PSP wil in hele gemeente snelheid van 30 km/uur drs. W. J. Deetman centrum DGS spreekt in W’veen 1 Modern wijn distributie- Staatssecretaris VVD: Onafhankelijk voorzitter commissie beroepsschriften u t 1 Pinkeltje naar de kinderboerderij In echte huwelijks- boot Een boekenbon? Nieuw aan Noordkade Maandagavond 10 mei Welfare op de markt De Sperwer gestapt 'Links over de brug in de gemeenteraad Fi I I I r 'ranken Groei I I >miU - - - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 MEI 1982 de Onderwijs en Weten- acht De vier bovenaan de kandidatenlijst Borger (3e plaats), Lous Oosterbroek-Waagmeester (le plaats) en Karei de De Savornin Lohmanschool. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). I VOORLICHTING Goede voorlichting is daarbij absoluut noodzakelijk. De fractie dient er op toe te zien dat de burgers, op welke wijze dan ook, de benodigde informatie krij gen. SHOWROOM In Waddinxveen-Noord beschikt men over een royaal kantoor van 600 vierkan te meter met ruimte voor directie, in koop, verkoop en administratie. Verder is er een showroom van 100 vierkante meter aanwezig, waar het complete as sortiment is ondergebracht, inclusief MET SEIZOENGEBONDEN WET OPENBAARHEID VAN BESTUUR In de Wet op de openbaarheid van be stuur wordt geregeld dat vergaderingen van raad en raadscomissies in het open baar geschieden en dat iedere burger het recht heeft te spreken over de op de agenda staande punten van een comis- sievergadering. De VVD ziet er op toe dat belangheb benden tijdig die informatie krijgen die ze daarvoor nodig hebben. l KERNPUNTEN Enkele punten voor de PSP zijn: - Invoeren van maximum-snelheid van 30 km per uur en aanpassing van de we gen daaraan. Daarop te baseren een groenplanDe buurt moet weer veilig en leefbaar worden voor iedereen. Wad- INSPRAAK- VERORDENING Landelijk wordt er gewerkt aan de tot standkoming van een nieuwe Gemeente wet. Daarin wordt een inspraakverorde ning voorgeschreven. Vooruitlopend op deze wet zal de VVD trachten deze al in het begin van de nieuwe raadsperiode voor onze gemeente vast te stellen. Hier bij wordt geregeld dat het gemeentebe stuur, vóórdat overgegaan wordt tot het vaststellen van voorstellen, luistert naar de mening van de buurgers. Leden van de gemeenteraad kunnen deze menings uiting dan betrekken bij hun beleidsop- stelling. dinxveen kan hiermee een voorbeeld ge ven. - De gemeente kan en moet een eigen werkgelegenheidsbeleid voeren, vooral door aktieve ondersteuning van initiatie ven van de (werkloze) bevolking. Met name kleime ambachtelijke bedrijven, buurtwinkels en arbeidsintensieve indu strieën verdienen meer steun; vestiging van bijv, grootwinkelbedrijven dient te worden tegengegaan. Uitbreiding van het aantal gezinshulpen, bejaardenhelpers, onderwijsgevenden en werkers in de gezondheidszorg en het buurt- en clubhuiswerk. Gelijke kansen voor mannen en vrouwen - Geen verhoging van gemeentelijke belastingen en tarieven voor burgers; geen verhoging van de gasprijs voor klein-verbruikers. DE BURGEMEESTER De VVD is van mening, dat niet alleen de raadsfractie bij de opstelling van het gemeentelijk beleidsprogramma moeten worden betrokken, maar ook de burge meester. In onze gemeente heeft de bur gemeester taken behartigd maar ook enige portefeuilles op het gebied van de coördinatie (dat zijn bijv, financiën, personeel, voorlichting e.d.) Smits de prijzen niet omhoog laten gaan. In samenwerking met een extern softwa rehouse heeft DGS eigen programma’s ontwikkeld, die de direktie en het mana gement alle gewenste informatie ver schaffen op elk willekeurig moment en naar verschillende gezichtspunten. Door de realtime verwerking van de gegevens is dit mogelijk gemaakt. WADDINXVEEN - Aan de Noordkade, in het pand achter de nieuwe vestiging van Gebr. Bakker Zn. Meubelen BV, heeft zich ge vestigd het ultra modern distributie centrum voor Wijnen en gedistil leerd van Dranken Groeps Smits DGS). DGS-directeur André J. L. Smits beschikt hier over maar liefst 5.000 vierkante meter voor zijn be drijf, dat kan rekenen op een klein jong team van enthousiaste mede werkers. de meest moderne admini stratie, een efficiënt magazijn, snel le distributie en een assortiment met meer dan 1.000 merk- en importar- tikelen wijnen enn gedistilleerd. Dranken Groep Smits is een van oor sprong Haagse groothandel en impor teur. Nog maar vijf jaar geleden werd in de residentie gestart via het distributie centrum van Van Gend Loos. Het nieuwe hoofdkantoor aan de Noordkka- de in Waddinnxveen is een belangrijke mijlpaal in de jonge succestory van DGS. - Activeren en ondersteunen van het al fabetiseringsproject voor buitenlandse gezinnen. Aanstellen van professionele leerkrachten en op zéér korte termijn van een maatschappelijk werker. - Welzijnsvoorzieningen naar de buur ten toe. Ruimten voor emancipatiegroe- pen, jongèren en een kinderdagverblijf. - Woningnood is een schande. Met spoed op te lossen door kleinschalige be bouwing op lege plekken en door ver nieuwbouw. Verdichting met name op plekken als het Brugcentrum en de Dorpstraat, welke niet ten koste mag gaan van het groen. Ook bouwen voor jonggeren en één- en tweepersoonshuis houdens. Meer zeggenschap hierover voor de bevolking. - Meer aandacht voor vredesopvoeding en doorbreking van rolpatronen in het onderwijs. Overblijfsmogelijkheden op alle scholen. - Een gezond milieu, geen atoomwa pens of kernenergie op Waddinxveens grondgebied. - De PSP zal de Waddinxveense bevol king iedere 3 maanden door middel van een eigen huis-aan-huis krantje informe ren over haar werk en ervaringen in de gemeenteraad. WIJNINKOOP Naast een stuk vakmanschap is het bij de inkoop van wijn vooral van belang te be schikken over goede kontakten met pro ducenten, die bovendien bereid moeten zijn mee te willen denken in de proble matiek, waardoor een importeur zich ge plaatst ziet. Dat kost tijd, in ieder geval de meeste tijd. Daarom bezoeken de in kopers van DGS regelmatig producen ten in Frankrijk, Duitsland, Spanje en Italië, hoewel men ook regelmatig be zoekers uit die landen in Nederland ont vangt. De filosofie van DGS wordt dui delijk gemaakt door Pirn Nolen, het hoofd van de afdeling inkoop. WADDINXVEEN - Voor de op woensdag 2 juni te houden gemeente raadsverkiezingen heeft de Pacifistisch Socialistische Partij (PSP) het ge- meenteprogramma ’’Links over de brug” opgesteld met een aantal opval lende punten, zo blijkt uit de maandagmiddag in cafc-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost gehouden presentatie-bijeenkomst. Volgens de PSP-lijstaanvoeder Paul van Gessel is het programma van zijn partij voor de komende vier jaar tegelijkertijd een actieprogramma voor progressief Waddinxveen. Bij de behandeling van deze materie heeft er tenslotte toe geleid dat: geldt zeer zeker dat een grote mate van voorlichting en inspraak gegeven dient te worden aan de belanghebbende bur- van het distributiecentrum Dranken Groep Smits aan Het getrouwde onderwijzersechtpaar van Een tekening Noordkade. ‘Nagezwaaid door alle ouders ver trokken we al zingend van: ‘Chauf feurtje mag ik mee, mag ik mee met jou?’ De chauffeur zette ons dicht bij de boerderij af, waarna we een korte wandeling maakten langs slootjes en knotwilgen. Bij de kinderboerderij aangekomen werd de kleine goed ver zorgde en uitstekend ontworpen speeltuin bestormd. Na een poosje werden de kleuters in groepjes ver deeld om met de meegekomen ou ders de dieren te gaan bekijken en vasthouden. Prachtige ganzen, mooie WADDINXVEEN Zestig kinderen van de openbare kleuterschool Pin keltje (Herman Heijermanslaan) hebben een bezoek gebracht aan de kinderboerderij in Gouda. Op de Kerkweg-Oost werd in de bus van Westnederland gestapt, zo staat in het verslag van hoofdleidster Nellie Lafeber-Koopman ‘Veel te vlug ging de ochtend voorbij. Na een ‘tot ziens’ wandelden we naar de hoofdweg, waar de bus ons na een poos op kwam halen. Onder- tuseen hadden we nog kransjes van madeliefjes gemaakt en een dropveter gegeten. Daar op de terugweg de hef- brug omhoog was, hoe kon het ook anders, konden we met elkaar de schepen bekijken die voorbij voeren. Hij belandde in 1968 nogal toeval lig in het onderwijs door de invoering van de mammoetwet. Hij trad als parttimer in dienst bij het toenmali ge convent voor protestants chris telijk onderwijs. Hij had toen net zijn kandidaats gehaald aan de Vrije Uni- versiteit te Amsterdam waar hij po liticologie studeerde (in 1972 stu deerde hij cum laude af zijn scrip tie was gewijd aan... de internatio nale culturele betrekkingen van Ne derland na 1945). In 1974 werd hij raadslid te Gouda en vier jaar later werd hij lid van de Tweede Kamer. Na drie jaar Kamer lid te zijn geweest werd hij staats- sekretaris in het kabinet Van Agt II. Hij werkt samen met minister Van Kemanade aan de voorbereiding voor de invoering van de Middenschool in Nederland. tot meer inzicht en meer efficiëntie. Men zou de behandeling van beleidsnota’s, werkplannen, meerjarenplannen, be grotingen e.d. aan de deelnemende ge meenten kunnen voorleggen alvorens een besluit te nemen in het overlegorg aan. Echter binnen dit orgaan was de be reidheid daartoe niet groot, het leidde een eigen leven. Uittreden van onze g" meente brengt echter een isolatie bin- ner.de regio met zich mee. Langdurig overleg binnen dit orgaan 1. een half mensjaar zal worden ge bruikt voor het project: bundeling en in tegratie; OPEN FRACTIEBERAAD Openheid, openbaarheid, inspraak en participatie zijn verworvenheden die ook door inwoners van Waddinxveen als hun goed recht worden gezien. Wij zul len daarom niet alleen de leden van onze partij moeten betrekken bij onze be- leidsafweging maar eveneens de geïnte resseerde burgers, die zich in onze begin selen kunnen vinden. Ons fractieberaad zal voor hen open staan. HERINDELING Ook in Zuid-Holland vindt voortgang plaats met de plannen tot herindeling van gemeenten. Dit gebeurt om gemeen ten in de toekomst die bestuurskracht te geven die noodzakelijk is om de steeds meer ingewikkeld geworden regels van de samenleving na te komen. Criteria die hierbij gehanteerd worden zijn: inwo nersaantal (ca. 10.000), geografische en sociale gesteldheid, de verwevenheid van voorzieningen met andere gemeen ten e.d. Voor Waddinxveen ligt daar op zich geen probleem. De gemeente is groot genoeg om zelfstandig een goed ta kenpakket te kunnen vervullen. Wij kunnen echter betrokken raken bij de problemen van omliggende gemeenten. Mocht dit zo zijn dan vindt de VVD dat dit in principe bespreekbaar moet zijn. gers. Zij tenslotte maken uit met welk ta kenpakket zij genoegen wensen te ne men. In voorbereiding is een nieuwe wet voor gemeenschappelije regelingen. Gedepu teerde Staten zouden gemeenten kun nen dwingen een samenwerkingsver band aan te gaan. Gemeenschappelijke regelingen worden door de gemeenten aangegaan voor taken die menniet zelf standig kan verrichten. Gemeenten staan daarbij een stukje bestuurskracht af en in sommige gevallen kan dat wel eens een nadeel met zich meebrengen. De kracht van het gezamenlijke ligt in de vrijwilligheid van de gemeenten om sa men de krachten te bundelen. Gedwon gen samenwerking leidt naar onze me ning tot niets. Waddinxveen maakt deel uit van het sa menwerkingsverband Midden Holland. In principe zou men binnen dit verband zoveel mogelijk gemeenschappelijke re- sprek voor met directeur André J. L. Smits, die een zevental redenen noemt waarom zijn bedrijf in een tijd van kos tenstijging en niet geringe concurrentie de prijs in de hand weet te houden. Zijn vertrouwen in de toekomst is geba seerd op het volgende: 1. Een nieuw, volledig computergestuurd distributie centrum, 2. Een zeer efficiënte kwali- teitsdistributie, 3. Een klein enthousiast team, dus weinig overhead kosten, 4. Een volledig accijnsvrije opslag, 5. Zeer moderne administratie, 6. Hoge om- voorbeelden hoe een slijterij of super- loopsnelheid en de grote omzet, dus een markt kan worden ingericht. Daarnaast sterk inkooppotentieel, 7. En vooral met is er een proeflokaal waar kennis ge- beide benen op de vloer, dus een nuchte- maakt kan worden met het uitgebreiide gamma van importwijnen. De vorige week maandag officieel van AROB De Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) re gelt mogelijkheden voor burgers om in beroep te gaan bij een instantie indien zij naar hun mening ten onrechte een afwij zing krijgen op een door hen gedaan ver zoek aan de gemeente. De VVD is voorstander van de benoe ming van een juridisch geschoolde onaf hankelijke voorzitter van de commissie van beroep- en bezwaarschriften. De BREDE BASIS Waddinxveen is een gemeente met een zeer gemêleerde samenstelling van be volking. De VVD meent dat niet alleen de raad maar ook het college van B. en W. zoals al vele jaren een afspiegeling daarvan moet zijn. Het beleid dient te beruusten op een brede basis, dat vastge legd wordt in een beleidsaangevend pro gramma. Dat geeft ook na de verkiezingen duide lijkheid over het gemeentelijk bestuur van de komende jaren. Niet alle beloften van de partijen zullen daar in terug te vinden zijn. Toch mooet ook de VVD voldoende van haar beleid terug dienen te vinden om zo’n programma te steu nen. WADDINXVEEN CDA-staatssecretaris van Onderwijs en We tenschappen, drs. WJ. Deetman, komt maandagavond 10 mei in het Gereformeerd Verenigingsgebouw Het Trefpunt aan de Sta tionsstraat spreken over de “middenschool”. De avond, die wordt gehouden met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 2 juni, begint om acht uur en zal ongeveer halt elf zijn afgelopen. De onderminister zal op zijn spreek beurt in Waddinxveen met name de rol van de gemeente bij het onderwijs nader uitleggen danwel verhelderen. Na de inleiding van de staatssekre- taris bestaat de mogelijkheid tot dis cussie. Na de pauze zal de lijsttrek ker van het CDA bij de komende ver kiezingen, P.F.J. van Schie, nader in gaan op de komende verkiezingen. Ook zullen de overige kandidaten worden voorgesteld. Na dit gedeel te bestaat ook de gelegenheid om van gedachten te wisselen. Drs. Willem Joost Deetman werd ge boren op 3 april 1945 te Den Haag. Hij groeide op als enig kind in een overtuigend hervormd én CHU-gezin. Deed het gymnasium in Den Haag en was in zijn laatste schooljaren actief binnen de jognerenorganisatie van de CHU. Bode 28, Mevr. Versloot 33-37-41- 69-71-72-73-74-85-100-108, A. Hof man 35-91, J. Jansen 36-58, W. Met selaar 3842-48-87-109, Kok-Bijmans 39-76, J.W. Sekeris 45, A. de Wit 53- 83, H. v. Dijk 54-64, J. v. Erk 59, D. Degennardt 101, Mevr. I wigt 110, L. de Bruyn 112. Dit betekent dat de PSP voortgaat met het organiseren van en deelnemen aan acties van mensen voor beter en betaal baar wonen, het veiligstellen van werk, een gezond milieu enz. De PSP verwacht op 2 juni met dit actieprogramma zoveel stemmen te behalen, dat zij nu ook in de Waddinxveense raad een zetel verovert. "Het aantal progressieve kiezers in Waddinxveen is bij de laatste twee ver kiezingen van de Tweede Kamer en Pro vinciale Staten namelijk bijzonder sterk gegroeid. Op 2 juni zal daarom de door braak ook in de Waddinxveense ge meenteraad kunnen plaatsvinden", al dus de PSP. Fr PSP zal haar zetel gebruiken voor on dersteuning van akties in de wijken en voor het propageren van socialistische oplossingen. De PSP zal daarbij zoveel mogelijk blijven samenwerken met an dere linkse partijen. Voorop zal echter staan een onvoorwaardelijke steun aan kansarme groepen (mensen met lage inkomens,buitenlandse arbeiders, jon geren enz). De PSP meent dat zij een raadsprogramma biedt voor heel pro gressief denkend Waddinxveen. De PSP hoopt dat ook de vele mensen die geen vertrouwen meer in de politiek hebben - en niet meer gingen stemmen - zich wel zullen herkennen in het PSP-program- ma. De vier bovenaan de kandidatenlijst van de VVD voor de komende gemeen teraadsverkiezingen. Van links naar rechts: Karei van Soest (2eplaats), Jan Gezellig zingend van ‘We gaan met zijn allen naar de Kleuterschool toe’., kwamen we vrolijk en moe bij de school aan, waar alle ouders ons weer opwachten. Het was een feestelijke ochtend!’ ‘De geiten en de kalfjes waren bij de buren uit logeren in zo’n echte sfeer volle schuur met balken en een rieten dak. Die logeerpartij duurde nog maar een paar dagen, want dan werd hun schitterende moderne schuur opgeleverd en dan was dat hun nieuwe ‘thuis’. Half in de ochtend dronken we in een gezellige ruimte een glas limonade, verzorgd door de hartelijke mensen van de Kinderboer derij. Daarna gingen we weer even de speeltuin in en de dieren bekijken die we overgeslagen hadden of die we nog een keertje wilden zien’. Staatssecretaris drs. W. J. Deetman (CDA) schappen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Nico Naeff). WADDINXVEEN - Op de Waddinx veense weekmarkten van vrijdag 7 en 14 mei zal de afdeling Waddinxveen van de vrijwillige Welfare van het Rode Kruis een groot aantal, door bejaarden en gehandicapte gemaakte, artikelen ten verkoop aanbieden, zo als tafelkleden, schorten, sokken, ge breide beesten, gehaakte kleedjes, houtwerk enz. De opbrengst komt ten goede aan het Rode Kruis. Warmenhoven (4eplaats). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/VVD). 2. bepaalde taken worden afgesloten of afgebouwd; 3. er gewerkt gaat worden aan een dienstverlenend orgaan. De VVD kan zich met deze besluiten verenigen en zal de ontwikkelingen kri tisch blijven volgen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense postduivenvereniging De Sper wer heeft deelgenomen aan een con cours vanuit St. Ghislain. Afstand 187 km. In konkours 448 duiven, ge lost om 9.30 uur met krachtige Z.W. Westen wind (en veel regen). Snel heid eerste duif 1400 m. per min., laatste duif 912 m. Uitslag: N. v. Vliet-Dijkstra 1-103, P. Bone- faas 2-9-29-75-80, C. Hofman 3-82- 97, J.C. Koren 4-20-43-52-89-105- 106, W. Breedijk sr. 5-11-24-51-68- gelingen moeten bundelen om te komen 92-111, M. Verbeek 6-25-30-56-67- 78, D. Heeren 7-50-94-104, F. Rip 8-31-40-44-60-62-63-81, D. Oskam 10, Toor en Zn. 12-23-46-47-57-61- 66-77-93, Smit-Troost 13-27-49-84- 86-102, M. Tollenaar 14-15-90-107, F. Middelkoop 16-88, H. Metselaar 17-21-34-55-98, Mevr. Toor 18-95- 96-99, A.H. Kivits 19-32, H. Vink 22-70, Mevr. Janmaat 26-65-79, C.A. WADDINXVEEN - Een echte huwelijksboot stond vorige week donderdagmiddag klaar bij de pro- testants-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Lindeng- aarde voor de net getrouwde on derwijzeres van klas 1 Tineke Bre- ijer en de onderwijzer van klas 4 Wim van der Eijk. Het die morgen in Weesp in de echt verbonden paar werd niet al leen verrast met een huwelijks boot, maar ook met een drietal speciaal gemaakte liedjes, die door de meisjes en jongens van zo wel de kleuterschool De Kleine Basis als van de Savornin Lohman school ten gehore werden ge bracht. In de gemeenschapsruimte van de school werden Tineke en Wim van der Eijk-Breijer toegesproken door schoolhoofd B. J. Vroegop. Namens de schoolbevolking bo den enkele leerlingen cadeaus aan Het feestelijke gebeuren aan de Lindengaarde werd gehouden tus sen het trouwen voor de burgerlij ke stand ’s morgens en de kerkelij ke huwelijksinzegening van ’s mid dags. Dat gebeurde in de hervormde Im- manuëlkerk aan de Prinses Be- atrixlaan door de oud-Waddinx- veense predikant ds. N. J. Flink, die overigens van Schiedam-Ke- thel naar Leusden gaat. Bij de trouwdienst waren ook aanwezig de leerlingen van de klassen 1 en 4 en het voltallige personeel van de scholen en belangstellende ou ders. Na de huwelijksvoltrekking hebben gedurende de "kinderre- ceptie" de leerlingen van de klas sen 1 en 4 hun meester en juf ca- deau’s met gedichten en versjes konijnen met kleintjes, schapen en lammetjes, varkens met hun biggen’. WADDINXVEEN - Algemeen beleid en bestuurlijke organisatie is na de inleiding en de uitgangspunten het eerste hoofdstuk in het gemeentepro- gramma voor 19982-1986 van de plaatselijke VVD. In dat hoofdstuk ko men open fractieberaad, inspraakverordening, voorlichting, Wet Open baar van Bestuur en diverse andere onderwerpen ter sprake. Leest u maar wat de Waddinxveense liberalen voor plannen en ideeën hebben. fractie zal hierover met nadere voorstel len komen. De VVD is van mening dat meer algemene bekendheid gegeven dient te worden aan deze vormen van participatie. De gemeentelijke pagina in de plaatselijke pers kan hiervoor ge bruikt worden. Dranken Groep Smits-directeu r André J. L. Smits. re aanpak. Het nieuwe diistributiecentrum van DGS is vsn start gegaan in de tijd dat de start gegane Dranken Groep Smits heeft prijzen van binnenlands gedistilleerd de nieuwe vestiging aangegrepen om in weer zijn verhoogd. Op een enkele uit een eigen krant boordevol aanbiedingen zondering na heeft de Dranken Gröep voor de detaillist het nieuuwe DGS-ge- zicht te tonen. Daarin komt ook een ge- van - 1F

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 17