Van BerkesteijnBV moet de Blik op nieuw hoekpand J Cheque f 1 produktie-afdeling inkrimpen Black Harleys ook voor W’veense zaken bij rechter Directie Negentien verdachten en drie zittingsdagen licht plan inkrimping nader toe Beroep voor ds.W.Verboom Directie vraagt bij GAB ontslag aan voor dertien medewerkers P. de Bruijn 50 jaar lid Huldiging van jubilarissen en Paaskienavond Gouwe Rijders PUPILLEN- TOURNOOI BE FAIR In een vol Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt Concordia’s geslaagde muziekavond niging werd onder leiding van diri gent G. de Knegt het programma voortgezet met All Through the Night. Dit, in koraalvorm geschreven werk, vertoonde tijdens de uitvoering ervan enkele onzekere momenten die ongetwijfeld niet op papier stonden, maar waarvan waarschijnlijk de nog niet warm geblazen instrumenten de oorzaak waren. nationale hartweek f /l 1 A WADDINXVEEN Zo gaat het nieuwe kantoor- en winkelpand op de hoek Kanaalstraat/Kerkweg-Oost, waarover elders in het Weekblad voor Waddinxveen wordt geschreven, eruit zien. De tekening toont het beeld vanaf de Kanaalstraat. De nieuwbouw is rond de jaarwisseling gereed. WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN WOENSDAG 7 APRIL 1982 WADDINXVEEN Stoel- en meubelfabriek H.A. van Berke steijn BV aan de Noordringdijk in Waddinxveen gaat de pro duktie-afdeling voor eiken- en notenmeubelen inkrimpen. Van de 20 man die er nu nog werken is er voor 13 bij het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda een ontslagvergunning aange vraagd. Het ligt in de bedoeling dat de produkticafdeling, spuiterij en expeditie nog zo’n 6 man blijft omvatten. Zij zullen na de zomer net werk m een sterk afgeslankte sector van het uit 1921 stammende bedrijf voortzetten. WADDINXVEEN/ROTTERDAM Wanneer donderdag 8 april (morgen) voor de Rotterdamse rechtbank wordt begonnen met het horen van de eerste 5 van de in totaal 19 leden van de Goudse motorclub Black Harleys gaat het hierbij niet alleen om Goudse misdrijven, maar ook om verkrachtingen van een 36-jarige gescheiden Waddinxveense en moeder van drie kinderen en een poging tot doodslag van een Waddinxvener, die later als gevolg van het een en ander zelfmoord zou plegen. Naast de zitting van donderdag 8 april zijn er ook zittingen gepland op donderdag 22 en vrijdag 23 april. aan on de nieuwe showroom van de Gebr. Bakker aan de Noordkade. In overleg met de gever hadden B. en W. besloten dit bedrag te schenken aan Concordia voor de op handen zijnde klarinetuit- breidingen: DRUMBAND Nadat de jubilarissen in het zonnetje waren gezet werd het programma voortgezet door de tamboers van de drumband onder leiding van tam- boer-maitre H. Winters. Wat zij ten gehore brachten was, in verhouding met vorige jaren, werkelijk verrassend te noemen. Dc meisjes en jongens van deze afdeling hebben keihard ge werkt om een goed resultaat te be reiken en hebben hiermede tevens be reikt dat het peil van de drumband met sprongen omhoog is gegaan, Weer een andere vorm van muziek werd ten gehore gebracht in Mixed- Pickles waarin een foxtrot, tango, swing en een boogie-woogie deze mi xage vormden. Ook hierin toonden de orkestleden hun veelzijdigheid en had mén, hoewel het nog niet zover was, best wel een dansje kunnen ma ken. Daarna volgde een vertegenwoordiger van de A.N.U.M. (Algemene Neder landse Unie van Muziek Verenigingen), die het werk en de inzet van de jubilaris De Bruijn met de gouden speld be kroonde. Gelijktijdig werden ook de heren R. Langendam, J. Visser en A. Rijnsburger met hun ruim 12‘/j jarig lid maatschap van de drumband bekroond met een zilveren speld. Deze onder scheiding, die normaliter bij een 25- jarig jubileum wordt uitgereikt, wordt bij uitzondering aan tamboers en majo- retten eerder verstrekt omdat zij, van wege de inspanning die hun taak vraagt, zelden of nooit een 25-jarig lidmaat schap bereiken. ERE-VOORZITTER Als laatste, maar zeker niet onbelan grijkste, werd oud-voorzitter J. H. v. Hoven in het zonnetje gezet. Na woor den van dank voor de wijze waarop hij vele jaren Concordia heeft geleid is de heer Van Hoven benoemd tot ere voorzitter van Concordia hetgeen ge paard ging met het overhandigen van een met droogbloemen opgemaakt (oud)muziekinstrument. Het- gebeuren werd feestelijk afgesloten met de mars Stand By gespeeld door het orkest. JEfflT |W O- ---- GESPREKKEN De directie van Van Berkesteijn BV besloot de betrokken medewerkers vrijdag 26 maart op de hoogte te stellen van de afslankingsplannen. Dat gebeurde in gesprekken met de kernen en de chefs en op individu ele wijze. Van de zijde van de werk nemers werd geconstateerd dat men het wel had zien aankomen, gezien de forse terugloop van orders. De WADDINXVEEN - Het Waddinx- veense fanfarecorps heeft vrijdaga vond in een vol Gereformeerd Vere nigingsgebouw Het Trefpunt de jaar lijkse muziekuitvoering gegeven. Ge tuige de vele positieve reacties van het publiek is deze avond naar wens verlopen. Tijdens de avond, die werd bijgewoond door wethouder A.H. van Gent (PvdA) en notaris J. in ’t Hol, werd de heer P. de Bruijn in het zonnetje gezet wegens zijn 50-jarig lidmaatschap van de vereniging, die binnenkort zal worden omgezet in een harmonie-orkest. Concordia opende de muziekuitvoe ring met Sones de Triunfo, gevolgd door het openingswoord van de nieuwe voorzitter A.C. van Rutten, die blij was een volle zaal aan te tref fen en in het bijzonder een aantal gasten welkom heette. Na een korte toelichting omtrent de komende ontwikkelingen in de vere- WADDINXVEEN Tijdens de vrijdagavond in het Gereformeerd Ver enigingsgebouw Het Trefpunt gehouden jaarlijkse muziekuitvoering van het Waddinxveense fanfarecorps Concordia is P. de Bruijn gehuldigd omdat hij 50 jaar lid was van de plaatselijke muziekvereniging, die vorige maand 84 jaar bestond. Ook andere jubilarissen werden in het zonnetje gezet, terwijl ook afscheid werd genomen van oud-voorzitter J. H. van Hoven. Bovendien kreeg het korps een cheque van f 1.000,—aangebo den als bijdrage in de omzetting tot harmonieorkest. In eerste instantie werd stilgestaan bij het halve eeuw-lidmaatschap van de heer P. de Bruijn. Dat 50 jaar lid zijn van Concordia geen kleinigheid is bleek nog eens duidelijk uit de woorden van voorzitter A. C. van Rutten, die het ”wel en wee” van de vereniging en dus ook van de heer De Bruijn nader toe lichtte. ”Het is verheugend om iemand als u in ons midden te hebben. Een man die de vereniging door en door kent en on danks uw leeftijd open staat voor ver nieuwingen, maar ook niet schroomt om kritiek te leveren op het beleid”, al dus de voorzitter. Door de vereniging werd de heer De Bruijn beloond met een dagreisje samen met zijn echtge note, hetgeen in symbolische vorm werd overhandigd. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder A. H. van Gent eveneens enkele woorden tot de jubilaris, waarna hem een blijk van waardering in kado- vorm werd overhandigd. De heer Van Gent vervolgde hierna zijn korte toe spraak over de verhouding tussen het gemeentebestuur en Concordia, welke hij plezierig en goed noemde. CHEQUE Zo naderde hij uiteindelijk het tweede doel van zijn aanwezigheid, namelijk het overhandigen van een cheque van duizend gulden, welke eerder in ont vangst werd genomen door burgemee ster C. M. v. d. Linden, beschermheer van Concordia, tijdens de opening van waardoor ook straks bij de buitenop tredens nog veel van ze kan worden verwacht. Met name de uitvoering van Rumba Espana scoorde veel suc ces bij het publiek. Een deel van dit succes is te danken aan de instruk- teur Jac. van Ofwegen gesteund door de stimulator onder de tamboers Jos Visser. Als laatste programma-onderdeel was het de beurt aan de mini-miniretten, 'de miniretten en majoretten. Een ze vental dansjes en stokoefeningen, uit gevoerd op mars- en discomuziek tot zelfs het kinderliedje Ik heb zo waan zinnig gedroomd, vulden het pro gramma van deze kleine en grote da mes. Niet altijd gekleed in het uni- formjurkje maar ook gebruik makend van aangepaste kledij werd onder lei ding van Ria Hogewoning en Tanja Quist een kleurig geheel ten tonele gebracht hetgeen de kleine foutjes in mist deden opgaan. WADDINXVEEN - De Waddinx veense autoclub Gouwe Rijders houdt op donderdagavond 8 april als altijd weer de Paaskienavond in het. café-restaurant „De Unie” aan de Kerkweg-Oost. Aanvang 20.00 uur. De prijzen zijn als altijd de moeite waard en liggen voornamelijk in de paas-consumptieve sfeer. krachtingsscène zag Coby in een on bewaakt moment kans om van de eerste verdieping naar beneden te springen en te vluchten.” Coby S. barst opnieuw in huilen uit. Plotseling wil ze me weer fouille ren. Terwijl haar handen langs m’n lichaam glijden roept ze ineens: “Ik ben zo bang... Ik ben zo ver schrikkelijk bang. De Harleys hangen nog steeds rond m’n huis. Ze wach ten hun kans af... ze snijden mijn strot eraf. Die jongens moeten ze opsluiten. Levenslang!” STRAFFEN De maximum straffen die de motor rijders boven het hoofd hangen va riëren van 9 tot 12 jaar gevangenis straf, maar mr. Hart zegt zover niet te zullen gaan in zijn eis. Na onderzoek door het Gerechtelijk Laboratorium is komen vast te staan, dat de inhoud van de plastic zakjes die op 21 januari in het clubhuis van de Black Harleys zijn gevonden, geen verdovende middelen bevatten. Behalve enjcele handwapens zijn géén vuurwapens gevonden. Wel trof de politie kogelgaten aan in de kel dermuren van De Bunker aan het Nonnenwater. Mr. Hart: “Deze mensen verwerpen de maatschappij, maar het merk waardige is dat van degenen die nu vastzitten niemand werk heeft. Ze houden bij diezelfde maatschappij dus wel hun hand op. Hun waarden verdedigen ze te vuur en te zwaard, ze hebben een eigen normenstelsel en een superioriteitsgevoel dat ner gens op stoelt.” gaat, zegt ze nog tegen haar moeder: “Mama, kom nou mee... straks ge beurt er nog wat.” Sonja’s moeder, de 36-jarige Coby S. uit Waddinx veen, lacht geruststellend. “Maak je toch niet zo dik,” zegt ze tegen haar bezorgde dochter. Maar Sonja vertrouwt de zaak niet. Intuiiief voelt ze dat er iets in de lucht hangt. In het oude, verlaten fabriekscomplex - het domein van de Goudse motorclub Black Harleys - wordt de sfeer steeds grimmiger. “Ik ga,” zegt Sonja plotseling reso luut. Het meisje staat op en loopt haastig via enkele vochtige vertrek ken naar de uitgang van het sinis tere fabriekspand aan het Nonnen water. Eenmaal buiten realiseert Son ja zich dat haar moeder nu in haar eentje bij de Black Harleys is achter gebleven. Ik moet hulp halen, denkt het meis je, terwijl ze zich snel uit de voeten maakt. Op dat moment wordt haar moeder door zo’n vijf tot acht Black Harleys verkracht. Een maand nadat Coby S„ moeder van drie schoolgaande kinderen, sek sueel is misbruikt, verkeert ze gees telijk nog steeds in een totaal ont redderde toestand. De kleine, don kerharige vrouw is volslagen over haar toeren en heeft een panische angst voor de buitenwereld gekre gen. Als we aanbellen, wil ze ons fouilleren! Terwijl ze daarmee bezig is slaat ze plotseling de handen voor haar ogen en roept snikkend: “Ik hou dit niet langer meer vol. Ik ver trouw niemand meer. De Black Har leys komen terug om wraak te ne men. Ze zullen mijn keel afsnijden.” Coby S. is op van de zenuwen. Haar handen trillen. Haar ogen zijn ge zwollen. Hoewel zij in Rotterdam onder doktersbehandeling staat, is ze nauwelijks tot een gesprek in staat. Ook een veertiendaags verblijf bij fa milie in Bremerhaven in Duitsland heeft haar niet tot rust kunnen .brengen. De vrouw stamelt onsa menhangende zinnen en een vriendin moet namens haar het woord doen. Mevrouw M.: “Een paar maanden geleden zijn Coby en haar man uit elkaar gegaan. Kort daarna leerde Coby in een Waddinxveens café een Black Harley kennen, op wie ze verliefd werd. Half januari - tijdens het weekeinde - besloot ze haar nieu we vriend in het clubhuis van de mo torrijders op te zoeken. Daarom ging ze die zaterdagavond naar Gouda. Omdat hij er niet was, bleef ze op hem wachten... Later die avond werd ze verkracht. Na de massale vër- WADDINXVEEN - In een persbericht heeft de directie van stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn BV aan de Noordringdijk in Waddinxveen het volgende commentaar ge geven op het inkrimpen van de meubelproduktie-afdeling, dat aan 13 mensen hun baan gaat kosten. ”Wij hebben ons helaas ge noodzaakt gezien een dertien tal van onze produktiemede- werkers ontslag aan te zeg gen, waardoor wij ons pro ductieapparaat hebben moeten terugbrengen tot een eenheid die noodzakelijk is om zo no dig ’’maatwerk” te leveren aan onze toonzaalrelatie’s en een prima service te waarborgen. Onze afwerkerij, spuiterij en expeditie houden wij volledig in tact voor het afwerken van onze B.W .-meubelen, afwerken en spuiten voor derden alsme de ten behoeve van de aparte wensen van onze toonzaal- cliënten. De slechte economische situ atie in het algemeen en voor de meubelverkoop in het bijzon der, zowel bij de woningin richters als in de projecten sfeer, waren in de laatste maan den bij ons de oorzaak van een uitermate slechte binnenkomst van orders en daardoor een steeds verslechterende order portefeuille. Bovendien is de concurrentie in het meubelvak verontrustend hevig waarbij het grote percentage import (60 procent) een zeer grote rol speelt. Wij hebben altijd bijzonder veel aandacht besteed aan de kwali teit van ons B.W.-meubel, maar in deze tijd schijnt de prijs een grotere rol te spelen dan de kwaliteit, reden waarom de kwalitatief minder goede meu belen uit het buitenland zo’n groot aandeel in Nederland hebben gekregen en het voor Nederlandse meubelproducen- ten steeds moeilijker wordt aan de vraag van de consument te voldoen. Niettemin blijft ons toonzaal- aanbod bestaan uit uitsluitend kwaliteitsmeubelen, waarbij in die sectoren waar dat moge lijk is onze voorkeur blijft uit gaan naar de goede producten van onze Nederlandse collega’s. Teneinde een compleet totaal aanbod te kunnen presenteren op onze showroom zullen we toch - zij het in mindere mate - ook aangewezen zijn op buiten landse meubelen maar dan al leen in de betere kwaliteit. In onze toonzaal zullen de ’’meubelen uit Nederland” her kenbaar worden gemaakt en worden voorzien van een garan- tiecertificaat. Tot de meubelhandel willen wij zeggen, dat we bij Van Berke steijn niet van plan zijn een an dere weg in te slaan. Wij heb ben altijd bijzonder prettig en op correcte wijze samenge werkt en willen dit in de toe komst via onze toonzaal ook blijven doen. Wij blijven leve ren uitsluitend en alléén via de erkende woninginrichters. Het zal voor de meubelhandel steeds moeilijker worden die garantie te krijgen vandaar dat wij door zo principieel te blij ven functioneren menen te voorzien in een behoefte en hopen dat de meubelhandel een nog frequenter gebruik van onze meubeltoonzaaldiensten zal gaan maken. Iedereen zal verzekerd kunnen zijn van een all round aanbod kwaliteits meubelen en een vakkundige service.” WADDINXVEEN - Op Tweede Paasdag (maandag 12 april) houdt Be Fair-voetbal het jaarlijks terugkeren- I de pupillen toumooi. De coördinator van dit toernooi - Wim de Jong - heeft heel veel werk verzet om te zor gen dat het geheel weer gladjes zal verlopen. Wim de Jong is een zeer geziene I jeugdleider. Hij draagt erg veel bij tot het goed functioneren van de jeugd en is daar dan ook dag en nacht mee doende. Hij roept alle ouders op tot het bijwonen - het meebeleven - van dit tournooi, want dat spreekt de pu pillen, naast het voetballen toch het meeste aan. Daarnaast is die belangstelling uiter aard een waardering voor de organisa tie. Dus Paasmaandag naar het War- naarplantsoen, waar de D-l en D-2, E-l en E-2 elftallen van Hazerswoude Dorp, Nicolaas Boys, Nieuwerkerk, R.C.L. en Be Fair zullen strijden om I de Inge Rehorst-trofee. Aanvang 11.30 uur. gewerkt, een extra uitkering en het grotendeels doorbetalen van de pensi oenpremies. vakbonden en het Gewestelijk Ar beidsbureau werden schriftelijk over de gang van zaken geïnformeerd. De produktie-afdeling bij Van Berke steijn BV kende in goede tijden wel zo’n 100 medewerkers. In de loop van de jaren zeventig werd besloten door vertrek en pensionering openge vallen plaatsen niet meer te vervul len, gezien de schaarste op de ar beidsmarkt. Toen op een gegeven moment echter van onderbezetting sprake was werd onder meer besloten de meubelfabriek Steenland BV in Gouda over te nemen. Dat gebeurde in het najaar van 1980. Gemeend 'Werd dat er op deze ma nier niet alleen opengevallen plaat sen met vakbekwame mensen zou den kunnen worden opgevuld, maar ook dat er een nieuwe markt in de projectensfeer - het terrein van Steen land BV - kon worden aangeboord. Dat laatste bleek helaas - mede door de verslechterde economie - geen re aliteit te kunnen worden. STAGNATIES Dit en het feit dat er sprake was van een stagnerende woningbouw, min der verhuizingen, minder verkoop van woontextiel en meubelen en een voor velen onzekere financiële toe komst door hoge rente en aflossin gen noodzaakte Van Berkesteijn BV maatregelen te treffen in de produk- tiesfeer. Waar een paar jaar geleden nog 60 man werk vonden vervielen er dus vorig jaar 20 arbeidsplaatsen. Vervolgens vertrokken er ook nog medewerkers wegens pensionering, vervroegde uittreding en wegens ar beidsongeschiktheid (WAO). Van de resterende 20 blijven er dus nog een 6-tal medewerkers over, die de spuiterij en expeditie gaan runnen. Onder hen bevinden zich ook meu belmakers, die ten behoeve van de toonzaal en de cliënten activiteiten zullen blijven ontplooien. Door het in tact houden van deze afdeling denkt de directie van Van Berke steijn zo mogelijk nog te kunnen in spelen op nieuwe ontwikkelingen, zo als een eventuele opleving van de meubelmarkt. TOONZAAL Wat aan de Noordringdijk in Wad dinxveen nog rest is tenslotte een 4.000 vierkante meter omvattende toonzaal met een compleet overzicht van eiken- en klassieke meubelen. Groot is bijvoorbeeld de presen tatie slaapkamers, tienermeubelen, le deren bankstellen, eetkamers en kleinmeubelen, zowel in modern als klassiek. Onder de collectie bevinden zich niet alleen de in eigen beheer geproduceerde meubels, maar ook die van meubelfabrikanten uit eigen land en het buitenland. De directeuren van Van Berkesteijn BV, de heren G.Th.B. Mulleman en J.W.A. van Berkesteijn, vertelden ons aan het afslankingsplan voor de pro duktie-afdeling bijzonder veel zorg te hebben besteed. Men meende geen andere weg te kunnen opgaan dat in krimping van de produktie, om daar mee de werkgelegenheid in het res terende deel van dit bedrijf te waar borgen. Bij Van Berkesteijn BV wer ken uiteindelijk nog zo’n 20 mensen. Besloten is verder dat de meubels al leen via de detailhandel aan de par ticulieren geleverd zullen blijven worden. Hierna volgde de ouverture H.M.S. Pinafore, waar een toelichting om trent de inhoud en betekenis aan vooraf ging, hetgeen ook bij de overige uit te voeren werken gebeur de. Iets nieuws dus bij Concordia. H.M.S. Pinafore werd overigens veel belovend uitgevoerd ondanks enkele haperingen tijdens de cornet solo. Via de synfonische mars Olympica kwamen we aan bij de Jamaican Folk Suite. De titel van het werk gaf de stijl al aan en toonde de andere kant van het orkest. De meeste van de 13 produktieme- dewerkers welke ontslag aangezegd hebben gekregen zijn 50 jaar of ouder en hebben soms een dienst verband van 30 tot 35 jaar. Dat be tekent dat sommigen zelfs een opzeg termijn hebben van 32 weken. Voor de vertrekkende medewerkers heeft Van Berkesteijn BV een sociaal plan opgesteld - hetzelfde dat werd toe gepast op de in totaal 20 mede werkers die in de loop van vorig jaar ontslagen moesten worden -, dat voorziet in uitbetaling van het sala ris tot op de laatste dag dat er wordt KNUPPELS Destijds verklaarde officier van justi tie mr. D. Hart tegenover de Goud- sche Courant over de ruzie tussen de Black Harleys en de later gestorven Waddinxveense jongen: ”De jongen weigerde in een café zijn kruk af te staan aan een Black Harley. Met knuppels werd hij vervolgens afge tuigd. Hij liep daarbij heel ernstig hersenletsel op. Zelfs na een opera tie is hij niet meer de oude gewor den. Hij had een karakterverande ring ondergaan. De jongen was para noïde geworden. Hij leed aan achter- volgingswaanzin en werd opgenomen in een psychiatrische inrichting, die hij heeft verlaten om zich onder de trein te werpen.” De aanleiding van de onder de naam ’’operatie BH” uitgevoerde politie- inval in het Goudse clubgebouw dat in de volksmond de bijnaam ”De Bunker” had gekregen in de eerste maand van dit jaar vormde de ver krachting bij haar thuis en in het clubhuis aan het Nonnenwater van een 36-jarige Waddinxveense. Hierbij was ook sprake van ernstige mishan deling. Zij zou door een aantal le den van de motorclub Black Harleys zijn misbruikt. Een aantal van hen staat morgen (donderdag) terecht. PANORAMA Over de terreur van de Goudse mo torclub - een van oorsprong uit Waddinxveen afstammend gezel schap - is in de Nederlandse pers uitvoerig beschreven. Vorige maand kwam het weekblad Panorama nog met een sensationeel verhaal onder de kop ’’Terreur in Gouda: Verkrach te vrouwen doodsbang voor motor- duivels”. Daarin komen onder een fingeerde naam ook de Waddinx veense en haar dochter aan het woord. Wat we lezen is dit: Vlak voordat Sonja (17) naar huis WADDINXVEEN - De predikant van de Centrale Hervormde Gemeen te van Waddinxveen, ds. W. Ver boom, heeft een beroep gekregen van de Nederlands Hervormde Kerk in Hierden. Het is voor de Waddinx veense dominee het eerste beroep van dit jaar. Op alle beroepen die op hem in voorgaande jaren werden uitge bracht heeft hij steeds nee gezegd. Ds. Verboom kwam in 1973 naar Waddinxveen. Waddinxvener P. de Bruijn is gehuldigd wegens zijn 50-jarig lid maatschap van het fanfarecorps Concordia. Bij het corps begon de jubilaris als leerling op de tenor-saxofoon. Tijdens zijn lidmaat schap heeft hij circa 25 jaar een bestuurlijke functie bekleed, zoals tweede voorzitter en penningmeester. Voor de vereniging is hij vervol gens piston (is een soort trompet) gaan bespelen. Bij het ontstaan van de huidge brassband Voorwaarts, toen genaamd “Arbeidersmuziekvereniging Voorwaarts” en opgericht door perso nen die zich niet meer thuis voelden bij Concordia, is ook de heer De Bruijn betrokken geweest, doch hij is na enkele jaren weer terug gekomen bij Concordia. Inmiddels bespeelt de heer De Bruijn de hoom. Hij speelt overigens alleen nog mee op de repetities en tijdens concerten. Ook heeft hij, samen met zijn echtgenote, vele jaren meegespeeld in de toneelclub van Concordia. Hij is na de heer P. v.d. Laarse (overleden) het tweede lid dat bij Con cordia de 50 jaar volmaakte. Wat betreft de jeugd en de huidge ver nieuwingen in de vereniging is hij zeer positief en ten alle tijde be reid de jeugd een kans te geven en zijn plaats voor hun af te staan in ruil voor eén schijnbaar minder belangrijke rol. Als trouwe bezoeker van de jaarvergadering pakt hij zulke gelegenheden aan om kritiek te leveren, maar hij heeft ook veel lof over voor de vereniging en de leden daarvan. Uit onderzoek van de politie is na de inval in het Black Harleys-clubhuis aan het Nonnen water in Gouda op 21 januari 1982 gebleken dat twee leden van de Goudse motorclub ver antwoordelijk zijn voor het opzet telijk bijna dood ranselen van de Waddinxveense jongen. Dat gebeurde op 5 april 1981 in het voormalige ge maal Van der Breggen aan de Kanaal dijk. Een spoedoperatie aan het hoofd van de jongen heeft zijn leven kunnen redden, hoewel hersenletsel bleef bestaan en uiteindelijk zelf moord zou volgen door zich - na weg gelopen te zijn uit een psychiatrische inrichting - voor de trein te gooien. Van 5 t/m 13 april wordt gecollecteerd voor de Nederlandse Hartstich ting. Dat is hard nodig, want de strijd tegen hart en vaatziekten vergt jaar lijks ruim f 16.000.000,-. Daarvan komt nog geen half procent uit waarde- ringssubsidies van de overheid. Het overgrote deel - ruim negenen negentig procent-wordt door de Nederlandse bevolking, door U dus, bijeen gebracht Laat de collectant daarom niet vergeefs bij U aan kloppen; nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting Sophialaan 10, 2514 JR ’s-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.600 In e/

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 29