SPORTWEEK WADDINXVEEN ’82 i SPORTWEEK WADDINXVEEN ’82 Be Fair-dames winnen eerste promotiewedstrijd Korbis heeft goed uitzicht ft de nieuwe dienstregeling al gekocht? volgende week vXoo-09.00 vroegkoop aktie Waddinxveen” is 60 jaar oud op de titel Maandag 24 mei Vrijdag 21 mei Dinsdag 25 mei Zaterdag 22 mei Woensdag 26 mei Einde seizoen nadert ook voor TOOS- basketbal 1 CDA met twee WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Open Dag bij Be Fair- voetbal voor Kampioenen bij Be Fair sprekershoeken op weekmarkt schooljeugd De Sperwer Redelijke prestaties Antilopers Familiedag, receptie en instuifavond Woensdag 19 mei t 9? r Koop hem bij uw buschauffeur of op het postkantoor 3Ï5 westnederland I 18.30 uur - Bedrijfsvoetbaltournooi in het sportpark van WSE Het kampioenselftal Be Fair B3. UITGESLAPEN Haarlem tegen Allides. Als die gewon- 11-9 (uit). 9 19.00 uur Prestatieloop Antilope Prestatieloop voor WaddinxVeners, georganiseerd door de atletiekvereni ging S.C. Antilope. Start en finish: Bij het clubhuis van Antilope aan de Alb. Thijmlaan. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 3300 meter (1 ronde), 6300 meter (2 ronden). Inschrijfgeld: 1,50. Beloning: Een fraaie medaille! 20.00 uur - Klaverjassen voor iedereen in kantine WSE. Willem de Rijkelaan. De data zijn maandag 17 mei en vrijdag 21 mei voor de poule-wedstrijden en 29 mei voor de finale ronde. Het kampioenselftal Be Fair 5. WADDINXVEEN - Met het verrichten van de'aftrap heeft Waddinx- veens burgemeester C. M. van der Linden de voetbaltournooien in het ka der van de 37e Sportweek Waddinxveen van start laten gaan. Het pro gramma van dit sportief festijn ziet.er voor de komende week zo uit: 18.45 uur - Damesvoetbaltournooi in het sportpark van WSE. De start wordt dit 9e jaar met 13 teams, welke in 2 poules zijn ingedeeld. een halve competitie waarbij de nummers 1 en 2 van de poules overgaan naar de finale ronde. De winnaar komt in het bezit van de nieuwe wisselbekér. De verdedigster van deze beker is 'de Overkant Al- irASMCtKOOPJES... WADDINXVEEN De volleybaldames van Be Fair hebben op een succesvolle manier in een promotiewedstrijd De Compaen met 3-2 geklopt. De Waddinxveensen spelen komende zaterdag de beslissende wedstrijd in I’ nen wordt staat promotie vast. WADDINXVEEN Met nog één wedstrijd te spelen heeft het eerste twaalftal van de Waddinxveense korfbalvereniging Korbis een goed uitzicht op het kampioenschap in de tweede klasse A van de veldkorfbalkompetitie. Korbis heeft dan één punt voor sprong op de naaste rivaal Vanouta I uit Rozenburg, welk team door Korbis tweemaal in de kompetitie werd geklopt met respec tievelijk 6-3 (thuis) en 11-9 (uit). voetbal opgegeven. Het tournooi is in 4 poules ingedeeld, 3 voor het be- drijfs- en 1 voor het straatvoetbal. De poulewinnaars van 1,2 en 3 spelen een halve finale competitie om uit te maken wie winnaar wordt van het be drijfsvoetbal en dus winnaar van de wisselbeker. In poule 4 wordt alleen een halve competitie verspeeld. Het voetbaltournooi zal gespeeld worden op de avonden van 18 mei, 22 mei. 24 mei en 27 mei. De finale vindt plaats op zaterdagavond 29 mei om 5.30 uur. De opening van het voetbaltoernooi zal geschieden op dinsdag 18 mei 's avonds om 18.30 uur. Voor dit tournooi is toestemming verleend door de K.N.V.B. AFD. Gou da, dus gelden in de eerste plaats de reglementen van de K.N.V.B. Het sportweek gebeuren is er in: de eerste plaats voor de recreatieve ontspan ning, in de tweede plaats voor de beoefening van sport en spel en pas in de derde plaats voor de prestatie. 11.15-17.15 uur - Open badmintontournooi Florida in sporthal "de Sniep” t i i 1 PASSAGE W’VEEN toch gewonnen (15-11 JEUGD UITSLAGEN PROGRAMMA Hem 2.012 K NZ 18.30 uur - Bedrijfsvoetbaltournooi in het sportpark van WSE. 20.00 uur - Bridgedrive in Het Trefpunt. 20.00 uur - Bingo-avond voor bejaarden in AF-centrum. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbaltournooi in het sportpark van WSE Voor dit tournooi, dat dit jaar voor de 37e maal gehouden zal worden, heb ben zich 16 elftallen voor het bedrijfsvoetbal en 6 elftallen voor het straat- gaat zetten. Dat begon vorige week zaterdag al toen de B- en C-junioren van Waddinxveen een bezoek brachten aan het Olympisch Stadion in Amsterdam om daar de wed strijd Ajax-AZ’67 mee te maken. De programmapunten voor donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 mei zien er als volgt uit. KOAG III - Korbis I Korbis BI'- Reeuwijk Bil 5-17 4-0 :ek t>e- •je -en /eg 20- s s 1 ZATERDAG 22 MEI Instuif. Een feestelijke avond met mede werking van de welbekende "Bieten bouwers” uit Gouda en een optreden van dc "Waddfnxveense Dolly Dots”. Aanvang: 20.00 uur. Evert Jan van Beek. 14.00-15.00 uur: Jan Hielema, Anneke Huijzers, Willem Waterreus. 15.00-16.00 uur: Gerrit van den Berg, Jan Hielema. 16.00-17.00 uur: Dorende Gerst. Gijs- bert Blom en Gerrit van den Berg. 17.00-18.00 uur: Gijsbert Blom. Doren da Gerts. Michel Dubois en Bert Lafe- ber. Op de markt zullen bonnen uitgedeeld worden. Kinderen kunnen deze bonnen op zaterdag 29 mei inwisselen tegen een luchtballon, Wiens ballon het verste komt, zal een mooie prijs ontvangen. rk- er- en tu- PSP De afdeling Waddinxveen van de PSP staat vrijdag 21 mei en 28 mei op de weekmarkt van Waddinxveen met een informatiekraan!. Iedereen die meer wil weten over het werk en de activiteiten van de PSP kan daar terecht. Ook het verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen op 2 juni "Links over de brug” en het speciale Waddinxveense Ganzebord zijn daar te verkrijgen. Secretariaat PSP afdeling Waddinxveen, J. van Effenlaan 20, tel. 2747. :rij os zeg jen :n, Iet rk- len jor lli- "s Avonds receptie voor genodigden. Ook alle leden en donateurs zijn bij deze Hoewel het eerste aanvalsvak reeds spoedig 0-1 en 0-2 liet aantekenen, kon KOAG in de beginfase toch nog langszij komen vooral omdat de tweede aanval de vele goede kansen die zij kregen niet konden benutten. gen en hierdoor onbereikbaar waren geworden voor hun grote concurrent plaatsgenoot W.S.E. B2. Het kampioensteam bestond uit de volgende spelers: Rien Saarloos (lei der), Pieter Oosterom, Jan Hendrik Koetsier, Paul Bakker, Jan Dirk Quack, Intze v/d Honing, Aldert Oomkens, Nico Stolker, Hans Mohle, Ruud Grootendorst, Hans de Vries, Henk Senneker, Hans Visser en Piet Metselaar. WAQDINXVEEN - Met een familie dag op Hemelvaartsdag, een receptie komende vrijdag en een feestelijke in- stuifavond komende vrijdag viert de voetbalvvereniging Waddinxveen het 60-jarig bestaan. "'Waddinxveen ben je zestig” heet dan ook de bijzonder lezens- waardige jubileumuitgave van de afgelo pen zondag helaas naar de afdeling Gou da van de KNVB gedegradeerde club, die echter niet bij de pakken gaat neer zitten en als oudste voetbalvereniging van Waddinxveen de bloemetjes buiten "s Middags zei een en ander muzikaal op geluisterd worden met een disco in de kantine. Alle leden en donateurs zijn van harte welkom. De aanvang van de wedstrijden en de meerkamp is om 10.00 uur. WADDINXVEEN De eerste kampi oen van Be Fair-voetbal is het vijfde elftal. Het kampioensteam bestond uit de volgende spelers: Arie Lugt- hart, Gert van Hoven, Rob Verwey, Ad Lugthart, Paul Kamminga, Aart Glasbeek, Dirk Monster, Floor van Tol, Tom Glasbeek, Kees van Vuu- ren, Karel v/d Burgh en Leon Hogen- elst. BE FAIR B3 Ook kampioen is geworden Be Fair’s B3-elftal. De titel werd in de wacht gesleept door in de laatste competi tiewedstrijd Rohda B2 met 10-1 te verslaan waardoor B3 het doelgemid- delde bereikte van 100 vóór en 21 te- Lang duurde deze 2-2 stand evenwel niet, want Korbis ging onverdroten door met prima opgezet aanvalspel hetgeen al spoedig leidde tot een 2-4 voorsprong. Deze stand werd in zo’n twintig minuten bereikt. Dit betekende tevens de overwinning voor Korbis De resterende speelduur is KOAG er feitelijk niet meer aan te pas geko men. Soepel spelend wisten de Wad- dinxveners - begunstigd door prima weersomstandigheden - de stand tot aan het rustsignaal tot 3-8 uit te bou wen. De tweede speelhelft liet in feite hetzelfde beeld zien. Een ont spannen spelend Korbis dat zich legio kansen wist te scheppen en die ook benutte. Maar liefst negen doelpun ten werden aan het totaal toege voegd. Het einde van deze door scheidsrechter A. van Muiden rustig geleide wedstrijd kwam met 5-17. WADDINXVEEN - De Waddinxveen se weekmarkt is de komende twee vrij dagen het politieke toneel voor de mees te van de aan de komende gemeente raadsverkiezingen van woensdag 2 juni deelnemende partijen. Dit weekeinde kondigden in ieder geval het CDA, de PvdA en de PSP aan op twee achtereen volgende vrijdagen in een kraam op de Willem de Zwijgerlaan te vinden zijn. Het CDA probeert de aandacht van de marktbezoekers zelfs te trekken met twee sprekershoeken bij, de eigen kraam, waar elk uur raadsleden en kan- didaat-raadsleden aanwezig zijn voor discussie. Op de komende vrijdag zijn de volgende CDA-kandidaten onder ande re aanwezig. 12.00-13.00 uur: Paul van Schie, Paula Paar. Theo Mourits en Evert Jan van Beek. 13.00-14.00 uur: Paul van Schie, Jos Groenendijk. Jeanette Stegeman en Ook na de rust ging TOOS gewoon door. In de laatste minuten kon Lei derdorp nog iets terug komen. TOOS had toen een groot lengte tekort doordat de beide centers genood zaakt waren om op de bank te blij ven. TOOS kwam echter totaal niet in de problemen en behaalde een re gelmatige 80-62 overwinning. Top scorers waren Arco Zwijnenburg, Marco Mak en Hugo-Jan Ruts met al len 16 punten. Voor de dames-junioren was geen overwinning weggelegd. Na een mati ge eerste helft, 23-13, kwam TOOS goed terug in de strijd. TOOS kon vier minuten voor het eindsignaal op een kleine voorsprong kómen, 33-34. Het was echter MSV dat in de laatste minuten aan het langste eind trok. Eindstand 39-38, topscoor- sters waren Wilma Happel met 15 punten en Marjo Rodenburg met 8 punten. De jongens welpen 1 bewezen weer eens dat alleen zij recht hebben op het kampioenschap. Zaterdag werd de vloer aangeveegd met de nummer 3 van de ranglijst, MSV. Na periode - standen van 32-14', 48-24 en 82-28 werd een 104-32 overwinning be haald. De jongens welpen 2 grepen net naast de overwinning. Na een on gekend spannende strijd werd het uit eindelijk 33-38 voor Parker 3. Top scorers waren Ralph Schouten met 9 punten en Michaël Oosthoek met 8 punten. De laatste wedstrijd in de jeugdkom- petitie - welke zoals bekend voor Korbis 5 kampioenen opleverde - werd gespeeld tussen de Korbis B as piranten en de Reeuwijk B aspiran ten. Na een 0-0 ruststand wist Korbis BI ook deze laatste wedstrijd win- nend af te sluiten. Viermaal werd er gescoord. Door deze zege eindigde BI nog vaster op de bovenste plaats. WADDINXVEEN Volgende week woensdag 26 mei houdt de chris telijke sportvereniging Be Fair, afde ling voetbal, in het Burgemeester Wamaarplantsoen een sportdag voor jongens van de eerste en tweede klas sen voor alle basisscholen in Wad dinxveen. Deze sportdag heeft ten doel de jongere jeugd met het voetbal kennis te laten maken op een ontspannen de, sportieve manier. Na de voetbal verenigingen W’addinxveen en WSE is ook Be Fair sinds maart met de F- pupillen gestart (leeftijd 6 t/m' 8 jaar) en gezien het plezier dat deze jongste spelers aan het voetbal beleven vond Be Fair het zinvol voor deze leeftijds groep een open dag te houden. Hierdoor wordt iedere jongen van de ze leeftijd in de gelegenheid gesteld met de voetbalsport kennis te maken. De jeugdafdeling van Be Fair heeft daartoe alle scholen persoonlijk be zocht en om hun medewerking ge vraagd. Het programma van deze dag is als volgt: aanvang half twee met voetbal, na het voetballen panne- koeken eten voor hongerige magen en daarna een spannende jeugdfilm. Sluiting ca. half acht. grootste o in deze kompetitie, ^oals reeds geschreven dient Korbis zaterdag uit tegen Vriendenschaar II in Bodegraven nog twee punten te behalen om zich kampioen te mogen noemen. Gezien het vertoonde spel moet dat zekei tot de mogelijkheden behoren. is trainer Jan-Willem van Yperen waarmee heren 1 volgend jaar aan een hopelijk succesvol seizoen zal beginnen. Zaterdag 22 mei Korbis II - Kwiek lV 19.30 uur gra- velveld a/d Sniepweg (Woensdag 19 mei) Vriendenschaar II - Korbis I 16.00 uur te Bodegraven NIO IV - Korbis II 12.00 uur te Rot terdam Korbis HI - Bemisse II 15.00 uur gra- velveld a/d Sniepweg 4) ■waddinxveen - De Waddinx- veense postduivenvereniging De Sper- wer nam deel aan de wedvlucht van- uit Compiegne. In concours 392 dui- ven. Gelost om 7.30 uur met kalme a Oosten wind. Aankomst eerste duif 11.50.25 uur, laatste 12.15 uur. Snel- heid eerste duif 1221 meter per mi- nuut. D. Heeren 1-33-37-77-80, Toor en Zn. 2-13-16-25-26-31-49-58-62-68, v. Vliet-Dijkstra 3-20-97, Twigt en Zn. 4-41-70-83, M. Tollenaar 5-69-87, J. 3 C. Koren 6-64, H. Metselaar 7-12-23- 29-45-75-95, de Kok-Bijmans 8-32- B 36-52-57-72, J. Jansen 9-48-61-76-- 181-91, H. Vink 10-11-17-34-40-86, C.A. Bode 14-38-44-50-53-82, M. Verbeek 15-22-24-47-54-73-84, W. I Breedijk sr. 18-46-59-60-65-94, Mevr. I Toor 19-21-92, A. Hofman 27-89, Mevr. Versloot 28-30-55-56-66, D. Degenhardt 35-63-6-7-74, Smit- I Troost 39-42-43-71-85-88, N. Hoo- gerdijk 51, J.W. Sekeris 78, F. Rip 79, Mevr. Twigt 90, H. v. Dijk 93, P. I Bonefaas 96-98. Medeoorzaak van deze goede uit gangspositie was de grote 5-17-over- winning op KOAG III jongsleden za terdag, welke ploeg daardoor in ern stige degradatieproblemen is geko men. Liefst 17 maal wist Korbis te scoren tegenover slechts 5 treffers van de tegenstander. WADDINXVEEN - Ook voor de afdeling basketbal van de multi- sportvereniging TOOS loopt het seizoen ten einde. Zo speelden de heren junioren 1 zaterdag voor een week hun laatste competitiewedstrijd tegen Leiderdorp. WADDINXVEEN - De eerste com- petitiedag in Leiden is voor -de Wad dinxveense sportclub Antilope niet zo voortvarend verlopen. De presta ties van de aanwezige leden waren weliswaar goed tot zeer goed te noe men, maar er -waren wat atleten af wezig. Cees Versluis, Dirk van Vuu- ren en Ghita Havenaar-den Besten ontbraken. Ed van Gemeten blijkt plotseling overschrijving te hebben aangevraagd naar het Alphense AA\ DONDERDAG 20 MEI Familiedag. Een onderling vpetbaltour- van harte welkom. Aanvang: '19.3(1 uur, nooi bestaande uit elftallen geformeerd einde 21.00 uur. uit de zondag-afdeling, zaterdag-afde- ling en de A-junioren. Voor de dames is een meerkamp georganiseerd. VRI JDAG 21 MEI Uitstapje van de D, E en F-pupillen naar Duinrel. Vertrek 09.00 uur vanaf het sportpark "de Sniep". De wedstrijd van afgelopen zater dag was een groot spektakel. Erg ze nuwachtig werd aan de wedstrijd be gonnen en een bliksemstart zorgde voor een snelle 0-5 voorsprong. Na* de time out van Be Fair-coach Daaf Willig werd orde op zaken gesteld en de stand werd naar 9-9 rechtge trokken. Be Fair stoomde verder door naar een 15-12 setoverwinning. De tweede set begon Be Fair met een voorsprong, maar nu veranderde de Oostzaansen van techniek. Prikballe- tjes achter het blok en serves binnen de driemeterlijn scoorden veel voor de Compaen. Ze wonnen de set met 11-15. Ook de derde set was voor hen. Een.vrij duidelijke 15-9 leek de wedstrijd naar een verlies van de Be Fair-dames te leiden. Toen begon het publiek los te ko men, ook verdwenen de meeste ze nuwen bij de dames en toen ging het goed. Na in de vierde en vijfde set rriet resp. 4-8 en 5-8 achter te hebben gestaan werd keurig en op karakter toch gewonnen (15-11 en 15-13). Een toch zeer knappe 3-2 zege waar mee de dames zelf het meest blij waren. Zaterdag 22 mei wordt om 14.00 uur de beslissende wedstrijd tegen Allides in Haarlem gespeeld. Vertrek van supporters naar de Beyneshal (Sta tionsplein, Haarlem) is om 12.00 uur bij sporthal Groenswaard. VOLLEYBALTOURNOOI De laatste wedstrijden voor heren 1 en dames 2 (Be Fair) werden in een goed volleybaltoumooi gespeeld. Bij de heren won het Voorburgse Tone- gido, gevolgd door Van Santen Haag, Be Fair 1 en DOS 1. Bij de dames was Orion (Hazerswoude) opper machtig. De Be Fair 2-dames werden knap tweede en derde en vierde wer den resp. Dac en Dosko. Be Fair heeft daarna tevens afscheid mogen nemen van topspeler Wim Bannink. Als trainer en speler heeft hij bij Be Fair zijn kwaliteit bewe zen. Hij gaat het hogerop zoeken (eerste- of eredivisie). Zijn opvolger De junioren hadden een moeizame start en het kostte ook veel moeite om een kleine voorsprong te nemen. In de 15e minuut kwam Leiderdorp dan ook weer op gelijke hoogte, (23-23). Na een time-out van coach Rob de Reuver, voor wie dit de laat ste fvedstrijd was, hij vertrekt vol gend seizoen, ging alles bij TOOS zo als het hoort. Snelle breaks en een goede verdediging resulteerde in een 29-42 voorsprong bij de rust. 1 Antilope-dames met 500 punten ach ter de eerste en- punten. C van - - 5,31 meter ver en de 400 meter (clubrecordl). Ook de 1,„„ ’---o - Rossum betekende een (gedeelde) £e spelen ieder eerste plaats. Voor het overige allemaal vijfde llaatsen: Mieke Ooms op de 100 me- - ter in 14,4 sec. en op de de 800 me- le wedstrijden worden gespeeld op het sportpark de Lansbrekers aan de ter in 2 min. en 50,7 sec; Iris van Geerenstein op het speerwerpen met 22,12 meter en op het discuswerpen met 16,98 meter, en ook Jeanette Versluis bij het kogelstoten, met 7,37 meter. De 4x100 meter estafette was het laatste nummer. Tosca, Leontien, Jeanette en Mieke liepen een rede lijke tijd van 58,6 seconden, maar werden op dit onderdeel toch zesde en laatste. HEREN Een zevende plaats in Leiden voor de Antilope-heren.. Ongeveer net zoveel achter de eerste als voor de laatste met 5863 punten. Bij de heren af wisselende resultaten. Ton Versluis werd eerste bij het verspringen eri derde bij het hoogspringen, met res- pectievelijk 6,31 en 1,60 meter. De meeste punten op één nummer behaalde echter Martien Droog op de 5000 meter: een derde plaats in een zeer goede tijd: 16 min. 5,6 secon den. Cor Droog zorgde ook voor veel punten, op de 1500 meter: een vijfdq plaats in 4 min. en 30,5 seconden. Cor Hoogendoom werd gedeeld der de op de 100 meter in 12,2 secon den en achtste op de 400 meter in 55.5 sec. Technische man Jan Vink, pas lid ge worden, kwam tot redelijke presta ties bij het kogelstoten en discus werpen, met respectievelijk 9,32 me ter (6e) en 23,62 meter (7e). Peter de Groot moest de nummers van Dirk van Vuuren en Ed van Gemeren over nemen en kwam op deze ongebrui kelijke nummers tot goede persoon lijke prestaties: 22,6 seconden op de 110 meter horden, en 27,60 meter bij het speerwerpen. Ook bij de heren een laatste plaats bij de 4x100 meter estafette. Het gemis van Dirk van Vuuren en Cees Versluis kwam hier naar voren: de lange(re) afstandlopers Cor (D) en Martien Droog,zaten nu in de eerste ploeg en kwamen samen mer Cor (H) en Ton tot een alleszins acceptabele 50,1 seconden. Daarvóór kwam de reserve-ploeg nog in actie om toch punten te kunnen halen als er iets mis mocht gaan bij de eerste ploeg. 52.6 seconden voor Peter de Groot, Rob Meyer en John en Jan Droog. .Op zondag 20 juni is de tweede com- petitiedag voor senioren (in Spijker- ...fnisse), maar ook daarvoor zult u al Mvan de S.C. Antilope horen. Bij voorbeeld van de Rotterdam-mara- ■thon-prestaties op 22 mei!' 21.00 uur - Nachtpuzzelrit, startplaats kantine voetbalvereniging Wad dinxveen, sportpark "de Sniep", De Waddinxveense autoclub Gouwe Rijders houdt woensdag 19 mei - de vooravond voor Hemelvaartsdag (donderdag 20 mei) - de nachtritde jaar lijkse auto-puzzelrit waarvoor het college van Burgemeester en Wethou ders zonder meer toestemming heeft verleend. aangevraagd naar het Alphense AAV De nachtrit van de Gouwe Rijders - die volgt op dc Koninginnerit van 30 |36. april - start om 20.30 uur. Er kan in de kantine van de voetbalvereniging DAMES Waddinxveen in het sportpark "de Sniep" aan de Sniepweg worden in- Een vijfde plaats in Leiden voor de geschreven vanaf 19.30 uur. i voor de laatste: 5055 Goede prestaties van Tosca Vliet: twee eerste plaatsen met 5,31 meter ver en 60,6 seconden op 1,50 meter hoog van Leontien van f» f

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 9