PvdA wil het roken verbie den in openbare gebouwen IXI Drie uur toneel- vermaak voor de ouderen D’66 Grootste zorg handhaving van openbaar onderwijs fyi MILIEUZAKEN g[ SPREEKUREN ONDERWIJSZAKEN VERKIEZINGEN OPENBARE WERKEN DIVERSEN y INZAMELINGEN makingen HINDERWET VERGUNNINGEN mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres: Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. S?' BOUWVERGUNNINGEN O BESTUURSZAKEN X VERGADERINGEN Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend- i en i X VERKEER EN VERVOER 82 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 19 MEI 1982 WADDINXVEEN GEMEENTE Stemmen elders met de secretaris van de commissie. gymnastiekmateriaal met de secretaris van de commissie. met de secretaris van de commissie. Verleende vergunningen aan Lak- en Vernisfabriek Boonstoppel B.V. en de heer H. de Jong Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 11 mei 1982 besloten aan: a. Lak en Vernisfabriek Boonstoppel B.V., Wilhelminakade 83 een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetvergun ning te verlenen voor een lak- en verffabriek aan de Wilhelmina kade 83; Verzending oproepingskaarten. In de periode van 14 t/m 19 mei 1982 zijn door de P.J".T. de oproe pingskaarten bezorgd voor deelname aan de stemming ter verkie zing van de leden van de gemeenteraad op 2 juni 1982. De kiezer die op de dag van de kandidaatstelling (20 april 1982) in het kiezersregister van de gemeente Waddinxveen is opgenomen en vandaag nog geen oproepingskaart heeft ontvangenwordt verzocht contact op te nemen met de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, tel. 4433, toestel 242. Vrijstelling gebruik methylbromide Op grond van de "Beschikking vrijstelling methylbromide” is door het ministerie van Landbouw en Visserij aan de heer J. G. van Vuur de. Abr. Kroesweg 14 alhier een verklaring van geen bezwaar afge geven, welke tijdens kantooruren op de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken ter inzage ligt. van: Waddinxveen Zoetermeer Leiden naar: Rotterdam Gouda Gouda Aanbieden grof huisvuil Om overlast en verontreiniging te voorkomen, dient u: - zorg te dragen voor een stevige verpakking die ook tegen regen en wind bestand is; - geen losse artikelen zoals kranten aan te bieden; - geen dingen aan te bieden die normaliter passen in huisvuilzakken want deze kdnnen iedere week worden aangeboden; - hanteerbare, niet te zware goederen aan te bieden. Tevens wordt erop gewezen dat het verboden is: - afvalstoffen dan wel grof huisvuil te doorzoeken of te verwijderen; - zonder vergunning van burgemeester en wethouders afvalstoffen in te zamelen; - de avond te voren al grof huisvuil buiten te plaatsen. Hierop zal controle worden uitgeoefend. Voor bedrijven en winkels geldt een afzonderlijke ophaalregeling met containers. Desgewenst kunnen nadere inlichtingen worden verkregen bij de Dienst Openbare Werken, tel. 4433. Voorlichting huursubsidie t.b.v. buitenlanders de noodzaak tot het zuinig omsprin gen met energie. Commissie Ruimtelijke Ordening en Woningbouw Dinsdag 25 mei 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Commissie Openbare Werken en Bedrijven Woensdag 26 mei 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA Planningsgroep Sociaal-culturele aktiviteiten. Dinsdag 25 mei 1982, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA wordt lijn: 171 176 Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. Bijzondere bijeenkomst gemeenteraadsverkiezing Op woensdag 2 juni 1982 organiseert het gemeentebestuur vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis een voor een ieder toegankelijke bij eenkomst, waarin gelegenheid wordt geboden voor het houden van nabeschouwingen over de op die dag gehouden verkiezingen en de voorlopige uitslag daarvan. Politieke partijen, die hierop organisatorisch willen inspelen wor den verzocht contact op te nemen met de heer W. F. Meijer, chef van de afdeling Algemene Zaken ter secretarie (tel. 4433, toestel 270). van Gent: vrijdagmorgen van- Collectevergunning Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 22 december 1981 aan het Nederlandse Rode Kruis, afd. Gouda en omstreken vergunning verleend om een huis-aan-huis collecte te mogen hou den in de periode van 24 mei tot en met 6 juni 1982. Collectanten die in deze periode voor een ander doel collecteren hebben geen vergunning voor het collecteren. Iedere eerlijke collectant heeft een legitimatiebewijs bij zich welke hij/zij op verzoek kan tonen. b. de heer H. de Jong. Piasweg 37a een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een pluim veehouderij aan de Piasweg 37a. De vergunningen en alle daarbij behorende stukken liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren en op de maan dagavonden van 19.00 tot 22.00 uur tot en met 19 juni 1982. De beschikkingen worden van kracht na afloop van deze termijn, tenzij voordien een beroep tegen deze beschikkingen wordt inge diend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afdeling voorde geschillen van bestuur. Binnenhof 1,2513 AA ’s-Gravenha- ge. Gemeentelijke studiebijdrage cursusjaar 1982-1983 De gemeente Waddinxveen kan studiebijdragen verlenen aan Wad- dinxveners die een op een beroep gerichte opleiding in Nederland volgen. In het algemeen worden slechts studiebijdragen verleend voor op leidingen, waarvoor het rijk in beginsel geen bijdragen toekent. Zij die voor een gemeentelijke studiebijdrage voor het cursusjaar 1982-1983 in aanmerking willen komen moeten zo spoedig moge lijk. doch in ieder geval vóór 1 oktober 1982, bij de gemeente een aanvraag indienen. Nadere informaties en formulieren voor het aanvragen van een ge meentelijke studiebijdrage zijn te verkrijgen op de gemeentesecre tarie, afdeling onderwijs (telefoon 4433, toestel 143). Tevens zijn hier formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van een provinciale studiebijdrage. via: Moerkapelle Zevenhuizen Waddinxveen 177 Vijf regels voor een woonerf Voor een woonerf gelden eigenlijk maar vijf regels. Dat is een hele verbetering vergeleken bij al die verkeersborden, witte en gele strepen, oversteekplaatsen, verkeerszuilen, vluchtheu vels en andere "verkeersvoorzieningen” die men in ’"gewone” stra ten aantreft. Die regels zijn: 1. Op wegen binnen 1- 2. Auto’s moeten in een woonerf stapvoets rijden. Fietsers en bromfietsers ook. Stapvoets is ongeveer vijf kilometer per uur. 3. Wie met een auto, een fiets of een bromfiets in een woonerf rijdt mag de voetgangers niet hinderen. Maar de voetgangers (en spe lende kinderen) mogen ook niet onnodig hinderen 1. Opening. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 31 maart 1982. 3. Beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van een stencilinbrandapparaat t.b.v. de Klaas de Vriesschool 4. Medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 14 april 1982. 3. Vaststelling WADDINXVEEN De onderwijspa- ragraaf in het gemeenteprogramma van D’66 geeft dat de democraten de grootste zorg wensen te besteden aan de handhaving van het karakter van het openbaar onderwijs als het gaat om het gemeentelijk personeelsbeleid in deze sector. Andere opvattingen van de democraten over het onder wijs zijn: ONDERWIJS Onderwijs dient mening van het bieder! van ontplooiingskansen aan iedereen. Het begrip onderwijs dient daarom breed te worden opgevat. Beleidsdoelstellingen 1. D‘66 is voor interne en externe de mocratisering van het onderwijs. De wettelijk voorgeschreven medezeg genschap in het onderwijs dient in haar meest optimale vorm gereali seerd te worden in overleg met ou ders, leerkrachten en leerlingen. 2. Binnen het openbaar onderwijs dienen mogelijkheden onderzocht te worden om te komen tot een ruimer t.b.v. de Willem van Oranjeschool 5. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Rehobothschool en de Bethelschool. 6. Medewerking voor de aanschaffing van meubilair voor "De Duiventil” en diverse apparaten t.b.v. de vier prot. chr. kleu terscholen. 7. Medewerking voor de aanschaffing van gymnastiekmateriaal t.b.v. de kleuterscholen "Klein Duimpje” en ’’Prinses Be atrix". 8. Medewerking voor de aanschaffing van speelleermiddelen en meubilair t.b.v. de kleuterscholen ”De Goede Herder" en ”De Morgenster”. 9. Verzoek van de oudercommissie van de Mytylschool te Leiden om een gemeentelijke bijdrage. 10. Prognose inzake de behoefte aan schoollokalen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. De stukken liggen vqpr pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg een woonerf mag je overal lopen. Kinderen kunnen overal spelen. van de Arbeid wil een rookverbod het verkiezingsprogramma van 4. Parkeren mag alleen waar een P staat. Op andere plaatsen in een woonerf is parkeren verboden. 5. In een woonerf heeft rechts voorrang. Dat geldt dus ook vooreen fiets of een bromfiets: een fiets gaat voor een auto van links. 1Vaststelling verslag vorige vergadering. 2. Behandeling wijziging CAl-verordening. 3. Wat verder ter tafel komt. 4. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan thans alleen nog door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door volmachtgever .en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (2 juni 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. Volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tege lijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Ten behoeve van de in ons land wonende buitenlanders zijn door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening voorlich tingsfolders ontworpen over huursubsidie. De folders zijn verkrijgbaar bij de balie van het bureau Huisvesting (afd. Sociale Zaken) en in de informatiestandaard in de hal van het gemeentehuis. Ze zijn gedrukt in de volgende talen: Portugees; Grieks; Spaans; Servisch-Kroajisch Arabisch; Turks. WADDINXVEEN - Vorige week dins dagavond kwamen er 85 ouderen naar het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad óm er de toneelvoorstelling Een aap op visite” te gaan zien. Dit to neelstuk werd gespeeld door de toneel club van Personeelsvereniging Gemeen te Waddinxveen, op uitnodiging van de Culturele Commissie i Dienstverleningscentrum - veen. In het toneelstuk, dat door de 9 spelers al een keer voor het gemeentepersoneel was opgevoerd, kwam in het tweede be drijf snelheid en ontwikkelde zich toen tot een stuk met allerlei verwikkelingen waar de zaal in meeleefde. De toneel groep, met goed spelende acteurs kreeg na bijna 3 uur op de planken te hebben gestaan een bosje rozen waarna de voor zitter van de Culturele Commissie ieder een bedankte voor deze gezellige avond. Commissie Onderwijszaken Woensdag 26 mei 1982, aanvang 16.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Voorlichting geven op scholen over alcohol, tabak, drugsgebruik en voedsel. Voorlichting geven over mogelijke oorzaken van ziektes en tevens over het gebruik van medicijnen. 2. Het onderzoeken van de prakti sche mogelijkheden tot het stichten van een gezondheidscentrum in de nieuwe wijk Zuidplas. 3. Het ontwikkelen van' een vesti gingsbeleid voor medische en parame dische beroepsbeoefenaren. Wijziging huisvuilophaaldienst In verband met Pinksteren (30 en 31 mei 1982) zal de navolgende wijziging in de huisvuilophaaldienst plaatsvinden. De dienst van maandag 31 mei 1982 (2e Pinksterdag) - Wijk I (Groenswaard I, Bomenwijk, Dorpstraat e.o., Tuinbouwgebied) - zal thans worden uitgevoerd op dinsdag 1 juni 1982. Ontwerp beschikking Westnederland Ter secretarie ligt vanaf 21 mei 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (alleen op maandagavonden) ter inza ge de ontwerp-beschikking met bijbehorende bescheiden vooreen hinderwetvergunning van de NV Verenigd Streekvervoer Westne derland, Hoogeveenseweg 7 te Waddinxveen. De vergunning betreft het oprichten of in werking hebben van een autobusonderneming. De aanvrager en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niét in staat is geweest, kunnen tot en met 4 juni 1982 tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Onderwijs dient naar de gaan invoeren in openbare gemeente- D‘66 gericht te zijn op de socialisten. Andere punten uit het be- -1- 1 4. D’66 wenst dat het gemeentebe stuur in haar personeelsbeleid de grootste zorg besteedt aan de hand having van het karakter van het open bare onderwijs. aanbod van scholen uitgaande van verschillende onderwijskundige en opvoedkundige opvattingen, opdat ouders de school kunnen kiezen, die zij voor hun kind wensen. 3. Een optimale regeling van de me dezeggenschap geniet bij D‘66 de voorkeur boven de decentralisatie van de bestuurlijke verantwoordelijk- Hngen bewust ge™aakt ,w°rdfn ^an heid in commissies ex. artikel 61 van de gemeentewet. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. van de prioriteiten inzake de uitvoering van het Plan Sociaal-culturele aktiviteiten 1982-1985. 4. Statutenwijziging Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen 5. Ingekomen stukken. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met dé secretaris van de commissie. Aanvraag om bouwvergunning dóór het Waterschap Noordwoude te Hazerswoude-Dorp De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van vrijdag, 21 mei 1982 gedurende 14 dagen ter gemeentesecreta rie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ie der ter inzage is gelegd de aanvraag om bouwvergunning van het Waterschap Noordwoude. Raadhuisplein 1 te Hazerswoude-Dorp voor het oprichten van een berging voor een veegboot met trailer nabij het gemaal, plaatselijk bekend Noordkade 112 te Waddinx veen, doch bereikbaar vanaf de Linnaeusweg te Boskoop. De ber ging is gesitueerd achter het bedrijfspand Linnaeusweg 4 te Bos koop Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmings plan "Recreatieplan Gouwebos”. Teneinde de gevraagde bouwvergunning te kunnen verlenen zijn burgemeester en wethouders voornemens met toepassing van arti kel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verle nen van voornoemd bestemmingsplan. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door een ieder bij bur gemeester en wethouders. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen, schrif telijke bezwaren worden ingediend tegen het verlenen van deze vrijstelling. Waddinxveen. 18 mei 1982. De burgemeester voornoemd, Van der Linden. ----- Wijziging lijnnummering busvervoer Het streekvervoer is momenteel bezig op landelijk niveau de lijn nummering te wijzigen. Dit gebeurt omdat o.a. op openbaar ver- voer-knooppunten nogal eens verschillende buslijnen met dezelfde lijnnummers voorkomen. De nieuwe landelijke lijnnummering voorziet in aparte series lijn nummers voor stads- en streeklijnen. Stadslijnen worden in beginsel genummerd van 0-79; de streeklijnen lopen van 80-199. Met ingang van 23 mei 1982 worden de lijnnummers van de Vagu en Westnederland voor de vestigingen Krimpen, Schoonhoven en Waddinxveen aangepast. De voor Waddinxveen van belang zijnde lijnnummers worden dan als volgt gewijzigd: Lijn: 2 3 8 Commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid Maandag 24 mei 1982, aanvang 20.30 uur in het Wijkgebouw Zuid. AGENDA 1. Opening en mededelingen door de voorzitter. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling verslag vorige vergadering. 4. Jaarverslag 1981. 5. Bespreking huidig programma. 6. Bespreking voorlopig programma 1982/1983. 7. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg 28 mei 1982. Laatste dag indiening mondelinge verzoeken om elders te stemmen. 28 mei 1982 is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembu reau zijn/haar stem wil uitbrengen dan het stembureau waarvoor hij/ zij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een verzoek kan indie nen. De kiezer dient dan de ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarieafdeling Algemene Zaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in de gemeente Wad dinxveen). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. 5. D‘66 wenst de werkzaamheden van de schoolbegeleidingsdienst voor de regio Midden-Holland en Rijn streek aan een kritisch onderzoek te onderwerpen. De schoolbegeleiding dient veel meer dan thans het geval is afgestemd te worden op de concrete behoeften van de individuele school. De schoolbegeleidingsdienst dient een democratischer bestuursvorm te krijgen. 6. D‘66 bepleit een grotere aandacht voor het leefklimaat op school, waar bij een aantrekkelijke inrichting van de school en voldoende onderhoud in het prop-amma van D‘66 een hogere prioriteit hebben dan begelei- dingsfaciliteiten. 7. In het uitbreidingsplan Zuidplas dienen de mogelijkheden voor de bouw van een multifuctionele acco- modatie voor onderwijs en sociaal- culturele vorming op openbare grondslag te worden onderzocht. 8. D‘66 bepleit een energieplan per school, opdat leerkrachten en leer- en vrouwen. 7. De politie dient mishandelde en/of verkrachte vrouwen te informeren over recht op en mogelijkheden tot hulpverlening. Aangifte van deze mis drijven moet worden gepropageerd. 8. De mogelijkheden voor gezinshulp dienen te worden uitgebreid. 9- De gemeente moet mogelijkhe den scheppen voor het verkrijgen van goedkope, eenvoudige maaltijden voor éénouder gezinnen en beiaar den. 1. Vaststelling verslag van 27 april 1982. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Bestemmingsplan "Landelijk gebied West”: - ontwerp le herziening. 4. Bestemmingsplan "Wijk Zuidplas 1980”: - ontwerp le herziening. 5. Grondtransakties: -uitgifte in erfpacht van grond van Rewa Holland B.V. en R.K. woningbouwvereniging St. Joseph. 6. Informatie over huisvesting van bejaarden door de stichting H.S.H.B.W. 7. Wat verder ter tafel komt. 8. Rondvraag. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering: Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg Commissie Welzijnszaken Donderdag 27 mei 1982, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 1 april 1982. 3. Ingekomen stukken. 4. Bespreking van het Plan sociaal-culturele aktiviteiten 1982- 1985 en het Programma 1982. 5. Statutenwijziging Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Wad dinxveen. 6. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dagder ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. WADDINXVEEN - De Partij lijke gebouwen. Dat staat in van de Stichting treffende hoofdstuk “Welzijn: Gezondheidszorg” zijn: im Waddinx- 6 J 4. Samenwerkingsverbanden voor de geestelijke volksgezondheid bevorde ren. Konsultatiebureau voor Alcohol en Drugs, Medische Opvoedkundige Bureaus, Stichting Geestelijke Volks gezondheid, Bureau voor Levens- en Gezinsmoeilijkheden, enz. 5. Rookverbod invoeren in openbare gemeentelijke gebouwen. 6. Stimuleren en kontinueren van zo effektief mogelijk baarmoeder- hals- en borstkankeronderzoek, even als voorlichting hierover aan mannen

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3