Koninginnedag 1982 was ’n regenachtige winterdag \l 8 8 w LJ VERGADERINGEN g BESTEMMINGSPLANNEN BELASTINGEN v DIVERSEN adresPostbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie- HINDERWET VERGUNNINGEN VERKEER EN VERVOER v INZAMELINGEN V BOUWVERGUNNINGEN Ir SPORT EN RECREATIE T BESTUURSZAKEN V PERSONEELSZAKEN g[ SPREEKUREN v MILIEUZAKEN w 07.00-13.30 uur, 15.30- 17.00 uur, 17.00-18.00 uur, 18.00-19.00 uur, 07.00-13.30 uur, 15.30- 17.30 uur, 17.30- 19.00 uur, 10.15-13.30 uur, 13.45-16.00 uur. 10.00-13.00 uur. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 5 MEI 1982 (2 WADDINXVEEN GEMEENTE Abonnementen Aanvraag vergunning door Garagebedrijf Tromp. Benoeming C. Slierendrecht Voorlichting OVERDEKT ZWEMBAD Aanvraag om bouwvergunning A. de Vos Financiën als maandag 3-5-1982 als dinsdag 4-5-1982 GESLOTEN Reconstructie Kanaaldijk (zandauto’s) 07.00-19.45 uur Wijziging voorrang Kanaaldijk/Sniepweg l Aangifte Hondenbelasting In verband met de uitvoering van de verordening hondenbelas ting brengen burgemeester en wethouders van Waddinxveen het volgende onder de aandacht: wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond heeft die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft wanneer uw hond overlijdt; dient u daarvan, binnen 14 dagen, schriftelijke aangifte te doen ter gemeentesecretarie, afdeling Financiën. Concept-vergunningen t.b.v. H. Schipper en Van Lente B.V. Ter secretarie liggen vanaf 6 mei 1982 tijdens kantooruren en op maandagavond van 19.00-22.00 uur ter inzage de ontwerp-beschik- kingen met bijbehorende bescheiden voor Hinderwetvergunningen van: - de heer H. Schipper, Bredeweg 14 te Waddinxveen voor het op richten of in werking hebben van een landbouwbedrijf aan de Bredeweg 14, alhier; - Van Lente B.V.. gevestigd Kon. Wilhelminaplein 51-53 te Wad dinxveen voor het oprichten of in werking houden van een detail handel in levensmiddelen aan het KW-plein, alhier. De aanvrager en degene die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe re delijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 20 mei 1982 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen schriftelijk bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Hinderwetvergunning Unichema Chemie BV te Gouda Op 13 mei 1982 zal door burgemeester en wethouders in de raadzaal van het gemeentehuis een informatie-avond worden gehouden over het nieuwe bestemmingsplan "Verlengde Abr. Kroesweg”. Dit bestemmingsplan regelt de bestemming van de gronden gelegen langs de zgn. Verlengde Abr. Kroesweg en de gronden gelegen tus sen de Abr. Kroesweg en de gemeentegrens met Moerkapelle. Op deze informatie-avond die op de eerste plaats is bedoeld voor de eigenaren en bewoners van het betreffende kassengebied, zijn ook andere geïnteresseerden van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur. Bij de aanvang van de werkzaamheden voor de reconstructie van de Kanaaldijk lag het aanvankelijk in de bedoeling dat beladen zandauto’s vanaf de loswal aan de Wilhelminakade zouden rijden via de Zuidelijke Dwarsweg en de Kanaaldijk, terwijl lege auto’s te rug zouden rijden via de Apollolaan en de Zuidkade. In verband met ontvangen klachten van aanwonenden is echter be sloten alle zandauto's in beide richtingen van de Zuid. Dwarsweg gebruik te laten maken. Als gevolg van de reconstructie van de aansluiting van de Kanaal dijk met de Sniepweg wordt de bestaande voorrangsregeling (om- Waddinxveen, 4 mei 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Informatie-avond nieuw bestemmingsplan ’’Verlengde Abr. Kroesweg”. den we i winderig Waddinxveen, 4 mei 1982 De burgemeester voornoemd. Van der Linden. ZATERDAG 8- 5-1982 ZONDAG 9- 5-1982 MAANDAG 10- 5-1982 DINSDAG 11- 5-1982 WOENSDAG 12- 5-1982 DONDERDAG 6-5-1982 VRIJDAG 7-5-1982 DONDERDAG 13- 5-1982 VRIJDAG 14- 5-1982 Op woensdagochtend, 12 mei 1982, aanvang 09.15 uur zullen de me dewerksters van de moederverkeersbrigades door het gemeentebe stuur worden ontvangen. vrijzwemmen vrijzwemmen ouder en kind zwemmen vrijzwemmen vrijzwemmen vrijzwemmen vrijzwemmen ouder en kind zwemmen vrijzwemmen vrijzwemmen vrijzwemmen volwassenen vrijzwemmen Tot medewerker bij de dienst van openbare werken en bedrijven, afd. Buitendienst is door burgemeester en wethouders benoemd de heerC. Slierendrecht. Van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is bericht ontvangen dat zij geen bezwaren hebben tegen de garantie van rente en aflos sing door de gemeente van een door de Prot. Chr. Stichting Bejaar dentehuis ’’Souburgh” aan te gane geldlening, groot 4.000.000,- ter gedeeltelijke financiering van de nieuwbouw en renovatie van het bejaardentehuis. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die dooreen besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. In verband met vakantie van de burgemeester wordt het spreekuur op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur waargenomen door de lo- co-burgemeester, de heer A. H. van Gent. Spreekuur wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. F. van Schie: na afspraak. Wijziging tijden vrijzwemmen in het overdekt zwembad (tel. 01828-2570). 07.00-10.00 uur. 10.00-12.00 uur 13.00-16.00 uur, 's-avonds gesloten GESLOTEN Vanaf maandag 26 april zijn huis aan huis folders verspreid. Hierin staan vermeld de openingstijden, entreeprijzen en hoe u aan een abonnement kunt komen. Bij deze folder ontvangt u direct een bestel- kaart. Wilt u nog meer weten, dan kunt u dagelijks tot 12.30 uur het zwembad bellen onder nummer 01828-2570. Voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Recreatieplan Gouwebos” Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat een verzoek om vergunning is ingekomen van garagebedrijf J. Tromp. Henegouwerweg 26b te Waddinxveen voor het oprichten of in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen toten met 7 ju ni 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie ter inzage, ellke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en bovendien op maandagavonden van 19.00 tot 22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek zal een openbare zitting worden gehouden. -■ - -J.- 7 OPENLUCHTZWEMBAD Opening Het openluchtzwembad zal worden opengesteld op zaterdag 15 mei a.s. ’s-morgens om 07.00 uur. De openingstijden zijn als volgt: maandag woensdag donderdag vrijdag dinsdag van 07.00-19.00 uur zaterdag van 10.00-16.45 uur zondag van 10.00-15.45 uur Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften Woensdag 12 mei 1982. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Behandeling om 19.30 uur van het beroepschrift van de heer K. H. van der Loo, Noordkade 207 te Waddinxveen. gericht tegen de aanschrijving van burgemeester en wethouders van 25 maart 1982 enkele verbeteringen aan de woning Noordkade 219 aan te brengen. 2. Behandeling om 20.00 uur van het beroepschrift van de heer A. J. Koot. Henegouwerweg 7 te Waddinxveen, gericht tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 15 december 1981 waarbij is geweigerd bouwvergunning te verlenen voor het plaat sen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak van de woning Henegouwerweg 7. 3. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 april 1982. 4. Mededelingen. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan de Vereniging voor Arbeids- en Welzijnszorg voor minder- validen (AVO-Nederland) vergunning verleend om een huis-aan- huis collecte te mogen houden in de periode van 10 mei tot en met 16 mei Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. WADDINXVEEN Opnieuw is Koninginnedag voor een belang- J t de Koningin Beatrix op 30 april werd gevierd - had- J en te maken. Wat de temperatuur betreft kon je spre- Koninginnerit van de Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders en was er sprake van een zeer goed bezochte feestmarkt in de Willem de Zwijger- laan en een door de Lions Club Wad dinxveen opgezette jeugdmarkt in de Juliana van Stolberglaan. Op beide markten - onderbroken door stand werkers - waren de koopjes niet van de lucht en moest vooral in de twee de helft van de ochtend geschuifeld worden vanwege de grote drukte. Toch is het Oranje-feestprogramma vorige week vrijdag bijna helemaal uitgevoerd, maar met minder belang stelling natuurrijk dan op een zonnige dag gerekend mocht worden. In de woonwijken waar enthousiaste ou ders en speeltuinverenigingen actief waren hadden de meisjes en jongens reformeerd/hervormde die de kou en de regen hadden ge trotseerd volop gelegenheid aan alle spelletjes mee te doen. Er behoefde niet in rijen gewacht te worden. In de middaguren telde het Oranje- comité Wingerd bijvooorbeeld toch nog 800 jeugdige deelnemers aan de spelletjes op de speelweide aan de Wingerd. De kroketten gingen van zelfsprekend sneller dan de frisdran ken, die alle deelnemertjes aan het eind van de middag kregen uitge deeld. De mars van de brassband Voorwaarts door de Bomenwijk ging niet door. In de andere wijken wer den de spelletjes ingekort. De lampi onnenoptocht in Groenswaard van vrijdagavond werd vanwege de aan houdende regen uitgesteld naar ko mende vrijdagavond om acht uur. KINDERKOORCONCERT Druk was het wel in de Ontmoetings- kerk aan de Groensvoorde, waar het AUTOCROSS De middag brachten voornamelijk de ouderen met hun kinderen door aan de IJsermanweg waar de door de Oudewaterse vereniging Rang Pang georganiseerde autocross een redelij ke belangstelling trok en aan de Bre deweg waar rijen dik geparkeerde auto’s duidelijk maakte dat de een jaar oude vlooienmarkt in de vei linghal van de Coöperatieve Tuin- dersvereniging Gouda en omstreken geenszins over belangstelling had te klagen. In deze “slecht-weer-accom- modatie” trad als attractie op de zan ger Ben Cramer. In de nog droge ochtenduren kon worden deelgenomen aan de vroege Op de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, liggen gedurende de periode 10 mei t/m 9 juni 1982 tijdens kantooruren vooreen ieder ter inzage de besluiten van 7 april 1982 van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met daarbij behorende stukken waarbij aan Uni chema Chemie BV te Gouda vergunningen zijn verleend in het ka der van de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging voor het uitbreiden van de inrichting met een turbine- en generator set. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 6 mei 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van de heer A. de Vos, voor het plaatsen van een garage achter diens woninng Stations straat 59. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Stationsstraat". Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengepoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. buigende voorrang voor de Kanaaldijk binnen de bebouwde kom - Sniepweg) gewijzigd. Aangezien in de naaste toekomst de Kanaal dijk een belangrijke verbinding gaat vormen met de gemeente Gou da en in dit soort situaties het rechtdoorgaande verkeer als regel voorrang heeft, is besloten ook op de aansluiting van de Kanaaldijk met de Sniepweg het verkeer op de Kanaaldijk voorrang te laten hebben, De wijziging zal nog met borden worden aangeduid. Overigens zullen op dit punt verkeerslichten worden geplaatst. Belanghebbenden kunnen binnen dertig dagen tegen deze beslissing beroep instellen bij de Kroon, d.t.v. de Commissaris der Koningin in Zuid-Hollanddit op grond van het bepaalde in artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens. Moederverkeersbrigades Sedert enige tijd is ten behoeve van het publiek in de zithoek op de eerste verdieping van het raadhuis een eenvoudige lees- en voorlich- tingshoek ingericht waar men kan kennisnemen van allerlei voor lichtingsmateriaal, brochures, folders, literatuur, raadsstukken en notulen, etc. Tevens is in de hal van het raadhuis een lectuurstandaard geplaatst waarin zich folders en brochures, bestemd voor het publiek, bevin den. Deze folders en brochures kunnen desgewenst door belangstel lenden worden meegenomen. Thans zijn er folders aanwezig over o.a.: huursubsidie, kamerverhuur, huuraanpassingen, huurbe- scherming, woningaanpassing t.b.v. gehandicapten, beroep tegen overheidsbeschikkingen, cultuur, recreatie, Pas 65, etc. Structuurschema Buisleidingen Met ingang van 6 mei 1982 ligt het ’’Structuurschema Buisleidingen” (deel a: beleidsvoornemen) op de secretarie op de afdeling Be stuurszaken en Ruimtelijke Ordening ter inzage. Deze nota be schrijft de denkbeelden van de regering ten aanzien van buisleidin gen, in het bijzonder ten aanzien van het leggen, behouden en be heer daarvan. Op deze nota is de procedure van de planologische kernbeslissing (P.K.B.) van toepassing. Deze -procedure omvat inspraak, advies en bestuurlijk overleg. Bij de nota is een brochure gevoegd waarin de inhoud van de nota wordt samengevat en waarin mededelingen worden gedaan over de inspraak-procedure Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. SCHOLEN Op Koninginnedag 1982 waren er ook (hervormde en protestants-chris- telijke) scholen actief. Uit een door ons ontvangen verslag blijkt dat het door ouders en onderwijzend perso neel georganiseerde Oranjefeest op de protestants-christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) met bijbehorende kleuterschool De Dui ventil (Staringlaan) een groot succes is geworden. Na een aubade ol.v. de heer J. v.d. Kaaden, waarbij veel ouders en kin deren uit volle borst meezongen, konden de kinderen in allerlei spel boeken terecht. Dank zij het toen nog redelijk goede weer kon bui ten op een doel geschoten worden en waren fiets- en rolschaatshindemisba- nen uitgezet. Ook kon men zaklo- pen, blikjes gooien, eendje hengelen enz. Leuke prijzen waren er te ver dienen en binnen stond voor groot en klein drinken met koek klaar. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat ter gemeen tesecretarie afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening met ingang van donderdag 6 mei 1982 voor een ieder ter inzage ligt het raadsbesluit van 21 april 1982, waarbij wordt verklaard dat een her ziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmings plan "Recreatieplan Gouwebos”, voorzover het betreft de grond nabij het gemaal, waarvan het gebied op de bij het besluit behoren de en als zodanig gewaarmerkte situatietekening met rode omlijning staat aangegeven. rijk deel in het water gevallen. Vorig jaar - de eerste keer dat verjaardag van V u x den we in Waddinxveen ook al met guur, koud, regenachtig winderig weer 1 ken van een zachte winterdag op die laatste dag van april. 30-jarige hervormde kinderkoor De Zangvogels (100 leden) onder leiding van Arie Jongejan een kinderkoor- concerf gaf. Hieraan werd meege werkt door het jeugdkoor Jong Sur- sum Corda van de Gereformeerde Ge meente te Gouda (55 leden), het ge- kinderkoor Jong Geluid (25 leden) en het kin derkoor Ridderkerk uit Ridderkerk. Achter het orgel zat Pieter Stolk en achter de piano Peter Eilander. Weekmarkt Iedere vrijdag wordt op de Willem de Zwijgerlaan een markt gehouden. Duizenden mensen bezoeken het marktterrein als belangstellende of als klant. Naar iedere week weer blijkt zijn er mensen die al lopend over het marktterrein afval op straat gooien. Jaarlijks kost het de gemeente f 15.000,- om het marktterrein op vrijdagavond schoon te maken. Met een beetje goede wil zou veel geld en moeite gespaard kunnen worden. Zoals wellicht bekend staan er vrijdags op en bij het markt-' terrein fietsenrekken. Deze rekken blijken nog te weinig benut te worden. Dit betekent dat u omwonenden overlast bezorgt door uw rijwiel tegen een heg, in een tuin of voor een tuin pad te plaatsen. Met wat meer respect voor andermans eigendommen zou dat voorkomen kunnen worden. Op de markt staan ook vuilnisemmers welke te weinig ge bruikt worden, waardoor patatbakjes en andere verpakkings materialen ten onrechte in de tuinen of singel terechtkomen. Het is in ieder geval wenselijk op de markt dezelfde regelen in acht te nemen die u in een winkel in acht neemt, dus geen afval op de grond te gooien, niet te fietsen op het marktterrein en niet uw kinderen toe te staan dat zij in afval graaien wat bij een is gebracht om door gemeentewerken te worden wegge bracht. 'Wl r '-A I i

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3