VOOR MEUBELINDUSTRIE Koninginnedag IBADZOUT OLIEBOL I' THEE Gezien bij PVDA WIL HERSTELPLAN THEEKWARTIER afstemmen op behoefte MOK kruiderij de peperboom ’’Uitbreiding Waddinxveen Koninginnedag 30 april gratis. AUTOCROSS WADDINXVEEN Ook jaarlijkse inventarisatie van de werkgelegenheid Autorijles in BMW Denkt U aan een nieuwe Keuken? P. Bouthoorn Gemeenteprogramma 1982-1986 van de PCW: Nieuwsblad Onafhankelijk Uw Televisiedokter Dansavond Vrijdag derde trekking feestmarkt "Waddinxveen zingt '82" Grote belangstelling voor uniek koorfestijn 5 I Volvo 343 Winner 1.4 f16.850 (f14.280 excl. BTW) Hooftman Autobedrijf BV, Koninginneweg la, Boskoop, tel.01727-5242. Vervolg óp pagina 3 ALS WIJ HET I PASSAGE 228 WADDINXVEEN Direkt beginnen bij: RONAAT (Volledig gediplomeerd) WILHELM1NAKADE 58 2741 JV WADDINXVEEN l'w?" ook het badzout kunt u in een zelf gekozen verpakking laten doen. HUISWERK DOEN, SLAAGT U ZÉKER, de pater makelaardij b.v. schielandweg 7 2741 ma waddinxveen 01828-3822 Een orgineel en praktisch kado. In een fraaie geschenkdoos vier theeglazen en vier glazen theelepeltjes. Een kado voor in glazen potjes bij ons te koop al vanaf f slechts BADPARELS zijn er in diverse geuren, en de verpakking die kiest eventueel zelf, per stukzijn ze...Q< de niet meer weg te denken glazen oliebol met de lont in glazen stift. U krijgt gratis een flesje olie. De prijs 3? In koker met een kandyknots gratis 130 gram thee. voor. met opdruk mama, oma, papa of opa. Zeer voordelig geprijsd namelijk slechts WADDINXVEEN Een door de gemeente te maken jaarlijkse inventarisatie van de bestaande werkgelegenheid in Waddinxveen en de opstelling van een herstelplan voor de plaatselijke meubel industrie. Dat zijn twee punten uit de werkgelegenheidsparagraaf C van het definitief vastgestelde gemeenteprogramma 1982-1986 van de Partij van de Arbeid “Eerlijk delen duurt het langst.” 2'1 b&Zout I 'a A WOENSDAG 28 APRIL 1982 ze smoking -I 1 moeten milieu- ECONOMISCHE AANGEK EGENHEDEN Door stimulerende maatregelen en het ontwikkelen van nieuwe bedrijfsterrei nen dient de gemeente de werkgelegen heid te bevorderen. maakt, er zal daar gebruik kunnen wor den gemaakt van een uitstekende vleu- CD Vijverlaan 28, Waddinxveen Telefoon: 01828-7071 R 101828-79941 "Erfpacht achten wij onjuist indien per manente bebouwing op de grond plaats heeft. Bij uitgifte van gronden dient de marktwaarde gehanteerd te worden, waarvoor bij de opzet en differentiatie gestreefd moet worden naar een sluiten de exploitatie opzet voor een voldoende groet plangebied. Indien gronden in een uitbreidingsplan in het bezit van derden zijn, dient ge tracht te worden om in minnelijke weg deze gronden te verwerven. Als na in tensief overleg dit niet mogelijk blijkt, zal onteigening plaats moeten hebben. Slechts in uitzonderlijke gevallen kan uitgifte en exploitatie aan de grondbezit ter worden overgelaten". Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN - Zaterdag. 1 mei houdt de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn "77 in het Anne Frankcen- trum aan het Jan van Bijnenpad in Wad dinxveen de laatste dansavond van dit seizoen. Aanvang van uur. De muziek is in handen van de Ruby Set. Kaarten zijn te bestellen op donder dagavond 29 april tussen 19.00 en 21.00 uur, tel.nr. 01828-7488. HOOFDREDACTEUR: B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144. TEL. (01828)5594 EXPLOITATIE: F. VAN KEMPEN. KANTOOR: OR AN JELA AN 9. TEL. (01828)4788; NA 18.00 UUR TEL. (01803) 8007 en bij de beppaling in hoeverre van deze 'dienst gebruik gerhaakkt zal worden. Het huidige onderwijssysteem brengt met zich mee dat het gemeentebestuur, alls bevoegd gezag van de openbare scholen, erop toe heeft te zien dat in openbaar onderwijs niet een bepaald le- Het plaatsen is gratis. Ook doen wij uw verbouwing en onderhoudswerk. Keukenvoorlichting en Aannemersbedrijf WADDINXVEEN - Tijdens de feest markt van komende vrijdag wordt de derde en laatste trekking gehouden van vensbeschouwelijke of politieke richting de door de Waddinxveense marktkoop- gaat domineren. In het onderwijsbeleid moet bijzondere aandacht besteed worden aan de moge- 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. OSSg |37eJAARGANG - No. 1767 voortgang van het bewustwordings proces dat op gang is gebracht door de vrouwenbeweging gestimu leerd blijft worden. In onze maatschappij worden steeds meer de traditionele rolpatronen als knellend ervaren: het moet niet langer zo zijn dat mannen alleen hun levensvervulling vinden in hun betaal de baan en vrouwen in de verzor ging van anderen. Dit doorbreken van rolpatronen zien wij als een stap op weg naar emancipatie: het ver groot de keuzemogelijkheden van mensen. Omdat de maatschappij nog groten deels is ingesteld op de oude rol- Mercuriusweg 6 Tel. 01828-4398 - Waddinxveen WADDINXVEEN - "De uitbreiding van de gemeente zal afgestemd moeten worden op de geregistreerde woningbehoefte, die voornamelijk zal ontstaan door de natuurlijke aanwas en de woningzoekenden die om economische redenen aan Waddinxveen of de directe regio gebonden zijn". Dat Staat in het Gemeenteprogram 1982- 1986 van de Protestantse Combinatie Waddinxveen, welke wordt gevormd door de Hervormde Kiesvereniging, de Reformatorische Politieke Federatie en de Staatkundig Gereformeerde Partij. In het hoofdstuk "ruimtelijke ordening en volkshuisvesting" ».n het PCW-Ge- meenteprogram staat: "De PCW acht de volkshuisvesting een belangrijke taak vóór zowel de landelijke als plaatselijke overheid. De hoge bevolkingsdichtheid van ons land vraagt dan ook om een zorgvuldig beleid, waarbij de belangen van allen die daarbij betrokken zijn zorgvuldig moeten worden afgewogen. "De uitbreiding van de gemeente zal af gestemd moeten worden op de geregi streerde woningbehoefte, die voorna melijk zal ontstaan door de natuurlijke aanwas en de woningzoekenden die om economische redenen aan Waddinxveen of de directe regio gebonden zijn. Indien in Waddinxveen de bouwcapaciteit gro ter is dan de woningbehoefte kan een groter bouwvolume alleen maar overwo gen worden, als het beleid past in een provinciaal plan". "Bij het vaststellen van bouwlokatie’sen ■uitbreidingsplannen zullen de belan gen van land- en tuinbouw evenwichtig moeten worden overwogen, om in die sektor geen onnodige schade te berokke nen”. "Het beleid van de gemeente dient er op gericht te zijn dat alle categorieh van de bevolking gelijke kansen moeten heb ben bij het verkrijgen van passende woonruimte. Bij de woningtoewijzing dient een objec tief waarderingssysteem te worden ge hanteerd, teneinde de urgentie en om vang van de woningbehoefte vast te stel len". "Aan de hand' van deze geregistreerde woningbehoefte dient de woningdiffe- rentiatie in de bouwprogramma’s te wor den vastgesteld. Het bestaande woning bestand dient goed onderhouden en door renovatie aangepast te worden aan de huidige wooneisen. Afbraak van bestaande bebouwingen dient tot een de avond achht minimum beperkt te worden". GRONDPOKIT1EK PCW achten het juist dat iedereen die bouwt de grond als eigendom in bezit heeft. WADDINXVEEN - Het door het Christelijk Waddinxveens Mannenk oor De Gouwestem op touw gezette zangfestijn "Waddinxveen Zingt ’82” - op de avond van Bevrijdingsdag (woensdag 5 mei in de veilinghal aan de Bredeweg - belooft een druk bezocht gebeuren te gaan worden. Zo blijkt erbij de organisatoren reeds nu gel en van een prima orgel, een Omegan al veel belangstelling voor het koorge- 8100, één van de grootste orgels van Em- beuren te bestaan onder de Waddinx- inent. Dit orgel wordt gratis door Emin- veense bevolking. Ook uit de regio ko- ent ter beschikking gesteld. men veel enthousiaste reacties. De pre- In verband met het tijdschema, dat is op- sentatie van de koorkleding van het gesteld om onaanvaardbare uitloop van mannenkoor is als volgt: Een middelgrij- het programma te voorkomen, wordt ie- ze smoking van 100 procent scheerwol dereen verzocht tijdig aanwezig te zijn; 'met een donkergrijze sjaalkraag, een wit de zaal gaat om 18.30 uur open. smoking-overhemd het geheel gecom- Wat de bereikkbaarheid van de veiling pleteerd met een donkerrode strikDeze betreft kan opgemerkt worden dat er een kleding is geheel op maat geleverd en goede busverbinding is van het bejaar- met de hand eventueel vermaakt door dentehuis Anne Frank tot vlak voor de het bekende modemagazijn Mulder uit veiling. In verband met de grote animo de Passage. voor de kaarten voor deze avond zijn er Van het hele zanggebeuren zal op 5 mei nog enkele nieuwe verkooppunten te een professionele opname worden ge- melden: de bijkantoren van de RABO- bank te Waddinxveen, het kantoor van de Rabobank te Zevenhuizen enn dat in Moërkapelle. Verder zijn er nog kaarten te koop bij slager Van Beest aan de Luifelbaan, bij mevrouw Lammers in het Anne Frank- cewtrum en bij Agnes Havelaar, Lin- derigaarde 51. De al eerder genoemde voorverkoop adressen en -mogelijkhe den blijven ongewijzigd. db bwrno drogisterij parfumerie groensvoorde 10 waddinxveen zoals u wellicht wel weet ver zorgen wij ook u« fotowerk. Bij het ontwikkelen en af drukken van uw kleuren of zwart-wit foto’s, ontvangt u nu een zelfde fotorolletje als u inlevert de verkoop van en particulier f DROGISTERIJ BOLMA HEEFT WEER WAT..;. lieden verspreide loten. Deze trekking is om half één door wethouder mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester. lijkheden voor etnische minderheden Bij de afgelopen vrijdag door mevrouw binnen onze samenleving. M. Woudenberg-Giphart gehouden De gemeentelijke overheid dient geen trekking vielen in de prijzen T. G. Prins, initiatieven te ontwikkelen om onder- Noordkadè 221 (oot/, fam. Vermeulen, wijsvormen op samenwerkingsbasis te Ereprijs 2, Boskoop (stoel), W. v. d. stimuleren omdat het eigene van de Vaart, Mozartlaan 41 (fiets). christelijke levensbeschouwing in deze onderwijsvormen niet voldoende ge waarborgd wordt. 9. Instelling van een gemeentelijke woningverdeelkommissie die het onder de woonruimteverordening val lende bestand huurwoningen via een zo objektief mogelijk (punten) sys teem verdeelt onder de woning zoekenden. 10. Mede in het kader van de nieuwe leegstandswet zorgt de gemeente ervoor dat de leegstand wordt te gengegaan. Hiertoe opent ze over leg oefent ze druk uit op de ver huurders van woningen (met name flats Tollenslaan, Peppelhorst, Wil genhorst). Zo nodig wordt tot vor dering overgegaan. 11. Tegengaan van woningwetwoningen huurwoningbezit. EMANCIPATIE 1. Het is van groot belang dat de Over de werkgelegenheid schrijft de PvdA in haar programma het vol gende: 1De werkgelegenheid vormt een van de hoekstenen van het gemeente- lijkbeleid. Maar tegelijkertijd moet dat beleid onderdeel zijn van een werkgelegenheidspolitiek in de regio Midden-Holland. Dit geldt met name voor' de arbeidsmarktpositie van vrouwen; ook zij hebben recht op een-^olwaardige plaats in het ar beidsproces, dit geldt evenzeer in tij den van ekonomische recessie. De ontwikkeling van de werkgele genheid zal niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief afgestemd moe ten worden op een evenwichtige regionale spreiding. De gemeente zal moeten streven naar duurzame werk gelegenheid die aansluit op de eko nomische struktuur, regionaal, pro vinciaal en landelijk. 2. De gemeente streeft naar de rea lisering op regionaal niveau van werkgelegenheidscentra van voldoen de omvang en verscheidenheid in ar beidsplaatsen. 3: Binnen haar mogelijkheden gaat zij streven naar eerlijker verdeling van werk. De mogelijkheid van deeltijdarbeid voor mannen en vrouwen moet wor den gestimuleerd. 4. Dé gemeente dient te streven naar een gemeenschappelijke regeling in regionaal verband om de tot stand gebrachte werkgelegenheidscentra te besturen. De uitgifte van grond op die terrei nen moet in erfpacht geschieden om een sociaal vestigingsbeleid mogelijk te maken. 5. De gemeente moet uitbreiding van bestaande bedrijvigheden positief benaderen. Ondanks de geringe mo gelijkheden tot het aantrekken van nieuwe arbeidsplaatsen zal daarbij terdege rekening gehouden worden met ruimtelijke en aspekten. 6. Het gemeentebestuur voert ten minste tweemaal per jaar overleg met plaatselijke werkgevers- en werk nemersorganisaties t.a.v. werkgele genheidsvraagstukken. 7. De gemeente maakt een jaar lijkse inventarisatie van de bestaan de werkgelegenheid in Waddinxveen. Er wordt tijdig overleg gevoerd en initiatieven ondernomen om af breuk van werkgelegenheid tegen te gaan. De gemeenteraad wordt jaarlijks d.m.v. een overzicht van de gemeentelijke werkgelegenheidsakti- viteiten op de hoogte gesteld. 8. B W nemen het initiatief tot het opstellen van een herstelplan voor de plaatselijke meubelindustrie. 9. B W gaan op korte termijn ini tiatieven ontwikkelen om in Wad dinxveen industrieterrein aan le kun nen bieden voor bedrijven die zich hier willen vestigen. 10. Het gemeentebestuur zal indus triële aktiviteiten weren die scha delijk zijn voor de belangen van de Derde Wereldlanden. RUIMTELIJKE ORDENING 1Uitgangspunt bij het bepalen van het beleid t.a.v. dë Ruimtelijke Ordening dient het streekplan te zijn, waarbij is bepaald dat Waddinxveen geen groeigemeente is, maar alleen bouwt voor eigen bewoners. 2. Hoge prioriteit wordt gegeven aan het gemeentelijke kernenbeleid (m.n. renovatie Brugcentrum en Dorpstraat). 3. Regionaal bezien werkt Waddinx veen aktief mee om het nog reste rende deel van het “groene hart” van Holland te behouden. De uit voering van het bestemmingsplan Zuidplas moet kritisch worden ge volgd. WONEN EN BOUWEN 1. Er dient een inventarisatie ge maakt te worden van karakteris tieke Waddinxveense gebouwen en plekjes, het beleid wordt erop ge richt deze te behouden. 2. In samenspraak met de bewoners van een buurt (buurtverbeterings- kommissie per buurt) wordt door de gemeente: voor oudere wijken een renovatie- én herstelplan voor de woningen en de woningorngeving opgesteld; een inventarisatie gemaakt van de straten die in aanmerking komen voor speelstraten (woonerf); geïnventariseerd waar groenvoorzie ning en speelplaatsen nog niet in voldoende rpate aanwezig zijn (trap veldjes, zandbakken, ruige terreinen, e.d.). 3. Het aandeel van betaalbare wonin gen bij nieuwbouw wordt verhoogd. 4. Bij het bouwen of verbouwen dan wel vernieuwen van woningen en ge bouwen wordt meer aandacht be steed aan: grote gezinnen, bejaarden en alleenstaanden. 5. De gemeente bevordert de stich ting van een algemeen verzorgings tehuis voor bejaarden. 6. Experimenten met andere woon vormen, bouwmaterialen (goedkoop en/of duurzaam) en goedkopere bouwmethoden worden gestimu leerd. 7. De speculatiebedingen zullen bij gesubsidieerde bouw, indien nodig, verder aangescherpt worden. 8. De bestaande woning- en woon behoeften worden continu geregis treerd en gepubliceerd. 4. Bij het opstellen van bestem mingsplannen worden de (aspirant) bewoners in de ontwerpfase aktief betrokken. Gebruikersorganisaties worden gehoord. 5. In bestemmingsplannen wordt zo veel mogelijk een centrale ontmoe tingsplaats (plein, gebouw) gepro- jekteerd. In bestemmingsplannen voor woon wijken wordt rekening gehouden met de vestiging van milieuvriendelijke (ambachtelijke) bedrijven. 6. Bij nieuwbouw wordt de hoogte van de bebouwing harmonieus op de omgeving afgestemd, bijvoorbeeld geen hoogbouw in laagbouwwijken. 7. Door een aktief aankoopbeleid dient de gemeente tijdens de voor bereiding van een bestemmingsplan zoveel mogelijk grond in eigendom te verwerven, waarna de grond in erfpacht wordt uitgegeven. 8. Bij een herziening van het streek plan dient het beleid erop gericht te zijn dat het veilingterrein als alge meen industrieterrein wordt aan vaard. 9. Een hoge prioriteit wordt toege kend aan de uitbreiding van met name het middengedeelte van het Gouwe Bos. 10. Aanleggen van rekreatieve fiets paden wordt gestimuleerd. 11De gemeente onderzoekt of in Waddinxveen voor wandelaars lande rijen opengesteld kunnen worden als doorgangsroute. ONDERWIJS Bij zijn onderwijsbeleid dient het ge meentebestuur ervan uit te gaan, dat het onderwijs erop gericht moet zijn de leer lingen de kennis, het inzicht en de vaar digheden te verschaffen, die nodig zijn voor de vervulling van de taak die ieder in de samenleving door God opgedragen krijgt, aldus de PCW. Het onderwijs moet gegeven worden onder eerbiedi ging van de Bijbel en van het gezag van de wettige overheid. Bij de komende integratie van het kleu ter- en lager onderwijs zullen de leerin houden geen ingrijpende wijzigingen mogen ondergaan. Wel zal voortduren de onderlinge afstemming van de leer programma's nodig zijn met het oog op de aansluiting op het voortgezet onder wijs. Omdat het onderwijs ten na,uwste sa menhangt met de opvoedingstaak van de ouders dient de overheid een zodanig onderwijsbeleid te voeren dat de ouders in de eerste plaats verantwoordelijk blij ven voor het doen geven van onderwijs. Daarom moet het gemeentebestuur de oprichting en instandhouding van bij zondere scholen, indien nodig ook in re gionaal velband, naar vermogen stimu leren. Het gemeentebestuur dient de verant woordelijkheid en de vrijheid van de besturen van bijzondere scholen te. re specteren ook in de benoeming van va kleerkrachten. het medegebruiken van gebouwen en terreinen voor het geven van de lessen lichamelijke opvoeding, bij de keuze van de schooladviesdienst UdNBM Roxen I

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 23