Van 94 kandidaat-raadsleden en vrouw en broers op zelfde lijst? m een mei Dode (63) bij autobotsing op rijksweg A 12 Kan dat: vriend en vriendin, man Voorwaarts op dreef zij’n er slechts 17 een vrouw vol Trefpunt Politieke forumavond op 24 CDA heeft van de 7 partijen langste lijst met namen MEUBELEN Vermako Outinord BV Opnieuw georganiseerd door Weekblad voor Waddinxveen Staringlaan 10, Waddinxveen Uitsluiting lidmaatschap gemeenteraad bestaat nog 7 LIJSTEN 94 NAMEN VERMAKO MEUBELEN Jubilea bij brass- en showband Sjoerd, Bep, Arie, Hans, Sylvia, Ineke, Wim, Jaap, Sietze, Lex, Arjan WADDINXVEEN - Wie de kandidaten lijsten van de aan de Waddinxveense ge meenteraadsverkiezingen deelnemende partijen nauwkeurig bekijkt ziet daarop ook de namen van mensen staan die el kaar zeer goed kennen, met elkaar ge trouwd zijn, een beroep uitoefenen dat zij bij een raadslidmaatschap zullen moe ten opgeven en die te jong zijn om ge meenteraadslid te kunnen worden. DANK U POLITIENIEUWS WADDINXVEEN HOND IN GOOT le) W addinxveen/Sjaak Noteboom}. NATUURLIJK EERST KIJKEN BIJ KLASSIEKE EN MODERNE MEI BELEN VAN KLASSE WAAR KWALITEIT EN VAKMANSCHAP HAND IN HAND GAAN I 10.J.J. Kok (Jan) ziging evenmin de laatste geweest zal zijn. WADDINXVEEN - Bij een het Gouwe-aquaduct, viel te bctreqrcn. Het onget„l veen/Gouda omstreeKS oorzaak van dat zes’ mensen gewond raakten, van wie er drie I 2. G. Blom moesten worden opgenomen in een Gouds ziekenhuis. I 7. J. Hak WADDINXVEEN Bij de wet van 12 maart 1958 is de gemeen teweg op het stuk der incomptabiliteiten gewijzigd. Dat zijn be trekkingen, die onverenigbaar zijn met het lidmaatschap van de gemeenteraad. Het is niet de eerste maal, dat de gemeentewet op dit punt gewijzigd is. En te voorspellen valt, dat de jongste wij- autobotsing op rijksweg A 12, vlakbij vorige week donderdagnacht een dode ;eval ter hoogte van de afslag naar Waddinx- vijf minuten voor één was er ook de VENTEN ZONDER VERGUNNING ar- De brass- en showband Voorwaarts in actie. (Foto: Weekblad voor t L door SJOERD VEERMAN SAMEN WONEN WADDINXVEEN leger blijven. Het als collega’s zit- A GPV, lijst 7 1. J. Knol 2. T.J.de Vries 3. R.G. van der Laan 4. A. Nederveen 5. W. Griffioen staat? Het antwoord op deze vraag luidt, dat beslissend is het ogenblik, waarop omtrent de toelating wordt besloten. Een onverenigbare betrek king is geen beletsel tot een benoe ming tot raadslid, maar wel vooreen optreden als zodanig. Aangezien sinds de wet van 1 maart houdt. De eerste maal was daarvan sprake op maandagavond 22 mei 1978, eveneens in het AF-cehtrum. 9. J. Oudshoom (Jaap) 10. S. Oudshoom (Sietze) 11. A. den Hertog (Arjan) •«- - - 'jn - a. Het CDA beschikt dus over de mees te kandidaten (23), gevolgd door de Protestantse Combinatie Waddinx veen, waarin de Staatkundig Gere formeerde Partij, de Hervormde Kies vereniging en de Reformatorische Politieke Federatie samenwerken (20 Dit betekent dat op de kandidaten lijst heel goed de naam van een ge meente-ambtenaar kan staan en dat bij eventuele verkiezing hij of zij op 7 september aanstaande geen ambte naar meer zal kunnen zijn. De kan didaat voor de gemeenteraad weet derhalve dat hij bij een eventuele verkiezing zijn beroep zal moeten opgeven. De wet is hard! WADDINXVEEN De ongeveer 14.600 stemgerechtigde Waddinxve- ners hebben op woensdag 2 juni 1982 - de dag van de gemeenteraads verkiezingen - keus uit 7 politieke partijen en 94 kandidaten. Van die 94 kandidaten behoren er 17 tot het vrouwelijk geslacht. D’66, lijst 5 1. H.P. Barth (Hans) 2. H. Malestein (Joep) 3. H. Breimer (Henk) 4. V.C.S. Krauwer (Vincent) 5. P. de Vries (Peter) 6. J. Sikkel (Jeroen) 7. J.W. Koorengevel (Jan) I 8. C.E. Bokma-Breeuwer (Tineke) 9. S. Barth-van den Hondel (Sylvia) 11B.J. Jonker (Dinie) Partij (PSP), lijst 6 met 11 kandida ten en Paul H. van Gessel (29) als lijstaanvoerder en Gereformeerd Poli tiek Verbond (GPV), lijst 7 met 5 kandidaten en Co Knol (59) als lijstaanvoerder. ting nemen in de raad door militai ren van verschillende rang achtte men ongewenst. Tenslotte zou het raadslid, tevens beroepsmilitair, niet voldoende onafhankelijk zijn, omdat een militair te allen tijde overge plaatst of opgeroepen kan worden. Al deze bezwaren schijnen thans als sneeuw voor de zon te zijn verdwe nen. De nieuwe wet heeft voor be roepsmilitairen de weg tot de raad vrijgemaakt zonder dat daartegen ook maar een bezwaar werd gehoord. (49) als lijstaanvoerder; Partij van de Arbeid (PvdA), lijst 2 met 12 kandi daten en Anne FI. van Gent (56) als lijstaanvoerder; Protestantse Combi natie Waddinxveen (PCW), lijst 3 met 20 kandidaten en Dick Uitbeijerse (63) als lijstaanvoerder; Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD), lijst 4 met 12 kandidaten en Lous Oosterbroek-Waagmeester (51) als lijstaanvoerder; Democraten 1966 (D’66), lijst 5 met 11 kandidaten en Hans P. Barth (bijna 48) als lijst aanvoerder; Pacifistisch Socialistische Kan dat allemaal? Hoe zit dat precies met de uitsluiting van het lidmaatschap van de gemeenteraad in elkaar. In bijgaand artikel wordt dat haarlijn beschreven door Sjoerd Veerman, kandidaat-gemeenteraadslid voor het CDA en ambtenaar ter gemeen tesecretarie in Waddinxveen. Nog ouder dan de angst voor ver menging van functies was de angst dat de gemeenteraden één familie aangelegenheid werd, Artikel 23 van de gemeentewet verbiedt derhalve bloedverwantschap of zwagerschap in de eerste of tweede graad of huwe- Wanneer we de Waddinxveense situ atie bekijken, schijnen daar nogal wat zaken in strijd met de wet te zijn. Op lijst 1 (CDA) voor de gemeente raadsverkiezingen staat een gemeen telijk ambtenaar, terwijl bij D’66 een echtpaar op de kandidatenlijst staat. Is dit in strijd met de wet? Om met het laatste te beginnen: als raadsle- den/familieleden tegelijkertijd wor den gekozen, bijvoorbeeld Hans en Sylvia Barth, beslist bij toelating het lot wie van hen raadslid wordt. Het reglement van orde voor de vergade ringen van de raad bevat daarvoor geen regeling en derhalve is het aan de raad zelf vast te stellen op welke standigheden het nummer Othello kwam te vervallen. Dat was jammer want het programma werd daardoor wat eenzijdig; licht populair en een groot serieus werk ontbrak uitgezon derd Deep Harmony misschien. Niettemin werd er zeer goed gespeeld en behoudens enkele onzuiverheden en ongelijke inzetten heeft de brass band een zeer goede indruk achter gelaten. Heel mooi was ook Chant Hindou met prachtige hoomsolo van de jeugdige Rob van Dijk. Voorwaarts zou Voorwaarts niet zijn als er ook geen jubilea te vermel den viel. Dat waren deze avond Perry Theussen en Sjaak Stubbe die beiden 12 1/2 jaar lid van de drumband waren. Door een vertegenwoordiger van de Algemene Unie van Muziek verenigingen (ANUM) werd hun een insigne opgespeld en uit handen van de voorzitter ontvingen zij en hun echtgenotes nog enkele cadeau’s. Al met al een prima geslaagde avond. VVD, lijst 4 1 1. L.M. Oosterbroek-Waagmeester 2. K.W.Th. van Soest i 3. J.B. Borger I 4. K.A. Warmenhoven 15. W.H.J.M. Wientjens 16. J. van den Berg 7. T. Ververs 8. C.J.Th. Spoor-Vogelaar 9. F.H. de Ruijter 10. C.H. Boer 11T.F.C. Henning 12. R.A. de Man WADDINXVEEN/GOUDA - Uit een mededeling van het handelsregister van de Kamer van Koophandel en 1 abrieken voor Midden-Holland blijkt dat bij Outinord-Nederland BV zijn uitgetreden als commissaris J. Pa ris te Route, de Lille en G. Blondé te La Frette sur Reine. De titel van procuratiehouder F. Wildeman te Ha- zerswoude is gewijzigd in adjunct- directeur. Tot procuratiehouder is benoemd R.G. van der Laan te Wad dinxveen. PSP, lijst 6 1. P.H. van Gessel (Paul) 2. C.T.B. van der Meulen (Ineke) 3. W.L.M. van Breemen (Wim) 4. Frida M. Winklaar 5. H. ten Zijthoff (Henry) 6. W. Weernekers (Ineke) 7. A.J. Diks (Lex) 8. A.P.C.D. Timmermans (Adriënm De politieke partijen die aan de ko mende gemeenteraadsverkiezingen meedoen zijn Christen-Democra- tisch Appèl (CDA), lijst 1 met 23 kandidaten en Paul F.J. van Schie 1946 is komen vast te staan dat het raadlidmaatschap begint op het tijd stip, waarop tot toelating als lid is besloten, is dat ogenblik doorslag gevend. Hierover bestaat één uitzon dering voor periodieke verkiezingen voor nieuw-komende raadsleden. Het kan gebeuren dat de raad terecht besluit tot niet-toelating wegens het op dat tijdstip bekleden van een on verenigbare betrekking door de be noemde en dat Gedeputeerde Staten in beroep uitspraak doende, de toe lating bevelen. Indien op het ogen blik van hun uitspraak het beletsel verdwenen is c.q. zekerheid bestaat dat op de eerste dinsdag van septem ber dat beletsel zal zijn verdwenen. Zo beslisten GS van Zuid Holland op 12 juli 1949: “Apellant is terecht als raadslid toegelaten, omdat hij op de eerste dinsdag van september 1949 niet meer met het raadslidmaatschap onverenigbare betrekking zal bekle den.” PvdA, lijst 2 1. A.H. van Gent (Anne) 2. M. Boere (Marie) 3. A. Vermeij (Bep) 4. M. Kraaijestein (Martin) 5. D. Lont (Dirk) 6. Ch.A.A. Wijnen (Charles) 7. J.B. Bonsel-Snelleman (Jettie) 8. Ch. van den Berg-Bouman (Lottie) 9. M. Roeleveld (Marianne) 10. M.J. Spaans (Thijs) 11. A. Slinger (Arie) 12. R.J. Jenner (Bertus) CDA, lijst 1 I 1. P.F.J. van Schie 13. C. Dijkshoorn I 4.J.A. Hielema I 5. H.J. Groenendijk-Bemard I 6. H.H. Heller I 7. G. van den Berg 8. Th.M.B. Gerts (Dorenda) I 9. Th.B. Mourits 10. A.M. Paar-de Vries I 11. J. Stegeman-den Engelse I 12. S.J. Veerman 13. LJ. Bloem I 14. W. Waterreus 115. W. Huijzers I 16. T. Kraaijenbrink I 17. EJ. van Beek jr. 18. A. Lafeber 19. D. Westerduin I 20. H. Kalfsbeek 21. F.M. Berghoef I 22. G.M. Dubois 23. S. Zuidam bestuurders werden bloedproeven ge nomen. Een derde automobilist kreeg een bloedproef. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden door de Waddinxveense rijkspolitie een perso nenauto en twee bromfietsen uit het verkeer genomen. Bij technisch on derzoek bleek, dat de personenauto en een bromfiets diverse technische gebreken vertoonden. De andere bromfiets werd inbeslaggenomen,, daar hiermede onverzekerd werd ge reden. Terzake diverse technische gebreken werden 5 verkeersdeelnemers be keurd en 4 bestuurders werden pro- ces-verbaal aangezegd in verband met defecte verlichting. VERNIELING Een auto, welke nabij de Henegou- werweg stond geparkeerd, werd aan de rechter- en aan de achterzijde met rode verf bespoten. Op vrijdag 23 april werd ontdekt, dat een fiets, welke bij de bibliotheek was neergezet, was vermield. Onder meer werden de remblokjes van de ze fiets ontvreemd. AANRIJDINGEN Op dinsdag 20 april werd, vermoede lijk op de Johannes Postlaan, een per sonenauto aangereden, waarbij het gehele rechterachterportier werd ver nield. De veroorzakende bestuurder van het ongeval heeft zich tot op he den niet bekend gemaakt. Dezelfde dag omstreeks 20.40 uur werd op een langs de Peuleyen ge legen parkeerstrook een personen auto aangereden. Een attente oogge tuige noteerde het kenteken van de bestuurster, die het ongeval ver oorzaakte. Na het ongeval was deze bestuurster, zonder haar identiteit bekend te maken, doorgereden. Aan de hand van het opgenomen kente ken wist de politie deze bestuurster te achterhalen. Op donderdag 22 april omstreeks 13.10 uur vond er op de kruising Julianastraat/Stationsstraat een aan rijding plaats tussen een automobi list en een fietser. Het niet verle nen van voorrang was de oorzaak van het ongeval Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Lichte materiële schade was het gevolg. Op vrijdag 23 april vond nog een aan rijding plaats tussen een automobi list en een fietser op de Kanaalstraat. De fietser stak onverwachts over naar links en werd door de auto geschept. Op dezelfde dag werd door een auto mobilist gemeld, dat hij op de Dorp straat een lantaarnpaal had omver ge reden. De auto raakte licht be schadigd. WADDINXVEEN - “Voor hetgeen wij u vanavond laten horen en zien zijn we maanden bezig geweest met instuderen”, zei voorzitter Hans La Grand vrijdagavond in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw Het Tref punt op de jaarlijkse uitvoering van de brass- en showband Voorwaarts. Dat dit vele werk niet voor niets is geweest bleek tijdens de perfect ge organiseerde avond, die een volle bak betekende. Hoewel vele malen van toneel gewisseld moest worden liep alles gesmeerd, waren er geen el lenlange pauze’s en werd in vlot tem po een prachtig programma afge werkt. De avond begon met een koperen- semble o.l.v. J. Veenstra. Dit ensem ble, dat vorig jaar nogal teleurstel de, was nu goed op dreef. Met een prachtige evenwichtige klankverhou ding werd uitstekend en met overga ve gemusiceerd. Vervolgens kwam de showband voor tegen (le en 9e plaats), staan Ineke van der Meulen (32) en haar vriend Wim van Breemen (46) op de 2e en 3e plaats van de PSP-lijst, bezetten op dezelfde lijst de broers Jaap (24) en Sietze Oudshoom (26) de 9e en 10e plaats en komen we er ook de deze zomer 18 jaar wordende Lex Diks (7e plaats) en de dan 19 jaar wor dende Arjan den Hertog (11e plaats) tegen. PCW, lijst 3 1. D. Uitbeijerse 2. J. Havenaar 3. A. van Doorn 4. ir. T. Drost I 5. K. Senneker 6. H. Huizer 8. B. van der Roest I 9. F.M.B. van den Bosch 10. J. Neele 11. J. Rooker I 12. C. de Bas 13. J.W. van de Werken 14. Joh. Tanis 15. L.D. Burger 16. C. van der Vlist I 17. H. Graafland B 18. L. Lamens I 19. G. den Dekker I 20. H.M. Molenaar I WADDINXVEEN - Aan de gemeen teraadsverkiezingen in Waddinxveen nemen op woensdag 2 juni 1982 ze ven politieke partijen deel. Op de kandidatenlijsten van die partijen staan de namen van 94 Waddinxve- I ners. Daarna kwamen de drumband en blazersgroep, goed in de hand gehou den door Perry Theussen. Vooral Happy Brasil van J. Last werd door het publiek erg gewaardeerd. En ver der traden op de leerling-majoretten met een heel aardige diso-dans op het bekende “Making your mind up” en nog een keer de “gevorderde” ma- joretten, maar nu als dansgroep. Na de pauze was de beurt ajtn de brassband van Voorwaarts. Hét ge zegde gaat dat programma’s er zijn om gewijzigd te worden en Voor waarts wilde daarop geen uitzonde ring maken, want voorzitter Hans La Grand kondigde aan dat door om- kandidaten). Het GPV, dat in de af gelopen vier jaar samenwerkte met SGP en HKV, beschikt over het min ste aantal kandidaten: 5. de Partij van de Arbeid (lijst 2), Dick Uitbeijerse van de nieuwe com binatie PCW (Protestantse Combina tie Waddinxveen, gevormd door SGP, Hervormde Kiesvereniging en RPF, lijst 3), Lous M. Oosterbroek- Waagmeester van de VVD (lijst 4), Hans P. Barth van D’66 (lijst 5), Paul EL van Gessel van de PSP (lijst 6) en Co Knol van het Gereformeerd Po litiek Verbond (lijst 7). DISCUSSIE Dit zevental zal op de maandagavond 24 mei te houden politieke forum avond - negen dagen voor de ver- kiezingen - informatie geven over de eigen partijprogramma’s voor de ko mende vier jaar (1982-1986) en dis cussiëren met de aanwezigen in de grote zaal van het Anne Frank- centrum. Het politieke forum wordt voorgezeten door de Waddinxveense journalist Bert J. Woudenberg, hoofdredacteur van het Weekblad voor Waddinxveen. De in het forum vertegenwoordigde politieke partijen krijgen volop gelegenheid voor het maken van propaganda in het AF- centrum. Het is voor de tweede keer dat onze krant een politieke forumavond lijk tussen de burgemeester en de le den van de raad en tussen de leden van de raad onderling. Dus vader en zoon kunnen derhalve niet beide tegelijk in de gemeente raad zitting hebben. Ook echtgeno ten kunnen niet tegelijk in de ge meenteraad zitting hebben. Dit geldt niet voor mensen die samenwonen. Zwagerschap of aanverwantschap is de betrekking, die ontstaat door aan- huwelijking, tussen de ene der echt genoten en de bloedverwanten van de andere. De wet zegt dat bloedverwant schap en zwagerschap niet mag be staan, derhalve volgt dat geen toela ting kan worden toegestaan aan iemand die een verboden graad van zwagerschap of bloedverwantschap zou maken, tenzij vóór de toelating door terugtrekking van een van bei den de verboden graad wordt opge heven. Vroeger werd bepaald dat de oudste in jaren mocht blijven. Eerst bij gelijke ouderdom moest het lot beslissen. Bij wet van 21 juli 1928 werd beslist dat het lot moest be slissen. het voetlicht. Omdat déze band te groot is om in zijn geheel op het po dium te staan had men het in een aantal onderdelen gesplitst. Zo kwa men eerst de majorette’s o.l.v. Elles Droog met een eenvoudig maar goed uitgevoerde show aan de beurt. Zo staat op de CDA-lijst op de 12e plaats de gemeente-ambtenaar Sjoerd Veerman (24), nemen Bep Vermeij (41) en haar vriend Arie Slinger (47) respectievelijk de 3e en 11e plaats in op de PvdA-lijst, komen D’66 lijsttrekker Hans Barth (bij na 48) en zijn vrouw Sylvia Barth-van den Hondel (30) elkaar op een en dezelfde lijst De nieuwe regeling verkreeg niet de algemene instemming der Staten-Ge- neraal. Zij werd in de Tweede Kamer met 73 tegen 55 en in de Eerste Ka mer met 36 tegen 19 stemmen aan genomen. Bovendien heeft de minis ter van Binnenlandse Zaken bij de mondelinge behandeling van het wetsontwerp in de Eerste Kamer de toezegging gedaan de kwestie der in-- comptabiliteiten bij de herziening der gemeentewet opnieuw te bezien. Volgens de nieuwé wet is het lid maatschap van de gemeenteraad on verenigbaar met de betrekkingen van minister, staatssecretaris, commissaris des Konings in de provincie, lid der Gedeputeerde Staten en griffier der Staten. Hierdoor wordt vermenging van bevoegdheden voorkomen. Het toezicht op handelingen van het ge meentebestuur mag niet samenvallen met het lidmaatschap van dat be stuur. Personen die boven het ge meentebestuur staan, zijn dus van het raadlidmaatschap uitgesloten. In de tweede plaats worden perso nen, die onder het gemeentebestuur staan, uit de gemeenteraad geweerd. Ambtenaren en arbeidscontractanten die in dienst van de gemeente zijn, mogen dus geen lid van de raad wor den. De interne verhoudingen moe ten zuiver worden gehouden. Dezelf de persoon kan niet lid van een be stuurscollege en tegelijk aan dat col lege ondergeschikt zijn. Een raads lid, tevens gemeente-ambtenaar, staat niet vrij en onafhankelijk tegenover het gemeentebestuur. UITZONDERINGEN Op laatstgenoemde incomplabiliteit bestonden enkele uitzonderingen, on der andere voor vrijwillige leden van de brandweer. De nieuwe wet heeft deze uitgebreid tot allen, die als vrijwilligers, niet bij wijze van be roep, hulpdiensten verrichten. Blij kens de memorie van toelichting heeft de minister van Binnenlandse Zaken in dit verband gedacht aan vrijwilligers bij de politie en in het al gemeen bij de organen der burgerlij ke verdediging. De minister heeft erop gewezen, dat bedoelde vrijwilligers in een geheel andere verhouding tot het gemeente bestuur staan dan ambtenaren. Nu verwacht moet worden, dat het aan tal ‘vrijwilligers’ in gemeentedienst sterk zal toenemen, zou vooral in kleinere gemeenten hun uitsluiting van het gemeenteraadlidmaatschap tot grote praktische moeilijkheden kunnen leiden, aldus de Minister. De gemeentewet bevatte nog een der de groep van personen, voor wie de toegang tot de raad verboden was. Oorspronkelijk behoorden daartoe de ‘geestelijken en bedienaren van de godsdienst’, de ‘krijgsman in werke lijke dienst’ en de ‘onderwijzer van het lager of middelbaar onderwijs’. In 1931 verdween de uitsluiting van geestelijken en bedienaren van de godsdienst uit de gemeentewet. Ten dien tijde werd evenwel een voorstel gedaan door een Tweede-Kamerlid om ook de uitsluiting van een krijgs man in werkelijke dienst te schrap pen, verworpen. Het militaire belang zou zich tegen manier er geloot zal worden, toelating van beroepsmilitairen ver- Op welk tijdstip moet beoordeeld zetten. De politiek moest buiten het worden of een met het raadslidmaat- leger blijven. Het als collega’s zit- schap onverenigbare betrekking be- In het forum zaten toen met het oog op de vier jaar geleden gehouden gemeenteraadsverkiezingen Anne van Gent (PvdA), Paul van Schie (CDA), Lous Oosterbroek-Waagmeester (VVD), Dick Uitbeijerse (SGP/HKV/ GPV), Wim van Breemen (PSP) en Hans Barth (D’66). Voor deze ver kiezingsavond toonden ruim 200 Waddinxveners belangstelling. Er werd die avond zeer uitvoerig en soms fel gediscussieerd. De omgekomen bestuurder van een Volkswagenbus - een 63-jarige Rot terdammer -, die ook nog vijf fami lieleden vervoerde, werd door een achteropkomende met autowrakken beladen vrachtauto aan de linker- achterzijde aangereden. De vracht- autochauffeur heeft het busje ver moedelijk door de flarden mist niet tijdig opgemerkt. Tengevolge van het ongeval raakte de bus van de weg en kantelde het talud af. Hierbij raakte een aantal in zittenden gewond. De vrachtauto- chauffeur kon zijn voertuig ook niet meer onder controle houden, waar door deze kantelde en op de linker baan terecht kwam. Daar de voertuigen moesten worden weggetakeld en de wrakken moes ten worden opgeruimd, werd de rijksweg bij de afslag Reeuwijk af gesloten en kon pas omstreeks 05.00 uur worden vrijgegeven. Op vrijdag 23 april werd een 22- jarige inwoner van de residentie be keurd, daar hij ventte met beeld jes. Hij bleek niet in het bezit van een ventvergunning te zijn. INBRAAK/DIEFSTAL Op vrijdag 23 april plaatste een marktbezoekster een fiets met aan het stuur een met diverse boodschap pen gevulde tas eraan nabij de markt. Toen zij na enige tijd bij de fiets terug kwam bleek de tas te zijn ont vreemd. Op donderdag 22 april omstreeks 16.25 uur ontdekte een bewoonster van de Henegouwerweg, dat zich 3 vrouwen, leeftijd ongeveer 12 tot 18 jaar, in haar woning bevonden. De bewoonster hoorde een gerucht en bemerkte, daf deze vrouwen haar wo ning waren binnerigeslopen. Op het moment dat zij ging kijken, werd zij door de drie vrouwen aan de kant ge duwd, waarna deze vrouwen zeer snel de woning verlieten. Even later be merkte de benadeelde, dat uit haar handtas een bedrag aan geld, groot f. 4.000,- was verdwenen. Een ge tuige heeft de vrouwen in een ge reedstaande auto, met daarin min stens één man, zien vertrekken. Op zaterdag 24 april werd aangif te gedaan van diefstal/inbraak per sonenauto. Een bij de Busken Huët- laan staande personenauto werd opengebroken. Ontvreemd werd een radiocassetterecorder ter waarde van f. 1.000,-. RIJDEN ONDER INVLOED De afgelopen week werden twee automobilisten onder invloed van alcohol achter het stuur van hun voertuigen aangetroffen. Van beide waddinxveen Met het oog op de woensdag 2 juni te houden ge meenteraadsverkiezingen houdt het Weekblad voor Waddinxveen op maandagavond 24 mei 1982 in de grote zaal van het Anne Frank- centrum aan her Jan v^n Bijnenpad een politieke forumavond, die om acht uur begint en voor iedereen gratis toegankelijk is. Aan deze forumavond doen mee de lijst aanvoerders van de aan de komende raadsverkiezingen deelnemende poli tieke partijen. Dat zijn Paul F.J. van Schie van het CDA (lijst 1), Anne H. van Gent van WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 28 APRIL 1982 Op de lijsten van CDA en PvdA staan x de meeste vrouwen (4), gevolgd door D’66 (3) en VVD (2). Er zijn geen vrouwelijke kandidaten te vinden op de lijsten van PCW en GPV. Het hoogst staat een vrouw bij de VVD (le plaats), gevolgd door de PSP (2e plaats), de PvdA (3e plaats), het CDA (5e plaats) en D’66 (8e plaats). -i' f

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 35