Rommelmarkt aan de Nesse in Waddinxveen Cool Breeze gekozen tot 2e Nederlandse countryband Toi-Toi met een blijspel ”De Spintol” presenteert Omzien in wrok 1962-1982 naam adres plaats: Voor de achtste keer Th. den Boon Dansavond van The Old Gassic in Waddinxveen exposeert acryl- schilderijen in Utrecht Lp W’veners en Boskopers op leplaats /DEELNEMERSFORMULIER^Ii winkeliersvereniging HIGH MOOR CITY SEVEN IN Z’MEER Landelijke Fietsdag is op 8 mei Foto- puzzel- wed- strijd bij de Brug Lezing over homoeopathie in Alphen I 1 V het Delfts Toneel Gezelschap, dat zaterdagavond 17 april ij die na Tweede Wereldoorlog INLEVEREN UITERLIJK 31 MEI BIJ 5IG.MAG. A.VAN DE KRANS KERKWEG(O) 175, UI VEEN WOENSDAG 14 APRIL 1982 VAN 3 t/m 8 MEI ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM VAN 17 t/m 22 MEI ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM VAN 26 APRIL t/m 1 MEI ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM VAN 24 t/m 29 MEI ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM VAN 19 t/m 24 APRIL ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM VAN 10 t/m 15 MEI ontvangt u dit gedeelte van de foto bij één van uw aankopen in het BRUGCENTRUM van de kerk en ter ondersteuning van diverse projecten in binnen- en buitenland. WADDINXVEEN Komende zaterdag wordt door de rommelmarkt- commissie van de Centrale Hervormde Gemeente weer de traditioneel geworden rommelmarkt aan de Nesse in Waddinxveen gehouden. Dit gebeurt voor de achtste maal. De opbrengst (in 1980: f 33.000,in 1981: f 42.000,wordt bestemd voor het jeugd- en evangelisatiewerk van Toi Toi nemen de kijkers mee naar het huis van Lucy Kronkie. Men zal haar vrienden en familie leren kennen. En haar baby? Dat zal zaterdagavond 24 april blijken. - WADDINXVEEN/BOSKOOP De voor het grootste deel uit Wad dinxveen en Boskoop afkomstige countrygroep Cool Breeze heeft in de populariteitsverkiezing van het maandblad Country Gazette (het belan grijkste Country Western magazine in Nederland) de tweede plaats behaald, achter de formatie Tulsa (v/h de Ruud Hermans Band). Vorig jaar maakte de formatie Cool Breeze in deze poll een grote sprong van de 7e naar de 3e plaats. In de categorie populairste "Neder- country L.P.’s” behaalde de in septem ber 1981 uitgebrachte langspeelplaat "Good Times and Ebb Tides" van Cool Breeze de eerste plaats. COOL BREEZE De formatie Cool Breeze bestaat uit de Waddinxveners Kees en Ted Valk (zang De Waddinxveens/Boskoopse countrygroep Cool Breeze. (Foto: Cool Breeze). WADDINXVEEN “Omzien in wrok” heet het toneelspel dat I het Delfts Toneel Gezelschap zaterdagavond 17 april om half B negen brengt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof in Waddinxveen. Het stuk werd in 1956 door John Osborne geschreven en is al een legendarische theaterklassieker dat insloeg als een bom, omdat het de eigentijdse problemen ver woordde van een maatschappij die na de Tweede Wereldoorlog sterk van aanzien was veranderu. De "cast" van in De Bonkelaar in Waddinxveen optreedt. I het Delfts Toneel Gezelschap zaterdagavond 17 april negen brengt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonk de Beukenhof in Waddinxvee Osborne geschreven en is al 1956 door John °o. a 1*4 r 'A de Landelijke 'e 20JAA haaldag en ’’brengdagen” waarop de mensen zelf hun spullen op een inza melpunt konden komen brengen. Te- WADDINXVEEN/UTRECHT— De Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon houdt een ten toonstelling van acrylschilderij- en in het pand van het genoot schap Kunstliefde aan de No- belstraat 12a in Utrecht. Deze expositie is vrijdagavond ge- 'opend. De tentoonstelling duurt tot en met 9 mei en is dinsdags tot en met zaterdags geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Kunst liefde is gesloten op maandag, Koninginnedag en Bevrijdings dag. WADDINXVEEN Zaterdagavond 17 april om acht uur houdt de Wad dinxveense stijldansvereniging “The Old Classic” de laatste dansavond van het seizoen. Uitgenodigd is de groep de “Aviola’s” uit Aalsmeer om voor de muziek té zorgen. De avond is vrij toegankelijk voor iedereen, bepaalde kleding is niet verplicht. Het dansen is in de grote zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinxveen. De zaal is open om 19.30 uur. Voor de leden zal er nog een avond op 15 mei wor den gehouden. Dit is tevens de jaar- vergadering. we- steeds sprake een ander stuk- blad en natuurlijk ook de L.P. worden verkocht. De fanclub heeft inmiddels al een flink aantal leden, vooral uit het noorden en zuiden des lands. Vreemd genoeg zijn er nog erg weinig leden van de Cool Breeze fanclub afkomstig uit onze re gio. Cool Breeze doet daarom een beroep op alle country-liefhebbers uit deze re gio lid te worden van hun fanclub. Een lidmaatschap voor een jaar kost f 16,50. Daarvoor krijgt men vier keer per jaar het fanclubblad en gratis toe gang op de jaarlijks gehouden fancluba vond. Het adres van de fanclub is: Bic- kerstraat 6, 1701 EE Heerhugowaard, tel. 02207-16578. Geïnteresseerden voor de Cool Breeze L.P. kunnen deze L.P. verkrijgen bij Ted Valk, Oostpol- derweg 84 te Waddinxveen, tel. 01828- 6276. FESTIVAL Op het dit jaarvoor de vijfde achtereen volgende maal georganiseerde Interna tional Coutftry Western festival in ”AHOY" te Rotterdam met Pasen trad ook Cool Breeze op. Aan dit grootse C W festival van Nederland werkten o.a. een aantal van de allergrootsten op het gebied van C W-muziek mee, zoals Don Williams, Kris Kristoffersen, Marty Robbins, Jerry Lee Lewis, Sandy Poseyen RoyOrbison. Aan de Nesse is ook een grote tent neergezet van 750 vierkante meter. De weg naar deze plek wordt voor niet- Waddinxveners, die de laatste jaren ook massaal naar deze rommelmarkt komen, door borden aangegeven. De rommelmarkt wordt, geopend om half tien en zal duren tot zolang de voorraad strekt of vier uur ’s middags. Op het rommelmarktfestijn aan de Wad dinxveense Nesse is er voor iedereen vens was er een "rommelmarkt- servicedienst” beschikbaar voor het op halen van grotere spullen (meubels etc.) bij mensen dit niet over geschikt ver voer beschikken. Naast deze afdelingen worden er nog een aantal nevenactiviteiten georgani seerd. Zo zijn er voor de hongerige kopers een oliebollenkraam, een snel- buffet en een stroopwafelbakker aan wezig. Voor de liefhebbers van vis is er vers ge rookte makreel te koop. Voorts zijn er nog een bloemen- en plantenkraam en ingezameld via een grootscheepse op- ren zijn er attracties als een ballonwea- •i trades en liefdes, vechtend tegen de onechtheid die ons bestaan zo typeert.” I ZOETERMEER - Zaterdagavond 17 april om half tien houdt de Jazz- club Zoetermeer in het clubhuis aan I de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer een I jazzconcert, dat zal worden verzorgd door de High Moor City Seven uit Hoogeveen. Deze - al weer 12 jaar bestaande - formatie geniet grote be kendheid in noord-oost Nederland, GOUDA De ANWB houdt zater dag 8 mei voor de negende maal zijn Landelijke Fietsdag in samen werking met de TROS en de VVV’s. Dit jaar krijgt de dag als thema mee “Fietstourisme”. De ANWB wil hier mee de aandacht vestigen op talloze gebruiksmogelijkheden, die de fiets als vakantie- en recreatiemiddel biedt. Tijdens dit nationaal evenement zul len weer vele enthousiaste fietsers in alle delen van het land gelegen heid krijgen volop te genieten van de mooie plekjes, die ons land biedt. Vorig jaar waren er ruim 320.000 deelnemers. Men kan ’s morgens van 09.00 tot 13.00 uur vertrekken. Er zijn voor deze dag routes gezet vanuit 103 startplaatsen - waaronder sporthal De Mammoet in Gouda -, welke routes langs de mooiste en wellicht onbekende plekjes in ons land voeren. De routes zijn 30 tot 40 km lang en men is vrij om daar net zo lang over te doen als men wil. Aan de hand van de duidelijke routebeschrijving is dat geen enkel probleem. Er is zoals gewoonlijk geen wedstrijdelement opgenomen in de routes. Men moet er alleen voor zorgen om voor 15.00 uur weer te rug te zijn op het vertrekpunt indien men in aanmerking wil komen voor één van de vijftien prijzen. Wanneer de route is uitgereden en de beschrijving bij de controlepunten is afgestempeld, ontvangt men bij aan komst een herinneringsspeld met een jaarhanger. Om wachttijden te voor komen bij de vertrekplaatsen is het aan te bevelen voor 8 mei een route af te halen. Deze routes zijn vanaf 13 april verkrijgbaar bij alle ANWB en de betreffende VVV-kantoren. Voor alle routes geldt een eenheids prijs van f. 3,—. MEDEWERKING Bij de organisatie van Fietsdag kon de ANWB ook dit jaar weer rekenen op de steun van vele honderden enthousiaste medewer kers. Met name de VVV-kantoren hebben zich wederom enorin inge spannen om deze dag tot een succes te maken, hetzij door routes samen te stellen, hetzij door evenementen te organiseren op de vertrek- en con trolepunten. Daarnaast verdient ook de medewerking' van de rijwielhan delaren, middenstandsverenigingen en de ANWB-consuls te worden ge noemd. Eveneens per traditie valt de Lande lijke Fietsdag samen met de Na tionale Molendag, een door alle deelnemers zeer gewaardeerde com binatie. Op deze wijze worden dui zenden deelnemers aan de Fiets dag in staat gesteld honderden draaiende molens te aanschouwen en vaak zelfs te bezoeken. Veel mo lens liggen afgelegen in de polder of in een rustiek dorpje. Veel fiets routes zijn - indien mogelijk - zo uit gezet dat ze langs één of meer mo- lens lopen. Ook dit jaar kan men weer jneedin- gen naar een van de vele prijzen door het oplossen van een rebus. De rebus is verbonden aan de routebeschrij ving. In de vroege avonduren zal de TROS via de radio de prijswinnaars bekend maken. Ook kan men dit lezen in TROS-kompas en in een van de volgende Kampioenen. Het prijzenpakket dat wordt ver zorgd door de ANWB en de TROS bestaat dit jaar uit: 5 minitrips, 5 bungalow-weekend-arrange- menten en 5 dames- of herenfietsen. Elk jaar is er bij de Landelijke Fiets dag sprake van een nevendoel. Im mers een' deel van de inschrijfgelden wordt gebruikt om rècreatiemogelijk- heden te scheppen voor de lichame lijk gehandicapten die niet aan een dergelijk evenement kunnen deel nemen. In 1981 kon de opbrengst voor twee doelen worden gerealiseerd: Een lift- installatie voor rolstoelgebruikers in een ambulance, technische apparaV tuur voor de inrichting van ee' studieruimte van de ziekenomi; in Harderwijk. Reden genoeg dag de fiets te pakker, en het met het zeer aangename t/ neren. Ontdekken hoe mo/ is en meedoen voor het g/ kent geen ballotage, is voorwaarde die wordt gesteld, aanwezige bestuursleden zijn I steeds gaarne bereid, alle gewenste I inlichtingen te verschaffen. Die in- I lichtingen kan men ook telefonisch I krijgen op nummer 079-310695. dinxveen het blijspel ’’Lucy’s Baby" van John Patrick op de planken. De regie is in handen van Cas van Din- ter en de grime wordt verzorgd door Hans Bandell. De spelers en speelsters wel wat te doen of te halen. Een greep uit het assortiment: huishoudelijke arti kelen, lampen, radio en t.v., meubels, kleding, boeken, platen, schilderijen, curiosa (spullen uit grootmoeders tijd), antiek en een afdeling ongeregeld goed. De spullen voor al deze afdelingen zijn een kruidemersafdelmg. Voorde kinde- strijdJ (waarvoor diverse prijzen be schikbaar zijn), een grabbelton en een ballengooitent. WADDINXVEEN De Wad dinxveense toneelvereniging Toi-Toi brengt zaterdagavond 24 april om kwart over acht in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad in Wad- WADDINXVEEN De winkeliersvereni ging Winkelcentrum Brug in Waddinx veen bestaat 20 jaar. Dat gaan de geza menlijke winkeliers aan de voet van de Waddinxveense hef- brug vieren op een heel bijzondere ma nier. Deze en volgende maand zullen name lijk in totaal 6 foto- stukjes worden uit gedeeld, die samen een beeld geven van het koopcentrum Brug. Wie de foto- puzzel compleet heeft kan deze uiter lijk 31 mei inleveren bij sigarenmagazijn A. v.d. Krans aan de Kerkweg-Oost 175. De deelnemers aan de fotopuzzelwed- strijd worden ver zocht het hiefttij ge plaatste declnemers- formulier uit te knippen. Het zal dui delijk zijn dat de fo- tostukjes alleen maar door de Brugcen- trum-winkeliers zul len worden verstrekt bij elke aankoop. Er is gedurende zes ken van je- De prijzen zullen worden uitgereikt tijdens de eerste a- vond van het jaarlijk se Brugfestijn op vrijdagavond 4 juni. De met de fotopuz- zelwedstrijd van het winkelcentrum Brug te winnen prijzen zijn: le prijs: Draagbare televisie 2e prijs: radio-case tterccorder 3e prijs: delicatessenmand ALPHEN AAN DEN RIJN - Maan dagavond 26 april om half negen zal in De Bron aan de Troubadourweg in Alphen aan den Rijn een voor lichtingsavond over homoeopathie worden gehouden. Op initiatief van de Vereniging tot bevordering der ho moeopathie in Nederland, afdeling Voorburg en omstreken (waartoe ook de gemeenten Waddinxveen en Boskoop behoren), zal de homoeopa- thisch arts G.Th.J. Megens spreken over “Hoemoeopathie, een andere benadering van ziek-zijn”. De lezing isvrij toegankelijk. Het blijkt, dat er nog veel behoefte bestaat aan voorlichting over alter natieve geneeswijzen. Het is voor een patiënt belangrijk te weten, dat er naast de gangbare geneeskunde nog andere waardevolle mogelijkheden tot behandeling zijn. Wat de homoeopathie betreft, wor den die mogelijkheden vaak onder schat. Homoeopathische geneesmid delen, mits goed gekozen, stimuleren de natuurlijke afweer- en herstel- krachten van het lichaam. Een ho moeopathische behandeling bewerk stelligt geen wonderen, maar heeft vaak wel opmerkelijk goede resul taten. De Vereniging tot Bevordering der Homoeopathie in Nederland heeft als één van haar belangrijkste doelstel lingen volledige erkenning te ver krijgen van de homoeopathische ge neeswijze. Eerst dan zal de homoeo pathie in het geheel van de genees kundige voorzieningen de plaats kun nen innemen, waar zij in het belang van de patiënt recht op heeft. Ook zal er dan meer bereikt kunnen wor den ten aanzien van de opleiding van homoeopathische artsen, vergoe ding door ziekenfondsen enz. en basgitaar), de Boskopers Frans en Hans de Bruin (drums en gitaar) en Jan Visser en Nico Wagenaar (steel- en leadgitaar) uit het Noord-Hollandse Zuid-Scharwoude (bij Alkmaar). Cool Breeze bestaat nu ruim vier jaar en heeft in die tijd een goede naam op gebouwd bij de Nederlandse country- liefhebbers. De groep speelt op bijna elk groot country evenement in Neder land, maar verzorgt ook optredens in kleinere zalen voor zowel luister- als danspubliek. Ook voor het begeleiden van Amerikaanse artiesten is Cool Breeze een veelgevraagde groep. FANCLUB Met het uitkomen van de eerste Cool Breeze L.P. "Good Times and Ebb Ti des” is er ook een Cool Breeze Fanclub opgericht. Deze fanclub geeft éénmaal per drie maanden een fanclubblad uit, met nieuwtjes, showrecenties, optreed- agenda, interviews etc. Tijdens de optredens van de band is de fanclub aanwezig met een speciale "stand" waarin stickers, t-shirts, het fanclub- hoofdzakelijk vanwege het ongekun- I stelde, ontspannen musiceren in 1 voornamelijk Chigaco-, New Orle- ■9 ans- en late Swing-stiji. Het orkest I heeft een groot aantal succesvolle I optredens in gerenommeerde Neder- I landse jazzclubs alsmede in Duits- I land, voor de aldaar gelegerde Ameri- kaanse en Nederlandse luchtmacht- onderdelen, acher de rug. I De High Moor City Seven is huis- I orkest van de bloeiende Hoogeveense I jazzclub. De bezetting luidt: Roel Fleer - comët/fluegelhom, Jim Leigh - trombone, Albert Schaalma - so- praansax/tenbrsax, Jack Koppels - pi- I ano/clarinet, Koos Greven - gitaar/ S banjo/vocals, Rolf Tanger - bas/tuba, I Ben van Eldik - drums/fluit. I De zaal is open vanaf 21.00 uur, I de muziek begint om 21.30 uur. De I toegang is gratis voor leden van Jazz- I club Zoetermeer, belangstellende I niet-leden moeten f. 6,— entree beta- I len. Voor deze laatste categorie be- I staat trouwens de mogelijkheid, zich nog diezelfde avond te laten bij- schrijver? op de ledenlijst: Jazzclub Zoetermeer 1 I slechts liefde voor de jazzmuziek I een I De I De jaren ’50. De opmars van wel- I vaartsstaat brak in*hoog tempo de I oude klasse-maatschappij af. Maar de I omhooggevallen arbeiders en intellec- I tuelen hadden domweg de tijd niet I om een eigen beschaving te cre- I eëren. Het ging te snel en de maat- I schappij vermaterialiseerde, zonder I dat nieuwe geestelijke waarden de I oude konden vervangen. I Daar leek pas in de jaren ’60 een Iantwoord op te komen, met als hoog- I tepunt de meirevolutie van ’68. Maar I de tegendraadse nozem van toen I werd provo, zonder dat het achteraf I gezien veel uithaalde. De dertigers I van nu zitten met een vergelijkbare I kater: ze hebben geen vat op de we- I reld gekregen. De revolutie is ver- I zand. Die parallel heeft- het Delfts Toneel Gezelschap aangegrepen om I het inmiddels wat verouderde stuk I nieuw leven in te blazen. Dat is knap I gedaan. Osbome heeft een face lift ondergaan, maar heeft geen on- I natuurlijk scheefgetrokken bek ge kregen. Het taalgebruik is rigoreus aangepast. De spelers hebben binnen de opvatting van regisseuse Marijke Smit zelf hun rol beschreven. Daar- I door kregen ze de kans hun ‘moers taal’ te spreken, wat de natuurlijk heid ten goede komt. Daarnaast is het typisch Engelse verhaal ver taald naar Nederland. En we le ven 25 jaar later. HEERLIJK Marijke Smit van het door de ge meente Delft gesubsidieerde Delfts Toneel Gezelschap over “Omzien in wrok”: “Het was heerlijk om deze voorstelling tot stand te zien komen. Het stuk is zo. mooi opgebouwd en er zitten zoveel herkenbare emo ties in. Helaas was de vertaling niet zo goed. We waren ook niet tevreden met het tijdsbeeld (jaren 50) en de typisch Engelse verwijzingen.” “Daarom besloten we het stuk zich te laten afspelen in de jaren 70 ergens in Nederland. Iedere speler heeft zijn eigen tekst, waar nodig, aangepast. Ondanks deze aanpassin gen is het wezen van het stuk onaan getast gebleven. Het zijn de mensen gebleven die John Osbome tot le ven riep met al hun emoties, frus- ij®*

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 29