recreatiekaart van Midden-Holland Ruud van der Meer Delfts Toneel Gezelschap in De Bonkelaar Waddinxveen en Boskoop staan op en Rudolf Jansen gaan muziekserie besluiten Goudse bands in De Bonkelaar Zaterdag 17 april Muziekgroep ’’Wingerd” in Waddinxveen 'i— Waddinxveen krijgt 1 voor telefoon nummers in ’83 Kinderen plantten bomen in Gouwebos Provinciale bijdrage voor nieuwe aanplant 5e Antiekbeurs in Gouda Passie- en paas stonde met Vox Jubilans in St. Janskerk In raadzaal van Waddinxveen Programma 'J.y 'V.: Sila 1 irni f X ■r. -,<J S 5 w W j» s s ”1” ru V L Een deel van de recreatiekaart Midden-Holland met daarop Waddinxveen grote groep schoolkinderen plantten PvdA-gedeputeerde drs. J. X en Boskoop. WOENSDAG 7 APRIL 1982 JU- het provinciaal bestuur t - WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen zullen zaterdagavond 10 april achtereenvolgens optreden de Goudse bands The Titz en Misspush. Deze om half negen beginnende avond is toegankelijk tegen betaling van f 7,50. Als eerste zal om 20.30 uur The Titz zijn opwachting maken. Deze New Wave band, met in hun muziek veel invloeden van de huidige New Wave stroming in Engeland, brengen hun muziek met veel spirit en overtuiging. De muziek wordt gebracht door Rob Veenhof (te nor sax), Gert Hoogeveen (slag- en so- logitaar, Marcel Koster (drums), Anita Klaase (basgitaar), en Antoinne Koster (zang en percussie). Deze groep heeft in een jaar tijd een ge heel eigen repertoire opgebouwd. De groep is begonnen in een wijkcentrum met optredens van gecoverd materiaal. Toen bleek dat dit wel aansloeg is men begonnen met eigen teksten en muziek te schrijven die nu sinds begin oktober 1981 met veel succes ten gehore wordt gebracht. Om 22.00 uur is het dan de beurt aan Misspush. Deze groep is begonnen on der de naam Tintern Abbey en werden optredens verzorgd in Exit Rotterdam en een korte toer door Duitsland ge maakt. Helaas viel in deze periode de zanger weg, er werd naarstig gezocht naar een vervanger. Er moest snel en hard geoefend worden om weer op het oude niveau te komen. Een zanger in de persoon van René Vergeer was snel gevonden en na een korte oefenperiode kon de band er weer als voorheen tegenaan. De groep timmert op het moment weer stevig aan de weg en met veel enthousiasme. De stevige Rock Roll schijnt vooralsnog goed aan te slaan bij het publiek. Naast René bestaat de band uit de volgende leden: Lex Baan (bas), Rick Cox (drums) en Michel van Es (gitaar). WADDINXVEEN In het Ge reformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt treedt zaterdaga vond 17 april om acht uur op de Haagse muziekgroep ’’Wingerd”. Tijdens deze open avond, waar van de toegang f 5,bedraagt, wil de jeugdige muziekgroep ’’Wingerd” een greep laten horen uit het eigen repertoire, dat hoofdzakelijk werk bevat, ge schreven en gecomponeerd door de zanger en pianist Cees van Moolenbroek. De Nederlandse teksten zijn belangrijk voor het ei gen gezicht van ’’Wingerd”. Ze zijn poëtisch van aard en geschre ven vanuit een christelijke achter grond. De muziek is eigentijds en vormt één geheel met de teksten, die handelen over herkenbare, al dan niet alledaagse zaken, waarmee een mens te maken heeft. ’’Win gerd” heeft al veel concerten en optredens in het gehele land ver zorgd. In oktober 1981 verscheen de elpee ’’Dichterbij”. In eigen beheer werden al eerder twee pla ten uitgebracht, waarvan de laat ste, ’’Wingerd” geheten, ook nog verkrijgbaar is. De groep bestaat uit: Cees van Moolenbroek (zang-toetsen), Jen- neke v/d Burgh (viool), Herman Meines (gitaar, basgitaar), Klaas Bouwman (gitaar, basgitaar), Ste ven v/d Gaauw (slagwerk), Martin Siepelinga (strings en orgel). een boom in het Gouwebos. Deze landelijke gebeurtenis blijkt overigens in Midden-Holland goed aan te slaan. In tientallen Zuid- Hollandse gemeenten hebben groe pen schoolkinderen grote aantallen bomen en struiken aan de bestaande groenvoorzieningen toegevoegd. Ori gineel is het initiatief van de gemeen te Moerkapelle. In deze gemeente werden prijzen toegekend aan de mooist versierde spaden en het ver tonen van een natuurfilm na afloop. Behalve het leveren van een bijdrage aan het openbaar groen heeft de boomfeestdag ook educatieve functie. In het kader van de nationale boom feestdag hebben gedeputeerde Borg man en burgemeester J.H. Reinders van Boskoop afgelopen woensdag morgen een boom geplant aan het Wilgenlaantje op Boskoops grondge bied. Daarbij vertegenwoordigd wa ren zo’n 120 kinderen van een Wad- dinxveense en een aantal Boskoopse scholen. Na de ‘officiële’ boom plantte de jeugd nog een 120-tal po pulieren van de soort Populus Robus ta, een Euramerikaanse populier. een veel gevraagd begeleider en kamer- muziekspeler. Talloos zijn de concerten en radio-opnamen, waaraan Rudolf Jansen zijn medewerking heeft ver leend. Hij vormt onder meer een duo met de bariton Ruud van der Meer, de bas Lieuwe Visser, met Han de Vries (hobo), Paul Verhey (fluit) en anderen. Concerttournees voerden hem door vrijwel heel West-Europa en naar de Verenigde Staten, Mexico, Noord- en West-Afrika en Indonesië. i"WADDINXVEEN Het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis wordt donderdaga- ■vond 22 april om half negen verzorgd door de bariton Ruud van der Meer en de pianist Rudolf Jansen. Op het programma van dit concert, g dat toegankelijk is tegen betaling van ƒ7,50 (CJP-houders en 65- plussers 5,staan werken van Brahms, Gerrit Jan van Eyken, Du- Ferdinand Leitner, Willem van Otter- loo en Hans Vonk. Zijn plaatopnamen verschenen op de labels Erato, CBS, Philips, Telefun- ken, Decca en Polydor. Een opname van de Johannes Passion van J. S. Bach waaraan hij meewerkte voor Erato ver wierf de Grand Prix du Disque. RUDOLF JANSEN Rudolf Jansen werd in 1940 te Arnhem geboren. Hij studeerde aan het Amster dams Conservatorium bij Nelly Wage- naar (piano) en Felix de Nobel (begelei ding). In 1965 ontving hij de ’’Toon kunst Jubileum Prijs” en in 1966 werd hem de ’’Vriendenkrans” van de Vere niging van Concertgebouwvrienden toegekend. In 1966 behaalde hij de Prix d’Excellence. Hoewel hij ook dikwijls als solist optreedt, heeft hij zich in de loop der jaren vooral ontwikkeld tot verspreiding voor de inwoners van Midden-Holland is een deel van de op lage gereserveerd voor recreanten van buiten de regio. De kaarten worden hjertoe beschikbaar gesteld op de ge meentehuizen en VVV-kantoren in het gebied. De recreatiekaart is tot stand gekomen op initiatief van het samenwerkingsor gaan. Naar aanleiding van de toene mende belangstelling voor recreatie op korte afstand van de woning en de on bekendheid met de aanwezige voorzie ningen is tot uitgifte van de recreatie kaart besloten. De kaart is gericht op de recreatie nabij de woonplaats, waarbij de bereikbaar heid per fiets een belangrijke rol speelt. Voor het mogelijk maken van de uit gave van de recreatiekaart is in 1981 een subsidie ontvangen van het Mini sterie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. VEEN ’’Midden-Holland, van plaats tot plaats een mooie streek” is de titel van de re creatiekaart over een gebied van water, weide, bouwland, boezems, dijken en kaden. Het gebied ten westen van de Gouwe en ten noorden van de Holland- sche IJssel werd vroeger ontgonnen, waarna men doorging met het graven van sloten waarvan het veen werd ge bruikt als brandstof. Door de toename van de bevolking en industriële bedrij vigheid nam de behoefte aan deze brandstof toe en werd op steeds grotere schaal turf gewonnen. Door de verve ning ontstonden plassen, gescheiden door strookjes land waar het veen te drogen werd gelegd (legakkers). Door het wegslaan van de legakkers ontston den grote plassen zoals de Zuidplas en Reeuwijkse en Sluipwijkse plassen. Door toepassing van windmolens zijn later veel van deze plassen weer droog gelegd. De recreatiekaart Midden-Holland maakt zoals gezegd ook melding van de recreatieve mogelijkheden in Wad dinxveen en Boskoop. Dat wordt op de volgende manier gedaan: WADDINXVEEN Aan de oevers van de Gouwe, de drukke vaarweg tussen Amsterdam en de Hollandse IJssel, kon de nijverheid in Waddinxveen zich goed ontwikkelen. Vooral de meubelindustrie. Vele grote meubeltoonzalen maken van Wad dinxveen nog steeds een bekend meu- belcentrum in den lande. Het thans 22.000 inwoners tellende Gouwedorp groeide in de jaren zestig fors door de vestiging van forensen uit de Randstad. In de lage polders verre zen nieuwe, vriendelijke woonwijken. Voor actieve recreatie biedt Wad dinxveen vele mogelijkheden, onder meer een zwembadcomplex met ver warmd openlucht- en binnenbad, sport- rijke Smit, is te zien tegen betaling plussers 5,50). Uit zijn autobiografie, die onlangs ver schenen is, kan men vernemen dat John Osborne een nogal recalcitrante per soonlijkheid is. Om niet te zeggen een gifkikker. Niet alleen de bourgeois- tendenzen in de maatschappij krijgen zijn gal over zich uitgestort, maar ook de arbeidersklasse eq in kleiner ver band zijn familie krijgen met grote re gelmaat een veeg. Het is niet zo moeilijk cm in de hoofd persoon uit Omzien in wrok, Jimmy Porter, veel van de karaktertrekjes van Osborne terug te vinden, waarmee we natuurlijk niet mogen veronderstellen, dat we met het leren kennen van de fi guur Jimmy Porter tegelijkertijd het in nerlijk van Osborne doorgronden. KERN Porter’s eenzaamheid is de kern van het stuk. Die eenzaamheid bestaat alleen in zijn eigen geest, want de hem omrin gende mensen zijn voortdurend bezig hem hun genegenheid aan te bieden. Onder toeziend oog van een Borgman (rechts) en burgemeester J.H. Reinders van Boskoop WADDINXVEEN De Waddinxveense film- en theaterwerkgroep De Spintol houdt zaterdagavond 17 april om half negen in het jeugd- en vri jetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen een toneelavond, waar het Delfts Toneel Gezelschap het stuk ’’Omzien in wrok” van John Os- borne zal spelen. Deze voorstelling, waaraan meewerken Wim J. Smit, Iris Jansen, Annet van Velzen, Rik ter Haar, Willem van Hoorn en Ma- van f 7,50 (CJP-houders en 65- WADDINXVEEN De tele foonnummers van Waddinxveen zullen in de loop van het eerste kwartaal van 1983 worden gewij zigd in 5-cijferige nummers door voor het bestaande nummer het cijfer 1 te plaatsen. Dit heeft de PTT de abonnees laten weten. De wijziging in de telefoonnum mers, waarvan de juiste datum la ter zal worden meegedeeld, ge beurt in verband met de toekom stige uitbreiding van de nummer- capaciteit van de telefooncentrale Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA Ook dit jaar zet de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans de al jaren bestaande traditie voort met het hou den van een Passie- en Paasstonde in de Goudse Sint Janskerk op de zaterdag voor Pasen. brengen concert is hiervan een voor beeld, want zowel het bekende ais het nieuwe treft u op 10 april aan. De meditatie wordt gehouden door Ds. L. Kievit uit Gouda en Ds. W. Verboom uit Waddinxveen opent en sluit deze bijeenkomst. Het programmaboekje is tevens bewijs van toegang en kost voor volwassenen 4,00, kinderen tot en met 12 jaar mogen voor f 2,50 naar bin nen. De avond begint om acht uur en de kerkdeuren zijn vanaf half acht open. Belangstellenden die van te voren een programma willen kopen kunnen daar voor terecht bij alle koorleden en bij Boekhandel Burger in de Dorpstraat of bij Woninginrichting Gebr. Kooijman op de Passage. hal, 27 tennisbanen, tennishal, hockey en voetbalvelden, atletiekbaan, manege en schietbaan. Het recreatiegebied ’t Weegje is be kend als natuurgebied maar ook als el dorado voor vissers; een kleine kinder boerderij is ondergebracht in het War- naarplantsoen; in de groene buffer zone aan de noordzijde wordt een land schapspark, het ’’Gouwebos” tot ont wikkeling gebracht. Kleine winkelcen tra in de woonwijken en de vrijdagse warenmarkt vormen gezellige ontmoe tingsplaatsen BOSKOOP Bomen en heesters. Ze zijn spreek woordelijk voor Boskoop, waar in de 15e eeuw al enten voor appel- en pere- teelt werden aangeboden. In de 19e eeuw werden het vooral heesters, waar onder rozen, rhododendrons, azalea’s en verder bomen en vaste planten. In middels worden ze wereldwijd geëxpor teerd. De voor het Boskoopse,zo ken merkende elzenakkers zijn gelukkig nog in voldoende mate behouden ge bleven. Het boomkwekerijmuseum ligt aan het Reijerskoop nr. 54 en 56. Het arboretum (bomentuin in dienst van de weten schap) van het proefstation vindt u aan de Valkenburgerlaan. Verder is er in Boskoop een rosarium aan de Parklaan (tegenover het station). Zaterdags, van half mei tot eind augu stus, is er een rondvaart langs de vele kwekerijen; de boot vertrekt om 10.00 uur. Tenslotte is er op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur een warenmarkt. Op het WV-kantoor, Rozenlaan 9, krijgt u desgewenst meer informatie. pare en Chausson. RUUD VAN DER MEER Ruud van der Meer werd in Den Haag geboren en begon zijn carrière als ho- ■boïst (o.a. in het Residentie Orkest), schoolmusicus en'koordirigent. Hij stu deerde zang bij Lacy Frateur te Den Haag, Pierre Bernac in Parijs, Gerald Moore en Paul Schilhawsky in Salz burg. Hij is laureaat van de internatio- I nale vocalistenconcoursen van 's- I Hertogenbosch, Barcelona en Tou- I louse en trad o.m. op in Brussel, Parijs, Barcelona, Londen, New York, Stock- is holm, Helsinki, Berlijn, München en Warschau en zong in Nederland met alle belangrijke orkesten. Hij zong on der leiding van vele vermaarde dirigen ten, w.o. Gerd Albrecht, Luciano Be- rio, Michel Corboz, Jean Fournet, Ni- kolaus Harnoncourt, Jürgen Jürgens, maal dat de boomfeestdag werd gevierd. In Waddinxveen is deze tra ditie wat minder frequent in ere gehouden. WADDINXVEEN/BOSKOOP/GOUDA Het Intergemeentelijk Sa menwerkingsorgaan Midden-Holland heeft een recreatiekaart samenge steld, waarin de recreatiemogelijkheden in de regio zijn aangegeven. De kaart, waarop natuurlijk ook Waddinxveen ,en Boskoop voorkomen, zal zo veel mogelijk nog voor de Paasdagen huis-aan-huis worden verspreid in het gebied van de 23 gemeenten die deelnemen aan het samenwerkingsorgaan De recreatiekaart Midden-Holland is bedoeld om de inwoners van het gebid beter bekend te maken met de recrea tiemogelijkheden in de directe omge ving van hun woonplaats. Grote en be kende recreatiegebieden zoals de Reeuwijkse Plassen en Rottemeren zijn BOSKOOP/WADDINXVEEN Drs. J. Borgman, PvdA-gedep teerde voor Zuid-Holland, heeft namens het provinciaal bestui een cheque van 1,000 gulden overhandigd aan het recreatieschap Bospark. Dit recreatieschap, waarin Boskoop en Waddinxveen participeren, ijvert voor de realisering van het Gouwebos. De pro vinciale bijdrage zal worden aangewend voor nieuwe aanplant. Na het planten van de bomen, die zijn aangeleverd door de plantsoe nendiensten van beide betrokken ge meenten, overhandigde gedeputeerde drs. Borgman de cheque. Bovendien schonk hij een aantal boeken over de molens in Midden-Holland voor de diverse schoolbibliotheken. Zelf ont-' ving Borgman een boekwerkje over bomen en planten als blijk van waardering voor zijn komst naar het sierteeltcen tru m Voor Boskoop was het de twaalfde vermeld, maar ook kleine gebieden en voorzieningen zijn door middel van symbolen op de kaart aangegeven. Óp de achterzijde is in ’t kort vermeld welke bezienswaardigheden en voorzie ningen in de gemeenten in de regio aan wezig zijn. Behoudens de huis-aan-huis beelden, lampen, religieus antiek, speelgoed, gereedschap, tapijten, pren ten, klokken, wapens en Imari. collectie tegels. Verder uiteraard een ruim aanbod in ---t meubelen, kristal, koper, tin, ijzer, aar- deco moet zeker worden vermeld. dewerk, zilver, schilderijen etc. etc. De [De organisatoren vestigen de aandacht Antiekbeurs Gouda zal zijn geopend op van de bezoekers ook op de overige zaterdag 10 april van 11.00 tot 18 00 specialisaties, zoals medische gereed- schappen en gebruiksvoorwerpen, sie raden, maten en gewichten, bronzen 18.00 uur. Vox Jubilans en haar jeugdkoor - samen 200 leden - brengen in de sfeervolle kat hedraal een programma van Lijdens- en Paasliederen onder leiding van dirigent Pieter Stolk. Aan de begeleiding, van koor en samenzang wordt steeds meer zorg besteed en zo prijken dit jaar de volgende namen op het programma: Herman van Vliet, orgel; Wim van Vliet, orgel; Wim van Schaik, trompet en het uit twaalf leden bestaande Tollens-ensemble dat behalve met het begeleiden van de koren ook met soli stisch optreden meewerkt. Het koor geniet door televisie, radio en grammofoonplaten een landelijke be kendheid en dat legt dirigent en bestuur de verplichting op om enerzijds be kende en graag gehoorde werken in het programma te houden maar anderzijds ook voor verversing van het repertoire te zorgen. Het aanstaande zaterdag te ë-ftc van de hierbij af geheelde tegels is er één van een complete serie (alle- off ■‘n^laluw uitSewerd). Links boven: Bijbelse tegel Het Abrahams v'Jjer God roept tot Abraham Isaac niet te doden. Een opmerkelijke se- \'e’ omdat het tafereel niet in medaillon is af geheeld (eerste kwart 18e eeuw) Rechts boven: Kinderspeltegel ’’Polsstokspringen”. Deze serie is zo Wonder vanwege de dubbele spinnekop in de hoeken (derde kwart 17e eeuw) Links onder: Landschap-tegel (derde kwart 17e eeuw). Rechts on- Zeerfraai geSChMerde Links de bariton Ruud van der Meer en rechts de pianist Rudolf Jansen. Beiden zijn te zien en te horen op donder dagavond 22 april in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Hij verlangt ook wezenlijk en wanhopig naar die genegenheid, maar hij wil er, voor hij zichzelf bloot geeft, absoluut zeker van zijn dat die vriendschap echt is, dat het een vriendschap is die blijft bestaan, wat er ook gebeurt. Daarom stelt hij iedereen eindeloos op de proef, steeds onzeker, steeds ontevreden met de resultaten van zijn sterktetests. Uiteindelijk blijken hiertegen maar weinigen bestand, waarbij we ons kun nen afvragen of dit iets zegt over de aangeboden vriendschap of over de on mogelijkheid om aan Jimmy’s eisen te voldoen. Hét stuk is een typisch pro- dukt van de vijftiger jaren.’ Hier en daar doet de oorspronkelijke tekst dan ook gedateerd aan. In het werkproces heeft het Delfts Toneel Gezelschap onder lei ding van Marijke Simt getracht de dia loog mee naar onze huidige belevings wereld te brengen, waarbij tevens de ty pisch Engelse zettingen zijn geneutraliseerd. WADDINXVEEN Programma voor het liederrecital in het ge meentehuis van Waddinxveen op donderdag 22 april om 20.30 uur, door Ruud van der Meer (bari ton) en Rudolf Jansen (piano). Johannes Brahms 1833-1897). 9 liederen op. 32 a. Wie rafft ich mich auf b. Nicht mehrzu dirzugehen c. Ich schleich umherbetrübt d. Der Strom, der neben mir ver- rauschte e. Wehe, so willst du mich wieder f. Du sprichst dass ich mich tau- schte g. Bitteres zu sagen denkst du h. So stehn wir, ich und meine Weide i. Wie bist Du, meine Königin 2. Gerrit Jan van Eyken (1832- 1898) 3. liederen op. 7 a. Mit deinen blauen Augen b. Mir traumte von einem Königskind c. Wenn ich in deine Augen seh PAUZE 3. HenriDuparc( 1848-1933 a. L’Invitation au voyage b. La vie antrérieure c. Chanson triste d. Phidylé e. Lemanoirde Rosemonde 4. Ernest Chausson 1855-1899 a. Le Colibri b. Le Charme c. Sérénade Italienne GOUDA Zaterdag 10, zondag 11 en maandag 12 april zal in de Schouwburg aan de Boelekade te Gouda voor de 5e maal de grote Antiekbeurs worden ge houden. Zoals steeds op deze bekende beurs, is ook nu weer een groot aantal gespecialiseerde antiquairs aanwezig. Een van hen brengt bijvoorbeeld een uitzonderlijk mooie o_„. |Ook een verzameling Jugendstil en°Art déco moet zeker worden vermeld. -av„„„v,tJvl, vvv. vlv. De organisatoren vestigen de aandacht Antiekbeurs Gouda zal zijn geopend op van rif» A -xi -1 r if uur, zondag 11 april van 11.00 tot 18.00 uur en maandag 12 april van 11.00 tot w w

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 35