KONINGINNEDAG 1982 IN WADDINXVEEN Grote autocross I Popfestival op 30 april Programma Koninginnedag 30 april aan IJsermanweg Echt Hollands Werklozentheater RK Veulpoepers BV Trampoline- Extra aktiviteit voor tieners in 't Ketelhuis Het Weekblad feliciteert 1-Mei Kindertheater Oranjefeest in Zuidkade I Progressief Waddinxveen op 1 mei verenigd! Koninginne- feest Willem v. Oranje- school springen op Koninginnedag 30 April Zanger in De Schaapskooi Bibliotheek Kinderkoor De Zangvogels 30jaar Kinderspelen Wingerd De Sperwer Standwerkers- DANK U Straattheater Eerste plaats EHBO W veen concours op Weekmarkt Lions Kindermarkt HOND IN GOOT Herdenking gevallenen dinsdag 4 mei 1982 X 1 l i w 21.00 - 22.00 uur 1ste plaats, toch nog 'n leuk resultaat. 1 18.00 uur - zonsondergang Vlaggen halfstok 19.00 - 24.00 uur Regiopop in de Bonkelaar 19.45 - 19.59 uur Luiden van de klokken 20.00 - 20.02 uur Stilte 19.50 - 19.59 uur Kranslegging door burgemeester ge- 19.59 uur “Last Post”, uitgevoerd door hoorn blazer van muziekvereniging 20.05 uur Afsluiting plechtigheid met spelen en zingen van 1 couplet van het volks lied 20.02 - 20.05 uur Declamatie door de heer J.D. Geel W ADDINXVEEN - Zoals een ieder in middels al wel vernomen zal hebben uit de pers zal er op zaterdag een grootse 1- mei-manifestatie plaatsvinden in het so- ■aal-cultureel centrum de Bonkelaar aan de Beukenhoof 5 te Waddinxveen. Deze zal al beginnen in de nacht van 30 april op 1 mei met een optreden van het aktieorkest de Veulpoepers. Drie organisaties, te weten de P.S.P.de FrN.V. en het NIVON hebben de orga nisatie van deze manifestatie op zich ge- 19.50 - 19.59 uur Koraalmuziek verzorgd door muziek vereniging “Concordia” 11.00 - 12.00 uur Standwerkersconcours op het Kon. Wilhelminaplein 20.00 - 24.00 uur Oranjebal in wijkgebouw Zuid 13.00 - 17.00 uur Autocross wedstrijd op een terrein aan de IJsermanweg door de auto crossvereniging “Rang Papg” te Ou- dewater 06.00 - 11.00 uur Auto-oriëntatierit door de Gouwe Rijders 09.00 - 13.00 uur Feestmarkt op de Willem de Zwij- gerlaan Kindermarkt op de Juliana van Stol- berglaan, door de Lionsclub Muzikale opluistering door de Cor- mula’s 10.00 - 12.30 uur Kinderaktiviteiten (straattheater, kin derspelen op de Beukenhof) WADDINXVEEN De Sperwer van WADDINXVEEN-Tijdens de EHBO- wedstrijd die gehouden werd vorige week te Gouda wist Waddinxveen de eerste plaats te behalen. De leiders kon den 35 punten halen, waarvan Waddinx veen er 33 had. Voor de ploegen waren 90 punten te behalen. 1ste werd Wad dinxveen met 74 punten. Tweede plaats was voor Gouda met 66 punten. Derde Oudewater 65 punten. Zevenhuizen hhad de vierde plaats met 60 punten. Bleiswijk vijfde met 53 punten en als laatste eindigde Moordrecht met 41 pun ten. Nieuwerkerk a.d. IJssell was met de ploeg niet aanwezig. Dit seizoen heeft Waddinxveen een tweede plaats in Moordrecht gehaald, in Bleiswijk de derde plaats, Waddinxveen de eerste, Nieuwerkerk a.d. IJssel de WADDINXVEEN - Geslaagd aan de faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Rijksuniversiteit te Leiden voor het doc- toraal-examen Nederlands Recht Marga van Gemeren. wonende te Waddinx veen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 APRIL 1982 WADDINXVEEN - Voor de tweede maal organiseert gymnastiekvereni ging TOOS op de middag van Ko ninginnedag een sportinstuif. Deze keren zullen de deuren van sporthal “De Sniep” open staan voor iedereen die zich even wil uitleven op een par tijtje badminton of wat acrobatische toeren op een trampoline. Onder des kundige leiding kan men zelf nog eens proeven van de nog niet zo be kende tak van de gymnastieksport. De zaal is geopend van 15.00 tot 18.00 uur, er wordt gewerkt in blokken van een half uur, daardoor is het aan te bevelen van te voren kaartjes te halen voor het trampo linespringen wegens de beperkte ca paciteit, dat kan op de volgende adressen: mevr. Venvey, Noordeinde 70, Mej. M. Bonte, Vijverlaan 33 of ’s middags op Koninginnedag aan de zaal. De kaarten kosten f. 1,— per half uur per persoon. WADDINXVEEN - Op Koninginne dag wordt op het Alpherbrinkplein voor de jeugd van 4 tot 12 jaar een ouderwets gezellig Koninginnefeest georganiseerd. De initiatiefnemers, de familie’s Kortlever en Schans- sema over de opzet: “Met een klein hecht team enthousiaste wijkbewo ners organiseren wij dit feest helaas alleen voor de straten Alpherwete- ring en Alpherbrink. De financiële middelen zijn op dit moment niet toereikend om bet voor de gehele wijk te organiseren. Er zijn echter op dit moment al plannen om dit in 1983 wel te doen. WADDINXVEEN - Koninginnedag aanstaande is dè dag om naar de markt te gaan: door de marktkoop lieden zal er in samenwerking met de marktcommissie een standwerkers concours worden georganiseerd. Tien mensen die met verve proberen hun produkten te slijten, nemen deel aan dit concours, dat van 11.00 - 12.00 uur zal worden gehouden op het Ko ningin Wilhelminaplein. De jury die beslissen zal welke drie standwerkers een prijs verdienen voor hun inzet, bestaat uit mevrouw Lous Oosterbroek (wethouder ge meente Waddinxveen), de heer Jos Wagenaar (vice-voorzitter van de lan delijke marktkoopliedenorganisatie) en Joke Veerman-van der Leer (re dactielid jongerenblad Aktie). Omstreeks 12.00 uur zullen de prij zen worden uitgereikt door de jury. WADDINXVEEN - Op 30 april treedt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse de uit Rotterdam afkomstige zanger Peter Gros op. Peter Gros brengt het woord van God op zijn eigen, muzi kale manier met zang en gitaar. Door zijn tekst en muziek wil hij door laten klinken hoe het leven ge vuld kan zijn met o.a. God, liefde, relaties, genade, licht, waarheid en natuur. Zijn stijl varieert van rusti ge luisterliedjes (ballades) tot swin gende songs met hier en daar ruimte voor een vrolijke noot. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom in koffiebar De Schaaps kooi (naast de Brugkerk). Het op treden begint om 20.15 uur. ROB VAN DIJK Rob van Dijk 12 jaar9, lid van de brass band Voorwaarts is geslaagd voor diplo ma B op Althoorn. Hij behaalde 64 pun ten (gemiddeld 8). Het examen werd 24 april in Woerden afgenomen door de Stichting Overkoeppeling Nederlandse Muziek Organisaties. Hij werd opgeleid door Peter de Knegt van "Concordia" WADDINXVEEN - De openbare bibli otheek aan de J. van Stolberglaan, de Anne-Frank bibliotheek en de bibliobus zijn gesloten op vrijdag 30 aprildinsdag avond 4 mei en woensdag 5 mei. 20.30 - 21.30 uur Lampionne-optocht door Oostpol- derplan met een geluidswagen geor ganiseerd door Zuidkade 1-comité 19.45 uur Belangstellenden verzamelen zich bij het monument Stationsplein WADDINXVEEN Zondag 1 mei a.s. vindt er een kindertheater plaats in de Bonkelaar aan de Beukenhof 5 te Waddinxveen. Dit theater begint ’s middags om 14.00 uur en is be stemd voor kinderen in de leeftijds groep van ong. 6 tot 12 jaar. Het toneelgezelschap PLOK komt uit Den Haag naar Waddinxveen toe om de kinderen te komen vermaken. Dit toneelgezelschap heeft al vele geslaagde voorstellingen op haar naam staan. Van veel technieken ma ken zij gebruik. Zo moet je niet vreemd opkijken als plotseling het toneelspel overgaat naar een stuk film. De reacties van de kinderen zijn belangrijk voor het ver loop van het stuk. De kinderen kunnen als ze willen ak- tief bij het toneelspel betrokken worden. Het stuk duurt ongeveer 1 uur en 15 minuten en de kosten zijn slechts f. 1,50 per kind. Het is voor ieder kind zeker de moeite waard. Fakkeloptocht door de Bomenwijk met een geluidswagen georganiseerd door de speeltuinvereniging de Pad destoel nomen, terwijl de Bonkelaar heeft ge zorgd voor de coördinatie en de verdere uitwerking van het programma. Dat het beoogde doel van deze manifes tatie (de dag van de arbeid vieren met heel progressief Waddinxveen) nu al gesllaagd genoemd mag worden blijkt uit het feit dat behalve de PSP. FNV en NIVON o.a. ook de volgende organisa- ties/partijen aanwezig zullen zijn: Partij van de Arbeid, de VARA, de werkgroep Latijns-Amerika, de wereldwinkel, de CPN en het Indianenprojekt. Verder zullen er ook stands zijn van on der meer de NVSH, de kerngroep ont wikkelingssamenwerking (TOMA) en boekhandel Veldwijk met een keur aan progressieve kinderboeken. Progressief Waddinxveen is er trots op dat het mogelijkk is om zo breedschalig met elkaar de dag van de arbeid te mo gen beleven/vieren. Het programma be vat voor een ieder wel iets. Zoals ver meld begint er ’s nachts het concert van de Veulpoepers. Op 1-mei ’s middags om 2 uur komt het kindertoneelgezel- schap Plok met een theaterprogramma. Om 4 uur begint de mannifestatie met een optreden van de theaterconcert- groep Mooi Hard, terwijl ‘s avonds het stuk "Gered" zal worden gespeeld door het Werklozentheater uit Amsterdam. Deze eerste breedschalige 1-mei mani festatie woordt het begin van een jaren lange traditie in Waddinxveen: de dag van de arbeid, een dag om de handen in een te slaan en te bezinnen WADDINXVEEN - De Lions Club Waddinxveen organiseert op 30 april voor de derde maal een kindermarkt waarvan de opbrengst bestemd is voor de S.O.S.-kinderdorpen. In te genstelling tot voorgaande jaren toen dit evenement plaatsvond op Bevrij dingsdag en het parkeerterrein De Beukenhof de plaats van samenkomst was, wordt de kindermarkt ditmaal op Koninginnedag 30 april gehouden. Aantrekkelijk is dat de kinder markt tegelijk met de weekmarkt wordt gehouden, vrijdagmorgen van 9 tot één uur ’s middags. Flet ge meentebestuur stelt voor de Lions Kindermarkt een gedeelte van de Ju liana van Stolberglaan ter beschik king. De Lions Club Waddinxveen heeft via de schoolhoofden alle Waddinx- veense scholen aangeschreven. Kinde ren kunnen in groepen maar ook individueel een plaatsje op de markt krijgen waar zij allerlei activiteiten kunnen ontplooien ten behoeve van de school, vereniging maar ook voor hen zelf. Enkele kramen worden door de Lions Club bemand, de op brengst is bestemd voor de S.O.S.- kinderdorpen. Kinderen die om een of andere reden, bijvoorbeeld omdat zij niet naar een Waddinxveense school gaan, geen inschrijvingsformu lier hebben kunnen bemachtigen, kunnen dit alsnog halen bij de vol gende adressen: Th.G. Blom,J.Cats- laan 1D. van Doom, Prins Bern- hardlaan 5 en B. v.d. Toom, Weide- zoom 80. De inschrijving staat open voor kinderen van 6 tot 15 jaar, er zijn geen kosten aan de deelname verbonden. m. per mi- het heuglijke feit Zangvogels” een 18.00 - 20.30 uur Concert in de Ontmoetingskerk door Vox Jubilans en het koor “Meeting” ■WVDDINXVEEN 30 jaar gele- ■den is, in het voorjaar van 1952, het ■kinderkoor “De Zangvogels” opge- ■richt. Reeds toen nam het koorle- ■ven in Waddinxveen een belangrijke ■plaats in. Het koor van de Hervorm- ■de gemeente “Vox Jubilans” genoot ■al landelijke bekendheid. Een kinder- koor kende men echter niet, terwijl er toch behoefte aan bleek te be- staan. Reden voor een aantal initia- tiefneemsters om de mogelijkheden te onderzoeken. Als jongste telg werd dit kinderkoor gebracht onder de veran two ordelijk- heid van het bestuur van Vox Jubi- lans. Het koor dat diverse dirigen- ten heeft gehad, t.w. de heren D. Klip, M. Egberts, J. v. Mourik en H. “rinkhorst, staat thans onder leiding 'an de heer A.C. Jongejan. Het koor 'vordt ook steeds ter zijde gestaan door een aantal leidsters, die de zorgen op zich nemen van organi- satorische aard. JOver het algemeen heeft het nimmer gebrek aan belangstelling van het aan- kl leden gehad. Ook thans staan cir- WADDINXVEEN - Op vrijdag 30 april van 20.00 tot 22.00 uur is er in ’t Ketelhuis aan de Busken Huët- laan 94a een extra tieneractiviteit Om 20.00 uur is er een spel inloop tot 21.00 uur, daarna disco met Hans v. Oort achter de knoppen. De kosten voor deze avond zijn f. 1,— Alle tieners van 12/15 jaar zijn wel kom. Uitslag van P.V. konkours Strom- beek. Afstand 125 km. In konkours 533 duiven. Gelost om 9 uur. Snel heid eerste duif 1040 nuut, laatste duif 957 m. J. Jansen 1-23-46-63-82-90-128, D. Degenhardt 2-5, M. Verbeek 3-59, M. Tollenaar 4-7-3043-53-81-108-1 16, vierde plaats en alls afsluiter in Gouda de j. Koren 6-32-57-67-71-97-1O5-126- 1ste plaats, toch nog 'n leuk resultaat. 131, v. Vliet-Dijkstra 8-22-31-61-92- I--- 101, A. Hofman 9-18-36, W. Metse laar 10-15-26-78-87-94, J.W. Sekeris 11-37, Smit-Troost 12-20-48-49-50 52-74-125, H. Metselaar 13-21-29-35- 40-44-88-91-99-102-112-115-119, Toor en Zn. 14-28-33-47-58-68-72- 75-80-84, D. Heeren 16-17-19-42-51- 56-60-66-73-85-107-118-123, W. Breedijk Sr. 24-27-104-110-130, Mevr. Toor 25-62-70-76-111, C.A. Bode 34-69, C. Hofman 38-120, N. Hoogerdijk 39-45-55-77-79-109, H. Vink 41-95-103-122, Mevr. Janmaat 54-64-83, P. Bonefaas 65-127, de Kok-Bijmans 86-93-96-1 13-132, F. Rip 89-129, Twigt en Zn. 98, Mevr. Versloot 100-114-117-121-124, 11. v. Dijk 106, D. Oskam 133. WADDINXVEEN - Ook dit jaar vinden er in De Bonkelaar vele acti viteiten plaats voor kinderen. Bij mooi weer wordt het programma buiten gehouden, bij slecht weer binnen. De volgende activiteiten vinden er die dag plaats: Van 10.00 tot 12.30 uur is er een straatheater. Dit Gouds theaterduo “Popperop” treed 3x een half uur op. Het programma is zowel voor jong en oud. Entree is gratis. Vanuit het straattheater worden een 3-tal onderwerpen gekozen, die de kinderen kunnen gebruiken om er - een straattekening van te maken (bij slecht weer een muurtekening). Verder staan er vanaf 10.00 tot 10.30 uur, tien grote tafels klaar, waar onder leiding de volgende ac tiviteiten gedaan kunnen worden: 1. Maak je eigen poster 2. Werken met metaalfolie (mozaïek) 3. Pottenbakken 4. Ecoline blazen 5. Reliëf tekenen 6. Sieraden maken 7. Figuur zagen 8. Poppen maken 9. Werken met brooddeeg 10. Macramé Alle activiteiten van die ochtend zijn geheel gratis. Ieder wie zin heeft is van harte welkom. WADDINXVEEN - Voor de Wil lem van Oranjeschool en kleuter school Kruimeltje betekent 30 april een jaarlijks terugkerend spelletjes- festijn voor jong en oud! Het feest zal om ca. 9 uur aanvangen met het gezamenlijk zingen van het Wilhel mus, gevolgd door volksdansen, uit gevoerd door alle leerlingen. Hierna zullen de festiviteiten worden voort gezet met sjoelen, ballen gooien, zak- lopen, balonnenrace en dergelijke, terwijl ook het Rad van Avontuur niet zal ontbreken. Indien de weergo den mee willen werken zal een kopje koffie op een heus terras mét de tra ditionele pannekoek zeker best sma ken! 19.30 - 23.30 uur Bingo voor ouderen in het Anne Frankcentrum georganiseerd door het centrum 21.00 - 22.00 uur Lampionne-optocht door Groens- waard met de Cormula’s georgani seerd door het Wingerdcomité 13.30 - 17.00 uur Kinderspelen: in de Bomenwijk (De Paddestoel) in wijk Zuid (Zonnig Zuid) in Groenswaard 3 (Wingerd-comité) in Oostpolderplan (Zuidkade 1-co mité) in de Zeeheldenbuurt (speeltuinver. de Overkant) volgd door krans- en bloemlegging door deputaties en bevolking WADDINXVEEN - Er is een gran dioos popfestival op vrijdag 30 april in De Bonkelaar. De jongerengroep van De Bonkelaar organiseert weer één van hun inmiddens welbekende popfestivals. Op dit festival, dat een bijzonder karakter heeft, zullen na melijk vier groepen optreden, de eerste 3 daarvan zullen regionale bands zijn die bij veel mensen al in druk gemaakt hebben op voorgaan de festivals. De eerste groep die nl. op zal treden is de Blues Bring Orgasm Band. Na deze bluesgroep is het tijd voor wat melodieuzere klanken uit de toet sen getoverd door de van het Polen popfestival bekende groep The Lady. Deze groep, die aanstekelijke dans muziek weet te maken met goede (meerstemmige) vocalen, zal vanaf ongeveer 20.30 uur spelen tot 21.30 uur. Deze jongens die hun materiaal nog maar kort aan het pu- blike voorleggen weet een uur lang te boeien, zeker onder de bezielende leiding van de voorzanger van het ge zelschap, Jhim van Bemmel. Buiten Jhim (die ook de snaren van de gi taar bewerkt) bestaat De Lady uit André de Wilde - basgitaar, sax en zang, Jos Lindthout op de toetsen en de drums. Men gaat daarna op dezelfde melodi euze voet verder want na De Lady is het de beurt aan de sprankelende formatie Spunk ’n Queasy. Deze Al- phense formatie maakt stevige sym- phonische muziek die (zo is op het vorige festival gebleken) zéér dans baar is. De groep weet ook goed weg met rustige stuwende ballads. De va riërende Engelse teksten worden zuiver en goed gebracht. De groep maakt gebruik van veel meerstem mige vocalen met uitzondering van drummer Ben Houdijk, zoals hij zelf zegt: “Gelukkig hoef ik niet te zingen”. De groep bestaat verder uit op gi taar Leon “Serge” de Haan, op piano orgel Bas Westerweel en op de bas gitaar Donald Hagenaars. Na dit geweld is het tijd voor het klapstuk van dit popfestival en wel om 24.00 uur (1 mei - dag van de arbeid) het optreden van het Bra bants aktieorkest RK Veulpoepers BV. Het popfestival op Koninginnedag (vrijdag 30 april a.s.) begint ’s avonds om 18.00 uur en duurt tot 24.00 uur. Het optreden van de Veul poepers begint om 24.00 uur en zal duren tot ongeveer 02.00 uur ’s nachts. De entree voor het popfes tival bedraagt f. 7,50. Dit toegangs bewijs is tevens geldig voor het bij wonen en meeswingen van het nacht- concert van de Veulpoepers. In ver band met de te verwachten toe loop is er voorverkoop van kaarten, en wel vanaf maandag 26 april WADDINXVEEN - Aan de IJser manweg achter de voetbalvelden wordt op de middag van Koningin nedag een grootse autocross geor ganiseerd waar ca. 100 deelnemers aan de start zullen verschijnen die te verdelen zijn in de klassen 4 ci linders onder de 1600 cc (4 groe pen) 4 cilinders boven de 1600 cc (2 groepen) en de 8 cilinders en stockkarren. Alle groepen komen drie maal aan de start waarna via de puntentelling de finalisten bekend worden; zij strijden dan om de hoogste eer en de wisselbekers van o.a. Stoof ban den uit Kamerik, Kees de Leeuw Evenementverzorging te Kamerik en Café-Restaurant De Kwakel uit Pols broek. Als slotstuk is er dan nog een spectaculaire afvalrace waarbij alles wat nog rijdt aan de start verschijnt. Volgens coureurs van de Oudewa- terse autocrossvereniging Rang Pang, zoals Martien van Eijk die voor Bak ker meubelen rijdt, Piet van Dijk uit Woerden en Henk Oppelaar uit Ter Aar zal er bijzonder snel gereden worden daar het terrein zeer gunstig is, en alle coureurs weer met een snelle auto aan de start verschijnen daar er de wintermaanden weer drif tig gesleuteld is. De aanvang is 13.00 uur en er is ruime parkeergelegen heid aanwezig. iedere dag tussen 14.00 en 17.00 uur in De Bonkelaar, Beukenhof 5 te Waddinxveen. Voor telefonische informatie kunt U bellen: 01828- 7272. WADDINXVEEN - Voor de 6e keer staan er op het terrein aan de Win gerd op 30 april diverse spelen opgesteld voor de kinderen. Ook dit jaar is er een scheiding tussen de klei ne en de grotere kinderen. Voor de kleinste is het mogelijk deel te nemen aan: Paardenrace - Boomversieren - Hondenspel - Knikkerspel - Weeg- schaalspel. Voor de grotere: Zaklopen - Lang laufen - Zakslaan - Touwtrekken - Korfbal - Portretgooien - Skippy- balrace - Puzzelspel. Na beëindiging kan men tegen in levering van de gestempelde kaart een traktatie in ontvangst nemen. Ook dit jaar worden de deelnemers kaarten weer vertstrekt op het ter rein. Voor de toeschouwers staat het rad van avontuur weer te draai en, er is steeds verse koffie, ook de warme worstkraam is aanwezig. Er is een fraaie kraam ingericht met “feestartikelen”, waar ook de lam pions worden verkocht voor de grote optocht die ’s avonds om 21.00 uur van start gaat. Voor de leukste ver klede kinderen is er met dit gebeu ren ook nog een prijsje te verdienen. Voorop gegaan door de korpsen “Concordia” en de “Cormula’s” zal de volgende route worden gelopen: Speelweide Wingerd Weidezoom Klaverveld Zuringveld Groenezoom Groensvoorde links af Beethovenlaan Peter Zuidlaan via Anne Frank-centrum Joh. Postlaan Chopin laan Beethovenlaan Peuleyen Wadde Weidezoomspeelweide Win gerd einde optocht! Dit alles kwam tot stand in samen werking met: Formido bouwmarkt, Winkelcentrum “Groensvoorde”, Bakker meubelen, De Bas speelgoed, bloemisterij Maap Groenendijk, be woners Groenswaard 2 en 3 en ge meente Waddinxveen. Aanvang der spelen 13.00 uur. ca 100 leden ingeschreven en dat in een tijd waarin het verenigingsleven veelal met moeilijkheden te kampen heeft. Ter herdenking aan organiseert “De groot kinderkoorconcert op vrijdag 30 april a.s. Hieraan wordt tevens medewerking verleent door de vol gende kinderkoren: “Jong Sursum Corda uit Gouda ol.v. Ineke van der Gouwe-Vogel, “Ridderkerk” uit Ridderkerk o.l.v. Jennifer van der Hoek, “Jong Geluid” uit Waddinx veen o.l.v. Weiny Hornes. Orgel: Pieter Stolk. Piano: Peter Eilander. De uitvoering wordt gegeven in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor de, aanvang 19.15 uur. Het tijdstip is zodanig gekozen, dat activiteiten die later op die avond plaatsvinden, door een ieder kan worden bijgewoond. Programma’s, tevens bewijs van toe gang, a f. 3,50 zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Burger, Dorpstraat 39 en Woninginrichting Kooijman, Pas sage De opzet van het feest is om het een gezellig intiem karakter te ge ven. Het pleintje leent zich hier uitstekend voor. Banketbakkerij v.d. Berg stelt belangeloos diverse kramen en koffiezet-apparatuur beschikbaar. Dus, hebben de ouders het koud... een kopje koffie is bij ons betaal baar. Vermeldenswaard is hierbij nog dat wij voor de organisatie van de Gemeente f. 300,— subsidie hebben ontvangen.” “Het programma voor de kinderen is afgestemd op die echte ouderwetse spelletjes, die gehouden werden zo net na de oorlog. Wij noemen bij voorbeeld: Koekhappen, zaklopen, ringsteken op de step, aardappel- race, slalom met hoepel, e.d. In to taal zo’n 16 spelen, onderverdeeld in 3 leeftijdsgroepen.” “Aan de spelletjes zijn bijzonder leu ke prijzen verbonden. Dit hebben wij mede kunnen realiseren door de bijdrage van de ouders en niet in de laatste plaats door de fantas tische bijdragen van DHZ en Speel goedzaak De Bas en de winkeliers- organisatie “De Passage”. Voor ieder deelnemend kind hebben wij dan ook een prijsje beschikbaar”. Aanvang van de festiviteiten: 13.30 uur. Tot besluit van deze middag wordt er ’s avonds een grote lampionne- optocht gehouden. Deze optocht, die georganiseerd wordt voor alle kin deren in de wijk, wordt muzikaal omlijst door Audicom (v.d. Berg). De route is nog een verrassing. Het start punt is: Het Alpherbrinkplein om 8.30 uur. Lampionnen met kaars en stokje zijn ter plaatse verkrijgbaar vanaf kwart voor acht. i «f

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 31