heeft het college van Burgemeester en Wethouders gevraagd eens een vergadering van het college van B. en W. te mogen bijwonen. Dit verzoek is vorige week maan dagmiddag mondeling gedaan tijdens de door burgemeester C. M. van der Linden gearrangeerde ontmoeting met de plaatselijke en regionale pers. Gemeentesecretaris J. Medeman heeft het opgeschreven. De wekelijkse vergaderingen van B. en W. op dinsdag zijn besloten bijeen komsten, waartoe ook gemeenteraadsleden geen toegang hebben. Het Weekblad voor Waddinxveen heeft het verzoek gedaan met het oog op de op woensdag 2 juni te houden gemeenteraadsverkiezingen. De krant wil namelijk de kiezers ook zoveel mogelijk een inzicht geven in de besluitvor ming zoals die in de bijeenkomsten met burgemeester C. M. van der Lin den en de wethouders A. H. van Gent (PvdA), P. F. J. van Schie (CDA) en mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (VVD) tot stand komt. Het is in Waddinxveen nog niet eerder gebeurd dat een krant aanwezig kon zijn bij een vergadering van het college van Burgemeester en Wethou ders. Wel is het Weekblad voor Waddinxveen in de afgelopen jaren eens aanwezig geweest bij een besloten vergadering van de raadscommissie voor de financiën en werd in het kader van het een dag lang volgen van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek in 1977 een aantal besloten bespre kingen meegemaakt, waaronder die met de toenmalige VVD- fractievoorzitter mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. NOTULEN Wel hebben een aantal gemeenteraadsleden in de laatste vergadering van de raadscommissie voor algemeen bestuurlijke zaken (ABZ) gevraagd of zij inzage konden krijgen in de notulen die elke keer van de B.en W.- vergaderingen worden gemaakt. Volgens burgemeester C. M. van der Lin den is dat niet mogelijk, want hoewel deze verslagen nauwgezet worden geformuleerd, is het voor buitenstaanders toch haast niet mogelijk om deze te lezen zonder kennis te dragen van de stukken. Hij achtte het overi gens de vraag of het college bereid is de notulen vertrouwelijk voor raad sleden ter inzage te leggen bij de secretaris. In de bewuste ABZ-vergadering stelde de heer H. P. barth (D’66) de vraag of de vergaderingen van het college toegankelijk zijn voor raadsleden. De 'burgemeester zei toen dat deze vergaderingen in principe besloten zijn. Naar zijn mening kan openbaarheid in conflict komen met de Gemeente wet. Wel is het mogelijk dat raadsleden of anderen incidenteel op uitnodi ging of eigen verzoek een vergadering bijwonen. WADDINXVEEN In pogingen om de Waddinxveners een betere indruk te geven van de groep Savage Skulls (Woeste Doodskoppen) wordt in het voormalige Van der Breggen-gemaal aan de Kanaaldijk vrijdagavond 9 april om half tien een popavond gehouden met de groep Blues Again. De toegang tot deze avond bedraagt f 3,50. De formatie Blues Again is opgericht door Berry Ravensberg, die gitarist is geweest in de formatie Bad Weather. Hij is een nieuwe band begonnen onder de naam Blues Again, waarin hij Joop de Jong (bas), Sjaak de Jong (gitaar, vo cals), Marcel Lelieveld (drums) en Piet Jan Vermeulen (congo’s) heeft onder gebracht. Ze hebben een blues-stijl gebaseerd op bijvoorbeeld B.B. King en J.J. Gale. Ook hebben ze een succesvolle toernee gehad in Frankrijk, maar een wat min der succesvolle in België. veen geen sprake is van een alterna tieve energiewerkgroep, laat staan van woordvoerdster Karin de Groot. Dat zulke plannen overigens maar één dag ter inzage zouden liggen (waar werd overigens niet gezegd) deed kennelijk weinig mensen verba zen, evenals de steeds herhaalde ver wijzing naar “morgen” (donderdag 1 april). Ook het feit dat er werd ge sproken over een “op” het raadhuis plein genomen besluit wekte onvol doende argwaan op. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 14 april 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Behandeling om 19.30 uur van het bezwaarschrift van de heer O. van der Panne, Zuidkade 136 te Waddinxveen, gericht tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders van 5 maart 1982 de zonder bouwvergunning gebouwde schuur af te breken. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 17 maart 1982. 3. Mededelingen. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over leg met de secretaris van de commissie. Burgemeester C.M. van der Linden was zaterdag één en al nieuwsgierig heid bij zijn bezoek aan kassen in Waddinxveen. Foto Weekblad voor Wad- dinxveen/Sjaak Noteboom I WADDINXVEEN - Heel wat Wa.ddinxveners en mensen van buiten onze gemeente hebben zaterdag in het agrarische ach- I terland van ons Gouwe-dorp I rondgekeken in kassen en op I boerenerven. Iedereen was daar I onder het motto “Kom in de I kas” en “De Boer op” van harte I toe uitgenodigd door de boe- I ren, tuinders en telers die open huis hielden op hun eigendom- I men aan de Abraham Kroes- 1 weg, Zesde Tochtweg, Piasweg, I Tweede Bloksweg en Middel- I weg- I Het organisatiecomité in Waddinx- I veen had burgemeester C.M. van der I Linden bereid gevonden om zater- I dagmorgen om tien uur aan het be- gin van de Abraham Kroesweg de open-dag-op-het-land-en-in-de-kas of ficieel van start te laten gaan. Commissie Wijkwerk Bomenwijk Dinsdag 13 april 1982,aanvang 19.30 uur in het Wijkgebouw ”De Paddestoel”. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 12. Ingekomen stukken. r 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 11 februari 1982. 4. Stand van baten en lasten over het eerste kwartaal van 1982. I 5. Voortgangsrapportage willigers. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der I vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in 1 overleg met de secretaris van de commissie. Verleende bouwvergunningen Door burgemeester en wethouders zijn de volgende bouwver gunningen verleend: aan de Stichting Tennispark ”De Buitenhof’, p/a Chopinlaan 14 te Waddinxveen, voor het plaatsen van vier lichtmasten aan de Sniepweg 13b; aan de heer J. Meindert, Chrysantenweg 12 te Bleiswijk, voor het oprichten van een woonkeet aan de Abr. Kroesweg 60; aan de heer G. J. Huizer, Zuidkade 11 te Waddinxveen, voor het vergroten van een bakkerij aan de heer G. J. Huizer, Zuidkade 11 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk vernieuwen en het vergroten van een bakkerij. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuursza ken en Ruimtelijke Ordening, der secretarie. Planningsgroep sociaal-culturele aktiviteiten Woensdag 14 april 1982, aan vang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA I 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2 Vaststelling van het verslag van de vergadering van 25 februari 1982. H 3. Behandeling van ingediende bezwaarschriften inzake plan en programma. 4. Vaststelling van het verslag over 1981. I 5. Evaluatie van de samenstelling van de planningsgroep in ver band mét het beëindigen van de benoemingstermijn op 7 sep tember 1982. 6. Ingekomen stukken. B 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der I vergadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in over- I leg met de secretaris van de commissie. ZATERDAG 10 april 1982 ZONDAG 11 april 1982 MAANDAG 12 april 1982 Deze tijden zijn alleen toegankelijk wanneer de kinderen bege leiding hebben van ouder(s) en/of verzorger(s). «K

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 25