is hét feest van Waddinxveen Man (43) zwaar gewond na mishandeling I k Brugfestijn 1 w Weekblad- arts over hooikoorts kandidaten Foto’s: Sjaak Noteboom Immanuëlkerk Zondag jeugd dienst in Stemmen verdeling raads- W’vener (22) in cel voor mishandeling Lijst 2 PvdA Lijst 7 GPV Lijst 6 PSP Lijst 5 D’66 vT Lijst 3 PCW B Lijst 1 CDA Lijst 4 VVD WW* VERBOOM Ex 37 ’•'’MX i 1 w Hm 5 1 1 iar- die 1883 158 65 18 19 23 1592 61 69 34 130 114 228 48 18 14 6 4 5 6 19 1 14 24 10 6 en; ue- s E 1957 91 102 44 76 26 10 82 34 20 10 14 13 38 11 13 14 5 10 13 5 4 9 18 8 9 8 22 8 3 4 8 10 3 2 4 rse d lijn 2163 98 49 27 22 24 82 16 47 5 4 15 410 68 19 10 21 5 1 I Knol, J. i i IWEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - WOENSDAG 9 JUNI 1982 WADDINXVEEN Waddinxveen heeft dank zij de traditie van een sinds 1978 bestaand Brugfestijn een jaarmarkt gekregen die voor plaatselijke begrippen uniek genoemd mag worden. Het Brugfestijn ’82, de jaarmarkt aan de voet van de Waddinxveense hefbrug, heeft afgelopen vrijdag en zaterdag wellicht 20.000 mensen hartelijk ontvangen en opgevangen met een reeks van attracties. Als het weer met zo mooi en heet zou zijn geweest was het in één van de oudste harten van Nederland waarschijnlijk nog drukker geworden. i siüs 8X4. 1 w a 2601 Stemcijfer WEDSTRIJDEN Stemcijfer 2251 t Stemcijfer 2114 van Soest, K. W. Th. Stemcijfer 2552 Stemcijfer 600 Timmermans, A. P. C. D. (Adrienne) Stemcijfer 336 6 Stemcijfer •104 i Het wedstrijdgedeelte van het Brug- festijn ’82 gaf de volgende resulta ten te zien. Het slachtoffer werd daarna bewuste loos en in zorgwekkende toestand over gebracht naar het Bleulandziekenhuis te Gouda. Het is niet bekend of het slach toffer hersenletsel heeft opgelopen, daar zijn toestand tot op heden onveranderd en dus nog kritiek is. M. S. is daarna di rect door de politie aangehouden terza-' ke gepleegde zware mishandeling en in gesloten op het politiebureau. gesprek over de ex-echtgenote van F.S. Deze ruzie laaide hierbij zo hoog op, dat M. S. zijn buurman met een schop op het hoofd sloeg. WEEKBLAD-ARTS BERNARD AERTS Overweegt u uw huis te verkopen? Belt u ons dan op voor een vrijblijvend gesprek! Makelaardij b.v. lid nbm, Julianastraat 6, Waddinxveen Tel. 01828-2309 of 01828-2723 F 221 Brugpenaltybokaal 1982: le prijs: Ronald Borsboom (St. Paulusschool), 2e prijs: Marcel Valk (Gr. van Prin- stererschool), 3e prijs: Eric Bron (Re- hobothschoöl). I van den Berg geb. Bouwman. I (v) Ch. (Lottie) I Roeleveld. (v) M. (Marjanne) Spaans, (m) M. J. (Thijs) I Slinger, (m) A. (Arie) Jenner, (m) R. J. (Bertus) 1672 Laan 32, Bodegraven - 20 pun ten; 5e plaats: Frans de Bruijn, Kromme Esse 15, W’veen - 16 pun ten; 6e plaats: Menno Hamstra, Loui se de Colignystraat 55, Gouda - 13 punten. van Gent, (m) A. H. (Anne) Boere, (m) M. (Marie) Vermei), (v) A. (Bep) Kraaijestein, (m) N. (Martin) Lont, (m) D. (Dirk) Wijnen, (m) Ch. A. A. (Charles) Bonselgeb Snelleman, (v) J. B. (Jettie) 21 Fotopuzzel rond het 20-jarig bestaan van het bestuur van het winkelcen trum Brug: le prijs een draagbare te levisie: A.M. Stigter, Apollolaan 24, W’veen; 2e prijs een radio-cassette re corder: Mevr. Kloet, J. Dorrekenska- de 76, W’veen; 3e prijs een delicates- senmand: Mevr. J. de Gijt, Brugweg 103, W’veen. I deVries, T. J. I van der Laan, R. G. Nederveen, A. I Griffioen, W. Menno Hamstra (16 jaar) heeft op het laatste moment, geheel onvoor bereid aan de wedstrijd deelgenomen. Hij is werkzaam bij bloemboetiek Dick Baelde en deze heeft hem over gehaald aan de wedstrijd deel te ne men. Menno verdient daarom als jongste deelnemer een eervolle ver melding. De prijzen bestonden uit drie delicatessenmanden. Sterkste man van 1981 Rob van Tol kon we gens blessure niet deelnemen. WADDINXVEEN - Hooi koorts is een ziekte van de slijmvliezen die zich in de neus, keel en rond de ogen bevinden. Deze slijmvliezen voorkomen dat stof en andere ongerechtig heden binnendringen. Ze van gen die vreemde deeltjes op en scheiden ze met vocht af. Ze zijn bij de één gevoeliger dan bij de ander. Bij sommigen zijn ze zelfs overgevoelig. In bepaal de tijden van het jaar worden ze dan zo hevig en zo langdurig geprikkeld dat ze ontstoken ra ken. Met alle gevolgen vandien. Jeuk in neus en keel, erg vaak niezen terwijl de neus voortdu rend loopt. De ogen tranen en branden. En doordat de slijm vliezen op den duur opzwellen raakt de neus verstopt en krijgt men last van hoofdpijn. Dat is hooikoorts. WAT GEBEURT ER? De slijmvliezen zijn dus extra gevoelig. Maar niet voor alle stoffen. Vooral het stuifmeel (ook.wel ‘pollen’ genoemd) van met name jong gras, is de boos doener. Pollen zijn minuscule zaadjes die door de wind wor den verspreid. Ze komen op de neusslijmvliezen terecht en die raken daardoor geprikkeld. Daarbij vormen de slijmvliezen een stof die ‘histamine’ heet. Juist dat histamine is de spil waarom de hooikoortsklachten draaien WANNEER GEBEURT DAT? Er is een bepaalde periode waarin hooikoortspatiënten de meeste klachten kunnen ver wachten. Vooral in mei en juni, als het gras bloeit. De meeste last heeft men bij droog, warm weer. Dan blijft het stuifmeel gemakkelijk in de lucht zweven en is de kans groter dat het op de slijmvliezen terecht komt. IS T DAN ALLEEN MAAR STUIFMEEL? Bij hooikoorts wèl. Maar er be staan ook nog andere vormen die men hooikoorts noemt, en die veroorzaakt worden door overgevoeligheid voor stuifmeel van andere planten, heesters en bomen. Ook stof in huis, op het werk, en op school alsmede huidschilfers van huisdieren kunnen overgevoeligheid ver oorzaken. Die vormen zijn ex tra lastig omdat ze het gehele jaar voorkomen. WAT IS ER VERDER BE KEND OVER HOOIKOORTS? De aanleg voor hooikoorts is erfelijk. Maar dat betekent nog niet dat iedereen uit een fami lie met aanleg voor hooikoorts er ook last van krijgt. Er is nog iets bekend van hooikoorts: doorgaans begint het op jonge leeftijd en houdt het vanzelf weer op bij ouder worden. Gro te kans dus dat de klachten mettertijd gewoon weer ver dwijnen of aanzienlijk minder worden. Maar daar is men nü niet mee geholpen. BESTAAN ER MIDDELEN TEGEN? Er zijn geen geneesmiddelen die de overgevoeligheid volledig wegnemen. Er zijn wel midde len die de werking van histami ne (U weet wel, de stof die de aanleiding is tot de klachten) als het ware ‘uitwissen’. Men heeft dan veel minder last van dat hoesten, tranen en proes ten. Maar, de kans bestaat dat ze suffig maken. Dat kan ge vaarlijk zijn bij het autorijden. Men moet zich dan ook heel precies aan de voorschriften van de arts en apotheker hou den. Aanvullend worden ook wel neusdruppels en sprays toe gepast. Die werken direkt in op de slijmvliezen en remmen de ontsteking en zwelling. Ze hel pen heel goed. Maar alle mid delen tegen hooikoorts hebben één ding gemeen: zolang de kans aanwezig is, het te krijgen, moet men ze elke dag gebrui ken. In elk geval dus gedurende de hele voor- en nazomer. WADDINXVEEN - Zondagavond 13 juni om zeven uur zal in de her vormde Immanuëlkerk aan de Prin- WADDINXVEEN - De vorige week woensdag tijdens de verkiezingen voor de gemeenteraad uitgebrachte 14683 stemmen werden als volgt verdeeld: Oudshoorn, J. (Jaap) Oudshoorn, Sietze den Hertog, A. (Arjan) Sterkste man van het Hollands Hart: 7' le prijs: Kees Hulscher, Nieuwstraat 29, Bodegraven - 30 punten; 2e prijs: Gerrit Johler, Staringlaan 77, Goude- rak - 29 punten; 3e prijs: Frans van Vliet, Ringvaartsingel 4, W’veen - 26 punten; 4e plaats: Jan Vermeulen, van Gessel, P. H. (Paul) van der Meulen, C. T. B. (Ineke) van Breemen, W. M. L. (Wim) Winklaar, Frida M. tenZijthoff. H. (Henry) Weernekers, W. (Ineke) Diks, A. J. (Lex) Barth. H. P. (Hans) Molestein, H. (Joep) Breimer, H. (Henk) Krauwer, V. C. S. (Vincent) de Vries, P. (Peter) Sikkel, J. (Jeroen) Koorengëvel, J. W. (Jan) Bokma geb. Breeuwer. C. E. (Tineke) Barth geb. van den Hondel, S. (Sylvia) Kok, J. J. (Jan) I Jonker, B. J. (Dinie) I KAN MEN ER ZELF IETS AAN DOEN? Door een beetje rekening te houden met de overgevoelig heid kan men zich heel wat na righeid besparen. Een picknick in het gras op zo’n mooie war me dag in juni dus maar een paar weken uitstellen. Tijdens de zomervakantie rekening houden met het stuifmeel in de lucht. Bij vakantie aan zee is de kans op last beduidend minder. Men gaat natuurlijk op vakan tie op een tijd dat er geen stuif meel in de lucht is. En men doet er goed aan op de radio het Pollen-Nieuws te volgen. En verder ook de dagindeling aanpassen. Midden op de och tend komt het stuifmeel uit het gras omhoog. En laat in de middag daalt het weer. Rond die momenten is het beter bin nen te blijven. Zeker op een warme, zonnige dag, want dan zit er de meeste stuifmeel in de lucht. Het is ook een goede ge woonte om op zulke dagen een zonnebril te dragen en als het even kan de ramen dicht te houden, vooral van de auto. Als men zich aan die regels hpudt, is er veel kans op dat de hooikoorts het volgend jaar veel minder erg zal zijn. VRAGEN Heeft u vragen over andere ziektes? Uw huisarts heeft te genwoordig patiënten-info’s be schikbaar over tal van ziektes. Vraag hem gerust om zo’n info. Gedurende het tweedaagse festijn hadden de Brugcentrum-winkeliers een reeks van attracties gepland, die stuk voor stuk op een grote belang stelling mochten rekenen. Dat zange res Sandra Reemer vrijdagavond en zanger Willem Duin zaterdagmorgen de nodige Waddinxveners onder hun gehoor mochten vinden zal duide lijk zijn, maar dat gold ook voor de vechtdemonstraties van René Scharff, het penaltyschieten met in het doel FC Den Haag-keeper Dido Havenaar, het gezellige programma van zaterdagavond met de danseres sen onder leiding van Jacqueline Boertien en de country- en westem- groep Cool Breeze (wegens dreigend onweer lieten de parachutisten het afweten) en de jaarmarktartiesten. Het Brugfestijn ’82 werd vrijdagmid dag officieel geopend door burge meester C.M. van der Linden, die zich liet vergezellen van zijn echtge note. Na de openingshandeling - het oplaten van een tros ballonnen en het uitdelen van een draagbare kleu rentelevisie - maakte het burgemees- tersechtpaar aan de hand van Brug- voorzitter G.P. Kraijesteijn een rond gang over de 120 kramen omvatten de jaarmarkt in de Julianastraat, Kerkweg-Oost, Zuidkade en op het Raadhuisplein en het lunapark aan de Nesse. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Rotterdamse politierechter heeft de 22-jarige Waddinxvener Teunis T. veroordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. T. is veroordeeld wegens mishandeling, inbraak en diefstal. T. had de conducteur van een trein van Waddinxveen naar Gouda met zijn wurgstokjes tot bloedens toe ver wond. Een delict dat zwaar meetel de in de strafbepaling. De Waddinxvener had zich bovendien schuldig gemaakt aan enkele inbra ken en diefstallen. Tot zijn buit be hoorden onder andere geluidsappa ratuur, antiek (verkocht op een an tiekbeurs), cheques (verzilverd in het casino van Scheveningen) en een bontjas. De officier van Justitie, mr. D. Hart, had - bij verstek - vier maanden ge vangenisstraf geëist tegen T. B Deze prijzen werden door Sandra Reemer na haar optreden op vrij dagavond aan de winnaars uitgereikt. De rijdende autoshow door Waddinx veen ging vooraf met een Toyota Ce- lica van Garagebedrijf Van Leeuwen b.v. van de Piasweg met als inzitten den de drie Bruggastvrouwen en de zanger Willem Duin. Dank zij ga ragebedrijf Van Leeuwen was het mogelijk Willem Duin, die een groot publiek trok, naar Waddinxveen te halen. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond heeft zich aan de Jan Dorrekenskade-West een laaiende ruzie afgespeeld als gevolg waarvan de 43-jari- ge Waddinxvener F. Smeenk in zorg wekkende toestand in het Goudse Bleu- landziekenhuis moest worden opgeno men. De man die het letsel toebracht, zijn 40-jarige buurman M. S., is maan dag voor de officier van justitie in Rot terdam geleid en wordt nog steeds vast gehouden. De zeer ernstig gewonde Waddinxvener had met zijn eveneens gedronken heb bende buurman ruzie gekregen na een Uitbeijerse. D. Havenaar. J. van Doorn. A. Drost, ir. T. I Senneker. K. I Huizer. H. Hak, J. I van der Roest, B. J van den Bosch. F. M. B. 1 Neele,J. I Rooker. J. I de Bas, C. T van de Werken, J. W. I Tanis, Joh. Burger, L D. van der Vlist, C. I Graafland, H. I Lamens, L. I den Dekker, G. I Molenaar, H. M. I van Schie,P. F. J. Blom. G. Dijkshoorn. C. Hielema, J. A. Groenendijk geb. Bernard, H. J. Heller. H. H. van den Berg, G. Gerts, Th. M. B. (Dorenda) Mounts, Th. B. Paar geb. de Vries, A. M. Stegeman geb. den Engelse, J Veerman, S. J. Bloem, L. J. Waterreus, W. Huijzers, W. Kraaijenbrink. T. van Beek jr., E. J. I Lafeber, A. Westerduin, D. Kalfsbeek.m H. Berghoef, F. M. Dubois, G. M. Zuidam, S ses Beatrixlaan een jeugddienst wor den gehouden. Voorganger is drs. F. Bos uit Moordrecht. Medewerking’ verleent het Interkerkelijk Jongeren koor “Meeting”. Het thema van de dienst luidt: “Op hoop van wegen” - niet afwachten maar zoeken naar wegen om de pro blemen van deze tijd op te lossen, niet negatief denken maar de zaak positief benaderen. Iedereen is van harte welkom. I Oosterbroek geb. Waagmeester, L. M. I van Soest. K. W. Th. I Borger, J. B. I Warmenhoven. K. A. Wientjens, W. H. J. M. I van den Berg, J. I Ververs, T. I Spoor geb. Vogelaar, C. J. Th. de Ruijter, F. H. I Boer, C. H. I Henning, T. F. C. I de Man, R. A. I. F OEH W'KG 95 2 1 1 2 3 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1982 | | pagina 15