Herstel Korbis Be Fair op weg naar de titel Waddinxveen-tennis deelt de punten: Promotiekansen in gevaar 37e Sportweek Waddinxveen komt er aan MEUBELEN voor beker Gouwe Rijders op 19 mei WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE VERMAKO MEUBELEN Staringlaan 10, Waddinxveen Be Fair en WSE verder Nachtrit WSE en Waddinxveen spelen gelijk: 1-1 en 3-3 Zeskamp in ”de Sniep” Vermako Teams van De Gouwe Smash succesvol, Be Fair in tennishal 6-1 naar zich toe te trekken. 5 A WADDINXVEEN Het eerste team van de tennisvereniging Waddinxveen - waarmee we ons tennisoverzicht van de afgelopen week willen beginnen, waarna de resultaten van de tennisvereni gingen De Gouwe Smash en Be Fair besproken zullen worden - heeft de punten gedeeld met Berkenrode (4-4). Marie José Ruf ten, die met haar dertien jaar veruit de jongste speelster op het veld was, handhaafde haar ongeslagen status, door in haar enkel spel de winst met 6-2 en 6-1 naar zich toe te trekken. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis her stelde zich dit weekeinde van de een week daarvoor onnodig ge leden thuisnederlaag tegen Oranje Nassau. In een gezien de barre weersomstandigheden goed gespeelde wedstrijd wist Korbis een verdiende 0-2 over winning te behalen op Vitesse uit Barendrecht. WADDINXVEEN Be Fair heeft zaterdagmiddag in het Burge meester Wamaarplantsoen concurrent PPSC met 3-1 verslagen en zich daardoor nog steviger op de eerste plaats in de tweede klasse B genesteld. De Waddinxveners kunnen zich langzaam maar zeker voor het kampioenschap gaan opmaken. WSE speelde gelijk tegen Nieuwerkerk (1-1)- Waddinxveen knokte zich zondagmiddag na een 0-3 achterstand tegen Schoonhoven helemaal leeg en eindigde verdiend en zonder Fred Bijl op 3-3. WEEKBLAD VOOR WADD1NVEEN - WOENSDAGS MEI 19X2 tocht Wad- 0-2; WADDINXVEEN laatste <3 20 19 20 20 18 19 19 19 18 19 19 20 11 8 10 8 5 7 7 speelde z’n l tegen 20-17 20-16 3- 3 2-6 6-9 0-13 0-11 4- 2 8-5 te bereiken. De Gouwe Smash speelt daarmee nog steeds mee in de strijd om het kampioenschap, samen met Capelle en Be Quick. WAAR KWALITEIT EN VAKMANSCHAP HAND IN HAND GAAN 7 8 3 4 en ge- NSV’46 Floreant Schoonh. WSE Nieuwkoop Lekkerkerk 0-2 afgelast 1-0 na 40 min.) 5 4 32-19 27 8 3 35-23 24 4 6 30-20 24 8 4 31-26 24 9 4 20-21 19 5 7 25-23 19 5 7 30-27 19 4 10 4 20-23 18 4 8 25-29 18 1 9 31-30 17 4 10 28-37 14 7 9 28-41 13 4 12 19-35 12 De voetbalwedstrijden in de komen de Sportweek Waddinxveen zullen al lemaal worden gespeeld op het com plex van de rooms-katholieke voet balvereniging WSE in de Oranjewijk. Voor het klaverjassen wordt de kan tine van WSE gebruikt, terwijl de voor de bejaarden (bingo NATUURLIJK EERST KIJKEN BIJ Olympia III - Korbis III Korbis AI - Charlois AI Korbis BI - Reeuwijk Bil Olympia Cl - Korbis Cl Korbis CII - Vitesse Cl Korbis MI - Rozenburg MI 12.00 Bolnes DII - Korbis Dl Korbis DII - Sagitta Dl Zondag 9 mei staat de plaatselijke derby op het programma: WSE-Wad- dinxveen. Aanvang 14.30 uur. Altijd een spannend voetbalgebeuren, waar op ongetwijfeld weer veel supporters zullen afkomen. BE FAIR I Onder het motto “It’s now or never” I werd de wedstrijd Be Fair-PPSC tij- I dens slechte weersomstandigheden gespeeld. Desondanks kon het talrijk I opgekomen publiek’ toch genieten I van een heerlijke voetbalmiddag. Mo- I gelijk heeft het kritisch toeziend oog I van bondscoach Ger Blok (Neder lands amateurelftal) hieraan meege- I werkt. Uitvindelijk zegevierde het sterkste I elftal en dat was Be Fair aldus Lob man, trainer van PPSC: “Tot uw I dienst.... van zo’n team te verliezen I is geen schande. Wij hebben geboden wat we hadden en dat heeft het pu- I bliek dacht ik gewaardeerd, want ik I vond het een erg goede wedstrijd. Wij I verloren van de toekomstige terechte kampioen”. I In deze woorden ligt de nederlaag I van PPSC netjes verpakt. De wed- I strijd kan getypeerd worden als een I erg goede ontmoeting, waarin beide I teams tot het uiterste gingen. Voor- I al de eerste helft heeft erg veel ener- I gie gekost mede door het gladde veld. I Zeer veel fanatiek middenveldspel en I een enkel klein kansje bepaalden de I eerste T5 minuten het wedstrijd- I beeld. Toen namelijk werd Aart Bos I gelanceerd. I De voorzet die volgde was te scherp I voor de Be Fair-spitsen doch de bal l werd door de wind in de richting van I doelman Spierings gedreven die zich I volkomen op deze situatie verkeek i en de bal uit het net moest halen. I 1-0. Een gelukkig moment maar wel I verdiend. Direkt hierna moest Ver- I hoef voor het eerst echt handelend I optreden op inzetten van Carli en 't I Hoen. I In de 35e minuut knalde Alfred de I Jong van grote afstand juist over de I kruising. Toch kreeg Be Fair langza- I merhand meer grip op de wedstrijd en moest PPSC ten koste van kleine I overtredingen vooral tegen Bert Graafland steeds weer de aanval af- remmen. Tot de rust bleef de stand ongewij- I zigd maar direkt daarna werd de I stand rechtgetrokken toen Hussel- man op links een goede voorzet los- I liet en deze schitterend door ’t Hoen werd ingekopt. 1-1. Be Fair ging hier na de agressie en het tempo opvoe ren wat resulteerde in een overwicht (Graafland, Bos). Aanval op aanval golfden op de PPSC-veste waarbij alle mogelijkheden werden uitgepro beerd. Een schitterend geheel waar terdam. Team 15 trof het beter en Rob v. Doom leidde zijn mensen naar een 3-2 overwinning op Ouder kerk. Ook Bas Boonstoppel haalde met zijn team 16 een 4-1 zege op Moordrecht. Edwin v. Erk moest met zijn teamgenoten naar Maasvlaardin- gen en bij de stand 4-0 begon het ook daar te plenzen. Dit duurde zo lang dat er besloten werd maar te tossen over de laatste wedstrijd. Maasvlaar- dingen won de tos en dus die partij kregen ze kado en zo kwam team 19 terug met 4-1 winst! DAMES De damescompetitie trof het dins dag 27 april beter met het weer. Het was wel koud maar dat gaf weer ge legenheid om het onderwerp “trai ningspakken” goed te bespreken. Team 22 won o.l.v. Coby van Doom in een gezellige sfeer met 3-2 van Ca- onnavolgbaar - de WSE-aanhang deed juichen. De tweede helft was nauwe lijks één minuut oud en vrijwel con tinu heeft WSE de gastheren onder druk gehouden. Het werd een spel van aanvallen (WSE) en verdedigen (Nieuwerkerk). Met kunst- en vliegwerk en niet zon der geluk wist de thuisclub de WSE- ers van het scoren af te houden. Schoten van de vaak sterk opkomen de Leo Wesseling, Peter Janssens en Kees Maurits misten - soms op een haar na - het doel. De sporadische tegenaanvallen van Nieuwerkerk werden veelal op het middenveld ontregeld, waarna een nieuwe aanvalspoging werd onderno men. Met vrije trappen zaaide René Moons veel paniek bij de Nieuwer kerk-verdediging, die evenmin raad wist met de verre inwerpen van Leo Pol. Bij een tweetal inworpen, bei den doorgekopt door Pim Sluys, wer den Bert Verlaan evenzovele riante mogelijkheden geboden. Ook hij wist er geen raad mee. De vreugde bij Nieuwerkerk, met het gelijke spel, werd achteraf getemperd nadat de overige uitslagen bekend waren. Een bijzonder spannend slot van deze competitie. festiviteiten van het dan twee dagen geduurd hebbende Brugfestijn ’82 van de Brugcentrumwinkeliers. den bedrijfsvoetbal, damesvoetbal, schoolvoctbal, straatvoetbal, fiets- autopuzzelrit, klaverjassen, open badmintontoumooi, atletiek, polsstokspringen, bingo voor bejaar den, wandelen, wielrennen, biljar ten voor bejaarden, schoolzwemmen, prestatiezwemmen en vissen voor jeugd en volwassenen. BE FAIR-TENNIS De afdeling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair was in het tennispark De Buitenhof aan de Sniepweg actief op vele fronten. De jeugd en de dames springen daarbij in het oog. Het merendeel van de zaterdagcompetitie bij de senioren viel in het water of de partijen wer den gestaakt. Wel waren enkele teams zo slim om snel de tennishal in het sportpark “de Sniep” af te huren zo dat daar nog diverse wedstrijden kon den worden uitgespeeld. Zo won het eerste herenteam, voor al dankzij de inzet van een Boonstop pel “speciaal” met 5-0 van SLV 2 waardoor reeds nu duidelijk is, dat het kampioenschap volgende week behaald zal kunnen worden. Ook het le mixed-team o.l.v, Elly van Stijn speelde in de tennishal te Vlaar- dingen en won met 3-2. JEUGD Vooral de jeugd van Be Fair-tennis is de afgelopen weken al erg aktief geweest. Zo is er een pupillen-com- petitie van start gegaan met Zeven huizen en Gouderak. Op 21 april verloor Petra Boere haar single, even als haar dubbel met Hubert Welle- man. Maar toen op 28 april Goude rak op bezoek kwam waren de rol len omgekeerd. En omdat ook René Barends en Jeroen Hofstra hun par tijen wonnen, werd de 3-2 overwin ning gevolgd door een 5-0 zege. Het team van Agnita Smallenbroek won 2x van Zevenhuizen, vooral door het goede werk in de dubbel van Alexander van Schooneveld en Nei-Yin Boere behaalde met 6-2 en 6-1 haar eerste seizoenoverwinning. De overige twee winstpunten werden behaald door Pieftr Ulkman Rooda en Rob Kreder in hun dubbelspel en door Rob Kreder en Nei-Yin Boere in hun mix. Het reserveteam van Waddinxveen ging zwaar onderuit tegen Oegst- geest. Het werd een 7-1 nederlaag, waarbij Klaas Andinga voor het enige winstpunt wist te zorgen. Rob van Loo, Leonieke Salari en Ingeborg van der Kerk bleken geen vat op het spel van de Oegstgeestenaren te hebben. Waddinxveen 3 had helemaal niets in te brengen tegen T.O.E.G. uit Rot terdam. Met de zwaarst mogelijke nederlaag werd Waddinxveen naar huis toe gestuurd, 8-0. Frank van der Berg, Kees Okkerse, Mirula en Na thalie Bergwerf hadden tegen deze tegenstander, die zich bovendien nog eens behoorlijk versterkt had, dan ook niets in te brengen. Het herenteam van Waddinxveen be haalde een goed resultaat door Bre da op 3-3 te houden. Hier waren het de enkelspelen die de winst moesten brengen, want de dubbelspelen en de mixed-dubbel gingen allen verloren. Bijna had Waddinxveen de volle winst nog naar zich toe getrokken, maar op het beslissende moment faal de Jaap Derks in zijn enkelwedstrijd, die hij geheel onnodig verloor. Fred Kandou, Huib Nederhof en Wouter Kleist deden dat niet, zodat daar de drie winstpunten werden behaald. Zondag was dus geen beste compe- titiedag voor de spelers van Waddinx veen-tennis. Van de 10 teams moes ten er 5 buigen voor een tegen stander en konden er 2 de schade tot een gelijkspel beperken. Slechts 3 teams behaalden een overwinning. Als er al sprake was van een mogelij ke promotiekans voor één der teams uit de 2e klasse (de eerste drie teams) dan is die kans wel erg klein geworden. Samenvattend: Team 1 speelde gelijk -J) tegen Berkenrode 1. Team 2 kreeg I van Oegstgeest 1 met 7-1 klop. Team 3 speelde tegen TOEG 4 en verloor met 8-0. Team 4 werd door Leeu wenberg 7 ontvangen en gaf de gast heer niet één partij. Met 8-0 winst konden de Waddinxveners huiswaarts gaan. Met name Helmy Rutten gaf blijk van een enorm tactisch inzicht en liet haar opponente alle hoeken van de baan. zien. Team 5 moest Ready-Go 1 de winst met 8-0 gunnen. Team 6 redde de eer weer een beetje door van Zoeter- meer 7 met 1-7 te winnen. Team 7 verloor met dezelfde cijfers van Tiod 4. De rij gemengde teams wordt be sloten door kampioenskandidaat team 8, dat met 8-0 van Aeolus Oled- do 8 won: Team 8 zal wellicht (auto matisch) promoveren. Het eerste herenteam speelde thuis en begon met 3 singles te winnen, maar verloor er één en daarna ook nog de twee dubbels: 3-3 dus (tegen BTC 1). Het tweede herenteam ver loor van Team 2 met 6-0. De tweede helft van de competitie zal andere re sultaten moeten laten zien, wil er van promotie sprake zijnom van de gradatie maar te zwijgen! Wel kan men concluderen, dat de Waddinxveners, die toch zeer ver dienstelijke tennissers in hun gelede ren tellen, nogal ongelukkig hebben geloot. pelse Tennis Club. Team 23 bracht na spannende strijd en warme soep de eerste drie punten mee uit Gouda. Team 24 wist al dat het een zware dobber zou krijgen in Driebruggen, maar waren toch trots op het éne punt dat ze daar wegsleepten. Team 25 haalde ook 2 punten binnen in de strijd tegen Moordrecht. Team 27 verloor na “eerste gewin, kattege- spin” met 4-1 van Zwartewaal. Team 28 verloor na een fijne dag tussen de koeien en de schapen met 4-1. Team 26 verloor eveneens en wel met 3-2 na een gezellige en sportieve wed strijd van Zuiderpark. UITSLAGEN Vitesse II - Korbis I Korbis II - Kwiek IV Korbis HI - NIO V (gest. Korbis AI - Ons Huis AI 2-6 deJodan Boys BH- Korbis BI afgelast PROGRAMMA Zaterdag 8 mei Korbis I - KOAG III 15.00 uur Korbis II - de Jodan Boys III 13.00 uur 14.00 uur 11.30 uur 10.00 uur 12.00 uur 11.00 uur uur 10.00 uur 10.00 uur Voor beide zondagsteams stond een belangrijke ontmoeting op het pro gramma. Het eerste mixed-team moest het opnemen tegen medekop- loper Schiebroek (beide 15 punten). Na de enkelspelen had De Gouwe Smash een 3-1 voorsprong opge bouwd. Mare Uittenbroek en Nynke Lodder wonnen redelijk gemakkelijk; Margriet van Rijswijk had het moei- lijker, maar wist toch in 3 sets de winst naar zich toe te halen. Aris Schrooder moest het met 7-5, 6-3 afleggen tegen zijn tegenstander. Ook de herendubbel ging daarna met mi nimaal verschil naar Schiebroek in 3 sets. De damesdubbel werd ook al weer in 3 sets een Waddinxveense overwinning. Via een winstpartij en een verliespartij bij de gemengde dub- dels werd de 4-2 voorsprong uitge bouwd tot een 5-3 overwinning waar mee de koppositie een feit was. Het tweede zondag-mixedteam moest het opnemen tegen koploper Capelle. Het werd een uitermate spannende en boeiende strijd met af en toe zeer goed tennis. Na de 4 singles was de stand 2-2. Jolanda Los won gemak kelijk, Ingrid Overkamp won na een 3-6, 5-0 achterstand tenslotte de der de set met 6-0. Elmer Lodder en Ro nald Janse hadden erg moeilijke te genstanders getroffen en verloren bei de ruim. Daarna bleef het om en om gaan, de heren begonnen met verlie zen, maar Ronald en Jolanda trokken de zaak weer gelijk. De damesdubbel werd vlot gewonnen door De Gouwe Smash, maar Capelle wist via de laats te mixed toch nog een gelijke stand broek (wel griezelig dat singelen) wonnen beide de single, Rinie Baan en Marja moesten nog wat aan elkaar wennen en verloren dan ook. Maar daarna werden de laatste twee dub bels gewonnen en dus ook de 3 pun ten mee teruggenomen. Dames 4 tenslotte ging ook op de in geslagen weg voort, al betekent dat jammergenoeg voor de tweede maal een 5-0 nederlaag. Bij de zaterdagsenioren ging toch nog een wedstrijd door. Heren 5 verloor met 5-0 bij kampioenskandidaat Bergambacht. De jeugd kon op zaterdag de wed strijden voor het grootste deel nog afspelen. De jeugd tot en met 1 7 ver loor onnodig met 4-1 van Lekker kerk. Het jeugdteam t/m 14 jaar speelde een gelijkopgaande wedstrijd tegen Driebruggen. Anita Los en Maurice Ancher begonnen met winst in de mixed, Miranda Baan kon het in de single niet bolwerken, dus 1-1 na twee partijen. Pieter Uittenbroek won vervolgens zijn single, maar de damesdubbel ging verloren, dus 2-2. De herendubbel moest bij de stand 6-1, 1-1 worden afgebroken. 5 Mei zal deze partij de beslissing over de punten moeten brengen. Het jongensteam wist zijn presta ties van de vorige week weer te ver beteren. René Teijerma kon voor het eerst de volledige wedstrijd meema ken en begon met de single met 6-1, 6-1 te winnen. Ferdinand v.d. Berg won na een goede partij ook al in twee sets van zijn tegenstander. Rob Janmaat en Mike de Groot verloren hun dubbel na spannende strijd met 2- 6, 6-1, 4-6. Rob en René wonnen vervolgens hun dubbel en Ferdinand en Mike verloren, zodat de jongens hun eerste overwinning boekten: 3- 2. De eerste helft van de voetbalwed strijd tegen Schoonhoven was van Waddinxveense-zijde slecht. Er wer den verdedigingsfouten gemaakt en tactische fouten waardoor Schoon hoven, dat met Waddinxveen een ap pel te schillen had, een 0-2 voor sprong nam. Een teleurstellende gang van zaken voor Waddinxveen dat de laatset weken een stijgende lijn in vorm had vertoond. In de tweede helft verscheen Wad dinxveen met twee wissels en kon of- fensiever spelen. Ed Sloof als ‘voe dingsbodem’ vpor de aanval en Pe ter Heeren als aanvaller moesten de nodige impulsen geven. Het lot was Waddinxveen ongunstig gezind, want na een kwartier stond het 0-3. Twee minuten later echter verklein de Ricardo van Ommeren de achter stand tot 1-3. Maar toen even daarna Fred Bijl door merkwaardig scheidsrechterlijk optreden het veld uit werd gestuurd, leek Schoonhoven de voorsprong makkelijk te kunnen consolideren. Waddinxveen vocht evenwel voor al les wat het waard was en dat bleek nog zat te zijn. Dick Twicht met een lob en wederom Ricardo van Omme ren zorgden voor een 3-3 eind stand. In deze voor het publiek zeer aan trekkelijke tweede helft had Wad dinxveen zelfs Schoonhoven met een Remco Witberg, die evenals Saskia Compeer alle sets naar zich toehaal den. Woensdag 28 april gingen de 2 mini- competitieteams er ook flink tegen aan. Jürgen en Dennis v.d. Wal ston den met Eelco Hofstra en Sybe de Vries tegenover de veel grotere jongens van de Sluipers. Ze lieten zich door de lengte van hun tegen standers niet van de wijs brengen en wonnen met 11-1. M. van Peet bracht het derde team naar Tiod in Gouda. Gelukkig waren er deze keer geen zieken en Nicolien Vermeulen begon gelijk met het winnen van haar single. Caroline Baas deed haar na en sa men wonnen ze toen ook nog hun dubbel. Jammer was het dat Dirkjan van Peet en Michel Verwey alles ver loren. Dus dankzij de dames werd het toch nog 6-6. Afgelopen zaterdag begon de jeugd t/m 17 jaar aan de wedstrijden met het idee: snel spelen voordat het be gint te regenen. Edwin Vermeulen voelde echter snel wat druppels, maar dat waren zweetdruppels en hij verloor met 6-0 6-0. Toen Linda van Wijk speelde, veranderden de zweet druppels in regendruppels en zo spoelde team 2 van de baan in Rot en biljarten) worden gehouden in het Anne Frank-centrum. Andere loca ties zijn de Staringlaan (polsstok springen), kantine voetbalvereniging Waddinxveen (autopuzzelrit), sport hal “de Sniep” (badminton), de Gou we (parachutespringen), het zwem- badcomplex (schoolzwemmen en prestatiezwemmen) en de ringvaart (viswedstrijden). Op een parcours in de Groenswaard zullen weer de wiel- renwedstrijden worden gehouden. Het amusement zal tijdens de 37e Sportweek Waddinxveen - waarin dit BE FAIR 2 Het 2e elftal van Be Fair speelde z’n competitiewedstrijd tegen Spijkernisse 2 zorgeloos uit (2-2). Dat er die middag maar twee doel punten vielen was een gevolg van de regen die in overvloed viel en de bal zwaar maakte, alsmede de toch wel straffe wind, waar Korbis vooral in de eerste helft mee te maken had. Aanvankelijk zag het er niet onmid- delijk naar uit dat het Waddinxveense korfbaltwaalftal die middag zou gaan winnen, want het was in de begin fase Vitesse dat enkele malen gevaar lijk doorkwam. Toen echter doel punten uitbleven nam Korbis geleide lijk aan het initiatief over en gaf dat in het verdere verloop van de wed strijd niet meer uit handen. De score voor Korbis kwam deze middag uit handen van Dick Haags- man (2x). Door deze zege staat Kor bis nog bovenaan in klasse IIA met drie punten voorsprong op nummer 2 Vanouta I, dat echter nog een wed strijd meer moet spelen. Derde op de ranglijst is Thor II met vijf verlies- punten. Zaterdag 8 mei speelt Korbis de zeer belangrijke wedstrijd tegen KOAG III. KOAG III, een geroutineerde ploeg uit Krimpen aan den IJssel, zal het Korbis naar verwachting be paald niet cadeau gaan geven, getuige de uitslagen welke deze ploeg de laat ste weken heeft gemaakt. Korbis zij dus gewaarschuwd! JEUGD Bij de jeugdploeg van Korbis in de afgelopen week zeer goede berich ten. Zowel de aspiranten Bil als de keer Hemelvaartsdag en de beide Pinksterdagen vallen - uiteraard niet worden vergeten. Zo wordt er van wege het door de heer H. van Geloo- ven voorgezeten Sportweekcomité van maandag 31 mei (Tweede Pink sterdag) tot en met zaterdag 5 juni aan de Nesse een lunapark gehou den, terwijl zaterdagavond in het Brugcentrum parachutisten in de Gouwe zullen landen en er meege werkt zal worden aan de sluitings- activiteiten nog doelpunten aan ontbraken. In de 14e minuut soleerde Koert van Rijn (erg goed) op rechts en werd op de 16-meterlijn neergelegd. De vrije trap werd onvoldoende door Spierings weggewerkt waardoor Aart Bos zich de kans niet liet ontnemen z’n 2e treffer te scoren (2-1). Rond het veld voelde men dat het ging ge beuren daar het publiek zich steeds meer liet horen, waardoor er een heerlijke sfeer ontstond. Be Fair ging zodoende met steeds meer zelfver trouwen en flair spelen (Graafland, Angenent, Bron). Toen ook presenteerde dit team haar mogelijkheden en vond z’n balans. Wel moest Verhoef een grandioze redding verrichten toen Jan ’t Hoen van 20 meter steenhard uithaalde. De betere kansen ontstonden echter aan de andere kant via Van Rijn Graafland Graafland, maar scoord werd er vooralsnog niet. Daar moest het publiek op wachten tot de 43e minuut toen Bert Graaf land uit een vrije trap de bal over de muur in het net deponeerde waarmee hij zijn zeer aktieve inbreng bekroon de. Kort hierna floot de zeer goed lei dende, kilometervreter, Freke, uit Katwijk, voor het einde. Zaterdag speelt Be Fair de zeer be langrijke uitwedstrijd tegen De Zwer ver uit en in Kinderdijk. Een goede en grote steun is een zeer belangrijke zaak. Daarom verzorgt de supporters vereniging weer een busreis welke om 13.45 uur vertrekt. Gezien de zeer grote deelname wordt u verzocht tij dig een plaats te reserveren. Hornis tel. 8743 of Slagboom tel. 3382. De wedstrijd begint om 15.00 uur. WADDINXVEEN Zaterdagmiddag 8 mei wordt de jaarlijkse zwem- zeskamp gehouden in het binnen bad van zwembad “de Sniep”. In zwemmen 16.00 uur, aanvang wed strijd 16.30 uur. Aan deze wedstrijd wordt naast “Roubos De Gouwe” deelgenomen door de zwemverenigingen “de Baan- ders”, “Boskoop” (bekerhouder), “Donk”, “GZC” en “SZPC”. Mede gezien de behaalde resultaten van Roubos de Gouwe in het afgelopen winterseizoen mag verwacht worden, dat het een spannende wedstrijd zal worden. UITSLAGEN WATERPOLO Meisjes B - BZ en PC B Jongens pup. - OZV pup. Meisjes A - Alkemade A Boskoop pup. - Meisjes pup. Jongens B - AZC/Microlife B Heren V - Woerden III Heren IV - PCG KLASSIEKE EN MODERNE MEUBELEN VAN KLASSE Tegen Spijkernisse werd het een goe de wedstrijd waarin Be Fair na een 2-0 achterstand verrassend sterk te rug kwam en toch nog een gelijkspel wist te realiseren, waardoor van een waardig competitieslot van de Zaat- boys gesproken kan worden. Spijkernisse werd overigens de over tuigende kampioen in deze afdeling zonder een enkele nederlaag. WSE De openingsfase van de wedstrijd Nieuwerkerk-WSE was voor Nieuwer kerk, waarvoor veel op het spel stond, bijzonder veelbelovend. De gastheren speelden agressiever, bewo gen beter, hetgeen o.m. resulteerde in een tweetal corners op rij die even wel niets opleverde. Het spel van de bezoekers daarentegen vertoonde een zekere matheid. Reeds na een kwartier spelen kwam de thuisclub op voorsprong. Op links werd een corner genomen, een scherp indraaiende bal, die via de binnenkant van de tweede paal het veld in caramboleerde. De vrijstaan de Jan van der Giesen liet zich deze mogelijkheid niet ontnemen en knal de keihard raak 1-0. Even later kreeg WSE een vrije schop, die door Leo Wesseling hoog in de doelmond werd geplaatst. Juist voor dat de bal in het doel verdween, floot de zeer goed leidende scheidsrechter Van de Berg uit Gouda af wegens hinderen van de keeper. Bij de volgende aanval kroop WSE door het oog van de naald. Een lange bal van links bereikte de midden- spits, die zijn tegenstander uitspeel de en vervolgens een riante moge lijkheid om zijn ploeg op 2-0 te zet ten om zeep hielp. Verkeerd terug spelen in de Nieuwerkerk-vcrdediging bracht Kees Maurits in een kans rijke positie. Zijn schot miste echter de juiste richting. De tweede helft kende een geheel ander wedstrijdbeeld. De snelle ge lijkmaker van WSE zal hierom be slist niet vreemd zijn. Een door Pim Sluys doorgekopte inworp van Leo Pol kwam bij Kees Maurits, die op een wijze waarop hij patent heeft - WADDINXVEEN - Voor de deur staat de 37e aflevering van de Sport week Waddinxveen. Deze wordt dit maal gehouden van zaterdag 15 mei, als op die dag de 10-gemeenten- fietstpcht wordt gehouden, tot en met zaterdag 5 juni, als er in het Brugcentrum finalefeesten worden gehouden. Gedurende deze drie weken staat een reeks van activiteiten op het pro gramma. Genoemd kunnen wor- DE GOUWE SMASH De dinsdagmiddag-damesteams van de tennisvereniging De Gouwe Smash wisten de successen van de eerste competitieronde te continueren. Da mes 1 had daarbij de nodige moeite met de tegenstandsters. Wil Lodder won de eerste single in 3 sets, Henny Oostwouder moest in de tweede sing le toestaan dat de stand via een drie setter weer gelijk werd getrokken. Truus van Wijk en Hilly Teijema wis ten hun dubbel na zware en langdu rige strijd via 6-1, 6-7 en 6-4 te winnen. In de beide laatste dubbels werden de punten gedeeld, zodat een 3-2 overwinning kon worden bijge schreven. Bij dames 2 wonnen Ma rijke de Groot en Jopie Stevens beide hun singles. Hanneke Kantz. en Atie v.d. Brink wonnen hun dubbel ook al vlot. Omdat van de overige beide dubbels één gewonnen en één verlo ren werd, waren de volle 3 punten voor de Gouwe Smash en werd de koppositie veroverd. Ook dames 3 haalde een volle buit binnen. Met Marja v.d. Eeckhout voor de geblesseerde Lottie v.d. Berg werd wederom met 4-1 gewonnen. Sonja de Voogd en Anja Uitten- WADDINXVEEN - Tweede klasser Be Fair en vierdeklasser WSE zijn nog volop aan beker- voetbal bezig. Vanavond (woensdag 5 mei) speelt Be Fair in de vierde ronde om de beker tegen zaterdag-eersteklas ser RCL uit Leiderdorp. Er wordt in het Burgemeester Wamaarplantsoen begonnen om half zeven. WSE speelt donderdagavond 6 mei om zeven uur tegen het Goudse GSV, de ploeg van de vroegere WSE-trainer Leen Be zem. Nadat de Waddinxveners eerder een tweetal derdeklas sers en een tweede klasser hadden overtroefd bestaat het vermoeden dat de Goudse der de klasser een lastige tegen stander zal ontmoeten. Be Fair, dat eerder won van Fortuna Vlaardingen (2-1), Ce- leritas (4-1) en Verburg (2-0), stuurde vorige week dins dagavond zondag-eersteklasser Lugdunum met 0-2 naar huis. In deze bekerwedstrijd waren t de Leidenaars sporadisch ge vaarlijk. De broers Bert en Kees Graafland, op wie scheids rechter en spelers eerder had den staan wachten zodat de wedstrijd tien minuten na het officiële aanvangsuur pas kon beginnen, deden Lugdunum ‘uit dank’ de das om. De 0-2 zege was een terechte weerspiegeling van de wed strijd, waarin de Leidse forma tie werd overklast door de Waddinxveners. Als Lugdunum een enkele maal gevaarlijk werd stond de uitstekende doelman Kees Verhoef Leids succes in de weg. Andere Waddinxveense uitblinker was zeker Klaas An genent. STAND TWEEDE KLASSE B Ter Leede-De Zwerver 3-0; Be Fair- PPSC 3-1; ASWH-Lyra 3-1; Zwalu wen Vl.-Rijsoord 0-1; De Zwervers- Xerxes afg. Be Fair ASWH PPSC De Zwerver Xerxes Zwal. VI. ’s-Grav. SV De Zwervers 18 Spirit Lyra DOTO Ter Leede Rijsoord 5-3 nederlaag naar huis kunnen stu ren want paal en lat stonden bij andere doelpogingen nog in de weg. Een fantastische prestatie van Wad dinxveen dat meer als klaar is om Moerkapelle op de laatste speeldag te ontvangen. STAND VIERDE KLASSE E Moordrecht-NSV’46 0-2; Lekker- kerk-Moerkapelle 2-2; Nieuwerkerk- WSE 1-1Waddinxveen-Schoonhoven 3-3; Floreant-DONK 0-0; Nieuwkoop -Haastrecht 0-0. 20-28 Moordr. 20-19 20-26 Haastrecht 20-18 20-22 Nieuwerk. 19-17 20-21 DONK 19- 19 Moerk. 20- 19 Waddinxv. 20-15 pupillen Dl werden kampioen. De BH aspiranten behaalden de titel door thuis met 1-0 van het Zuiden BUI te winnen. Bij de Korbis Dl pu pillen kwam het kampioenschap tot stand middels een 2-0 zege op de pu pillen van IJsselvogels. Ook enkele andere jeugdploegen van Korbis zijn nog volop in de strijd om het kampioenschap gewikkeld. Te denken valt daarbij aan de aspiran ten BI en de pupillen CII en DII. Vooral de pupillen CII van Fred van Leeuwen vestigen hierbij de aandacht op zich door rivaal Reeuwijk Cl met 2-1 te kloppen, terwijl ook DII uit een prima resultaat behaalde door de wedstrijd tegen de Bolnes pupil len met 1-0 te winnen. WADDINXVEEN - De Wad- 7: 7 dinxveense autoclub Gouwe 77 X Rijders houdt woensdag 19 mei J 7 - de vooravond voor Hemel- :j: j: vaartsdag (donderdag 20 mei) - 7 7 de nachtrit, de jaarlijkse auto- 7 puzzelrit waarvoor het college 7 van Burgemeester en Wethou- ders zonder meer toestemming 7 heeft verleend. In voorgaande 7 jaren was daarvan onder aan- ;7 voering van burgemeester mr. A.G. Smallenbroek, óók na ge- 7 7 bruikmaking van beroepschrif- 7 tenprocedures, geen sprake, zo- 7 7 dat deze rit buiten de bebouw de kom van de gemeente Wad- 7 7 dinxveen moest beginnen en 7 eindigen. 7; De nachtrit van de Gouwe Rij- 7 ders - die volgt op de Koningin- 7 nerit van 30 april - start om J 20.30 uur. Er kan in de kanti- 7 7 ne van de voetbalvereniging 77 j Waddinxveen in het sportpark 77 “de Sniep” aan de Sniepweg 77 worden ingeschreven vanaf 7 7 19.30 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 43