i Provincie maakt het Herman Brood his Wild Romance Kanaal van de baan Feestconcert in Waddinxveense Tiger in Boskoopse Soos XIII Ontmoetingskerk w? hefbrug-gebied in Waddinxveen veiliger Avond over dienstweigeren in De Bonkelaar op 27 mei V sjaak noteboom JV ïS Celstraf voor Waddinxveense broers van 25 Jubileum MTS- MEAO te Gouda Ned. titel microvoetbal in Boskoop Rijbewijs ingetrokken Wil Wilbers in politiek café D’66 Een boekenbon? Dauwtrappen in Moerkapelle voor examen ’’Spetters Bonkelaar aW At A I I W in a f ntc i W8 We” 'zv Iku. r 1111* t V - /J 4 versch»Hend formaat in exclusief album ’/W X WÜEMSUAG 19 MEI 1982 z. 7/4 </4 r*OW' >4 t HEMELVAARTSDAG IN WADDINXVEEN KI Herman Brood his Wild Romance. VERPEAA TSEN TRAP ziek weten te schrijven waarvan de single te plaats genomen. belangstellende leerlingen is nu gestegen De rockgroep Tiger in de Boskoopse SOOS Xlll. De aanvang van de wedstrijden is om 10.30 uur en het einde wordt verwacht rond 18.00 uur. De toegang tot de zaal is gratis. BOSKOOP - Donderdag 20 mei (He melvaartsdag) vindt als afsluiting van het wedstrijdseizoen 1981-1982 in de Rozen burcht aan de Rozenlaan 2 te Boskoop het Nederlands kampioenschap micro voetbal voor teams plaats. Een team bestaat uit 4 spelers van één bij de Subbeto Micro Voetbalbond Neder land aangesloten clubs. In totaal zullen een kleine 20 teams aantreden, afkom stig uit Boskoop. Den Haag, Amster dam. Breda, Utrecht, Hoogezand, Eist, Nijmegen en Arnhem. ALTIJD WELKOM! MOERKAPELLE - Het Oranjecomité in Moerkapelle houdt op Hemelvaarts dag een dauwtraptocht. Gestart wordt WADDINXVEEN - Op initiatief van enkele dienstweigeraars en anti-milita- risten wordt donderdag 27 mei in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke- laar in Waddinxveen een avond over dienst weigeren gehouden. Op deze om acht uur beginnende avond zijn aanwe zig georganiseerde dienstweigeraars, ge organiseerde dienstplichtigen en Ger Pouw. én der eerste totaalweigeraars van de anti-militaristische beweging On- kruit. De afgevaardigden zullen uiteen zetten waarom zij juist tot hun keuze kwamen GOUDA - Dit jaar viert de afdeling MEAO van de scholengemeenschap MTS-MEAO Gouda haar eerste lu strum. De school schenkt op bescheiden wijze aandacht aan dit vijfjarig bestaan. Vandaag (woensdag 19 mei) is een sport dag georganiseerd in de sporthal "de Zuidplas" te Moordrecht, 's Avonds zal in de aula van het schoolgebouw een fee stavond voor de leerlingen worden geor ganiseerd. in het leger in plaats van een beroep op de wet gewetensbezwaren of gevange nisstraf (totaalweigeraars moeten meest al 12 maanden zitten voor hun weige ring)." Voor dienstplichtigen, die voor de keus staan wel of niet in dienst is dit zeker een avond om meer te weten te komen, aldus de organisatoren. Ook voor hen die geï- interesseerd zijn in de materie van dienstweigeren. aanti-militarisme. ge- weldsdenken enz. hoopt men een infor matieve avond te kunnen bieden met dis- cussiemogclijkheden uiteraard roepbestei moeten we houden? het beste voorbeeld is. Herman is met zijn nieuwe Wild Roman ce dus op de goede weg zijn oude naam als beste Rock ’n roll performer van Ne derland weer eer aan te doen. De huidi ge Wild Romance bestaat uit Herman (zang en piano), David Hollestelle (gi- en mon- vijf studierichtingen: de administratieve- bestuurlijke-, commerciële-, secreta riële- en de vrije richting. In 1978 groeide de school buiten zijn jas je en werd nieuwbouw aangevraagd. De school kreeg veel medewerking van ge meente, provincie en ministerie zodat de nieuwbouw reeds in maart 1980 in ge bruik kon worden genomen. De school is hiérvoor ’s morgens tussen 5.30 en 6.00 nu gehuisvest in een nieuw gebouw en werkt met moderne apparatuur. Er is voor beide afdelingen van de Scholenge meenschap MTS-MEAO GOUDA gro te belangstelling en er is een groeiend aantal aanmeldingen. WADDINXVEEN Er bestond maandagavond in café Sport aan de Kerkstraat in Waddinxveen een geani meerde belangstelling voor het daar door de afdeling Waddinxveen van D’66 gehouden politiek café met het democratisch Tweede-Kamerlid drs. Wil Wilbers. WADDINXVEEN - De Rijnlandse Orkestvereniging bestaat 30 jaar en dit heugelijke feit werd vrijdagavond onder meer gevierd met een feeste lijk concert in de Waddinxveense Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. De afgelopen dertig jaar heeft het orkest hoogte- en dieptepunten beleefd en over de half-jaarlijkse concerten zijn veel lo vende en kritische opmerkingen te ma ken. Eén feit staat echter als een paal bo ven water, namelijk dat de R.O.V. het moeilijke repertoire niet uit de weg is gegaan en dat binnen de vereniging op kritische geluiden altijd met nog meer ij ver werd gereageerd. Ook bij dit jubileumconcert voor het zesde lustrum had het orkest het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt. Niet alles was nieuw en had men voor de gelegenheid ook succesvol repertoire werk uit de kast gehaald, zoals "Peter en de wolf” van Serge Progkofjef. Voor de pauze speelde men de toneel muziek bij "Zwanewit" opus 54 van de Finse componist Jean Sibelius en het eer ste pianoconcert in C, opus 15 van Beet hoven. Halverwege de vorige eeuw komt er als reactie op de klassieke scholen in Duits land en Frankrijk een steeds sterker wor dend nationaliteitsgevoel op bij comp onisten die buiten deze twee landen werkzaam zijn. Namen als Smetana. Dvorak. Vaughan Williams enzovoort proberen in hun composities een nati onale allure te leggen. Ook de Fin Jean Sibelius past in dit rijtje en het is opval lend dat ook hij worstelt met de contro verse tussen structuur en programma. De muziek die daarvan het gevolg is, is doorgaans zo subtiel in structuur en in strumentatie dat het van de uitvoerder een enorme afstandelijkheid, maar ook virtuositeit vraagt om het werk tot zijn recht te laten komen. Het Rijnlands Or kest miste dit helaas en bleek bij deze to neelmuziek iets te hoog te hebben gegre pen. In de nacht van 29 op 30 augustus van dat jaar deden zij datzelfde bij de woning van iemand, die hen 100 gulden schuldig was. Politierechter mr. Frankel veroor deelde G. tot een gevangenisstraf van zes weken (waarvan vier voorwaarde lijk). Zijn broer C. moet een week zit ten. De officier had respectievelijk een maand en een week onvoorwaardelijk geëist. De tweelingbroers beloofden de rechter plechtig dat zij er spijt van hadden, maar dat kon Frankel niet vermurwen. "Be rouw komt altijd na de zonde”, stelde deze beslist. Bovendien bleken de boers een fors strafblad te hebben. Waarom de tweeling overgingen tot het ingooien van de ruiten werd uitgelegd door hun raads vrouw Dekkers, die vond dat haar cliën ten in Boskoop te hardhandig waren aangeppakt door de politie. "Het zijn simpele jongens, die nogal primitief re ageren”, aldus de raadsvrouw. Verder stelde zij dat de tweeling momenteel ab soluut geen alcohol meer dronk. Boven dien hadden de broers de schade, zowel aan de man die hen geld schuldig was als aan de politie vergoed. "Deze man zou hen 100 gulden geven. Een dag nadat zij de ruiten van hem hadden ingegooid zit ten ze bij deze persoon thuis om de scha de. 1600 gulden, te vergoeden”. uur vanaf het Dorpshuis in Moerkapelle. Na afloop van de ongeveer acht kilome ter lange wandeltocht staan broodjes en koffie klaar. Inschrijfgeld wordt niet ge heven, doch een vrijwillige bijdrage wordt zeer gewaardeerd. "Ten gevolge van de werkzaamheden zal de "nodige" hinder worden ondervon den door aangrenzende bewoners en het verkeer, maar we zullen er zoveel als mogelijk is voor proberen te zorgen dat de overlast beperkt blijft." VOET/FIETSPAD De bedoeling van de reconstructie bij de brug is, dat de fietsers, die vanaf de Ker- kweg komen, over het thans aan de Zuidzijde van de brug gelegen voetpad gaan rijden. De fietsers, die in de rich ting van de Kerkweg gaan, blijven op de rijbaan van de brug rijden. Voetgangers zullen in de toekomst alleen de beschik king hebben over het voetpad aan de noordzijdé van de brug. Tegenover het brughuis komt dan een vooetgangers- oversteek. De 25-jarige broers, als twee druppels water gelijkend, stonden blijkens een verslag in de Goudsche Courant terecht in Rotterdam, omdat zij op 17 mei 1981 de ramen van een politie-auto in Bos koop hadden ingegooid. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01628) 2477 Het D’66-Tweede-Kamerlid Wil Wilbers. De werkzaamheden voor het verplaat sen van de trap van dc zuidkant naar de noordkant van dc westelijke oprit zijn inmiddels op 11 mei j.l. gestart. De ver plaatsing van deze trap heeft te maken met het één richting te berijden fietspad aan de zuidzijde van de hefbrug. Aan de ze zijde zullen dus op de brug geen voet gangers meer mogen komen. Devoet- gangers zullen, zoals eerder vermeld, in 'het vervolg gebruik moeten maken van het overgevbleven voetppad aan de noordzijde van de hefbrug. Het van de Kerkweg komende fietsver- keer aan de zuidzijde van de oprit zal tijdelijk tot in 1983 door een opritje, op lopend van 0 tot 15 cm hoogte boven het bestaande wegdek, geleid worden naar het thans bestaande voetpad aan de zuid zijde van de brug. Overigens zal dit pas worden aangebracht als de reconstructie van de Henegouwerweg vrijwel gereed is. Ook deze tijdelijke oprit zal verdwij nen in 1983 als de brug wordt voorzien van een stalen dek. waarbij de fietsers op gelijk niveau komen te rijden met het ge motoriseerde verkeer. WADDINXVEEN - De provinciale waterstaat in Zuid-Holland gaat bin nenkort beginnen met de reconstructie van de Henegouwerweg bij de Waddinxveense hefbrug. Zo zal er onder meer aan de oost-kant van deze druk bereden weg een in twee richtingen te berijden fietspad worden ge maakt. Om de bewoners over de wrkzaamheden in ieder geval te informe ren hheeft de provinciale waterstaat al een brief met enige informatie over de reconstructie en de last die men hiervan mogelijk ondervindt gestuurd aan de bewoners van de Henegouwerweg. De Henegouwerweg zal zondanig wor den gereconstrueerd dat dus aan de zijde van de bebouwing een in twee richtingen te berijden fietspad komt te liggen. Te vens wordt de opstelstrook voor de hef brug verlengd en wordt nabij de brug aan de zijde van de Gouwe een nieuwe bus halte gemaakt. "We verwachten met de ze reconstruktie meer veiligheid voor de fietsers/bromfietsers te verkrijgen, aan gezien deze momenteel veelal tussen de overige verkeersdeelnemers door moe ten rijden”, aldus de provinciale water staat. Tevens zal er een vlottere afvoer kunnen plaatsvinden van het motorische ver keer. terwijl tegelijkertijd met de recon structie de openbare verlichting langs de Henegouwerweg zal worden aangepast. Eind april zijn de werkzaamheden ge start voor het verplaatsen van de afsluit bomen aan de oostzijde van de brug. De ze afsluitbomen zullen, wegens de recon structie ter plaatse, dichter naar de brug toe worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling om in 1983 het thans ten opzichte van de hoofdrijbaan verhoogd gelegen voetpad (binnenkort dus te berijden door fietsers) evenals de hoofdrijbaan te voorzien van een stalen dek. zodat de fietsers dan op gelijk ni veau rijden met het gemotoriseerde ver keer. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - "Zo op het eerste gezicht lijken het aar dige kerels”, aldus beschreef officier van justitie mr. Hendriksen de Waddinx veense tweeling C. en G. H., "maar je moet ze alleen niet tegenkomen als ze op oorlogspad zijn; een pad geplaveid met alcohol”. Het betonwerk voor het verplaatsen van de afsluitboomkasten is gereed en onge veer 1 juni a.s. zullen deze warden ver plaatst. Voor het verkeer zal hierdoor tijdelijk gedurende enkele uren enig overlast zijn, terwijl de afsluiting gedu rende de werkzaamheden door kanton- niers van de provinciale waterstaat zal worden geregeld. Nadat de afsluitboomkasten zijn ver plaatst. starten de overige werkzaamhe- dennabij het brughuis, waarbij het in de bedoeling ligt dat het fietsverkeer langs het brughuis komt Je rijden tot aan de beveiligde fietsoversteek bij de Hene gouwerweg. Het fietsverkeer zal pas over het thans bestaande zuidelijke trot toir van de brug gaan rijden als de recon structie van de Henegouwerweg is vol tooid. WADDINXVEEN - Donderdagavond 20 mei (Hemelvaartsdag) treedt om tien uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar in Waddinxveen op Herman Brood his Wild Romance. De toe gangsprijs bedraagt tien guldenDe pop- avond met de weer in Nederland terug zijnde Herman Brood begint om half ne gen met een optreden van de heavy me tal band Line, een vijfmansformatie die hun mannetje staan door zeer stevige op Amerikaanse leest geschoeide muziek te produceren. Herman Brood is na een toer van drie maanden door West-Duitsland weer te rug op Nederlandse bodem en zal in De Bonkelaar dus weer zijn eerste Neder landse publiek ontmoeten. Daar zijn Duitsland-toer zo n onnoemelijk succes is geweest wil Herman en zijn makkers komen vieren in De Bonkelaar. en dat hij daar een feestje van kan maken mag alom bekend geacht zijn. Heel anders daarentegen klonk bijvoor beeld het eerste pianoconcert van Beet hoven met als, zeer degelijk musiceren de solist Michael Davidson. De homoge niteit in het orkest was beduidend beter en vooral de "forte-"passages klinken robuust genoeg om aannemelijk te zijn. Dirigent Bastiaan Blomhert beheerst ook als muzikaal leider de muziek heel goed en weet het orkest met verstand door de moeilijkheden heen te loodsen. Al met al kunnen we toch spreken van een waardig jubileumconcert; reden ge noeg om desnoods nog eens dertig jaar door te gaan. Bij de senioren wordt een hevige strijd verwacht tussen het team uit Den Haag dat vorig jaar voor de elfde achtereen volgende keer op de titel beslag legde en derhalve een grote reputatie heeft opge bouwd, en Boskoop, dat voor eigen pu bliek op volle oorlogssterkte aantreed- t.Ook in het juniorentoernooi worden de kansen voor Boskoop hoog aangesla gen. Daarbij komt dat Herman natuurlijk ontzettend blij is met het succes van zijn nieuwe single, die afkomstig is van de prima nieuwe elpee "Modern Times Re vive". Deze elpee die opgenomen werd onder de bezielende productionele lei ding van Rinus Gerritsen van de Golden Earring. Op deze elpee blijkt direct al taar), Walter Langdon (basgitaar) dat het duo Brood/Hollestelle klassemu- achter de drums heeft Anthony Del I BOSKOOP Vrijdagavond 21 mei I om half negen geeft de groep Tiger een optreden in de Boskoopse so- I ciëteit SOOS XIII aan de Galerij. I Tiger, een vijfmans formatie die ste- I vige melodieuze rock koppelt aan en- i kele gevoeliger stukken, kan met an- I dere Nederlandse groepen moeilijk I worden vergeleken. Als we over de I grenzen kijken komen we in de rich- ting van bijvoorbeeld Pat Banatar, I Sue Saad The Next en een vleugje I Mother Finest. Alleen om het succes I in Nederland te bevorderen zal Tiger I zich in het begin muzikaal aan het I hitgebeuren (single) aanpassen. I December 1980 was voor WEA een I goede afsluiter van het jaar, namelijk I op 17 december tekende de Gronin- I ger Rockband “Tiger” een contract drie singles (eerste single Soli- De Waddinxvener was in zijn woon plaats met een snelheid van 60 km tegen een voetganger gereden, die de weg overstak. Het slachtoffer was gewond geraakt. Verdachte was doorgereden, omdat, zoals de officier vermoedde, de man geen rijbewijs bezat. De verdachte deelde de rechter mee. dat hij binnen kort rijexamen doet. WADD1NXVEEN/DEN HAAG - De Haagse politierechter heeft een automobilist uit Waddinxveen overeen- De scholengemeenschap MTS-MEAO GOUDA staat onder beheer van de Stichting Middelbaar Beroepsonderwijs voor Zuid-Holland Oost te Gouda. De Stichting heeft sinds 1 augustuus 1977 twee vormen van Middelbaar Beroeps onderwijs onder haar beheer. Dit zijn de tMTS, die in 1968 is opgericht en de school voor MEAO die in 1977 met het onderwijs begon. In 1977 is deze afdeling gestart met 108 18-jarige leerlingen en 10 docenten. Het aantal overeen- belangstellende leerlingen is nu gestegen komstig de eis van de officier van justitie tot 416 met 34 docenten. Het MEAO telt wegens het veroorzaken van letsel door schuld veroordeeld tot een week ge vangenisstraf alsmede vier maanden in trekking van het rijbewijs zodra ver dachte dat bezit. Het onderwerp van deze avond was “het mediabeleid in de tachtiger jaren”. Wat moeten we met satel- liettelevisie, zal het huidige om roepbestel ten gronde gaan en proberen dat tegen te voor taire gelijk in de roos) naderhand WADDINXVEEN - In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar draait vrijdagavond 21 mei de romantische en toch keiharde Ne derlandse speelfilm "Spetters” met in de hoofdrol Renee Souten- dijk. Deze één van Neerlands suc cesvolste speelfilms is toegankelijk tegen betaling van vier gulden. De voorstelling begint om half negen. en waarom ze de andere mogelijkheden niet gebruikten. Deze avond zal dus staan in het teken van dienstweigeren of actief bezig in het leger. Dienstweige raars zeggen: "Ik doe een beroep op de wet gewetensbezwaren militaire dienst en ik doe 18 maanden vervangende dienst"; Totaalweigeraars zeggen: "Ik laat mi j niet keuren, ik laat mijn geweten niet toetsen door andere mensen, ik be strijd het militarisme en de dienstweige ring totaal is daar een onderdeeltje van": georganiseerde dienstplichtigen zeggen: "Je moet juist actief zijn en je verzetten werd erop aangedrongen om vooral voor de buitenlandse markt een el pee op te nemen. Tiger bestaat uit: Hennie Dolsma; een dijk van een zan geres die over een stembereik van twee octaven beschikt, eerder lid van de Rocking Tigers. Reine Hoofd; op richter van Tiger, ruilde 1980 de gi taar om voor de bas, speelde met Hennie ook eerder bij de Rocking Ti gers. Henry Hart; een Australische gi tarist van Nederlandse komaf die vroeger veel studio en Sessiewerk in beide landen deed. Heddy v.d. Laan; Gold(top) Finger, erkend slidegitarist die vroeger leider van Plant was, speelt natuurlijk ook normale ak koorden. The Kid; een drummer wiens ware identiteit niet onthuld kan worden, drumde eerder bij Tim- mi Ritmo/White Honey. Tiger: bekend van VARA’s Pop- krant, KRO Rocktempel, in 1982 acht festivals, 100 optredens per jaar (1981), driemaal T.V. (Veronica/ KRO), Single “Solitaire” zes weken in Top 40, voorprogramma bij Mink de Ville eind 1981 en elpee komt uit in Nederland, Engeland en Amerika. Reden genoeg voor een geslaagd op treden en een kijkje te komen ne men. Het optreden begint om half negen. De entree is drie gulden voor leden en zes gulden voor niet-leden. j WADD1NXVEEN/DEN HAAG - In I navolging van de provincie Zuid-Hol- I land heeft het hoogheemraadschap van Delfland besloten af te zien van een zoe- twaterkanaal van Waddinxveen naar Voorburg. Het hoogheemraadschap heeft eveneens ingezien dat een pijpleiding vanuit het Brielse Meer de beste en goedkoopste methode is om zoet water aan te voeren naar Delfland en Schieland. De zoetwatervoorziening is al enkele ja- 1 ren in discussie. Eerst was het de bedoe- ling een kanaal aan te leggen, maar in 1978 ontstond twijfel over de noodzaak van een dergelijke verbinding. Alterna- tieve mogelijkheden werden onder de loep genomen, waarbij een pijpleiding als het meest wenselijke naar voretr kwam. Met een leiding is 54 miljoen gul- I den gemoeid, dat grotendeels voor reke- I ning van het rijk komt. De aanleg van een kanaal zou drie a vier keer duurder uitvallen. I Nu het kanaal definitief van de baan is. vervalt ook de optie van de provincie I daarvoor op het gebied tussen Voorburg I en Waddinxveen. Mogelijk worden voor die strook woningbouwplannen ontwik- I keld, waarvan vooral de groeikern Zoe- I termeer profijt zou kunnen hebben. Ook werd aandacht besteed aan de gevolgen van het mediabeleid voor de essentiële vrijheden (met name de vrijheid van meningsuiting) welke wij in onze samenleving hoog houden. i B

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11