KORBIS IS KAMPIOEN r Geen promotie volleybalsters van Be Fair Be Fair nóg een jaar in de tweede klasse HSW opent hengelseizoen Waddinxveen: Overgangsklasse, Be Fair: Promotiewedstrijden, Gouwe Smash: Titels Mooie resultaten van de drie Waddinxveense tennisverenigingen Waddinxveen- Be Fair-tennis tennis De Gouwe Smash Competitieslot voor W’veners te zwaar Voetballen om Van den Berg- bokaal 1982 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE is Uitreiking sjoelbekers STEM CDA STEM CDA STEM CDA C WADDINXVEEN - Terwijl de strijd de tweede klasse B tot een ongeken 4- >1 ste twaalftal geslaagd het bewerl degraven het volgen eerste kl derlands Korfbal Verbond. christen B democratisch W appèl JRL christen O democratisch M appèl christen democratisch WADDINXVEEN - In de laatste competitiewedstrijd is het eer- L van de Waddinxveense korbalvereniging Korbis er in igd het felbegeerde kampioenschap in de tweede klasse te rkstelligen middels een uitstekende 5-8 overwinning in Bo- op Vriendenschaar. Door dit kampioenschap zal Korbis a seizoen in de veldkorfbalkompetitie uitkomen in de lasse van de afdeling Rotterdam van het Koninklijk Ne tt ADDINXVEEN - De tennisvereniging Waddinxveen is terugge keerd in de overgangsklasse. Van de afdeling tennis van de chris telijke sportvereniging Be Fair gaan vijf teams promotiewedstrij den spelen. De tennisvereniging De Gouwe Smash kon de eerste kampioenen begroeten. Dat zijn in een paar zinnen de resultaten van de Waddinxveense tennisclubs in de afgelopen week. WADDINXVEEN Het eerste damesteam van de afdeling volley bal van de christelijke sportvereniging Be Fair is er zaterdag niet m geslaagd te promoveren. De voor promotie beslissende wed strijd tegen Allides werd met 3-1 verloren, zodat de Haarlemmers in de tweede divisie blijven volleyballen en Be Fair een nieuw seizoen lang in de derde periode. rud om het kampioenschap in iae climax groeit omdat er drie teams met evenveel punten aan de leiding gaan (PPSC, ASWH en De Zwerver) is zaterdagtweedeklasser Be Fair aan de zijlijn ko men te staan. Na lange tijd een vooraanstaande rol in de compe titie te hebben vervuld zijn de Waddinxveners uitgespeeld geraakt door op Hemelvaartsdag met 1-0 te verliezen van ’s Gravenzande en zaterdagmiddag in eigen huis met 1-2 ten onder te gaan tegen Zwaluwen. Het competitieslot is voor Be Fair te zwaar gebleken. Volgend jaar beter zullen we maar zeggen. WOENSDAG 26 MEI 19X2 WEEKBL AD VOOR WADDINXVEEN - het tin de V NIO IV - Korbis II Korbis III - Bernisse II haald door Z’67 maar i 23 22 23 23 23 23 23 9 8 8 7 6 6 8 4 8 5 5 5 7 5 8 8 5 7 28 28 28 27 25 22 22 21 21 21 19 19 17 1082 pnt. 1060 pilt. 1017 pnt. 1013 pnt. 1006 pnt. 1252 pnt. 1239 pnt. 1230 pnt. 1208 pnt. 1205 pnt. 1380 pnt. 1346 pnt. 1330 pnt. 43-29 39-25 36-28 33- 27 35-29 28-35 25-28 34- 34 28-28 30-37 34-42 34-44 27-40 STAND TWEEDE KLASSE B ASWH - ’s-Gravenzandse SV 2-0; Be Fair - Zwaluwen VI. 1-2; PPSC - De Zwervers 5-0; Lyra - Xerxes 2-2; DO- list A4 Behalve deze en de zomeravondcom- petitie is er dit jaar voor het eerst een zondagcompetitie. Deze omvat een vijf tal wedstrijden op zondagen ver spreid over het hele zomerseizoen. Naast deze 3 competities zijn er nog een aantal bijzondere concoursen zo als: de tweekamp tussen Zevenhui zen en Waddinxveen, de selectie wedstrijd voor het NK, de “Ring Ze- venhuizén” georganiseerd door de Zwaluwen nam in de 40e minuut de leiding door Maarten Keizerswaard via een loepzuiver genomen vrije trap in de uiterste hoek. Ondanks de gro te druk na rust van Be Fair duurde het tot de 23e minuut aleer Verbree op aangeven van Bron met een om haal de stand verdiend rechttrok. Dat Zwaluwen toch won was louter en alleen te danken aan te laat of on zorgvuldig ingrijpen waardoor Erik Pruyt met een mooie lob Heester man passeerde, die overigens de ge blesseerde Verhoef kundig verving. Zo eindigde een competitie voor Be Fair toch teleurstellend omdat lange tijd riante mogelijkheden aanwezig waren op een betere positie. Op de laatste competitiedag wordt eerst be slist wie promoveert en degradeert. 23 10 23 12 23 10 24 11 23 10 5 12 6 10 3 10 5 10 5 10 5 11 7 10 5 12 Dhr. Taktor Gert Kersberger Mevr. Vermeer Brasem uit l'er Aar en de Herfst dag op 16 oktober a.s. Over al deze activiteiten kunnen in lichtingen verkregen worden bij de wedstrijdcomm. tel. 7119. Belang stellenden dienen zich a.s. zaterdag aan het station te melden, alwaar te vens gelegenheid is om het inschrijf geld te voldoen voor de diverse eve nementen. Vertrek van het station exact 05.30 uur. WADDINXVEEN - Woensdagavond 26 mei (vanavond) worden in het clubgebouw van de schuttersvereni ging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan de bekers uitgereikt aan de beste sjoelers van het afgelopen sei zoen. Dit gebeurt op de laatste sjoel- avond van 1981-1982 van de Wad dinxveense sjoelvereniging. Uitslag sjoelavond 12 mei: Klasse A 1. Jan Kersbergen 2. Jan Neeleman 3. Peter Sliedrecht Klasse B: 1. A. van Helden 2. G. v. Renesse 3. Kees Kuypers 4. Joop Breedijk 5. Caroline Kersbergen Klasse C: 1. Arie v. Klaveren 2. W. Vermeer 3. Cor Kersbergen 4. Wim de Bas 5. Dhr. Taktor 2e Ronde: Jan Neeleman Mevr. M. v. Renesse Mevr. T. van Helden Jeanette Stegeman-Den Engelse, 30 jaar (nr. 11 lijst 1), wetenschappelijk medewerkster Samen verantwoordelijk voor een 24-karaats democratie Evert-Jan van Beek jr., 45 jaar (nr.17, lijst 1). directeur vennootschap Voor een goed overleg met de middenstand en een open oog voor de problemen in de agrarische wereld Door een onverwachte overwinning op Berkenrode 1 heeft het eerste team van de tennisvereniging Wad dinxveen het kampioenschap en daar mee de promotie naar de overgangs klasse B behaald. In de thuiswedstrijd kon niet meer dan een 4-4 stand te gen Berkenrode 1 gemaakt worden, maar uit werd afgelopen zondag met 2-4 gewonnen. De twee nog niet gespeelde mixed- partijen doen niet terzake voor de WADDINXVEEN - Op Tweede Pinksterdag (maandag 31 mei) houdt de christelijke sportvereniging Be Fair in het Burgemeester Warnaar- plantsoen haar jaarlijks terugkerende toumooi voor standaard-streekelftal- len, waarin wordt gestreden öm de “Van den Berg-bokaal”. Dit tour- nooi wordt voor de 25e keer ge speeld. merkt, is Be Fair vooral een recrea tieve vereniging. Team 23 o.l.v. Marjan van Peet ont ving T.I.O.D. Nel en Joke wonnen al lebei hun single en vooral die van Jo ke was erg spannend. Na een voor sprong van 5-1 in de 2e set moest er toch nog een tiebreak komen van 12-10 om de partij in winst om te zetten. Ze was dus niet voor niets ’s morgens om 6 uur op de camping opgestaan om op tijd in Waddinx veen te kunnen zijn. Ook de dubbel van Marjan en Nel ging goed en tot besluit wonnen Adrie en Joke on danks een regenpauze ook hun dub bel en dus 4-1 winst. Team 24 van Wil Hogenelst redde het niet tegen Driebruggen. Na verlies van Truus Boere in de eerste single, maakte Wil het weer goed maar de tweede en derde dubbel gingen ver loren, maar omdat de dubbel van Gré huizer en Truus in winst werd omge keerde in degradatiegevaar. Daarom zou de laatste competitiewedstrijd te gen Zwaluwen erg moeilijk worden en dat is het ook geweest. Be Fair was over het algemeen wel het sterkste team. Maar ook in deze wedstrijd lieten enkele Be Fair-spe- lers zien blijkbaar niet tegen de span ningen van de afgelopen weken te zijn opgewassen. Veel onzuiverheid en toch ook nonchalance noopten andere spelers tot een uiterste in spanning. Zo werd ook deze wed strijd verloren, derhalve geheel on nodig. Een uitstekende prestatie derhalve, vooral als men daarbij bedenkt dat deze promotie de vierde in successie is sinds de oprichting in september 1978. De op Vriendenschaar behaal de overwinning is niet bepaald ge makkelijk tot stand gekomen omdat de tegenstander - vrij van degrada- tiezorgen - zich had voorgenomen er eens stevig tegen aan te gaan. Dit alles resulteerde vaak in felle duels om de bal. Toch ontaarde de wedstrijd gelukkig niet in onsportief spel. Het begin van de wedstrijd was voor Vriendenschaar dat met wind- voordeel 1-0 liet aantekenen. Het antwoord van Korbis kwam spoedig daarna via Dick Haasman welke spe ler de korf via een doorloopbal be proefde (1-1). Hoewle Korbis na deze gelijkmaker het initiatief tot zich trok wat re sulteerde in vaak goede scoringsmo- gelijkheden, waren ook de tegenaan vallen van Vriendenschaar bepaald niet van gevaar ontbloot. Uit een van deze aanvallen wisten de Bodegravers te scoren 2-1. Jan Minekus, deze mid dag weer eens op schot, bracht van verre afstand de stand daarna voor de tweede maal in evenwicht (2-2). Spoedig hierna wist aanvoerder Jaap Noordam een plaatsfout af te straf fen en voor het eerst in deze wed strijd kwam Korbis op voorsprong (2-3). Deze voorsprong werd door Joke Hamer uit een half-afstandschot tot 2-4 uitgebouwd. Wie echter dacht De geschiedenis leert dat er altijd erg fanatiek wordt gestreden op deze dag. De winnaar mag zich één jaar het sterkste team uit de streek noè- men. Dit toumooi is uniek te noe men omdat Be Fair als enige uit de gehele streek steeds maar weer kans ziet 14 teams naar het Wamaarplant- soen te trekken, welke allen maar wat graag met de eer gaan strijken, dit onder de ogen van het altijd tal rijke publiek. De heren Monster en Dé Bruin staan namens Be Fair garant voor een goe de organisatie. Ook deze keer wordt er gespeeld in 2 poules van 7 teams wat impliceert dat een nederlaag nog geen uitschakeling betekent. Het tournooi begint om 9.30 uur en de finales zijn om ca. 16.00 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Jodan Boys, Spirit, Berkel, Moor drecht, Hazerswoudse Boys, Haas trecht W.S.E., Bodegraven, D.S.O., Gouderak, Sportlust, Waddinxveen, W.D.S. en Be Fair. Luit Bloem, 39 jaar (nr. 13, lijst 1) ambtenaar Landbouw en Visserij Geen belemmering voor ontwikkeling van land- en tuinbouw in Waddinxveen A ZONDAGTEAMS Zondag speelden de beide mixed teams hun laatste wedstrijden. Mixed II verloor bij Capelle met 6-2, maar gingen na afloop gezellig met hun te genstanders eten. Mixed I speelde thuis en won overtuigend met 5-3 van Schiebroek. Hiermee was het kampioenschap een feit en automa tisch ook de promotie. Mooi werk Margriet, Nynke, Mare en Aris! Tot slot nog de heldendaden van de dames van de Gouwe Smash: Dames 1 (team 13) moest met een in valster spelen in Haastrecht, omdat Wil Lodder haar teen zodanig gebles seerd had.bij een val van de trap, dat tennissen onmogelijk was. Invalster Ineke de Groot draaide prima mee in het team. De dames wonnen dan ook met 5-0 en hopen nu dinsdag van Phoenix uit Rotterdam te winnen, om kampioen te worden. Dames 2 mocht zich na een aantal spannende wedstrijden waarvan ze er 3 wonnen en 2 verloren, kampioen noemen. Atie, Marijke, Hanneke en Jopie werden dus in de bloemetjes gezet en terecht! Dames 3 liet jammer genoeg een steekje vallen, ze verloren met 4-1. Toch blijven ze nog in de race om het kampioenschap, maar dan moe ten ze wel met 4-1 of 5-0 winnen dinsdag. Hopenlijk lukt dat. Dames 4 haalde weer de standaard uitslag (5-0), maar het gaat steeds be ter, er worden bijna alleen maar 3- setters gespeeld, die dan op het nip pertje worden verloren. Als beloning voor dit stugge doorbijten werden ze door de penningmeester in de bloe men gezet. Wat een stimulans voor volgend jaar dames en wie Weet laat Langeland hier dinsdag al een puntje liggen. De dames hebben een prima sportieve instelling: het gaat niet al leen om de knikkers, maar vooral om het spel en de gezelligheid. Team 16 van Bas Boonstoppel trok zich van de regen niets aan en won nen zeer snel met 5-0 van Moor drecht. Hemelvaartsdag was ook in- haaldag voor Gos de Vries. Maar zelfs de steun van de Adidasbeer mocht niet baten en team 17 verloor met 3-2 van Waddinxveen. Twee dagen la ter moest weer tegen datzelfde Wad dinxveen gespeeld worden en alleen bij een 4-1 zege zou team 17 kampi oen worden. Maar de disco van vrij dagavond zat nog in de benen en zo werden de eerste drie partijen verlo ren. Dag kampioenschap! Omdat ze toch goede tweede geworden waren werd dat gevierd in een pizzeria in Gouda met een ijsje toe! Team 18 won vlot met 4-1 tegen Hoogvliet. Peter Baas had met team 21 een slechte week. Wel werdén op 20 mei de eerste punten binnenge- een 3-2 overwinning op om geen laatste te worden moest er zaterdag ook gewonnen worden. Helaas gingen de eerste 3 wedstrijden verloren en weer won Z’67 met 3-2. Team 21 werd dus laatste. TO - Spirit 4-2; Ter Leede - Rijsoord 1-2. ASWH PPSC De Zwerver Be Fair ’s-Grav. SV De Zwervers 22 Xerxes Lyra Zwal. VI. Spirit DOTO Ter Leede Rijsoord WADDINXVEEN - Zaterdag 29 mei is de dag waarop minister drs. J. de Koning van Landbouw en Visserij bepaald heeft dat er weer uitgegooid mag worden. De wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) vat direct de koe bij de horens en heeft op deze dag haar eerste concours gepland van de za- terdagcompetitie; er zal gevist wor den in het Aarkanaal. punten, want de concurrenten Lei- monias en OTC hebben voor een stand gezorgd, die alleen maar gun stig kon zijn voor Waddinxveen. Lei- monias, die zich versterkt had met Evert Snijder (enige malen natio naal kampioen in het verleden) en Erik Boertje, won dit duel met 6-2. Hierdoor heeft Waddinxveen 1 meer punten dan OTC en mag als kampi oen automatisch promoveren. Een groot succes voor Mei-Yin Boere, Marie-José Rutten, Rob Kreder en Pieter Eelkman Rooda, versterkt met Henriette Laan en onder leiding van non-playing captain Ton Rutten. Grote vreugde ook, afgelopen zon dag, in het clubhuis op het park “De Woerd” waar de kampioenen (er wa ren er meer) werden gehuldigd. Na één jaar terugval speelde TV Wad dinxveen weer in de hogere regionen van het landelijk tennis. Een succes ook voor trainer Frans v.d. Sman, die dit niet had durven hopen. HULDIGING TEAMS Zoals gezegd waren er afgelopen zon dag meer kampioensteams te huldi gen. Bijvoorbeeld het 4e team van Helmy Rutten, Linda v.d. Eeckhout Marjolein v.d. Berg, Edwin Baan en Jerry Rutten met veel punten voor sprong op nummer twee: Artesia 2. Hoewel slechts één gewonnen partij voldoende was voor het kampioen schap maakten de Waddinxveners er afgelopen zondag 8-0 van. Promotie wedstrijden dus met een goéde kans om in de 3e klasse te komen! Ook team 8 o.l.v. Frits v.d. Pol en bestaande uit Nanette Bergwerf, Eve line Zandee, Bas v.d. Pol, Paul v.d. Stadt en Eelco v.d. Werf maakte kor te metten met tegenstander Aeolus- Oledo 8. Het vijftal was al zeker van ’t kampioenschap met de automati sche promotie en mag volgend jaar in de 5e klasse optreden. OOK DEGRADATIES Twee zondagteams zullen een degra datie ondergaan. Team 2 (Leonick Salari, Ingeborg v.d. Kerk, Jacque line v.d. Plasse, Rob van Loo en Ab Koppenaal) heeft onder aanvoering van Klaas Andringa de tweede klas se niet kunnen behouden. Zij moes ten het in deze afdeling o.a. opnemen tegen Oegstgeest 1 en Nieuw Vennep 1terwijl de vierde tegenstander zelfs een hoger team van Leimonias was dan waartegen Waddinxveen 1 streed. Ook Waddinxveen 5 (4e klasse) met Marion v. Bemmel, Carien Kandou, Frank v.d. Gevel en Rob Verbakel kon geen van de tegenstanders in punten vóór blijven. Vooral Berg- vliet en Ready Go 1 waren veel te sterk voor de Waddinxveners. Nog onbekend is het resultaat van Waddinxveen 3 (2e klasse). Dit team heeft nog enige partijen in te halen en o.a. hiervan hangt af wie in deze afdeling met de eer gaat strijken. Door de onderlinge uitslagen heeft elk der 4 teams nog kampioenskan sen maar dus ook degradatiegevaar. Voorlopig staat het team van Tom Bergwerf met de spelers Merula en Nathalie Bergwerf, Frank v.d. Berg en Cees Okkerse er niet ongunstig voor. Volgende week zullen we meer weten. Waddinxveen 6 komt één punt tekort voor het kampioenschap en komt evenals Heren 2 ongeschonden uit de strijd. Waddinxveen 7 en heren 1 kunnen zich gelukkig nog net hand haven. Voor Heten 1 (overgangs klasse) was degraderen geen denk beeldige zaak. Maar door (weer) 3-3 te maken tegen BTC 1 mogen ze in hun klasse blijven. De jeugdteams van zaterdag zijn, op één team na, uitgespeeld. Mixed t/m 14 jaar is op een goede tweede plaats geëindigd. Mixed t/m 17 jaar heeft een puntje van Be Quick kunnen pak ken, maar moet zaterdag tiog tegen Lekkerkerk spelen. De jongens t/m 14 jaar speelden zaterdag tegen Moordrecht en verloren met 3-2. Ze eindigden op een niet onverdienste lijke derde plaats. neveld toonden zich goede invallers voor de zieke broers v.d. Wal. Ze wonnen hun singles en dubbels. Eel co Hofstra en Siebe de Vries verlo ren jammer genoeg hun singles en zo werd de uitslag toch nog 7-5 voor Be Fair tegen Sluipers. MIXED Elly v. Stijn had nog zoveel last van haar arm dat de dubbel met Elly v. Tol een walk-over voor Phoenix werd en ook de dubbel met Leo v.d. Roo- vaart ging verloren. Gelukkig bleek J. Groeneweg goed in vorm zodat de winst met 3-2 binnengehaald werd. Hopenlijk is Elly weer fit voordat de promotiewedstrijden beginnen. JEUGD T/M 17 JAAR Bij winst met 3-2 kon Rob v. Doom kampioen worden. Maar Joost Smal- lenbroek verloor zijn single, maar gelukkig won Joan Boere haar wed strijd. Ook de mixed van Marina v. Deelen en Rob werd gewonnen maar de twee dubbels gingen in de regen verloren en zo won Ouderkerk met 3-2. Volgend jaar beter! COMPETITIEOPBOUW Afgezien van de onzekerheden rond het derde team (waarvan toch wel een handhaving in de 2e klasse mag worden verwacht) komt de compe titie klasse indeling van TV Waddinx veen er volgend jaar waarschijnlijk zo uit te zien: Gemengde teams: Eén team in de overgangsklasse-B, één (welliqht) in de tweede klasse, één en misschien zelfs twee in de derde klasse, één en misschien géén in de 4e klasse (hoe wel promotie door aanwijzing nog mogelijk is voor een sterk 5e klas-, se team). Vier teams zullen in ieder geval in de 5e klasse mogen opere ren. zet bleef het verlies beperkt tot 3-2. Team 25 van Hennie Poot verloor ook met 3-2 van Moordrecht. Team 27 van Joke de Rooy ging er op de baan fanatiek tegenaan maar ondanks twee driesetters ging de winst toch naar Zwartewaal met 4-1. Alleen Jeanette Malestein redde de eer. Team 28 van Gerrie van Dijk wil den bij stralens weer revanche nemen voor de 4-1 nederlaag vorige keer te gen Gouderak. Helaas waren de Gou- derakse dames daartegen en wonnen met 3-2 deze keer. MINI-COMPETITIE Wouter Borst en Alexander v. Schoo- dat Korbis op dat moment een ge wonnen wedstrijd speelde kwam be drogen uit want Vriendenschaar wist de stand weer terug te brengen tot 3-4. Met deze score brak ook de rust aan. De algemene verwachting was dat Korbis in de tweede speelhelft met de wind in de rug het initiatief - wat er ook al in de eerste helft was - volledig zou kunnen behouden. Deze voorspelling kwam uit, afgezien van een korte terugval in het midden van de speelhelft, toen Vriendenschaar fel op de bal begon te spelen, waar door Korbis onnodig veel plaatsfou- ten met name in het middenvak maakte. Toch vermocht een en an der niet de score voor Korbis tegen te houden. Dick Haagsman, Jan Mine kus en Luit Schokker brachten met fraaie treffers de stand op 3-7. Deze klappen kwam Vriendenschaar niet meer te boven ondanks het feit dat ze nog tot 5-7 terug wisten te komen. De laatste daad in deze wedstrijd was aan Truus Visser die fraai vanachter de korf wist te scoren en daarmede de eindstand op 5-8 wist te brengen. Hierna floot scheidsrechter Van de Pol voor het einde en kon coach Rob Poldervaart en zijn twaalftal de ge lukwensen van de meegekomen sup porters in ontvangst gaan nemen. UITSLAGEN 22 MEI 1982 Vriendénschaar II - Korbis I 5-8 Korbis kampioen - 6 6 uitgesteld nie Zeeman tot z’n recht kwam. Zo wel aanvallend als verdedigend wist zij goede prestaties te leveren. Sa men met de aanval van Liesbeth van Diermen (meestal door het midden) besliste dit de setuitslag met 11-15 in het voordeel van Be Fair. In de derde en vierde set kwam Be Fair haast niet aan bod. Pass, set up en smash waren bij Allides gewoon goed en verdiend werd deze set met resp. 15-7 en 15-2 gewonnen. Trainer-coach Daaf Willig vond het verlies van zijn dames niet onterecht. Hoe fanatiek ze ook kunnen spelen, dit niveauverschil was gewoon te groot. Allides had veel ervaring met het spelen op hoger niveau (2e div.) en ontloopt de degradatie dus te recht. HEREN Team 6 van Be Fair-tennis behaalde op Hemelvaartsdag tussen de drup pels door een 4-1 overwinning op NLTC en had toen nog maar één punt nodig voor het kampioenschap. Afgelopen zaterdag moest het gaan gebeuren op de kunststofbanen van NLTC. Leo van Dam moest voor het eerst in deze kompetitie het onder spit delven. Henk en Herman behaal den een zwaar bevochten overwin ning in 3 sets en tijbreaks. Adrie won zijn single en dus: na het kampioen schap vorig jaar in de 4e klas, nu kampioen in de 3e klas. Wie had dat gedacht: gefeliciteerd. Team 7 van J. Kopnels won met 3-2 van Westmaas. P. Baas ging “inhalen” op 20 mei en het zag ernaar uit dat ze weer voor niets gingen. In Nieuw Lekkerland een loodgrijze lucht en veel water. Dus werd in een naburig dorp een. baan in een tennishal ge huurd en zo wonnen ze vlot met 5-0. Aangezien Henk Borst aan het “lij nen” is en tevens de auto bestuurde, werd ondanks de smeekbeden van zijn ploeggenoten niét gestopt bij een friteskraam op de terugweg! Zaterdag tegen hetzelfde Nieuw Lekkerland, dat nu een erg sterke reservespeler had meegenomen, toch winst voor Carl v. Brero, Paul Versluis, Piet Baas en Henk Borst met 3-2. Na afloop snel bellen met andere ploegen in hun klassen en wat bleek: Team 11 was kampioen geworden en dat op hun leeftijd! Gefeliciteerd! Team 12 won afgelopen week 2x met 3-2 van Plaswijck. De wedstrijden hadden een ontspannen karakter om dat geen van beiden kampioen kon den worden of degraderen. Team 13 van Eelco Speekman won met 4-1 van Puttershoek en dat was een goed besluit van de kompetitie van dit team. DAMES De dames deden het nog steeds niet best Er valt slechts één overwinning te melden. Toch was het bij alle teams weer gezellig en dat is toch ook erg belangrijk want, zöals Joke de Rooy van team 27 terecht op- ZATERDAGTEAMS Hemelvaartsdag was voor de meeste teams van de tennisvereniging De Gouwe Smash de inhaaldag voor de verregende zaterdag van 3 weken ge leden. Mixed 1 begon tegen Drie bruggen buiten, maar moest na over werk van Pluvius in de hal verder spe len. Dat was even wennen na het veel tragere gravel, maar gelukkig kon er een puntje binnen gehaald worden: 2- 3. Zaterdag was de return, maar nu hield Driebruggen alle punten: 4-1. Mixed II verloor Hemelvaartsdag met 3- 2 van Bevers, ook al gestoord door een bui. De return liep slechter af: de Bevers wonnen met 4-1. Heren 1 moest aantreden in Moor drecht. Voor beide teams was het treffen erg belangrijk, want de win naar van beide wedstrijddagen is kampioen. Hemelvaartsdag moest de strijd bij een 1-1 stand worden afge broken wegens regen. Zaterdag werd er in het Warnaarplantsoen gespeeld. Deze keer haalden Jan, Willem, Teun en Hans de meeste punten binnen: 3- 2 voor de heren. Zaterdag 29 mei wordt het wel erg spannend wie in de promotiewedstrijden uit mag komen. Heren 2 heeft zowel donderdag als zaterdag wegens de regen niet of bij na niet gespeeld. Slechts 1 single kon er op naam van D.G.S. geschreven worden, daarna viel de regen te over vloedig. Heren 3 moest donderdag en zater dag vechten om degradatie tegen te gaan. Donderdag lukte dat aardig via een 4-1 overwinning, maar zaterdag kon men ondanks verwoede tegen stand geen puntje (1 punt was ge noeg) pakken, de heren verloren met" 4- 1. Heren 4 moest Hemelvaartsdag naar Sunlight en had aan een 3-2 overwin ning genoeg om zich kampioen te mogen noemen. Dick liep zich het vuur uit de sloffen tot de damp er af sloeg en won daardoor vrij makke lijk in vijf kwartier. Aart en Wim moesten even wennen, maar vloer den de tegenstanders met 7-5, 6-4. Daarna mocht Joop van Rijswijk zijn kunsten vertonen tegen een rasechte Italiaan. Deze partij moest, ook al weer door de regen, een half uur on derbroken worden, maar Joop hield het hoofd koel en won. Bravissimo! Hiermee was het kampioenschap een feit en daarmee ook de promotie naar de 4e klasse, want deze promo tie gaat automatisch. Verdiende bloe men dus voor Dick, Joop, Aart en Wim. Het woensdagmiddagteam bestaande uit Babette, Liesbeth, Marco en Jan Willem gaat steeds beter draaien, ze wonnen in Bergambacht met 8-4. Een prima resultaat! Voor wat de Herenteams betreft: een overgangsklasse team blijft en ook het vierde klasse team “mag blijven”. Een zeer succesvol competitiejaar voor TV Waddinxveen; zeker wan neer men terugkijkt naar het vorige, waarbij een degradatie uit een ja renlang behouden overgangsklasse B onvermijdelijk was. Een zo snelle te rugkeer op dit landelijk hoge niveau leek onwaarschijnlijk, zo niet ónmo gelijk, De jonge spelers (en vooral speel sters) die zich toen aankondigden hebben het wel zéér snel voor elkaar gekregen. Niet vreemd aan dit suc ces is de goede begeleiding door non- playing captains, hetgeen met name in de hogere teams vorig jaar ont brak. TV Waddinxveen heeft uit de les van het verleden blijkbaar geleerd 'en de zaken nu anders aangepakt. Dit is met succes bekroond; en een felicitatie waard.... maar de waar schuwing van vorig jaar blijft. Er werd op een centre-court ge speeld, dat leverde enige oriëntatie- problemen op voor de Be Fair-dames. Er ontstonden regelmatig situaties waarin de dames een bal heten gaan, die toch binnen de lijnen terecht kwam. Het was niet doorslaggevend, maar kostte Be Fair in de eerste sets toch zeker ongeveer 8 punten. Wel doorslaggevend was de aanval van Allides. Deze was zo sterk en hard dat Be Fair er gewoon geen ant woord op had. Met blokken of stop pen van de aanval in het achterveld kwam Be Fair gewoon tekort. De eerste set werd dan ook terecht in het voordeel van de Haarlemsen beslist (15-5). De tweede set was de enige waarbij het goede spel van Jan- Al in april begon zich bij de Wad dinxveners een inzinking af te teke nen. Maar toen het team van Herman Hartgers begin mei concurrent PPSC met 3-1 versloeg en weer naar de top positie klom leek niets de opmars van Be Fair naar de eerste klasse meer in de weg te staan. Het pakte echter anders uit. Daarna werd geen wed strijd meer gewonnen; Lyra, De Zwerver, Ter Leede, ’s Granzandse SV en - zaterdag - Zwaluwen ontna men Be Fair iedere kampioensil- lusie, want er werden maar 2 punten gehaald uit 6 competitiewedstrijden. Gezegd kan worden dat ook de twee laatste competitiewedstrijden onno dig door Be Fair werden verloren. In en tegen ’s Gravenzande werd op He melvaartsdag ondanks de subtropi sche temperaturen een vrij goede wedstrijd gespeeld. Spelinzicht en vertrouwen waren de factoren welke Be Fair van een beter resultaat af hielden. Als een team moet winnen moet het zich in het veld ook zo ge dragen. Het grote voorbeeld hiervan is de wedstrijd thuis tegen PPSC. De ze wedstrijd ging tenslotte verlo ren met 1-0 toen halverwege de 2e helft spits Oosterveen na een erg goe de schaarbeweging zichzelf zoveel ruimte schonk dat hij zuiver en hard de bal onhoudbaar voor Verhoef in de hoek deponeerde. Op de 13e competitiedag speelden Zwaluwen en Be Fair in Vlaardingen voor de koppositie met allebei 16 punten. Na afloop had Be Fair 18 punten en een zeer goede wedstrijd gespeeld. Op de 23e competitiedag bezat Zwaluwen 19 punten eh ver-

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 27