Twee vrouwen en Nieuw: zaterdag 10 april a.s. man betrapt bij stelen in winkel Waddinxveen meubelstad burgemeester van de meubelstad Waddinxveen H 329.- 'Info-karweibus ”Ik voel me de echte DE 18. PAASHAAS GAAT UITDELEN..! I kw L 81 jg| voor de jeugd van ’t Ketelhuis r T( E W m e Agenda Bioscopen Burgemeester roept meubelbranche op tot promoten van: Accountant Fietstocht C.M. v.d. Linden bij opening Gebr. Bakker Paashaas wandelt in de Passage I POLITIENIEUWS WADDINXVEEN VI vanaf 1O.00 uur zal een levensechte paashaas honderden chocolade eieren uitdelen aan het winkelend publiek in het» -PASSAGE .....WINKELCENTRUM WADDINXVEEN Ricoh KR-5 i riï I WEI WINKELCENTRUM WADDINXVEEN JcpmbifQTQ Spectaculaire aanbieding: SPIEGELREFLEX VOOR EEN SUPER LAGE PRIJS... WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 APRIL 1982 f trekkenen werd nog een tweede winkeldiefstal te Waddinxveen bekend. i hoort onze tot O deze Coc Hen 635 reet reni vine op ord< stra; van vitei kaai WA1 senic TOC nede goed pers, acht- pers 18-3- sterk Na d twee meei vaak vaak Dit r voor mint Iers bert aant; Ond; nion parti shop ware en G Terv geefs spee! Argn hoge terin nend tot h Argu de 1< onge Ook team dat ii eind 43-4! Gent en A Ook verw hadd van ook niet i de n rust duur- TOO de la junio tal ‘ft stanc Deze ven e dan ware en Ni WAI com opni tour drijf voet balt» tour gaan van Per com den het moe den tal zijn! Vori deel voer plaa slecl com gen VOO) zou derz val noe| rede kun De din> het ook heb] dit Nan een gan» ging tact In a bere op 1 vori wil mer blic bela dez» te st “Wi gew veel van will uite den miti WADDINXVEEN/DEN HAAG Bij het bestuur van de Orde Nederlands In stituut van Registeraccountants heeft de Waddinxvener drs. J. C. van Leeu wen (volgende maand 32 jaar) een ver zoek ingediend om te mogen worden in geschreven als accountant. DIVERSE OVERTREDINGEN Zowel nabij de verkeerslichten bij de hefbrug als bij de verkeerslichten installatie bij de opgebroken Ka naaldijk reden diverse bestuurders door het rode licht en werden daar voor door de politie bekeurd. Ook werden een aantal langs de spoorlijn fietsende personen bekeurd. Het is verboden om daar zonder onthef fing te fietsen. Twee bromfietsen welden voor nader technisch onder zoek uit het verkeer genomen. Aan&KJing 6 gekiig t/m 30-4 -1982 en zolang de voouaaa slreM van 30.000 m2 van indrukwekkende betekenis,” aldus burgemeester Van der Linden. “Mag ik ter vergelijking twee voor beelden noemen? Het totale RAI- complex te Amsterdam beschikt na recentelijke uitbreiding over een op pervlakte van 42.000 m2. Öp dins dagavond 22 maart is te. Utrecht een Meubel Trade Markt van de grond getild, gelegen op de boven verdieping van de Julianahal van het Jaarbeurscomplex. Deze verdieping bevat slechts 8.200 m2.” I Ricoh KRA slaapkamersector zal daar sprake van blijven. Nieuwe plannen die Gebr. Bakker aan het ontwikkelen is is de verkoop van meubelbouwpakketten. Voor het echtpaar Werkman en hun drie kinderen blijft er dus nog werk genoeg. Werk dat ze overigens niet zouden kunnen doen zonder de steun van hun medewerkers, waarmee heel goede contacten bestaan. “Je kan ook verder gaan door bij voorbeeld voor de consument één gemeenschappelijk contactadres tot stand te brengen waar alle denkbare informatie is te verkrijgen over de mogelijkheden, <üe de meubelbran che in Waddinxveen biedt. In ieder geval zal er inventief gedacht moeten worden, met een blik op de toe komst. En over innovatie en dat soort begrippen durf ik nog niet te spreken.” De ”info-karweibus” werd vorige maand in Zoetermeer voor het eerst ge ïntroduceerd. Het Benthuizense timmer- en bouwbedrijf werd tien jaar geleden opgericht als eenmansbedrijfje en richt zich thans met een 16-tal mede werkers op nieuwbouw, verbouw, reno vatie, onderhoud en isolatie. Daarbij bestaat de meeste belangstelling voor de particuliere opdrachtgever. Onder het motto ’’Geen karwei te groot, geen klus te klein” liggen in de ”info- karweibus” folders klaar die duidelijk maken dat samen een huis verbouwen of opknappen een stuk scheelt. In één van de folders lezen we: ’’Door het gebruik van magazijn-containers “Kortom, de meubelbranche in Wad dinxveen beschikt, ondanks alle ma laise, nog steeds over een machtig potentieel, en nog wel in een gebied waarin, incl. Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en Utrecht op maxi maal een halfuurtje autorijden, onge veer 4,5 miljoen mensen wonen. Een ander interessant gegeven. Toch heb ik, nog niet zo lang in Wad dinxveen werkend, het gevoel, dat wij ons dat nauwelijks realiseren.” “Daarom trek ik vandaag, na een klein voorzetje tijdens het 25-jarig jubileum van de meubelfabriek Mul- leman BV onlangs, de stoute schoe nen aan om alle ondernemers, die in de meubelbranche handel en nij verheid bedrijven, vanaf deze plaats aan te moedigen eens serieus te gaan denken aan een stuk samenwer king om Waddinxveen als meubel stad te promoten. Dat kan slechts naar mijn mening de welvaart en dus ook de werkgelegenheid in bedrijfstak bevorderen.” Die samenwerking kan van velerlei aard zijn, vond ‘onze eerste burger. In de eerste plaats dacht hij daarbij toch .aan gezamenlijk adverteren, het samenstellen van gemeenschappelijke folders en dat soort activiteiten. Daarvoor is natuurlijk wel een goed collegiaal contact noodzakelijk, in welke vorm dan ook. In verband met de lengte van de tocht (ongeveer 50 kilometer) is het van be lang dat er gereden wordt op deugde lijke fietsen. De bedoeling is dat men brood meeneemt voor onderweg. Van uit ’t Ketelhuis wordt snoep en limo nade meegenomen. Waar de tocht heengaat blijft nog een verrassing. Als het weer voor de fietstocht te slecht is wordt er ’s middags in ’t Kelethuis een programma georganiseerd. ’t Ketelhuis hield woensdagmiddag een eieren-speurtocht. Dit spel heette ”Zoef(k) de haas” en werd gehouden in het Gouwebos. Daarna was er-in het buurtcentrum een Paasbingo. WADDINXVEEN “Ik voel me de echte burgemeester van meu belstad Waddinxveen”. Dat zei burgemeester C.M. van der Lin den vorige week woensdagmiddag aan de Noordkade waar hij het nieuwe slaapkamer/tapijthuis van de Gebr. Bakker officieel „„„.„Li voor drie dagen afgelopen zaterdagmorgen de WADDINXVEEN Het buurtcen trum ’t Ketelhuis van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen houdt bij mooi weer donder dag 8 april een fietstocht voor meisjes en jongens vanaf 12 jaar. Het vertrek is bepaald om 11.00 uur, verzamelen bij ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan om 10.30 uur. De kosten bedragen twee kwartjes per deelnemer. INBRAKEN/DIEFSTAL Op dinsdag 30 maart werd ’s mor gens vroeg ontdekt, dat er was in gebroken in een shop van het Shell- benzinepompstation aan de Henegou- werweg. Door een deur te verbreken verkreeg men toegang tot de ruim te. Ontvreemd, werden een hoeveel heid shag, sigaretten, diverse che ques en een gouden ring* totaal ter waarde van ca. f. 2500,—. De afgelopen week werd twee keer aangifte gedaan van diefstal van een fiets en 1 keer van een brom fietsdiefstal. De bromfiets werd overigens teruggevonden. Op vrijdag 2 april werd aangifte gedaan van dief- stalppging uit nabij de Passage ge parkeerde personenauto’s. Er bleek niets te zijn ontvreemd. BRAND In de nacht van dinsdag 30 op woens dag 31 maart raakte nabij het par keerterrein bij ’t Weegje een aan hangwagen in de brand. De aanhang wagen bleek kort tevoren te Nieuwer- kerk te zijn ontvreemd. BALDADIGHEID De afgelopen week werd bij de poli tie ook een aantal meldingen van ver- de linker achterzijde aangereden, nielingen/baldadigheid gedaan. Op de hoek Irenestraat-Marijkestraat werd een lantaarnpaal vernield door een 14-jarige knaap. Bij een volkstuintje werden 3 ruiten vernield. In de fiet senstalling bij station Noord werden van 2 fietsen de remkabels doorge sneden. Op zaterdag 3 april werd bij de politie gemeld, dat op de Alpher- wetering van een Ford-personenauto de vier banden waren lek gestoken. 1 BENZINEDIEVEN In de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 april werden op de Beukenhof een 22-jarige en een 16-jarige Gouwe naar op heterdaad betrapt bij een diefstal van benzine uit een gepar keerde personenauto. Dankzij de tip van een oplettende getuige konden de twee mannen door de rijkspolitie worden aangehouden. AANHOUDING Op woensdag 31 maart werd op ver zoek van de Gemeentepolitie te Haarlemmermeer een 19-jarige vrouw ook de oude boekhoudinkjes van toen. MOEDIG Ondanks alle economische malaise vond hij dat de Gebr. Bakker blijk gaven van een stuk moedig onder nemersschap om nieuwe initiatieven te ontwikkelen, waaruit toch vertrou wen in de toekomst spreekt. “Zo’n stap verdient respect. Alleszins aan leiding om hier namens de gemeente Waddinxveen woorden van waarde ring en gelukwensen uit te spreken aan de directie”. Burgemeester Van der Linden gaf ook aan dat hij aan de Noordkade op gevoelige grond stond, want de Gebr. Bakker oefenen immers detailhan- delsactiviteiten uit op een plek waar volgens het bestemmingsplan Noord- in haar woning aangehouden terzake gepleegde verduistering van goederen. AANRIJDINGEN Op dinsdag 30 maart werd een lan taarnpaal aangereden, welke op zijn beurt weer op een geparkeerde vrachtauto viel. De bestuurder, die het ongeval veroorzaakte is doorge reden. Op vrijdag 2 april om 09.00 uur deed zich een ongeval voor op de kruising Jan Dorrekenskade-Oost en de Zuid- kade. Het niet voldoende rechts houden was de oorzaak van dit on geval, waarbij een personenauto en een bestelauto waren betrokken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Lichte materiële schade was het gevolg. Dezelfde dag omstreeks 17.00 uur vond een aanrijding plaats op de Bre- derolaan tussen een automobilist en een bromfietser. De automobilist wilde naar links de parkeervakken inrijden en op datzelfde moment be gon de bromfietser in te halen, waar na een botsing volgde. Als gevolg van deze aanrijding reed de brom fietser tegen een geparkeerde perso nenauto. Eveneens op vrijdag 2 april om 17.30 uur vond een ongeval plaats op de T-spIitsing Staringlaan-Brederolaan. Hierbij waren twee personenauto’s betrokken. Beide voertuigen raakten hierbij licht beschadigd. Geen per soonlijke ongelukken. Ook op dezelfde dag tussen 15.00 uur en 16.00 uur gebeurde een aan rijding op de Leede. Aldaar werd een geparkeerd staande auto, merk Ford aangereden, waarna de veroorzaken de bestuurder meteen doorreed. De aangereden personenauto werd aan zijn wij flexibel en goedkoop. Alle voor- I r a tv, l, ozt e. r, De heer J. Werkman en zijn echtgenote mevrouw H. W. Werkman-Bennin- ga in de nieuwe vestiging aan de Noordkade. Foto Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom bereidende werkzaamheden worden uitgevoerd in onze werkplaats te Bent huizen, waarna in een straal van 50 ki lometer bovengenoemde aktiviteiten snel en korrekt worden uitgevoerd door een team van gemotiveerde vakmen sen. E. Leune heeft zijn sporen ver diend in het verbouwen en uitbreiden van woonhuizen, het plaatsen van dak- kapellen, hardhouten kozijnen, I draai/kipramen en isolatieglas. Daar- naast zijn wij fabrikant van ELTB trap- I pen. Het ontwerpen en bouwen van F open haarden hoort tot onze specialiteiten.” Gebr. Bakker-eigenaar J. Werkman geeft toelichting aan burgemeester C.M. van der Linden. (Foto Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - In het winkelcentrum “de Passage” zal zaterdag voor Pasen een heuse Paashaas rondwandelen. Dit gebeurt op initiatief van de actieve Passage-winkeliers vereniging. Een bijzonder evenement dus dat we nog niet eerder in ons dorp zagen. Bovendien zal deze paashaas aan winkelende bezoekers chocolade-eieren uit delen. Een leuk initiatief van de passagewinkeliers in de pril le lente. VROEGKOOPACTIE Binnenkort kunnen we- nog meer van dit centrum verwach ten. Zo hoorden we van de plannen die men heeft voor de komende luilakviering. Een evenement, dat in onze buur gemeente Boskoop al jaren een succes is door het grote voetbaltoumooi. Om ook in Waddinxveen meer te bieden dan belletje trek, luidende klokken of ergernis heeft men besloten een vroeg- koopactie te organiseren. Dit belooft een groot succes te worden, want men biedt artikelen aan tegen bijzonder lage prijzen. Ongetwijfeld hoort u hier nog meer over. De Passage-winkeliers zijn nu nog te druk met de Paashaas actie om zich nu al teveel over de volgende actie uit te laten. kade langs de Gouwe alleen bedrijfs- en industrieactiviteiten mogelijk zijn. Niettemin heeft het college van Bur gemeester en Wethouders gemeend voor de vestiging van het slaapkamer/ tapijthuis in het pand waar eerder de Nederlandse Automobiel Maatschap pij was ondergebracht en dat gehuurd wordt van De Waardt Bouwmateria len BV ontheffing van de gebruiks voorschriften te verlenen. “Waar zou je immers zulke groot schalige detailhandel in de kernen van Waddinxveen anders moesten huisvesten? Bovendien zat deze on derneming reeds in de onmiddelijke omgeving. B. en W. zijn dan ook van mening, dat de detailhandel in volu mineuze artikelen in de non-food- sector (waarbij jé ook zou kunnen denken aan bijvoorbeeld auto’s en caravans) best op z’n plaats is in deze bedrijfshoek van Waddinxveen,” be- toog»Je de heer Van der Linden, er niet meer over sprekend dat het ge meentebestuur jarenlang heeft gepro beerd de bouwmarkt Formido aan de Noordkade weg te krijgen, dat de rijkspolitie eind vorig jaar nog een proces-verbaal uitdeelde aan verbo den verkoop van antiek, dat aan de Staringlaan zich illegaal een meubel- toonzaal heeft gevestigd en dat de middenstandsvereniging Waddinx veen fel protesteert tegen detailhan- delsactiviteiten op bedrijfsterreinen. CHAUFFEUR Gebr. Bakker wordt geleid door de 52-jarige Joop Werkman, eens chauf feur bij Citosa, de voorloper van NV Verenigd Streekvervoer Westneder- land. In zijn vrije uren werkte hij bij buurman-meubelfabrikant Bruwa, waar hij later vertegenwoordiger zou worden. De geboren Fries en zijn eveneens uit Friesland afkomstige echtgenote mevrouw H.W. Werkman- Benninga startte in de jaren zestig aan de Noordringdijk voor eigen re kening en risico een toonkamer. In 1970 werd hij zelfstandig onder nemer. Omdat het pand aan de Noordring dijk moest worden afgebroken werd verhuisd naar de Noordkade, een ko lossaal pand waar voorheen een zaadhandel was gevestigd. In feite is de Waddinxveense meubelzaak ont staan vanuit de vanouds bekende Haastrechtse woninginrichtingsfirma Gebr. Bakker. Joop Werkman nam vorige week aan de Noordkade de vierde vestiging van deze meubel- gigant in gebruik. Bij het bedrijf wer ken nu 22 mensen, terwijl de totale verkoopruimte in Waddinxveen de 4.500 vierkante meter is gepasseerd. Het bedrijf heeft ook nog een vesti ging in Alphen aan den Rijn. Het nieuwe pand aan de Noordkade 86a omvat 700 vierkante meter slaapkamers en ongeveer 300 vier kante meter tapijtverkoopruimte en tienerkamers. Het bedrijf zegt nog al tijd groot voordeel te hebben bij het gegeven dat oude meubeltjes worden teruggekocht als er nieuwe meubels worden aangeschaft. Ook in de THALIA Paasvakantie! Let op alle extra voorstellingen! Do. en Vr. 3.30 en 8 uur, Za., Zo. (Ie paqsd.) en Ma. (2e paasd.) 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur. Terug! De enige echte! JAWS. (De zomer van de witte haai), 12 jr. Paasvakantie! Do. t/m Ma. (óók beide paasdagen) iedere middag half twee, bovehdien Wo. half drie. Popeye’s grote lachparade. POPEYE FESTI VAL. a.l. Uitsluitend in onze nachtvoor- stellingen Vr. en Za. 11.30 uur. Bruce Lee’s GAME OF DEATH, a.l. SCHOUWBURG Let op de gewijzigde aanvangs- tijden en extra voorstellingen! i Geprolongeerd! Do. 8.15, Vr. 4 1 en 7 uur, Za. 9.15 uur, Zo. 1 en Ma 4 en 7 uur. AN AMERI- CAN WEREWOLF IN LON- DON (The monster movie) 16 jr- 1 Vr. 9.15, Za. 7 uur, Zo. en Ma. 9.15 uur. De film die begint i waar ‘Die ehe der Maria Braun’ i ophoudt. LOLA. 16 jr. 1 Do. 2 en 4 uur, Vr. t/m Ma. 2 uur. Walt Disney Produc- i tion’s allernieuwste tekenfilm: FRANK EN FREY. Geheel Ne- 1 derlands gesproken, a.l. I inklusief F 2.2-50 mm obiektiefi xjSrtjz foto film sjaak noteboom rj.'.tr w.all.n'.r.. 1.1 iiixrmr- opende. Deze opening vormde het startsein open huis met als extra attractie uitdeling van 1.200 ijsjes. Waddinxveens eerste burger maakte gelijk van de gelegenheid gebruik om zijn gemeente als meubelstad te promoten. Maar hij zei ook het een eer te hebben gevonden de nieu we vestiging van de Gebr. Bakker in gebruik te mogen stellen, mede omdat de bakermat van dit meubel bedrijf in Haastrecht - nog steeds de woonplaats van de burgemeester - ligt. De heer Van der Linden zei dat hij zich als burgemeester van Waddinx veen en (nog) inwoner van Haas trecht dubbel verbonden voelde met dit gebeuren. Hij vertelde nog door Aart Bakker in het oude Haastrecht se bedrijf te zijn rondgeleid, waar de sporen van het oude kuipersbedrijf nog goed zichtbaar zijn en hij trof er Vorige week vrijdag werden twee vrouwen rdaad betrapt bij winkeldiefstal in De Spar de Passage. Deze personen, respectievelijk 24, 33 en 27 jaar -1 L. -1i en Nieuwerkerk aan den IJssel, j de rijkspolitie. Bij het onderzoek bleek, dat grote hoeveelheid artikelen had ontvreemd. In de om- 1 een personenauto, welke eigendom was van de man, aangetroffen. In aeze auto werden diverse van diefstal afkomstige goederen, zoals sterke drank, babykleding, speelgoed, overhem den en lederwerk ontdekt. Deze goederen werden uit een aantal winkels te Gouda ontvreemd. Bij het verder verhoor van de be- WADDINXVEEN Ook burgemeester C.M. van der Linden heeft weer eens gewezen op het propageren van Waddinxveen als meubelstad in de Randstad Holland. Bij de opening van het nieuwe slaapkamer/tapijthuis van Gebr. Bakker aan de Noordka de riep hij de meubelbranche in het Gouwedorp op samen te werken bij het onder de aandacht brengen van de Randstede lingen van de gigantische hoeveelheid meubels die hier worden verkocht en van oorsprong nog altijd worden gemaakt. Waddinxveen telt nog altijd 13 meu belfabrikanten, 7 groothandelsbedrij ven en 11 detailhandelsbedrijven. Inclusief de Gebr. Bakker beschik ken deze bedrijven over ruim 30.000 m2 meubeltoonzalen, waarin alle soorten van meubilair - van modem tot klassiek - zijn tentoongesteld. “Een gegeven voor Waddinxveen om trots op te zijn. Ook een gege- van wat naar mijn gevoelens plaat selijk, regionaal en landelijk onvol doende of nauwelijks bekend is. Toch is die totale expositieruimte WADDINXVEEN Het Wad dinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft - zo werd vorige, week in de gemeentelijke rubriek ’’Ge meente Waddinxveen” gemeld - het bouw- en timmerbedrijf E. Leune uit Benthuizen toestemming verleend op vrijdag 16 en zaterdag 17 april met een info-karweibus te gaan staan op het par keerterrein Groensvoorde. De bus, die de bedoeling heeft de Waddinxveners desgevraagd objectieve praktijkge richte informatie te geven, staat daar die twee dagen van 10.00 tot 16.00 uur. Bij voldoende belangstelling komt men later terug. WADDINXVEEN - 1 en een man op heterdaacf betrapt bij winkeldiefstal aan oud en wonend in Rotterdam zijn overgegeven aan men een g geving werd V v i I j hi A Nj ’‘i ■f*

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 42