Voor de achtste maal Schiet In BE FAIR EN WSE BEKEREN VERDER TOOS wil een fietscross-club i Gemeente niet afwijzend TOOS: RUIM 1.350 LEDEN Internationaal voetbalweekend bij WSE succes Strafschoppen geven bij WSE de doorslag WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Leer dammen met Excelsior (7) Voorlichtingsmiddag op zaterdag 24 april Scherp spel bij Excelsior Opnieuw finale- winst P. Swart van Excelsior Titelstrijd Florida in de sporthal F tip -■ ’-S» IW f /EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 APRIL 1982 r n ij 0 o 1- j 37- 31 26x37, 24-19 13x24, 38- 32 37x28, j^lT***5 JF® I 28-22 27x18, 37-31 26x37, 38-32 37x28, 33x4 en uit. er- Dat garandeert niet alleen spannender n- 1- n hoofd klasse-schutter winst ‘i t G. DANKERS C. BARELDS - TOOS zal het duidelijk zijn, dat ook be hoefte is aan (kandidaat)bestuursle- den. De gemeente Waddinxveen heeft zich in eerste niet-officiële reactie zeker niet afwijzend uitgelaten over de plannen. TOOS verwacht van die kant dan ook alle medewerking. Tijdens de bijeen komst van volgende week zaterdag gaat een wedstrijd van start voor een naam 2-0 0-2 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 0-2 2-0 0-2 2-0 en is- IV 'ei f. 0-2 1-1 2-0 an is ek ?e- >e- el- en 2-0 1-1 1-1 0-2 0-2 1-1 2-0 1-1 1-1 2-0 1-1 2-0 0-2 1-1 1-1 1-1 2-0 2-0 1-1 0-2 erk en- van be ien ing •ar- len ■el- er LI- ijf in n. ;k Om de jongens tot die tijd bezig te houden had de jeugd-commissie een recreatief programma in elkaar ge timmerd. Deze voetbalweek werd ge opend door Frits Leenen, die de drie buitenlandse clubs middels een toe spraakje een hartelijk welkom heette. Daarna was er een oerhollandse maal tijd! Erwtensoep, brood en verschei dene soorten Goudse Kaas. WADDINXVEEN De multisport- vereniging TOOS, een specifieke be stuurlijke constructie die het mogelijk maakt een soepel beleid te voeren (het multisportbestuur treedt niet op als hoofdbestuur, maar als service- afdelingen voor de zelfstandige afdelin gen) en waar de ledenadministratie met de centrale contributie-inning op een eigen computer wordt gedaan, bestaat uit drie zelfstandige afdelingen: 1. Gymnastiek, opgericht 21 januari 1921, ruim 1350 leden. Turnen, gymna stiek, jazz-gym en recreatie-gym wordt in verschillende leeftijdsklassen beoe fend. 2. Basketbal, opgericht 26 juni 1973, on geveer 200 leden. Welpen, adspiranten, kadetten, junioren, en senioren, zowel damesals heren, herenrecreatiegroe pen. 3. Badminton, opgericht 21 juni 1978, ruim 150 leden. Sinds kort spelen di verse teams met succes competitie. De nadruk ligt evenwel nog bij het recrea- n ■ige activiteiten gehouden, zoals bal- ir WADDINXVEEN - De Waddinx- veense damvereniging Excelsior is ge start met de eerste wedstrijden in de finaleronden. Zoals de uitslagen wellicht doen vermoeden kan worden gezegd, dat er zeer scherp is gespeeld. Slechts 3 wedstrijden van de totaal 17 gespeelde eindigden in een gelijk spel. In de finalepoule wisten P. Swart en G. van der Zijden hun eerste volle winst te pakken. Swart buitte een blunder van A. Blom uit en Van der Zijden wist vanuit een strategisch betere stelling (7-om-7-stand) naar een zuivere winst op T. Twigt af te wikkelen. In de poule speelde H. den Outer sterk door de immer zich taai verdedigende F. Zaadhof in deze na- competitie met diens eerste neder laag te confronteren. De 3e t/m de 5e poule kende uit sluitend beslissingen. In de 6e poule voert K. Huizinga dankzij de op A. de Mik de ranglijst aan. FINALEPOULE A. Blom - P. Swart C. Kramp - T. den Ouden G. v.d. Zijden - T. Twigt 2e poule: T. Driesse - T. den Ouden jr, F. Zaadhof - H. den Ou tel de poule: D. Heeren I - P. van Es A. Zwanenburg - J. v.d. Eist D. Brandhorst - G. Heeren 4e poule: Jde Pater - P. de Mik A. Crone - C. Stolker Jde Heer - JBoth 5e poule: J. Borsboom -J.de Wit A. Rietveld - B. van Eijk G. v. Mannekes - D. Schouten 6e poule: K. Huizinga -A.de Mik D. v. Willigen - D. Heeren II M. v. Willigen - P. van Gils ‘s Avonds was er een spelletjes par cours uitgezet voor de C-elftallen. Dit werd door iedereen fanatiek ge speeld. ‘s Zaterdags ging de laatstge noemde Engelse groep naar Den Haag, waar het meegebrachte B-elftal een toumooi had. De C-elftallen be keken intussen Scheveningen. De 2 andere clubs bezochten de Bow lingbaan en namen een kijkje in Gou da. ‘s Avonds was er tijd voor enkele vriendschappelijke wedstrijden. Wel ke de 3 clubs waren? De eerste was Wyndham Park Boys Club uit Hen- stridge. Het tweede team kwam uit West-Berlijn en was Concordia Gro- piusstadt genaamd. De laatste club, Matthew Arnold School, kwam uit Staines. De Nederlandse clubs waren Argon, uit Mijdrecht, Soccer Boys uit gulden voor een helm, bondscontribu- tie van ongeveer 40 gulden en de kosten van het lidmaatschap van de club. VOORLICHTINGS BIJEENKOMST de toekomst mag noemen. Een resultaat op zichzelf overigens, want Waddinxveen zou dan voor het eerst in z’n geschiedenis een hoofd- klasse-schutter in de gelederen tellen, maar ook diverse andere leden wel ke deelnemen' aan die competitie, zullen beslag leggen op eremetaal. tief beoefenen van de sport, onder des kundige leiding. Sinds enige tijd is er een jeugdbestuur, bestaande uit leden van alle afdelingen, die feestavonden, disco’s, sinterklaa smiddagen en voorkomende festivitei ten organiseren. Multisport coördineert de jeugdzaken, en beheert diverse commissies. Tot de commissie, die multisport beheert, behoren de cen trale ledenadministratie, centrale contributie-inning, beheerscommissie TOOS-soos, public relations, accom modaties, korte- en lange termijnplan ning. Onder verantwoordelijkheid van multisport verschijnt maandelijks het clubblad. Bestuurssamenstelling TOOS- Multisport: Hein Schilldt (voorzitter). Liesbeth Sonneveld (secretaris), Bert Verheul (penningmeester), Frans Bos (pr.-zaken), alsmede afgevaardigden van de afdelingen: Klaas Zwijnenburg (gymnastiek), Fred Kruit (badminton) en Hans Deater (basketbal). WADDINXVEEN Dit weekeinde was bij WSE sprake van een interna tionaal Paastoumooi. ‘Verslaggevers’ Ed Oomes en Walter Lenting hebben als B. junioren goed in de gaten ge houden wat er die dagen gebeurde en gaven daarvan het volgende verslag. ‘Donderdagmiddag 8 april kwam om 4 uur een Engelse groep jongens in Waddinxveen aan, om precies te zijn op het WSE-complex. Terwijl deze jongens een dag later op geleende fietsen door de omtrek raceden, kwam om 12 uur een groep Duiters uit West-Berlijn aan. Nog eens 4 uur later arriveerde de laatste groep deel nemers voor het internationale tour- nooi, dat op de Eerstè Paasdag ge houden zou worden. Nieuw was ook dat er met een Krim- pie Dinkie-bal, aangeboden door Salda BV, gespeeld werd. Er gebeur de in de eerste helft overigens niets spectaculairs, behoudens enkele scho ten van Kees Graafland en Aart Bos aan Be Fair-zijde en van Jongmans en v Staveren aan Verburch-zijde. In het 2e bedrijf was goed te merken dat er in de rust een “gesprek” had plaatsgevonden. Be Fair ging furi eus in de aanval wat inhield dat Ver- btirch nagenoeg de gehele 2e helft nog maar spdradisch over de middel lijn kwam. Meer tempo, variatie, agressie en durf gaven enorm veel meer kijkgenot hetgeen het publiek ook wist te waarderen. Dat er tot de 84e minuut gewacht moest worden aleer de winst in Be Fair handen belandde was voorname lijk te wijten aan het erg goede kee perswerk van de jeugdige Johan v.d. Klij en het uitstekende verdedigende werk van de boomlange Sjaak Volle- bregt. In de 84e minuut zette Konijn een aanval op via Bos. Deze betrok Wim den Besten in het spel die ver volgens Kees Graafland op maat in het centrum bediende. Hij dreigde de doelman te omspelen maar hij WADDINXVEEN - In de voorlaatste aflevering van deze rubriek “Leer dammen met Ex celsior” wederom enkele type- zetjes. Als eerste de Koningszet. Om trent de naamkeuze is in de geschiedenis weinig bekend, doch mogelijk berust deze op de schoonheid van de zet. Een zeer eenvoudig voorbeeld van deze zet is het eerste diagram. van de afdeling. Omdat de sport zich kenmerkt door spectaculaire sprongen en technieken is een naam die daarmee verband houdt,'aantrekkelijk. Zo zijn er sprongen met namen als Whi- pover, Tail-hop, Bunny-hop, Whoop- de-Doo en Table Top. Wat te denken van een naam als Toos Table Tops of TOOS Cross-ups? Aan de naamweds- trijd zijn leuke prijzen verbonden. WADDINXVEEN - Ook in de twee de ronde van de finales om het club- kampioenschap van de Waddinxveen- se damvereniging Excelsior wist voor zitter P. Swart de volle winst te pak ken ten koste van nestor T. Twigt. Zonder puntverlies leidt hij na twee ronden de hoogste finalepoule. A. Blom remiseerde tegen T. den Ou den sr. Hetzelfde deed C. Kramp te gen G. v.d. Zijden. Er had beslist meer in gezeten voor eerstgenoemde, die onder meer een simpele damzet in het eindspel over het hoofd zag. Bij analyse van het eindspel mag wel haast zeker gezegd worden, dat dit winnend was voor C. Kramp. In de tweede poule nestelde H. den Outer zich aan de kop middels een winst op R. van Dijk. In de derde groep verrichtten P. van Es en D. Brandhorst goed werk, getuige res pectievelijk een gelijkspel tegen J. v.d. Eist en de winst op A. Zwanen burg. Finalegroep: P. Swart - T. Twigt A. Blom - T. den Ouden G. v.d. Zijden - C. Kramp 2 e poule: H. den Outer - R. van Dijk F. Zaadhof - T. Driesse 3e poule: D. Heeren I - G. Heeren J. v.d. Eist - P. van Es A. Zwanenburg - D. Brandhorst 4e poule: J. de Pater - J. de Heer A. Crone - P. de Mik J. Both - C. Stolker 5e poule: J. de Wit - D. Schouten A. Rietveld - J. Borsboom G. v. Mannekes - B. van Eijk 6e poule: K. Huizinga - P. van Gils D. Heeren II - A. de Mik M.C. v. Willigen - D. v. Willigen WSE Op een koud en winderig Olympia- terrein moest WSE het opnemen te gen de eerbiedwaardige Goudse 2e klasser Olympia. In de vorige beker wedstrijden bleek WSE al te sterk voor de derde klassers Woerden en Postduiven, beide clubs werden na het nemen van strafschoppen gewipt voor de beker. WSE moest aantreden met de jonge keeper Jan Troost die later een glans rol zou vervullen. Gelijk in het begin van de wedstrijd bleek WSE niet on der de indruk te zijn van Olympia en men trok brutaal ten aanval. Het was aan keeper Koos van Elleswijk te danken dat WSE niet tot scoren kon komen. Al na 7 min. schoot WSE tegen de paal en na 10 min. pikte Peter Janssens de bal op, speel de zich goed vrij en gaf de bal af aan Marcel Jaspers die alleen voor het doel de goed uitkomende Koos van Elleswijk op zijn wej vond. Inmiddels barstte een hagelbui los boven het veld. Met de sterke wind mee schoot een verre bal vanuit de Olympia-verdediging onder de schoen van Leo Pol door waarbij de in bui tenspel staande Vaantje Pattihawan de bal oppikte en hard inschoot. De voor buitenspel vlaggende WSE-grens- rechter werd door de zwak leiden de scheidsrechter H. Roelfs gene geerd, zodat Olympia erg gelukkig aan de openingstreffer kwam. Het spel verplaatste zich hierna naar het middenspel waarbij opviel dat Olympia erg slordig speelde en dui delijk moeite had met het hardwer kende WSE-middenveld waar vooral zaterdag 25 tot en met woensdag 28 april. Op vrijdag 30 april (Koninginnedag) tn zaterdag 1 mei komen de Wad dinxveners aan bod, die geen KNSA- ïd zijn. Op de laatste dag van de (Schiet In ’82 is er dan een open huis, |iie wordt afgesloten met de prijs uitreiking. Tijdens de schietwedstrij- ien worden zoals gebruikelijk in en |wn het clubgebouw een reeks gezel- HOOFDKLASSE-SCHUTTER Ook bij de Waddinxveners zijn en kele goede tot zeer goede schutters te vinden. De districtscompetitie is nog niet beëindigd, maar dat enkele Waddinxveners in de prijzen vallen is zeker. Deze districtscompetitie ging over 10 wedstrijden met 12 vereni gingen, maar omdat de uiteindelijke uitslag nog niet bekend is weet men een enkele keer per jaar schieten, hebben de organisatoren besloten dat eigen leden niet meer mee mogen doen aan deze open kampioenschap pen, waardoor er voor de bezoekers een veel grotere kans bestaat om kampioen van Waddinxveen te wor den. In het kader van deze Schiet In or ganiseren ze daarom voorafgaande aan de echte Schiet In een wedstrijd voor geoefende schutters die aange sloten zijn bij een KNSA-vereniging. Deze wedstrijden beginnen al op za terdag 24 april ’s morgens om 10 uur en gaan door tot en met woensdag 28 april. Voor deze wedstrijden verwachten de nog niet of men Jan Holleman in schutters zo’n 300 deelnemers uit alle windstreken. Tientallen aanmel dingen zijn reeds binnen. Tijdens deze wedstrijden is natuurlijk ieder een welkom, doch alleen schutters met een KNSA-paspoort kunnen aan die speciale wedstrijden deelnemen. Het zal voor de Waddinxveners alles zins de moeite waard zijn eens een kijkje te nemen bij die geoefende schutters, vooral als men z’n zinfien heeft gezet om kampioen te worden van Waddinxveen tijdens de Schiet In op 30 april en 1 mei. Juist tijdens de KNSA-wedstrijden is het voor ’’leken” interessant om eens een kijkje te nemen aan de Alber dingk Thijmlaan en de soms zeer pro fessionele schutters aan de gang te zien, zeer geconcentreerd en soms boos op zichzelf als een schot niet het juiste verwachte resultaat heeft. Moeilijk is die sport in ieder geval wel als men bedenkt dat voor een goed resultaat men op een afstand van 10 meter een roos van 1 mm moet raken en dat men daarvoor zeer geconcentreerd en in alle rust die sport moet bedrijven zal een ieder duidelijk zijn, toch vinden de schut- WADDINXVEEN Zaterdag 17 april vanaf 9.00 uur en zondag 18 april vanaf 10.00 uur worden in de sporthal ”de Sniep" weer de jaarlijkse wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap 1982 van de Waddinxveense badmin tonclub Florida voor het herenenkel (HE), het damesenkel (DE) en het ge- mengddubbel (GD). Ook dit jaar wor den de prijzen 1 t/m 3 beschikbaar ge steld door de RABO-bank Wad dinxveen. De wisselbekers, die vorig jaar zijn ge wonnen voor de derde keer door Ilona Groeneveld en Erik de Frankrijker, zijn opnieuw beschikbaar gesteld door Van Dien Verzekeringen en tuincentrum Florida. De wisselbeker voor het ge mengd dubbel (GD) zijn beschikbaar gesteld door Bertus en Annie v. d. Sluis (bar sporthal de Sniep). Het damesdubbel en het herendubbel kampioenschap is al gespeeld op 6 fe bruari en is gewonnen door Liesbeth van Bergelijk met Nelly de Vink en door Erik de Frankrijker met Martien Kuyf. Beide koppels versloegen in de finale de kampioenen van vorig jaar. Spijtig is dat llona al enige maanden niet heeft gespeeld en last heeft van hardnekkige blessures, maar ze heeft te kennen gegeven de DE en de GD titels wel te verdedigen. Het Js te hopen dat Florida’s sportmasseur Hans Dicker ook dit jaar iedereen fit weet te houden. De jeugd, die al enige tijd op het vinke- touw zit, vindt misschien dit jaar aan sluiting bij de top. Gezien de resultaten van vorig jaar nog meer wat van hen verwachten en zal blijken of de vele zorg van het bestuur, trainer en jeugd commissie welbesteed is geweest. De finales, de uiteindelijke plaatsing, vindt voor alle deelnemers plaats op zondag. Ouders en andere belangstel lenden zijn welkom op dit door de RABO-bank gespnsorde 15e clubkam pioenschap die op acht banen wordt verspeeld in sporthal ”de Sniep”. ters het fijn als er belangstelling voor hun sport is en iedereen is dan ook tijdens die wedstrijden van harte welkom in de gezellige kantine, van waar men een goed zicht heeft op de schietbaan. De eerste Schiet In werd gehouden in de ”tas” van boer Van Tol aan het Noordeinde en de daaropvolgende twee jaren in het gereformeerd verenigingsgebouw Het Trefpunt. Door veel inspanning van de leden kon enkele jaren geleden de schut tersvereniging ’’Waddinxveen” dan haar eigen clubgebouw in gebruik ne men aan de Alberdingk Thijmlaan. Zeef velen zijn in de loop van de ja ren de weg naar de Alberdingk Thijmlaan gegaan voor een bezoek aan die Schiet In, waar naast het schieten met echte wedstrijdluchtge- weren ook altijd een plaats was voor het open kampioenschap sjoelen. De sfeer is er altijd goed, mede om dat velen deelnemen aan dit gebeu ren en ook wel eens willen proberen met zo’n echt wedstrijdgeweer te schieten en kampioen te worden of een leuke prijs te winnen. Juist omdat de schutters van de ”SV Waddinxveen” door hun ervaring na tuurlijk in het voordeel zijn, ten op zichte van de bezoekers die maar WADDINXVEEN In het afgelopen weekeinde speelden Be Fair en WSE voor de KNVB-beker. Beide Waddinxveense ploegen wonnen en bekeren dus verder. Be Fair won met 1-0 van Ver- burch uit Poeldijk, een zondagtweedeklasser, en WSE wori middels strafschoppen van het Goudse Olympia, waartegen in de beide speelhelften gelijk (1-1) werd gespeeld. zag kans de bal voor de voeten van Graafland weg te tikken, waarop deze voor de voeten kwam van Wim Bron die beheerst de bal in de hoek deponeerde. Gezien het wedstrijd- beeld vooral in de 2e helft een dik verdiende plaatsing in de volgende ronde. Zaterdag in het Wamaarplantsoen de wedstrijd Be Fair-DOTO. Aanvang 14.30 uur. Ten tweede het zetje (brugge tje) van Weiss, genoemd naar de vroegere wereldkampioen I. Weiss uit Frankrijk. Weiss trachtte vaak in zijn stel lingen een soort bruggetje óp te bouwen. In het tweede dia gram bevindt zich naast het open veld 4 de zwarte schijf op 9. Wit heeft de mogelijk heid de zwarte schijven te ver plaatsen naar de velden 18 en 28 en als het ware een brugge tje te slaan, waarover hij de schijf op 9 en verder veld 4 kan aanvallen. Dit wordt als volgt verwezenlijkt: Mogelijk ziet u zelf reeds nu de oplossing van deze cijferstand: Zwart: 3, 8, 9, 13, 16 en 26. Wit: 24, 27, 28, 33, 37, 38 en 39. Wit wint via 27- 21 16x27, 28- 22 27x18, 33x2. Oplossing vorige rubriek: In de eerste cijferstand was simpele winst voor wit wegge legd via 25-20 14x34, 40x18 13x22, 28x6. In de tweede stand dreigde doorbraak voor zwart. Wit wist dit met de volgende hielslag te weerleggen: 34-30 25x32 (meerslag), 27x38 16x27,31x33. Als opgave deze week een fraai eindspel, welke wellicht te moeilijk is voor beginners, maar toch zeker door clubdam- mers met behulp van bord en schijven moet zijn op te los sen. Wit: 21,26 en 45. Zwart: 6 en 30. Wit is aan zet en kan winnen. Succes. BE FAIR Be Fair-Verburch was een vooral voor de rust matig gespeelde beker wedstrijd, waarin de Waddinxveners zich na rust met een 1-0-overwinning plaatste voor de vierde ronde om de KNVB-beker. Zowel Be Fair als Ver- burch, de zondagtweedeklasser uit Poeldijk, hebben niet datgene voorge schoteld wat binnen hun mogelijk heden ligt. Be Fair, wellicht afgeschrikt door de 7-0 winst welke Verburch een week eerder boekte, bouwde in een rustig tempo de aanvallen op. Verburch was wellicht zo voorzichtig omdat Be Fair een toppositie in het klassement inneemt. Voeg daarbij dat een ne derlaag in zo’n bekerwedstrijd een uitschakeling betekent en men kan zich een voorzichtige start voorstel len. jengooien, rad van avontuur en sjoelkampioenschappen. Bleiswijk en WSE uit Waddinxveen. De hoofdmoot was natuurlijk zon dag. Het tournooi was ingedeeld in 2 groepen! Een Cl en een C2 poule. De indeling van de poules qua clubs was enigzins moeilijk. Concordia kwam met een C3 elftal en was. daarom aanvankelijk ingedeeld in de C2 pou le. Aangezien Wyndham Park met een fysiek erg licht team kwam, werd er gewisseld. Dit verklaart de prestaties van de Duitsers! Ze haalden geen enkel punt. Dat beihvloedde de sportiviteit van hen in het geheel niet. Over het gehele toumooi werd trouwens erg sportief gespeeld, niks geen gore o- vertredingen of te agressieve hande lingen. Ook het publiek, dat in grote getale aanwezig was, hield zich rustig en vermeed het werpen van bommen, zelfs niet na een foute beslissing van een scheidsrechter. Er werd wèl fanatiek gespeeld, maar dat is wat anders. Topwedstrijd was de laatste in de C2 poule, tussen Mat thew Arnold en Wyndham Park! In zet troef. In de C2 poule was de eind stand toch enigzins verrassend. Ie Argon, geen verloren wedstrijd, 7 punten. 2e WSE, een knappe presta tie, 5 punten. 3e Matthew Arnold, slechts iets beter dan nummer 4, 4 punten. 4e Wyndham Park Boys Club, heel goed, aangezien de jongens allemaal een jaar jonger waren als in de overige teams, 3 punten. 5e Soc cer Boys, enigzins tegenvallend, 1 punt’. IWADDINXVEEN De multisportvereniging TOOS, waar tot op dit Imoment gymnastiek, badminton en basketbal wordt bedreven, staat wel- llicht aan het begin van nieuwe ontwikkelingen. De vereniging kent bij voorbeeld al lang het verlangen om te komen tot een volledig eigen ac- Lommodatie naar het voorbeeld van de grote Engelse verenigingen, dus net eigen sporthal- eri zalen, kantine, bestuurs- en verblijfsaccommoda- l;ie, en wil nagaan aan welke sporten in Waddinxveen nog behoefte be staat. Eén van die sporten is fietscross. Bij TOOS is een commissie lange- groepen ingedeeld. Om het niveauver- Lrmijnplanning aan het werk, die on- schil uit te drukken zijn er groepen ju- jer meer een onderzoek heeft ingesteld nioren, senioren en experts. aar de behoefte aan een fietscrossclub T i Waddinxveen. Dat onderzoek viel wedstrijden, maar verhoogt ook de vei- Lositief uit. Fietscross is een spectacu- ligheid, doordat al te grote niveauver- Iaire sport, die sinds het begin van de ja- schillen zijn opgeheven. Er is een aparte hen zeventig uit de VS is overgewaaid, meisjesklasse, Powder Puffs genaamd. Het was in de film ’’One any Sunday”, Kosten verbonden aan fietscrossen zijn: jat kinderen op zelfgemaakte fietsjes ongeveer 350 gulden voor een fiets, 75 kedstrijden hielden. VEILIGE SPORT De onderlinge wedstrijdjes groeiden uit lot heuse organisaties en vaste regels. Sinds herfst 1978 wordt er in Nederland georganiseerd aan fietscross gedaan. Voor TOOS overgaat tot de oprichting van een afdeling fietscross zal op zater dag 24 april om 17.00 uur in de TOOS- soos aan de J. W. Frisoweg een voor lichtingsbijeenkomst worden gehou den, waarbij de heer Van Schaik, tus senpersoon fietscross van de KNWU met onder meer met videobeelden een over de sport. Er kan WADDINXVEEN Het bruist deze maand weer van activiteiten in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. Allereerst worden daar in het kader van de achtste Schiet In ’82 luchtgeweerwedstrijden gehouden voor de leden van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie (K.NSA). Dit open toumooi, met wedstrijden voor korpsen, per soonlijk, huishoudelijke baan, prestatie en om' het kampioen schap van Waddinxveen waarbij als prijzen bekers en draagbare televisies in alle klassen zijn te winnen, wordt gehouden van Addy van Leeuwen in “Neeskens”- stijl iedere Olympia-opbouw teniet deed gaan. In de WSE-ploeg liep het in de eerste helft ook niet erg door dat er vooral door Pim Sluys en Leo Wesseling meer werd gepraat als gevoetbald. Beide elftallen konden niet meer tot gevaarlijke acties ko men en na het rustsignaal konden de spelers verkleumd de kleedkamer op zoeken. Na de rust begon WSE sterk. Nu met windvoordeel werd de aanval gezocht om de gelijkmaker te forceren. Met deze vastberadenheid had Olympia veel moeite, er werd fout op fout ge maakt en dë WSE-treffer hing in de lucht. Eerst was het al uitblinker Bert Verlaan die zijn schot maar net ge keerd zag door Van Elleswijk maar later was het toch diezelfde Bert Ver laan die vanuit een hoekschop de verdiende gelijkmaker kon scoren. Aan de andere kant was het de ver rassend sterk spelende Peter Janssens die nu als linksback de snelle Patti hawan volledig uit de wedstrijd speel de. Deze fase van de strijd ken merkte zich doordat Olympia niet opgewassen bleek tegen de agressie van WSE. Beide ploegen konden niet meer tot scoren komen en na het eindsignaal moest er verlengd wor den. De WSE-verdediging onder lei ding van de rustig spelende Leo Pol wist alle gevaar uit de Olympia- aanval te halen. De moegestreden WSE-aanval met de geblesseerde Marcel Jaspers, deze kon niet meer gewisseld worden, en de zwoegende Kees Maurits kon ook geen goede* aanval meer opzetten. Toch was Olympia nog dicht bij een doelpunt. Vlak voor tijd kon Jan Troost een, door Dirk Jan Blok hard ingeschoten bal, in een reflex over tikken. De beslissing moest dus weer komen via strafschoppen. Vijf Olympianen en vijf WSE-ers moesten de beslissing brengen. Op de uiterst gespannen Jan Troost kwam het nu neer, maar deze op dit niveau onervaren keeper waste dit varkentje bekwaam. Maar liefst twee straf schoppen werden door hem gestopt en toen vier van de vijf WSE-ers de strafschoppen wisten te benutten kon de WSE-aanhang hun keeper op de schouders nemen. Op zondag 18 april komt WSE uit tegen NSV’46 uit Noorden. Aanvang 14.30 uur. Van 150 licentiehouders groeide de or ganisatie naar 800 en 1980. Sinds 1 ja nuari 1981 ressorteert fietscross onder de wielerbond, de KNWU. Fietscross is een veilige sport. Fietsen en kleding moeten aan strenge normen voldoen. Zo behoren de deelnemers een goedgekeurde helm te dragen en de uitleg zal geven kedstrijden vinden uitsluitend plaats op dan ook voorinschrijving voor het lid- afgesloten, speciaal aangelegde cir- maatschap plaatsvinden. Gezien het ka- cuits. De fietscrossers zijn in leeftijds- rakter van de multisportvereniging Wit wint hier via: 1. 27-21 16x27 2. 32x21 23x34 3. 40x16. De in ons land gebruikte be naming van deze zet is: “Coup Royal”. Een fraai voorbeeld van een dubbele aanval, in wel ke deze zet is verweven, is de cijferstand: Zwart: 2, 3, 4, 6, 8, 12, 13, 14, 16, 18, 19, 23 en 24. Wit: 15, 27, 28, 32, 33, 35, 37, 38,39,40,45,47 en 48. Erg fraaie winst via. 1- 27-22 18x27 2. 32x21 23x34 (meerslag) 3. 40x7 2x11 4- 35-30 16x27 5. 37-31 27x36 6. 47-41 36x47 7. 30-24 47x20 (meerslag) 8. 15x2 en uit. Het is een goede gewoonte gewor- den dat rond Koninginnedag KNSA- schietwedstrijden in Waddinxveen worden gehouden. In 1975 was het de eerste maal dat zo’n schutters- festijn plaats vond (toen bedoeld als eenmalige manifestatie) om de kosten te- bestrijden van een feest- avond die was gehouden, maar al ras I werd duidelijk dat de vereniging be- hoefte had aan een eigen schietlo- I kaal, omdat er, naar aanleiding van die eerste Schiet In, diverse leden zich aanmeldden. V z>' nn

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17