Collecte Zuid-Afrika 3' 381 W’veners zonder werk Schoolvakanties seizoen 82/83 Koninklijk goud voor Blokfluitavond in Immanuëlkerk had wél gemogen 139 TB SJAAK NOTEBOOK! verdienstelijke P. Roos nu vastgesteld ‘JA OT B. en W. trekken boetekleed aan Forumavond in Van voordracht tot decoratie De Bonkelaar GAB-cijfers maart Ruim 8 mille voor het Astmafonds VOOR MOEDER Van streekmuziekschool Fotolijst Het Echte Franse Halve eeuw actief in bibliotheekwerk Blijspel voor bejaarden in AF-centrum op 11 mei verleningscentrum Waddinxveen. De Toegangsprijs bedraagt één gulden. ‘Een aap op visite’ is van de schrijver Dick van Maasland. Zoals beken kunnen zij die moeilijk op eigen gele genheid naar het Anne Frank-cen trum kunnen komen gebruik maken van de mogelijkheid om (mits vroeg tijdig) het bekende nummer 5555 te draaien,vanwaar het vervoer geregc|fl kan worden. KODAK EKTRALTTE450 GERTHUIZBR en 128 vrouwen. Een jaar geleden waren dat er nog 213 Koninklijk goud voor de heer P. Roos, opgespeld door burgemeester C. M. van der Linden, terwijl mevrouw rjzvc tri^L-iiL't Pz»/z> Wz’z-'Z-/tvnnr IA///z/z7/;j yvppn innLr N'ntphnnm Een uitgebreide sortering in hout, metaal of wissellijst vindt u bij Een welkom geschenk voor moeder is een "WADDINXVEEN - Een zeer verdienstelijk Waddinxvener”. Zo noem de burgemeester C. Mvan der Linden de aan de Wilgenhorst 93 wonende heer P. Roos toen hij hem de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau op de revers speldde. Waddinxveens eerste burger noemde het koninklijke schouderklopje, dat vorige week donderdag- moorgen in de trouwzaal van het gemeentehuis werd gegeven, een bekro ning van het bibliotheekwerk dat de heer Roos voor de plaatselijke ge meenschap heeft gedaan. Roos toekijkt. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom). Combif oto Kodak-Kado no. 2de Ektralite 450 De kompakte camera waar het handstatief eveneens als beschermkap fungeert. Uitgevoerd met ingebouwde elektronenflitser en dne sluitersnelheden, die automatisch worden ingesteld. Ideaal voor het piekfijne dag-en-nacht fotowerk. Kompleet met Kodak kleurenfilm in geschenkverpakking. ’n Kodak-Kado voor de COMBIFOTO- KADOPRIJS van WA] mee zjch 4 B g< VOOI Niet een verd H de echte bakker 1 er koninklijke onderschei en verleend ter gelegen- van de viering van de ver- van Hare Majesteit de oningin. Men noemt dit de 381 Waddinxvcners als werkzoekende stonden ingeschreven: 253 mannen (136 mannen cn 77 vrouwen). WADDINXVEEN/DEN HAAG Ook dit jaar zijn weer 1 ding, heid jaardag Koningi algemene decoratiegelcgenheid dan wel “Lintjesregen Hoe komt men aan een Koninklijke onderscheiding? Wat is er voorafgegaan aan de plechtig heid, waarbij de versierselen, behorende bij de onderschei ding, aan de gedecoreerden worden uitgereikt? Een spelmoment uit "Een aap op visite" van de toneelclub van de person eelsvereniging van de gemeente Waddinxveen. WADDINXVEEN/GOUDA Cijfers van het Gewestclijk Ar beidsbureau (GAB) in Gouda tonen aan dat in de maand maart WEEKBLAD VOOR WADDIN VEEN - WOENSDAG 5 MEI 1982 WEE het ju- teweek is allang voorbij. BfiïlbiWI 1 NS 5. 1. cn 12. Stokbrood .WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477 t l van één 'OE ,Ecm In 1961 kwam een fusie tot stand met an dere plaatselijke bibliotheken op levens beschouwelijke grondslag. De activitei ten werden gebundeld in de Stichting Christelijke bibliotheek en leeszaal. De heer Roos was daarin een actief bestuur slid. Sedert 1968 is hij voorzitter vsn deze stichting. HENEGOUWER WEG Hoewel het college van B. en W. collec tes kan verdieden en voor het houden daarvan vergunningen moet afgeven. KERKELIJK LEVEN Ook in het kerkelijk leven heeft de heer Roos zich in verschillende hoedanighe- Lm Wy kis W‘ vo (w Fa be sei wc Ws on W5 mt Gc vre zei eei ser hai vei de sta Be Fo Ier stu da, Lu In de va; Ke ree dei we ofl bei ‘ui De we str tie Wa eer sto Ke de uit ger In het kader van de Wet op het Openba re Bibliotheekwerk werd besloten de grondslag te verbreden. Een nieuwe Stichting Openbare Bibliotheek zet het werk voort. In verband met zijn leeftijd nam de heer Roos geen zitting meer in het nieuwe stichtingsbestuur. WADI staat i week maal als o fietste met Brugc gehou Gedui reeks gramr Het bibliotheekwerk nam in deze jaren een grote vlucht. In 1967 kwam een nieu- uw bibliotheekgebouw annex leeszaal tot stand. Het boekenbestand (in 1961 nog 3500 exemplaren) is uitgegroeid tot 45.000. Het ledenbestand van 8250. of wel 40% van de bevolking, ligt ruim 13% hoger dan het landelijk gemiddelde. B. en W_. - toen nog bestaande uit alleen de drie wethouders, want burgemeester mr. A. G. Smallenbroek was al naar Smallingerland vertrokken en burge meester C. M. van der Linden moest nog uit Haastrecht komen - zagen eind vorig waarbij gelet dient te worden op het landelijke Collecteplan, heeft een her overweging naar aanleiding van het be zwaarschrift als resulltaat opgeleverd dat ten onrechte de woorden ’’controversie el” en ’’omstreden" zijn gebrukt. "Het college is thans van opvatting dat het doel van de collecte in de Nederlandse samenleving niet controversieel noch omstreden is”. Met het centraal Archief voor het Inza- melingswezen wordt overigens wel ge vonden dat het ^antal collectes in een collectevrije periode beperkt dient te blijven om andere cbllectes geen schade toe te brengen. Er zullen dan ook criteria moeten komen waaraan aanvragen om collectevergunningen in de toekomst kunnen worden getoetst. Dat een collecte voor Zuidafrikaanse vluchtelingen de openbare orde had kunnen verstoren vinden B. en W. ach teraf een zaak waar niet voor gevreesd behoefte te worden. Allemaal redenen dus op grond waarvan het college nu zegt dat het verzoek om de Zuid-Afrika-col- lecte te mogen houden niet afgewezen had mogen worden. Maar ja. die collec- j Wanneer de burgemeester gunstig op het verzoek beschikt, dient deze een officieel voorstel in bij de Com missaris der Koningin van de pro vincie waar de woonplaats van de decorandus is gelegen. In dat voor stel wordt de motivering vermeld en advies gegeven over de hoogte van de te verlenen onderscheiding. BE F On de werd dens gespt opge van e gelijk van lands werk Uitei elftal man, diens is ge< wat bliek vond verlo kamf In d van strijd erg 1 team al de gie g< Zeer een eerst beek gelan De v voor werd doeh volkr en d 1-0. verdi hoef optre Hoer In d Jong kruis merh en rr overt Graa remn Tot zigd stanc man liet e werd na d ren i (Gra; golfd alle i beert OP DEZE KODAK CAMERA WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Ne derlands Astmafonds heeft f 8.449,03 opgebracht. WADDINXVEEN - Burgemeester en wethouders van Waddinxveen vin den dat zij ten onrechte de plaatselijke afdelingen van PvdA, PPR en PSP een vergunning hebben geweigerd voor het houden van een collecte voor 1 de Zuidafrikaanse vluchtelingen in de week van 20-27 november 1981. In reactie op het door Ineke Weernekers (Peppelhorst 48) ingediende be- 1 zwaarschrift hebben B. en W. besloten het boetekleed aan te trekken, de 1 klaagster helemaal in het gelijk te stellen en het verwerpelijke besluit, op grond waarvan vrijdag 20 november 1981 alleen bij de kraam op de week- markt mocht worden gecollecteerd en niet in het dorp, in te trekken. j jaar een huis-aan-huis-collecte voor Zuidafrikaanse vluchtelingen in de ge meente om een viertal redenen niet zit ten. Het betrof hier - zo werd gezegd - een collecte voor politieke doeleinden, het doel van de geldinzameling zou binnen de Nederlandse samenleving nog steeds controversieel en omstreden zijn, de op brengsten van andere - chharitatieve - collectes zouden door het toestaan van politieke collectes was in strijd met bepa lingen in de Algemene Politie Verorde ning (APV) VOLSTREKT ONEENS Namens de plaatselijke afdelingen van PvdA, PPR en PSP stelde Ineke Weer nekers het volstrekt oneens te zijn met de zienswijze van het college. De raads commissie voor de bezwaar- en be roepschriften wijdde daar dan ook een vergadering aan. Zij herinnerde daarin aan het doel van de collecte, namelijk het inzamelen van geld ten behoeve van steun aan vluchtelingen die in de onaf hankelijke staten grenzend aan Zuid- Afrika in kampen verblijven. Deze col lecte zou overigens worden gehouden in de collectevrije periode van 16 novem ber 1981 tot 31 december 1981. Dat de collecte de openbare orde, waar over de Algemene Politie Verordening spreekt, zou verstoren wees Ineke Weer nekers van de hand. Ze noemde het on zorgvuldig dat de gemeente alleen was afgegaan op het advies van de semi-offi- ciële instelling Het Centraal Archief voor het Inzamelingswezen en begreep ook niet waarom het zuidelijk Afrika Komitee niet tot de grote landelijke in stellingen wordt gerekend, die zich beij veren voor de medemens in nood. Ineke Weernekers vond dat B. en W. niet hadden gemotiveerd waarom het doe! van de Zuid-Afrika-collecte contro versieel en omstreden is en wist ook niet wat daarmee werd bedoeld. Volgens haar kan niet worden aangetoond dat door het toestaan van enkele politieke collectes in de toekomst het aantal col lectes indrukwekkend zal toenemen. Ze vond vverder dat de overweging dat het publiek zich zo min mogelijk moet be hoeven tr verwerven omtrent het "goe de” doel veronderstelt dat dit bij zoge noemde charitatieve collectes eenvoudi ger is dan bij politieke collectes. J Zuidkade 11 - Tel. 2354 Z Winkelgalerij Groensvoorde 8 Tel. 2382 - Waddinxveen Nassaustraat 7 - Boskoop Tel 01727-2319 De Commissaris der Koningin on derzoekt nu of het voorstel bin nen het provinciaal decoraticbeleid past. Wanneer de Commissaris der Koningin het voorstel van de bur gemeester overneemt, stuurt hij/zij het voorstel, vergezeld van zijn/haar advies, naar de Minister van dat de partement waaronder de decoran dus, gezien zijn maatschappelijke functie, ressorteert. (Een arts ‘valt’ onder het Ministerie van Volksge zondheid en Milieuhygiëne, een sportman onder het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk, een veehouder onder het Ministerie van Landbouw en Visse rij). Wijst de Minister het voorstel af dan stelt hij/zij de Commissaris der Koningin daarvan in kennis met een motivering van de afwijzing. Is de Minister van oordeel dat het voorstel voor honorering in aanmer king komt dat wordt het voorstel ter goedkeuring aan de Decoratie- commissie voorgelegd. De Ministerraad is opgedeeld in di verse commissies. Eén daarvan is de Decoratiecommissie. In deze com missie hebben zitting de Minister van Buitenlandse Zaken, die als voorzitter optreedt, de Minister van Economische Zaken en de Minis ter van Defensie. De taak van de Decoratiecommissie is de behande ling van voorstellen tot toekenning van Koninklijke onderscheidingen. De commissie draagt er zorg voor dat bij de functie van de decoran dus de passende onderscheiding wordt toegekend of verleend. Wanneer de Decoratiecommissie af wijzend beschikt op een voorstel, kan de Minister in beroep gaan bij de Ministerraad. In de Ministerraad WADDINXVEEN - Woensdag avond 12 mei wordt er om acht uur in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar aan het Beukenhof in Waddinxveen met het oog op de komende gemeenteraadsverkiezingen een forum gehouden, waarvoor van elk aan de verkiezingen deel nemende partij twee leden zijn uitgenodigd. Het forum wordt voorgezeten door burgemeester C.M. van der Linden. De toe gang is gratis. .De volgende 4 onderwerpen zullen tijdens dit forum cen traal staan: (jeugd)werkloosheid, huisvesting, beleid culturele minderheden, welzijnsbeleid. Iedere partij krijgt de gelegen heid een onderwerp kort in te leiden, waarna de bezoekers hun vragen mogen afvuren op de kandidaten. b) 2 driestemmige speelstukjes 4. a) Menuet Boismortier b) Liedje: “Gelukkige Hans” Intermezzo door oud leerlinge 6. a) Lied: “mein Mund der Singt” b) Speelstukje J. Fisscher PAUZE 7. a) Lied: “Daar boven uit het ven sterke” b) Bransle des Sabots 8. a) Gigue Boismortier b) Menuet J.S. Bach c) Speelstukje W.A. Mozart 9. a) Allemande Chédeville L’Ainé b) 3 driestemmige speelstukjes 10. Intermezzo door oud leerlinge 11a) Pavane Lesquarcarde uit 1572 b) Fuga (4 stemmig) J.S. Bach c) Rondedans en Pavane “Dui zend dukaten in uw beurs” - Tielman Susato Canon: “Dag allemaal” In het GAB-gewest Gouda is in de periode 1 maart 1982 - 4 april 1982 de werkloosheid van mannen toege nomen met 39 personen tot 3310. Bij de vrouwen nam de werkloosheid ■af met 30 personen tot 1256. De werkloosheid van jeugdigen tot en met’ 18 jaar nam bij mannen toe met 6 tot 211 en daalde met 24 tot 228 bij de vrouwen. Het vorig jaar bleef de werkloosheid van mannen nagenoeg gelijk, ter wijl die van vrouwen in maart 1981 met 52 werklozen toenam. Bij de jeugdigen t/m 18 jaar een na genoeg gelijke stijging in maart 1981 van 7 mannen doch een toename van 23 vrouwen. Het werkloosheidsper centage in procenten van de afhan kelijke beroepsbevolking steeg 3,8 procent naar 6,3 procent in jaar bij de mannen, en bij de vrou wen van 6,4 procent naar 9 procent. Een toename bij de mannen in één jair van 2,5 procent en bij de vrou wen 2,6 procent. VRAAG De vraag daalde met 22 vakatures (de .toename van de vorige maand). De totale vraag is thans 130 vaka tures. Bij de jeugdigen t/m 18 jaar een afname van 18 vakatures dat wil zeggen een toename van 7 vakatures voor de overige leeftijdscategoriën. Geconstateerd wordt dat het bedrijfs leven het flink laat afweten in het melden van vakatures. Zelfs de bedrijven die via een c.a.o.- verplichting vakatures moeten mel den bij het arbeisbureau zijn blijk baar dit c.a.o.-artikel vergeten. Wil het arbeidsbureau echter haar taak ten opzichte van de arbeidsmarkt, het bemiddelen tussen vraag en aan bod, kunnen uitvoeren dan is mee werking van het bedrijfsleven nood zakelijk. Gezien het aantal uitschrij vingen van werklozen (592 in maart 1982) mag worden aangenomen dat een groot aantal personen weer aan het werk zijn gegaan. De gedecoreerde, die zijn onderschei ding kreeg opgespeld in aanwezigheid van zijn vrouw, kinderen en leden van het bestuur van de Stichting Openbare Bibliotheekk Waddinxveen, ontving "goud" in verband met zijn bijzondere verdienste gedurende 50 jaar voor het plaatselijk bibliotheekwerk. De heer Roos heeft vanaf de oprichting in 1931 deel uitgemaakt van het bestuur van de Vereniging Christelijke Leesbibli otheek. WADDINXVEEN Blokfluitleerlin- gen van de Streekmuziekschool in Waddinxveen verzorgen vrijdagavond 7 mei om half acht een uitvoering in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Aan deze uit voering zal ook het zangkoor van de muziekschool meewerken. In de pau ze wordt er een kopje koffie ge schonken waarvoor een kleine ver goeding zal worden gevraagd ter be strijding van de onkosten. PROGRAMMA Het programma van deze avond ziet er zo uit: Canon: “Is iedereen binnen” 2. a) Liedje: “Boerinnetje van bui ten” b) Canon: “Op nu allen komt zingt” 3. a) Stuk voor 2 trompetten - Leo pold Mozart den verdienstelijk gemaakt. Zo was hij I van 1945 tot 1960 voorzitter van de Gere- I formeerde Evangelisatievereniging en in I de periode van 1960 tot 1980 penning- I meester van de Evangelisatiecommissie. I In het tijdvak van 1946 tot 1979 vervulde I hij hij verscheidene zittingsperioden het ambt van ouderling in de Gereformeer- I de Kerk. Voorts is hij sedert 1957 nog I penningmeéster van de plaatselijke at- I deling van het Nederlands Bijbelgenoot- I schap. WADDINXVEEN Dinsdagavond 11 mei om acht uur wordt voor de Waddinxvcense bejaarden en gehan dicapten in het Anne Frank-centrum opgevoerd het blijspel ‘Een aap op visite’. Deze opvoering door de to neelclub van de personeelsvereniging van de gemeente Waddinxveen gebeurt op initiatief van de culturele Commissie van de Stichting Dienst- WADDINXVEEN Het Waddinxveense kleuter-, lager- en voortgezet onderwijs is voor het schooljaar 1982/1983 een grotendeels eenslui dende vakantieregeling overeengekomen. Dat hebben Burgemeester en Wethouders aan de besturen en schoolleiders(sters) laten weten. De vakantieregeling voor het volgende seizoen luidt: Herfstvakantie 18 t/m 22 oktober 1982 Kerstvakantie 20 t/m 31 december 1982 Voorjaarsvakantie 14 t/m 18 februari 1983 Paasvakantie 1 t/m 8 april 1983 Bevrijdingsdag 5 mei 1983 (donderdag) Hemelvaartsdagen vrijdag erna 12 en 13 mei 1983 Pinkstervakantie 23 t/m 27 mei 1983 Zomervakantie 18 juli t/m 26 augustus 1983 niet voor de meeste scholen voor voortgezet onderwijs i.v.m. exa mens op die dag. L.H.N.O. “De Rank" 23 t/m 25 mei. Door een aantal reserve-uren/dagen, kunnen de vakanties per school iets verschillen. Het opnemen van én een voorjaars- én een mei-week (thans met Pinksteren) is mogelijk gemaakt door de schooltijd van het lager onderwijs op de woensdag met één kwartier te verlengen tot 25 3/4 uur per week. Daar de Gereformeerde School deze verlenging niet in het lesrooster heeft, zal hier een kleine afwijking voorkomen. Deze regeling is met uitzondering van de mei-week nagenoeg gelijk aan de regeling van het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden-Holland en overeenkomstig de regeling voor de rijksscholen. Iedereen kan voor een medeburger een Koninklijke onderscheiding aanvragen. Dat is ook de waarde van een dergelijke onderscheiding: dat anderen vinden dat iemand op grond van zekere verdiensten moet worden gedecoreerd. Zo kennen we de Orde van de Nederlandse Leeuw en de Orde van Oranje-Nassau. In 1 de verordeningen daarvoor wordt 1 geregeld of een onderscheiding kan 1 worden verleend. Een voorstel tot het verlenen van een onderscheiding wordt ingediend 1 bij de burgemeester van de woon plaats van de ‘decorandus’, zoals de begunstigde tijdens de gehele proce- 1 dure wordt genoemd. Bij het voorstel worden gevoegd de volledige personalia van de man of •vrouw, een carrière-overzicht en de vermelding van eventuele maat schappelijke nevenfuncties. Boven dien dient daarbij te worden ver meld de gelegenheid, waarvoor men de onderscheiding aanvraagt, zoals pensionering, een 40-jarig dienst- jubileum of de algemene decoratie- gelegenheid. De burgemeester van de gemeente waar de decorandus woonachtig is, stelt, na ontvangst van het voorstel, een onderzoek in naar de juistheid van de vermelde gegevens en vult deze zonodig aan, terwijl ook aan dacht wordt geschonken aan de jus titiële antecedenten van betrok kene. BEROEPSGROEPEN Landbouw kwekerijen Wellicht in verband met het seizoen een kentering. Het aantal werklo zen is niet toegenomen deze maand, terwijl het aantal vacatures van 3 naar 7 steeg. Metaal Een toename van het aantal werklo zen tot 376 en een daling van de vraag tot 36 vacatures. Bouw In de bouw en utiliteitssector een toename van 20 bouwvakkers tot 758. Slechts één vacature voor één timmerman (inmiddels voorzien). In de g.w.w.-sektor een afname van 11 personen (grondwerkers en wegen schilders) tot 227. Géén vacatures. Chauffeurs e.d. Drie personen van de 143 uit deze sektor werden uitgeschreven. Géén vacatures. Handelspersoneel Het aantal werklozen is met 8 toe genomen tot 426. Slechts 13 vacatu res staan hier tegenover! Kantoorpersoneel Een afname met 36 werklozen. On bekend is hoeveel hiervan een baan hebben gevonden. Flet aantal vacatu res is gedaald tot 36. Onderwijzend personeel Een 14-tal onderwijskrachten werd uitgeschreven. Het aantal werkzoe kenden in deze sektor bedraagt thans 177. Er is slechts één vacature. Schoolverlaters Gestadig worden nieuwe schoolverla ters ingeschreven. Gelet op het jeugd- werkplan zal extra aandacht aan deze kategorie jeugdigen worden besteed. Verwachtingen Een toename van het aantal inge schreven werklozen. In verband met seizoensinvloeden en de gebruikelijke beweging op de arbeidsmarkt zullen een aantal werklozen weer aan het werk komen. wordt dan besloten of de beslis- 1 sing van de Decoratiecommissie al I dan niet wordt overgenomen. Nadat deze commissie met het I voorstel akkoord is gegaan, wordt de decorandus door het betrokken Ministerie bij H.M. de Koningin, on- I der overlegging van de op de voor- 1 dracht betrekking hebbende stuk- 1 ken, voor toekenning van de be oogde onderscheiding voorgedra gen. Wanneer de Koningin haar goedkeuring aan het voorstel ver leent, ondertekent zij het daartoe I opgemaakte Koninklijk besluit. Hierna voorziet ook de betrokken Minister het K.B. van zijn handte- I kening. Hiermee is de onderschei ding verleend en wordt de burge- I meester van de woonplaats van de decorandus ingelicht omtrent de I toegekende onderscheiding. Is de onderscheiding aangevraagd in j verband met de viering van de ver- j jaardag van de Koningin dan wordt I deze uitgereikt op de dag vóór Ko- j ninginnedag. In andere gevallen is die uitreiking bij gelegenheid van het afscheid of viering van het ju- 1 bileum van betrokkene. Later worden door de Kanselarij der Nederlandse Orden de diplo ma’s aan de gedecoreerden toege- j zonden. De ordetekenen van de Or de van de Nederlandse Leeuw en van de Orde van Oranje-Nassau worden bij de uitreiking aan de ge- I decoreerde in bruikleen verstrekt; ze moeten na bevordering tot een hogere graad in de Orde alsmede na het overlijden van de gedecoreerde aan de Kanselarij der Nederlandse Orden te ’s-Gravenhage worden te- I ruggezonden. De Kanselarij der Nederlandse Or den heeft tot taak het geven van ad vies aan de Regering aangaande het instellen of wijzigen van onderschei dingen en herinneringstekenen. Het registreren van verleende onder scheidingen en herinneringstekenen ingesteld bij Wet of Koninklijk be- I sluit behoort eveneens tot de taak van de Kanselarij. WADDINXVEEN PASSAGE 47 TEL 01828-2477

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 42