Huurharmonisatie en servicekosten Waddinxveens koor Ook meeste huren in Boskoop Filmkring Boskoop draait Themroc Modeshow i treedt samen op met Amerikaans koor en W’veen gaan 4-6% omhoog 60-pIussers Postzegel- Nieuwe den Boon van Datsun ruildag in Gouda Politiek café D’66 Moderne jazz bij Jazzclub Zoetermeer expositie van Theo met Kamer lid Wilbers Auto Baas jr. Sub-dealer nu zuinig met energie verstandig voor morgen! WOENSDAG 12 MEI 1982 982 Het Eureka College Chorale onder leiding van Greg Upton, welk Amerik- de huurverhoging verhouding bestaat tussen dc huurprijs i het parlement wo mens tus- :n wor- goede aans koor uit Eureka in Illinois vrijdagavond 14 mei samen met het Gerefor meerd Kerkkoor Dien den Heer optreedt in de Immanuëlkerk. Kok, het Amerikaanse koor wordt gedirigeerd door Greg Upton. Verder verleent mede werking de organist/pianist Ben Kramer. - WADDINXVEEN - Vrijdae- I avond 14 mei om acht uur geeft het Waddinxveens Gerefor- I meerd Kerkkoor “Dient 'den Heer” samen met het Eureka College Chorale uit de Ameri- kaanse staat Illinois een gratis I toegankelijk concert in de her- I vormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan in Waddinx- I veen. Staat het Waddinxveense K koor onder leiding van Siem WADDINXVEEN/BOSKOOP - Ook in Waddinxveen en Bos koop krijgen de meeste huurders per 1 juli 1982 weer te maken met de jaarlijkse huurverhoging. Volgens de wettelijke regels moet dan minstens een maand van te voren al een brief of formu lier van de verhuurder in de bus zijn gevallen, waarin deze aan geeft met hoeveel procent hij de huur wil verhogen. Dit jaar zal de huurverhoging in veel gevallen 4 of 6 procent bedragen. Dat zijn namelijk de wettelijke percentages, waarmee 1 akkoord is gegaan. De 4 procent geldt voor bijna alle nieuwe ningen en de o procent geldt voor oudere woningen. De gre: sen oud en nieuw ligt hierbij op tien jaar. In beide gevalle den deze percentages echter alleen aangehouden, als er een p en de grootte en de kwali- teit van dc woning. rolprent “Themroc per 20 m2 0,5 punt per 15 m2 0,5 punt per 15 m2 0,5 punt meer zijn sporen ruimschoots verdiend. In de vijftiger jaren maakte hij deel uit van de legendarische Diamond Five. In de jaren zestig begeleidde hij vrijwel elke Ame rikaan die in Europa op toernee was en in die tijd had hij een progressief trio, met Chris Hinze en Martin van Duynho- ven, waarmee hij een vermaarde L.P. ’’The present in past” opnam. Enige biografische gegevens over de groepsleden: Leo van Oostrom, clarinet, saxofoon. Hij is een saxofonist met een zeer verfijnd geluid. Zowel in de klassie ke muziek als in de jazz en de geïmprovi seerde muziek heeft hij een lange staat van dienst. Al meer dan tien jaar speelt hij in het Nederlands Saxofoonkwartet. In de jazz en de geimproviseerde muziek speelde hij o.a. met Theo Loevendie, Dit opmerkelijke concert wordt ver zorgd door het Van Den Bergen, Van Oostrom, Van Bergen Kwintet. Het ma teriaal dat door deze groep wordt ge bruikt voor improvisaties bestaat, naast werk van o.m. Duke Ellington en Thel onius Monkuit composities van Leo van Oostrom. Gilius van Bergeijk. Dick van der Capellen en Ron van den Berg. mogelijkheid van medehuurderschap. Medehuurders hebben dezelfde rech ten en plichten als de huurder. Het medehuurderschap moet worden aan gevraagd bij de verhuurder of als die niet wil meewerken bij de kanton rechter. Toekomstige medehuurders moeten dan wel aan een aantal voor waarden voldoen. Gezinsleden die niet medehuurder zijn, kunnen bij overlijden van de huurder in veel gevallen toch in de woning blijven wonen. Ook onderhuurders hebben een zeke re mate van huurbescherming. Wie met huuropzegging te maken krijgt doet er verstandig aan zo spoedig mo gelijk contact op te nemen met een wetswinkel, bureau voor rechtshulp, advocaat of andere deskundige. Huurders en verhuurders vinden uit gebreide informatie in de folder “Be scherming bij huur van woonruim te”, gratis verkrijgbaar bij gemeen te, huurcommissie en via Postbus 51 in Den Haag. Wim Jansen, drums. Dit is een slagwer ker met een tomeloze inzet, een klassie ke scholing en een speeltrant, die wordt gekenmerkt met een tomeloze inzet, een klassieke scholing en een speeltrant, die wordt gekenmerkt door een grote stuw kracht en verrassende accenten. Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toegang is gra tis voor leden van Jazzclub Zoetermeer. Belangstellende niet-leden zijn ook van harte welkom, maar zij moeten een en tree van ƒ6,- betalenMocht de sfeer bij de jazzclub hen bevallen (en dat zit er dik in), dan kunnen zij zich nog dezelfde avond laten bijschrijven op de ledenlijst. De beitursleden zijn altijd bereid, daar over alle gewenste inlichtingen te ver schaffen. Die informatie kan men overi gens ook telefonisch inwinnen op num mer 079-310695. Het Gereformeerd kerkkoor “Dient den Heer” verdient een pluim dat het kans gezien heeft dit vermaarde Col lege Koor, dat in vele beroemde ka thedralen optrad, naar Waddinxveen te krijgen voor een optreden in de Immanuëlkerk. gevarieerd uit: van geestelijke werken in het Latijns tot wereldse liederen in het Engels, Duits en Frans. dagavond 20 mei a.s. in het programma Jazz Spectum van Paul van Schaik. Verder zal op elk heel uur een gra tis verloting gehouden worden onder de aanwezigen. Bij de bestuurstafel kan men zich desgewenst als lid aan melden en tevens informatie krij gen over de vereniging. HUURBESCHERMING Het beëindigen van een huurovereen komst is aan bepaalde regels gebon den. Zowel huurder als verhuurder moeten hun opzegging per aangete kende brief doen en daarbij een be paalde termijn in acht nemen. De verhuurder kan de huur alleen op zeggen op één van de vijf in de wet genoemde gronden. Andere redenen hebben geen rechtskracht. Dikwijls heeft maar één persoon in het huis houden het huurcontract met de ver huurder ondertekend. De wet biedt sinds 1 juli 1979 de Wat is nu een redelijke huur? Uit- WADDINXVEEN - Met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 2 juni houdt de Waddinxveense afdeling van D‘66 op 17 mei a.s. in café Sport. Kerk straat 11 te Waddinxveen een poli tiek café, dat zal aan vangen om 20.00 uur. Het onderwerp van deze avond zal zijn het mediabeleid in de tachti ger jaren”. Wat moeten we metsa- telliettelevisie. zal het huidige om roepbestel ten gronde gaan en moeten we proberen dat tegen te houden? Ook zal aandacht lusteed worden aan de gevolgen van het mediabe leid voor de essentiële vrijheden (met name de vrijheid van me ningsuiting) welke wij in onze sa menleving hoog houden. Het Tweede Kamerlid van D’66, W. Wilbers, specialist op het medi- agebied zal aanwezig zijn om na een korte inleiding van zijn kant, vragen te beantwoorden en met de aanwezigen te discussiëren over de invulling van het mediabeleid. Te vens zal het mogelijk zijn om gedu rende deze avond de Waddinx veense lijsttrekker van D-66 Hans Barth te feliciteren met zijn ver jaardag. D'66-Waddinxveen hoopt dat vele Waddinxveners aanwezig zullen zijn om een bijdrage te leveren aan de discussie. noemde aantal punten een maximale waardering is. Het aantal punten mag niet zo laag zijn dat huurmatiging of zelfs huurbevriezing ontstaat maar ook niet zo hoog dat daarvoor de huur extra moet worden opgetrok ken (huurharmonisatie). Voor het vaststellen van een redelijk punten tal voor de isolatievoorzieningen kan de volgende richtlijn worden ge hanteerd: isolerende beglazing 1 m2 0,4 punt gevelisolatie dakisolatie vloerisolatie Deze puntentoekenning is niet dan een aanbeveling; toepassing ervan mag niet leiden tot overschrijding van de maximale waardering, zoals eerder aangegeven. ISOLATIESUBSIDIE HUURWONINGEN Met ingang van 1 januari 1982 is de subsidie voor warmte-isolatie van huurwoningen verhoogd. Dit als sti mulans voor huurders en verhuurders om hun woningen te isoleren. Het overleg tussen huurder en verhuur der over de aan te brengen isolatie en de daaruit voortvloeiende huur verhoging kan nu eerder tot overeen stemming leiden. De verhoging van de huurprijs zal namelijk vaak minder bedragen dan de besparing aan ener giekosten. Voor dubbele beglazing (dubbele ramen en voorzetramen) is de subsidie verhoogt van 15 procent naar 25 procent van de kosten. Voor overige voorzieningen gaat het percentage van 25 naar 30. Het ma ximum subsidiebedrag per huurwo ning gaat omhoog van f. 1.250,— naar f. 1.500,—. Verder zijn er enige wijzigingen aangebracht in de voor schriften voor toepassing en aard van de materialen. Dit alles is uitgebreid terug te vinden in de isolatiefolders, gratis verkrijgbaar bij de gemeente of via Postbus 51 in Den Haag. Het Eureka College koor bestaat uit ongeveer 30 vocaal uiterst begaafde studenten en studentes aan het Col lege van Eureka, een 4500 inwoners tellend plaatsje in de Verenigde Sta ten in de staat Illinois. Onder leiding van zijn dirigent Greg Upton heeft dit koor al heel wat successen ge boekt tijdens toernees door de V.S. en Canada. Al eerder, in 1978, maak ten ze een toernee door Europa, met optredens in plaatsen als Wenen, Slazburg en Luzern. De toernee, die ze nu door Europa maken van 12-26 mei, brengt hen na het optreden in Waddinxveen naar Frankrijk, Zwit serland en West-Duitsland. Het Eureka College, waar deze jonge mensen studeren, is een school die zich in haar 125 jaar lange geschie denis een uiterst goede naam heeft verworven. Vele leidinggevende figu ren in de Amerikaanse samenleving, waaronder de huidige president Ro nald Reagan, genoten er hun (voor opleiding. Het programma voor de concerten die het Eureka College koor op deze toernee hoopt te geven ziet er zeer Voor de jeugd is er een aparte hoek ingeruimd. Hier laat de jeugdafde ling van de vereniging tevens, aan de hand van voorbeelden, zien, hoe men postzegels óók kan verzamelen, namelijk thematisch. Door middel van postzegels met afbeeldingen van o.a. auto’s, treinen, schepen en vlieg tuigen belichten de leden van de jeugdafdeling het thema ‘Het Ver voerswezen, te land, ter zee en in de lucht’. plegen. Deze folder is gratis ver krijgbaar bij de huurcommissie, bij de gemeente, via postbus 51 Den Haag. Voor uitgebreide informatie en een toelichting op het puntensysteem kunt u terecht in de brochure Huur prijzen van woonruimte. Deze is - vanaf begin juli - eveneens gratis ver krijgbaar op bovengenoemde adres sen. SERVICEKQSTEN Naast de huurprijs voor de woning, moet de huurder ook nog andere woonlasten betalen: gas, water, elek triciteit bijvoorbeeld en in een aan tal gevallen ook voor gemeenschap pelijke voorzieningen zoals glasverze kering, tuinonderhoud, huismeester, glazenwasser enz. In flatgebouwen en ook wel andere huurwoningen worden deze bijko mende en servicekosten dikwijls via de verhuurder betaald. Maandelijks wordt daarvoor een bedrag (voor schot) in rekening gebracht. De verhuurder mag alleen de werke lijk gemaakte kosten aan de huurder doorberekenen. Flij is daarom ver- pucht binnen vier maanden na af sluiting van zijn boekjaar aan de huurder een gespecificeerd overzicht van de werkelijk gemaakte kosten te verstrekken. De huurder kan dan controleren of hij niet te veel of te weinig heeft betaald. Als de huurder het op één of meer onderdelen van dit kostenoverzicht niet eens is en hij komt er in overleg met de verhuurder niet uit, dan kan hij de huurcommissie om een advies vragen. Hij moet bij het indienen van een verzoek daartoe f. 10,— betalen. In de folder “Huurprijzen van woon ruimte” wordt hierop uitgebreider in gegaan. De folder is - vanaf begin juni - verkrijgbaar bij de gemeenten, de huurcommissie en via Postbus 51 in Den Haag. Een groot comfortabel huis krijgt op deze wijze dus meer punten dan een kleine eenvoudige woning en dus ook een hogere huurprijs. Aan de hand van het aantal punten van uw woning en de huidige huur prijs kunt u in een huuraanpassingen- schema nagaan welke huurverhoging in uw geval redelijk is. Dit huuraan- passingenschema vindt u in de fol der huuraanpassingen 1982, die in veel gevallen met de huuraanzegging of anders bij de gemeente of huur commissie verkrijgbaar is. Komt de huurprijs ongeveer overeen met de kwaliteit, dan is - afhankelijk van de ouderdom en de subsidiëring van de woning - een huurverhoging van 4 tot 6 procent redelijk. Is de huurprijs volgens het schema te laag, dan mag een huurverhoging plaatshebben van ten hoogste 10 procent. Is de huur “aan de hoge kant” dan is het moge lijk dat deze slechts met 3 procent wordt verhoogd. Is de huur te hoog, dan kan deze worden bevroren (0 procent) of worden verlaagd. VERPLICHTE HUURVERHOGINGEN In bepaalde gevallen zijn huurver hogingen verplicht. Met financiële WADDINXVEEN Een markton derzoek heeft de behoefte aange toond om in Waddinxveen de Datsun Service nog beter te effectueren. Onderhandelingen hebben ertoe ge leid, dat autobedrijf C. van den Berg B.V. Datsun Dealer te Gouda, met in gang van 1 mei 1982 als sub-dealer voor Waddinxveen heeft aangesteld Auto Baas Jr. B.V. te Waddinx veen. Hierdoor is het mogelijk de ver koop van- en service aan Datsuns in Waddinxveen krachtig te ondersteu nen. Datsun Nederland B.V., onlangs over genomen door Nissan Motor in Ja pan, beschikt over een zeer breed spectrum van automobielen. Van de alom bekende Datsun Cherry tot de in de race-wereld befaamde 280 ZX. GOUDA Op zaterdag 15 mei zal in het Veemarktrestaurant te Gouda weer een postzegelruildag gehouden worden van 10.00 tot 17.00 uur. De ze postzegelruildag is gratis toegan kelijk en wordt georganiseerd door de vereniging van postzegelverzame laars ‘gouda’. Er zullen een 9-tal post- zegelhandelaren aanwezig zijn, die voor jong en oud iets te bieden heb ben. WADDINXVEEN/BOSKOOP Huurharmonisatie, huurharmonisatie ineens, redelijke huren, huurprijs en isolatie, isolatiesubsidie, huurbescher ming en servicekosten. Wat steekt daar achter? Onze krant legt u dat haarfijn uit aan de hand van de van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening verkregen gegevens. HUURHARMONISATIE Nederland heeft nog steeds erg veel huurwoningen, waarvan de huurprijs te laag is, gezien de grootte en de kwaliteit van het huis. Al een aan tal jaren achtereen wordt eraan ge werkt om deze te lage huren op te trekken. Dit op trekken van te lage huren heet huurharmonisatie. We kennen twee vormen van huur harmonisatie: a. De huurharmonisatie ineens. Hier bij wordt een te lage huur ineens op getrokken. Deze huurharmonisatie ineens kan alleen plaatsvinden wan neer de woning opnieuw wordt ver huurd. Zittende huurders hebben hier niet mee te maken. Voor hen geldt: b. De geleidelijke huurharmonisatie. Zittende huurders kunnen met be hulp van een puntensysteem vaststel len of hun huur te laag is. Als dat zo is krijgen zij jaarlijks te maken met een extra huurverhoging. Op deze manier gaan ze geleidelijk aan een re delijke huur betalen. Dit proces kan enkele jaren achtereen duren. HUURHARMONISATIE INEENS Al sinds juli 1979, toen de nieuwe huurwetgeving van kracht werd, is het mogelijk om huurharmonisatie ineens toe te passen. Als een huis met een te lage huur leegkomt, dan kan aan de nieuwe huurder ineens een ho gere, maar redelijke huur in reke ning worden gebracht. Zo’n nieuwe huurder betaalt dan meer huur dan zijn buren of overburen, die al ja renlang in een soortgelijk huis wo nen. Bij zo’n huurharmonisatie ineens is de verhuurder verplicht de hogere huur aan de huurcommissie te mel den. De commissie beoordeelt dan of deze huur terecht is. De huurcom missie kan, als ze de nieuwe huur niet terecht vindt, een lagere huurprijs vaststellen met terugwerkende kracht tot de ingangsdatum van de huur overeenkomst. REDELIJKE HUREN Frans Eisen en Loek Dikker. Hij is do cent aan het Haags Conservatorium. Peter van Bergenalt- en tenorsaxofoon Deze musicus studeert saxofoon bij Leo van Oostrom en beschikt over een grote technische vaardigheid. Zijn spel ver toont verwantschap met een generatie van saxofonisten als David Murray en Bennie Wallace. Hij heeft diverse optre dens bij het befaamde Gilius' Haagse Hofje (niet onbekend bij Jazzclub Zoe termeer) achter de rug. Ron van den Bergen, tenorsaxofoon. Een blazer met een fraai geluid, die reeds lang deel uitmaakt van diverse Ne derlandse formaties. Hij ent zijn manier van improviseren op het door hem geïde aliseerde Be Bop-tijdperk. Hij speelde o.m. met Sandy Mosse, Nico Bunnink, Martin van Duynhoven, Arnold Dooye- weerd en Hans Dulfer. Dick van den Capellen, bas. Deze nestor van de Nederlandse jazzbassisten heeft WADDINXVEEN - Theo den Boon is één van de exposan ten op de schilderijententoon stelling in de Haagse galerie “De Roode Boom”. Hierbij gaat het om het zogenoemde “Project ’80 Lage Mierde”. De hierbij betrokken kunstenaars, waaronder dus de Waddinxve- ner Theo den Boon, presente ren vervolgens hun werk op de internationale kunstbeurs Art ’82, die in het Zwitserse Basel wordt gehouden van 16-21 juni. De expositie in “De Roo de Boom” is in de laatste volle week van mei. Theo den Boon exposeert schil derijen (gemengde technieken) in september in het congres centrum te Noordwijkerhout. Een maand later heeft hij een solo-tentoonstelling in Galerie Overtoom 263 te Amsterdam. De huurverhoging kan echter ook meer of minder zijn. Dit hangt af van de grootte en kwaliteit van de wo ning en de prijs die daarvoor wordt betaald. Die kwaliteit wordt uitge drukt in punten en berekend volgens een zogenaamd puntensysteem. Pun ten worden gegeven voor de opper vlakte van de vertrekken en voor de in de woning aanwezige voorzienin gen, zoals centrale verwarming, dou che, isolatie enz. Ook andere zaken in en om de woning tellen mee. BOSKOOP Dinsdagavond 18 mei om negen uur draait de Filmkring Boskoop in Hotel Neuf de laatste H film van dit seizoen. Deze voor acht gulden (voor leden vier gulden) toe- I gankelijke filmvertoning betreft de van de Franse B regisseur Claude Faraldo. In de hoofdrollen zien we: Michel Piccoli I (Themroc), Beatrice Romand (zus- ter), Mme Herviale (moeder), Marilu Tolo (secretaresse), Francesca R. Co- I luzzi (buurvrouw) en de groep van het Café de la Gare met o.a. Miou- Miou, Patrick Dewaere en Romain I Bouteille. I INHOUD I Themroc vertelt het verhaal van een I arbeider die het niet meer pikt. Hij heeft genoeg van zijn onmenselijke I bestaan, maakt amok op de fabriek en breekt zijn huis open, waar hij I woont met zijn oude moeder en zijn I zus. Zijn kamer sluit hij af met een muur en de buitenmuur sloopt hij om al zijn meubels op straat te I gooien. Moeder krijgt een shock, zus kruipt bij hem binnen om met Them- I roe de liefde te bedrijven, de buurt I staat verbijsterd. De politie grijpt in, maar weet niet goed raad met de situatie, want de buren beginnen één I voor één partij te kiezen voor I Themroc. steun van het rijk nieuw gebouwde of gerenoveerde woningen krijgen name lijk na het eerste jaar vijf verplichte huurverhogingen met het wettelijke percentage. Na de vijf verplichte huurverhogingen kan het punten systeem worden toegepast. Dit jaar krijgen dus nieuwe woningen die in de periode van 1 juli 1976 tot 1 juli 1981 zijn gereedgekomen een ver plichte huurverhoging van 4 procent. Datzelfde geldt voor woningen, die na 1 juli 1979 ingrijpend zijn verbe terd; ook voor deze woningen dus een verplichte huurverhoging van 4 procent. Tegen verplichte huurverho gingen kan geen bezwaar worden ge maakt. WEL BEZWAAR MOGELIJK De huurder kan bezwaar maken te gen de huurverhoging als naar zijn mening de verhuurder te veel punten berekend voor de woning. Ook mag hij bezwaar maken als een hoger per centage wordt voorgesteld dan vol gens het huuraanpassingenschema redelijk is. De huurder kan ook bezwaar maken tegen de huurverhoging, als de ver huurder gebreken aan de woning of ernstige onderhoudsklachten niet heeft verholpen. Deze gebreken of klachten moeten natuurlijk wel bij de verhuurder bekend zijn. De huurder kan hem dit het beste schriftelijk doorgeven. Bezwaren tegen de huurverhoging moeten schriftelijk op een speciaal formulier en binnen 6 weken na de voorgestelde datum van de huurver hoging bij de verhuurder worden in gediend. Na ontvangst van uw be zwaar zal de verhuurder doorgaans de huurcommissie inschakelen. MEER INFORMATIE Wie meer wil weten over de huur verhoging vanaf 1 juli a.s. kan de fol der huuraanpassingen in 1982 raad- gangspunt voor de overheid is de grootte en de kwaliteit van de wo ning. Deze is bepalend voor de hoog te van de huur. Ieder jaar stelt de overheid vast welke huur bij een be paalde kwaliteit redelijk is. De overheid geeft in schema’s en ta bellen aan wat minimaal redelijk is en wat ten hoogste redelijk is in de Randstad en in overig Nederland. Het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening geeft een brochure uit, “Huurprijzen van woonruimte”, waarin deze schema’s zijn opgenomen. Deze brochure is vanaf begin juli verkrijgbaar bij de ge meente, bij de huurcommissie of vttj Postbus 51 in Den Haag. HUURPRIJS EN ISOLATIE Sinds 1 juli 1981 zijn warmte-iso- lerende voorzieningen apart genomen in het puntensysteem. Volgens dit systeem wordt de grootte en de kwa liteit van de woning uitgedrukt in punten, om de huurjverhoging) vast te kunnen stellen. Bij de waardering van een huurwoning mogen punten worden bijgeteld wanneer warmte- isolatie is aangebracht. De vergoe ding die huurders voor de aange brachte isolatie moeten betalen maakt daardoor deel uit van de kale huurprijs. Voor isolatievoorzieningen kunnen de volgende punten worden bijge teld: isolerend glas in de woonkamer maximaal 5 punten, isolerend glas in de keuken maxi maal 2 punten, isolerend glas per slaapkamer ma ximaal 2 punten en andere isolatievormen maximaal 5 punten. Warmte-isolatie is apart in het pun tensysteem opgenomen om te voor komen dat na isolatie de jaarlijkse huurverhoging moet worden beperkt tot 3 of ,0 procent. Dit zou het ge val zijn als te weinig punten worden bijgeteld voor de aangebrachte iso latie. Het puntental is dan te laag voor de afgesproken huur na isola tie. De waardering van de isolatie moet er dan voor zorgen dat een trendmatige, dat wil zeggen een door de minister vastgestelde, huur wordt overeengekomen. Niet in alle gevallen hoeft het maxi mum aantal punten voor de isola- tievoorziening te worden bijgeteld. Bij het vaststellen van de isolatiepun- ten in het overleg tussen de huurder en verhuurder moet duidelijk voor ogen worden gehouden dat het ge- WADDINXVEEN - Ook al wordt men ouder, het blijft belangrijk om er leuk en verzorgd uit te zien. Mis schien is het bij het klimmen der ja ren nog wel belangrijker om goed op de kleding te letten. Modehuis Mo nique aan de Passage gaat daar wat aan doen. Maandag 24 mei om 10.00 uur ’s morgens wordt er een speciale modeshow gehouden voor 60-plus- sers. Alle 60-plussers zijn daar van harte welkom. De modeshow vindt plaats in het Anne Frank-centrum te Waddinxveen. Alle 60-plussers (en natuurlijk ook daaronder) zijn van harte welkom. De toegang is geheel gratis en modehuis Monique zorgt voor het kopje koffie. De mo deshow wordt gelopen door een aan tal medewerksters van Monique en door enkele bewoonsters van het dienstencentrum zelf; er zullen ja ponnen, blouses, vesten enz. ge showd worden voor zeer betaalbare prijzen. Dat is namelijk de combina tie die Monique steeds probeert te zoeken. Leuke, vlotte kleding en toch niet duur. Maandag 24 mei om 10.00 uur dus, modeshow in het Anne Frank-cen trum. Toegang gratis. De film is van volstrekte anarchie, alle normen van de maatschappij worden met breekijzers geslecht: de familieverhoudingen, het werk, het gezag, de moraal. Dat behoeft nog niet tot een goede film te leiden, maar Themroc is het wel door een zeer aansprekende directe, pragmati sche stijl en vooral ook door het bui- tengewone spel van Piccoli, die zijn I solo in Dillenger is Dood evenaart. Alleen het slot is plotseling wat ar- I tistiekerig en te lang, verder is Them- I roe een ogen openende ervaring, I een spontane filmverfrissing zonder I woorden. Voor zover er gesproken I wordt zijn het klanken die geen on- I dertiteling nodig hebben. En het gek- I ke is dat je niet kunt spreken van ab- I surdisme, want dat zou alleen in een I zeer artistieke vorm mogelijk zijn, terwijl Themroc juist zeer leven- I dig, aards en menselijk is. De film I geeft geen oplossingen en is niet eens I een schets van een andere wereld of I zoiets. Themroc breekt ijzeren nor- I men met handen. ZOETERMEER - Zaterdagavond 15 mei houdt de Jazzclub Zoetermeer in het clubhuis aan de Dorpsstraat 18 te Zoe termeer een zeer interessant, modern jazzconcert, dat door de AVRO-radio van zodanig belang wordt geacht, dat daarvan opnamen worden gemaakt, die Ook staan op korte termijn nieuwe zullen worden uitgezonden op donder- modellen voor de Nederlandse markt op stapel. Nissan Motor Nederland B.V. streeft naar de hoogste graad van perfectie, vandaar dat wij blij zijn met deze verbreding in Verkoop en Service-mogelijkheden. De heer C. van den Berg van Auto bedrijf C. van den Berg B.V. en de heer Van der Horst bedrijfsleider van Auto Baas Jr. B.V. zijn beiden van mening dat een optimale service de belangrijkste schakel is tussen cliënt en produkt. Voor de heer C. van den Berg is dus de 43-jarige auto-ervaring van de heer Van der Horst een welkome inbreng in deze service-gedachte. Auto Baas Jr. B.V. beschikt over ca. 800 m2 showroom/service-ruimte, alsmede over een moderne plaatwerkerij en spuiterij. In samenwerking met Auto bedrijf C. van den Berg B.V. te Gou da zal veel aandacht gegeven worden aan een continueë scholing van mon teurs om met moderne apparatuur het onderhoud van Datsuns te kun nen plegen. 1- j L J

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13