ingreep Zuid-I lolland heeft NIEUW V Boskoopse bezweek na kleine medische hoogste stroom- tarief in Nederland Folkdub in Boskoop Jazzclub Zoetermeer Slechte sfeer in Goudse operatiekamer Het Kruis in de f 395. westnederland Het Weekblad feliciteert karavaan op schoolplein Thijssenschool viert jubileum huisorkest Rocks Off vrijdag in ’t Ketelhuis Asfaltjungle” Instuifconcert in muziekschool Op de fiets met Hart- en Nierstichting Zomertenues voor W’veense in Waddinxveen klaar-overs DANK U El Salvador- HOND IN GOOT Waddinxveen op zaterdag 5 juni Plannen voor uitbreiding St. Jozefziekenhuis •82 DONDERD AG 3 JUNI 1982 99 Per 23 mei wijzigen was 5 Koop uw nieuwe dienstregeling bij uw buschauffeur of op het postkantoor. BEZUINIG NOOIT OP UW GEBIT, INDIEN U NOG TANDEN EN KIEZEN BEZIT. Vraag folder aan of bel voor inlichtingen: de volgende lijnnummers: was wordt was wordt van ideale werksfeer het Bleulandziekenhuis geweest dat de 63-jarige na een gebroken uit een 'vorige I f 395- R Rehadent Filmfragment uit "Het Kruis in de asfaltjungle”. ROTTE RD AM/BOSKOOP - Een verre tussen medici in de operatiekamer van I in Gouda is er mogelijk de oorzaak van mevrouw Adriana Stellaart-Kruiswijk uit Boskoop, die verkeersongeval een vrij eenvoudige ingreep aan naar gi neus moest ondergaan, is overleden. Dat blijkt i week bij de Rotterdamse rechtbank gehouden zitting, die uitge breid in de Nederlandse pers is beschreven. Zo ook in Het Vrije Volk, waaruit we de gegevens voor dit artikel hebben ontleend. hoog lig- Hem 2.012 Jaarlijks verzorgt dit huisorkest de muziek tijdens een aantal clubavon den in het gezellige onderkomen aan de Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. Zo ook op zaterdagavond 5 juni a.s. Dan viert Jazzclub Zoetermeer het tweede lustrum van het huisorkest. De Sweet Lake City Jazz Men spe len die avond in de vertrouwde be zetting: naast leider/trombonist/vo- calist Jaap Stem zijn dat dus Kees Platerink - comet, Wouter Serdijn - clarinet/saxen, Jack Kraal - gitaar/ banjo, Hans Vullinghs - bas en Hans Grobben - drums. POSTBUS 45 BLEISWIJK 018927280 ‘W WADDINXVEEN - Leontien van Ros- sum is geslaagd voor het diploma maat schappelijk werk, met aantekening op bouwwerk, aan de Sociale Akademie 'De Horst" in Driebergen. ZOETERMEER - Tien jaar geleden richtte Jaap Stern het orkest op dat onder de naam Sweet Lake City Jazz Men faam verwierf, voorname lijk in de Randstad, maar toch ze ker ook wel daarbuiten. Ongeveer een jaar later kwam een tweede ini tiatief van diezelfde Jaap Stern van de grond: de voorspoedige start van Jazzclub Zoetermeer. Geen wonder derhalve, dat de Sweet Lake City Jazz Men vanaf het begin hebben ge fungeerd als huisorkest van de jazz club. s er als volgt uit: 13.00 - 13.30 uur: optreden van de politieke popgroep Basta, 13.30 - 14.00 uur: optreden van cabaret groep De Lier; 14.00 - 14.15 uur: spreker over Midden-Amerika; 14.15 - 14.45 uur: poppenkast voor de kin deren; 14.45 - 15.15 uur: optreden van de Chileense zanggroep El Vo- lintin; 15.15 - 16.00 uur: opnieuw een optreden van Basta en einde van de manifestatie. De zaal is open vanaf 21.00 uur. Het orkest begint te spelen om 21.30 uur. De toegang is gratis voor leden van Jazzclub Zoetermeer. Belangstellende niet-leden zijn overigens ook van har te welkom, maar zij moeten een en tree van f. 6,— betalen. Als de sfeer hun bevalt, kunnen zij zich trouwens terstons laten bijschrijven op de le denlijst. De aanwezige bestuursleden zijn volgaarne bereid, daarover alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Daarnaast zijn alle musici, die in de loop van de jaren deel hebben uit gemaakt van de Sweet Lake City Jazz Men, of die regelmatig als rem- pla^ant hebben gefungeerd, door het bestuur uitgenodigd, deze jubileum- avond als gasten van Jazzclub Zoeter meer mee te vieren. Soortgelijke uit nodigingen zijn verstuurd aan de deelnemers aan de jam-sessions uit het prille begin van het bestaan van de jazzclub. Kortom, naast de vertrouwde klan ken van de Sweet Lake City Jazz Men mogen de bezoekers rekenen op tal van jam-sessions en dat zijn ge beurtenissen die velen nog steeds be schouwen als het neusje van de jazz- zalm. WADDINXVEEN - Voor hun werk zaamheden beschikken de verkeersbri- gadiers in Waddinxveen, zowel de leer lingen als de moederbrigadiers, momen teel over lange jassen met zuidwester. In winterse omstandigheden en bij wind en regen bewijzen deze jassen goede diens ten. Overigens heeft de gemeente besloten voortaan bij noodzakelijke vervanging daarvan dit te doen met zogenoemde poncho's. Deze - ook door Veilig Ver? keer Nederland te leveren - kleding is ge makkelijker te dragen, heeft hetzelfde effect als de jassen en gaat naar onze ver wachting langer mee. Daarbij zijn de poncho’s ruim de helft goedkoper dan de jassen. Met zomerse omstandigheden houdt de thans in gebruik zijnde kleding van de verkkeersbrigadiers geen rekening. Door betrokkenen is dan ook in contac ten met de .gemeente de wens geuit de beschikking te krijgen over aangepaste kleding. Veilig Verkeer Nederland kan een zomertenue (een fluorescerende "hes", een soort kiel) leveren die lande lijk gebruikt wordt. De kosten daarvan bedragen voor een jeugdbrigadier ^ankeKjk voor Soosie-leden en hun 24,50 en voor een volwassene 32,50 inp-oducees. De toegang bedraagt één De nogal eens in het nauw gedreven anesthesist probeerde- op zeker mo ment de schuld in de schoenen van de operatiezusters te schuiven: “Is het normaal, dat u het belang van een patiënt schaadt? Bij een operatie be staat er een gezamenlijke verant woordelijkheid. Waarom hebt u de chirurg niet gewaarschuwd?” verwijzen in- hun antwoord op deze vraag van Van Katwijk naar het gezamenlijke standpunt van de pro vincies op het eerste regeringsstand punt over de concentratie van nuts bedrijven. Daarin staat dat de pro vincies de rijksopvatting delen dat de levering van gas, water, electriciteit en warmte “in beginsel tegen een kostendekkend tarief dient te ge schieden.” buitenland in de meeste gevallen met kop en schouders uit boven de Ne derlandse tarieven, aldus GS in hun antwoord. Frans van Ruth ontving zijn eerste muzieklessen van de componist Hans Osieck. Naast zijn piano-opleiding aan het conservatorium te Utrecht studeerde hij letteren en filosofie aan de universiteiten van Utrecht en Pa rijs. Hij heeft nu pianoles van Her mann Uhlhom. Naast solistische op tredens doet hij veel kamermuziek en liedbegeleidingen. In september zal een plaat verschijnen waarop hij te horen is met werken van Leo Sa- mama. Reactie van operatiezuster L.C. Noorlander uit Gouda: “Wij hebben de anesthesist herhaalde malen ge waarschuwd. Hij dient in dergelijke gevallen het initiatief, in casu de chi rurg van onregelmatigheden op de hoogte te stellen, te nemen. Dat is zijn taak er) niet de onze”. (incl. B.T.W. en excl. verzendkosten). Gelet op het belang dat met het werk van de verkeersbrigades wordt gediend en de noodzaak om daartoe over geschikte kleding te beschikken, vinden B. en W. deze uitgaaf alleszins gerechtvaardigd. Deze aanschaffing kan niet ten laste ko men van een bepaalde post in de begro ting 1982. Het beschikbare bedrag van f 1.000,- is namelijk nodig voor de ver vanging van kapotte verkeersstavven en jassen, voor de verzekering van de briga diers en voor de jaarlijkse donatie aan de Stichting Verkeersbrigadiers. In ver band hiermede zou het benodigde kre diet van 750,- in mindering moeten ko men op de post onvootziene uitgaven. uur open. Bij gunstig weer zal het op treden buiten plaatsvinden. De groep Wierwijs (Wie is er wijs?) is ontstaan in 1979. De groepsleden musiceerden daarvoor ook al maar gingen dat toen in groepsverband doen. Fried (accordeon, gitaar en zang) verdiepte zich in de Brabantse volksmuziek. Laurens (mandoline, cuatro, zang en bouzouki) woonde in Venezuela en leerde daar de Zuid- Amerikaanse ritmes. Jan (mandoline, mandola, zang en fluit) speciali- WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 5 juni om half drie wordt er in de Streekmuziekschool aan de Zuidkade 8 in Waddinxveen weer een instuif concert gehouden. Dit concert, dat toegankelijk is tegen betaling van f. 1,25 (inclusief een kopje koffie), duurt een uur en zal verzorgd worden door Josine Buter, dwarsfluit en Frans van Ruth, piano. Sinds 1980 treden zij regelmatig samen op. ■osine Buter begon op de late leeftijd wan 16 jaar pas met fluitlessen, maar bleek dermate getalenteerd dat zij drie jaar later al haar entree op het lUtrechts Conservatorium maakte. Hier wordt zij momenteel door Abby de Quent opgeleid voor het solisten- diploma. Daarnaast volgde zij inter- jpretatielessen van o.a. Peter Lucas |Graf, en werkte mee aan een plaat- lopname. Ook deed zij reeds verschu ilende radio-optredens. In 1979 maak- te ze deel uit van het orkest van de |europese gemeenschap o.l.v. Claudio lAbbado. Rocks Off met één en dezelfde be zetting. Dat wil zeggen, naast Patrick en Edward, Arjan Bruinsma - key boards, Jaap Verschoor - solo- en slaggitaar en Rob Rossenaar - drums. In de beginperiode speelde de band nummers na van andere groepen zo als de Rolling Stones, de Police en Jimi Hendrix. Na een tijdje bevredig de dat echter niet meer. Rocks Off wilde vooruit! Progressie in de vorm van eigen nummers. Tegenwoordig is het repertoire dan ook voor het over grote deel self made. Alle bandleden leverden hun aandeel in de composi ties, mede daardoor valt Rocks Off niet onder één stijl onder te brengen. Het uitgangspunt is swingende mu ziek met sensutieve zangstukken, messcherpe gitaarsolo’s, snelle key boards en solide bas en drums onder steuning. Immers, gotta get your Rocks Off! Volgens GS komt de regering binnen kort met een definitief standpunt, waarin met name de tarieven voorde grootgebruikers ('zoals de industrie) worden bekeken. Volgens Van Kat wijk liggen die in Nederland dermate hoog in vergelijking met het buiten land, dat de concurrentiepositie er door wordt aangetast en de ontwik keling zich begint af te tekenen dat Nederlandse bedrijven via het koppel- net stroom uit het buitenland be trekken. GS stellen zich op het stand punt dat eventuele prijsverschillen met het buitenland “sterk moeten worden beperkt dan wel geheel op geheven.” Overigens steken de tarieven voor kleinverbruikers (particulieren) in het Nu is het mogelijk om tegen ongekend lage tarieven uw gebit van kroon- en brugwerk te voorzien. REHADENT B.V. levert U, in samen werking met ervaren Nederlandse tandartsen en een perfect werkend laboratorium een kroon- of brugdeel voor slechts Na in deze samenstelling enkele ma len in folkclubs gespeeld te hebben kwamen de enthousiaste reacties los. Dat zette de groep aan tot hard wer ken en nu, in 1982, brengt Wiezer- wijs een avondvullend programma met Brabantse, Ierse en Zuid-Ameri- kaanse liedjes en dansen. op tafel, zal de zaak dan op 15 juni worden voortgezet. Twee oparatiezusters verklaarden, dat Lokugé A. niet had gereageerd op hun opmerkingen ten aanzien van te hoge druk van de beademingsappara tuur, een te lage pols, een onregelma tige hartslag, een sterk opgeblazen buik alsmede blauwe lippen en na gels. Zuster H.P. van Vliet-Dekker: “Toen we op de erg lage bloeddruk wezen, vroeg hij om eeri drukverho- gend middel. Ik vroeg hem de naam van dit middel, maar kreeg in het ge heel geen antwoord.” En dr. Muller: “Ik vond de patiënte er wat bleek uitzien. Ik vroeg daarom aan de anesthesist of alles wel in orde was. Hij knikte en gaf daarmee het groene licht voor de operatie.” De KNO-arts verklaarde voorts, dat de twee operatiezusters op zeker mo ment een nerveuze indruk maakten. Zij wezen op de lage pols van de pa tiënte. Lokugé A. beduidde echter, dat de chirurg verder kon werken. ALARM Dr. Muller stopte direct met ope reren toen de twee zusters eigener be weging alarm sloegen. Hij riep èr een internist en een andere anesthe sist bij. WADDINXVEEN - De Hart- en Nierstichting in Waddinxveen houden op zaterdag 12 juni de jaarlijkse fiets tocht, waarvoor die dag tussen negen en tien uur ’s morgens kan worden ingeschreven. De startplaats is bij het politiebureau aan de Mozartlaan. Het startschot zal worden gelost door wethouder mevr. L.M. Oosterbroek- Waagmeester. Er kan worden inge schreven voor 25 of 40 km. De in schrijfkosten zijn voor volwassenen f. 3,— kinderen en 65-plussers f. 2,—. Onderweg gratis lekkere verrassingen, dit jaar geschonken door Albert Heijn, fam. Boekhorst, 2e Bloksweg, fam. Koot, Bredeweg 5 en de Veiling Gouda en Omstreken, Bredeweg. Men vindt bij de controleposten fiets- materiaal, beschikbaar gesteld door de firma Wielaard, tevens E.H.B.O.- spullen bij de posten. Er is dit jaar weer een beroep gedaan op de artsen, B. en W. Waddinxveen, tandartsen en fysiotherapeuten om deze bijzonder mooie tochten mee te fietsen. Voor iedereen is er een vaan-' tje beschikbaar. Zowel de Hart- als de Nierstichting hopen dat de weergoden deze mani festatie gunstig gezind zullen zijn zo dat een ongekend aantal dames en heren op zaterdag 12 juni aan de tocht kunnen beginnen. seerde zich in -Schotse muziek. Jack speelt gitaar en trom en tenslotte Kees: fluit, trompet, zang en doedel zak. trok in het leven van Nicky Cruz, voormalig bendeleider en thans evan gelist. De kleurenfilm duurt bijna twee uur en confronteerd de kijker met de rauwe, perspectiefloze wereld van drug-verslaving en misdaad, waarin vele duizenden jongeren op het ogen blik leven. Teen Challenge Nederland wil met “Het Kruis in de Asfaltjung le” (The cross and the Switchblade) niet alleen jongeren bereiken in het kader van haar préventie-programma, maar ook realistische voorlichting ge ven aan ouders en opvoeders. Tijdens de manifestatie zal er in de school een film vertoond worden en om 14.45 uur zal er, aansluitend op de poppenkast, een diaserie voor kin deren vertoond worden. Tevens wordt er koffie en thee geschonken en zijn er een aantal aktiegroepen aanwezig met informatiestands. Deze laatste constateerde, dat de ‘tu be’ drie a vier centimeter diep in de slokdarm zat. Hij diende ijlings zuur stof toe en bracht de ‘tube’ op de juiste wijze aan. “Het is niet uitge sloten dat de tube tijdens de opera tie, als gevolg van bewegingen van het hoofd, uit zichzelf is verschoven,” zo merkte deze anesthesist - dr. B. Mc. Clements - op. KNO-arts dr. Mul ler verklaarde daarop het hoofd van de vrouw een enkele keer naar links of rechts te hebben bewogen. Op de vraag of de ‘tube’ dan zó diep in de slokdarm terecht kan komen, zal prof. Vermeulen in haar rapport het antwoord moeten geven. Wel kwam vast te staan, dat Lokugé A. na het inbrengen van de ‘tube’ vóór de operatie geen controle meer had uitgeoefend. Ook niet toen dr. Muller tijdens de operatie ‘het grau we gelaat en de zeer opgeblazen buik’ van de patiënte opmerkte en infor meerde of de ‘tube’ nog wel goed zat. Van de anesthesist kreeg hij toen geen antwoord. Dr. Muller verklaarde nog, dat hij tijdens de operatie wel bewust wei nig met de anesthesist sprak. “Bij vorige gelegenheden gaf hij, na op merkingen mijnerzijds, steeds te ver staan mij uitsluitend met m’n eigen zaken te bemoeien,” aldus de KNO- arts, die er aan toevoegde dat andere chirurgen dezelfde ervaringen met Lokugé A. hadden opgedaan. WADDINXVEEN Het college van Burgemeester en Wethouders hebben besloten dat zaterdag 5 juni op het schoolplein van de openbare Theo Thijssenschool aan de Kerkweg-Oost een El Salvador-karavaan mag optre- den. Onder andere zal er een pop- penkast-voorstelling zijn, zullen er kraampjes zijn en zullen er Tilms ge draaid worden in de school. De or ganisatie van dit alles is in handen van de Waddinxveense wereldwinkel. De laatste tijd staat Midden-Amerika steeds opnieuw in de belangstelling. De wereldwinkel organiseert daarom een middag over Midden-Amerika om informatie te verschaffen over de toe stand in dat gebied en om geld in te zamelen dat besteedt zal worden aan veldhospitalen voor de slacht offers van de burgeroorlog in El Salvador. Deze middag op zaterdag 5 juni bij de Theo Thijssenschool aan de Kerk- weg zal om 1 uur beginnen. De toe gang is gratis. Het programma wordt verzorgd door de karavaan van de we reldwinkels uit Zuid-Holland, die de wereldwinkels langs gaat met een programma dat gericht is op Midden- Amerika. Flet programma ziet (incl. B.T.W. en excl. verzendkosten). Uitgaande van het aantal brigadiers dat momenteel daadwerkelijk bij de ver schillende oversteekplaatsen actief is ting (zang gaat het om 14 stuks voor jeugdbriga- diers en 11 stuks voor volwassenen, der halve in totaal een bedrag van 700,50 niet toevallig. - Immers, “Rocks off was het knal lende openingsnummer van “Exile on Main Street”, een grandioos album geproduceerd door Jimmy Miller met de Glimmer Twins - Mick Jagger en Keith Richard - in topvorm als de dubbele aandrijfas van de Stones, die in de Rolling Stones Mobile Studio te Hollywood in het jaar 1972 ‘rockten’ en ‘rollden’ als nooit tevoren. Misschien worden Patrick en Edward de Glimmer Twinsxvan de toekomst. Zij bleven als enigen over van de oor spronkelijke formatie “Rocks Off”, die al met veel succes optrad in ver schillende clubs in de omgeving. Sinds het voorjaar van 1981 speelt BOSKOOP Zaterdag 5 juni gaat in Boskoop een folkclub van start met als openingsoptreden een concert van de groep Wiezerwijs uit Tilburg. Bij voldoende belangstelling wil de folk club iedere maand een avond organi seren en daarmee, vooral beginnende, folkgroepen een kans geven op te treden. Het optreden vindt plaats in de stu- dentensoos van de Rijks Middelbare Tuinbouwschool aan de Azalealaan in Boskoop. De zaal gaat om 21.00 WADDINXVEEN/BOSKOOP - De electriciteitstarieven voor kleinver bruikers (particulieren) liggen in Zuid-Holland aanmerkelijk hoger dan in andere provincies in Nederland, met name in Gelderland en Noord- Brabant. Volgens het provinciebe stuur komt dat voor een belangrijk deel omdat in deze provincies de cen trales hoofdzakelijk w orden gestookt met steenkolen, die dertig procent goedkoper zijn dan de in Zuid-Hol land gebruikte olie- en gasgestookte centrales. Een andere factor is ech ter dat de energiebedrijfswinsten in geen enkele provincie zo gen als in Zuid-Holland. Uit cijfers van het Centraal bureau voor de statistiek blijkt dat in 1978 en 1979 de Zuid-Hollandse energie bedrijven een brutowinstpercentage van respectievelijk 9,5 en 8,7 boek ten, waarmee -ze evenzovele keren aan de kop gingen. Alleen Gelderland stak met wjnsten van 9,3 en 8,7 pro cent Zuid-holland naar de kroon. In die jaren werden aan de Zuid-Hol landse gemeentelijke energiebedrijven en aan in gemeenschappelijke rege lingen deelnemende gemeenten be dragen uitgekeerd van respectievelijk 89 en bijna 96 miljoen gulden. De streekgemeenten betrekken hun energie onder meer van het energie bedrijf Rijnland in Leiden, en dat wist in 1978 en 1979 winsten van ruim twaalf en ruim elf miljoen te boeken. Over 1981 wordt een winst van bijna acht miljoen gulden ver wacht. Een deel van de winst werd overgeheveld naar de kassen van de in het energiebedrijf deelnemende ge meenten. INGRIJPEN Het provinciaal bestuur is echter niet bereid om in te grijpen in de tariefs- structuur en de tariefshoogte van de energiebedrijven, laat het weten in antwoord op vragen van Statenlid Van Katwijk. Gedeputeerde Staten Aan dit voorontwerp van advies gin gen vooraf het onderzoeksrapport “Rapport Ziekenhuissituatie Gouda” (maart 1981) en de “Altematie- vennota Ziekenhuissituatie Gouda” (maart 1982). Tot 15 juli kan een ie der schriftelijk reageren op het voor ontwerp van advies. Het ligt ook ter inzage op de secretarie van de ge meente Waddinxveen. Volgens de KNO-arts dr. D. Muller, die de bewuste operatie uitvoerde, bestond er al enige tijd een “enig- zins gespannen verhouding” tussen de anesthesist Lokugé A. (62) uit Gouda en de overige doktoren. “Deze situatie was van invloed op mijn beknopte wijze van uiten gedu rende de gehele operatie,” zo lichtte dr. Muller bij de Rotterdamse recht bank een /tipje van de medische grauwsluier op. De van Sri Lanka afkomstige anes thesist stond daar terecht, omdat hij - door grove nalatigheden tijdens de operatie - schuld zou hebben aan de dood van de patiënte. Hij zou een buisje (in casu de ‘tube’ van een op de beademingsapparatuur aangeslo ten slangetje) niet in de luchtpijp, maar in of tegen de slokdarm van de vrouw hebben geplaatst. Gevolg: on voldoende zuurstoftoevoer, waardoor de patiënte hersenletsel, maagbloe dingen en scheuringen in het maag- slijmvlies opliep en vier dagen later aan deze verwondingen bezweek. ZAAK WORDT VOORTGEZET Lokugé A., in vaste dienst bij het Sint-Jozef-ziekenhuis te Gouda en in het kader van weekenddienst opge roepen op zondag 10 januari 1981 als anesthesist te fungeren bij de opera tie in “Bleuland”, ontkende heftig fouten te hebben gemaakt. Hij is, tot ongenoegen van vakgenoten, niet in de uitoefening van- zijn beroep ge schorst. Overigens kwam de rechtbank er, na een ruim dertien uur durende behan deling, niet uit. Zij besloot1 mevrouw D.M.E. Vermeulen, hoogleraar in de anesthesiologie te Amsterdam, een rapport over de medisch-technische aspecten van de terechtzitting te la ten opmaken. Met deze rapportage Dl N HAAG/WADDINXVEEN - Op z0 kort mogelijke termijn nieuw bouw van het St. Jozef Ziekenhuis in Gouda-Oost, waarbij voorlopig wordt uitgegaan van een (aanvangs-)capaci- teit van 250 bedden. Na 1985 nio- seliik een uitbreiding van het Bleu- land Ziekenhuis met 20 tot 420 bedden. Deze voorstellen van gedeputeerde staten van Zuid-Holland staan in het «Voorontwerp van advies over de zie kenhuissituatie in de gezondheids- regio Gouda”. Na de inspraakpeno- de die nu is ingegaan, stellen gede puteerde staten het definitieve ad vies vast. Hiermee is dan voldaan aan het verzoek uit 1978 van de toenma lige staatssecretaris van volksgezond heid en milieuhygiëne haar te advi seren over de ‘meest ideale ruimte lijke opzet van de ziekenhuisdiensten in de regio Gouda”. WADDINXVEEN - De film “Het Kruis in de Asfaltjungle”, waarin Pat Boone de hoofdrol speelt, wordt op vrijdag 4 juni gedraaid in de hervormde koffiebar De Schaaps kooi (Nesse 4), aanvangstijd 21.00 uur. De film, gemaakt naar het gelijk namige boek (wereldoplage 16 mil joen) gaat over leven en werk van de Amerikaanse predikant David Wilker son. Hij laat veel zien van de moei lijke start van Wilkersons werk in de achterbuurten van New York. Daar begon zijn organisatie Teen Challen ge, die zich bezig houdt met opvang van verslaafden aan drugs en alco hol en andere in moeilijkheden ge raakte jongeren. Teen Challenge heeft zich inmiddels naar vele landen vertakt. Er is ook een afdeling in Nederland (die o.m. de filmvoorstelling verzorgt). Eén van de hoogtepunten van de film is de grote verandering die zich vol- WADDINXVEEN - In het buurt centrum ’t Ketelhuis wordt het sei zoen van de jeugdsoos Soosie afgeslo ten met een optreden van de forma tie Rocks Off op vrijdagavond 4 juni om acht uur. Deze avond is toe gankelijk voor Soosie-leden en hun gulden. “Rocks Off” is de naam van een jonge Alphense band. Patrick Wen en basgitaar) en Edward Linger (zang, solo- en slaggitaar) ko zen die naam voor hun band bepaald

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 13