tegen inbraak Tips van politie in huis i I Afscheid reserve-militair raangesloten bij het: Nederlands Sleutel- Slotenspecialistenj T Gilde F v OPENBARE WERKEN STEM CDA STEM CDA g SPREEKUREN g BESTUURSZAKEN X MILIEUZAKEN g! SPORTEN RECREATIE ■h WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN-WOENSDAG 12MEI 1982 >82 VERGADERINGEN DIVERSEN I HINDERWET VERGUNNINGEN SPOORSTRAAT 21-29 - GOUDA TEL. 01820-18407, b.g.g. 01828-4943 ■V WINKELSLUITINGSWET Y VERGUNNINGEN (ALGEMEEN) 4B christen b democratisch W appèl BB christen b democratisch Wl appèl P VERKIEZINGEN ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente 'Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres Postbus 400, 2 740 A K Waddinxveen. IWADDINXVEEN/GOUDA - WADDINXVEEN GEMEENTE 5. Opening openluchtzwembad 07.00-19.45 uur Abonnementen INBRAAKBEVEILIGING zijn verhuizing naar Olden- Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben bij besluit van 4 mei 1982 een hinderwetvergunning verleend voor het oprich ten. inwerking brengen en in werking houden van een meubelfa briek, gelegen aan de Nesse 33, alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage tijdens kantooruren op werkdagen en ’s-maandagsa- vonds van 19.00-22.00 uur tot en met 12 juni 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingesteld. Het openluchtzwembad zal worden opengesteld op zaterdag 15 mei 1982, 's-morgens om 10.00 uur. De openingstijden zijn als volgt: maandag woensdag donderdag vrijdag dinsdag van 07.00-19.00 uur zaterdag van 10.00-16.45 uur zondag van 10.00-15.45 uur Koopavond Omdat volgende week donderdag in verband met Hemelvaartsdag de koopavond vervalt is het ingevolge de gemeentelijke verordening tot aanwijzing van een koopavond toegestaan dat op vrijdag 21 mei 1982 de winkels tot 21.00 uur geopend zijn voor het publiek. Vanaf maandag 26 april zijn huis aan huis folders verspreid. Hierin staan vermeld de openingstijden, entreeprijzen en hoe u aan een ab onnement kunt komen. Bij deze folder ontvangt u direct een bestel- kaart. Wilt u nog meer weten, dan kunt u dagelijks tot 12.30 uur het zwembad bellen onder nummer 01828-2570. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Hemelvaartsdag (20 mei 1982) en Pinksteren (30 en 31 mei 1982) zullen de navolgende wijzigingen in de vuilnisophaal dienst plaatsvinden. 1. De dienst van donderdag 20 mei 1982 (Hemelvaartsdag) - Wijk III (Oranjewijk-Noord en Vondelwijk) - zal thans worden uitge voerd op woensdag 19 mei 1982. Het huisvuil zal gelijktijdig met het grove vuil in deze wijk wor den opgehaald. 2. De dienst van maandag 31 mei 1982 (2e Pinksterdag) - Wijk I (Groenswaard I. Bomenwijk. Dorpstraat e.o., Tuinbouwge bied) - zal thans worden uitgevoerd op dinsdag 1 juni 1982. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA Den Haag. ze notitie kan voor U en de politie later van veel belang zijn. Waar schuw bij onraad (of vreemd ge drag) de politie. U kent uw woon omgeving beter dan de politie. Schroom niet de politie van een vreemd voorval op tijd te berich ten. Het zou tot voorkoming van een misdrijf of aanhouding van een dader kunnen leiden. Wilt u direkt al informatie over inbraak preventie, dan is dit op het plaatse lijke bureau verkrijgbaar. Voorkomen van misdrijven is niet Wet Arob. I ngevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon4433, toestel 125. RIJKSPOLITIE WADDINXVEEN KALK HOVE N dat alle misdrijven (in dit geval de inbraken) worden voorkomen, maar dat door uw toedoen een "drempel” voor dé inbreker wordt aangebracht. WADDINXVEEN - Inbraakpre ventie. Een eenvoudige zaak zou u in eerste instantie zeggen, maar wat doet u er aan. De taak van de politie omvat vele aspecten en op veel zaken moet actie ondernomen worden. Van veel zaken zijn wij echter af hankelijk van de informatie en de medewerking van U. Daarom wil len wij een plaatselijke actie hou den en informatie verschaffen met de bedoeling dat u. ook in uw ei gen belang, aan de inbraakpreven tie meewerkt. Velen van u zullen vast wel eens van familie, kennissen of buren ge hoord hebben, dat bij hen is inge broken en wat voor ellende maar ook onrust dat bij de benadeelden teweeg kan brengen. Als het u niet persoonlijk! raakt, blijft het vaak een praatje waar u weer snel aan voorbijloopt. Vindt de inbraak in uw directe omgeving plaats, dan geeft dat meer stof tot nadenken. Staat u er echter voldoende bij stil dat ook U de volgende keer het slachtoffer kan zijn? Ook in Waddinxveen is het aantal inbraken het laatste jaar aanmer kelijk toegenomen. In 1979 waren in Waddinxveen: 6719 woningen, vonden er 25 inbraken in wonin- Verleende vergunning aan H. Oskam Burgemeester en wethouders hebben op 4 mei 1982 besloten aan H. Oskam, een vergunning ingevolge de Hinderwet te verlenen voor het oprichten en in werking houden van een melkveehouderij tevens varkensfokkerij. De inrichting is gelegen aan de Zuidelijke Dwars weg 2. alhier. De vergunning en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ie der ter inzage tijdens kantooruren op werkdagen en 's maandagsa vonds van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 12 juni 1982. De beschikking wordt van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikking is ingediend. Een be roepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de ge schillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA 's-Gravenhage. Verleende vergunning De Bruin, meubelfabriek Jos Groenendijk-Bernard, 59 jaar (nr. 5, lijst 1) part-time onderwijzeres Ondanks bezuinigingen, de kwaliteit van het onderwijs handhaven. Gijsbert Blom. 43 jaar (nr. 2, lijst 1) directeur Ministerie Binnenlandse Zaken. Invloed van burgers op gemeentelijk beleid vergroten. •Tv Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. Aanvraag vergunning P. Oudijk Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat op 10 mei 1982 een verzoek om vergunning is ingekomen van de heer P. Oudijk, Piasweg 36 te Waddinxveen voor het oprichten of in werking hebben van een landbouwbedrijf gelegen aan de Piasweg alhier. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen tot en met 12 juni 1982 op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecreta rie ter inzage, elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en bovendien op maandagavonden van 19.00-22.00 uur. Tijdens deze periode kunnen gemotiveerde bezwaren bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek zal een openbare zitting worden gehouden. In verband met vakantie van de burgemeester zal diens spreekuur op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur worden waargenomen door de loco-burgemeester, de heer A. H. van Gent. Het spreekuur van wethouder, mevr. L. M. Oosterbroek-Waag- meester op vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur gaat niet door. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Bestrijdingsplan verontreiniging oppervlaktewateren Op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken ligt geduren de de periode 14 mei tot en met 14 juni 1982 tijdens kantooruren ter inzage de ontwerp tweede aanvulling op het bestrijdingsplan veront reiniging oppervlaktewateren 1975-1980 voor de periode 1982-1985 van het Hoogheemraadschap van Schieland. Stemmen elders en stemmen bij volmacht [Voorde op 2 juni 1982 te houden stemming ter verkiezing van de Ie pen van de gemeenteraad ontvangen de kiesgerechtigden een op- Loep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij pp 20 april 1982 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Stemmen elders iDe kiezer, die aan de verkiezingen wil deelnemen in een ander stem bureau in de gemeente Waddinxveen dan het stembureau waarvoor Ihij/zij een oproepkaart ontvangt, kan hiervoor een verzoek indie- |nen. Er bestaan twee mogelijkheden. A. Uiterlijk 19 mei 1982 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie (afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kie- I zerdan een kiezerslegitimatiekaart. gen en 4 inbraken in kelderboxen plaats. In 1980 waren dat: 6877 woningen, 21 inbraken in woningen en 3 in braken in kelderboxen. In 1981 waren dat: 7024 woningen. 55 in braken in woningen en 26 inbra ken in kelderboxen. Al met al een duidelijke stijging. Natuurlijk zult u uw woning tij dens uw afwezigheid en tijdens uw nachtrust afsluiten, zoals de voor deur in het nachtslot en de achter deur op slot. Maar is vooral dat laatste wel een voldoende belem mering om uw woning binnen te dringen? Heeft u het hang- en sluitwerk van uw deuren en ramen of kelderbox ooit kritisch beke ken? Met een schroevedraaier of een dergelijk klein breekwerktuig is het betrekkelijk eenvoudig het slot van de deur of het raam aan de voor- of achterzijde te forceren. Hoe kunt u nu het risico van in braak in uw woning verkleinen? Een alarminstallatie zou uw ant woord hierop misschien zijn. Dit is een mogelijkheid, maar dit gaat dan wel enige honderden guldens kosten. Het is wel effectief, maar zeker in deze tijd van bezuinigin gen niet voor iedereen weggelegd. Gelukkig kunt u ook voor een aan zienlijk minder geldbedrag het hang- en sluitwerk van uw woning verbeteren. Het aanbrengen van een goed slot in de achterdeur en/of grendels, dievenklauwen of veiligheids- scharnieren zullen het binnendrin gen in uw woning zeker bemoeilij ken. De wijze waarop en welke voorzieningen u aan zou moeten brengen, zal volgende week in een nieuwe rubriek uiteengezet wor den. Aan de hand daarvan is op het politiebureau te Waddinxveen de nodige informatie verkrijgbaar. Noteer verder gegevens en num mers van foto-, geluids-, video- en t.v.-apparatuur en dergelijke. De- I WADDINXVEEN/GOUDA - De commandant van 388 peloton I Nationale Reserve (Natres) uit Waddinxveen, de reserve adiudant- I onderofficier B.A.C. van de Putten, heeft vrijdag 7 mei 1982 I 31 jaar dienst zijn commando bij de Natres neergelegd. Dat I te Gouda, hem aangeboden door de Natrespelotons 371 I 388, respectievelijk uit Alphen r,J -1 I De adjudant Van de Putten is op 5 I juli 1928 te ’s Hertogenbosch gebo- I ren. Hij volgde de grafische school I te Wormerveer, waarna hij tot op I heden als graficus werkzaam is. Zijn I relatie met de Natres dateert uit I 1950, toen hij in zijn toenmalige I woonplaats Wageningen een verband- I acte sloot. I Ook na a/d Rijn en Waddinxveen. kerk (Gr.) zette hij aldaar zijn Na tres werk voort. Vervolgens verhuis de hij nogmaals, nu naar Waddinx veen, alwaar hij het commando over 388 peloton Natres kreeg. De op bouw van 371 peloton Natres te Al phen a/d Rijn is eveneens groten deels door zijn inzet tot stand ge komen, waardoor een nauwe ver wantschap met het peloton “Wad dinxveen” is ontstaan. - B. Uiterlijk 28 mei 1982 een mondeling verzoek indienen. De kie zer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie (Afd. Algemene Zaken). Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uit sluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart wor den verstrekt. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. Dit kan: A. Met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 19 mei 1982 te wor den aangevraagd met behulp van een formulier dat ter gemeen tesecretarie (Afd. Algemene Zaken) kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wille keurig stembureau in de gemeente Waddinxveen voor de vol- machtgever stemmen. B. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorko mende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (2 juni 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht doen stemmen door middel van over dracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbon den, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Nadere informatie kan men verkrijgen ter gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken, tel. 4433. toestel 242. s Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben in hun ver gadering van 4 mei 1982 besloten: - dat de werkgroep van de Gereformeerde Kerk op zaterdag 26 juni 1982 een rommelmarkt mag houden op het plein van de Passage; tevens is vergunning verleend voor het mogen rondgaan met een geluidswagen op die dag door Waddinxveen. - dat de Waddinxveense afdeling van D’66 op zaterdag 29 mei 1982 op het plein van de Passage van 10.00-16.00 uur een poppenkast spel mag opvoeren en tevens een kraampje mag plaatsen voor het geven van bekendheid aan de verkiezingen; - dat de voetbalvereniging WSE te Waddinxveen een loterij mag houden ten bate van de bevordering van het jeugdwerk op het gebied van de voetbal- en recreatiesport. De trekking van de prij zen zal op 29 mei 1982 plaats vinden; dat op dinsdag 6 juli 1982 de wielerronde van de ”6 van Rijn en Gouwe” gehouden mag worden op het parcours Peuleyen-Wad- de-Groensvoorde-Beethovenlaan. Op die dag zal ook een ge luidswagen door Waddinxveen mogen rijden Voorstel inzake aanschaf zomertenue's verkeersbrigadiers. Voorstel tot het sluiten van een overeenkomst met de gemeente Moerkapelle inzake levering van radio- en t.v.-signalen en be schikbaarstelling van een krediet. 8. Voorstel tot wijziging van de "Algemene voorwaarden voor de uitgifte van gemeentegrond in erfpacht 9. Voorstel tot aanbieding van de nota inzake het garanderen van de betaling van rente en aflossing van hypothecaire geldlenin gen voor woningen (aangehouden vergadering 21 april 1982). 10. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de ver vanging van een motormaaier. 11 Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het iso leren van spouwmuren van diverse scholen en gemeentelijke gebouwen. 12. Voorstel inzake de tweede wijziging van de Verordening op de commissies ingevolge-artikel 62, lid 2, van de Gemeentewet. 13 Voorstel tot wijziging van de Uitkerings- en Pensioenverorde- ning wethouders van de gemeente Waddinxveen 1981 14. Begrotingswijzigingen, w.o. - begroting 1982 algemene dienst in verband met verbetering ventilatie drukkerij (benodigd krediet 5.900,-); - begrotingen 1982 dienst openbare werken en algemene dienst in verband met personeelsuitbreiding dienst openbare wer ken (milieu-medewerker); - begroting 1980 en 1981 gemeenschappelijk antennesysteem- bedrijf in verband met overboeking restant kredieten; I - begroting 1982 gemeenschappelijk antennesysteembedrijf in verband met vergoeding voor incassokosten (3% jaarlijks ta rief x aantal aansluitingen); - begroting 1982 Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum voor advisering optimaliseringssysteem en plaatsing nieuwe telefooninstallatie. 15. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek vanaf 13 mei 1982 ten ge- meentehuize ter inzage. Gemeenteraad Woensdag 19 mei 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA |1 Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 maart 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. T Voorstel inzake vernieuwing van de vloerhijsinstallatie in het overdekte zwembad. 4. Voorstel inzake vaststelling "Verordening Gevaarlijke Stof fen”. Voorstel inzake plaatsing verkeerslichteninstallatie hefbrug (Henegouwerweg). 6. 7. I onderofficier B.A.C. van de j I Q1 j na hol Z.1JH cMiiuiiaiiuo uij uc italics neergeiegd. Dat ge- een afscheidsavond in de Prins Willem Alexandcrka- en V v,- feu

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3