Tenniskampioenen bij Be Fair De Gouwe Smash en W’veen WSV: J. Kleyweg erelid en B. Joosten kampioen De Gouwe Smash Be Fair-tennis jeugdschaak WSV-titel Trefpunt Be Fair 8 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Waddinxveen- tennis Honderd bridgers in Het Verrassende ontknoping bij wsv- De Sperwer B. Joosten kampioen 1 van Nederland Brigit Moors en Siebe Verweij 3e WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 JUNI 19K2 Felicitaties voor de heer Kleyweg. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). is- e n- :d De kampioensbeker voor de heer B. Joosten (links). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De tenniscompetitie is ook voor de Wad dinxveense blubs Waddinxveen, De Gouwe Smash en Be Fair weer voorbij. Voor de bespelers van het tennispark aan de Al- berdingk Thijmlaan was het eindresultaat dat 9 van de 29 teams kampioen Werden. Hierbij springt vooral het kampioenschap van het eerste damesteam in het oog. Bij De Gouwe Smash be haalden 6 van de 12 seniorenteams de titel. De dames van de in het Warnaarplantsoen spelende club behaalden het grootste succes: drie van de vier teams werden kampioen. Ook voor de af deling tennis van de christelijke sportvereniging Be Fair was er sprake van een bevredigende.competitieafloop. r DAMES hulp :G- klasse 3B slijk >722 es jE In de B-groep stond de winnaar ei genlijk al vast, Raymond Domman- schet. Met maar liefst 4 punten voor sprong op nr. 2 kon hij de le prijs in ontvangst nemen. sn Tenslotte het derde klasse-team met Heleen Zandee, Irene Hendriks, Mar tin Stelling, Rudi van de Vlies, Mar tin Derks en non-playing captain Ir ma Wekking die het tegen TSF in Schiedam moeten opnemen. Eindre sultaat van Waddinxveen: 9 teams van de 29 kampioen! van enkele leden) van de wed strijdleider de heer Versluis. De jeugdteams leverden twee zege pralen. Namelijk het eerste team tot en met 17 jaar dat kampioen werd in de eerste klasse: Non-playing Cees de Jong met de kinderen Miranda Duy- vestein, Jacqueline van de Hoek, Remco Laan en Marcel de Jong spe len op zaterdag tegen DDH uit Zwijndrecht. Het gevecht om de tweede plaats was zeer spannend. Artuur Köllmann werd bijna door Wilfried Dries terug gewezen naar een derde plaats. Ge lukkig hield Artuur zijn hoofd erbij en eindigde toch als tweede. Zowel Hans Kimmel als Harro Bosma maakten kans op de derde plaats, maar Hans versloeg Harro, waardoor hij derde werd en Harro vierde. Volop spanning aan het einde van de competitie, een ieder krijgt nu de kans om nieuwe krachten op te doen want half augustus start WSV met het nieuwe seizoen. WADDINXVEEN - In de laatste ronde van de jeugdcompetitie bij de Waddinxveense Schaakvereniging WSV was er sprake van een verrassen de ontknoping. Eric Claassen, die praktisch het hele jaar de lijst aan voerde, moest de kampioenstitel af staan aan Asa Dirksen. Asa stond één punt achter op Eric, en in de laatste ronde stond een gevecht tus sen de nummers 1 en 2 op het pro gramma. Asa won van Eric, waardoor de beslissing moest vallen door een zgn. vluggertje. Asa had de sterkste zenuwen en werd kampioen. De der de plaats was voor Huug de Vries en nummer 4 werd Hans van Wouden berg met een half puntje achter stand. aanwezige leden, die hij in de tijd van zijn secretarisschap altijd als “vrien den” in de notulen beschreef. TITEL De heer B. Joosten werd deze avond met een grote - qua vorm moderne - beker gehuldigd als dé kampioen 1981-1982: hij was ver vóór zijn di recte concurrenten geëindigd! De tweede keer in successie (en de der de keer totaal) dat hij clubkampioen werd. Terugkijkend op het WSV-seizoen kan geconstateerd worden uit het we kelijkse opkomstpercentage van ruim 82 procent dat de sfeer goed ge weest moet zijn, maar.... het is na tuurlijk in de eerste plaats te danken aan de enorme inzet (met spontane WADDINXVEEN De Sperwer nam deel aan het concours vanuit Corbeil. Afstand 419 km. In concours 291 duiven. Aankomst eerste duif 12.16.33 uur, laatste 12.56.00. Snel heid eerste duif 1210 m. per minuut. C.A. Bode 1-55-69, Toor en Zn. 2-4- 10-16-28-47, H. Metselaar 3-6-9-11- 31-33-37-38-39-43, D. Heeren 5-20- 61, Mevr. Versloot 7-51-52-63, M. Verbeek 8-13-22-30-46-56-59-68, v. Vliet-Dijkstra 12-14-23-34, Mevr. Toor 15-62, H. Vink 17-19-32-35, D. Degenhardt 18-26, Smit-Troost 21- 25-27-41-45-48-49-50-60, P. Bone- faas 24-36-67, J.W. Sekeris 29-54, M. Groen 40-44, de Kok-Bijmans 42-70, W. Breedijk Sr. 53-71-73, Twigt en Zn. 57-64, J. v. Erk 58, W. Metselaar 65', A. Hofman 06, J. Jansen 72. Frits opende met zijn single en ging helaas ten onder aan nervositeit en goed spel van tegenstander G. Doele- man. John en Rudolf konden de zaak na een driesetter weer in evenwicht brengen. De single van Henk moest dan de lang verwachte titel brengen. Dat lukte, want gecoacht door Leo v. Dam en echtgenote won Henk in 2 sets. De resterende partijen werden ontspannen uitgespeeld en dus winst met 4-1. En dus a.s. zaterdag dé pro motiewedstrijden. Team 8 is vast besloten om Be Fair nóg een team in de 3e klas te schenken. Succes! OPROEP Nu een oproep aan de Waddinxveen se schakers en schaaksters, met name die dit jaar met de Televisiecursus hebben meegedaan, maar natuurlijk ook alle anderen, die nog geen lid van de vereniging zijn, om lid te worden van WSV. “U hoeft geen drempel vrees te hebben, want u bent, van har te welkom: donderdagavond 20.00 uur in het Anne Frank-centrum, be gin seizoen eind augustus of geeft u reeds op bij de wedstrijdleider (tel. 6578), secretaris (tel. 8089) of pen ningmeester (tel. 5751),” aldus het bestuur van het 47-jarige WSV. WADDINXVEEN - Na een ener verend seizoen is het B. Joosten ge lukt zijn titel bij de Waddinxveense schakers te prolongeren. Met grote overmacht werd hij kampioen van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV. De Waddinxveense schaker slaagde erin met bijna 400 punten verschil eerste te worden. De twaalfde plaats voor de dit jaar voor het eerst bij de senioren spe lende Marcel de Haan is een voor de toekomst veelbelovende prestatie. Genoemd mag ook worden de veer tiende plaats van C. Asscheman. Ver leden jaar speelde hij nog in de on derste regionen. Volledige eindstand 1982 onderlinge competitie WSV: I. B. Joosten (2450 pnt), 2. L. Wolfs (2057), 3. P. v. Deelen (1945), 4. W. v. Oort (1879), 5. H. Smitskamp (1795), 6. J. v. Oort (1737), 7. L. El lers (1659), 8. G. Burger (1659), 9. L. Bloem (1618), 10. A. Kardol (1591), 11. D. Oosterloo (1525), 12. Marcel de Haan (1520), 13. J. Muit (1489), 14. C. Asscheman (I486), 15. C. Besemer (1461), 16. A. Ver sluis (1448), 17. M. Sonneveld (1390), 18. A. v.d. Starre (1307), 19. F. Ritter (1276), 20. A. Littooy (1258), 21. P. v.d. Heide (1245), 22. E.J. Ket (1240), 23. R. Hamming (1194), 24. J.H. de Bock (1191), 25. C. v.d. Ree (1171), 26. H. de Vries (1162), 27. K. Bregman (1117), 28. W. de Schrijver (1087), 29. H. Goor (1083), 30. A. v.d. Berg (1068), 31. G. Torenbeek (949), 32. A. v.d. Haak (911), 33. C. Twigt (861), 34. P. Nekeman (856), 35. J. Ponsioen (839), 36. L. Nonnekes (786), 37. J. Kleiweg (781), 38. P. de Haan (752), 39. A. v.d. Eyck (707), 40. H. Verwaal (658), 41. P. v. Offeren 1404). 42. C. Struyk (xxx). HEREN Het Be Fair-herentennisteam van Henk van Schooneveld moest zater dag 29 mei de uitgestelde, en voor het kampioenschap beslissende, wed strijd spelen tegen TC Ouderkerk. WADDINXVEEN - Zaterdag werd ook het achtste tennisteam van Be Fair, bestaande uit Frits van Kem pen, Rudolf Klaric, John v.d. Plasse en captain Henk van Schooneveld kampioen in de afdeling 4e klasse KNLTB. Het kampioenschap werd behaald in en tegen Ouderkerk. De strijd zou reeds met een 3-2 verlies voor Be Fair al ten gunste van Be Fair uitgevallen zijn, maar het team slaagde er door goed spel in Ouder kerk voor de tweede maal met 4-1 te kloppen. Frits van Kempen start te als le single-speler zijn partij en moest deze door het betere spel van zijn tegenstander afgeven. Het dubbel John v.d. Plasse en Rudolf Klaric konden de zaak echter in drie sets weer in evenwicht trekken, ondanks de handicap die R. Klaric trof door zijn racket kapot te slaan en hij de partij moest uitspelen met een twee tal wisselrackets. Captain Henk van Schooneveld kon dus het kampioen schap in de derde partij binnen ha len. Gesterkt met het idee in deze kompetitie nog ongeslagen te zijn, haalde hij ook deze partij binnen en derhalve ook de titel. De overige bei de nog te spelen dubbels werden in een ontspannen sfeer gespeeld en werden door de in een winning-mood verkerende Be Fair spelers in winst omgezet. Na zondag voor een week zijn bij de tennisvereniging Waddinxveen de da- mescompetitie tot een einde geko men, alsmede een aantal achterstal lige wedstrijden voor de zondagen, de heren-zaterdag en de jeugdcompe titie. De resultaten voor Waddinx veen waren bijzonder succesvoL Het eerste damesteam zette de kroon op een goed seizoen door tegen een sterk Tiod-team kampioen te wor den in de tweede klasse. Op dinsdag 8 juni zullen de dames Lottie Keijser, Lydia Koop, Magda Dolislager en Wil Albers in een uitwedstrijd de degen moeten kruisen met Rozenburg om te trachten de felbegeerde eerste klasse binnen te stappen. Het tweede damesteam, kampioen in de derde klasse, speelt een thuis wedstrijd op 8 juni. De tegenstanders zijn nog niet bekend. Zeer verheugend was dat zaterdag het derde herenteam bestaande uit Joop Nederhof, Jan Huisman, Arnold Wekking en Gerard Okkerse onver wachts revanche namen voor de thuis geleden 3-2 nederlaag tegen Victoria. Nu 3-2 winst en een promotiewed strijd in het vooruitzicht. Naast één der vijfde klasse teams, dat ook kampioen werd geen ongun stig resultaat. Dit team bestond uit Aad ten Berge, Andy Pelnpessy, Henk van den Berg en Flip Kapaan. Kans op promotie naar de vierde klasse is zeker aanwezig, tegen TSF in Schiedam. Op Pinkstermaandag werd een ander “feest” gevierd, namelijk het voor de tweede klasse behouden blijven van het derde gemengde zondagteam van non-playing Ton Bergwerf. De inhaal- partijen leverde juist voldoende pun ten op! Zoals reeds gemeld zijn het eerste ge mengde zondagteam rechtstreeks naar de overgangsklasse B gepromo veerd en het achtste team naar de vijfde klasse. Alleen het sterke vierde klasse-team van Helmy Rutten speelt op zondag 6 juni in Baam tegen Pho nosmash 1 om de promotie waar te maken. WADDINXVEEN - Bij de in Rotter dam gehouden Nederlandse kampi oenschappen topsport heeft de 10- jarige Brigit Moors van TOOS-gym- nastiek beslag gelegd op eremetaal: zij eindigde als 3e in de klasse IVB. Na een 4e plaats (Goes) en twee maal een le plaats (Hazerswoude, Badhoevedorp) behaald te hebben op de voorafgaande Grand Prix-tour- nooien, had Brigit zich als 4e/5e ge plaatst voor de NK 1982. Door een uitstekende wedstrijd te turnen, met als absolute uitschieter een le plaats op brug ongelijk, bewees zij echter nog meer in haar mars te hebben. Brigit was echter niet de enige TOOS- turnster die zich geplaatst had voor de NK 1982: het was ook Patty v.d. Sluis (IVA), Nathasja Bresser (IIIA), Belinda Leunis (IIIB), Conny van Vliet (IIIB) en Nanette Bergwerf (Jeugdklasse) gelukt. Patty v.d. Sluis werd 25e in de klas se IVA. Er waren slechts 3 meisjes die een hoger zijfer op balk behaal den dan zij! Nathasja Bresser wist maar liefst 10 plaatsen hoger te ein digen dan haar kwalificatie-plaats: zij werd 16e. Het was jammer dat zij op balk nog wat punten liet liggen. In de klasse IHB werd TOOS door 2 tumstertjes (beiden 11 jaar oud) vertegenwoordigd: Belinda Leunis, die nu voor het eerste een losse rad slag in haar vrije oefening turnde, bezette hier de 26e plaats. Connie van Vliet was 2e op sprong maar een mislukte brugoefening heeft haar teveel punten gekost: zij eindigde als 24e. Nanette Bergwerf had zich, na zowel in Nijmegen als Badhoevedorp 2e te zijn geworden, als 7e geplaatst. In deze klasse, waar het niveau vaak erg hoog lag, eindigde zij als 11e. TOOS timmert duidelijk aan de weg in de sectie topsport: vorig seizoen werd er begonnen met trainen op deze klasse-oefenstof en reeds in dat eerste seizoen kwalificeerden 3 tum- WADDINXVEEN - Het schaaksei- zoen 1981-1982 van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV werd vorige week donderdagavond afgeslo ten met de jaarvergadering. Daar werd de heer J. Kleyweg benoemd tot erelid in verband met de vele en bijzondere verdiensten voor de vere niging: lid sinds 1945, in de kascom missie van 1946 tot 1950, wedstrijd leider van één van de teams geduren de enkele jaren en secretaris-wed- strijdleider gedurende 8 jaar in de 50er jaren (1951-1960). Hij kreeg de daarbij behorende ver sierselen: een oorkonde, felicitaties van een ieder, een plant voor zijn echtgenote en het schaakjaarboek 1982 met de handtekeningen van alle DAMES Voor de tennisvereniging De Gouwe Smash stonden er de afgelopen week bij de damescompetitie en op de in- haaldag van de zaterdag nog een aan tal belangrijke wedstrijden op het programma. Dames 1 trad thuis aan tegen naaste concurrent Phoenix om uit te maken, wie de promotiewedstrijden zou gaan spelen. Wil Lodder voelde zich na haar blessure weer in staat een dub bel te spelen en won deze samen met Hilly Teijeman. Na verlies van de eer ste set met 6-4, waren de “vlinder tjes” verdwenen en werd met 6-2, 6-0 de eerste van de drie partijen, die no dig waren voor het kampioenschap, binnengehaald. De eerste single was inmiddels ook al lange tijd bezig. In een uitermate spannende partij wist Truus van Wijk na lange en lurige strijd (5-7, 6-1, 7-6) het tweede punt aan te dragen. Henny Oostwonder en Hilly hadden nu geen last meer van de zenuwen en wonnen gemakkelijk de tweede dubbel met 6-2, 6-0. Daarmee was het pleit beslecht en werd de eindstand via een door in valster Ineke de Groot gewonnen tweede single en een verloren laatste dubbel op 4-1 voor DGS bepaald. Dames 2 dat reeds kampioen was on derstreepte haar overmacht nog eens door wederom een 5-0 overwinning bij te schrijven. Dames 3 zorgde voor de grootste verrassing: Na een uit stekende competitiestart met de volle winst uit 2 wedstrijden werd drie keer op rij verloren. In de laatste competitiewedstrijd moest aangetre den worden tegen koploper Ouder kerk, waarvan in Waddinxveen met 3-2 was verloren. Het werd een uitermate spannend ge beuren in Ouderkerk. Wilde DGS kampioen worden dan moest met 5-0 of 4-1 worden gewonnen. Het begon goed: Sonja zette haar single in winst om. Het was een zenuwslopend ge beuren dat met 7-5, 7-6 in het voor deel van de Waddinxveense uitviel. De dubbel Anja Uittenbroek en Rinie Baan had geen moeite en mededogen met de tegenstandsters en via 6-1, 6-3 werd een voorsprong van 2-0 opge bouwd. Lottie v.d. Berg moest in de tweede single in 3 sets op het nipper- tje haar meerdere erkennen in de te genstandster. Gevolg: de laatste twee partijen moesten gewonnen worden. Lottie en Rinie brachten snel de eer ste partij binnen (6-2, 6-1), Anja en Sonja leken op de goede weg met een 6-4, 4-0 voorsprong, maar zagen toch de tegenpartij weer naast zich ko men. Gelukkig wisten ze tijdig de concentratie te herwinnen en daar mee het kampioenschap veilig te stel len. HEREN Bij de heren stond er zaterdag ook nog een belangrijke inhaalwedstrijd op het* programma. Hemelvaartsdag was de uitwedstrijd tegen naaste concurrent Moordrecht afgebroken bij een 1-1 stand in partijen en afge broken hangpartij (de eerste single) bij een 4-2 stand in de derde set in het voordeel van Moordrecht. De za terdag na Hemelvaart was thuis in middels met 3-2 van Moordrecht ge wonnen. Het beloofde dus een span nend competitieslot te worden. Willem Plomp mocht beginnen zijn single af te maken. Da kansen waren klein om de achterstand nog op te WADDINXVEEN - Bijna honderd halen. Willem haalde op tot 4-4, maar bridgers hadden zich jl. woensdagavond moest toen de partij toch nog uit gemeld in het verenigingsgebouw ”Het handen geven. 2-1 voor Moordrecht Trefpunt” in Waddinxveen, om deel te nemen aan de Door de bridgeclub ’’Waddinxveen” georganiseerde bridge drive ter gelegenheid van de sportweek. Er werd gespeeld in drie groepen, waar uit de volgende prijswinnaars te voor schijn kwamen: Groep A Noord/Zuid. 1. Mevr. Perk-de Moree (Waddinxveen/Gouda) 56.80%; 2. Mevr.- Slager-van ’t Slot (Waddinx veen) 54.16%; 3. Kasbergen-Luitjes (Moordrecht) 52.08%; 4. Mw. Deken- ga-de Bruin (Gouda) 51.78%. Oost/ west: 1. Mw. Nijhof-Daniel (Waddinx veen) 56.54%; 2. Proper-Maijer (Wad dinxveen) 56.25%; 3. echtp. Flux (Gou da) 50.89%; 4. dms. van Hattum-Ver- heul (Waddinxveen) 49.40%. Groep B N/Z: 1. van Gemeren-Zwijgers (Boskoop/Waddinxveen) 66.66%; 2. echtp. Wagensveld (Waddinxveen) 61.30%; 3. dms. v. d. Leur-van Hulten (Gouda) 54.75%; 4. Mw. Jenné-Schutte (Waddinxveen) 51.I9%.O/W: 1. dms. Langelaan-Kool (Waddinxveen) 61.90%; 2. Mw. de Redelijkheid-Kok (Waddinxveen) 61.30%; 3. echtp. de Leeuw (Waddinxveen) 50.59%; 4. echtp. v. d. Burg (Gouda) 49.40%. Groep C N/Z: 1. dms. Brands-Vermeu- len (Gouda) 67.06%o; 2. Mw. Rüijs-v. d. Hoogen (Waddinxveen) 62,30%; 3. echtp. Swart (Reeuwijk) 60.71%; 4. dms. Wolf-de Kort (Reeuwijk) 59.12%, O/W: 1. echtp. Wernsing (Waddinx veen) 64.68%; 2. Mw. Berends-de Beer (Waddinxveen) 57.53%; 3. dms. Slob- Schreuder (Waddinxveen) 56.74%;- 4. dms. van Mourik-Luitjes (Waddinx- veen-Moordrecht) 49.20%. Alle damesteams constateerden met een gevoel van spijt dat de competi tie 1982 er weer opzit. Alle teams hebben 6 weken lang erg genoten en fijn gespeeld. Team 23 o.l.v. Marjan van Peet toog naar Berkel en moest daar met 3-2 winnen om een gedeelde tweede plaats te kunnen behalen. En dat luk te: 3-2 voor Be Fair. Na afloop gingen beide teams “stap pen” en zo kwam het dat Waddinx veense en Berkelse dames in Scheve- ningen in een Indisch restaurant te gen een verzameling Engelse heren kon gaan vertellen, dat het “all in the game was”. Ze zeiden er niet bij in welke game het was. Maar goed dat de dames voor die dinsdag nacht- permissie hadden gekregen. Conclusie van dit team na 6 weken competitie: 1) leuke, sportieve wedstrijden 2) ge zellige sfeer 3) een gedeelde tweede plaats gehaald 4) volgend jaar weer als team inschrijven. Team 24 van Wil Hogenelst kreeg kampioen Schiebroek op bezoek. Ze verdedigden zich beter als in de uit wedstrijd maar toch werd heton danks veel driesetters en tijbreaks toch 4-1 voor SchieJ>roek. Conclusie van dit team 24: we hebben 6 heer lijke dinsdagen gehad, jammer dat het weer voorbij is. Team 25 van Hennie Poot haalde ook een beter resultaat tegen Lekkerkerk. Werd het uit 4-1, thuis werd opge haald tot 3-2. Jammer genoeg was dit niet voldoende om degradatie te ont lopen. Dames, volgend jaar weer flink er tegen aan! Team 27 o.l.v. Joke de Rooy had uit verloren met 4-1 van Bergambacht. Thuis wilden ze proberen er op z’n minst één punt uit te slepen. En dank zij Jeanette en Loes lukte dat. Ver meld mag nog wel worden dat Jea nette deze competitie al haar enkels gewonnen heeft. Geweldig! Conclusie van dit team: Jammer, de competi tie is afgelopen! Team 28 o.l.v. Gerrie van Dijk ver loor ondanks twee driesetters met 4- 1 van Waddinxveen. Deze wed strijd vormde qua spel een goede af sluiting van de competitie want er werden uit 6 wedstrijden 9 punten gehaald. Conclusie van dit team: vol gend jaar hopen wij het nog beter te doen. MINI-COMPETITIE Jurgen v.d. Wal, Sybe de Vries, Eelco Hofstra en Dennis v.d. Wal kwamen 26 mei bij Waddinxveen aan met de gedachte dat als ze 6-6 konden spe len, het kampioenschap een feit kon zijn. Gelukkig was iedereen goed in vorm, hadden ze weinig last van ze nuwen en na een spannende strijd werd het 11-1 voor Be Fair en dus waren ze kampioen. Gefeliciteerd! Nicoline Vermeulen en Caroline Baas wonnen zowel hun singles als hun dubbel. Maar omdat Dirk jan v. Peet en Mikel Verweij én hun single én hun dubbel verloren .werd het 6-6 tegen Waddihxveen. PUPILLENCOMPETITIE Rida Welleman en Paula Hunsche van de jeugdcommissie hebben het volgende verslag doen toekomen: “Woensdagmiddag 21 april werd ge start met de pupillencompetitie tus sen Be Fair, Zevenhuizen en Goude- rak. Thuis ontvingen Siska Compeer, Agnita Smallenbroek, Alexander Schooneveld en Remco Witberg Ze venhuizen. Alle 5 partijen werden ge wonnen. Op 28 april speelde het zelfde team de uitwedstrijd en deze keer moest Agnita haar partij aan Ze venhuizen afstaan, de andere partij en werden gewonnen: 4-1. Het team bestaande uit Petra Boere, René Barendsz, Jeroen Hofstra en Hubert Welleman, dat op 21 april naar Gou- derak toog, kwam terug met een 3-2 overwinning. De thuiswedstrijd op 28 april werd met 5-0 gewonnen. Hubert was ziek en nog wel op zijn verjaar dag werd hij vervangen door Wouter Borst. Op 12 mei trad er weer een ander team aan tegen Zevenhuizen en wel: Antoinette Vis, Eveline Bekker, Joost Uittenbroek en Robbert Ver weij en ook dit team behaalde een 5- 0 overwinning. De uitwedstrijd op 19 mei met als invaller Edgar Ever- steijn die Robbert verving, werd met 4-1 gewonnen. Naar Gouderak gingen op 12 mei Harm Kraaijenbrink, Jochem Kemp- kes, Bob van Heyst en Roland van Schooneveld. Hier won alleen Jo chem zijn enkelpartij. Bob en Roland deden hun best om er met een 3 setter nog een punt uit te slepen, maar moesten helaas toch dat ene punt .afstaan: 4-1 voor Gouderak. Ook de thuiswedstrijd op 19 januari werd met 4-1 verloren. Toch kwamen we uit dit hele pupil- lengebeuren als winnaar uit de strijd. Alle teams bij elkaar vergaarden 17 punten. Gouderak 11 en Zevenhui zen 8. Dus een schitterend resultaat. Alle kinderen die aan deze competi tie hebben meegedaan, wilden wij hartelijk danken voor hun gezellige en enthousiaste inzet. Ook de ouders, die de kindem op hun uitwedstrijden hebben begeleid, wilden wij hartelijk bedanken voor hun goede zorgen.” sters zich voor de NK 1981. Dit seizoen is dat aantal dus verdubbeld; bovendien is het aantal verschillende klassen waarin TOOS deelneemt, uitgebreid. HEREN Ook in het heren-toptumen heeft TOOS dit seizoen weer van zich doen spreken. In sporthal “De Haagkamp” te eind hoven werd de finale Nederlandse kampioenschappen topsport jongens verplichte oefenstof alle klassen ge houden. Hier behaalde Siebe Verweij de 3e plaats. ’s Ochtends waren René Kleiweg en Marcel Lugthart (klasse 5B resp. 6A) aan de beurt. Zij draaiden hun oefe ningen op brug, rek, free-standing, lange mat, kastflanken, ringen en sprong. René en Marcel draaiden een goede wedstrijd en eindigden beiden in hun klasse op de 5e plaats. ’s Middags toonden de twee broers Dirk en Siebe Verweij (klasse 4A resp. 3B) hun oefeningen op brug, rek, lange mat, paard-voltige en rin gen. Dirk, dé jongste van de twee, turnde een redelijke wedstrijd en ein digde op de 7e plaats. Siebe, die is opgenomen in de Nationale B-selectie op Papendal, draaide bijna perfecte oefeningen en eindigde in klasse 3B als derde van Nederland. Daarnaast kwam als laatste wed strijd klasse 5A en 4B waaraan Casper Droog en Robert Hildebrand deelnamen. Casper die deze dag ja rig was, was minder in vorm dan wij van hem gewend zijn en eindigde als 18e. Robert die last had van hooi koorts werd 17e. dus. Willem ging meteen door met Teun Los. In de thuiswedstrijd had den ze geen kans gehad (6-0, 6-0), maar de heren waren van plan te la ten zien dat dat een vergissing was geweest. De eerste set werd via over tuigend tennis met 6-3 gewonnen. De tweede set werd met 6-4 verloren, de beslissende derde werd met 6-4 ge wonnen. Voorwaar een knappe pres tatie en gezien het vertoonde spel verdiend. Hans Blom en captain Jan Terpstra lieten daarna nog eens zien dat heren 1 terecht kampioen was (6-0, 6-2). In de promotiewedstrijd moet aangetreden worden tegen het eerste herenteam van plaatsgenoot Be Fair, zaterdag a.s. op.de Buitenhof in de Sniep. Heren 2 speelde ook nog een inhaal wedstrijd en wonnen deze met 5-0. Heren 2 bleef daarmee op 1 puntje van de kampioen hangen. Het oudste jeugdteam wist in zijn in haalwedstrijd ook weer een punt te pakken. De laatste wedstrijden is het steeds beter gegaan, het was echter niet genoeg om de laatste plaats te ontlopen. NABESCHOUWING Van de 12 seniorenteams bij de Gou we Smash zijn er 6 kampioen gewor den en degraderen er 2. Het groot ste succes viel de dames ten deel: drie van de vier teams werden kampi oen. Hopelijk lukt het via de promo tiewedstrijden wat door te stromen naar een hogere klas. Bij de zondag- mixed promoveert het eerste team naar de 5e klasse. De Zaterdag-mixed verging het sléchter: het eerste team degradeerde en het tweede werd ook al laatste. Bij de zaterdag-heren kon het derde .team (4e klasse) degradatie niet ont lopen. Gelukkig wordt dit gecompen seerd door de automatische promo tie van heren-4. Kampioen heren-1 kan nog voor een aardig opsteker- tje zorgen door de promotiewed strijd te winnen. Heren-2 kwam jam- mergenoeg net 1 puntje te kort om het succes bij de heren compleet te maken. Bij de jeugd kan vooral het mixed team t/m 14 jaar op een geslaagd sei zoen terugzien. De twee andere jeugdteams hebben misschien wat minder goede resultaten behaald, maar hebben met niet minder plezier aan de competitie deelgenomen, ter wijl een duidelijke vooruitgang heeft plaatsgevonden. I V- L

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 11