Jubileumconcert van Titelstrijd turnen in Anne F rank Stichting 25 jaar i de sporthal Hardrijders (28) betrapt het Rijnlands Orkest Op 14 mei in Waddinxveen De Bonkelaar Bijzondere POLITIENIEUWS WADDINXVEEN expositie in Gouda onderwijzers met Paradise Spindag in Gouda Splendid Mood en Gitane in Een boekenbon? Waddinxveense in Boskoop ytee* I I I K ■MB De gezellige rock en roll-spelende groep Paradise met I a BOEKHANDEL VELDWIJK BV Passage 53-Telefoon 01828-2620 NIET SEIZOENGEBONDEN! Het Anne Frank Huis aan de Prinsengracht 263 in Amsterdam De vrijdagavond 7 mei in De Bonkelaar optredende popgroep Gitane. De gezellige rock en roll-spelende groep Paradise met in het midden de Waddinxveense onderwijzeres van de De Savornin Lohmanschool Reini Wolthaus-Kleiman. Ook haar man speelt in deze band. WOENSDAG 5 MEI 19X2 WADDINXVEEN In de sporthal “de Sniep” worden zaterdag 8 en zondag 9 mei de Nederlandse kampioenschappen turnen voor heren en de voorwedstrijden verplichte oefenstof gehouden. De organisatie van dit tumspektakel met in totaal 240 deelne mers is in handen van de afdeling gymnastiek van de multisport- vereniging TOOS. bedraagt f. 7,50 en f.4-,50 (CJP snelheden binnen de bebouwde kom tot 86 km per uur gemeten, ontdekt, dat hij in het bezit was van twee valse bankbiljetten (briefjes van f. 100,—). De biljetten zijn uit de roulatie genomen. SCHOOLVERKEERSEXAMEN Vorige maand werd door de rijkspo litie het schriftelijke schoolverkeers- examen 19'82 afgenomen op 16 ba sisscholen te Waddinxveen en twee te Moerkapelle. De examens werden al leen afgelegd door de zesde klassers. Van de 372 kinderen slaagden 336 kinderen, die een verkeersdi- ploma kregen uitgereikt. WADDINXVEEN Vorige week dinsdag 27 april werd er radar- snelheidscontrole gehouden door de Waddinxveense rijkspolitie op de Dorpstraat en de Sniepweg. 28 Automobilisten werden bekeurd daar zij de maximum-snelheden overschreden. Er werden Vrijdagavond 14 mei geeft de 30 jaar bestaande Rijnlandse Orkest vereniging een jubileumconcert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Dit concert, met Bastiaan Blomhert als dirigent, pianist Michael Davidson als solist en Leo Peys als verteller, begint om kwart over acht. De toegangsprijs 9 en f. 4,50 (CJP en 65-plussers). 1' 2 het opgave voor lieren. 19- der, die eigenaar is van sporthal “de Sniep”. Prijzen: kinderen tot 15 jaar f. 1,—, volwas senen f. 2,50. Een unieke gelegenheid om de Ne derlandse top te zien turnen en om kennis te maken met de toekomst en hoop van het Nederlandse top- tumen. Het werk van de Stichting zal de ko mende jaren moeten worden voort gezet, het Anne Frank Huis moet is monument in stand gehouden worden, en tentoonstellings-, kur- sus- en werkruimten zullen moeten worden aangepast aan ,de omvang van het bezoek en het werk. U kunt daar toe bijdragen door overschrijving op ingegeven door traditie, maar veel meer door het eigen gevoel. Het ma ken van het kunstwerk is daaróm net zo goed .een uiting van de kunstenaar als het kunstwerk zelf. van de verschillende omroepen. Het optreden begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is drie gulden voor leden en zes gulden voor niet-leden. ..t. MN litieke of religieuze organisaties. Het grootste deel van haar werk wordt mogelijk gemaakt door de opbreng sten van haar eigen aktiviteiten en door de steun van allerlei partiku- Het zal duidelijk zijn dat juist van dergelijke experimenten vernieuwen de impulsen voor de beeldende kunst te verwachten zijn. Om deze positie ve gang van zaken verder te stimule ren is er twee jaar geleden een werk groep opgericht die uiteindelijk een tentoonstelling samenstelde van 7 kunstenaars die zich onderscheiden door ‘het bijzonder gebruik van ma teriaal, techniek en de combinaties’. Stuk voor stuk geven zij op individu ele en daardoor sterk uiteenlopende wijze uiting aan hun persoonlijke be trokkenheid met het gekozen materi aal: Nora Baetens, Mathilde Cuypers, Kathy Hoyer, Danielle Keunen, Rina van Nuland, Jeltje Ratsma en Bianca Tangande. 3 MEI 1957 Op 3 mei 1957 werd de Anne Frank Stichting opgericht, 25 jaar gele den dus. De aanleiding was, dat het huis zou worden afgebroken, waar Anne Frank samen met haar ouders, zusje en nog vier anderen had onder gedoken gezeten. Het Dagboek was, mede door het toneelstuk en de film die ervan gemaakt waren, al bekend over de hele wereld en enkele hon derden mensen per jaar belden aan op de Prinsengracht met de vraag of ze het Achterhuis mochten zien. De firma, die daar toen gevestigd was, was die bezoekers steeds ten dien ste, maar moest verhuizen vanwege de afbraakplannen. Er zou een nieuw kantoorgebouw worden gevestigd. Een spontane aktie onder de bevol king, en de schenking van het pand zelf aan de zojuist opgerichte stich ting zorgde ervoor dat het huis be houden bleef en dat het kon worden gerestaureerd. De Anne Frank Stich ting vond het van begin af aan on juist om alleen stil te staan bij het publiek noemen ze dat. Ze doen niets liever dan live optreden. Regelmatig waren ze te zien en te horen op di verse elpee’s en televisieprogramma’s en de Waddinxveense onderwijzeres van de protestants-christelijke De Sa- vomin Lohmanschool Reini Wolt- haus-Kleiman zijn de twee zangeres sen van de groep. Zij stralen op het podium een onge looflijke warmte uit, één zijn met het Bedroeg het aantal deelnemers aan deze kampioenschappen vorig jaar nog maar drie heren, dit jaar zullen maar liefst 15 turners in Waddinx veen om de titel strijden. Onder an dere zullen om de kampioenstitel gaan strijden Dick Ooykaas en Ron Lamboo van de gymnastiekvereniging Pro Patria uit Zoetermeer, die vo rig jaar de eerste en de tweede plaats hebben behaald. Deze kampioen schappen zijn bepalend voor deel name aan de toestelfinales welke 20 mei in Eindhoven gehouden zullen worden. VOORWEDSTRIJDEN Naast deze wedstrijden zullen op za terdag en zondag ook de voorwed strijden “verplichte oefenstof” plaats vinden. Zo zullen ongeveer 225 tur ners in twee dagen gaan uitmaken wie mogen deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen. Voor gymnastiekvereniging TOOS zullen ook diverse turners deelne men aan de voorwedstrijden in de verschillende leeftijdsklassen. Zo zul len Rogier van Dijck, René Kleiweg en Marcel Lugthart op zaterdagmor gen voor TOOS uitkomen in de klas sen 6a-5b. Op zaterdagmiddag zul len Casper Droog en Robert Hilde brand in de klasse 5a-4b uitkomen. Op zondagmorgen komt Dirk Ver- wey uit in de klasse 4a, terwijl Peter Verheul en Arco Zwijnenburg uitko men in het Nederlands kampioen schap voor jeugdtumers. Als laatste, zeker niet wat betreft het tumen, zal Siebe Verwey gaan tumen voor een plaats bij de Nederlandse kampioen schappen. STRAK SCHEMA Om ongeveer 240 deelnemers te laten strijden om een plaats bij de Neder landse kampioenschappen is een strak schema over twee dagen vereist, welke er als volgt uitziet: Wedstrijd 1 zaterdag 8 mei: voorwedstr. klasse 6a-5b; wedstrijd 2 zaterdag 8 mei: voorwedstr. klasse 5a-4b; wedstrijd 3 zondag 9 mei: voorwedstr. klasse 4a N.K. jeugdtumers; wedstrijd 4 zon dag 9 mei: voorwedstr. klasse 3b N.K. turners. Aanvang wedstrijd 1: 10.00 uur, wedstrijd 2: 15.30 uur; wedstrijd 3: 11.00 uur; wedstrijd 4: 14.30 uur. Kaarten te verkrijgen aan de ingang GOUDA Het bijzonder gebruik van materiaal, techniek en de combina ties is het motto van de expositie die tot en met zondag 13 juni wordt ge houden in de Stedelijke Musea van Gouda aan de Oosthaven in de kaas- en kaarsenstad. De expositie is sa mengesteld door 7 kunstenaars en wordt begeleid door het maandblad Fodor, dat als catalogus verkrijgbaar is tegen betaling van een rijksdaalder aan de Gasthuiskapel in Gouda. Tijdens hun opleiding op de acade mie raken veel kunstenaars ver trouwd met linnen, olieverf, klei, na tuursteen etc. Materialen die in sa menhang met de gebruikelijke tech nieken al eeuwenlang door kunste naars worden gebruikt. Wanneer sommige kunstenaars zich later vrij willen maken van hun ‘schoolse’ academietijd, dan is het gebruik van niet-traditionele midde len één van de mogelijkheden. Tege lijkertijd komt de kunstenaar daar mee in een experimenteel stadium aangezien men te maken krijgt met nieuwe materialen en technieken waarvan men de (beeldende) eigen schappen nog niet kent. Het ontdekken van de mogelijkheden tijdens het werken is in dit geval voor de kunstenaar even belangrijk als het eindproduct, het kunstwerk. De keu ze van het materiaal wordt dus niet 3 gen. Daarmee is het een werk gewor den, dat de beste tradities van het symfonische gedicht uit de 19e eeuw voortzet. GOUDA Zaterdag 12 juni van 11.00-16.00 uur houdt ‘Het Drieluik’ aan de Cappenersteeg in Gouda bij droog weer een ‘Spindag’ op het plein voor de winkel. Alle spinners en spinsters uit Gouda en wijde omge ving worden uitgenodigd hieraan deel te nemen (zelf spinnewiel en ma teriaal meenemen). Bovendien wordt er een stand inge richt met spinnewielen, spinmateri- alen en verfstoffen. Voor inlichtingen en deelname: ‘Het Drieluik’, Cappener steeg 20-22, Gouda. Telefoon: 01820 -25584. Openingstijden iedere dag behalve maandag van 9.30-17.30 uur en donderdag ook van 19.00-21.00 uur. Wie belangstelling heeft gelieve reageren voor 15 mei. rekening 54.20.21.056, bij de Alge mene Bank Nederland B.V. of op postgiro nr. 111964, ten name van de Anne Frank Stichting. Het Anne Frank Huis is dagelijks ge opend van 9.00 tot 17.00 uur (op zon- en feestdagen van 10.00 tot 17.00 uur). Het adres is Prinsen gracht 263 Amsterdam. Het Anne Frank Huis is bereikbaar vanaf het Centraal Station met tram lijn 13 en 17. Voor een begeleid bezoek voor scholen of andere groepen is het noodzakelijk ruim van tevoren telefonisch een afspraak te maken (020-264533). PAUZE 3. Frans Schubert (1797-1828) Entr'acte Muziek bij “Rosamunde” De Rijnlandse Orkest Vereniging is een amateursymfonie-orkest met le den uit het gehele Rijnland. Het or kest repeteert iedere woensdagavond onder leiding van dirigent Bastiaan Blomhert. Binnenkort komen er weer enkele plaatsen vrij in het orkest; met name hoboïsten, hoornisten en paukenisten worden uitgenodigd zich op te geven als aspirant-lid. Tele foon nummer secretariaat: 01722- 3193. PROGRAMMA Het programma van het concert in Waddinxveen verneldt de volgende werken: Toneelmuziek bij “Zwanewit”, opus 5 (Jean Sibelius), pianoconcert nr. 1 in C, opus 15 (Ludwig van Beetho ven), Entr’acte muziek bij “Rosa munde” (Franz Schubert), “Peter en de Wolf” (Serge Prokofjef). 1. Jean Sibelius (1865-1957) Toneel muziek bij “Zwanenwit”, opus 54 Tussen 1905 en 1909 schreef Sibe lius een aantal toneelmuzieken voor het Zweedse Theater in Helsinki, aanvankelijk voor een zeer klein the- aterorkestje, later bewerkt en uitge geven voor kamerorkesten. Eén daar van is “Zwanewit”, een toneelstuk van Strindberg. Zwanewit is een jong meisje, dat bij haar stiefmoeder (een heks) woont in een kasteel, dat ge vuld is met rozen, duiven en een pauw. Toen ze nog kind was is be sloten dat ze te zijner tijd uitge huwelijkt zou worden aan een ko- ning. Wanneer de afgezant van die koning (de, prins) haar komt halen, worden hij en Zwanewit verliefd op elkaar. Dit veroorzaakt een hoop consternatie, maar uiteindelijk zege viert de Ware Liefde. 2. Ludwig van Beethoven (1770- 1827) Eerste Pianoconcert in C, opus 15 Het eerste pianoconcert van Beetho ven is in werkelijkheid het derde dat hij schreef. Het werd door de componist zelf in 1798 in Praag in première gebracht. Er is een duide lijke afwisseling tussen solist en orkest, en op maar weinig plaatsen is de pianopartij verwoven met het orkest. BOSKOOP Zaterdagavond 8 mei om acht uur geeft de deels uit Wad- dinxveners bestaande groep Paradise een optreden in Sociëteit SOOS XIII op de Galerij in Boskoop. In 1978 werd de groep Paradise op gericht, oud genoeg om geen bevlie ging meer te zijn en jong genoeg om over de nodige veerkracht te beschik ken. De bezetting is sindsdien onge wijzigd gebleven hetgeen de muzi kale ontwikkeling ten goede kwam. Paradise speelt gewoon gezellige rock muziek in de breedste zin des woords en staat garant voor een avond enorm swingen. Paradise is uitgegroeid tot een le vendige live-act en wordt regelmatig gevraagd in Neerlands bekendste za len zoals “De Melkweg” in Amster dam, ”Q05” in Nijmegen en “Midas” in Alphen aan den Rijn. Ook is Pa radise in trek om als supporting act te fungeren. Ze hebben uitnodigin gen gehad om op te treden met Fla- vium, Urban Heroes, The Scene, Bram Vermeulen en De Toekomst. Met Flavium is er nog steeds een goe de samenwerking. Paradise bestaat uit: Cees Vrijhof (drums), Hans van der Toom (toet sen en synthesizer), Hans van Gelde- ren (zanger en tekstschrijver van de band), Henk Wolthaus (gitaris en schrijft de muziekstukken) en Jos van Dungen (bas). Yvonne Schmidt AANRIJDINGEN Op zaterdag 24 april om 19.45 uur vond er nabij de kruising Beyerinck- laan/Sniepweg een ongeval plaats, waarbij twee personenauto’s waren betrokken. Nabij deze kruising wilde een automobilist naar links de Beye- rincklaan oprijden, echter verleende daarbij geen vrije doorgang aan een tegenligger. Beide voertuigen raakten hierbij zodanig beschadigd, dat zij door takelbedrijf Hijkoop moesten worden afgesleept. Eén van de per sonenauto’s is aan een technisch onderzoek onderworpen. Op donderdag 19 april om 16.00 uur vond er op de Henegouwerweg een eenzijdig ongeval plaats. Een 24-ja- rige chauffeuse uit Alphen aan den Rijn had opeens een black out en raakte een paaltje, reed het fietspad op en kwam tegen een hek tot stil stand. De bestuurster is met een am bulance naar het St. Jozefziekenhuis te Gouda overgebracht. Op zaterdag 1 mei om 19.30 uur vond er een aanrijding plaats nabij de T-splitsing Staringlaan-Noordkade. De bestuurder van een personenauto reed vanaf de Staringlaan naar rechts de Noordkade op. Op de Noordkade kwam deze bestuurder een perso nenauto tegemoet, welke midden op de weg reed. Beide voertuigen wer den licht beschadigd. verleden. Het werk moest op de toe komst gericht zijn. Er werden aller lei bijeenkomsten belegd in het huis. Jongeren uit de hele wereld kwamen er bijeen met de bedoeling te spreken over hoe vooroordelen tussen rassen en volkeren konden worden be streden. Later richtte de Stichting zich meer en meer op het onderwijs, met on derwijsmateriaal en kursussen over de Tweede Wereldoorlog, maar ook over vooroordeel en over de manier waar op je je daadwerkelijk moet opstel len in een demokratie. Dit werk voor het onderwijs heeft zich de laatste jaren sterk uitge breid. Jaarlijks worden enkele hon derden groepen scholieren in het huis ontvangen met speciale programma’s. Voor leraren worden kursussen gege ven over» de vraag hoe in het onder wijs om te gaan met de Tweede We reldoorlog. Door bemiddeling van de Anne Frank Stichting komen kamp- overlevenden en oud-verzetsmensen naar scholen om over hun ervaringen te vertellen. Via allerlei media, va riërend van tentoonstellingen, inter nationale bijeenkomsten tot school televisie en theater, probeert de Stichting jongeren te informeren. Daarbij wordt niet alleen maar ver teld over het verleden. Een groep on derwijsmensen binnen de Stichting probeert ook vanuit een andere hoek de jongeren te benaderen, tegen over de onderdrukking en de diskri- minatie van het nationaal socialis me en het fascisme, staat het begrip demokratie. Met leraren van het voortgezet onderwijs samen wordt gewerkt aan onderwijsmateriaal dat jongeren leert kritisch te zijn, maar ook verantwoordelijkheid te dragen. ANTISEMITISME De Anne Frank Stichting heeft de laatste jaren aan een bijzonder zor gelijke ontwikkeling veel aandacht moeten besteden. Dat is aan - op nieuw - de opkomst van anti-semi- tisme en zelfs van groepen die de ideeën van Hitler aanhangen. Tot dusverre is Nederland voor de ergste uitwassen daarvan gevrijwaard. Maar in de rest van Europa zijn de anti semitische en neo-fascistische uitin gen weer duidelijk waar te nemen. In Parijs, Bologna, München, Antwer pen en Berlijn kwam het zelfs tot bomaanslagen waarbij vele doden vie len. Maar ook in Nederland staan de hakenkruizen weer op de muren, ook hier zijn groepen aktief die rassen haat proberen aan te wakkeren. WADDINXVEEN/AMSTERDAM Vrijwel elke Nederlander kent het Dagboek van Anne Frank en bijna elke Amsterdammer zal u de weg we ten te wijzen naar het Anne Frank Huis, de plaats waar Anne Frank was ondergedoken tijdens de bezetting. Wat niet veel Nederlanders weten is dat het Dagboek van Anne Frank het meest vertaalde en meest gele zen boek uit de Nederlandse litera tuur is. Het werd in meer dan 50 ta len, in ruim 15 miljoen exemplaren verspreid. Het Nederlandse meisje Anne Frank werd daardoor, over de hele wereld, het symbool voor de slachtoffers van de jodenvervolging en de Nazi-terreur tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ter nagedachtenis van haar en haar medeslachtoffers bezoeken elk jaar heel veel mensen het Anne Frank Huis. En het bezoek groeit van jaar tot jaar. Tien jaar geleden bezochten jaarlijks ongeveer 200.000 mensen het Achterhuis, verleden jaar waren dat er bijna 400.000. Wat daarbij opvalt is, dat het meren deel van de bezoekers uit het buiten land komt. Dat is eigenlijk jammer. De ervaring leert namelijk, dat heel veel jonge Nederlanders maar bitter weinig weten over wat er in de oor log gebeurd is. Op school wordt vaak meer aandacht besteed aan de Tach tigjarige Oorlog dan aan de Tweede Wereldoorlog. Veel jongeren hebben, als ze al iets hoorden over de oorlog, het idee dat het eigenlijk wel een spannende tijd was. Ze realiseren zich niet dat nog maar kort geleden honderduizenden Nederlanders uitgehongerd, gevangen of vermoord werden vanwege hun af komst en omdat ze zich niet wilden onderwerpen aan een onmenselijk bewind. Het Anne Frank Huis laat iets zien van die tijd en de Anne Frank Stichting heeft er allerlei onderwijs materiaal over gemaakt, op een ma nier, dat jongeren zich afvragen hoe een herhaling van die tijd te voorko men is. DIVERSE OVERTREDINGEN De afgelopen week werden 41 automobilisten bekeurd terzake het parkeren op plaatsen, waar dat niet was toegestaan. Voorts werden de volgende overtredingen geconsta teerd: rijden zonder verlichting (5); rijden door rood licht (2); rijden zon der rijbewijs (1); gemaakte rijfouten (5); technische gebreken (4); over tredingen Rijtijdenwet (3). Eén bromfiets werd voor nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen en een tweede bromfiets werd in- beslaggenomen, daar hiermede onver zekerd werd gereden. INBRAAK/DIEFSTAL Vermoedelijk in de nacht van zater dag 24 op zondag 25 april werd ben zine geheveld uit geparkeerde perso nenauto’s, welke bij de Wingerd en de Spireaweide stonden geparkeerd. De afgelopen week werd bij de po litie twee keer aangifte van dief stal van een fiets gedaan. Drie rij wielen werden teruggevonden. In de nacht van zondag 25 op maan dag 26 april werden van een VW- Golf, welke op het parkeerterrein bij de Peppelhorst stond geparkeerd, de vier wielen gedemonteerd en mee genomen. De afgelopen week werden in Moer kapelle drie personenauto’s en in Waddinxveen (Vijverlaan) één perso nenauto opengebroken. Ontvreemd werden hierbij: een calculator, een autoradio met twee boxen en een klein bedrag aan geld. Op donderdag 29 april werd bij twee basisscholen te Waddinxveen ont dekt, dat er lood van het dak was ver dwenen. De waarde van het totaal ontvreemde lood bedraagt ca f. 2.000,-. ILLEGALE AUTOZENDER Op maandag 26 april werd bij een controle een zender in een auto aan getroffen. De bestuurder bleek niet in het bezit te zijn van een vergun ning. De zendinstallatie werd door de politie inbeslaggenomen. OVERTREDING WAPENWET Bij een incidentele controle in de nacht van vrijdag 30 april op zater dag 1 mei werd een 16-jarige Wad- dinxvener bekeurd terzake overtre ding van de Wapenwet. Hij was in het bezit van een zogenaamd “Bucknife”. Het mes werd inbe slaggenomen. BRANDJE Op dinsdag 27 april omstreeks 17.00 uur werd gemeld, dat er brand was bij een meubelfabriek aan de Mercu- riusweg. Ter plaatse bleek, dat zaag sel, dat onder het bedrijf lag, aan het smeulen was. De Waddinxveense brandweer liet het gedeelte vol wa ter lopen en had de zaak spoedig on der controle. WINKELDIEFSTAL Op woensdag 28 april werd een jon gen op heterdaad betrapt bij dief stal in De Spar aan de Passage. Na aanhouding werd hij overgegeven aan de politie. Bij verhoor op het poli tiebureau aan de Mozartlaan bleek later, dat hij eerst een valse naam had opgegeven. Tegen de 14-jarige uit Boskoop afkomstige jongeman is pro- ces-verbaal opgemaakt. RIJDEN ZONDER RIJBEWIJS Op zondag 2 mei werd een jarige inwoner van Zoetermeer be keurd, daar hij op de Onderweg rij dend in een personenauto werd aan getroffen, terwijl hij niet in het be zit was van een rijbewijs. De jongen teed met toestemming van zijn va der, die eigenaar is van de auto, in deze auto. Ook tegen de vader wordt proces-verbaal opgemaakt. AANTREFFEN VALS GELD Een plaatsegnoot meldde bij de plaatselijke rijkspolitie, dat hij had WADDINXVEEN - In het Waddinx veense jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar treden zaterdagavond 7 mei op de groepen Splendid Mood en Gitane. Beide groepen spelen duide lijk toegankelijke popmuziek in een stevige verpakking. Splendid Mood speelt op een funky reggaebasis popmuziek met melodi euze gitaarsolo’s. Elk arrangement is verantwoord. De melodie is bij deze groep in ere hersteld. Met de vakbe kwame hulp van de geluidsmensen wordt deze aanstekelijke IJselbeat loepzuiver de zaal ingestuurd. Het jonge Splendid Mood met een gemid delde leeftijd van 22 jaar is ronduit een belofte. Gitane is eindelijk weer een nieuwe Nederlandse professionele rock-band. Na een stormachtige carrière van de groep Hollander was 14 oktober vo rig jaar wel een zwarte dag voor deze prima rock-band. Ieder zocht zijn weg (o.a. in de gelederen van ‘Time Bandits’ en ‘Vitesse’). Tony Vanden berg echter wilde nu eindelijk zijn eigen werk gestalte geven en ging naarstig op zoek naar goede popmusi ci; allereerst in de vorm van een vijf- mans band maar al vlug bleek dat zijn muziek veel duidelijker werd in de -nu vaststaande- 3 mans formatie. Is het nog steeds nodig om over de Tweede Wereldoorlog te blijven spre ken? De Anne Frank Stichting vindt van wel. Vóór de oorlog begrepen weinig mensen het gevaar dat dreig de. Het bleek een rampzalige vergis sing. De geschiedenis zal zich niet snel herhalen. Maar dat komt omdat er nog steeds mensen genoeg zijn die zich die tijd herinneren, en omdat er jonge mensen zijn die van de er varingen van hun ouders nebben ge leerd. De Anne Frank Stichting bestaat 25 jaar. Zij is onafhankelijk van po- 4. Serge Prokofjef (1891-1953) “Peter en de Wolf” Prokofjef was zelf erg gelukkig met zijn sprookje “Peter en de Wolf” (waar hij overigens zelf ook de tekst voor bedacht). Ofschoon vaak ge dacht wordt, dat het enkel en alleen muziek voor kinderen is, zullen juist de rijpere luisteraars niet alleen de karakterisering van de personen, maar ook de dramatische loop van het verhaal in de muziek kunnen leg- J -■ -

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 7