WADDINXVEEN GEMEENTE g Black Harley’s: ”Wij zijn tegen verkrachtingen’ PANORAMA LIEGT D’66 presenteert ploeg Waddinxveense en dochter: Een boekenbon? Celstraffen tegen vier Gouwenaren geëist BESTEMMINGSPLANNEN DIVERSEN MILIEUZAKEN B VERGADERINGEN S INZAMELINGEN p BESTUURSZAKEN v SPORTEN RECREATIE p SPREEKUREN O’ VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) 'X VERKEER EN VERVOER T BOUWVERGUNNINGEN Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- A Gemeente Waddinxveen’ is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. verdachten. iL EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 14 APRIL 1982 1982 en I (en gemeentehuize ter inzage. De kandidatenploeg van D '66 werd gefotografeerd in een waddinxveens stembuslokaal. Bij de stembus lijsttrekker NIET SEIZOENGEBONDEN Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak heeft gemaakt. Waddinxveen maakt bekend dat de 8 januari 1982, nr. 18, ge- 1 aan het raadsbesluit van het bestemmingsplan “Lande- van de Kroon is het 25 juli 1978, nr. B goedkeuring aan voor- Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 decem ber 1981 aan het Nederlands Astma Fonds te Leusden vergun ning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen houden in de periode van 19 april tot en met 25 april 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collec teren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. vrouw. Dezelfde vrouw zou enkele we ken later in het clubhuis van de Black Harleys aan het Nonnenwater opnieuw op gewelddadige wijze worden mis bruikt. Dat was in de nacht van 16 op 17 januari en het gebeurde werd door de verdachten afgedaan met een ’Tol letje”, hoewel de Waddinxveense in pa niek uit een raam op de eerste verdie ping naar beneden is gesprongen. AFSTRAFFING Voor de Rotterdamse rechtbank bleek dat de 23-jarige Waddinxvener Bertus Slierendrecht door vijf brooddronken Black Harleys op 5 april 1981 is afge tuigd met een honkbalknuppel, een klauwhamer en stukken hout, omdat hij als lid van de Waddinxveense groep Sa vage Skulls (Woeste Doodskoppen) met één van de leden van de Goudse motorclub ruzie had gehad. Hij had ook een ’’onaardige” vakantiékaart naar het clubhuis in Gouda gestuurd. Het slachtoffer liep bij de strafexpeditie zwaar hersenletsel op. In het Wad dinxveense gemaal aan de Kanaaldijk werd de jongeman met honkbalknup pels in elkaar geslagen en vervolgens kreeg hij met een klauwhamer de ’’ge nadeslag”. De in elkaar gestorte jongen werd buiten gelegd en de vrienden Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeentebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mo gelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publica tie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. de Panorma-verslaggever niet te heb ben gesproken. Ze is deze man zelfs steeds uit de weg gegaan toen deze pro beerde contact met haar te zoeken Panorama zou er slecht in zijn geslaagd een schoonzuster van de vrouw in Wad dinxveen te spreken te krijgen. De Waddinxveense wijst dan ook op een aantal pertinente onjuistheden in het gepubliceerde verhaal en zegt haar ad vocaat mr. D. Hoedemaeker uit Wad dinxveen te hebben gevraagd stappen te ondernemen tegen deze publikatie. Haar 18-jarige dochter is bijzonder ont daan over het geschrijf in het weekblad Panorama, welk artikel voornamelijk is samengesteld uit gegevens die eerder in de Goudsche Courant stonden en waar voor foto’s werden geleverd door GC- fotograaf Martin Droog en Focko van Dantzig. Naar haar mening geeft het een vols trekt verkeerd beeld van het gebeurde wethouders hebben in hun vergadering van slachtoffers werden steeds door ver schillende clubleden tegelijk misbruikt. Twee vróuwen is dit twee keer overko men, zo hebben ze bij de politie ver klaard. Het kwam ook voor dat van de ’’uitspattingen” pornografische films werden gemaakt. De verdachten verklaarden eigenlijk al len tegen verkrachting te zijn. Ze ont kenden dan ook dat ze zich er schuldig aan hebben gemaakt. Hun verklaringen luidden: ”Ik was er niet bij, ze vond het niet erg, ze wilde het zelf of ze deed het met iedereen”. Twee verdachten zei den achteraf in te zien dat ze te ver wa ren gegaan. De rechtbankpresident mr. P. Broek hoven liet er geen twijfel over bestaan dat de motorrijders zich aan verkrach ting hadden schuldig gemaakt, ook al beweerden de verdachten zelf dat het een normale zaak was om met meer dere ’’brothers” sexspelletjes te doen met vrouwen die daar voor in waren. ”Als u het niet weet, verdachte, dan zal ik het zeggen. Ook al is een vrouw van nog zo’n twijfelachtig allooi en gaat ze al dan niet tegen betaling met tien ke rels per dag naar bed dan nog heeft u niet het recht haar te gebruiken om uw sexuele lusten op bot te vieren”. VERKRACHTE VROUW De Waddinxveense vrouw - die de hele zaak aan het rollen bracht met haar aangifte - is één van de twee die door de Black Harleys tweemaal werd ver kracht. In de nacht van Nieuwjaarsdag bij haar thuis en een paar weken later in ”De Bunker”, het nu door de gemeente gesloten clubgebouw van de Goudse motorclub aan het Nonnenwater in de kaas- en kaarsenstad. Een 26-jarige Black Harley was samen met twee anderen het huis van de Wad dinxveense - dat was gevonden na enig vraagwerk - in baldadige stemming bin nengedrongen, waarna men zich ver greep aan de verbouwereerde vrouw. ”Ik zag de twee anderen met die vrouw bezig. Hierop begon mijn lichaam te reageren”, aldus verklaarde de man zijn aandeel in de verkrachting van de april zijn eerste vonnissen te verwachten. Op die dag en de volgende gaat de rechtbank overigens door met het horen van de overige 14 WADDINXVEEN/ROTTERDAM Voor het onder meer tweemaal verkrachten van een 36-jarige Waddinxveense en het genadeloos afstraf fen van een 23-jarige Waddinxvener heeft' de officier van justitie mr. D. Hart bij de rechtbank in Rotterdam, waar vorige week donderdag in de eerste zitting vijf van de negentien gearresteerde leden van de Goudse motorclub Black Harleys terecht stonden, tegen vier van hen gevange nisstraffen geëist van vier jaar tot zes maanden. De zaak tegen de vijfde verdachte van 26 jaar is aangehouden tot 13 mei, omdat de rechter commissaris onder meer de Waddinxveense onder ede wil horen. Op 22 Weekmarkt Iedere vrijdag wordt op de Willem de Zwijgerlaan een markt behouden. Duizenden mensen bezoeken het marktterrein als belangstellende of als klant. Naar iedere week weer blijkt zijn er mensen die al lopend over het marktterrein afval op straat gooien. Jaarlijks kost het de gemeente f 15.000,- om het marktterrein op vrijdagavond schoon te maken. Met een beetje goede wil zou veel geld en moeite gespaard kunnen worden. Zoals wellicht bekend staan er vrijdags op en bij het markt- lerrein fietsenrekken. Deze rekken blijken nog te weinig beijut te worden. Dit betekent dat u omwonenden overlast bezorgt door uw rjjwiel tegen een heg, in een tuin of voor een tuin pad te plaatsen. Met wat meer respect voor andermans eigendommen zou dat poorkomen kunnen worden. Op de markt staan ook vuilnisemmers welke te weinig ge bruikt worden, waardoor patatbakjes en andere verpakkings materialen ten onrechte in de tuinen of singel terechtkomen. Het is in ieder geval wenselijk op de markt dezelfde regelen in acht te nemen die u in een winkel in acht neemt, dus geen afval pp de grond te gooien, niet te fietsen op het marktterrein en piet uw kinderen toe te staan dat zij in afval graaien wat bij pen is gebracht om door gemeentewerken te worden wegge bracht. Burgemeester en s 6 april 1982 besloten dat: het “Comité Bejaardenreis Waddinxveen” van 16 tot 24’ a- pril a.s. een auto-scooterbaan op het parkeerterrein aan de Groensvoorde mag exploiteren; de Stichting Ruiterconcours Waddinxveen een loterij mag houden vanaf 6 april tot en met 20 mei 1982; de auto-cross vereniging Rang Pang uit Oudewater op 30 april (Koninginnedag) 1982 een auto-cross-wedstrijd mag or ganiseren op een weiland aan de Usermanweg. De wed strijd zal in de middaguren plaatsvinden. Informatie-avond Wijk Zuidplas Voor belangstellenden organiseert het college van burgemees ter en wethouders een informatie-avond over de nieuwe woonwijk Zuidplas. Er worden inlichtingen gegeven over de opzet van het stedebouwkundig basisplan (stratenplan en uit gangspunten voor de realisering van de woningbouw). Voorts wordt informatie verschaft over het woningbouwprogram- ma en worden diverse tekeningen getoond en toegelicht. Tevens is er gelegenheid tót het stellen van vragen. De bijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 27 april a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 Iedereen is welkom. Tweede herziening van het bestemmingsplan “Regeling Kom bij de Brug”. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat de Kroon bij Koninklijk Besluit van 28 januari 1982, nr. 6, goed keuring heeft verleend aan de bij raadsbesluit van 23 februari 1977 vastgestelde 2e herziening van het bestemmingsplan “Re geling Kom bij de Brug”. Deze herziening voorziet in de mo gelijkheid tot het bouwen van twee bungalows op een terrein aan de Nesse. De thans onherroepelijk geworden 2e herziening en het Ko ninklijk Besluit liggen met ingang van 15 april 1982 ter ge meentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Orde ning, voor een ieder ter inzage. Waddinxveen, 7 april 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. WADDINXVEEN "Het Weekblad Panorama heeft helemaal niet met ons gesproken. Bovendien is datgene wat over ons in dat blad wordt geschreven niet waar. Het is een belachelijk ver haal". Dat zeiden ons vorige week de 36-jarige Waddinxveense en haar 18-jarige doch ter, die met gefingerde namen sprekend worden ingevoerd en beschreven in nummer 10 (12 maart 1982) van het weekblad Panorama, waarvan verslag gever Leon de Galan - zoals het Week blad voor Waddinxveen vorige week berichtte - een artikel over de Goudse motorclub Black Harleys samenstelde. Zoals bekend behoorde de Wad dinxveense tot een van de tweemaal door deze jongeren verkrachtte vrou wen. De verkrachte Waddinxveense, net te rug van een verblijf bij familie in West- Duitsland, verklaart tegenover ons met De spreekuren van de burgemeester en de wethouders op vrij dagmorgen gaan niet door. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 6 april 1982 besloten dat: de heer W. van Eijk, wonende St. Victorstraat 48 te Wad dinxveen benoemd wordt tot kademeester aan de loswal “Zuidkade”; de Verordening Medezeggenschap in werking treedt op 1 januari 1982; verkiezingen voor de medezeggenschapscommissie overeen komstig een vastgestelde verordening op 14 mei 1982 zullen plaatsvinden voor de gemeentesecretarie en de dienst Open bare Werken en Bedrijven; dat de burgemeester aangewezen is als lid van het stich tingsbestuur van Van Schaik en Berghuis. In verband met de bijzondere omstandigheden met betrekking tot dit bedrijf heeft de burgemeester de uitnodiging aanvaard voor een periode van twee jaar, waarna hij het lidmaatschap in her overweging zal nemen. Gemeenteraad Woensdag 21 april 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis AGENDA 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel grond gelegen in het bestemmingsplan “Recrea- tieplan Gouwebos”. 3. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten be hoeve van de renovatie van het tegelwerk in het kleuter- bassin van het openlucht zwembad. Verhuur tennishal Zomerseizoen 1982 Met ingang van heden bestaat de mogelijkheid een tennisbaan te huren in de gemeentelijke tennishal in de periode 1 mei t/m 30 september 1982. De huurprijs hiervoor bedraagt slechts f 18,50 per uur per baan. Indien u hiervoor belangstelling heeft, kunt u zich zowel schriftelijk als telefonisch wenden tot de heer A.R. Bakker, p/a Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen, telefoon 01828-4433, toestel 193. keerden naar Gouda terug, na de Sa vage Skulls nog een boodschap te heb ben gegeven: "Mondje dicht; niks ge zien. Als de politie wat vraagt zeg je maar dat hij gevallen is”. Volgens de officier van justitie mr. D. Hart was de Waddinxvener te bang voor repressailles om naar de politie te stappen. De jongeman pleegde in sep tember vorig jaar uit pure wanhoop zelfmoord. Eerder was hij opgenomen geweest in een speciale kliniek als di rect gevolg van de in het voormalige ge maal Van der Breggen aan de Kanaal dijk opgelopen zware mishandeling, die volgens de officier met voorbedachte rade was uitgevoerd ”en die"heel dicht aanzit tegen een poging tot moord, zo het dat al niet is”. Een getuige zou later verklaren dat hij ”het bot hoorde kra ken”. Maar de getroffen Waddinxvener zei tegen de rijkspolitie uit angst voor zijn leven geen aangifte te willen doen. De 26-jarige Black Harley, die vier jaar celstraf tegen zich hoorde eisen, ont kende aan de aframmeling te hebben meegedaan. ’’Toen ik binnenkwam lag hij al op de grond”. In dezelfde bewoor dingen zouden de volgende verdachten de Zwarte Piet doorspelen naar andere deelnemers aan de wraakoefening. Consequent weigerde deze ’’hoofdver dachte” namen van andere Black Har leys te noemen. Hij bleek zich zo weinig te kunnen herinneren dat de officier zich afvroeg of de Black Herley soms debiel was. ”Een kille perverse man”, noemde mr. Hart hem. Bestemmingsplan “Landelijk Gebied Oost” De burgemeester’ van Kroon bij Koninklijk Besluit van deeltelijk goedkeuring heeft verleend 18 mei 1977 tot vaststelling van 1 lijk Gebied Oost”. Bij hetzelfde besluit besluit van Gedeputeerde Staten van 23211/1, tot gedeeltelijke onthouding van noemd bestemmingsplan, gedeeltelijk vernietigd. Het Koninklijk Besluit en het - thans rechtskracht bezittende - bestemmingsplan liggen met ingang van 15 april 1982 ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Or dening, vooreen ieder ter inzage. Waddinxveen, 7 april 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Een 26-jarige Black Harley hoorde vier jaar tegen zich eisen. Hij wordt behalve de zedenzaken en de zware mishande ling ook verdacht van diefstal van twee motorfietsen. Alleen dit laatste gaf hij toe. Hij vertelde de rechtbank dat hij tot de Goudse motorclub was toegetre- den omdat hij werkloos is. Hij vroeg om ten lichte straf, omdat hij kans op werk heeft en wil hertrouwen met zijn ex- vrouw. Zijn lidmaatschap zei hij te heb ben opgegeven. Voor een 21-jarig lid van de terreur- bende vroeg de officier wegens sexuele gewelddadigheden en diefstal een cel straf van driejaar en eventueel een psy chiatrisch onderzoek. Mr. Hart noemde hem de gevaarlijkste man van bet arrondissement Rotterdam. De man ontkende overigens alles. Hij be geerde dat zijn motorclub bestaat uit doodnormale jongens en mannen, veel al getrouwd en met werk, die zich af en l°e wel eens te buiten zijn gegaan aan een vechtpartij. Een 20-jarige verdachte hoorde twee jaar eisen wegens verkrachting en on echt en zijn aandeel in de ’’afstraffing” van de Waddinxvener. Tegen een an dere 22-jarige, die als een ’’meeloper” Uerd betiteld, werd zes maanden met aftrek geëist wegens een verkrachting. ÏERREURBENDE éigens officier van justitie mr. D. Hart ls "et clubhuis van de Goudse motor club Black Harley’s” in zijn tweejarig estaan uitgegroeid tot de plaats van een terreurbende, die zich schuldig ':Ce‘1 gemaakt aan (meervoudige) ver achtingen, een poging tot doodslag, ‘^handelingen, wapenbezit, afpersin- !enf bezit van verdovende middelen, ta"en' berovingen en het aanzetten Prostitutie, om een greep te doen uit “tenlasteleggingen. e vorige week donderdag voorgeko- verdachten hebben zich volgens de 'cier in en buiten hun clubhuis één of v^tbere malen schuldig gemaakt aan rKrachting of het dwingen van vrou- „i n tot ontuchtige handelingen. Dit 8 gal dan niet gepaard met geweld. De met haar moeder. Ze verklaart bijvoor beeld in het geheel niet aanwezig te zijn geweest in het clubhuis van de motor club Black Harleys aan het Goudse Nonnenwater toen haar moeder daar voor de tweede maal werd verkracht. Volgens het Panorama-verhaal zou ze toen als bezorgde dochter haar moeder nog hebben gewaarschuwd en hebben verzocht mee naar huis te gaan. De dochter van de Waddinxveense voelt zich bijzonder benadeeld door het ge schrijf in dit weekblad en betitelt een en ander als “volstrekt onwaar”. Zij en haar moeder willen dit gezegd hebben, vooral omdat het verhaal in Pa norama nu in Waddinxveen bij iede reen bekend is doordat het Weekblad voor Waddinxveen er vorige week uit citeerde. "Wat waar is is dat er ver krachtingen hebben plaatsgevonden. De rest is pure onzin met niet- kloppende feiten”. Barth, Jan Koken Dini Jonker. 0’66-lijsttrekker Hans Barth werd op 17 mei 1934 in Griningen begoren. Hij woont aan de Mozartlaan 8 en is adjunct-directeur van een bouwbe drijf in Woerden (Van der Heiden). Hans Barth zegt zich voor de D’66- opvattingen over een aantal wezen lijke zaken van het beleid van de ge meente Waddinxveen te willen in zetten, omdat deze nog steeds niet ervaren worden door de andere poli tieke partijen en het gemeentebe stuur. Als principiële zaken noemt hij openbaarheid van bestuur, voorlich ting en het betrekken van de bevol king én andere belangstellenden bij de uitgangspunten van het gemeente lijk beleid. Daarnaast zijn er con crete zaken, waarvoor de democra ten nog steeds onvoldoende gehoor vinden, zoals onwezenlijke erfpachts- voorwaarden, onvoldoende geïnte greerd welzijnsbeleid, bereidheid tot het afstoten van gemeentelijke taken aan particuliere ondernemingen, in- De kandidatenploeg van D '66 werd gefotografeerd in een waddinxveens stembuslokaal. Bij de stembus lijsttrekker Hans Barth. Van links naar rechts staan Joep Malestein. Henk Breimer, Dini Jonker, Jan Kok, Tineke Bokma, Jeroen Sikkel, Vincent Krauwer, Sylvia Barth, Peter de Vries en Jan Koorengevel. (Foto: Weekblad voor Waddinx- veen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De aan de gemeenteraadsverkiezingen deel nemende ploeg van Democraten ’66 heeft zich gepresenteerd aan de Waddinxveense kiezers. Dat gebeurde rond lijsttrekker Hans Barth en zijn tweede man Joep Malestein. Bij D’66 wordt de derde plaats ingenomen door Henk Breimer en de vierde door Vincent Krauwer. Achtereenvolgens komen we verder tegen Peter de Vries, Jeroen Sikkel, Jan Koorengevel, Tineke Bokma, Sylvia dien deze dit efficiënter en goedko per kunnen doen en het in de beoor deling betrekken van. de invloed, op zowel milieu als werkgelegenheid van nieuwe bedrijfsvestigingen en overoge besluiten van het gemeente bestuur. TWEEDE MAN Tweede D’66-man Joep Malestein werd op 8 juni 1942 in Amers foort geboren en woont aan de Mo zartlaan 103 in Waddinxveen. Hij is opgeleid als onderwijskundige en is thans werkzaam als plaatsvervangend coördinerend inspecteur bij de ge meentelijke onderwijsinspectie in Rotterdam. Op de derde plaats van de D’66- kandidatenlijst staat Henk Breimer, op 16 juli 1936 in Hindeloopen ge- bpren. De aan de Jan Dorrekens- kade-Oost wonende Waddinxvener, die economie volgde aan de univer- siteit, is management consultant van beroep. Hij was eens voorzitter van de D’66-afdeling Waddinxveen. Afsluiting wegen op Koninginnedag De Juliana van Stolberglaan, hef Kon. Wilhelminaplein en de Willem de Zwijgerlaan zullen op vrijdag 30 april (Koninginne dag) voor alle verkeer gesloten zijn van 07.00 tot 13.00 uur. Op de Willem de Zwijgerlaan zal zoals gebruikelijk de week markt worden gehouden. Op het Kon. Wilhelminaplein zal een standwerkersconcours worden gehouden, terwijl op de Juliana van Stolberglaan een kindermarkt plaats vindt. Op deze dag zal een omleidingsroute worden aangegeven: Het verkeer van de hefbrug zal via de Oranjelaan-Noordkade naarde Staringlaan moeten. Verkeer vanaf de Passage zal via de Pr. Bernhardlaan-Pr. Bea- trixlaan naar de Willem de Zwijgerlaan worden gedirigeerd. 'Het verkeer van Noord-Waddinxveen zal via de Staringlaan, Noordkade-Oranjelaan naar de Kerkweg-Oost worden geleid. Parkeren van auto’s is op het marktterrein niet mogelijk, der halve zullen andere parkeerplaatsen gevonden moeten worden. De parallelweg van de Juliana van Stolberglaan en ook het afgezette gedeelte van de Juliana van Stolberglaan dat niet ge bruikt wordt, kunnen door bezoekers van de - markt worden benut voor parkeren. Derde wijziging van de Bouwverordening eh Tweede wijziging van de Bouwverordening Logiesgebouwen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen brengen ter o- penbare kennis dat gedurende drie maanden, ter gemeente secretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld de door de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 16 december 1981 vastge stelde derdé wijziging van de Bouwverordening alsmede de tweede wijziging van de Bouwverordening Logiesgebouwen. De wijziging van de Bouwverordening heeft betrekking op de verhoging van de warmte-isolatie van begane-grondvloeren aanpassing aan de nieuwe N.E.N.-norm thermische isolatie. De overige wijzigingen hebben betrekking op technische en redactionele aanpassingen aan nieuwe ontwikkelingen en/of in de praktijk wenselijk gebleken verduidelijking van de voor schriften. De raadsbesluiten zijn voorzoveel nodig goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij besluit van 10 februari 1982, nr. B 19755. De derde wijziging van de Bouwverordening en de tweede wijziging van de Bouwverordening Logiesgebouwen treden in werking op de derde dag na deze afkondiging. Waddinxveen, 14 april 1982. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J.Meuleman. Van der Linden. 4. Voorstel tot vaststelling vergoedingen brandweerpersoneel. 5. Voorstel inzake herziening instructie marktmeester. 6. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor elektriciteitsvoorzieningen in de 4-klassige noodschool aan de Prins Alexanderstraat. 7. Voorstel inzake het aantal uren vakonderwijs op de open bare lagere scholen. 8. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden voor het in richten van diverse ruimten in de Prof. Kohnstammschool. 9. Voorstel met betrekking tot de aankoop van drie noodlo- kalen door de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. |O. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de kosten en in komsten van sociaal-cultureel werk over 1980. 11. Voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen ten behoeve van de aanschaf van fotocopieerapparatuur, lessenaars en een vleugelbank. 12. Voorstel tot aanbieding van de Voorjaarsnota 1982. 13. Voorstel tot aanbieding van de nota inzake het garanderen van de betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldleningen voor woningen. 14. Begrotingswijzigingen. 15. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 15 april 1982

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3