NIEUW tijdens Brug festijn WSE-jeugdteams voetbalden in Londen 8 U l f 395.- Naast voetbal veel ruimte voor bezichtiging Een boekenbon? STEM CDA v DIVERSEN X MILIEUZAKEN SPREEKUREN HINDERWET VERGUNNINGEN S VERGADERINGEN g BESTUURSZAKEN M BOUWVERGUNNINGEN V VERKIEZINGEN V BI fr J2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 26 MEI 1982 s 1 BEZUINIG NOOIT OP UW GEBIT, INDIEN U NOG TANDEN EN KIEZEN BEZIT. Vraag folder aan of bel voor inlichtingen: ALTIJD WELKOM! i christen I b democratisch W WM appèl ’’Gemeente Waddinxveen” is een wekelijks in het Weekblad voor Waddinxveen verschijnende rubriek met officiële bekend makingen en mededelingen. Samenstelling: Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, tel. 01828-4433. Correspondentie adres: Postbus 400, 2740 A K Waddinxveen. f 395- R Rehadent b v WADDINXVEEN GEMEENTE Rewa Holland BV en de wa ll. Aanschaffing van meubilair en leer- en hulpmiddelen t.b.v. de 16. met de secretaris van de commissie. De Bruggastvrouwen Pia, Petra en Petra, zoals ze door liet modehuis Ver- Snuffel markt Gebruik uw stemrecht Woensdag 2 juni a.s. zullen 14.680 inwoners in de gelegenheid zijn hun stem uit te brengen voor de verkiezing van de 19 leden van de gemeenteraad van Waddinxveen, die in de komende 4 jaren het ge meentebeleid gaan bepalen. De politieke partijen hebben hun programma’s voor de komende vier jaren uitgestippeld en bekend gemaakt. De kiesgerechtigde in woners van Waddinxveen kunnen een keus maken uit zeven ver- De burgemeester van Waddinxveen. Van der Linden. Jaarmarkt Brugcentrum Burgemeester Van der Linden zal op vrijdag 4 juni 1982 om 14.00 uur de jaarmarkt 1982 van het Brugcentrum officieel openen. POSTBUS 45 BLEISWIJK 01892-7280 Commissie van bestuur Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum Dinsdag 1 juni 1982, aanvang 20.00 uur in de Samenwerkingsschool. AGENDA Op het Raadhuisplein is ’n snuffel- 1 t.b.v. de kleuterscholen "Klein Duimpje” en "Pr. Beatrix” (krediet 7.271,-). i en meubilair t.b.v. de kleuterscholen "De Goede Herder” en ‘De Morgenster" (kre diet ƒ.8.496,-). 15. Afwijzing verzoek "De Duiventil” en diverse apparaten voor de vier Prot. Chr. kleuterscholen (krediet 5.778,-). 13. Aanschaffing - gymnastiekmateriaal 14. Aanschaffing van speelleermiddelen Openingstijden gemeentehuis Gemeentesecretarie: elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. Dienst openbare werken en bedrijven: elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak heeft gemaakt. van de oudercommissie van de Mytylschool te Leiden om een gemeentelijke bijdrage. Begrotingswijzigingen t.w.: wijziging begroting .1981 van het wijkgebouw "Zuid", wijziging begroting 1981 van het wijkge- bouw "Bomenwijk" en wijziging begroting 1982 i.v.m. herzie ning lokaal- en exploitatievergoeding kleuteronderwijs. Verleende vergunningen Door burgemeester en .wethouders zijn de volgende bouwvergun ningen verleend: aan de heer A. Boonstoppel, Alpherwetering 12 te Waddinxveen, voor het gedeeltelijk veranderen van een opslag- en expeditieruimte in een garagebedrijf aan de Noordkade 18; aan de Fa. M. Vis en Zn., Dorpstraat 148a te Waddinxveen, voor het plaatsen van een erf en ferreinafscheiding; aan Rijkswaterstaat-directie Zuid-Holland, Sir Winston Churchill- laan 366 te Rijswijk, voor het gedeeltelijk veranderen en het vergro- ten van de vaarduiker in Rijksweg 12, nabij de kruising met de Win terdijk; aan de heer A. de Jong, Noordeinde 150 te Waddinxveen, voor het oprichten van een veldschuur; aan de heer M. A. M. van der Aa, Beethovenlaan 32 te Waddinx veen, voor het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak; aan de heer G. Rupke, Meidoornstraat 13 te Waddinxveen, voor het vergroten van een woonhuis met een tussenbouw; aan de heer B. Tukker, Sniepweg 53 te Waddinxveen, voor het ver groten van een woonhuis met een achtergevelaanbouw. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken, afdeling Bouw- en Woningtoezicht, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Inlichtingen kunnen eveneens worden verkregen bij de afdeling Bestuurszaken en Ruim telijke Ordening, der secretarie. 17. Rondvraag.’ De stukken liggen ter inzage voor pers en publiek op de dag der ver gadering: Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg met de secretaris van de commissie. final en hiermee was dan ook reke ning gehouden bij het opstellen van het programma. Het bijwonen van deze match op Wembley bleek niet tot de mogelijkheden te behoren. Bij navraag, al in januari, bleek dat slechts leden van de Engelse voetbal bond in aanmerking komen voor toe gangsbewijzen. Maar de BBC ver zorgde een ruim zes uur durend pro gramma over deze wedstrijd, en de meeste jongens wilden hier geen mi nuut van missen. De meerderheid bracht dan ook bij na de hele dag door op Grange Farm met t.v.-kijken, tennissen, voetballen, volleyballen, flipperen enz. De overi gen zochten bekende toeristische at- trakties op als de Tower en St. Pauls Cathedral, en slenterden over de Por tobello Road, een gigantische antiek- annex rommelmarkt. Voor de avond stond een concert van The Clash geprogrammeerd..^Echter de problemen rond de personele be zetting van deze gerenommeerde punkband hadden de afgelasting van het optreden tot gevolg, zodat op stel en sprong naar een alternatief ge zocht moest worden. Dit werd ge vonden in Soho, de uitgaanswijk van Londen. In The Marquee - een rock- club met reputatie, de Rolling Sto nes traden er o.a. voor het eerst op - had de groep een bijzonder aangena me avond. Een gloednieuwe punk- Theo Mourits, (nr. 9. lijst 1) veehandelaar Bescherming van de natuur en het kindschap met mogelijkheden voor land- en tuinbouw Vrijstelling gebruik methylbromide Op grond van de "Beschikking vrijstelling methylbromide” is door het Ministerie van Landbouw en Visserij aan de heren M. van Vuuren. Abr. Kroesweg 4 en G. A. M. Kraan. Middelburgseweg 3, alhier een verklaring van geen bezwaar afgegeven, welke tijdens kantooruren op de gemeentesecretarie, afd. Algemene Zaken ter inzage ligt. Stemmen bij volmacht Het stemmen bij volmacht kan thans alleen nog door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden onderte kend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (2 juni 1982) buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tege lijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatickaart in het ongerede raakt, kan geen nie.uwe worden verstrekt. Uitoefening kiesrecht door personen, die in dienstbetrekking zijn. Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hij, volgens artikel 110 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiesgerechtigde werk nemer. die bij hem in dienstbetrekking is. de gelegenheid krijgt aan de verkiezingen deel te nemen voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking hieraan kan deelnemen. Deze verplichting geldt niet ten aannzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming be paalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen of in een aangrenzende gemeente tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn hun arbeid te ver richten. Stemming voor de gemeenteraad Op woensdag 2 juni 1982. van des morgens acht uur tot des middags zeven uur zal de stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende: "Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krach tens wetrelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR". schillende partijprogramma’s en daarmede het gemeentebeleid in de komende vier jaren in sterke mate beïnvloeden. Wil dit beleid ook inderdaad in overeenstemming zijn met de wen sen die bij inwoners van Waddinxveen leven, dan zullen ook alle kiesgerechtigden van hun stemrecht gebruik moeten maken. Helaas bleven bij de afgelopen verkiezingen veel te veel kiezers aan de kant staan. Bij de Tweede Kamer-verkiezing in 1981 bleven ruim 1600 kiezers weg; bij de gemeenteraadsverkiezing in 1978 lieten ruim 2800 kiezers verstek gaan. Bij de recente verkiezing van de leden van de Provinciale Staten op 24 maart jl. maakten zelfs ruim 3700 kiezers geen gebruik van hun stemrecht. Weg blijven van de stembus betekent dat u het aan anderen overlaat om voor u te beslissen. Maar het zou kunnen zijn dat u het met de beslissingen van die ander niet eens bent! Maar dan is het te laat. Op 2 juni a.s. kunt u uw stem gebruiken om vier jaar lang te kunnen meespreken over het wel en wee van Wad dinxveen. Gaarne doe ik een dringend beroep op alle kiesgerechtigden van de ze gemeente om zorg te dragen dat degemeenteraad een zo'n juist mogelijke afspiegeling vormt van de gehele bevolking. U kunt daaraan meewerken door woensdag 2 juni a.s. naar de stem bus te gaan. Spreekuur burgemeester, de heer C. M. van der Linden: vrijdag morgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer A. H. van Gent: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder mevr. L. M. Oosterbroek-Waagmeester: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Spreekuur wethouder, de heer P. F. J. van Schie: na afspraak. Stemmen elders 28 mei 1982. Laatste dag indiening mondelinge verzoeken om elders te stemmen. Overmorgen 28 mei 1982 is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembureau zijn/haar stem wil uitbrengen dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een ver zoek kan indienen. De kiezer dient dan de ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in de gemeente Wad dinxveen). Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. band, The True Life Confessions, verzorgde een wervelende show. SLECHT WEER Zondag werd het uiteindelijke tour- nooi gespeeld. En wel op het astro turf (kunstgras) van Hackney Mar ches, een enorm gemeentelijk sport complex met in totaal 110 sportvel den, in het noorden van de stad. Be halve de organiserende vereniging Kingsland nam ook de FC St. Johns hier aan deel. Helaas moest het toumooi halverwege gestaakt worden wegens erg slecht weer. Waar het weer tot dan toe niets te wensen over had gelaten, werd WSE nu getracteerd op het weer waar het Verenigd Koninkrijk naar men zegt patent op heeft: slagregens, hagel en bliksem. Jammer, temeer daar het B-l team van de Waddinxveners zich naar een riante eerste positie op de ranglijst had gespeeld en de hoofd prijs voor WSE in het verschiet lag. Het welslagen van deze buitenlandse trip was er niet minder om. Alle deel nemers konden dat volmondig bea men toen zondagavond de terugreis werd aanvaard. Ontwerp-beschikkingen voor Fa. D. van Wijk en Automobielbedrijf M. van Velde. Ter secretarie liggen vanaf 26 mei 1982 elke werkdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 19.00 tot 22.00 uur (op maandagavonden) ter inza ge de ontwerp-beschikkingen met bijbehorende bescheiden voor hinderwetvergunningen van: 1Fa. D. van Wijk. Wilhelminakade 20. alhier, voor het oprichten en in werking hebben van een meubel-, antiekreparatie annex spuiterij; 2. Automobielbedrijf M. van Velde. Dorpstraat 59. alhier, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een automobiel- en garagebedrijf. De aanvragers en degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot en met 9 juni 1982 tegen de ontwerp-beschikkingbij burgemeester en wethouders van deze gemeente gemotiveerde schriftelijke bezwaren indienen. Degene die bezwaar maakt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Wet Arob. Ingevolge de Wet-Arob kan iemand die door een besluit van het gemeen tebestuur rechtstreeks in zijn belangen is getroffen daartegen een bezwaarschrift indienen. Dit kan echter alleen als er geen andere mogelijkheden zijn om een bezwaar- of beroepschrift in te dienen. Als deze mogelijkheden er wél zijn is dit steeds in de betreffende publicatie vermeld. Wanneer u overweegt een bezwaarschrift op grond van de Wet-Arob in te dienen is het aan te bevelen dat u daarover tevoren nadere informatie inwint bij de afdeling bestuurszaken en ruimtelijke ordening van de gemeentesecretarie, telefoon 4433, toestel 125. 9. Beschikbaarstelling krediet van 3.450,- voor de aanschaffing van een stencilinbrandapparaat t.b.v. de Klaas de Vriesschool. 10. Aanschaffing van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Willem van Oranjeschool (krediet 5.641,-)- Bethelschooïen de Rehobothschool (krediet 5.540,-.). 12. Aanschaffing van meubilair voor de bijzondere kleuterschool VERLIES Vrijdag stonden de eerste voetbal wedstrijden op het programma. Ter wijl een aantal van de niet-voetballen- de medereizigers van de muzical Evi- ta genoten, werd er in de avond ge speeld tegen de Matthew Arnold School. Voor de WSE’ers geen on bekende tegenstander meer. Deze school was tijdens het internationale toumooi bij WSE, dat de laatste paas dagen gehouden werd, immers ook met twee teams (C-junioren) van de partij. De resultaten waren voor WSE niet al te bevredigend. B-l en B-2 moes ten het tegen de sterke Engelsen af leggen met respectievelijk 4-0 en 4-1. Ook de rest van deze dag stond in het teken van Koning Voetbal, ’s Morgens werd er namelijk een bezoek gebracht aan Tottenham Hotspur. De Spurs waren volop bezig met de voorbereiding voor de' cupfinal. Het stadion, inclusief de catacomben, werd bekeken. Om de spelers ook in actie te kunnen zien trok het gezelschap naar de trai- ningsaccommodatie van Tottenham. Helaas konden de WSE’ers niet per soonlijk kennismaken met de spelers groep. Strenge veiligheidsvoorschrif ten (de Argentijnse speler Villa was in de voorafgaande dagen enkele ma len bedreigd) waren er de oorzaak van- dat elk direct contact vermeden werd. Bill Nicholson - de legenda rische oudspeler, -coach en -manager van de Spurs werd wel de hand ge drukt. De middag was bestemd voor een wandeling langs Piccadilly Circus, Trafalgar Square en Oxford Street. De zaterdag was de dag van de cup- bakel BV in de marine-look werden gestoken. stand ingericht waar het publiek gra tis advies kan krijgen betreffende on derhoud en/of reparatie van haar privé-antiek, ook kan men daar te recht wanneer men iets te koop heeft, ’n Attractie is zeker het optre den van enkele Ambachtslieden die ter plaatse hun artikelen vervaardi gen welke te koop worden aangebo den. Welke Ambachtslieden komen wilde het Organisatiebureau Snuffel- markt nog niet verklappen, maar het zijn de allerbeste van Nederland in hun vak aldus de heer Ruijselaar. WADDINXVEEN De rooms-katholieke voetbalvereniging WSE heeft afgelopen week met twee van haar jeugdteams een toumooi gespeelcf in Londen. WSE was in Engeland op uitnodiging van de FC Kingsland. Van deze gelegenheid maakten de Waddinxveense voetballers dankbaar gebruik. Behalve voor voetbal was er ook een aanzienlijk deel van het programma ingeruimd voor de be zichtiging van de stad. Woensdag J9 mei - de dag voor He melvaartsdag - vertrokken de spelers, begeleiders en supporters - 50 perso nen in totaal. Er werd gereisd met de nachtboot van Hoek van Holland naar Harwich. In Londen verbleef het gezelschap op het Grange Farm Lei sure Centre. Een accomodatie aan de rand van de metropool, die prima voldeed. De meeste maaltijden wer den gebruikt in de mensa van de Lon don University. Donderdag, de dag na aankomst, bracht de groep een bezoek aan het Science Museum, maakte een wande ling door Knightsbridge en Hyde Park, en bekeek de stad vanaf het wa ter, tijdens een evening-cruise over de - Theems. Nu ishetmogelijkomtegenongekend lage tarieven uw gebit van kroon- en brugwerk te voorzien. REHADENT BV. levert U, in samen werking met ervaren Nederlandse tandartsen en een perfect werkend laboratorium een kroon- of brugdeel voor slechts WADDINXVEEN - Op initiatief van de winkeliers krijgt het Brugfestijn ’82 dit jaar weer het karakter van een jaarmarkt, waarvoor een enorme be langstelling blijkt te bestaan. Er zul len voor dit festijn op vrijdag 4 en zaterdag 5 juni dan ook vijf straat- gedeelten voor alle verkeer worden afgesloten. Alleen voetgangers hebben daar dan alle ruimte. Die (feest)straten zijn: Nesse, Zuidkade, Raadhuisplein, Ju- lianastraat en Kerkweg-Oost en dan om precies te zijn onderaan de op rit naar de hefbrug die voor het door gaande verkeer natuurlijk niet gemist kan worden. Elk etmaal maken van deze vaste oeververbinding over de Gouwe maar liefst 11.000 motor voertuigen gebruik. Tegen die achtergrond laat het win kelcentrum Brug in een wervelen de aaneenrijging van evenementen, zoals die al wekenlang in het Week blad voor Waddinxveen worden be schreven. Onderdeel van het jaar- marktgebeuren is dit jaar de snuffel- markt, gevormd door een groep van ongeveer 25 handelaren in kunst, kunstnijverheid en antiek met daarbij enkele demonstratie’s van oude am bachten. De handelaren in artikelen uit grootmoeders tijd presenteren zich onder de toepasselijke naam Snuffelmarkt, zij vormen ’n groep die 6 maanden per jaar in diverse win kelcentra in het land dergelijke eve nementen verzorgt. Te snuffelen zal er veel zijn en bovendien wordt er ge werkt met ’s Garantiecertificaat. Gp het parkeerterrein bij het Ge meentehuis komen vijfentwintig vro- Bijzondere bijeenkomst gemeenteraadsverkiezing Op woensdag 2 juni 1982 organiseert het gemeentebestuur vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis een voor een ieder toegankelijke bij eenkomst, waarin gelegenheid wordt geboden voor het houden van nabeschouwingen over de op die dag gehouden verkiezingen en de voorlopige uitslag daarvan. Politieke partijén, die hierop organisatorisch willen inspelen wor den verzocht contact op te nemen met de heer W. F. Meijer, chef van de afdeling Algemene Zaken ter secretarie (tel. 4433, toestel 270). lijke gekleurde kraampjes te staan gevuld met klein antiek en meubels, aanwezig zullen zijn de volgende ar tikelen: Spaans boeren-antiek, glas en kristal, munten en postzegels, imari, plateel, oud-hollands koperwerk, mi neralen, oude verlichting, kleinmeu bels en diverse meubels in verschil lende stijlen. Al het aangebodene is van zeer goede kwaliteit en wordt aangeboden tegen zeer redelijke prij zen. Commissie voor de Financiën Donderdag 27 mei 1982. aanvang 17.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1. Notulen van de vergaderingen van 29 april en 4 mei 1982. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Huurverhoging gemeentewoningen per 1 juli 1982. 4. Garanderen rente.en aflossing van een door de woningbouw vereniging St. Joseph aan te gane geldlening groot 105.000- t.b.v. isolatiewerkzaamheden. 5. Vaststelling verordening Centrale Antenne Inrichting 1982. 6. Uitgifte van grond in erfpacht aan Rewa Holland BV en de wo ningbouwvereniging St. Joseph. 7. Programma Sociaal-culturele aktiviteiten 1982. 8. Beschikbaarstelling krediet van 2.700,- t.b.v. diverse aan schaffingen voor derde gemeentebode 1. Opening 2. Vaststelling verslag van de vergadering van 20 april 1982. 3. Mededelingen. 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Wijzigingen reglementen verband houdende met de voorlopige medezeggenschapsraad. 6. Verslagen werkgroepen en commissies. 7. Gang van zaken op school. 8. Rondvraag. 9. Eventuele benoemingen. 10. Sluiting. Commissie voor Kunst en Cultuur Dinsdag 1 juni 1982, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. AGENDA 1Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Vaststelling van de verslagen van de vergaderingen van resp. 8 december 1981 en 8 februari 1982. 3. Ingekomen stukken. 4. Voortzetting van de discussie over programmering van aktivi: teiten. 5. Rondvraag en sluiting. De stukken liggen voor pers en publiek ter inzage op de dag der ver gadering; Inzage op andere tijdstippen kan geschieden in overleg «r 1111111111

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 3