tweede divisie? Volleybalsters Be Fair naar Roubos De Gouwe blijft in de eerste klasse WADDINXVEEN, WSE EN BE FAIR: WINST Na 7-5 winst op ZPB/Unico Daverende verrassing in ”de Sniep Groot verlies TOOS-basketbal Verliespunt voor Korbis Sportweek roept straat- voetballers op Een boekenbon? WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Onderlinge competitie sjoelen Twee titels bij Kwiek L_ Zr WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 7 APRIL 1982 Dit is het Kwiek-kampioensteam. Door hun concurrent met TOP 1 met I n r WADDINXVEEN Het eerste volleybaldamesteam van Be Fair heeft in de klasse 3G van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) Thornax 3 met 0-3 verslagen. De Waddinxveensen zijn daarmee op twee punten GRAAG GEGEVEN! afstand van de koploper Broleco gekomen, terwijl er nog twee wedstrij den zijn te gaan, \olop spanning dus in de sportzaal Groenswaard, waar Be Fair zijn thuishaven heeft. De 3-0 winst op het Woerdense Thornax 3 heeft ervoor gezorgd dat Be Fair, als het geen kampioen wordt, zich in ieder geval via promotiewedstrijden naar de 2de divisie kan spelen. In een vrij matige wedstrijd, waarin alleen het serve-werk van Joke Baans opviel, kwa men de dames tot de volgende drie set- i standen: 15-2,15-13,15-11. Het kampioenschap hangt nog steeds van foutjes van Broleco af. Die beslis sing kan dus pas op dè laatste competi- tiedag plaatsvinden. De promotie weds- 1 trijden gaan als volgt. Be Fair zou dan 2de in de derde divisie G zijn. Met de nummer 2 uit de derde divisie H, (een ander rayon, De Compaen is kansheb ber voor die plaats) en de nummer 10 uit de tweed? divisie D (waarschijnlijk ’’AllideS”) wordt dan een halve compe- titie gespeeld. De winnaar daarvan gaat naar de tweede divisie, de nummer twee en drie naar de derde divisie. HEREN 1 Het was een beetje een trieste neder- laag dat heren 1 van Be Fair tegen V&A 2 leed. Be Fair, geteisterd door blessu- maar liefst elf hoekschoppen mocht nemen tegen Waddinxveen niet één, werden die niet benut. Zelfs twee strafschop pen werden zo onbenullig genomen dat de Waddinxveense sluitpost Leo Appel kans zag ze te stoppen en daarmee zo ’n beetje de held van de dag te worden. Van meet af aan was het overigens duidelijk dat de Waddinxveners van plan waren hun huid zo duur mogelijk te verkopen tegen koploper Floreant. Paasmaandag komen Waddinxveen en Flo- reant weer tegen elkaar uit in de return, die ditmaal in Boskoop wordt gehouden. Foto Weekblad voor Waddinxveen/ Cees Bakker x WADDINXVEEN Dit weekeinde boekten de drie Waddinx veense voetbalclubs winst. Een ongekende weelde. Be Fair won in het Burgemeester Warnaarplantsoen met 1-0 van Spirit, Waddinx veen won in het sportpark ‘De Sniep’ met 1-0 van de Boskoopse koploper Floreant en WSE overtroefde Moordrecht met 1-2. Kan de winst van Be Fair en WSE een gelukkige zaak worden ge noemd, die van Waddinxveen mag gerust een daverende verras sing worden genoemd. door met 1-0 van hekkesluiter Waddinxveen te verliezen. Hoewel de mogelijkheden er wel waren voor Floreant, dat 9-1 te verslaan eindigden zij als, eerste met een voorsprong van vijf punten. Ed Slappendel en Tim Daalhof (links en midden op de foto) wonnen beide drie sets en het dubbel, Bert Smorenburg (rechts) moest één punt afstaan. (Foto Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN In een zeer goed gevuld overdekte zwembad ”de Sniep” heeft het eerste waterpolozevental van Roubos De Gouwe zater dagavond ZPB/Unico verslagen-met 7-5. Met deze overwinning hebben de Waddinxveners zich ook in het volgend seizoen verzekerd van een plaats in de eerste klasse van de KNZB. Pi P 6 'A3- I Een beeld uit de voetbalwedstrijd in het sportpark "De Sniep", waarbij koploper Floreant lelijk op zijn gezicht viel r*. i 1 se ll i, 13-15 I f 10 5 7 7 1 na den gewonnen en zaten in de lift. n e 17-15 15-13 17 16 16 17 15 15 15 17 15 16 15 17 De Barendrechters kregen gelijk al te maken met een sterk Roubos De Gouwe. Achtereenvolgens scoorden Christiaan Bertels (1-0) en Dick Rus- sner (2-0). Rob de Mey maakte er 2-1 van. Dezelfde Barendrechter maakte er in de tweede periode 2-2 van. Ton Ver veer bracht de stand op 2-3 en Cees Loendersloot op 3-3. In de derde pe riode werd door beide partijen niet ge scoord, maar in de vierde periode ge noeg. Christiaan.Bertels: 4-3, Eric van Leeuwen: 5-3, John v. d. Burg: 5-4, Eric van Leeuwen: 6-4, Rens v. d. Meer: 7-4 en Ted v. d. Burg: 7-5. helft windje 7-7 3- 6 5-3 7- 2 8- 1 0-4 2-0 2-0 0-5 5-0 4- 1 NSV’46 F loreant WSE Schoonh. Moordr. Haastr. A k O In de hele waterpolowedstrijd was goed te merken dat ook ZPB/Unico wilde winnen om niet op de degradatieplaats te hoeven komen. De eerste periode kenmerkte zich door een fel op de bal jagend en goed combinerend Roubos De Gouwe wat resulteerde in twee doelpunten toen de wedstrijd amper 3 minuten oud was. Het publiek maakte zich al op om een ouderwetse grote uitslag te gaan bijwo nen, dit pakte echter wel even anders uit. ZPB/Unico begon zich wat beter te 6 8 22-35 2 4 11 15-32 1-2. Be Fair PPSC De Zwerver Xerxes ’s-Grav. SV ASWH Zwal. VI. De Zwervers 17 Spirit Lyra DOTO Ter Leede Rijsoord Coördinator van deze activiteiten is Henk Bresser,-St. Victorstraat 22, tel. 6357. De aanmeldingen kunnen rechtstreeks aan hem of via de ve renigingen waarvan men lid is plaats vinden! Het Sportweekcomité hoopt op een flinke reactie. Voor de goede orde vermelden wij nog even dat het straatvoetbal niet in de plaats komt van het bedrijfsvoetbal. Beide acti viteiten zullen in beginsel naast el kaar plaatsvinden. 1-2; Moerkapelle- NSV’46-DONK 2-0; Wad- res van Rob Vertegaal en Jelle de Vries, moest zonder wisselspelers aantreden. Bij Be Fair zat wat meer kwaliteit dan bij het Zevenhuizense V&A. Echter V& A speelde veel fanatieker. De eerste set ging net met 16-14 naar Be Fair. In de tweede set maakte V&A dankbaar gebruik van het feit dat Be Fair veel in de eerste set had moeten ge ven. Ze wonnen de set met 9-15. De laatste twee sets waren erg spannend. Bij de stand 14-14 was het waarschijn lijk het enthousiasme binnen het Ze venhuizense team dat doorslaggevend was. Tweemaal 14-16 brachten de 1-3 winst naar V&A 2. HEREN 2 De degradatie voor heren 2 dreigt nog Steeds. Er werd afgelopen weekeinde wel met 3-0 van Olympia gewonnen, (15-9, 16-14, 15-6), maar nu moest nog tegen het reeds kampioen zijnde Wei devogels 1 gespeeld worden. Zaterdag 24 april om 15.00 uur zal thuis de beslis sende wedstrijd tegen mede- degradatiekandidaat VCH 1 gespeeld worden. Kwiek 5 verloor met 6-4 van TTVN 5. Kwiek 6 eindigde op een tweede plaats door de 8-2 overwinning op OTTV 1. De punten werden behaald door Ge rard Venmans (3x), Hans van der Drift (2x) en Gijs van der Torren (2x). Kwiek 8 en Kwiek 10 sloten het seizoen af met een nederlaag en spelen volgend sei zoen weer vijde klasse. Kwiek 9 echter handhaaft zich, vorige week werd ge lijkgespeeld tegen Vriendenschaar 13. Overige uitslagen: Kwiek 11-BTTV 6 9- 1, Ilac 11-Kwiek 12 7-3, Kwiek 13- ZTTC 4 1-9, NTTC 8-Kwiek 14 6-4, Kwiek 16-Vriendenschaar20 2-8. Junioren: Kwiek 1 is ruimschoots kam pioen geworden (proficiat), Kwiek 2 is helaas gedegradeerd. Zij verloren met 10-0 van BTTV 2. Kwiek 3 won met 7-3 van BOK 3, waarbij Frank Stam onge slagen bleef, Kwiek 4 versloeg BTTV 7 met 8-2, Patrick Verburg en Bas Daal- hof wonnen alles, alleen Tjerk van der Schaaf verloor op het nippertje. Kersbergen 963 pnt., 5. mevr. Ver meer 954 pnt. 2e Ronde: Joop Breedijk, G. van Re- nesse, Fred van Renesse, W. Vermeer, Gert Kersbergen en Henk de Bas. Vanaf deze plaats willen de sjoelers De Bas Speelgoed en Hobby hartelijk bedanken dat zij een wisselbeker ge schonken hebben. De volgende sjoel- avond is op 14 april a.s. WADDINXVEEN De heren senioren 1 van de basketbalafdeling van TOOS hebben vrijdagavond een grote nederlaag geleden. De heren begonnen goed tegen hun opponent Grasshop pers. Tot de negende minuut bleef de achterstand beperkt. Maar Grasshop- I pers liep in korte tijd uit van 16-19 naar 18-34 en het werd duidelijk wie de sterkste was. Na de basketwisseling, 36-48, gingen de twee scheidsrechters het spel steeds meer nadelig, beïnvloeden. Onnodig vaak werd het spel stil gelegd en werd te vaak voor persoonlijke fouten gefloten. Dit resulteerde in totaal 41 strafworpen I voor Grasshoppers! In de eerste tien minuten moesten de twee langste spe lers van TOOS, Bart Zwamborn en Ro bert van der Kroef, met het maximale aantal fouten dé bank opzoeken. I Ondanks het relatief veel scorende niorenteam van TOOS waren zij geen partij voor het goed spelende Gras shoppers. Eindstand 82-112, topscorers I waren Peter Zwamborn met 22 punten en Gert-Jan Oskam met 14 punten. Terwijl het eerste junioren-team, tever geefs, op hun tegenstanders wachtten, speelde het tweede junioren-team tegen Argus 3 uit Den Haag. Ondanks de hoge notering van TOOS en de lage no tering van Argus, werd het een span nende strijd. TOOS bleef de eerste helft tot het einde aan, op een voorsprong. Argus maakte de 23-18 achterstand in de 16e minuut, vlak voor de rus echter ongedaan, ruststand 23-24. Ook na de,rust verschilde de beide teams niet veel. Het was echter Argus dat in de laatste minuten aan het langste eind trok. Zij wonnen, onverwacht, met 43-45. Topscorers waren Jan-Karel van Gent met 11 punten en Frank Minnee en Asa Dirksen met beide 10 punten. Ook de dames-junioren hadden het on verwacht moeilijk. De dames-junioren hadden al twee keer met ruim verschil van Popeye gewonnen en zij raakten ook enigzins in paniek toen zij maar niet op voorsprong konden komen. Bij de rust was de stand 19-19 maar na de rust liep Popeye weer iets uit. Het duurde tot de negende minuut voordat TOOS weer op gelijke hoogte was. In de laatste minuten hielden de TOOS- junioren het hoofd koel. Door een aan tal ‘fast-breaks’ werd een kleine achter stand omgezet in een voorsprongetje. Deze werd niet meer uit handen gege ven en de dames-junioren wonnen meer dan verdiend met 45-39. Topscorers waren Paulien Overdam met 13 punten en Nicole van Leeuwen met 12 punten. 9 5 3 34-13 23 2 4 29-16 22 6 7 3 27-21 19 8 4 19-20 18 6 5 4 25-20 17 5 7 3 24-19 17 3 5 24-20 17 4 9 4 18-21 17 6 4 7 23-26 16 7 25-23 15 4 3 9 23-32 11 1 6 8 22-35 8 8 WADDINXVEEN De woensdaga vond voor een week in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinx veen aan de Alberdingk Thijmlaan ge houden sjoelavond leverde de vol gende prijswinnaars op: Klasse A: 1. Jan Neeleman 1351 pnt, 2. Peter Sliedrecht 1348 pnt., 3. Jan Kersbergen 1288 pnt., 4. Fred van Renesse 1233 pnt. Klasse B: 1. Ton Cozijnsen 1279 pnt, 2. A. van Helden 1252 pnt., 3. G. van Renesse 1199 pnt., 4. Kees Kuipers 1192 pnt., 5. dhr. Cozijnsen 1148 pnt. Klasse C: 1. Arie van Klaveren 1185 pnt., 2. Wim de Bas 1109 pnt., 3. Dhr. Taktor 1081 pnt., 4. Elfrida WSE Zowel Moordrecht als WSE hadden de winterstop een aantal wedstrij- Moordrecht ging het scoren de laatste tijd makkelijk af en aanvallend had de ploeg grote plannen. WSE had aanvankelijk wat moeite met de snel le vleugelspelers Overeinde en Blit- terswijk, bovendien speelde de nieuwe laatste man Leo Wesseling nog wat onzeker. Na 10 min. was het toch WSE dat een kansje kreeg via het hoofd van Pim Sluys ging de bal maar net over. Na 20 min. was het de sterk spelende Renee Moons die een lange pass in de voeten speelde van Marcel Jaspers die de bal voortrok waar Jan Bresser maar net miste. In deze fase van de strijd bleek WSE de sterkste ploeg en dat kwam vodral op het middenveld tot uitdrukking'. Moordrecht had duidelijk moeite de bal in de ploeg te houden. Na een half uur gaf Renee Moons weer een van z’n lange passes af, de goed door lopende Marcel Jaspers ontving de bal bij de achterlijn en trok direct voor op Leo Pol die de bal beheerst inschoof, 0-1. Hierna trok Moordrecht ten aanval en dat leidde al 5 minuten later weer tot sukses. Een hoge bal van Mark Overeinde belandde in het WSE doel gebied alwaar iedereen stond toe te kijken hoe de bal opstuiterde. Van dit misverstand wist de goed door lopende Overeinde goed gebruik te maken, hij legde de bal terug op de geheel vrijstaande Arie Blitterswijk die beheerst inschoot. WSE liet het hier niet bij zitten en trok weer massaal ten aanval waarbij de onzeker ingrijpende verdediging van Moordrecht paniekerig moest wegwerken. Vijf minuten voor tijd had WSE voor de tweede maal suk ses. Op rechts kwam Pim Sluys ge vaarlijk door en gaf de bal scherp voor waar Jan Bresser op de goede plaats stond en de bal met het hoofd in de goede hoek kopte, 1-2. Trainer Fred van der Lem: ’’Een doelpunt uit het boekje, daar trainen we op.” Tevreden kon WSE thee gaan drinken. De tweede helft gaf een rommelig aanzicht, Moordrecht met windvoor- deel zocht duidelijk de lange trap naar voren en WSE had erg veel moei te met vooral de lange uittrappen van doelman Kalkman. Toch bleef WSE in de counter gevaarlijker en vooral Pim Sluys had enkele kansen om te scoren. In de 18e minuut gaf, de voor Jan Bresser in het veld ge komen, Peter Janssens een gave voor zet maar Marcel Jaspers mistte maar net. Aan de andere kant moest Ton Kling enkele keren hoge ballen wegstom pen voor de Moordrecht-aanval ge vaarlijk werd. De beste kans in de tweede helft had Marcel Jaspers, op goed aangeven van Peter Janssens mistte hij voor open doel. Aan het eind van de wedstrijd keurde de zwak leidende scheidsrechter nog een WSE- doelpunt af wegens vermeend aanval len van dé keeper. De wedstrijd bleek gespeeld en Moordrecht moest zich neerleggen van de naar de derde plaats opgeklommen WSE-pIoeg. Zaterdag 10 april speelt WSE een be kerwedstrijd tegen het Goudse Olym pia. lende speelhelften, al bleef één ding duidelijk dat de Waddinxveners de geblesserde Bert Graafland (die mis schien op zaterdag 17 april weer speelt) node missen in de voorhoede, die middels Kees Graafland gelukkig één van de twee uitgespeelde kansen benutte. Maar over één ding is iedereen het nu eens: de punten tellen en met de 1-0 winst bleef Be Fair vast op de eerste plaats staan. Spirit was naar Waddinxveen geko men voor hoogstens één punt, zo bleek dat zonneklaar uit hun houding in de eerste helft. Be Fair mocht dic teren. Zodra Be Fair in balbezit ge raakte trok het gehele Spirit-elftal ver terug op eigen helft. Op dergelijke wijze wordt het een moeilijke zaak om een wedstrijd in winst om te zet ten. Het omgekeerde wordt vaak bereikt. verweren en kwam in de tweede pe riode geheel langszij. Roubos De Gouwe liet zich geheel het brede spel van ZPB opdringen en het gevolg hier van was dat men nogal eens het hoofd verloor en men geen bal kwijt kon. Ondanks aanwijzingen van coach Nieu- wenhuijzen bleef men ook in de derde periode onder grote druk van ZPB. De vierde periode werd door een toen vlot draaiend Roubos De Gouwe met 4 doelpunten afgesloten, waarbij Eric van Leeuwen zeer zeker de uitblinker werd. Hij nam 2 doelpunten voor zijn reke ning. Eveneens mag niet onvermeld blijven het goede keepwerk van Kors van Tilburg. VERDERE UITSLAGEN Roubos De Gouwe 2-De Aa 2: 8r9 Roubos De Gouwe 3-De Ham 2:4-9 Roubos De Gouwe 4-RWV 2:9-8 Donk pupillen B-Roubos De Gouwe pupillen A meisjes: 2-7 LZ-’86 A-Roubos De Gouwe A meisjes: 4-4 MZV A-Roubos De Gouwe B meisjes: 1-8 MZV B-Roubos De Gouwe B jongens: 4-5 WADDINXVEEN - Het Sportweek comité Waddinxveen wil dit jaar opnieuw proberen een straatvoetbal- toumooi te houden. Naast het be- drijfsvoetbaltoumooi, het school- voetbaltoumooi en het damesvoet- baltoumooi kan het straatvoetbal- tournooi een geheel eigen karakter gaan krijgen na de voorzichtige start van vorig jaar. Per straat kan, aldus het Sportweek comité Waddinxveen, een elftal wor den gevormd dat kan deelnemen aan het toumooi. Het begrip ’’straat” moet in dit verband niet te krap wor den genomen. Het mag best een aan tal op elkaar aansluitende straten zijn! Vorig jaar is aan de mogelijkheid tot deelname aan het straatvoetbal uit voerig bekendheid gegeven in de plaatselijke pers. Desondanks hebben slechts 3 elftallen ingeschreven. De conclusie zou dan voor de hand lig gen dat er te weinig belangstelling voor dit soort sportieve inspanning zou bestaan. Toch is bij nader on derzoek gebleken dat dit niet het ge val is! Belangstellenden waren er ge noeg, maar om de een of andere reden hebben deze elkaar niet kunnen vinden. De vertegenwoordigers van de Wad dinxveense voetbalverenigingen in het Sportweekcomité, die overigens ook het bedrijfsvoetbal organiseren, hebben als mogelijke oplossing voor dit probleem het volgende bedacht. Namens het Sportweekcomité wordt een oproep geplaatst in de clubor- ganen van de drie voetbalvereni gingen. De bedoeling is dat zich ‘con tactpersonen’ aanmelden. In aanmerking komen voetballers, die bereid zijn om als leider en coach op te treden voor een in hun straat te vormen elftal. Het Sportweekcomité wil naam, adres en evt. telefoonnum mer van deze contactpersonen pu bliceren in de plaatselijke pers en belangstellenden oproepen zich met deze contactpersonen in verbinding te stellen. “Wij hopen zeer dat deze oproep het gewenste resultaat zal hebben en dat veel voetballers - mede in het belang van hun sport - zich voor dit werk willen inzetten. Zij zullen daarbij uiteraard zoveel mogelijk steun on dervinden van het Sportweekco mité,” aldus de organisatoren. Met snelle counters wordt een verde diging dan uitgespeeld. Spirit heeft voetballers als Jan de Vrij, v.d. Heul en Tolhoek die dit kunnen en ook deze middag probeerden. Maar als diegene wordt uitgeschakeld die voor de juiste pass zorgdraagt dan wordt wintervoetbal een stuk moeilijker. In het Be Fair-kamp is natuurlijk be kend dat Arie Lingen deze taak heeft. Zowel Angenent maar vooral De Jong hadden de opdracht deze speler te schaduwen en ze deden dat met verve. Voeg daarbij de totale uit schakeling van de gevaarlijke spits Jan de Vrij, door Ben Yahya en het uitstekende keeperswerk van Kees Verhoef en “de nul achterin” is ver klaard. De éénzijdige eerste helft zorgde toch voor enkele mooie situaties om te scoren. Zo kreeg Kees Graafland na een prachtige actie van Wim den Bes ten in de 12e minuut een prachtige kans om de score te openen doch alleen voor doelman Visser gekomen faalde hij door de bal hoog over te schieten nadat hij de doelman keurig had omspeeld. In de 20e minuut werd Spirit voor het eerst gevaarlijk via Gerrit v.d. Heul die vanuit een moeilijke hoek doelman Verhoef tot een uitstekende redding dwong. In de 35e minuut was het wel zaak na een uitstekende pass van Koele op van Rijn die back Oosterom ömspeelde en Kees Graaf land een niet te missen kans bood. De snelle Be Fair spits faalde niet: 1-0. Na rust moest Spirit komen en dit betekende meer ruimte voor Be Fan en dat betekende dat een wedstrijd aan spanning won. Toch ontstonden er minder kansen dan voor de rust. Na een uur spelen moest Kees Verhoef een gevaarlijk ogende aanval met gevaar voor alles onderbreken door op de voeten van de bonkige spits Van Herk te duiken. Even later werd Be Fair een penalty onthouden toen Den Besten in de sandwich werd genomen, maar de scheidsrechter gewoon Het doorspe len. In de 75e minuut kogelde Alfred de Jong van 30 meter af juist over de kruising. Hierna veriiet Angenent onder applaus het veld en kwam Aart Bos. De laatste 10 minuten heeft Spirit er alles aan gedaan om de stand een ander aanzien te geven, doch de Be Fair elf lieten niets meer toe. Zaterdag speelt Be Fair in het War naarplantsoen de bekerwedstrijd te- gen de zondag tweedeklasser Ver- burch uit Poeldijk. STAND TWEEDE KLASSE B WADDINXVEEN Na de laatste co petitieweek kan de balans bij de Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek worden opgesteld: bij de senio ren is Kwiek 2 gepromoveerd naar de 2e klasse, zijn Kwiek 1,5 en 10 gedegra deerd uit de 2e, 3e en 4e klasse. Bij de junioren promoveerde Kwiek 1 (naar le klasse) en Kwiek 2 moet een stapje te rug doen naar de derde klasse. De lang verwachte degradatie van Kwiek 1 is uitgekomen, maandag werd met 7-3 van Moerkapelle verloren en bleef men steken op een vijfde plaats. Kwiek 2 neemt nu de fakkel over; zij zijn met ruime voorsprong kampioen geworden. Vorige week werd TTVN 6 met 7-3 verslagen. Henny van der Meu- len bleef ongeslagen, Ad Daalhof won twee sets en Leo Buurman een. Hope lijk kunnen zij zich in de tweede klasse handhaven. Kwiek 3 stelde zich veilig door een 8-2 zege op Flamingo’s 2. De behaalde derde plaats voorkomt beslis singswedstrijden om de degradatie. Adrie Berkenkamp en Rob den Haan- wonnen drie sets, Carl van Brero moest een punt inleveren. Voor Kwiek 4 is de veilige haven nog niet bereikt, al is de 7- 3 zege op Vriendenschaar 11 zeker vol doende voor een vierde plaats. Evert Baerveldt en Ton Steenwinkel brachten de punten binnen, Sjouk Walraven liet verstek gaan. Het reeds gedegradeerde WADDINXVEEN In het sportpark ‘De Sniep’ had nie mand het meer toen Waddinxveen al in de rust met 1-0 voor stond door een benutte strafschop van Ed Sloof. Daarmee werd in feite door Floreant uit Boskoop het verlies getekend dat het onderaanstaande Waddinxveen de “buurman’ had weten toe te brengen. ‘Waddinxveen ontpopte zich als een reuzendoder’, schreef het Dagblad van Rijn en Gouwe dan ook terecht. Waddinxveen voetbalde in de eerste geweldig. Met het minieme in de rug speelde het sneller, directer en benutte de vleugels beter dan Floreant. Kwam Floreant dan toch door dan stond daar nog Leo Appel, die zijn doel als de leeuw uit zijn voornaam verdedigde. Met de rust stond Waddinxveen al met 1-0 voor door een benutte strafschop van Ed Sloof. Gerard Molley werd hier aan voorafgaand onderuit gelopen. Ook Floreant kreeg een strafschop omdat Cees van Veen in zijn opmars onheus gestuit werd. Jan Hoogeveen vond echter Leo Appel op zijn weg naar succes. In de tweede helft viel Floreant ver woed aan maar Waddinxveen verde digde zijn voorsprong met verve. Het kwam bijna niet meer toe aan eigen daden, maar de kleine voorsprong werd geconsohdeerd. Kopballen van Frans Noordermeer, Jan Hoogeveen en Cees Fransen verdwenen alle naast het doel en Leo Appel speelde we derom een hoofdrol door een twee de strafschop te stoppen. Cor Hon- koop had hands gemaakt en Koes de Quilettes nam plaats achter de bal. Hij mikte goed maar de bal was te zacht en Leo Appel kwam uit de tweestrijd weer als winnaar tevoor schijn zoals ook Waddinxveen uit de tweestrijd met Floreant. Scheidsrech ter Mullenders uit SHedrecht floot een goede wedstrijd. STAND VIERDE KLASSE E Moordrecht-WSE 1 Schoonhoven 2-0; 1 -1Lekkerkerk-Ha'astrecht ieuwerkerk-Nieuwkoop 1- dinxveen-Floreant 1-0. 16-21 Nieuwk. 16- 21 Nieuwerk. 16-15 17- 19 DONK 16- 17 Lekkerk. 17- 16 Moerkap. 14-12 17-16 Waddinxv. 14- 8 BE FAIR Be Fair-Spirit was misschien geen beste wedstrijd, maar wel een span nende waarvoor het 1.000-koppig pu- bliek tot de laatste minuut bleef. Er was sprake van twee totaal verschil- PPSC-DOTO 3-0; De Zwerver-Rijs- oord 1-1; Be Fair-Spirit 1-0, ASWH- Xerxes 1-1; ’s Gravenzandse SV- De Zwervers 3-0; Ter Leede-Lyra WADDINXVEEN - Tegen Thor liep de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis zaterdagmiddag door 7-7 ge lijk te spelen het eerste veriiespunt op. Dat was bepaald jammer te noe men aangezien de korfbalaktiviteiten van Korbis die middag bepaald goed te noemen waren. Helaas was in de tweede helft een kwartier inproductieviteit er de oor zaak van dat een knappe 6-4 voor sprong omgezet werd in een gelijke stand van 6-6 en daarna moest Korbis zelfs nog een achterstand - hetzij tij delijk - van 6-7 accepteren. Gelukkig was het Dick Haagsman die uit een vrije bal de ploeg weer naast Thor kon brengen (7-7). Het was overigens een sportieve wed strijd begunstigd door prima weers omstandigheden. Reeds snel nam Korbis via Dick Haagsman een 1-0 voorsprong, deze stand zou een tijd lang gehandhaaft blijven. Na 1-1 werd het door Truus Visser 2-1. Ook nu liet Thor zich niet onbetuigd, 2-2 was het antwoord. Hierna had Korbis toch over het geheel genomen het betere korfbal spel met als resul taat een prima 5-2 voorsprong, welke tot de rust werd behouden. De score in deze fase werd verzorgd door Joke Hamer (doorloop), Jaap Noordam (afstand) en Dick Haagsman (door loop). Na de thee eerst een tegentreffer van Thor maar toen Luit Schokker 6-3 liet aantekenen zag het er allemaal goed uit voor Korbis. Zoals bekend liep het echter wel iets anders af. Door dit - op zich genomen redelijk - resultaat voert Korbis nog steeds de ranglijst in de tweede klasse aan met 1 punt voorsprong op concurrent Va- konta I, dat zelf in Bodegraven Vriendenschaar met maar Hefst 3-8 klop heeft gegeven. Zaterdag 17 april aanstaande om 16.00 uur vindt dan het toptreffen plaats tussen Vakonta en Korbis. Plaats van treffen is het terrrein aan de Laan van Nieuw Blankenburg te Rozenburg. JEUGD Bij de jeugd van Korbis waren er ditmaal een paar opvallende presta ties te vermelden. Dit was allereerst de verrassende overwinning van het meisjesteam met 2-0 op koploper IJsselvogels MI. Deze zege betekende na de winterstop een goede start aan gezien er oök de vorige week een o- verwinning werd behaald. Ook Korbis BI en Korbis DII zorgden bij de pupillen en adspriranten voor overwinningen. Ze wonnen met res pectievelijk 8-1 (op de Jodan-Boys Bil) en 5-0 (op Bolnes Dili). Korbis AI speelde een verdienstelijke wed strijd uit tegen Ons Huis AI. Hoewel er met 7-2 werd veloren gaat het spel van dit adspiranten twaalftal vooruit. UITSLAGEN Korbis I-Thor II Portugaal II-Korbis II Vitesse V-Korbis III Ons Huis AI-Korbis AI Korbis Bl-de Jodan Boys Bil Korbis CI-Koag Cl Reeuwijk CI-Korbis CII Korbis Ml-IJsselvogels MI IJsselvogels DH-Korbis Dl Korbis DII-Bolnes Dili Sperwers BII-Korbis Bil PROGRAMMA Zaterdag 17 april Vakonta I-Korbis I 16.00 uur te Ro zenburg, Korbis Il-IJsselvogels III 15.00 uur gravelveld aan de Sniep- weg, Korbis III-Thor IV 13.00 uur gravelveld aan de Sniepweg, Charlois AI-Korbis AI 12.00 uur Rotterdam- Charlois, Reeuwijk BII-Korbis BI 10.30 uur Reeuwijk, Korbis CI- Olympia Cl 11.00 uur gravelveld aan de Sniepweg, Vitesse CI-Korbis CII 10.00 uur te Barendrecht, Rozenburg MI-Korbis MI 11.00 uur te Rozen burg, Korbis Dl-Bolnes DII 12.00 uur gravelveld aan de Sniepweg en Korbis BII-NIO BIH 10.30 uur gravelveld aan de Sniepweg. - 9

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 43